HAARLEM'S BLOEI? Welke mogelijkheden heeft „Als ik Koning was...' VRIJDAG 13 TA NU'AR I 1939 Haarlemmers, aan U is het antwoord. Ruim baan voor frisch initiatief! ÏI7E ^even *n een modernen tijd. Vele yy nieuwe opvattingen breken zich baan. Op allerlei gebied. Ook op dat der re clame. Zij stutten dikwijls op verzet. Dat is logisch. Iedereen, die zoel eens een initiatief heeft genomen weet dat. Het zal hem echter niet ontmoedigen. Want als het nieuwe plan goed is dan komt het er toch. Elke kleinzielige of vitterige bestrijding ten spijt. In dit opzicht verschillen ivij van de Amerikanen, zegt de directeur van Haarlem's Bloei de heer C. S. Th. van Gink. Een Amerikaan bekijkt een plan en loopt er warm voor, als hij het met den opzet eens is. Niet echter de Hollander. Neem het geval, dat men een plan voor een stad ontwerpt waarin getracht wordt den bloei van die stad te bevorderen. Wat doet de Amerikaan? Hij zegt ze zijn niet voor niets zulke handige zakenlieden, die Amerikanen de grondslag van dat plan is goed en daarom zal ik het steunen. Er zullen waarschijnlijk fouten aan zitten maar die wegen niet op tegen de goede kanten. Trouwens elk menschelijk plan heeft fouten. Anders was het niet men schelijk meer. Wat doet de Hollander? Hij bekijkt het plan van alle kanten, bestudeert het. bestudeert het nog 'ns en begint don een lijst van fou ten en tekortkomingen op te stellen. U weet het reeds! elk plan heeft fouten. Het is dus geen heksentoer om ze op te sporen. Heele- maal niet. En het is nog veel gemakkelijker een nieuw, frisch plan in den grond te boren. Daarvoor behoeft men werkelijk geen genie te zijn. Dat is juist zoo merkwaardig, menschen met een breeden blik boren de plannen van een ander den grond niet in. Ze verbeteren hoogstens, maar steunen in ieder geval. En daaraan heeft Haarlem's Bloei zoo'n behoefte. Aan steun. En juist in dezen tijd is het zoo be langrijk, dat toch alle Haarlemmers er van doordrongen worden, welk belang ze bij een bloeiende stad in elk opzicht hebben. Zoowel de kleine winkelier als de directeur van het machtige groot-bedrijf, de werkman en de industrieel, de handelsman en de middenstan derzij allen zijn bij een stad, die leeft en groeit en vooral ook bloeit in hooge mate ge baat. Laat men zich daar vooral niet in ver gissen. Haarlem ligt onder den rook van Am sterdam. Daarin schuilt een groot gevaar. Haarlem kan gemakkelijk indutten en weg dommelen in de schaduw van de wereldstad, die onze hoofdstad nu eenmaal is of in ieder geval, probeert te zijn. Haarlem is geen we reldstad. En menschelijkerwijs gesproken zal zij dat ook wel nooit worden. Daarvoor zijn er te veel remmende factoren. Dat neemt ech ter niet weg, dat er hier nog onvermoede mo gelijkheden zijn. Het vreemdelingenverkeer kan nog een heel andere rol gaan spelen. Een hoofdrol en niet die van een derderangs figurant, die toevallig 'ns mag invallen. En daar lijkt het op het oogenblik nog te veel op. En niet alleen het vreemdelingenverkeer: er zijn nog zoovele andere, voor een stad nuttige, welhaast on misbare zaken, die zeer zeker eens de aan dacht verdienen. Geen geld. Maar waar stuit elk, maar dan ook elk plan op af? Ge raadt het reeds. Het is het oude lied met het hatelijke refrein, dat tot in het oneindige herhaald wordt: Geen geld. Kunt U zich die grappige kabouters nog voor den geest halen, die in Walt Disney's onvolprezen teekenfilm „Sneeuwwitje" optraden? U weet wel, ze zongen zoo'n aardig refreintje: „Geen geld, geen geld en Haarlem raakt bekneld". Of was het iets anders? Ach, er is nog zoo veel te doen. En we doen zoo weinigvoor onze eigen stad. Waarom toch? O ja. daar vergat ik het bijna, natuur lijk, er is immers geen geld. En omdat er geen geld is maken we onvoldoende reclame. Door dat we onvoldoende reclame maken komen er geen vreemdelingen, vestigen zich hier geen nieuwe industrieën, kortom, gaat onze stad achteruit. En omdat onze