DONDERDAG 2 FEBRUARI 1939 HA'A RE EM'S DAGB E AD 1T SANTPOORT Vijf en tHintigjarig ambtsjubileum van Ds. Harrestein. Dinsdag j.l. keerde Ds. W. G. Harrestein, pre dikant bij de Ger. Gemeente alhier, uit Indië terug en gisteravond vond in de Ger Kerk aan de Fr. Netscherlaan een hartelijke huldiging plaats ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambts jubileum. Er bestond voor deze huldiging zeer groote belangstelling, ondanks het feit, dat er zoo wei nig mogelijk ruchtbaarheid aan was gegeven. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op ds. J. P. Richel van Noord-Scharwoude, ds. H. A. Wieringa van Leiden, opvolger van ds. Harre stein te Medan, ds. J. L. Schouten van Amster dam, ds. J. v. d. Leek van Badhoevedorp na mens de classis Haarlem, dr. H. C. Rutgers en prof. dr. N. H. Swellengrebel namens het Ned. Bijbel Genootschap, ds. H. Binnema van Lands meer namens het kerkelijk studiefonds, prof. dr. K. Dijk van Kampen en ds. W. Breukelaar na mens de zending, tevens voorganger te Sant poort vóór den komst van ds. Harrestein. De bijeenkomst werd door den voorzitter van het huldigingscomité, den heer P. G. v. d. Breg- gen Jr., geopend. Na een welkomstwoord werd ds. en mevr. Harrestein toegezongen: „De algoede God zij ons genadig". Na gebed en voorlezing van Psalm 103 deel de heer Van den Breggen mede, dat van minis ter president Colijn het volgende telegram was ingekomen: „Verblijd over Uw behouden thuis komst na zoo'n lange en merkwaardige reis werisch ik U van harte geluk bij de herdenking van Uw ambtsjubileum met toebidding van Gods zegen in nog vele jaren." Het woord was vervolgens aan den voorzit ter van het huldigingscomité. Spr. meende, dat er alle reden tot vreugde was. Tusschen herder en gemeente toch bestaat een sterke, hechte vriendschapsband. Aan den jubilaris is de gemeente veel dank verschuldigd en ook aan mevr. Harrestein. Spr. hoopte, dat beiden nog veel werk mogen ver richten. Tweede spreker was Ds. Breukelaar. Deze schetste den jubilaris als een man met singu liere gaven, die aan groote welsprekendheid gaven van hoofd en hart paarde. Namens de kerkelijke gemeente van Noord- Scharwoude sprak ds. J. P. Richel. Spr. roemde den arbeid van ds. H. te Noord-Scharwoude verricht. De heer W. A. Fey sprak namens de kerke lijke gemeente van Medan. Velen, aldus spr., denken nog met vreugde terug aan den tijd, toen „vader en moeder Harrestein" aldaar ar beidden. Ds. J. L. Schouten uit Amsterdam schetste de banden, die nog steeds bestaan tusschen zijn ge meente en Ds. H. Spr. wenschte den jubilaris nog vele jaren van arbeid toe. Namens de classis Haarlem sprak ds. J. v. d. Leek van Badhoevedorp. Spr. zeide, dat de clas sis Haarlem er trotsch op was Ds. H. in haar midden te hebben. Prof. Dr. K. Dijk uit Kampen sprak namens de deputaten voor den arbeid onder verstrooi den in Indië. Spr. bracht Ds. H. dank voor het werk in Medan verricht. Dr. H. C. Rutgers voerde het woord namens het Nederl. Bijbel Genootschap. Dat genootschap, aldus spr., waardeert den arbeid van Ds. H. ten zeefste. Hierna bood de gemeente van Ds. H. hem haar huldeblijk aan. Het was een bord van Delftsch aardewerk, waarop voorkwamen, voor stellingen uit de gemeenten Noord-Schar woude, Medan, Amsterdam