„De beul der Nederlanden Moord eerst bekend, nu ontkend. Voor een ton meer omgezet dan in 1938. Ernstige instorting in den Bosch. Zware slag voor onzen tuinbouw. Den Haag juichte Prinses Beatrix toe. AGENDA. WOENSDAG 1 FEBRUARI 1939 HA A RE EM'S DAGBEAD 7 Drie eeuwen geleden stierf Franqois Michel Le Tellier, die langen tijd de gunsteling van Lodewijk XIV was. -ET kind, dat dien 31sten Januari 1639 dus drie eeuwen geleden in de Parijsche parochie van Saint Benoit werd aangegeven als zijnde van het mannelijk geslacht: Frangois Michel Le Tellier, zoon van den vermaarden minister van Oorlog de Louvois, zou in de geschiedenis een nog funester rol spelen dan zijn vader. Zoowel in de geschiedenis van Frankrijk, waar men hem kan brandmerken als scherprechter van de monarchie, zoowel als in die van ons land, waar hij ten volle den bijnaam van „beul der Nederlanden" verdiende. De wreedheden bedreven door Alva zijn slechts kleine plage rijen vergeleken bij de gruwelen, welke op last (en met 'de noodige details en omschrijvingen hoe men te werk moest gaan) van Le Tellier werden bedreven in den FranschNederland- schen oorlog Voltaire kon meer dan een eeuw later terecht in zijn „Histoire de Louis XIV" schrijven: „dé afschuwelijke wreedheden waren zoo. dat wij Franschen nu nog gehaat zijn en over een eeuw zullen de Nederlanders ons nog haten." Wanneer men ter gelegenheid van dezen gedenkdatum nog eens de brieven, orders en bevelen van den jongen markies de Louvois, Lodewijk's boezemvriend en vertrouwensman, leest dan krijgt men wel een zeer zonderlingen indruk van het „edele oorlogsspel", zooals men toen zoo graag het wapengeweld noemde. Ziet hier hetgeen hij aan zijn legerchef beveelt voor de Nederlandsche plattelands-bevolking: „Ik beveel u zoo wreed mogelijk te zijn, tot het uiterste toe. Wanneer ge heden twintig huizen hebt platgebrand moet ge er morgen minstens een even groot aantal verbranden. Als de bewoners probeeren te vluchten moet gij hén terug jagen zoodat zij in de vlammen omkomen. Maar vooral niet vergeten eerst alle kinderen, onverschillig leeftijd of geslacht, voor de oogen van de ouders aan hun haren aan een boomtak op te hangen." De „groote" Lodewijk ging volkomen accoord met dit alles; volgens hem behoorde dat nu eenmaal bij 't krijgsbedrijf. Een Colbert, een Condé en een Turenne, die van Louvois soort gelijke bevelen kregen, konden hun verach ting uitspreken over zulke misdaden, Lodewijk hield zijn beschermeling steeds de hand boven 't hoofd. De Saint-Simon vertelt, hoe de Zonne koning zich uren lang zat te verkneukelen in de verhalen van zijn minister hoe hij weer nieuwe wreedheden had uitgevonden en 't verwonderde dan ook niemand, dat Lodewijk hem tenslotte de portefeuille van politie toe vertrouwde, omdat hij in de veldtochten van de Franche-Comté, Elzas en de Nederlanden zoo schitterend zijn „beulstalenten" had getoond. Bijzonder verbeten was Le Tellier op de Ne derlanders en de arme geleerde Van den Ende, Spinoza's Latijnsche leermeester, heeft in de Bastille een einde gevonden, zóó gruwelijk, dat 't geen beschrijving duldt. Een stapel blanco „lettres de cachets" door den koning onderteekend, had hij steeds bij de hand. Met een zeker bedrag kon een ieder van den minis ter gedaan krijgen, dat een tegenstander de kerkers van de Bastille inging. Haast onbe perkte macht, een onmetelijk fortuin, 's ko- nings gunst en blind vertrouwen maakten van Le Tellier den meest gevreesden man van Frankrijk. In ongenade. EN toenbeging de „beul der Nederlan den" een diplomatieke fout. Sedert eeni- gen tijd liep Lodewijk met het plan rond een morganatisch huwelijk te sluiten met Madame de Maintenon. Le Tellier werd in vertrouwen genomen en om zijn heer en gebieder te vleien en ook om in de gunst te komen van de uiterst godsdienstige Madame de Maintenon, die den minister verachtte om zijn wreedheden, juichte hij het plan toe. Zoo trad hij als getuige op, toen in 't grootste geheim in de