WOENSDAG 1 FEBRUARI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 9 IJMUIDEN R.-K. Dam- en Seliaakvereeniging „Gezellig Samenzijn". In het clubgebouw van H.R.K.D. te Haarlem werd Maandagavond de beslissingswedstrijd neeld tusschen G. S. en St.-Bavo. Zooals vacht, werd het een uiterst spannende d. die ten slotte na 4 uur spelen nog niet 1st was. i een 75 stand in het voordeel van St.- i werd de wedstrijd afgebroken, doch de d der afgebroken partijen is van dien i. dat een overwinning en hiermede het pioenschap voor G. S. zeer waarschijnlijk Christ. Oranje Vereeniging. In het Herv. Vereenigingsgebouw heeft gis teravond de jaarvergadering plaats gehad van de Chr. Oranjevereeniging. De vergade ring werd bij verhindering van den voor zitter geopend door den heer K. van Gel der. Deze zeide dat deze jaarvergadering ge combineerd is met den verjaardag van prinses Beatrix waarom dan ook besloten werd aan deze vergadering een gezellig karakter te geven. De verslagen van den secretaris ge tuigden van een werkzaam jaar voor de ver eeniging. Dit ook al in verband met de ge boorte van prinses Beatrix en het jubileum van de Koningin. Het verslag van de pen- ningmeesteresse maakte melding van 'n batig saldo van f 91. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren P. de Jong en Van Nierop. Vervolgens had een bestuursverkiezing plaats. Aan de beurt van aftreding waren de heeren P. Lint, Th. Ziegenhardt en J. Bei- graver. Deze laatste stelde zich niet meer herkiesbaar. Herkozen werden de heeren P. Lint, Th. Ziegenhardt en gekozen de heer H. Klees. Hiermee was het officieele gedeelte af- geloopen en werd overgegaan tot de filmver- tooning. De heer Luttik uit Velsen vertoonde een aardig gevarieerd programma. Dient nog vermeld te worden dat 's mid dags tweemaal een filmvoorstelling voor kin deren heeft plaats gehad. Beide keeren voor een geheel gevulde zaal. MARKTBERICHTEN. (Versche viseh) Tarbot 10064 ct. per KG. Tong 8058 ct. per KG. Heilbot 72 ct. per KG. Griet 29—11.50 per 50 KG. Groote schol 7.70—7 idem. Middel schol 9.50—8.60 idem. Zetschol 1813 idem. Kleinschol 15.507.20 idem. Bot 6.305.50 idem. Schar 11.504.20 idem. Tongschar 3121 idem. Poontjes 5.504.20 idem. Groote schelvisch 15.5014 idem. Middel schelvisch 15.50—11.50 idem. Kleinmiddel schelvisch 12.509 idem. Kleine schelvisch 118.80 idem. Groote gul 118.90 idem. Kleine gul 108.80 idem. Wijting 6.501.85 idem. Makreel 8.507.50 idem. Kabeljauw 3616.50 per 125 K.G. Vleet 2.70—1.60 per stuk. Leng 1.80—0.85 per stuk. Koolvisch 0.85 per stuk. Rog f 18 per koop. BESOMMINGEN. Manden Trawlers: 2170 Erin IJM. 12 f 6050 600 Schoorl IJM. 39 f 3910 255 Zwarte Zee IJM. 94 f 3110 560 Christine IJM. 2 f 3640 215 Maria IJM. 95 f 2390 100 Dolfijn IJM. 103 f 2000 460 Ewald IJM. 48 f 2510 135 Penelope IJM. 64 f 1810 Deensche kotters: E 41 f 710, E 96 f 1000 E 363 f 620. Loggers: KW 55 f 690 KW 47 f 870 KW 39 f 1025 KW 114 f 560 KW 734 f 840 KW 42 f 440 KW 110 f 480 KW 29 f 780 PRIJZEN WITTE ZEE-VISCH. Groote schelvisch 52.60. Middelschelvisch 5.503.60. Kleinmiddelschelvisch 5.803.80. Kleine schelvisch 7.705.20. Schar 3.00. Groote gullen 43.80. Kleine gullen 3.502.10. Baars 32.50. Alles per 50 KG. Wolf 17—14. Kabeljauw 8.60—7.20. beide per 125 K.G. Heilbot 84—63 ct. per KG VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Jacqueline Clasine IJM 10 vangst: 180 man den schelvisch, 70 manden braadschelvisch, 100 manden wijting en radio, 180 manden kabeljauw, gul en blanke koolvisch. 