en Santpoort. Het slotwoord werd door ds. Harrestein ge sproken. Spr. was blij weer temidden van zijn gemeente te zijn. Hij dankte vervolgens den heer Wijnbeek en allen, die dezen avond voor bereid hadden. Spr. wees er op. dat het werk, dat door hem in zijn vier gemeenten is verricht, God's werk is geweest. De gemeente Santpoort heeft hij zeer lief ge kregen en hij hoopt hier nog tal van jaren Chris tus te mogen prediken. Spr. dankte tenslotte de aanwezigen allen voor de wijze, waarop hij hedenavond is gehul digd. Niet den mensch heeft men gehuldigd, doch zijn werk dat hij door God's genade mocht verrichten. Tenslotte ging de jubilaris voor in gebed. „DE GOEDE AARDE". De film „De goede aarde" met Paul Muni in de hoofdrol werd gisteravond voor de „Cultureele Film" in het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente vertoond. Bij deze voorstelling was de zaal vrijwel uitverkocht. De commissie voor cultureele films, welke deze voorstellingen verzorgt, heeft met deze film een goede beurt gemaakt! OPNIEUW DIEFSTAL VAN WASCHGOED. Ten nadeele van een bewoner van Santpoort werd een hoeveelheid waschgoed ontvreemd, dat men des nachts aan waschlijnen naast de woning had laten hangen. Daar dergelijke diefstallen den laatsten tijd weer toenemen, wijst de commissaris van politie er nog eens op, des nachts geen waschgoed buiten te laten hangen. IJMU1DEN Jeugddienst in de Ned. Herv. Kerk. Zondag a.s. des namiddags te 5 uur zal xn de Ned. Herv. kerk een jeugddienst worden gehouden. Voorganger in dezen dienst is Dr. Terlaa-k Poot uit Den Haag, die zal spreken over het onderwerp: „De eenige juiste reactie op den roep van Christus". MARKTBERICHT IJmuiden, 2 Februari 1938, (ANP) Tarbot 10672 ct. per kg. Tong 8262 ct. per kg. Heilbot 9073 ct. per kg. Griet f 26—7.50 per 50 kg. Groote schol f 8.506.20 per 50 kg. Middel schol f 8.10—7.10 per 50 kg. Zetschol f 159.50 per 50 kg. Kleinschol f 15.506 per 50 kg. Bot f 4.90—2.10 per kg. Schar f 7.803 per 50 kg. Poontjes f 62.10 per 50 kg. Groote schelvisch f 12.509 per 50 kg. Middel schelvisch f 138.50 per 50 kg. Kleinmiddel schelvisch f 12.509 per 50 kg. Kleine schelvisch f 115.80 per kg. Groote gul f 7.504.50 per 50 kg. Kleine gul f 4.80—1.90 per 50 kg. Wijting f 4.20—1.70 per 50 kg. Makreel f 98.50 per kg. Kabeljauw f 27—10.50 per 125 kg. Leng f 1.850.50 per stuk. Koolvisch f 0.700.13 per stuk. Levende kabeljauw f 61.80 per stuk. Steur f 1 per kg. BESOMMINGEN. Manden Trawlers: 210 De Hoop IJM. 46 f 1680 150 Neptunus IJM. 87 f 1900 625 Jacq. Clasine IJM. 10 f 3460 100 Condor IJM. 72 f 1690 580 Aneta IJM. 82 f 2300 Loggers: KW 5 f 1020, KW 169 f 270, KW 60 f 540, KW 14 f 570, KW 91 f 470, KW 95 f 570, KWK 33 f 500. Kotters: E 458 f 770, E 276 f 260 Niet meer naar de Barentszee. De Erin IJM 12, die deze week aan de markt was van de Barentszee, zal niet meer derwaarts vertrekken. Thans is de verre visscherij dus af- geloopen. HEEMSTEDE Het raadslid A. P. Audretsch. Aanvaardt geen candidatuur voor den Gemeenteraad meer. De heer A. P. Audretsch, sedert jaren het oudste lid van den Heemsteedschen gemeen teraad. heeft op grond van zijn hoogen leef tijd besloten, voor de volgende zittingsperiode geen candidatuur meer te aanvaarden. Met een korte afwezigheid