FRANCO'S TROEPEN Instantine Spaak krijgt loon naar werken. voor Barcelona aangekomen. Havens worden reeds door het geschut bestookt. Sleutel wegTel. 11493 Attfit! WOENSDAG 25 JANUARI 1939 HA ARE EM'S DAGBEAD 5 Manresa na verwoeden strijd gevallen. De troepen van Franco zijn Dinsdag het vliegveld van Llobregat gepasseerd en hebben een punt bereikt op K.M. afstand van de buitenwijken van Bar celona. De opmarsch werd ten uitvoer gelegd door Marokkanen, die langs den kust weg waren opgerukt. De rechtsehe batterijen vuurden Maan dagavond reeds op de havens van Bar celona. Naar te Gelida vernomen wordt, zijn de rechtsehe troepen van plan, Barce lona te omsingelen en alle verbindingen met het achterland af te snijden, alvo rens de stad binnen te dringen. Maandag leek het in verband met de wanor de, waarin de republikeinsche troepen zich ir sommige sectoren terugtrokken, niet onwaar schijnlijk, dat het dichtst bij Barcelona staande rechtsehe leger zou trachten, de stad te bestor men, terwijl andere legers de omsingelingsme thode voltooiden. Dit denkbeeld werd evenwel opgegeven, en men achtte het voorzichtiger, de stad volkomen te isoleeren alvorens er binnen te dringen. Deze manoeuvre geschiedt echter met zulk een snelheid, dat bevoegde kringen van meening zijn, dat de val der stad niet langer dan twee of drie dagen op zich kan laten wach ten. Maandag tegen den middag hadden de Nationalisten ruim 2000 krijgsgevange nen gemaakt. De laatste weerstandslinie van Bar celona, zoo werd gisteravond door het rechtsehe hoofdkwartier verklaard, is thans onherstelbaar ineengestort. Een Na tionalistisch leger van 100.000 man is over de rivier Llobregat getrokken, die langs de westelijke buitenwijken van Barcelona stroomt en dan in noordwes telijke richting naar Manresa vloeit. Volgens in het hoofdkwartier ontvangen be richten is een der verwoedste veldslagen van den burgeroorlog geleverd om het bezit van Manresa. De legionarissen waren van Igualada opgerukt naar Manresa, terwijl de divisies van Maestrazzo van de bergen in het noordwesten afdaalden. Zij stieten op de verdedigers, die be vel hadden tot den dood weerstand te bieden. Den geheelen dag spuwden de machinegewe ren hun doodelijke ladingen langs de hellingen van het amphitheater, waarin Manresa gelegen is. Uit de batterijen achter de voorste linies werden tachtig granaten per minuut afgeschoten om de defensie van Manresa murw te beuken. Bij het vallen van het duister baanden de een heden van Maestrazzo zich onder leiding van ge neraal Valino een weg rondom de stad, optrek kende achter tanks. Maandag bij het aanbreken van den dag waren de republikeinsche troepen in westelijke richting afgetrokken, zoo dat zij Manresa open lieten voor het binnentrekken der rechtschen. In het communiqué van het groote hoofdkwar tier wordt nog medegedeeld, dat de troepen van Franco in den noordelijken sector van het Catalaansche front de dorpen Llorda, Biscarri, Avella en Ardevol hebben bezet, in den midden sector Villa Terrada, Guardiola, Casterroli, Coll- bato en Esparraguera, in den zuidelijken sector de dorpen Abrera, San Andres, Ullastrell, San Bandillo, San Clemente. Viladecans, Gava, Castell de Fells, en Pratllobregat. Aan het front in Estremadoera schuiven de rechtsehe troepen hun linies vooruit. In het communiqué van het republikeinsche ministerie van landsverdediging wordt gecon stateerd, dat in alle sectoren van Catalonië een zeer hevige slag wordt voortgezet. De regee- ringstroepen hebben zeer hevige aanvallen van den vijand kunnen bedwingen. De vijand slaag de er in zijn linies eenigszins te rectificeeren. Van de overige fronten wordt niets gemeld, aldus besluit deze mededeeling. Artillerie en vliegtuigen bestoken Barcelona. United Press verneemt uit Barcelona: De stad weergalmt ononderbroken van explo sies der groote bommen van de artillerie ont- Franco en het afweergeschut. De artillerie ont houdt zich er van het centrum der stad te be schieten om niet meer dan noodzakelijk te ver nietigen. Van Zaterdag tot Maandag wérden 57 personen