„Mysterie om een Erfenis De Arabische delegatie, welke in Engeland deelneemt aan de Palestijn. Het bezoek van Albert Sarraut aan de kampen nabij Perthus, waar sche rondetafel-conferentie, woonde te Woking het Mohamedaansche talrijke vluchtelingen uit Spanje zijn ondergebracht 'Idu 'I Adzha-feest bij Het motorvrachtschip „Straat Malakka", in aanbouw voor de Kon. Paketyaart Mij., werd Woensdagmiddag van de werf der N.V. C. v. d. Giessen Zonen s scheepswerven te Krimpen aan den IJsel te water gelaten. Het schip glijdt in zijn element Het uit 1609 dateerende Lazarus poortje te Gouda zal verplaatst moeten worden in verband met de uitbreiding der gemeentelijke licht fabrieken De Haagsche Studeotenvereeniging ontving Woensdag ter gelegenheid van haar tweede lustrumviering bezoek van „Socrates", die door den senaat, vergezeld door Euclides, aan het station werd afgehaald. Rechts: de beroemde Grieksche wijsgeer" De burgemeester van Someren, de heer P. J. C. Smulders, die Woensdag zijn koperen ambtsjubileum herdacht, spijkert eigenhandig het naambordje op van de straat, welke door den gemeenteraad naar den jubileerenden burgervader genoemd werd Het Nederlandsche ijshockeyteam, dat deel zal nemen aan de Europeesche- en wereldkampioenschappen ijshockey te Bazel en Zurich, is Woensdagmiddag uit Amsterdam vertrokken. De spelers op het Centraal Station voor het vertrek Vele Duitsche dienstboden, die in Nederland werkzaam waren, zijn Woensdag naar haar Heimat teruggekeerd. Een kijkje op het Centraal Station te Amsterdam bij het vertrek van den D-trein naar Duitschland FEUILLETON Naar het Engelsch van DOUGLAS GARDINER. (Nadruk verboden.) 32) Jack's verdediger overhandigde den brief van Madge aan den rechter en voegde er bij Mr. Grantley Dennington is op dit oogen- blik op weg naar Engeland om zich aan een verhoor te onderwerpen. Hij heeft een oogge tuige "bij zich, die de vechtpartij, waarin Jake Murdock het leven verloor, heeft bijge woond. Jake Murdock was de aanvaller en hij werd gedood door den kogel, die voor Grantley Dennington bestemd was. De schok kostte Grantley Dennington bijna het leven. Hij kreeg een gevaarlijke zenuwziekte. Als het noodig is, is de dokter bereid te getuigen. Jake Murdock? De overledene is bij ons bekend als Silas Dennington, volle neef van de heeren Jack en Grantley Dennington, merkte de rechter op. Dat is foutief, edelachtbare. Bedrog van begin tot het einde. We hebben een tele gram van de politie van New-York, gisteren verzonden, dat de heele zaak opheldert. Jake Murdock was een neef van Spider Webb, den schurk die reeds in deze zaak genoemd is en deze heele falsificatie in elkaar heeft gezet. Hij had vroeger uit wraak het kind van den ouden Silas Dennington ontvoerd en dat kind stierf Heel toevallig had Jake Murdock eenzelfden knobbel op de wang als de familie Denning ton heeft en dit feit maakte.het gemakkelij ker voor Spider Webb om zijn neef voor den zoon van Siias Dennington door te laten gaan. De politie van New-York beschrijft Jake Mur dock als een door en door slecht mensch; hij werd gezocht om minstens twee moorden. Hier is het telegram. De rechter las het en gaf het aan den open baren aanklager, die veinsde er geen belang in te stellen maar het toch las. Ik blijf bij mijn vordering om de zaak van verdachte naar de strafzitting te ver wijzen, zei hij langzaam. Een eigenlijk bewijs van zijn onschuld is niet geleverd, en de mo gelijkheid dat de neef misschien iemand an ders zou zijn, neemt het feit van de misdaad niet weg. Daarna volgde de onvermijdelijke woorden wisseling met den verdediger en werden den gevangene nog een aantal vragen gesteld. Toen kwam er een gespannen stilte. De rechter overwoog de heele zaak nog eens. maar hij werd daarin gestoord door een plot selinge beweging bij de deur, Hij zag dat de beambte, die daar de wacht hield, na een druk gesprek iemand binnenliet. Het was iemand die er warm en opgewonden uitzag en buiten adem was door de haast, waarmee hij was komen aanloopen. Met zijn hoed in de hand liep hij door tot de voorste bank en bood zijn verontschuldigingen aan, Mijn naam is Stanley; ik ben een van de medewerkers van het kantoor van Mr. Grantley Dennington. Ik ken u, ik ken u zei de rechter onge duldig. Wat wenscht u? Wat hebt u met dit geval te maken? Ik heb hier een schriftelijke bekentenis, die Mr. Grantley Dennington opstelde, voor hij buitenlands ging en die door mij en een bediende mede onderteekend is. Hij bepaalde dat het stuk niet geopend en gebruikt mocht worden voor de vrijheid van zijn broer werd bedreigd, of in het geval dat hij zelf stierf.Ik hoorde pas vanmorgen van de inhechtenisne ming van mijnheer Jack Dennington doordat ik met vacantie buiten was en geen kranten in handen kreeg. Een opgewonden gefluister ging door de zaal en de Officier van Justitie trok de lippen samen en fronste zijn voorhoofd. Jack's verde diger daarentegen nam een triomfantelijke