60 manden koolvisch, 10 manden platvisch, totaal 600 manden, be nevens 150 stuks stijve kabeljauw en 40 stijve lengen. „ZEEAREND" VISCHT EEN LIJK OP. De Zeearend K.W. 103 heeft op zijn laatste reis een lijk opgevischt. dat, te oordeelen naai de uniform, vermoedelijk afkomstig was van een Duitsehen stuurman. Het lijk werd weer aan het zeemansgraf toevertrouwd. in het najaar aan de competitie te kunnen deelnemen. Vervolgens memoreerde de secretaris de successen bij de K.T.K.-wedstrijden behaald en medewerking, welke de T.V.S. verleende aan den Olympischen Dag te Amsterdam, de Lig- haluitvoering en de Sportweek te Haarlem en aan de feesten ter gelegenheid van het 40- jarig regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin. De secretaris brak voorts ook nog een lans voor de medische sportkeuring, waarvan men naar zijn meening, getuige het feit, dat er zoo weinig gebruik van wordt gemaakt, blijk baar het nut niet beseft. De heer Volmer had van den heer Hop een woord van dank in ontvangst te nemen. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat de financiën de voortdurende zorg van het bestuur vragen. Bij de bestuursverkiezing werden de perio dieke aftredende heeren G. Hop, A. C. Halff en A. Tabernal herkozen." In de vacature van den heer T. Piek werd de heer J. de Jong ge kozen, in de vacature van mej. Visser mej Bierdrager. Tot leden van de Technische Commissie werden gekozen de dames Vogel en Lande- weert en de heer Arpad. Nu het uitreiken van de diploma's door de leden behaald bij de graadwedstrijden van den K.T.K., volgden enkele mededeelingen. In verband met den minder gunstigen financi- eelen toestand werd ingesteld het instituut „steunpilaren", ouders van adspiranten, die jaarlijks f 1 betalen. Voorts werd besloten een verloting te organiseeren, behoudens goedkeu ring van B. en W. Dit seizoen zullen twee uitvoeringen gegeven worden, n.l. op 23 Februari en 9 Maart. Tenslotte sprak de voorzitter de hoop uit. dat T.V.S. op het 27ste K.N.G.V.-Bondsfeest te Arnhem zou vertegenwoordigd zijn. Hij had hierbij in het bijzonder het oog op de dames- afdeeling, waarop het bestuur trotsch is. aldus spr. Ook dacht hij aan de oudste adspiranten Tot afgevaardigde naar de Bondsvergade ring werd de heer G. Hop aangewezen met als plaatsvervanger den heer A. W. Volmer. Aan het oud-bestuurslid, den heer H. D. Ouwerkerk, werd het onderscheidingsteeken van lid van verdienste uitgereikt. VELSEN BURGERLIJKE STAND. Bevallen. G. Zonrteveld—Weidijk d., Zeewej 231, IJmuiden; C. W. L. BöhmSchmidt z. Ger. Doustraat 26, IJmuiden; A. Lagendijk- d. Leek z.. Wijk aan Zeeërweg 109, IJmui den; T. VerduijnSlager z. en d., Piet Hein- straat 78, IJmuiden; K. M. GoudaZwart d. W. Barendsztraat 22, IJmuiden; G. Koele- meijer-Katers z., Ruijsdaelstraat 10 a, IJmuiden; w. C. M. SmitPols z., Hoofdstraat 23, Santpoort; A M. van den Bosde Feber Elzenstraat 11, IJmuiden; W. den Hollan der—Mors d., K. Zegelstraat 3, IJmuiden; K. .RoosVrolijk z., Bakkerstraat 5, IJmuiden. Overleden; I. Kip 92 j., weduwe van J. Kersbergen, Rooswijkerlaan 90, Velsen-N., M. Dropv&t 66.j., echtgenoote van J. van Schellen, Hagelingerweg 163, Santpoort. E. van de Ven, 28 j., echtgenoote van J. W. Huel Roggeveenstraat 13, IJmuiden; N. Zoontjes 70 j., echtgenoot van C. Verduin, Tusschen- beeksweg 19, IJmuiden; J. L. de Vries 42 j. ongehuwd, Geeïtruidenberg. PERSONALIA. Aan de Leidsehe Universiteit is geslaagd voor het candid aatsexamèn rechten de heer R