in 1931 heeft de heer Audretsch sedert September 1927 in den raad zitting gehad voor de groep „Vrijzinnige Kiezers". Bovenal heeft hij geijverd voor het behoud van „Groenendaal" als ongerept na- tuurbosch terwijl hij bij talrijke gelegenheden als oudste de woordvoerder van den geheelen ra-ad was. De heer Audretsch wordt 27 Juni a.s. 73 jaar en meent daarom, het raadswerk thans aan jongere krachten te moeten over laten. IR. E. C. KIPPERMANN t Te Hoogeveen, waar wij hij nog slechts een week ais scheikundig ingenieur aan de Coöpe ratieve Stoomzuivelfabriek verbonden was, is op 42-jarigen leeftijd overleden de heer E. C. Kippermann, voor dien alhier. Van hieruit had gistermiddag de crematie van het stoffe lijk overschot plaats in het crematorium te Velsen. Met de familieleden waren verschil lende vrienden van den overledene aan wezig. Er werd niet gesproken. Nadat de kist onder orgelspel was gedaald, heeft een broer van den overdene, ir. J. F. Kippermann, voor de belangstelling bedankt. ATJTOLAMPEN DIE NIET BRANDDEN. Woensdagavond reed de heer J. F., wanende te Aerdenhout uit de Lanekhorstlaan de Heemsteedsche Dreef op in de richting Val kenburg, gaf knippersignalen en stak den rechter-richtingaanwijzer uit. Een andere auto, bestuurd door H. H. vee arts uit Nunspeet, was op den terugweg naar die plaats, toen de bestuurder bemerkte dat zijn lampen niet in orde waren, keerde hij bij de Pieter Aertslaan terug. Omdat de lichten niet brandden, had F. de auto niet zien nade ren. H. lette te veel op zijn lampen en zoo zagen beide bestuurders elkander niet. met als gevolg dat even voorbij de Lanekhorstlaan de auto's met elkaar in botsing kwamen. De auto, bestuurd door H. kantelde daarbij. Beide auto's werden beschadigd, doch de bestuur ders kwamen er zonder ernstig letsel af. H. keerde per trein huiswaarts. AANBESTEDING ONDERHOUDSWERKEN GEMEENTEGEBOUWEN. Heden (Woensdagmorgen) had ten Raadhuize de aanbesteding plaats van de onderhoudswer ken van gemeentegebouwen e. d. over 1939. De uitslag was: Bestek 151, timmerwerk: A. v. Huissteden. Heemstede f 1648; A. Verdonschot Jzn., Heem stede f1693; A. van Tongeren, Heemstede f 1970: G. J. Jorritsma, Heemstede f 1979; A. v. Deute- kom, Haarlem f2214. Bestek 152. Schilderwerk: J. Breed, Haar lem f 1666: P. H. v. d. Bos, Heemstede f2048; Gebr. Ree, Heemstede f2120; firma J. Hen- drikse Zn., Heemstede f2245; R. H. Meijer, Heemstede f2258; A. Castelijn, Heemstede f2595; A. Tibbel, Heemstede f2979. De gunning is aangehouden. JAARVERGADERING R.K. STAATSPARTIJ. Woensdagavond hield de afd. Heemstede van de R.K. Staatspartij haar jaarvergadering, welke thans weer geleid werd door den voor zitter, den heer J. v. d. Weijden, die na een langdurige ziekte zijn functie weer kan waar nemen. In zijn openingsrede zeide de voorzitter dat 1939 voor de R.K. Staatspartij weer een belang rijk jaar is. Twee verkiezingen staan voor de deur. Vervolgens deed spr. een beroep op alle aan wezigen, propaganda te maken voor het lid maatschap der R.K. Staatspartij, daar slechts 50 pet. der kiezei-s lid is. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat, al was 1938 een rustjaar geweest, er toch hard gewerkt is, vooral aan de voorbereiding aan den strijd voor 1939. Dankbaar gewaagt het verslag van het behoud van den vrede. Het ledental was gestegen tot ruim 1100 leden. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat het batig saldo te laag is voor den komen den verkiezingsstrijd, en deze functionaris deed dan ook een beroep op allen, die iets boven de gewone contributie kunnen bijdragen, dit ook te doen. Met overgroote meerderheid werd het advies van den kieskring Velsen voor de candidaten der R.K. Staatspartij voor de Prov. Staten goed gekeurd. Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over de gemeenteraadsverkiezing en de can- didaatstelling. De voorzitter deelde 'mede dat thans candidaten kunnen worden opgegeven, en dat nog na deze vergadering tot en met f Februari a.s. candidatenlijsten ingestuurd kun nen worden bij het bestuur, mits door minstens 15 leden ondei-teekend, welke namen dan door gegeven worden aan den vei-kiezingsraad. die daarna de definitieve groslijst samenstelt. Bij stemming werd besloten, de volgende per sonen voor te stellen aan den verkiezingsraad De thans zittende leden C. A. M. Jonekbloedt, G. v. Lent, J. W. v. d. Erf, N. J. v. d. Linden en H. A. Meeuwenoord, benevens de heeren A. J. J. Smoorenburg, Jacq. J. Kamerbeek. W. J. Saeijs en Frits Duijn. Daar dit getal te klein is. zal dit nog aangevuld worden. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Het gemeentebestuur van Heemstede heeft bepaald, dat de verkiezing voor leden van den gemeenteraad zal worden gehouden cp Woensdag, 14 Juni a.s. Evenals de laatste jaren te doen gebi-uike- lij'k was, zullen ook ditmaal van gemeente wege een voldoend aantal verkiezingsborden worden opgesteld, in verband waarmede de zjg. plak- en kalkverboden streng zullen worden gehandhaafd. HAARLEMMERMEER Dievenbende ingerekend. Vele fietsendiefstallen opgehelderd. Enkele jaren is de Haarlemmermeer een ope ratieterein geweest voor dieven en inbrekers, die ten deele uit deze gemeente, ten deele uit de „groote stad" afkomstig waren. Door de grootte van het arbeidsveld is het de lieden van dit duistere ambacht langen tijd moge lijk gemaakt, de politie om den tuin te leiden. Doordat de politie de inbrekers niet meer achterna ging, doch van te voren reeds op die plaats aanwezig war. waar men veimoedde dat een nieuwe slag geslagen moest worden, werden de heeren aangehouden. Drie inbrekers verhuisden voor^ gèruimen tijd, na in dertien gemeenten onveiligheid en onrust te hebben gezaaid, achter slot en grendel. Nu waren de rijwielen nog onveilig. Niet alleen in onze gemeente doch ook in andere gemeenten vei-wisselden de karretjes van eigenaar om niet meer te worden teruggevon den. In samenwerking met de eveneens actieve Haarlemsc'he politie werd al spoedig de ver dachte D. uit Hoofddorp gearresteerd en tevens de eerste fiets weer teruggevonden, al was die reeds verkocht. Wederom volgde een nieuwe aanhouding in Haarlem, weer een inwoner uit Hoofddorp Deze aanhouding leidde tot de arrestatie van den heeler en de vondst van weef enkele kar retjes. Op aanwijzing van de gemeentepolitie uit Haarlemmermeer is door de politie te IJmui den een zekere G. O., wonende alhier, aange houden, ook weer verdacht van diefstal van een heerenrijwiel op 18 Januari te IJmuiden gepleegd. Het rijwiel is te