door bommen gedood en 118 gewond. De luchtbombardementen van Maandag hebben alleen aan dooden 100 slachtoffers geëischt. De vliegtuigen van Franco hebben Maandag tot aan het vallen van den avond Barcelona 9 maal aangevallen. Om 1 uur des middags verschenen 4 vijandelijke vliegtuigen. Zij vlogen zeer laag over de lagere deelen der stad waar zij hun dood en verderfzaaiende last afwierpen. Met het uur worden de exploisies en het gedreun der ka nonnen duidelijker in de stad waar te nemen. De luchtaanval van Maandagmiddag was de 42ste in de laatste 4 dagen. Behalve de havens werden nog enkele andere deelen der stad ge bombardeerd. De nervositeit, die in de stad heerscht heeft haar climax bereikt Ondertusschen stroomen, ondanks de aanhou dende bombardementen, vrachtauto's met per sonen die aan de versterkingen moeten werken naar de buitenwijken. Ook wemelt het in de straten van mannen met wapenen, geweren, munitie en tanks. Sommigen trekken naar het noorden, anderen worden naar het westen gedi rigeerd terwijl de zoo juist gemobiliseerde mannen met nieuwe wapens over den schouder naar de fronten trekken. Tevens wordt aan de evacuatie van de bevolking gewerkt alhoewel! die taak op buitengewoon groote moeilijkheden stuit. De portalen, gangen en de laagste verdie pingen van de regeeringsgebouwen, die gedeel telijk leeg zijn, omdat deze naar het noorden verplaatst werden, zijn volgepropt met de vluchtelingen, die uit de buitenwijken, waar de verdedigingswerken thans worden aangelegd, verdreven zijn. Het aantal van deze dakloozen groeit met het uur aan. Nationalistische vliegtuigen laten bo ven de stad vlugschriften vallen, waarin de onmiddellijke bezetting wordt aan gekondigd en waarop staat dat „allen die geen misdadigers zijn, niets te vree zen hebben, bovendien wordt de bevol king brood, vleesch en visch beloofd. i De vliegtuigen melden „dat lange rijen vracht auto's geregeld Barcelona verlaten, blijkbaar met kostbaarheden geladen, terwijl de automo bielen aantoonen, dat menig leider van het volksfront op de vlucht geslagen is." Maandagmorgen zijn de eerste burgerarbei ders begonnen met het aanleggen van loopgra ven buiten de stad om te pogen de troepen van Franco buiten de muren der stad te houden. Alle mannen tusschen 43 en 55 en vrouwe lijke vrijwilligers tusschen 18 en 40 jaar kregen op hun gewone werkplaatsen bevel naar de ver sterkingen te gaan om te werken. De overigen doen thans niets, aangezien alle niet militaire werkzaamheden zijn gestaakt. Het geheele door de regeering bezetten ge bied staat thans onder den staat van oorlog. De constitutioneele rechten en vrij heden zijn samengevat in vijf artikelen en de grondwet is buiten werking ge steld. De burger-autoriteiten blijven hun werk ge woon doen, doch treden alleen naar buiten op met machtiging van de militaire autoriteiten, De posterijen hebben opdracht gekregen den postdienst op het door de rechtschen bezette gebied krachtig te beperken. De postspaarbank is evenwel open gebleven. Uit mededeelingen van personen, die van Barcelona komen, blijkt, dat thans in bepaalde wijken van de Catalaan sche hoofdstad gebrek aan water begint te heerschen. Op den weg, welke naar het noorden van Catalonië leidt, ziet men onafzienbare rijen wagens, welke ambtenaren met hun gezinnen vervoe ren. Deze begeven zich hoofdzakelijk naar Gerona of gaan soms door tot Figueras. In enkele plaatsen zou groot gebrek heerschen en zou sinds twintig dagen geen brood meer verkrijgbaar zijn. Uit verschillende berichten blijkt, dat de regeeringstroepen over onvoldoende wapens en munitie beschikken. Volgens in Perthus ontvangen berichten zijn talrijke personen, vooral vrouwen en kinderen, bijeengebracht in sommige dorpen aan de Spaan- sche grens, o.m. Agullana, Darnius en Lajun- quera. De Spaansche politiediensten weigeren voor het oogenblik hen Spanje uit te laten, aan gezien zij niet voorzien zijn van geregelde pas sen. Wel zijn zij in het bezit van aanbevelings brieven van persoonlijkheden uit verschillende kringen. Neutrale zóne voor de