Rutten, alhier. BEVERWIJK Feestelijke avond van de Oranje vereeniging. De Christelijke Oranjevereeniging heeft gis teravond in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw een feestelijke bijeenkomst gehouden ter gele genheid van den eersten verjaardag van Prinses Beatrix. Dr. Edelkoord uit Amsterdam hield een feest rede over het onderwerp: „Hoog de vaandels". Dr. Edelkoord besloot zijn enthousiast betoog met de bede, dat God het koningshuis zou moge sparen en beschermen en dat het Nederland- sche volk in zijn groote meerderheid het vaan del zal opheffen in den naam onzes Gods. In aansluiting op deze feestrede zong de ver gadering gemeenschappelijk het 10e vers van Psalm 68. De heer Kraayenveld uit Velsen declameerde een drietal verzen over de vreugdevolle gebeur tenissen in het koninklijk huis. De avond, die verder met muziek, zang en de clamatie werd gevuld, werd door Ds. Holtrop met woorden van dank en met gebed gesloten. De steun aan den tuinbouw. SANTPOORT JAARVERGADERING TURNVEREENIGING „SANTPOORT". Onder voorzitterschap van den heer G. Hop hield de turnvereeniging „Santpoort" haar dertiende jaarvergadering in café „De Uile boom". Na het openingswoord en het verslag der kascommissie. was het jaarverslag van den secretaris aan de orde. Zooals gewoonlijk had de heer A. W. Volmer hiervan buitengewoon veel werk gemaakt. Uit zijn verslag stippen we o.m. aan, dat het ledental op 1 Januari 1938 bedroeg 148 en op 31 December j.l. 142. Verblijdend noemde de secretaris het,, dat op de ledenvergadering van 17 October stem men opgegaan waren tot het in het leven roepen van een handbalploeg. In het voorjaar yan 1939 zullen stappen gedaan worden om 22000.voor onze tuinders. Van het bedrag van f 2.760.000 dat de re geering voor de steunverleening aan den tuinbouw beschikbaar heeft gesteld, zal slechts een bedrag van ongeveer- f 22000 ten goede komen aan de tuinders in Beverwijk en omgeving. Aan de Vereenigde Veilingen zal ongeveer f 12.500 worden uitgekeerd en aan de B.E.T.- veiling f 9700. In verband .met de vele administratieve werkzaamheden, welke voor de berekening van den steun nog moeten worden verricht konden de veilingdirecties ons nog niet meaedeelen, wanneer de uitkeeringen aan dp tuinders zullen geschieden. Vergadering van de R.-K. Staats partij. Gisteravond is een ledenvergadering ge houden van de afdeeling Beverwijk van de R.K Staatspartij. Na de opening der vergadering door den voorzitter den heer Th. van Lent, werd ge stemd over het politiek advies van den pro vincialen kieskring Velsen voor de a.s Sta- enverkiezing Het advies luidde: 1. P. Heilker, Hoofddorp. 2. P. G. van Wees. Amstelveen. 3. Mr. J. J. P. Tonino, Santpoort. 4. Mr. F. J. J. Boelens. Nieuwer-Amstel. 5. Mr. A. G. H- H. Roeffen, te Aalsmeer. 6. J. N M. Stolp. Santpoort. 7. J. N. M. Kamerbeek. Heemstede. 8. J. Beemster. IJmuiden Het advies werd goedgekeurd. HILLECOM DE VERJAARDAG VAN H.K.H. PRINSES BEATRIX. Ter gelegenheid van den eersten verjaardag der jongste Oranje-telg heèft de R.