stad achteruit gaat komt er nog minder geld en zoo raken we steeds meer achterop. Het is een vicieuze cirkel, die slechts sombere perspectieven opent. En zoo'n achteruitgang gaat veel snel ler dan men denkt. Enb-engt veel groo- tere consequenties mee, dan e op het oogen blik kunt vermoeden. Nou, zoo'n vaart zal het wel niet loopen, zeggen velen. Als het zoover is zullen we wel weer zien, denken anderen. Maar daarin schuilt nu juist het groote gevaar. Is er een maal een achteruitgang te bespeuren, dan is ze bijna niet meer te stuiten Als men honderd jaar geleden met het woord „prophylaxe" kwam aandragen bij de bestrij ding van verschillende ziekten werd men uit gelachen. Thans is iedereen er van overtuigd, dat de voor-zore beter is dan de bestrijding zelf We kunnen ons ae luxe niet permitoeeren met de handen over de borst te gaan zitten en te zeggen: Ja, maar het gaat toch zoo goed, we groeien nog steeds en die bloei, die volgt van zelf wel. Dat is absoluut fout. Met een dergelijke kortzichtigheid strooit men zich zelf zand in de oogen. En in de twintigste eeuw is het voor ieder mensch, die zich staande wil houden, geraden, zijn oogen wijd open te zetten. Zoo wijd mogelijk. Elk nieuw plan ver dient minstens een behoorlijke kans. Wat voor kansen? Wat heeft „Haarlem's Bloei" thans voor kansen? Wat kan er voor Haar lem uw stad, toch, waarde lezer gedaan worden? Om op deze vragen een goed ant woord te geven kunnen wij eerst eens gaan zien wat Haarlem's Bloei nu eigenlijk in groote trekken al gedaan heeft. Denkt U bij de beoordeeling aan de beperkte middelen? We hebben een tulpenweek gehad. Het was nog niet wat het wezen moest, maar goed, er gebeurde ten minste iets. We gaven blijk, dat onze stad nog leefde. We hadden een Sport week. Een week die bijzonder goed slaagde. Dank zij vooral en we doen de andere comitéleden daarbij niets te kort Haarlem's Bloei. Tallooze malen steunde de directeur van Haarlem's Bloei hetzij door zijn werkkracht ter beschikking te stellen hetzij op andere wijze, het initiatief en de plannen van andere vereenigingen en instellingen. Dat mag men niet onderschatten. Het advies van een man, die in den opzet en organisatie van tentoon stellingen, vreemdelingenbezoek, congressen, om maar enkele dingen te noemen, doorkneed is, is van bijzonder groote waarde. Iedereen, die wel eens dergelijke dingen organiseert kan daarvan meepraten. Er werden rondritten door de stad gehou den en deze ritten werden, ondanks zeer vele sombere voorspellingen, een groot succes, dat ongetwijfeld nog uitgebreider herhaald zal worden. Met den meest mogelijken spoed wordt ge werkt aan een Gids voor Haarlem. Alle aan dacht zal daarin ook besteed worden aan ar gumenten, waardoor nieuwe industrieele en andere ondernemingen bewogen worden, zich in Haarlem te vestigen. Er is nog van alles te doen. De mogelijk heden zijn er. Maarwat kan Haarlem's Bloei doen? De noodzakelijke bureaukosten betalen. Of zullen de Haarlemmers dit nieuwe jaar hun stad niet in den steek laten? Zal men de waarde van een goed op gezette reclame beseffen? Wat denkt U? Dé heer van Gink is optimistisch! Een amusante avonturenfilm. Het Frans Hals theater viert zijn 4-jarig bestaan. Ter gelegenheid van zijn 4-jarig bestaan brengt het Frans Hals Theater een publiekfilm in optimaforma „Als ik Koning was" met Ro nald Colman in de hoofdrol. We hadden het misschien meer toegejuicht, wanneer dit theater, dat zich in Haarlem een eigen plaats verworven heeft, ter gelegenheid van het jubileum een werk had vertoond uit het repertoire, waarmede het de liefhebbers van goede films aan zich verplicht heeft, n.l. uit het repertoire der Fransche films. Frans Hals heeft ons vele goede Fransche filmwerken gebracht; dit theater heeft zich in het algemeen onder scheiden door steeds films te brengen van een bepaald niveau, in het ernstige en in het amu sante. Ja zelfs in de sensationeele films, die dit