slotkapel van Versailles het huwelijk werd voltrokken. De echtverbintenis bracht een volkomen omme- MWKI EIKICÜÏÏN VEEMARKT ROTTERDAM. ROTTERDAM 31 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: totaal 4194 dieren, n.l. 166 paarden, 4 veulenb, 878 ma gere runderen, 866 vette runderen, 48 vette kal veren, 1554 nuchtere kalveren, 179 graskalveren, 439 schapen of lammeren, 5 varkens, 2 biggen, 52 bokken of geiten, 1 zuiglam. Prijzen per kilo: vette koeien 72 ct., 60 ct., 38 49 ct.; vette ossen 66 ct., 58 ct., 3848 ct.; stieren 62 ct., 56 ct., 50 ct.; vette kalveren f 1,10, f 1.00, 6575 ct.; graskalveren 50 ct., 40 ct.; schapen 48 ct., 43 ct., 33 ct.; lammeren 52 ct.. 46 ct., 42 ct.; nuchtere slachtkalveren 35 ct., 30 ct., 25 ct.; slachtpaarden 52 ct., 42 ct., 32 ct. Prijzen per stuk van mager vee: schapen f23, f 20, f 18; lammeren f 19, f 16, f 13; nuchtere fok- kalveren f23, f 19, f 16; nuchtere slacht kalveren f8,50, f7, f5; slachtpaarden f220, f180, f 100; werkpaarden f 320, f 260, f 120; hitten f 230, f 185, f 110; stieren f275, f205, f145; kalfkoeien f295, f230, f160; melkkoeien f290, f220, f160; vare koeien f200, f160, f140; vaarzen f175, f155, f 115;' pinken f145, f115, f95, graskalveren f50, f 35, f 25: bokken en geiten f 10, f 8, f 5. De aanvoer van vette koeien en ossen was iets ruimer met matigen handel en de prijzen van le en 2e kwaliteit koeien iets hooger, verder onver anderd in prijs. Een prima koe ging nog tot 75 en een os tot 68 ct. Stieren aanvoer als vorige week met kalmen handel en iets hoogere prijzen. Vette kalveren met gewonen aanvoer, slechten handel en lagere prijzen. Een prima kalf ging nog tot 120 cent. Schapen en lammeren aanvoer als vorige week met tamelijken handel en de prijzen van giste ren waren goed te handhaven. De aanvoer van nuchtere fok- en slachtkal veren was ruimer met sleependen handel en niet geheel prijshoudend. Paarden iets korter ter markt, redelijken han del en onveranderde prijzen. Kalf- en melkkoeien iets grooter ter markt flauwen handel en vooral niet hooger in prijs. Varekoeien aanvoer als vorige week met luien handel en onveranderde prijzen. Vaarzen en pinken met tamelijken aanvoer, tragen handel en de prijzen met moeite te hand haven. Graskalveren aanvoer als vorige week me' stroeven handel en iets lagere prijzen. Bokken en geiten aanvoer als vorige week met vlotten handel en iets hooger in prijs. 'keer teweeg in het gemoedsleven van den monarch. Madame de Maintenon slaagde er in Lodewijk nader te brengen tot de Kerk en 's Konings biechtvader sprak hem lang over de gruwelen en wreedheden van den oorlog. Het doel van Le Tellier's tallooze vijanden was eindelijk bereikt; hij viel in ongenade en kreeg onverwacht zijn ontslagbrief thuis. Onmiddellijk reed hij naar het paleis van Madame de Maintenon. waar hij wist dat de Koning op dat uur bij haar vertoefde. De koninklijke salon was geheel in duisternis ge huld, maar voor 't hoog oplaaiende houtvuur in den schouw zag hij de silhouet van Madame de Maintenon en van haar gemaal. Zij, stijf in zwaar zijden japon, zat kaarsrecht in een fauteuil. Vlak bij haar met zijn zware krullen- pruik, de hand leunend op den ivoren knop van zijn wandelstok, de Koning. Wat nu nog?wat heeft dat gezanik te be teekenen? klonk koel de stem van den vorst. Le Tellier kromp letterlijk ineen, een be zwijming nabij. Dat men hem uitgeleide doe en door een geneesheer laat aderlaten! gelastte de Koning. En beroerte had den „beul der Nederlanden" getroffen; een half uur later overleed hij. in een nevenvertrek. Lodewijk's zonderlinge opvatting over dank baarheid of erkentelijkheid bleek ook enkele dagen later, toen de Engelsche gezant namens Hunne Britsche Majesteiten een bezoek van rouwbeklag kwam afleggen bij het overly den van den eens zoo machtigen trawant en gun steling. Lachend voegde Lodewijk den gezant toe: Doet onze hartelijke groeten aan den Ko ning en de Koningin van Engeland en zegt hun, dat onze zaken