-K. Harmonie „Crescendo" een muzikalen ommegang door het dorp gehouden, waarbij een' serenade aan den burgemeester werd gebracht. Natuurlijk be stond hiervoor groote belangstelling. JUBILEUM BLOEMBOLLENCULTUUR. Zaterdag a.s. viert de Hillegomsche afdeeling van Bloembollencultuur haar 60-jarig bestaan. Op 4 Februari 1879 werd zij opgericht met aanvankelijk een 26-tal leden, dat spoedig aan groeide; steeds is Hillegom de grootste afdeeling der Algemeene Vereeniging geweest en geble ven. Momenteel telt zij pl.m. 500 leden. De eer ste voorzitter was de heer G. H. van Waveren Dat er leven in de afdeeling zat bewijst wel het feit dat reeds in 1880 de eerste tentoonstel ling werd georganiseerd. In 1904 werd het 25-jarig bestaan gevierd met een bloemencorso en een openbaar feest. Bij het 50-jarig bestaan werd in het Beursge bouw te Haarlem ter eere der afdeeling met nog andere 50-jarigen een gedenkraam onthuld, terwijl op 5 Febr. d.a.v. in het Veilinggebouw een tentoonstelling van gebroeide bolbloemen werd gehouden. Bij deze gelegenheid werd de toenmalige voor zitter, wijlen de heer R. Veldhuyzen van Zanten Gz. geridderd in de orde van Oranje-Nassau. De afdeeling heeft vele eminente mannen zien plaats nemen als lid van het hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging. Wij noemen de heeren G. H. van Waveren. T. van Waveren," J. J. van Waveren, H. Veldhuyzen van Zanten, R. Veld- Huyzen en Van Zanten Gz„ Th. Jonkheer, W. Jonkheer en Jac. de Brabander. Het diamantenjubileum zal, in verband met de tijdsomstandigheden, zeer eenvoudig worden herdacht. Tegen Zaterdagavond is in Hotel Sis termans een vergadering uitgeschreven met een kort officieel gedeelte, waarna men nog onoffi cieel gezellig bijeen blijft. Toch zal ook het aanstaande voorjaar nog in het teeken staan van het jubileum, want door de goede zorgen der vereeniging zijn in samenwer king met het gemeentebestuur ruim 85000 bloembollen uitgeplant, die dan onze gemeente in een waar bloemenparadijs zullen omtoove- ren. ZANDVOORT OP HOOP VAN ZEGEN. Zondag 5 Februari, geeft de tooneelvereeni- ging Op Hoop van Zegen een reprise van „Son- een tooneelspel in drie bedrijven van Jan Fabricius. HOTEL TE KOOP. Woensdagmiddag 8 Februari, wordt door de notarissen Mr. Slingenberg en Munster van Heuven in Ons Huis in het openbaar verkocht het van ouds bekende hotel d'Ocean. AERDENHOUT'S KINDERTOONEEL. Ter gelegenheid van den eersten ver. van Prinses Beatrix gaf het Aerdenhout's Kin- dertooneel onder leiding van mevrouw Van Kampen Dinsdagmiddag voor een volle zaal we derom een voorstelling in Groot-Badhuis. In verband met een lichte ongesteldheid van Roodkapje werd het programma eenigszins ge wijzigd. De kleintjes, die hun-verlegenheid bij deze tweede opvoering grootendeels hadden overwon nen, speelden zoo mogelijk nog aardiger dan den eersten keer. De kleine operette: „Een oud sprookje", die 't eerst werd opgevoerd, was thans zeker nog be ter dan den eersten keer. Ook de volksdans, waarbij de meisjes gekleed waren in roode, witte, blauwe en oranje kleed jes, was weer zeer goed. CONCERT OP HET TRAMPLEIN. Dinsdagavond werd op het Tramplein door de muziekkapel Zandvoort, ter gelegenheid van den erjaardag van Prinses Beatrix een concert ge geven. De temperatuur lag vrij ver beneden het vriespunt en de frissche Noordoosten wind maakte het verblijf in de open muziektent niet prettiger. De muzikanten gehuld in dikke jassen, leken dan ook wel verstijfd van koude op het moment, dat zij achter hun lessenaars plaats na men. Nauwelijks echter hief de dirigent Rey- nier van 't Hoff, zijn staf of er kwam beweging in de muzikanten en ze toonden, dat de koude an buiten hen niet kon deren, bezield als ze waren door hun warme liefde voor 't huis van Oranje. Tot het einde toe was de belangstelling ■oor dit concert groot. JEUGDGEMEENSCHAPPENBOND. Bij verhindering van Ds. J. de Graaf, sprak voor de in grooten getale opgekomen Jongeren in gebouw