Haarlem in beslag genomen, terwijl de verdachte naar IJmuiden is overge bracht. Zoo is de Haarlemmermeer in korten tijd weer drie fietsendieven kwijtgeraakt, die voor- loopig niet meer in de gelegenheid zullen zijn een karretje weg te nemen. DE ZIN VAN HET LEVEN. Gisteravond hield de Chr. Jongelingsver- eeniging „Obadja" te Abbenes in de Ned. Herv. Kerk aldaar .een-, lezingenavond. Ds. K. H. E. Gravemeyer uit Den Haag hield, nadat de voorzitter de talrijke aanwezigen had welkom geheeten, een rede over het on- deiwerp „De zin van het leven". WINTERLEZING. Het comité voor winterlezingen op Geref Grondslag te Nieuw-Vennep hield in de Geref. Kerk aldaar wederom een lezing. Ds. C. Veen- hof f, geref. predikant te Haarlem, voerde het woord over het onderwerp „Het Verbond". AANRIJDING. Op den Kruisweg nabij den Aalsmeerderdijk had gisteravond een botsing plaats tusschen een personenauto en een vrachtauto, welke leidde tot groote materieele schade. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De auto's moesten worden weggesleept. ZANDVOORT JONGE HERVORMDEN. Vrijdag 3 Februari spreekt de heer G. v. Duinen voor de Jonge Hervormden over: „De Canon van den Bijbel" in de nieuwe consisto riekamer der Ned. Herv. Kerk. BURGERLIJKE STAND. Opgave van 20 tot en met 26 Januari 1939. Overleden: J. Zwemmer, oud 61 jaar. HAARLEMMERLiEDE BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. H. van de Velde, 36 jaar en R. Gomilschack, 32 jaar. Getrouwd: M. v. d. Boer, 26 jaar en A. Koene, 21 jaar. Overleden: H. J. de Koning, 64 jaar. BLOEMEN DAAL J. BEUMER t In het ziekenhuis St. Joannes de Deo. waar hij sinds eenigen tijd verpleegd werd is Woens dagavond op 86-jarïgen leeftijd overleden onze plaatsgenoot de heer J. Beumer. De heer Beumer was tot zijn pensionneering hoofd der O. L. School te Sassenheim en vestig de zich daarna in onze gemeente. Behalve, dat de heer Beumer een gezien paedagoog was, was hij zeer bekend in tuin- bouwkringen. Hij heeft vele cursussen in den omtrek ge leid, die hij alle per fiets moest bereiken in dien tijd en was expert op het gebied van bloem bollen. Zoo was hij correspondent van een tweetal Amerikaansche tijdschriften op dit terrein en heeft er ongetwijfeld toe bijgedragen om onze bolgewassen in Amerika ruimer bekend te maken. In Bloemendaal bleef de heer Beumer zich aan zijn bollen wijden en talloozen kwamen zijn adviezen inwinnen, of kwamen hem afhalen, om op een vakvergadering inlichtingen te geven Tot het laatst toe bezocht hij de bollenbeurs te Haarlem en ook hier was hij een graag ge ziene persoonlijkheid. Het was altijd een genot om den ouden heer te hooren vertellen, óf over zijn bollen, óf over den drukken tijd in Sassenheim. Rust kende hij niet. Wij zullen hem in onze gemeente ongaarne missen. H1LLECOM PATRIMONIUM. Onder leiding van den heer J. O. Vermeer hield de afdeeling een druk bezochte vergade ring. Na de afwikkeling van eenige huishoude lijke zaken kwam de heer A. Versteegh aan het woord met het onderwerp „Calvinisme en Nationaal-SociaUsme". De grondbeginselen van beide richtingen werden uiteen gezet. Het Calvinisme zegt: „God is het begin en het einde van alle din gen; de eisch is Gods eer boven alles en daarom is men ook tegen Staatssouvereini- teit. De