noch die van Hunne Majesteiten er slechter om zullen gaan! De lofzang voor den „beul der Nederlan den"die(helaas) drie eeuwen geleden het levenslicht aanschouwde! HENRY A. TH. LESTURGEON. Zuurstof als middel tegen zeeziekte. Geslaagde proeven van Amcrikaansch geneesheer. Dr. W. M. Boothby te Rochester (Minne sota V.S.) beweert een middel gevonden te hebben tegen zeeziekte. Aan boord van een mailboot „Lady Nelson" heeft de geneesheer tijdens een tocht van een maand naar Bermu da en West-Indië drie passagiers behandeld. Een zuurstofmasker bevrijdde de passagiers van de zeeziekte, bracht hen terug op het dek maakte een eind aan hun duizeligheid en deed den eetlust terugkeeren. Het rubbermas ker, dat een toevoer verzekert van honderd procent zuurstof, laat den mond vrij, zoodat de patiënt tijdens het inademen van de zuur stof kan eten en spreken. Een historisch horloge zoek. Eenmaal redde het Ataturk het leven. Een Zwitserscne horlogefabriek heeft een be looning van ongeveer 450 gulden uitgeloofd voor inlichtingen welke leiden tot het terug vinden van een zilveren horloge, dat eens het 'even van Kemal Ataturk gered heeft, toen hij in den wereldoorlog tegen de geallieerden aan het Dardanellen-front streed. Ataturk droeg dit horloge in een borstzak en een kogel, die anders wellicht doodelijk was 'geweest, is hierop afgeketst. Ataturk schonk het aan een Duitsch generaal. Bij diens overlijden ver kocht de weduwe het aan een Amerikaan. De Zwitsersche firma schijnt bereid een bedrag van circa honderdduizend gulden voor het horloge te betalen. Doodstraf tegen de weduwe Becker blijft gehandhaafd. Vonnis thans definitief. Het hof van cassatie te Brussel heeft in hooger beroep uitspraak gedaan in de vergiftigingszaak van de weduwe Becker, die door het Assiezenhot van Luik ter dood was veroordeeld. Het Hof heeft geen aanleiding gezien om dit von nis te wijzigen, zoodat het doodvonnis thans definitief is. Levenslang tegen verdachte geëischt. Echteldsche moordzaak voor de rechtbank. Dinsdagmiddag heeft de Arrondissements rechtbank te Arnhem de zaak behandeld tegen den arbeider, verdacht van den roofmoord, die vorig jaar Juni in Echteld op de grens van Tie! gepleegd werd. Zooals men zich herinneren zal werd de 43 jarige mej. Van Hattum op 23 Juni door haar broer, met wien zij samenwoonde, dood in haar woning aangetroffen, terwijl bij nader onder zoek het geldkistje op twee gouden tientjes na leeggeplunderd bleek te zijn. Enkele dagen later ging de politie reeds over tot de aanhouding van een 29-jarigen werkloo- zen arbeider uit Echteld, die twee dagen na den moord te Tiel in het huwelijk getreden was en bij die gelegenheid veel geld had uit gegeven. Aanvankelijk ontkende de aangehou dene iedere schuld, maar na enkele verhooren gaf hij den diefstal van het geld toe. Den moord bleef hij echter hardnekkig ontkennen Later, toen bleek dat een op zijn aanwijzin gen aangehouden 50-jarige Echteldsche orgel draaier volmaakt onschuldig was, gaf de ver dachte tenslotte voor den rechter-commissa- ris ook toe den moord te hebben gepleegd. Met deze bekentenis was het justitioneel vooronderzoek geëindigd, want hoe de politie ook speurde, de beide geldvondsten, die in Echteld vlak na den moord gedaan werden, bleven een raadsel. En Dinsdag had dan de oorspronkelijk op 8 November bepaalde, doch door ziekte van den verdachte tot Dinsdag uitgestelde behandeling, voor de rechtbank plaats. Aan den verdachte is ten laste gelegd dat hij mej. van Hattum op 23 Juni 1.1. opzettelijk met geweld een stuk touw met een loopende lus om den hals geworpen en deze daarna op zettelijk met geweld aangetrokken had. waar door de vrouw overleden is, en dat hij zich wederrechtelijk een hoeveelheid bankbiljetten toegeëigend had, die hem niet toebehoorden: subsidiair is diefstal ten laste gelegd van bank biljetten welke diefstal door doodslag is ge volgd. Ondanks zijn kalm en uiterst nauwgezet verhoor mocht het den president, mr. J. H. Smits, niet