RENAULT rr Influenza Groenten-schaarschte gevolg van de vorst. fttmiiksiMiseutH Moderne Talen RADIO ZATERDAG 14 JANUARI 1939 HA'AREEM'S DAGBEAD Het klooster der Predikheeren te Haarlem. Werd 650 jaar geleden gebouwd. Welke fragmenten er van over zijn. Het klooster der Predikheeren te Haarlem, dat achter het Stadhuis stond, werd in 1289 ge bouwd. Dus nu 650 jaar geleden. De Pandpoort. Op het Prinsenhof staan wij dus op histori- schen grond, want veel wondt daar nog gevon den dat aan het klooster herinnert en dat ge lukkig bewaard gebleven is. En ook bewaard zal blijven voor de toekomst, want het is door de ontwerpers van den nieuwen vleugel van het Stadhuis met piëteit ontzien. De Predikheeren of Dominikanen zijn afkom stig uit Parijs waar zij een klooster hadden in de Rue de St. Jacques en daarom ook wel Ja- cobijnen genoemd werden. Het eerst vestigden zij zich in 1289 te Utrecht. Floris V, die zijn grafelijk paleis op de Groote Markt had (nu het Stadhuis) stond in 1286 het westelijk deel van dit gebouw en den daarbij behoorenden grond af aan de Predikheeren die daar een klooster bouwden dat in 1289 gereed was, Allan, de Haarlemsche historieschrijver, ver onderstelde dat het Predikheeren-klooster te Haarlem reeds in 1247 gebouwd is, maar dit is door latere onderzoekingen onmogelijk geble ken. Bovendien is er een document van den kloosterbroeder Willem van Egmond die de schenking van Floris V op 1286 heeft vermeld. De kapel die tot het klooster behoorde stond op den hoek van het Prinsenhof en de Jacobijne- straat (nu courantenleeszaal van de Openbare Leeszaal). De buitenmuur in de Jacobijnestraat is vermoedelijk nog in oorspronkelijken toe stand. Bezienswaardig voor bewonderaars van middeleeuwsche bouwkunst is ook de kelder die onder deze courantenzaal ligt en die nog Ro- maansche gewelven heeft. Het allerbelangrijkste overblijfsel van het klooster zijn natuurlijk de kloostergangen rond om de binnenplaats op het Pand. Jammer is dat een deel der kloostergangen bij vroegere verbouwingen va nhet Prinsenhof bij de gebouwen getrokken zijn. Zoo is bijvoorbeeld de gang onder de raadszaal een kloostergang. Het is jammer dat het onmogelijk is die gang vrij te maken om weer bij het binnenhof te trekken, want dan zou er geencommunicatie, meer zijn in het gebouw van de Bibliotheek en het deel van het Prinsenhof dat als Raadszaal in gebruik is. In de Pandpoort Op dit oogenblik is er door den Stadhuisbouw op de binnenplaats van het Pand een chaos van materiaal en steigerpalen. Als de bouw eenmaal gereed is zal er ongetwijfeld wel voor gezorgd worden dat ook zooveel mogelijk gedaan wordt om de gang en de binnenplaats in het Pand te restaureeren want dan kom* in de Pandpoort de ingang voor de administ ^tie-lokalen van het Stadhuis. Heel mooi zijn ook de poorten die tot het Pand toegang geven. Een belangrijk gespaard fragment is ook het Het vroegere brandspuitenhuisje in de Pandpoort. gebouwtje in de Pandpoort waarin enkele jaren geleden nog de werkplaats gevestigd was van de brandspuitmakers die in dienst der gemeente waren. Bezienswaardig is ook de fraaie trap op het Prinsenhof die toegang geeft tot de bibliotheek. In 1556 en 1557 moest, omdat er plaatsgebrek in het Stadhuis kwam, het klooster een ge deelte van zijn gebouwen aan de gemeente af staan. Dit verklaard ook hoe het komt dat ach ter in het Stadhuis eenige gedeelten zijn die dui delijk het kenmerk van een klooster dragen. Daaronder zijn bijvoorbeeld twee deuren die in in de Pandpoort uitkomen. De tuin op het Prinsenhof was vroeger kloos tertuin. In later jaren werd zij gebruikt als Hor tus Medicus (tuin voor het kweeken