theater somtijds brengt, zit nog steeds distinctie. En zoo is ook deze irir 1 film „Als ik koning Jrrains JniaJlS was" onder zijn soortgenooten van publiektrekkers toch nog wat men noemt „een meneer". Het bekende verhaal „Si j'étais roi" kent ge waarschijnlijk. Het is de romantische geschiede nis van den dichter-vagebond Francois Villon, die door een samenloop van omstandigheden on der het bewind van Lodewijk XI voor een week diens opperste raadsman wordt. „Als ik ko ning was...." Wie droomt er niet eens van? Geen droom, die men in werkelijkheid omgezet zou willen zien. Doch een stoute, roekelooze wenschdroom, die bij voorbaat bestemd is om droom en wensch te blijven. Maar die daarom juist, om dat onverantwoorde, zoo heerlijk aan doet „Als ik koning was". Iedereen vraagt zich op zijn tijd wel eens af wat of hij dan zou doen. De wereld zou er dan in de oogen van ieder van ons heel wat beter uitzien! Francois Villon is een arme dichter. „Trotsehe vazallen deed ik voor je knielen, schatten sleep te ik aan van verre, tot een snoer reeg ik de ster ren. Als ik koning was....". Zoo dichtte Francois, en hij maakte de vrou wen het hof met zijn poëzie, het arme volksmeis je, maar ook de aanzienlijke dame. Parijs werd door de Bourgondiërs belegerd. Francois plunderde met zijn kornuiten de pro viandkelders van Lodewijk XI om het uitgehon gerde volk aan voedsel te helpen. Koning Lodewijk vermomd kwam op zoek naar een verrader, in de herberg „De Pijnappel", waar Francois de buit verdeelde. In een gevecht dood de hij 's Konings ogperrijksmaarschalk. Daar dit, etf UWEN WfNKEtlER OF IN ONZE VERKOOPFILIALEN EN DEPÖTS (Adv Ingez. Med.) de gezochte verrader bleek te zijn benoemde de Koning Frangois in de „vacature". Francois gedicht „Als ik koning was" werd werkelijkheid. Maar de werkelijkheid duurde kort want de koning gaf Frangois bij wijze van experiment een week tijd om te toonen dat het toch niet meeviel om koning te zijn. Daarna zou Frangois den doodstraf wachten. Inderdaad bleek Frangois het regeeren niet zoo gemakkelijk als hij zich gedacht had, maar met zijn dichterlijke fantasie, die hem tevens verzekerde van de gene genheid van een schoone adellijke dame, bracht hij alles op een verrassende manier tot een goed einde. Dat waren Frangois' avonturen. Ge begrijpt dat hij geen opperrijksmaarschalk bleef. Zijn eenige verovering van blijvenden aard bleek de schoone jonkvrouwe. Maar daar gaf zijn dichterhart gaarne de rest van de wereld voor cadeau. Ronald Colman speelt de rol van Villon en hij maakt van hem een romantische figuur vol charme. Op z'n best is hij als hij in zijn zuivere Engelsch zijn verzen voor de vuist weg zegt. Frances Dee geeft veel distinctie aan de rol van de jonkvrouwe. Een opvallend goede vertol king, is die van die nieuwe ster Ellen Drew als het volksmeisje. Basil Rathbone zien we ditmaal niet in één van zijn bekende verradersrollen. Hij is bijna onherkenbaar als Koning Lodewijk en heeft zich voor deze gelegenheid een hoog kraak- stemmetje aangemeten. De massa-scenes zijn door Frank Lloyd op indrukwekkende wijze ver filmd. Al met al is dit een zeer amusante avon turenfilm. CURSUSAVOND VAN SPEELTUIN- VEREENIGINGEN Door de gecombineerde Volkstuinvereeniging „Eigen Tuin" en „Zonder werken Niets" werd gisteravond een Cursusavond gehouden, waar door den heer J. Henderikx te Overschie het onderwerp „Stikstof" meststoffen werd behan deld. Nadat de Voorzitter allen welkom had ge- heeten, kreeg spreker het woord. Uit het gesprokene bleek duidelijk dat het ge bruik van Stikstof-meststoffen van groot belang is voor diverse culturen. Na de pauze werden door spreker nog ver schillende vragen beantwoord. Dit mooie cadeau op zichzelf is al een goede reden om CONDOR HUISHOUDZEEP te gebruiken. Maar het voornaamste is de bijzondere eigenschap van de CONDORZEEP om zelfs het hardste water zoo zacht als regenwater te maken, waardoor het een heerlijk