gelukken eenig meerder licht in deze nog altijd duistere zaak te brengen. En ook overigens kwam de zaak er door het verhoor van den verdachte zelf niet veel beter voor te staan, want hierbij verklaarde verdachte, dat hij de tijdens het vooronderzoek afgelegde bekentenis onder pressie van den burgemeester van Echteld afgelegd had en dat hij alleen schuldig was aan den diefstal, die volgens hem den 22en en niet den 23en Juni. den dag van den moord, had plaats gehad. Verdachte verklaarde met de grootste be slistheid niets met den moord uitstaande te hebben en gaf als bewijs daarvoor een op somming van de verschillende plaatsen, waar hij op den middag van den moord geweest was. President: Maar het is toch onaannemelijk, dat u voor den rechter-commissaris zoo'n be zwarende en volledige bekentenis aflegt, als u niets van deze zaak afweet. Verdachte; Ik heb dat alleen maar gedaan, edelachtbare, omdat de burgemeester tegen mij zei: Je krijgt toch het volle pond. Gebruikmakend van de bekentenis, die verd. destijds voor den rechter commissaris afgelegd had, achtte de Officier van Justitie het aan verdachte primair ten laste gelegde bewezen. In verband met het werkelijk zeer beden kelijke van het optreden van verdach tedie na zijn laakbare daad boven dien nog een vrouw om het leven bracht om zélf straffeloos te blijven, achtte de officier geenerlei clementie gerechtvaardigd en daarom eischte hij levenslange gevangenisstraf. De verdediger was van oordeel, dat het wettig bewijs van doodslag niet geleverd was en dat de bekentenis alleen voor de overtui ging van belang kon zijn. Daarom vroeg hij vrijspraak, subsidiair refereerde hij zich aan het oordeel van de rechtbank. Goede maand voor den Rijks- üischafslag te IJmuiden. De omzet van den verkoop van visch op den Rijksafslag te IJmuiden heeft in Januari 1939 bedragen: f703.971 tegen f600.749 in Jan. 1938 Bij den feilen boschbranü m Australië zagen velen hun woning in vlammen opgaan, waarbij zij er ternauwernood in slaagden nog eenig huisraad te redden. Familie kon nog juist ontsnappen. Dinsdagochtend heeft in de St. Jorisstraat te 's-Hertogenbosch in een complex woningen, ge legen achter de drukkerij der firma Smits een instorting van ernstigen aard zich voorgedaan. Een bovenwoning, die door de familie van den Griend was bewoond, is gelegen acher de ge noemde drukkerij en grenst onmiddellijk aan de Dieze, die tusschen het huis en het tegenover gelegen pand van het foto-atelier Schreurs zijn weg zoekt Op een gegeven oogenblik liet een ta melijk groot stuk pleister van den schoorsteen muur in de keuken los. Kort daarop hoorden de bewoners met schrik een hevig gekraak. Een deel van den schoorsteenwand liet los en stortte met veel geraas op den grond neer. Natuurlijk was de ontsteltenis van de bewoners groot en men begreep, dat het huis aan het gevaar van een algemee- ne instorting bloot stond, een gevaar dat elke seconde grooter werd, omdat 't huis naast het water van de Dieze ligt. Hals over kop vluchtte de familie van den Griend dan ook het huis uit. Aan deze snelle vlucht hebben de bewoners het te danken, dat zij niet het slacht offer geworden zijn van de groote in storting, welke binnen drie minuten volgde en waarbij de geheele zijwand der woning, ook die van het op de bene denverdieping gevestigde magazijn der firma Wiggers, onder groot geraas in stortte en in de Dieze terecht kwam. Ook een deel van de gang van het pand der drukkerij Smits stortte in, terwijl het achterge deelte van het huis der firma Verhulst werd ontzet en losgescheurd. De omliggende panden kregen eveneens te lijden. De aangerichte scha de is zeer groot De gehavende perceelen zijn erg oud. De in storting is waarschijnlijk veroorzaakt, doordat de fimdamenten door het water van het rivier tje waren ondermijnd. Engeland gaat een deel van onzen invoer verbieden. Vrees voor den Colorado- Kever. Volgens het Alg. Hdbld. heeft de Britsche regeering in principe besloten den