van genees krachtige kruiden). Op den grond van de hortus was vroeger ook een kerkhof. Er werd bij de opgravingen een grafsteen met een vrij zonderlinge inscriptie ge vonden aangaande Dirck Janszoon Bleser. Het stadsbestuur keurde die waardig om voor het nageslacht te bewaren en liet de inscriptie op een koperen plaat zetten die gemetseld werd in de zuilengang van het klooster (thans corridor achter de Raadszaal). Het grafschrift luidt: Hier legt begraven, leser, Den ouden Dirk Jansz. Blezer, Honderd en elf jaeren Was hij oud na zijn verklaren, Doe hij eerst zoude trouwen Ter echt een jonge vrouwe. De pastoor zeide hem bout. Gij Dirck zijt zeker veel te oud. En komt waerlijk al te laet. Om te voldoen den echten staet. Hij sprak, heer zet ter zij, Die honderd jaren vrij En die elf alleen behoud, Zoo en ben ik niet te oud. Die houlyck is aldus volbragt, Met liefden zonder klagt. So hebben geleefd deze twee Twintig jaer met vree. Toen in 1587 het klooster werd opgeheven kwamen de gebouwen aan de gemeente. Een der kloostergangen. EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd voor het doet. ex. geneeskunde .rnej, E. R. Brandon en dê heeren J. H. de Bruyn en N. J. H. F. van Beek. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN HALFWEG NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. H. O. Molenear Nam. 6.30: Ds. W. A. Hoek van Amsterdam. Jeugddienst. GEREF. KERK. V.m. 9.30 en nam. 3.30: Ds. E. A Groenewegen. STRENGER MAATREGELEN TEGEN GEHEIME ZENDERS. 's GRAVENHAGE, 13 Januari. Gebruikers van clandestiene radiozenders kunnen thans ge straft worden met een gevangenisstraf van ten hoogste zes maanden of een geldboete van ten hoogste f 5000. Indien nog geen twee jaren zijn verloopen sedert een vroegere veroordeeling wegens hetzelfde misdrijf onherroepelijk is ge worden, kunnen deze straffen verdubbeld worden. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZONDAG 15 JAN. Progr. I: Jaarsveld. Progr. 11; Hilversum I en II. In verband met plaatselijke slechte ontvangt noodzakelijke wijzigingen voorbehouden. Progr. IH: Diversen 8.35, Keulen 9.05, Parijs Radio 10.05. Fransch Brussel 11.20, Ned. Brus sel 12.50, Fransch Brussel 2.20, Ned. Brussel 2.35, Keulen 3.20, Radio P.T.T. Nord of diver sen 5.20. Fransch Brussel 5 35, Ned. Brussel 6.20, Keulen 7.05, Ned. Brussel 9.20. Keulen 10.30, Ned. Brussel of Diversen 11.20. Progr. IV: Ned. Brussel 8.30, Fransch Brus sel 9.20. Ned. Brussel 10.20, Droitwich 11.05, Parijs Radio 2.20, Droitwich 2.40. London Re- :ional 4.20. Droitwich 4.40. London Regional .20, Droitwich 5.40, Straatsburg of diversen 6.30, Droitwich 6.50, Beromünster of diversen 9.25, Pauze 9.50, Droitwich 9.55, Fransch Brus sel 11.00. Parijs Radio 11.20. Progr. V: 8.30 v.m.12.00 n.m. Diversen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE op Maandag 16 Januari 1939. Progr. 1 Jaarsveld Progr. II Hilversum I en II Progr. III 8.00 Keulen. 9.20 Radio P.T.T. Nord. 9.50 Pauze, 10.00 Parijs Radio. 10.20 Radio P. T.T. Nord of diversen. 12.20 Ned. Brussel. 2.20 Droitwich. 4.30 Keulen. 5.20 Fransch Brussel, 6.20 Keulen. 7.30 Danmarks Radio. 8.20 Keulen. 9.20 Beromünster of diversen. 9.50 Keulen. 10.20 Ned. Brussel. 10.30 Boedapest, 11.20 Parijs Poste Parisïen of diversen. Progr. TV 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Diversen, 10.35 London Regional. 1.20 Droitwich, 2.00 Lon don Regional, 5.20 Droitwich. 8.20 Ned. Brussel of diversen. 8 40 Droitwich. (In verband met plaatselijke slechte ont vangst noodzakelijke wijzigingen voorbehou den) Progr. V 8.007.00 diversen. 7.00 Eigen gramofoonplaten concert. Populaire muziek. 