werkzaam schuim geeft. kv.ZEEPFABR7hDE haas van brero APELDOORN (Adv. Ingez. Med.) Vereeniging voor Veilig Verkeer bijeen. Een scène uit de film ...4.'s ik koning was".Dt Bourgondiërs worden dank zij het volk onder leiding van Frangois Villon teruggeslagen. In den inzetRonald Colman en Frances Dee in de hoofdrollen. (Frans Hals). Afgeloopen jaar is krachtige propaganda gevoerd. In rest. Brinkmann hield de afd. Haarlem van de Ver. Veilig Verkeer haar jaarlijksche alge- meene ledenvergadering onder voorzitterschap van overste A. M. M. van Loon, die de vergade ring met een kort welkomstwoord opende. Overste A. M. M. van Loon herinnerde er aan, dat het nu weer een jaar geleden is, dat de vereeniging bijeen kwam. Dat had eenige oorzaken o.a. het niet voorkomen van de goed gekeurde statuten in een Staatsblad, terwijl verder eenige bestuursleden hun plaatsen aan jongere krachten wenschen af te staan. Uit het verslag van den secretaris mr. J. H. van Gelderen bleek, dat de algemeene veilïg- heidspropaganda in het afgeloopen jaar krach tig ter hand is genomen. Ook het verkeers- onderwijs heeft zich in groote belangstelling mogen verheugen. Er werden 1908 kinderen ge ëxamineerd waarvan er 1547 slaagden. Het ledental der vereeniging daalde van 770 tot 673. De secretaris bracht in zijn verslag dank aan den heer A. J. Schalekamp, die in de voor bereiding der verkeersdagen en der propaganda- vergadering een groot aandeel heeft genomen. De aandacht voor deze verkeersdagen was ech ter in verband met den toenmaligen gespannen politieken toestand niet zeer groot. Verschillen de nieuwe plannen zijn nog in voorbereiding. De secretaris deelde verder mede, dat hij zich niet meer beschikbaar stelde als secretaris. De heer, A. J. Schalekamp heeft zich bereid ver klaard als secretaris op te treden. De penningmeester de heer L. Molijn deelde mede, dat het batig saldo f 398,84 bedraagt. Namens de kascommissie werd voorgesteld den penningmeester volledige décharge te verlee- nen. De aftredende bestuursleden de heeren A. J. Schalekamp en H. v. d. Weger werden her kozen, tot penningmeester werd de heer E. J Everard gekozen. De voorzitter bedankte den heer Molijn, die zooveel voor de vereeniging heeft gedaan. Ook tot Ir. M. A. Maas, die zich niet meer als bestuurslid verkiesbaar stelt, sprak de voorzitter eenige hartelijke woorden. In zijn plaats werd dr. C. Spoelder tot bestuurs lid gekozen. Bij de rondvraag voerde o.a. de heer Kemps het woord, die in een uitvoerig betoog het afnemen van examens voor het behalen van het rijbewijs critiseerde. De heer Kemps was van meening, dat de exa minatoren die het rijbewijs afnemen te veel be lang hebben bij het al dan niet slagen van de candidaten. Het leek spr. beter als de examens net als in Indië door de politie worden afge nomen. De secretaris vond, dat deze klacht eerder bij den A.N.W.B. of de K.N.A.C. hoorde dan bij Veilig Verkeer. Op aandringen van den heer Kemps werd besloten een brief tot den Bond te richten om een eventueel onderzoek in deze rich ting in te stellen. Nadat nog de plannen voor 1938 waren be sproken, op het programma staat o.m. wedstrijd voor chauffeurs en verkeerscuvsus voor ouderen, sloot de voorzitter de vergadering. Moeder en zoon van brandstichting verdacht In hooger beroep vier jaar gevangenisstraf geëischt. Het Amsterdamsche gerechtshof zette Don derdag de behandeling voort van de straf zaak tegen een 44-jarige vrouw en haar 25- jarigen zoon, verdacht van brandstichting, meermalen gepleegd, met de bedoeling de verzekeringspenningen te innen. Niet slechts verhuisde dit tweetal verdachten opvallend dikwijls naar binnen enkele jaren brak in drie woningen, waar zij woonden, on der verdachte omstandigheden brand uit. De rechtbank had de tenlaste gelegde feiten niet wettig bewezen geacht, zoodat moeder en zoon na eenige maanden in voorarrest te hebben doorgebracht, vrij werden gesproken. De officier