vluchtelingen Uit Parijs meldt Havas: De opmarsch der Na tionalisten in Catalonië stelt de Fransche regee ring voor het probleem van een eventueelen stroom van talrijke vluchtelingen naar Fransch gebied. Het is bekend, dat Alvarez del Vayo speciaal naar Parijs is gekomen om met de Fransche autoriteiten het probleem te bestudeeren en dat hij daarover met Bonnet heeft gesproken. Vernomen wordt, dat regeering van Barcelona vroeg of de Fransche regee ring een contingent van ongeveer 50.000 uitgewekenen kon opnemen. De Fran sche regeering antwoordde, dat het haar onmogelijk was een zoo groot aantal op te nemen, aangezien Frankrijk op dit gebied de limiet van zijn mogelijkheden bereikt heeft. Bijgevolg is de bewaking aan de Fransch- Spaansche grens versterkt. Er zijn echter in structies gegeven, dat vrouwen, kinderen en grijsaards, die zich aanmelden, niet teruggezon den mogen worden. Deze daad van mensche- lijkheid mag echter slechts tot een beperkt aan tal worden uitgebreid. In de onmogelijkheid verkeerende om alleen dit probleem op te lossen, zou de Fransche regeering hebben voorgesteld om, na overleg tusschen de rechtsehe autoriteiten en de Spaansche regeering, de Spaansche vluchtelingen bijeen te brengen in een neutrale zóne op Spaansch gebied. Daar zouden zij ver zorgd en geholpen worden door het daarvoor bestaande internationale orga nisme, dat ook het toezicht zou uitoefe nen. Geruchten over oproeping van 200.000 Italiaansche reservisten. Tegenspraak in officieele Italiaansche kringen. In officieele kringen te Rome ver klaart men niets te weten van een op groote schaal onder de wapenen roepen van reservisten, waarover in het bui tenland een bericht was gepubliceerd, en dat indien reservisten onder de wa penen werden geroepen slechts sprake kan zijn voor normale oproepingen voor herhalingsoefeningen. Het oproepen van reservisten van oudere lichtingen heeft, naar het D. N. B. van welinge lichte zijde nader verneemt, betrekking op de lichtingen 1901 en volgende, die geen oorlogs ervaring hebben. Hun opleiding moet door een oefening gedurende verscheidene weken wor den opgefrischt, gelijk dat in de laatste jaren regelmatig voor andere lichtingen is geschied. De drukte, welke in de kazernes te Rome heerscht, komt ten deele voort uit de aanwezig heid van 20.000 fascistische miliciens, die te Rome zijn geconcentreerd om deel te nemen aan den jaarlijkschen schouw ter gelegenheid van den verjaardag der stichting van de militie, 1 Februari. Van deze concentratie is gebruik gemaakt om de milicens een periode te laten doormaken van oefeningen met automatische en andere wapens. Ook een Duitsch dementi. Het militaire hoofdkwartier te Berlijn spreekt de geruchten tegen, welke in het buitenland in omloop waren over manoeuvres van het Duit- sche leger tegen 15 Februari. In antwoord op een desbetreffende vraag deelde de woordvoerder van het hoofdkwartier mede, dat de groote manoeuvres met de deel neming van het leger, de marine en de lucht macht het volgend jaar zullen worden gehouden. Wat de manoeuvres der legercorpsen betreft, deze zullen als alle jaren in het najaar worden gehouden. De woordvoerder voegde hier aan toe, dat geen enkele andere lnanoeuvre dei- troepen in het voornemen lag. Engelsch bericht over Duitsche „koloniale divisies". De diplomatieke redacteur van de „Evening Standard" verklaart uit Italië vernomen te heb ben, dat „twee Duitsche divisies kortgeleden ge concentreerd zijn geworden tusschen Klagen- furth en Villach aan de Oostenrijksch-Italiaan- sche grens. Deze troepen waren uitgerust voor operaties in de woestijn en men gelooft, dat zij deel uit maken van een nieuw Duitsch koloniaal leger corps". De genoemde redacteur voegt hieraan toe: Villach is met een spoorlijn verbonden met Triëst, de voornaamste Italiaansche haven aan de Adriatische Zee. Sedert Zondag zijn de beide Duitsche divisies verdwenen. DE SLEUTELSPECIALIST, L. Veerstr. 10 (Adv. Ingez. Med.) Rheumatische pijnen Mijnhardtjes doen deze snel verdwijnen. 