houding aan en Jack lachte en knikte tegen Rosamund. Zorgvuldig las en overwoog de rechter ieder woord van Grantleyis bekentenis; toen vouwde hij het papier samen en zonder naar de rij der rechtsgeleerden op de voorste ban ken te kijken, deelde hij den gevangene mee dat hij in vrijheid gesteld was! Onder het gejuich van het publiek verliet Jack de bank der beschuldigden en gaf zijn rechtsgeleerde vrienden de hand. Ik ga. zei hij. buiten wacht een vriendin op me. U moet tusschen vier en vijf uur even bij mij op het kantoor komen, zei zijn verdediger. We moeten maatregelen nemen dat u uw be zittingen in handen kunt krijgen. Dat is goed. ik zal binnenkort het noo- dige kunnen gebruiken. Om vier uur? Ik zal zorgen op tijd te zijn. Toen de rechters heengingen voor de lunch pauze, verliet het publiek langzaam de zaal. De voornaamste zaak van den dag was afgeloo- pen en buiten stond een groote menigte om den uitslag te hooren. Jack werd dadelijk her kend en een gejubel liet zich hooren, Teddy Brown en Tom Wayman schudden hem beide handen, alsof ze er af moesten. Lachend be vrijdde hij zich en onder hun oogen en van vele anderen, nam hij Rosamund in zijn ar men en kuste haar hartelijk. Kom liefste we gaan hier vandaan, je wordt hier platgedrukt. Toen ik jouw lief ge zicht zag. was er geen greintje twijfel meer in me over den goeden afloop. Rosamund beefde over haar heele lichaam; haar opgekropte spanning uitte zich in een zenuwachtige huilbui. Hij bracht haar naar een taxi en zei tegen den chauffeur: Vooruit maar! Waarheen, mijnheer? Ergens heen, doet er niet toe waar. Ik zal wel zeggen als je stoppen moet! Goed mijnheer; en de taxi snorde in Weste lijke richting weg. Gelukkig, zuchtte Jack. Hij legde zijn arm om Rosamund heen en in een opwelling van overgave liet ze haar hoofd op zijn schouder rusten. -Laten we het nu maar heelemaal goed doen, nu het achter den rug is, zei hij. Wat doen? We lijken nu net een paar geliefden, die stil op den loop gaan. Laten we het inderdaad doen en meteen gaan trouwen! Wat een onzin. Jack! Nu, graag of niet. Laten we dan gezellig ergens gaan theedrinken in Regentstreet en dan zal ik je naar je vader terugbrengen, lach te hij. Toch niet heelmaal naar Deal, Jack. Dat kun je niet meenen! Dat meen ik juist wel, ik laat de advo caten en den heelen boel in den steek, de liefde is nummer één vandaag! Hoofdstuk XXV. HET BLIJDE EINDE. Het was een rumoerige zomer! Eerst snik- heete dagen, daarop vreeselijke onweersbuien die overal verwoestingen aanrichtten, toen oorlogsgeruchten en ten slotte de groote verkiezingen. Te midden van al deze emotio- neerende dingen ging het proces tegen Grantley Dennington, beschuldigd van moord vrijwel onopgemerkt voorbij. Iedereen wist dat hij geen moord gepleegd had en dat het pro ces een pure formaliteit was en dus maakte het de belangstelling niet gaande. Een requisitoir, dat eindigde met het vra gen van vrijspraak, een onbeduidend plei dooi van den verdediger, en afgeloopen was het .De jury verklaarde Grantley on schuldig; hij verliet de bank der beklaagden en tegelijk het beroep van advocaat. Er was volop werk voor hem in de zich steeds uitbreidende zaak van Castlemaine en Co. en dat beviel hem beter. Ze gaven nu vier weekbladen uit en er waren er nog meer in voorbeiding. De zaken waren omgezet in een naamlooze vennootschap en Grantley bezat een aantal aandeelen. Hij had de leiding van de financieele afdeeling en zijn rechtskennis kwam hem menigmaal goed van pas. Teddy Brown was thans algemeen directeur en de eenige van de familie die buiten de zaak werd gehouden, was Sir Peter Tempest. Men had te verstaan gegeven dat men wist, dat hij de hand had gehad in de arrestatie van Jack. Sir Peter had niets bereikt met zijn laaghartige trucs om aan geld te komen en hij moest er bitter voor boeten. Toen de oude winkel in Nether Street ver kocht werd, boden Brown en Jack als gekken tegen elkaar op. Ten slotte kreeg Jack het huis voor vijfduizend pond en de menschen zeiden dat hij krankzinnig was. De .Centrale Spaar bank" keerde maar een paar procent aan haar inleggers uit, maar de oude Grant kreeg tóch de Cottage en hij verkeerde in den waan dat hij het huis met zijn eigen geld kocht. Dodd en Weeks wisten er alles van en ze streken de extra provisie op in de overtuiging, dat ze meegeholpen hadden aan het verrichten van een edele daad. Zoo gingen de zomermaanden voorbij. Jack en Rosamund genoten aan het strand en in de mooie omgeving van de „Cottage". Een mil- lionair kan zijn werk door anderen laten doen. Grantley en Brown hielden het roer stevig genoeg vast! Een millionair kan zich ook een vacantie veroorloven op de mooiste kamers in het voornaamste hotel! Wat was hun verlovingstijd verrukkelijk! Maar de tortelduiven zijn toch altijd verlan gend naar het einddoel: het eigen nestje! En zoo was het ook met Rosamund en Jack' EINDE.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 14