Brugstraat 15 Ds. K. Terpstra, alge meen secretaris van de V.C.J.C. Zijn betoog over de V.C.J.C. in 't algemeen en de Jeugdgemeenschappenbond als onderdeel van de V.C.J.C., in 't bijzonder, werd door de aan wezigen met groote aandacht gevolgd. Uit de gesprekken der jongeren in de pauze bleek wel. dat velen verheugd waren over deze poging tot vorming van een club op Vrijz. Christ grondslag. Dat velen een dergelijke clubvorming reeds lang gewenscht hadden bleek wel uit het feit, dat zich aan het slot van de voordracht ruim 60 leden opgaven, zoodat tot oprichting van een afdeeling Zandvoort van den Jeugdgemeen schappenbond kon worden overgegaan. Op algemeen verlangen wordt de eerstvolgen de samenkomst belegd op Zaterdagavond 4 Fe bruari in gebouw Brugstraat 15. Alle jongeren van 14 jaar af, ook zij die er dezen keer niet konden zijn, zijn van harte welkom. EENHEID DOOR DEMOCRATIE. Dinsdagavond sprak de heer P. Brijnen in pension van Kerkoerle aan de Groote Krocht oor de afdeeling Zandvoort van de Ned. Bewe ging voor Eenheid door Democratie over: Ex tremistische propaganda in Nederland en onze afweer daartegen. Spreker was van meening dat het kennen van deze propaganda het beste afweermiddel was. Niet de openlijke propaganda is de gevaarlijk ste, doch wel de bedekte, die men niet dadelijk als zoodanig herkent. Als voorbeelden haalde spreker aan verschillende onschuldig uitziende geschriften, enkele schijnbaar-neutrale vereeni- gingen en hij vroeg zich zelfs af of de vluchte- lingenkwestie ook niet was bedoeld als propa ganda. Een overmaat van vluchtelingen in een land wekt. geheel afgezien van ras en godsdienst een zekere antipathie tegen die vluchtelingen. Zelf hebben we dit ondervonden met de Belgi sche vluchtelingen, die ons wat 'ras en taal be treft toch zeer na waren. Door de Joden in grooten getale over de grenzen te jagen hoopte men waarschijnlijk in andere landen het anti-semietisme aan te wak keren. Nog andere doeleinden werden met het erdrijven der Joden bereikt. Telkens als er nieuwe regeerïngsmaatregelen 'orden genomen, ontstaan ook weer ontevrede nen. Om te voorkomen, dat deze ontevredenheid tot uitbarsting komt, moet het volk worden af- j geleid. Dit kan door een oorlog geschieden, ol door een eigen volksgroep op te offeren. In Duitschland werden de Joden hiervoor uit verkoren, in Rusland de grondbezittende boeren. Spr. las vervolgens verschillende citaten Russische en Duitsche geschriften voor, die vol gens hem de typische gelijkheid betreffende den geest der bevolking in deze beide dictatuursta- ten aantoonde. (Is reeds in een deel eener vorige oplaag opgenomen.) Bakker's Vischhandel. HAARLEM Dinsdag. Hedenmiddag is de nieuwe winkel van Bak ker's vischhandel aan de Groote Houtstraat 154 geopend. De zaak was eerst gevestigd in de Cor nelissteeg, maar reeds na twee jaar moest tot uitbreiding worden overgegaan. Dit is overigens niet te verwonderen, want de heer Bakker heeft reeds gedurende 24 jaar eiken Woensdag Vrijdag eenige standplaatsen te Bloemendaal. zoodat Bakker's vischhandel voor het groote publiek geen vreemde klank is. Die goede naam zal nu door de opening van de fraaie, nieuwe zaak aan de Groote Houtstraat ongetwijfeld nog verstevigd worden Alle soorten vischzalm, tong. tarbot, heilbot, kabeljauw, schelvisch, bot. schol, forel, karper, snoekbaars, baars, bak- en sioofpaling, stok en zoutevisch vindt men te kust en te keur aanwezig. Alles ziet er even hygiënisch en frisch uit en er is