12 stuks 50 ct. (Adv. Ingez. Med.) Chamberlain voorgedragen voor den Vredes-Nobelprijs. Voorstel van Zweedsche Rijksdagleden. Twaalf leden van den Zweedschen Rijksdag hebben voorgesteld den Nobelprijs voor den vrede voor het jaar 1938 toe te kennen aan Chamberlain. Zij hebben dit voorstel ingediend bij de Nobel-commissie van het Noorsche parlement, waarbij zij de meening uitspraken, dat „Cham berlain ongetwijfeld in September 1938 Europa voor een ramp heeft behoed". Hei moderne pijnstillende middel 't is van »0aye*« (Adv. Ingez. Med.) De vorming van zijn tweede kabinet. Vlaanderen heeft zijn eigen Academies. Brussel, 23 Januari AMERIKAANSCHE SENAAT KEURT BENOEMING VAN HOPKINS GOED. WASHINGTON, 24 Januari (A.N.P) De senaat heeft met 58 tegen 27 stemmen de benoeming van Harry L. Hopkins, den vroegeren leider der Works Progress Administration, tot minister van handel, goedgekeurd, nadat scherpe debatten gevoerd waren over zijn geschiktheid als lid van het kabinet en critiek was uitgeoefend over de werkzaamheid der W.P.A. (Van een bijzonderen correspondent.) DE reconstructie van het ministerie Spaak is dus toch nog tot stand geko men en hiermede is een kabinetscrisis opgelost, die wel officieel dien naam niet had. maar het politieke leven toch gedurende eeni- ge maanden lam legde. In het tweede kabinet- Spaak vinden wij vijf katholieken, vijf socia listen. drie liberalen en den technictis gene raal Denis als minister van landsverdediging. Vijf nieuwe ministers maken hun opwachting, terwijl twee ministers zijn verdwenen: de katholieken Pholien als minister van justitie en Paul Heymans als minister van economi sche zaken. Deze laatste wordt vervangen door den socialist senator Barnich, die als rap porteur in den senaat nog onlangs een zeer gewaardeerd verslag over de economische po litiek van de voorgaande regeeringen heeft uitgebracht. Daarin oefent hij scherpe critiek uit. omdat deze z.i. verzuimd hebben tijdig de noodige hervormingen in te voeren, welke de structureele wijzigingen in de wereldeconomie thans noodzakelijk maken. Hij stelde voor de aanpassing van de Belgische economie zelfs een vierjarenplan op. Wat zal hij van zijn plannen ten uitvoer brengen? Maar de heer Spaak heeft het zoo druk ge had met het passc-n en meten van invloeden en personen in zijn nieuw kabinet en hij was zoo verheugd, dat hij eindelijk Vrijdag te mid dernacht kon aankondigen dat het kabinet ge reed was, dat men over de plannen van de nieuwe regeering nog vrijwel in het duister tast. De premier heeft slechts verklaard, dat het program van Mei 1938 gehandhaafd blijft, zoodat hij bij de eerstvolgende Kamer zitting met een toelichting op vroeger uitge sproken „toelichtingen" zal volstaan en hoog stens de punten zal noemen, die het eerst voor verwezenlijking in aanmerking komen. En aangezien zelfs deze taaie Premier niet meer dan 24 uur per dag kan werken, heeft de heer Spaak zijn portefeuille van buiten- landsche zaken er aan gegeven. Deze blijft overigens in de familie. Nadat de heer Spaak als minister van büitenlandsche zaken onder zijn oom Paul Emile Janson „gediend" heeft, zal nu de oom onder zijn neef Spaak de por tefeuille van büitenlandsche zaken behee- ren. De heer Janson is op dit gebied geen vreemde, want deze liberaal, die hier groot aanzien geniet en reeds een langen staat van dienst als minister achter zich heeft, verte gen woordige België jaren lang bij den Vol kenbond. Na de bezuinigingen in Mei j.l. zijn de mi nisteries voor Volksgezondheid en Landbouw weer in eere hersteld. Het eerste valt den Waal Jennissen ten deel, terwijl Graaf d'Aspremont Lynden, de leider van de Katholiek-conser vatieve groep uit den senaat, die tegen de regeering Spaak en haar belastingen langen tijd een felle campagne voerde, landbouw en middenstand neemt. Door de uitbreiding van het aantal ministeries is de liberale invloed versterkt, zonder dat men de overige partijen iets moest afnemen. Tengevolge van de toe treding van graaf d'Aspremont-Lynden is de oppositie van de drieledige regeering verzwakt, maar het is de vraag of de opneming van deze