1 Stars and stripes. Royal Guards band, 2 Snow White and the seven dwarfs. Orchestra of merry Men. 3 Whits flower of the Islands. Troise and his mar.doliers. 4 Fstudiantina. Symohonie- orkest, 5 De bridgeclub ..Kijk voor je". Louis Davids. 6 Lampenputzer Galopn. Polvdor Strijk orkest. 7 Loin des Guitares. Tino Rossi. 8 The apache dance, Scott Wood. 9 Alles hört zu. Wal ter Raatzke, 10 The donkey serenade, Odeon Dansorkest, 11 Stiefelputzer Marsch, Polydor Strijkorkest. 12 Espana. Svmphonie-orkest. 13 La nalnrna Scott Wood 14 El Gaurho. Troise and his Mandoliers. 15 Balla Ragazzina Tino Rossi. 16 Leent je uit de lange Niezel, Louis Davids, 17 Washington Gray, Royal Guards Band 8.0012.00 diversen. IEDEREN DAG OPNIEUW BESPAART GE GELD Want het benzineverbruik van de Renault Juvaquatre is niet hooger dan 1 Liter op 13 a 14 KM Wegenbelasting F 16.- per kwartaal. Snelheid 100 km per uur. Onafhanke lijk geveerd. Geheel stalen carrosserie met vier royale zitplaatsen en onsplin- terbaar glas rondom. Ventilatieruitjes in de portieren. Flinke kofferruimte. Antislip-banden. Benzinetank achter. PRIJS VANAF fl. J195 [UVAQUATRE P Ui lARACE ÏEBR. SMEDESTRAAT 22 - HAARLEM TELEFOON 11025 ONDERDEELEN STOCK (Adv. Ingez. Aled.j Jeugdige misdadigers voor de rechtbank. Drie jeugdige werkloozen, achttienjarige jon gens. stonden Vrijdag voor de Amsterdamsche rechtbank terecht wegens een ernstig feit. Zij hadden zich op 19 September jl. in laten sluiten in een confectiefabriek aan de Spuistraat Het drietal maakte voor ruim f 1800 aan stoffen, mantels, japonnen enz. buit. Den rechercheurs Gardenbroek en Van Schaik gelukte het het drietal in te rekenen. Zij legden een volledige be kentenis af. De Officier van Justitie eischte straffen van twee jaar, anderhalf jaar en een jaar, echter door te brengen in de jeugdgevangenis. Tegen drie mannen, die een deel van de buit hadden gekocht voor een appel en een ei vor derde de Officier een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Tegen een man, die slechts eenige lappen stof had gekocht, eischte het O.M. vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Een jonge vrouw, die van een van de dieven eenige kleedingstukken ten ge schenke had aangenomen hoorde f 10 boete te gen zich eischen. Tegen een zwager en een zus ter, die ook van het misdrijf hadden geprofi- teevd requireerde.4e Officier,! 15 boet© Hetzëlfdè'drietal insluipers had zich nog aan andere feiten schuldig gemaakt. Een vierde jon gen had zich bij hen aangesloten en gevieren braken zij in in het leegstaande hotel van den Kon. Holl. Lloyd. dat thans aan de gemeente be hoort. Bij hun eerste bezoek hebben zij een groot aantal koperen kranen afgeschroefd en meege nomen. Enkele dagen later zijn de inbrekers te ruggekomen, de vierde man had zich echter uit de combinatie teruggetrokken. Ditmaal was de buit grooter. In een der kel ders troffen zij koffers aan van een uit Indië gerepatrieerde dame. Zij braken de kisten open en roofden glaswerk, gordijnen, kostbare siera den en alles wat van bun gading was. Ook in dit geval legden zij een volledige be kentenis af. Tegen den jongen, die zich bepaald had tot den eersten rooftocht vorderde het O.M. een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maan den met 3 jaar proeftijd. Tegen de drie anderen eischte hij een jaar gevangenisstraf, door te brengen in de jeugdgevangenis te Zutfen. De rechtbank zal 27 Januari vonnis wijzen. Veelal het gevolg van verwaarloosde kou. Maak een eind aan gevatte kou door keel, borst en rug m te wrijven met deze krachtige zalf. Verwijdert congestie, vergemakkelijkt de ademhaling en helpt spoedig. s VapoRub (Adv. Ingez