eveneens een groote sorteering con serven, zoodat ieder vischliefhebber hier iet1 van zijn gading zal kunnen vinden. eEn f'iin; aquarium met zoetwatervisschen waarin ge de kaarzen, karpers en palingen kunt zien spar telen, is aanwezig. Verder is er nog een groote ijskast, waarin alle vischlekkernijen goed kun nen worden bewaard: Liefhebbers van „tong la meunière" weten dus him adres! VAN BEELEN Oen 26en Januari overleed te Marseille, op 46-jarigen leeftijd, na een hevigen griepaan val, onze stadgenoot de heer C. van Beelen. oud-gezagvoerder ter koopvaardij, obs. officer International Board for Non-intervention Spain. Van de instelling der commissie af vervulde de heer Van Beelen deze functie van contro leerend officier van de Internationale Com missie voor non-in terven tie in Spanje, in welke functie hij veel arbeid presteerde en zich zeer verdienstelijk maakte. De teraardebestelling is bepaald op Donder dag 2 Februari a.s. des namiddags te 1.30 uur, op de Alg. Begraafplaats te Heemstede. Concert H. O. V. Het programma van de H. O. V. voor Woens dag heeft een bijzondere aantrekkelijkheid, door een ongewone auditie, nl. van het 6i pianoconcert van Beethoven hetwelk niet an ders is dan het beroemde vioolconcert, doch het 6e werd door Beethoven zelf geschreven voor piano, een jaar na de voltooiing van het Vioolconcert. Deze „nieuwigheid" werd (voorzoover is na te gaan) nog nimmer in ons land gespeeld. Er bestonden nog maar heel weinig exem plaren van! Een volgende attractie is de aanwezigheid op het podium van den componist en vroege- ren orkestdirigent F. E. A. Koeberg, schrijver van vele werken, waaronder 3 symphonieën, openluchtspelen, opera, operette, declama- toria. Op dit programma brengt de compo nist die zelf zal dirigeeren, een viertal klei nere werken van hem: Pastorella, Una Melo- dia, In Gondola en Apendans. Ook Marinus Adam onder wiens leiding dit concert staat, brengt twee noviteiten, het Concerto grosso van Alessandro Scarlatti de Chaconne van Henry Purcell. WIE HEEFT EEN KINDER-PYJAMA GEVONDEN. De politie verzoekt aan hem of haar die een pakje met een wit-rose kinder-pyjama heeft gevonden, hiervan onmiddellijk kennis te wil len geven aan het bureau -Smedestraat, af deeling recherche. Dit staat in verband met p diefstal EERSTE COöP. ASSOCIATIE VOOR LIJKBEZORGING. Een dezer dagen heeft de Eerste Coöpera tieve Associatie voor Lijkbezorging U.A. te Haarlem haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter sprak zijn voldoening uit dat zoo- velen der ledenraadsleden aan de oproeping gevolg gegeven hadden. Nadat de notulen der vorige vergadering waren goedgekeurd en enkele mededeelingen omtrent den voor-uitgang ln ledental waren gedaan (thans zijn 7194 gezinnen aangesloten kwam het jaarverslag aan de orde. Dit werd ongewijzigd goedgekeurd. Op 281 uitgevoerde begrafenissen en crematies werd slechts 300 overgehouden, zoodat de kostprijs heel sterk benaderd werd. Dat nog een bedrag bij de reserve kon gevoegd worden vindt oorzaak ln het bedrag der contributïën. De aftredende bestuursleden, E. Kaleveld voorzitter en J. de Bok, bestuurslid, evenals D. N. Piet, commissaris, werden met algemeene stemmen herkozen. Daarna werden nog enkele mededeelingen gedaan omtrent den verbouw van perceel Zijl- weg 63, dat door deze Coöperatie op 1 Mei zal worden betrokken. FAILLISSEMENTEN Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit- ;esproken op Dinsdag 31 Januari 1939. 