antipode der socialisten in dit kabinet de har monie van het geheel ten goede zal komen. Vermelden we nog, dat justitie nu aan een katholieken Vlaming, den professor aan de Leuvensche universiteit Van Dievoet, toevalt, Deze is tegelijkertijd otid-minister van land bouw en ondervoorzitter van den Belgischen machtigen R.K. Boerenbond. Met den vechter voor agrarische belangen, den heer d'Aspre mont-Lynden en prof. de Vleeshouwer, voor zitter van den R. K. Boerenbond als minister van koloniën, behoeft de landbouw dus waar schijnlijk niet langer te klagen over verwaar- loozing van haar standpunt in den schoot der i-egeering. De Vlamingen hebben hun hoop gebouwd op den nieuwen minister Van justitie en andere Vlaamschgezinde minis ters. de heeren Marck, de Vleeshouwer en Balthazar, voor een strengere toepassing der taalwetten en het inwilligen der overige desi derata, die op hun lijstje staan. VOOR de Vlamingen was deze dag echter om andere redenen van groote histo rische beteekenis. Nadat de laatste jaren in versneld tempo de taalwetten voor onder wijs, bestuur, gerecht en leger, de taaigelijk heid van Vlamingen en Walen moesten tot stand brengen, nadat het onderwijs in het Vlaamsche land van laag tot hoog ver- vlaamscht werd en de wetenschap zich even eens meer en meer ontwikkelde, wenschten de Vlamingen als kroon op het werk eigen Vlaamsche Academies en thans is deze droom in vervulling gegaan en heeft de plechtige stichtingsvergadering van de Kon. Vlaamsche Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schoone Kunsten en van een Koninklijke Vlaamsche Academie voor de Geneeskunde in het Academiënplaleis te Brussel plaats gevon den. De beteekenis van dezen dag blijkt wel uit het feit. dat zelfs de Koning er prijs op gesteld had hierbij aanwezig te zijn. In de gevulde diplomatenloge zagen wij o.a. den Nederland- sohen gezant, baron Van Harinxma thoe Slooten, den deken der diplomaten, den pau selijken nuntius, tal: van ministers, kamer leden en senatoren. Vele binnen- en büiten landsche cultuurvereenigingen en universitei ten waren hier vertegenwoordigd, o.a. vrijwel alle Nederlandsche universiteiten, de Kon. Ned. Academie voor Wetenschappen door haar voorzitter, prof. Huizinga, terwijl de Maat schappij voor Ned. Letterkunde eveneens haar voorzitter, prof. De Vries, had afgevaardigd. Jammer dat ook deze plechtige gebeurtenis niet geheel zonder wanklank kon plaats vin den. Tot lid van de nieuwopgerichte Academie voor geneeskunde was benoemd dr. Martens, in den wereldoorlog lid van den Raad van Vlaanderen. Tegen de benoeming van den activist wilden de „Confédération nationale des anciens Combattants" et „Les Croix du Feu" een betooging op touw zetten. Tusschen de moeilijkheden van de ministerieeie crisis door is hierover in het kabinet van den eer sten minister de laatste dagen heel wat te doen geweest. Op het laatste oogenblik heeft dr. Martens ervan afgezien de inaugurale zitting bij te wonen, „uit eerbied voor den vorst, dien hij niet aan wanordelijkheden wilde blootstellen", en dientengevolge werd de pro- testbetooging welke, naar de organisatoren verklaarden, niet tegen de nieuwe Vlaamsche Academiën was gericht, hoewel de Vlamingen er een franskilionsche betooging in zagen, afgelast. Aangezien dit besluit eerst zeer laat bekend werd, zijn enkele Vlamingen niet ver schenen, o.a. was de heer Camille Huysmans, burgemeester van Antwerpen en voorzitter der Kamer van Volksvertegenwoordigers bij wijze van protest weggebleven. Het leek in derdaad wel of er in het hartje van Brussel dezen dag een samenzwering op touw gezet was. Van het middaguur af reeds was de ge heele omgeving van het Paleis, het park en alle belendende straten en pleinen door gen darmen en politiecordons afgezet. Gelukkig bleven de wanordelijkheden ,uit en nadat de Koning met zeer groot enthousiasme door de overvolle zaal bij zijn binnenkomen was toege juicht werd de zitting geopend door den mi nister van Onderwijs, den heer Dierckx De manifestatie van het Vlaamsche geestes leven eindigde met een geestdriftige hulde aan den koning die de oprichting van deze nieuwe instituten mogelijk gemaakt heeft. Witter dan wit worden Uw tanden wanneer U poetst met wat goeds, namelijk met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL (Adv. Ingez. Med.) RALI®. PROGRAMMA DONDERDAG 2fi JANUARI. HILVERSUM I. 1875 en 301.