invoer van Nederlandsche versche groenten, niet geteeld in kassen, bene vens van aardappelenmet ingang van 15 Mei a.s. te verbieden, voor zoover deze producten zijn geteeld ten Zuiden van een lijn, welke loopt langs het Noordzeekanaal, via Hilversum en Arnhem naar de Duitsche grens. Deze drastische maatregel wordt gemoti veerd met de vrees voor insleeping van den Coloradokever of eieren en larven daarvan. Door dit verbod zullen vooral zoorden getroffen de export van aardappelen, sla, bloemkool en peen. Wat laatstge noemde twee producten betreft, be staat de mogelijkheid, dat zij alsnog zullen mogen worden ingevoerd, maar dan ontdaan van blad, waardoor de marktwaarde echter sterk zou dalen. Hierover wordt te Londen nog onder handeld door ir. Gerritzen. rijkstuin- bouwconsulent, verbonden aan ons ge zantschap aldaar. In het z.g. verboden deel van Nederland zijn _,elegen belangrijke' tuinbouw-centra als het Westland, de Z.-Holl.Eilanden, Utrecht, Nij megen, Venlo, Breda, Goes e.d. Dit besluit moet wel zéér teleurstellend zijn voor de tuinbouw-organisaties en den Plan- tenziektenkundigen Dienst, die vorig jaar niets onbeproefd hebben gelaten, om de dank zij den gestadigen Zuidenwind uit België en Frankrijk overgewaaide kevers te vernietigen en de vindplaatsen in wijden om trek rigoureus te ontsmetten. Een bedrag van een half millïoen is er aan besteed! Het doet onaangenaam aan, dat Engeland niet de resultaten van de bestrijding dezer ver doolde insecten afwacht, doch direct met een ingrijpend invoer-verbod komt, want dat ons land reeds besmet is, kan niemand in ernst volhouden. Ter oriënteering diene, dat ons land in het vorige jaar naar Engeland heeft geëxporteerd o.a. 13 millioen kilo sla (45% van het export-totaal). 2V2 mill, kilo bloemkool (15%); 16 mill, kilo peen (75%) en 17 mill, kilo klei-aard- appeien (15%). Alleen deze vier pro ducten hadden een exportwaarde van vier millioen gulden. Er zij ten overvloede nogmaals op gewezen, dat het noordelijke deel van ons land dus o.a. Kennemerland, de Langendijk, West- Friesland, HoogezandSappemeer e.d. bui ten den Engeischen maatregel staan, evenals de kascultuur. Jubileumconcert van „Zanglust". Beverwijk, Maandag Ter gelegenheid van zyn 12',2-jarig bestaan gaf het mannenkoor „Zanglust" een jubileum concert in de groote zaal van het Kennemer- theater. De jubilaris zelve kwam uitstekend voor den dag; iets wat we trouwens van dit kcor dat zulk een uitnemende reputatie te Bever wijk en ver in de omgeving geniet niet anders verwacht hadden. Een met zorg door den directeur, den heer H. van Dijk, gekozen aantal nummers had Zanglust ditmaal op zijn repertoire, o.m. N. H. Andriessen's ,.De Gypten". Gerard H. Boedijn's grillige compositie „De Dorschers", .Ontwaak schoone Zee" van Isr. J. Olman en het prachtige mannenkoorwerk van Jan Nieland „Vlaamsche kermis". Twee koorwerken met medewerking van Zanglust: Brahms' altrhapsodie en „Een stem aan het Strand" van Brandts-Buijs. Alles werd op uitstekende wijze ten ge- hoore gebracht. Mevr. A. van der Heijde—Dierx tconde (Adv. Ingez. Med.) zich een bekwame pianiste, naar wier spel met waardeering geluisterd werd. De solisten secondeerde zij met groote bekwaamheid; in de rhapsodie domineerde de vleugel in de forti. Mevr. J. Suyck—Schik zong vol eenvoud maar daarom niet minder treffend op be koorlijke wijze de sopraansolo, waarmede het koorwerk van Brandts-Buijs opent. Den bariton was de kostelijke solo veilig toever trouwd; hij maakte er iets fijns van. Guus Max solieerde met de Habanera uit Carmen en de aria „Mon Coeur s'ouvre a ta voix" uit Samson en Dalila. Haar fraai-don- kere altstem heeft men reeds meermalen in dit seizoen in de altrhapsodie kunnen be wonderen. Ook nu zong zij met deze groote uitbeeldingskracht. Louman bleek reeds goede vrienden in Beverwijk te hebben, dat bewees het warme applaus bij zijn entree. Van zijn warmge- timbreerd geluid gaat. steeds weer een bijzon dere bekoring uit, een