Med.) Aanrijding met doodelijken afloop Dr. M. M. Wolff het slachtoffer. Vrijdagmiddag om zes uur heeft de 29-jarige H. V., die een auto bestuurde, den Haagschen medicus dr M RL Wolff, een bekenden Röntge noloog, die in de van Blankenburgstraat woont op den hoek van de Laan van Meerdervoort en de Tasmanstraat te 's Gravenhage aangereden Dr. Wolff is ter plaatse van het ongeval over leden. DS. E. J. W. POSTHUMUS MEYJES VRAAGT EMERITAAT. In de vergadering van den algemeenen ker- keraad van "s-Gravenhage heeft ds. E. J. W. Posthumus Meyjes mededeeling gedaan van zijn voornemen om met ingang van 1 Juli 1939 zijn emeritaat aan te vragen. Ds. Posthumus Meyjes is. zooals bekend, nestor van de Haagsche Hervormde predi kanten. OPBRENGST KERSTCOLLECTE BIO- VACANTIEOORD HOOGER DAN IN 1937. Het bestuur van de stichting „Bio-vacantie- oord" ..Russenduin" te Bergen aan Zee. deelt mede, dat de Kerstcollecte dezen keer nog meer dan anders een buitengewoon succes is geworden. In totaal bracht de Kerstcollecte op f 42,525,80, dit is circa f 5000 meer dan de Kerstcollecte van het daaraan voorafgaande jaar. Tuimboutv lijdt groote schade. Ook onder glas vrijwel alles verloren gegaan. Er heerscht in den lande gebrek aan groen ten en indien verschillende soorten te krijgen zijn, dan zijn de prijzen voor deze producten uitermate hoog. Deze schaarschte is een direct gevolg van de vorstperiode, welke wij eenige weken geleden hebben beleefd. De jongste vorstperiode heeft ook aan de gewassen in de glasdistricten gewel dige schade aangebracht Naar ons bij In formaties is gebleken, zijn de glas-an- dijvie, de bloemkool, de sla en de peen zoo goed als verwoest» terwijl dc overige gewassen in veel mindere mate geoogst kannen worden en van mindere kwali teit zijn. De vier genoemde producten beteekenen voor den tuinder een aanzienlijke bron van inkom sten. De teelt van andijvie heeft in de laatste jaren een groote vlucht genomen, mede door de teeltvoorschriften. Het vorige jaar werd dit pro duct in tienduizenden kilo's vlot verhandeld Hierdoor besloten de tuinders de andijviecultuur in hun teeltplan op te nemen. De vorstperiode heeft het gewas totaal verwoest. De bloemkool en slaplanten stonden reeds in grooten getale in de kassen. Binnen enkele we ken zouden zij verpoot worden, doch alle plan ten zijn afgevroren. De cultuur van de jonge peen vertoont eenzelfde beeld. Een gevolg van de vorst is dus. dat niet alleen op het oogenblik de aanvoer aan de veilingen geringer is, maar ook dat in het komende voorjaar bijna geen producten aan dc veilingen zullen wor den aangeboden en derhalve ook niet voor de consumenten verkrijgbaar zijn. De tuinders doen al het mogelijke om de schade in te halen, doch zeker is. dat zij daarin nimmer zulllen slagen. De thans uitgezaaide bloemkool zal op de veiling siecht genoteerd worden, want de verschillen in de aanvoerpe- riode zullen verdwijnen. Iedere kweeker koml op denzelfden tijd met zijn product op de markt en het gevolg hiervan is, dat de prijzen iaag zul len blijven en dat groote hoeveelheden worden doorgedraaid. De vorst heeft indirect nog en ander schade lijk gevolg. De steun aan de tuinders wordt uit gekeerd op de producten, welke zij aan de markt nrengen. Wanneer zij in het voorjaar weinig aanbrengen, dan zal de steun dus naar verhou ding lager worden. Het Zuidhollandsche glasdistrict heeft in dc week voor Kerstmis een schade geleden, welke in de honderdduizenden guldens loopt. De om zetcijfers over 1938 van de Westlandsche veilin gen waren in dit jaar gestegen, doch de inkom stenderving, welke den tuinders in de komende maanden te wachten staat, zal deze