van justitie echter ging van het vonnis in hooger beroep en op 30 November diende de zaak. een groot aantal getuigen was opgeroepen, voor het gerechtshof, gepresi deerd door mr. Joh. N. Jolles. Zij zouden in den nacht van 27 op 28 Juli 1935 brand hebben gesticht in hun woning in de Jan van Riebeekstraat te Amsterdam, waar de inboedel vrijwel geheel in vlammen opging. Een jaar later woonde het tweetal in de Hobbemastraat te IJmuiden. Weer woedde een felle brand en ging de inboedel verloren. De verzekeringsmaatschappij betaalde in beide gevallen een schadeloosstelling uit, welke aanzienlijk beneden het verzekerde be drag lag. De vrouw huurde toen een huis aan den Hoogeweg te Amsterdam. Hoewel de zoon werkloos was, bedroeg de huur niet minder dan f 57.50 per maand, hoewel ook de vrouw, die de toekomst uit de kaarten pleget te voor spellen aan goedgeloovige lieden, niet over in komsten of fondsen van belang beschikt. Ook in die woning brak onder mysterieuze om standigheden een felle brand uit. Weer ging de inboedel, die hoewel zeer schamel verzekerd was voor f 6.000, verloren. Beide bewoners waren afwezig toen de vlammen de vensters uitsloegen. Korten tijd later wer den beide menschen gearresteerd. Zij ontken den zoowel voor de politie als voor de recht bank en het Hof iedere schuld. Na een zeer uitvoerig getuigenverhoor voor het Hof requireerde de procureur-generaal tegen elk vier jaar gevangenisstraf. Het hof was door het getuigenverhoor nog niet voldaan en bij een interlocutoir ar rest werd heropening van het getuigenver hoor gelast: alsnog werden tien getuigen ge dagvaard. Dit getuigenverhoor werd Donderdagmid dag gehouden. De politiedeskundige C. J. van Ledden Hul sebosch gaf een uitvoerige toelichting op zijn rapport. In het geval van den brand in het perceel aan den Hoogeweg was het vuur uitermate fel, verdacht snel greep het vuur om zich heen. Bovendien was een van de ruiten van het perceel gebroken, zoodat vol doende zuurstof aanwezig was. Deskundige kan niet met stelligheid zeggen, welke brand bare stoffen gebruikt zijn, daar hij geen res ten heeft gevonden. Heel verdacht vindt desk. het ook. dat er ontploffingen zijn ge hoord. Bij een brand, waarin ontploffingen worden gehoefd, is het al verdacht, wanneer daarvan geen logische verklaring kan worden gegeven. De bedie verdachten hebben slechts veertien dagen in de woning gewoond. Vlak voor de brand uitbrak hadden zij een ander huis in Oost gehuurd, hoewel het contract van dat aan den Hoogeweg nog niet was afgeloopen. De meubelen stonden reeds opgestapeld. Ook bij de andere branden hadden de meulen op gestapeld gestaan, omdat zij of pas waren gearriveerd of op het punt stonden weer te verhuizen. Ook de relatie van moeder en zoon met zekeren H. de B., wiens naam in vele brandstichtingszaken werd genoemd en die zelf niet minder dan zestien maal verdacht is geweest van brandstichting, is verdacht. Voorts had de brandweer in de kamer, waar de brand was uitgebroken een groot aantal brandende, rookende en smeulende gramc- foonplaten gevonden. De lucht van deze bran dende platen maakte het onmogelijk om te constateeren of er ook brandbare of ontplof bare stoffen waren gebruikt. Bij het slot van het verhoor van deskundige Van Ledden Hulsebosch vroeg de president hem: „denkt u bij iederen brand aan opzet, aan brandstichting?" Neen zoover wil desk. niet gaan. „Ik wel", zegt de president. Een getuige, die woont boven de uitgebran de woning van de verdachte, vertelde, dat hij vier zware dreunende geluiden als ontplof fingen had gehoord, vlak voor de brand uit brak. Het beangstigende was geweest, dat getuige wel geluiden had gehoord in de wo ning, waarin zich geen menschen bevon den. Getuigen vertelden nog over de schamele inboedels, die door de verdachten hoog wa ren verzekerd, de moeilijke financieele om standigheden, waarin ze verkeerden en de vele verdachte omstandigheden van deze „de