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Het Omroep orkest en soliste (in de pauze: Declamatie. Om ca. 12.15 berichten). 12.35 Gr. muziek. 1.30 Het Avro-Aeolian-orkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Het Avro-Aeolian-orkest. 3.00 Cursussen voor de vrouw. 3.45 Gram. muziek. 4.00 Voor zie ken en thuiszittenden. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Avro-Weekkaleidoscoop. 5.25 Gelukwen- schen. 5.30 Het Avro-Amusementsorkest (ca. 6.25 Berichten). 6.39 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 1-Iet Avro-Dansorkest. 7.30 En- gelsche les. 8.00 Berichten ANP, Radiojournaal Mededeelingen. 8.20 Het Concertgebouw-orkest In de pauze causerie: Rabelais en wij. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. Hier na tot 12.00 Solistenconcert. HILVERSUM II. 415,5 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Gromofoonmuziek. 12.30 Het KRO-orkest (1.00 1.15 Gramofoonmuziek). 2.00 Handwerk- uurtje. 2.55 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbel lezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Handenar beid voor de jeugd. 5.30 De Consonanten en gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP. Her- baling SOS-berichten. 8.15 Orgelconcert. 9.00 Causerie: Wat lokt ons in den whiter naar het bosch?" 9.30 Oratorium-concert (opn.) 10.10 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.40 Gramo foonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gra mofoonmuziek. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.4011.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Het Philip Whiteway-ensemble. 12.35 Gramofoon muziek. 12.50 Harry Engleman's kwintet en solist. 1.202.20 Het BBC-Welsh-orkest en so liste. 3.10 Gramofoonmuziek. 3.20 Het Stratton strijkkwartet. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.45 De BBC-Zangers. 5.05 Causerie: Looking both ways. 5.20 Isidore Schwiller en zijn strijksextet en soliste. 6.20 Berichten. 6.40 Voor de boeren. 7.00 Het BBC - Welsh-Orkest. 7 .50 Variété- pro gramma. 8.35 Vroolijke voordracht. 8.50 Cau serie: The Pacific; Japan. 9.20 Berichten. 9.45 De BBC-zangersè 10.20 Korte kerkdienst. 10.40 Uil Amerika: causerie: Mainly about Manhat tan. 10.55 Het BBC-Harmonie-orkest. 11.35 Billy Bissett and his Canadians. 11.5012.20 Dansmuziek, (gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 M. 9.00. 10.00, 10.25 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.05 Het Visciano-orkest. 2.35 Zang. 2.50 en 3.30 Gramofonmuziek. 3.35 Cello-voor dracht. 3.50 Zang. 4.35 Cellovoordracht. 5.25 Kamermuziek. 6.05 Radiotooneel. 7.20 Het Lo- catelli-orkest. 8.35 Cellovoordracht. 8.5012.05 Uitzending uit het Théatre National de l'Opé- ra-Cominue. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofonmuziek. 6.30 Het Klein Dres- dcnsch orkest. 7.50 Het Omroepkleinork. 9.20 50 Volksliederenconcert. 11.20 en 12.35 Leo Eysold met zijn orkest. 1.302.20 Populair con cert. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.50 Mannenkoor BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Cabaretpro gramma. 1.05 en 1.30 Omroepdansorkest. 1.50 Vervolg Cabaretprogramma. 2.05—2.20 5.20 en *1.50 Gramofoonmuziek. 7.23 Zang. 8.20 Gra mofoonmuziek. 9.20 Gramofoonmuziek m. toe lichting. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.50—2.20 en 5.20 Gramofoonmu ziek. 6.35 Zang. 6.50 en 7,35 Gramofoonmuziek. 8.20 en 9.40 Omroeporkest en gramofoonmu ziek. 10.30—11.20 Het Gertlerkwartet. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Het Omroeporkest (8.10—8.35 Declama tie 'i. 9.20 Berichten. 9.35 Sportreportage. 9.50 Het Weinkauf-Trip. 10.05 Berichten. 10.20—. 11.20 Gevarieerd concert (epn.),

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9