vijftal eenvoudige lie deren, met entrain voorgedragen, deden hem terecht een stormachtig applaus oogsten. Aan het slot van den avond bood de heer Max Lindner namens het eerecomité en 13 plaatselijke vereenigingen het koorwerk „Tijdzang" van Fred. Roeske benevens een cadeau onder couvert aan. Autorit, welke een succestocht werd. De autorit van Prinses Beatrix, op haar eersten verjaardag, is voor tien duizenden Hagenaars, die hiervan ge tuige waren, een wel zeer aangename gebeurtenis geweest. Lang voor drie uur wachtte een belangstel lende menigte in de omgeving van het paleis en in de straten, waarlangs de koninklijke auto kon worden verwacht, het tijdstip van de ver schijning van het Prinselijk gezin af. Voor dezen rit was de meest glasrijke auto van het ko ninklijke wagenpark uitgekozen, opdat de kleine Prinses, op dezen fraaien wintermiddag door alle omstanders goed zou kunnen worden gezien. Precies te 3.15 uur stapten Prinses Juliana en Prins Bernhard, met de kleine Beatrix op zijn arm, in den auto. Prinses Juliana was in brui nen bontmantel gehuld, de Prins in lichten over jas en de kleine prinses in het van de foto's welbekende capuchon-manteltje, thans getooid met een groote bloem. Enthousiast werd in het bijzonder de jarige Prinses toegewuifd en toegejuicht. Haar gezonde kleur en guitige oogen vielen zeer velen op. Een polilie-auto ging aan den koninklijken wagen vooraf en twee persauto's volgden. Zoo werd langs breede hagen van vroolijk aanschouwende omstanders gereden. Bij de Groote Kerk hadden de burgemeester en eenige wethouders en raadsleden zich met het bestuur van het Haagsch comité voor volks feesten opgesteld. De rit toonde overal hetzelfde aspect van opgewekt kijkende en hartelijk groe tende leden der Haagsche burgerij, waarbij vooral het jeugdige geslacht in sterke mate was vertegenwoordigd. Men kon het allen zonder uitzondering aanzien, dat het van zoo nabij, zij het ook vluchtig, aanschouwen van onze jongste Oranjetelg een aangenaam gebeuren was. De geheele rit maakte den indruk van prettige on- gedwongénheid, hier en daar zelfs van een ver rassende gemoedelijkheid, zonder evenwel eenig moment van verstoring der goede orde. De rit was te kwart voor vier afgeloopen. Bij het uitstappen werd het Prinselijk gezin opnieuw luide toegejuicht terwijl Prinses Beatrix op den arm van haar vader dit alles met blijden lach aanschouwde. Bij het voorplein wachtte de menigte, telkens zingend van „lang zal ze leven, in de gloria"; nog eenigen tijd of de kleine Prinses nog voor het raam zou verschijnen, doch dit geschiedde niet meer. GLASBRILLEN vallen niet op Elagant en toch SOLIDE, tegen laagste prijzen bij Opticien ENDENBURG, SPECIAAL OPTIEK, RIJKSSTRAATWEG nummer TWAALF. Leverancier van ALLE Ziekenfondsen. (Adv. Ingez. Med.) WOENSDAG 1 FEBRUARI Stadsschouwburg: Eerste voordrachtavond van leerlingen van de Maatschappij tot bev. der toonkunst afd. Haarlem. Prinsenhof: Raadsvergadering. Gemeentelijke Concertzaal: Ledenconcert H. O, V., 8.15 uur. Palace Familie Cinema: „Dybuk" en „Jimmy erft een dollar", 2.en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De big van het vreem denlegioen". Op het tooneel: Okito 2.30, 7 en 15 uur. Frans Hals Theater: „Tarakanova", 2.30, 7 en 1.15 uur. Luxor Sound Theater: „Professor.... wat ben je begonnen! 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De Kruistochten" en „Amor op de ranch" „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 105 uur. DONDERDAG 2 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Uitvoering Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" met „En Jacob diende. Remonstrantsche Kerk: Bijeenkomst Evange lische Maatschappij, 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 105 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiker, werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7uur Heemstede: Vergadering van den gemeen teraad, 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11