1. B. W. de Graaff, winkelier wonende te Haarlem, Cornelissteeg 4. Curator Jhr. Mr. L. U. Rengers Hora Siccama te Hoofddorp, gem. Haarlemmermeer. 2. Jan Buis Jbzoon, tuinder, wonende te Aalsmeer, Uiterweg 40. Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel te Haarlem. 3. A W. Kooy, grossier in groenten en fruit, wonende te Krommenie. Zuiderhoofdstraat 13. Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel, te Haarlem. 4. D Offenberg. behanger, wonende te Bever- Ijk, Breestraat 179. Curator Mr. F. J. D. Theyse te Haariem. 5. J. J. Kofoed. zonder beroep, wonende te Haarlem, Marnixstraat 83 Curatrice Mevr. Mr. M. I L. van Taalingen—Dols te Haarlem Rechter-Commissaris in al deze faillissemen ten Mr. C. G. Bijleveld, te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van: G. de Graaf, winkelier in manufacturen, wonende te Wormerveer, Krommenieërpad 176 Curator Mr. L. V. Hoog te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdee- lingslijst zijn geëindigd de faillissementen van; 1. H. Bakker, aannemer, wonende te Benne- broek. Curator Mr J. H. J. Simons te Haarlem Mevr. G. H. A. Quack, echtgen. A. Rodriques wonende te Driehuis, gem. Velsen Curator Mr Tideman te Haarlem. 3. De N.V. Handel- en Industrieele Mij. „Al- bitumen", gevestigd te Koog aan de Zaan. Cu rator Mr. K. van Giffen. Schipper van de SCH. 102 streng gestraft. AMSTERDAM, 31 Januari. Vanmorgen heeft de Raad voor de Scheepvaart uitspraak gedaan in zake de stranding van den later in October j.l. in de Scheveningsche haven verongelukte motorlogger „Maarten" SCH. 102 onder de Deensche kust bij Esbjerg op 22 Mei van het vorige jaar. In verband met deze stranding had de in specteur-generaal tegen den schipper van dit vaartuig dezelfde als bü het scheepsdrama voor de Scheveningsche haven in October een klacht ingediend wegens het feit, dat hij de wacht aan dek had overgelaten aan minder dan twee man, voorts vanwege het feit. dat van het ongeval in het scheepsjournaal geen aanteekening was gehouden en tenslotte, om dat bij binnenkomst van Scheveningen de Scheepvaartinspectie onkundig was gelaten. De Raad heeft den betrokken schipper voor deze overtredingen streng gestraft. Reeds eenige malen zoo wordt in de uit spraak opgemerkt heeft de raad zich met de tekortkomingen van dezen schipper moeten bezighouden. Een strenge straf acht de raad op haar plaats. Hij straft hem mitsdien wat de stranding betreft, door hem de bevoegdheid te ontnemen om ais kapitein te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 der Schepen wet. voor den tijd van drie maanden en wat de klacht betreft, door hem deze bevoegdheid te ontnemen voor den tijd van veertien dagen. Amerikaansch ontwerp voor helicoptère in Duitsche handen. WASHINGTON. 31 Jan. (Havas). Grant Mason, een burgerlid van de luchtvaartcommissie, heeft gisteren in de militaire commissie van den se naat verklaard, dat de plannen voor een heliocoptère welke waren ontwor pen door een Amerikaanschen in genieur, in Duitsche handen zijn ge vallen en dat dit vliegtuig thans in Duitschland op groote schaal wordt gefabriceerd. Deze heliocoptère is van groot militair be lang, aangezien het hiermede mogelijk is met meer juistheid te bombardeeren dan uit een vliegtuig. De Amerikaansche ingenieur had zijn plannen naar Duitschland gezonden om octrooi aan te vragen, doch hij heeft nooit antwoord ontvangen en toen hij later in Duitschland kwam, zag hij proeven nemen met zijn toestel bij de Kruppfabrieken. Hij hoorde tevens dat deze fabrieken het toestel