betere ten (jéps \Polkomen nivelleerett. De mogelijkheid bestaat, dat dé eerstvolgende steuihuitkeering rekening zal houdeh met de stij ging der inkomsten van den druivenoogst en an dere cultures. Wanneer dat inderdaad waa mocht blijken tè zijn, dan zal men pogingen in het werk stellen om een toeslag op een misoogst te verkrijgen. Met het oog hierop heeft de kring Westland aan het hoofdbestuur van den L. T. B. een ver zoek gericht om maatregelen te nemen tot lem ging van den nood. De Westlandsche tuinbouw organisaties zullen ten slotte waarschijnlijk een gezamenlijke actie ondernemen, opdat de kwee kers aanvullingen zullen ontvangen uit het land bouwcrisisfonds, zooals dit gedurende de laat ste jaren verschillende keeren is gebeurd in ge bieden waar de oogst mislukte. Ook de bloemcullures hebben geleden. Hoewel niet in die mate als in den tuinbouw heeft ook de bloemencultuur groote schade gele den. Men kon ons in dit opzicht nog geen pre ciese cijfers verschaffen. In de Kerstweek wordt aan de bloemenveiling le Honselersdijk gewoon Lijk voor ongeveer f 40.000 omgezet. Thans be droeg dit cijfer slechts f 19.000. Ook hier is de vorst er de oorzaak van, dat per week ongeveer f 5000 minder aan de markt wordt gebracht. En het gevolg is, dat de snij bloemen voor de afnemers zeer kostbaar wor den, omdat de tusschenhandel abnormaal hooge prijzen ter veiling moet bieden voor de normale producten. OUDERAVOND. Woensdag 18 Januari wordt een ouderavond gehouden in de U-L.O.-school B. aan het Junoplantsoen onder leiding van het hoofd der school, den heer J. B J. van der Haar, die zal spreken over samenwerking tusschen school en huis Prins Bernhard in het Koloniaal Instituut. Wij vernemen, dat Z.K.H. Prins Bernhard zijn werkzaamheden in het Koloniaal Insti tuut te Amsterdam, van welke instelling Prins Bernhard zooals bekend het eere-voorzitterschap heeft aanvaard. Donder dag heeft aangevangen. De Prins hoopt in den vervolge geregeld één dag in de week daar werkzaam te zijn Uit het CHARLES BOJER /az. R „MERCATOR". ZAANENLAAN 114 TELEF. 23907 (Adv. Ingez. Medj PHILIPS en ERRES ook in huurkoop. HAGEMAN - Ged. Oude Gracht 52. TELEFOON 12762 HAARLEM. (Adv. ingez. Medj TEWATERLATING VAN HET M.S. „KONINGIN EMMA". HM. de Koningin neemt de laatste beletselen weg. FEESTSTEMMING IN ZEELAND. Zeeland en in het bijzonder Vlissingen was op dezen Januaridag in feeststemming. Van vele torens waaide de nationale driekleur en Vlissingen zelve was versierd met tallooze vlaggen. De werf van de Kon. Maatschappij „De Schelde" had voor dezen dag een zeer speciaal feestkleed en in het midden daar van stond een nieuw, modern geconstrueerd dubbelschrcef-motorschip. dat vandaag voor de tewaterlating gereed stond om binnen af- zienbaren tijd aan de vloot van de Stoom vaartmaatschappij .Zeeland" te worden toe gevoegd. Vandaag zou dit 4.100 bruto- registerton metende schip de naam ontvan gen van de onvergetelijke moeder onzer Landsvrouwe, zou het „Koningin Emma" ge doopt worden en niet alleen voor de directie van de maatschappij „De Schelde", doch vcor geheel de provincie Zeeland was 't een groote vreugde, dat onze Koningin dezen morgen persoonlijk naar Vlissingen wilde komen om de laatste beletselen voor het tewater- loopen weg te nemen. Beschrijving van het schip. De „Koningin Emma", die een lengte heeft van 115.80 meter en wordt voortgedreven door twee Schelde-Sulzer Dieselmotoren, tezamen 12.500 P.K., is speciaal ontworpen voor den dagdienst der Mij. „Zeeland" van Vlissingen naar Harwich v.v. Tevens veroorlooft de bouw en inrichting om het bij voorkomende gelegenheid te ge bruiken voor toeristenvaarten gedurende