B-branden". De moeder deed ter zitting het woord. Zoo nu en dan vulde de zoon haar verkla ringen aan. Fel ontkenden zij ook maar iets met de misdrijven te maken te hebben. De procureur-generaal persisteerde bij zijn eisch: vier jaar gevangenisstraf voor moeder en zoon. Hij vorderde bovendien de gevan genneming van het tweetal bij het uitspre ken van het arrest. Arrest 26 Januari. Overal rheumatische pijnen. Kruschen maakte een ander mensch van hem Rheumatische pij is verraderlijk; zij treedt zonder waarschuwing op. Het komt in een arm of been en langzamerhand breidt het zich uit over het geheele lichaam, tenzij er iets gedaan wordt om het tegen te houden. Kies dan het juiste middel, evenals deze man, die ons schrijft: „Ongeveer 10 maanden geleden leed ik vreeselijke rheumatische pijnen. Mijn ge heele lichaam deed pijn en soms kon ik niet eens naar mijn werk gaan. Men raadde mij Kruschen aan. Ik nam het en het gevolg was, dat de pijnen langzamerhand verdwenen. Ik ga sindsdien onafgebroken naar mijn werk, dank zij Kruschen, en voel mij een ander mensch." a. R. Kruschen Salts spoort uw afvoerorganen, lever, nieren en Ingewanden aan tot krach tige, geregelde werking, waardoor Uw orga nisme gezuiverd wordt van schadelijke afvalstoffen zooals urinezuur, dat cle oorzaak kan zijn van Uw rheumatische pijn. Neem iederen morgen „de kleine dagelij ksche dosis" en Uw pijnen zullen spoedig verminderen om tenslotte geheel te verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten. (Adv. Ingez. Med.) HET HUIS VAN ZIJN PATROON IN BRAND GESTOKEN. Om een contract te laten verdwijnen TIEN JAAR GEVANGENISSTRAF GEëlSCHT. In den nacht van 25 op 26 September van het vorig jaar heeft een brand gewoed in perceel B 127 aan den Singel te Barendreeht, toebehoo- rende aan den brood- en banketbakker W. Pot. Omstreeks elf uur bemerkte de vrouw des hui zes, dat een sterke rooklucht in het slaapver trek hing. Zij waarschuwde haar echtgenoot, die ontdekte, dat het keukenraam reeds in brand stond, terwijl een enkele blik in de bakkerij hem er van overtuigde, dat ook daar brand uitgebroken was. Van de elf personen, die in het pand sliepen, vertoefden er acht op den krullenzolder, waar bij een door den politie-deskundige inspecteur J. van Tas ingesteld onderzoek bleek, dat ook daar brand uitgebroken was. Weliswaar hebben alle personen het veege lijf weten te bergen, maar wanneer de vrouw des huizes den brand niet ontdekt had, zou alles er anders uitgezien hebben. Al ras bleek, dat deze brand, die ge lukkig geen ernstige gevolgen heeft gehad door brandstichting ontstaan moest zijn. De knecht van den bakker, de 23-jarige A. van B. wonende te Barendreeht, heeft men ste vig aan den tand gevoeld, maar toen bleek, dat deze bakkersgezel als kind in huis vertoefde en het vertrouwen van iedereen genoot, heeft men ook het onderzoek in deze richting niet verder voortgezet. Later bekende hij echter. De reden was, dat hij voor den heer P. een contract geteekend had, dat hij het eerste jaar zich niet zelfstandig als bakker te Barendreeht zou mogen vestigen, terwijl hij in de straten, waar P. kwam, geen brood zou mogen venten. Om dit contractu te laten verdwijnen, had hij het maar het eenvoudigst gevonden de woning van zijn patroon a bout portant in brand te steken, waarbij hij ech|er de gevolgen over het hoofd zag. De officier van Justitie bij de Rotterdamsche rechtbank noemde Donderdag in zijn requisi toir dezen 23-jarigen jongeman een weinig be lovend iemand. Van B. was smokkelaar van verdoovende middelen, terwijl hij zich boven dien schuldig heeft gemaakt aan verduistering, oplichting, diefstal en misbruik van sterken drank. Terzake van brandstichting met levensgevaar voor anderen, eischte het O. M. een gevange nisstraf van tien jaar. WEEK-ABONXEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten alrekenen. DE ADMINISTRATIE.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11