fabriceerden. Sneeuw ontwricht verkeer in de Yer. Staten. NEW YORK 31 Januari (Reuter-A. N .P.) ln de oostelijke staten zijn thans reeds 29 per sonen om het leven gekomen ten gevolge van de hevige koude. Alleen te Chicago reeds bedraagt het aantal slachtoffers 11. Het verkeer is in vele steden door de sneeuw ontwricht. Een sneewstorm, welke een snelheid heeft van 100 K.M. per uur woedt boven Boston. De Indiana is als gevolg van de aanhoudende regens gewassen. Fransclie grensbewaking in het Zuiden op oorlogssterkte? PERPIGNAN, 31 Januari. De aankomst van 5000 man Fransche troepen aan de Spaansch- Fransche grens, heeft het aantal manschap pen, dat langs deze grens ligt, tot 12.800 op gevoerd. Men meentdat dit nog maar een voorspel is en dat de Fransche regee- ring het plan heeft de grensbeioaking op oorlogssterkte te brengen door hier in totaal 50.000 man te legeren. Officieele bevestiging hiervan was niet te verkrijgen, doch de correspondent van United Press vernam, dat Frankrijk in twee gevallen hiertoe zou overgaan, n.l. Ie. als de Italiaan- sche troepen van Franco tot de Fransche grens zouden doordringen en 2e. als het Ita- liaansche plan tot ontscheping van nieuwe troepen in Catalonie doorgang zou vinden. (United Press). UIT DE N. S. B. GETREDEN. OOSTERWOLDE, 30 Januari. De heer H. J. Popping, alhier, lid der Provinciale Staten van Friesland voor de N.S.B., heeft als zoo danig bedankt. Tevens heeft de heer Popping zijn lid maatschap van de N.S.B: opgezegd. OCTROOIPROCEDURE In een octrooiprocedure, in kort geding be handelt voor den President der Rechtbank, al hier, tusschen de Palent Treuhand Gesellschaft te Berlijn en F. Pieterse te Haarlem, is tegen laatstgenoemde wegens inbreuk op het Ned. Oc trooi 11346 een verbod uitgevaaardigd om met zijn inbreukmakende handelingen (het verkoo- pen en ten verkoop in voorraad hebben van elec- trische gloeilampen, waarvoor alleen genoemde Gesellshaft octroo i heeft) door te gaan. met be taling van een dwangsom van f 20 per lamp bij herhaling. Hot personeel van „Vooruitgang". Het bestuur van de Coöperatie „Vooruit gang" heeft voor a-s. Donderdag 2 Februari een vergadering van den Ledenraad uitge schreven, op welke vergadering een tweetal belangrijke punten aan de orde komt. Het eerste punt is een voorstel van het bestuur inzake pensionneering weduwen en weezen van personeel in vasten dienst, terwijl het tweede voorstel inhoudt, dat door 't bestuur de beschikbaarstellingvan een crediet wordt ge vraagd voor de viering van het 40-jarig jubi leum van de coöperatie „Vooruitgang" in dit jaar. dURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 31 Januari. Bevallen 28 Januari: J. c. v. d. Voorn—Smid, A. J. v. d. Mark—v. d. Berg, z.; A. Bronk- horstvan Kampen, z.; 29 Januari: E. R. M. BrandtGrundmann, z.; M. T. Draijer—van Rooden, z.; A. M. Hopman—v. Avezaath, d.; 30 Januari: G v. d. Linden—Elizen, d.; k. B. Vriesendorp—Lofström. z.; w. H. Visscher— Duits, z.; P. Dijkhuizen—Glas, d.; T. Hagen- doorn-v. Koningsbruggen, d.; C. C. Hollander -Brledé. z.; C, M. Banning—Berendes. z. Overleden 29 Januari: C. E. Sikkes—Fruij- tler, 81 J.f Hazepaterslaan; 30 Januari: C. J. M„ 2 J., z. v. D. Smink, v Oosten de Bruijn- straat; G. J. F. Andriessen—Vester. 81 j„ Zijl- •veg. P Vergers, 81 j., Zaanenlaan, E. H. Menke 53 Verspronckweg; W. G. Boeree— le Blom, 76 j., Meeuwenstraat; 31 Januari: A. v. d. Beek—Grasman, 67 j., Soerabajastraat.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7