de zomermaanden in de Europeesche zeeën. Alhoewel het passagiersvervoer op den voorgrond stond, moest niettemin ook aan het vervoer van lading de noodige aandacht wor den besteed. Vandaar dat de schepen elk met 4 electrlsche lieren van 2V2 ton hefvermogen worden uitgerust, waarmede bij dubbelge- schoren laadreep lasten tot 5 ton gewicht aan boord genomen kunnen worden. Ook maakte het steeds toenemend vervoer van auto's een punt van overweging uit. Om hierin te voorzien is in het achterschip onder het hoofddek een garage aangebracht, die ongeveer 25 wagens van gemiddelde grootte kan bevatten. Een laadschacht en groote deuren in de zijden van het schip geven toe gang tot deze garage. Wat de passagiersaccomodatle betreft, is er in alle opzichten naar gestreefd, de over tocht zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. De eetsalons voor beide passagiersklassen zijn op het bovendek geplaatst, teneinde een on belemmerd uitzicht op zee te verkrijgen. Bij het groepeeren der salons is rekening gehouden met de omstandigheid, dat op de plaats waar zij zich bevinden de minste last verwacht mag worden van het stampen van ht schip bij ruw weer. Ten gerieve der passagiers is gestreefd naar een zoovel mogelijk trillingvrij schip. Daartoe zijn de in verband met de hooge snelheid van het schip zeer krachtige ma chines en de schroeven zorgvuldig gebalan ceerd en is gezorgd voor een zoo groot mo gelijke vrijslag tusschen de schroeven en den scheepswand. Men hoopt dat de „Koningin Emma" 1 Juni in dienst kan worden gesteld. Het zusterschip, dat de naam zal ontvan gen van ..Prinses Beatrix" zal over omstreeks twee maanden te water worden gelaten en het ligt in de bedoeling dit schip tegen 1 Juli in de vaart te brengen, zoodat in het aan staande zomerseizoen de dagelijksche dient van de Mij. „Zeeland" tusschen Vlissingen en Harwich geheel door twee nieuwe schepen zal kunnen worden uitgevoerd. De aankomst van de Koningin te Vlissingen. HM. de Koningin was vanochtend reeds vroeg van het prinselijk paleis in Soestdijk vertrokken. In gezelschap van haar eerste hofdame, jonkvrouwe H. D. van Tets, begaf bij zich per autc naar Rotterdam. Aan den gewonen trein naar Vlissingen was een salonrijtutg voor de Koningin en haar ge volg gehaakt. De trein, die om 10.45 uit Rotterdam ver trok arriveerde kort na half één in Vlis singen. Ter begroeting waren op het perron aan wezig de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford. de burgemeester van Vlissingen, de heer C. A. van Woelderen, en de Zeeuwsche kamerheer i. b. d. van H.M.. jhr. W. Z. van Teijllngen. Na een korte begroeting begaf het gezel schap zich naar buiten, waar de koninklijke auto's reeds gereed stonden. Op de werf van „De Schelde". Onder een baldakijn, die op de werf van „De Schelde" was aangebracht, werd H.M. o.m. ontvangen door de heeren B. E. Ruys. presi dent-commissaris van de Koninklijke Maat schappij .De Schelde" en Th. H. de Meester, president-commissaris van de Stoomvaart Maatschappij ..Zeeland". Nadat de koning en haar gevolg op de Ko ninklijke tribune hadden plaatsgenomen, hield de heer Ruys een korte toespraak. Als president-commissaris van de Maat schappij „Zeeland" gaf de heer de Meester vervolgens uiting aan zijn groote dankbaar heid voor de toestemming, die Hare Majesteit heeft willen verleenen het nieuwe schip de naam „Koningin Emma" te geven. De doopplechtigheid. Nadat de heer Wesseling Hare Majesteit had verzocht de laatste beletselen voor de te water lating weg te nemen, verhief de vorstin zich van haar zetel om aan het verzoek te voldoen.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11