grondgedachte van het Nationaal- Socialisme is de afschaffing en verbreking van het knechtschap, terwijl de prediking van de rassenleer een zeer groote plaats inneemt. Tenslotte trok de spreker een vergelijking tusschen deze twee wereld- en levensbeschou wingen'. De inleiding werd gevolgd door een leven dige gedachtenwisseling. (Is reeds in een deel eener vorige oplaag opgenomen.) KRACHTSPORT. INT. WORSTEL -EN GEWICHTHEF- WEDSTRIJD. Door de H. K. S. V „Haaiiem" en de „Ver- eenigde Krachtmeters" uit Antwerpen werd bovengenoemde wedstrijd gehouden in het ge bouw „Odéon" aan de Jansstraat. De voorzit ter sprak een welkomstwoord; hij bracht dank voor de aanwezigheid van vele bestuurs leden van den Ned. Arbeiders Sportbond afd. Haarlem. De Belgische en Hollandsche athleten wer den aan de aanwezigen voorgesteld, waarna de heer P. Ellebrecht, voorzitter van „D. O. K." te Amsterdam gefeliciteerd werd met het 35- jarig jubileum van zijn vereeniging. Een aanvang werd gemaakt met de twee handige gewichthefoefeningen, met als uitslag: Raemsdonk, Antwerpen trekken 75 en stooten 110 K.G., Cordeel Antwerpen, trek ken 77V2 en stooten 105 K.G., L. Mons. Haar lem. trekken 80 en stooten 110 K.G., J. Ruijgrok. Haarlem trekken 85 en stooten 110 K.G. en IJ. Boterbloem, Haarlem, trekken 95 en stooten 125 K.G. De uitslagen van de worstelwedstrijden wa ren als volgt: Jan Seggeling (Haarlem) en Redel (Antwerpen) 'onbeslist; P. de Graaf (Hillegom) tegen Coffa (Antwerpen; laatst genoemde wint; H. Lacroix, (D.O.K. Amster dam) en Mertens (Antwerpen), laatstge noemde wint. D. Elzinga (Haarlem) tegen Flach (Ant werpen), de Belg wint op punten. C. ten Bosch (Haarlem) tegen Wuijts (Ant werpen), De sterke Belg maakte korte metten C. v. Kampen (Haarlem) tegen Jac. Dillem (België). Ook deze partij werd door den Belg gewonnen. H. van Kampen (Haarlem) tegen Hendriksen (Antwerpen). Laatstgenoemde wint. L. Seur (D.O.K. Amsterdam)) werkte tegen Pol Embregts (Antwerpen). Ook hier weer een overwinning voor den Belg. Kluiver (D.O.K. Amsterdam) tegen Mertens (België). Mertens wint in 4V2 minuut. D. Davelaar was ook niet opgewassen te gen den sterken Belg van Dillen. Piet van Galen (Haarlem) tegen Hendrik sen (Antwerpen). Van Galen wint. Gerrit Waage (Haarlem) had de laatste par tij tegen een Belg Pol Embregts (Antwerpen). Deze partij eindigde onbellist. Onder dankbetuiging voor den sportleven strijd werden de herinneringsmedailles aan de winnaars uitgereikt. Aan den leider Mollyn werd een vereeni- gingsbeker uitgereikt. Na de pauze traden donateurs van de H. K. S. V. „Haarlem" als acrobaten op. Zij hadden veel succes. De avond werd besloten met een demonstra tie van vier jeugdleden. De H. K. S. V. „Haarlem" zal voor een te genbezoek worden uitgenoodigd. SCHAKEN. Het tournooi te Moskou. De uitslagen van de partijen, gespeeld In de zeventiende, tevens laatste ronde van het tournooi te Moskou, luiden: KeresAlatortzev 01. Rabinovich—Konstantinopolsky 01. BondarevskySmyslov 10. Reshevsky—Kan Vz—Vz- TolouchGoglidze VzVz- LiliënthalBelavenetz VzVz- Flohr—Makagonov VzVz. Loewenfisch—Ragozin afgebroken. Flohr heeft het tournooi gewonnen met 12 punten totaal. PERSONALIA. Dinsdag slaagde aan de Technische Hooge- school te Delft onze plaatsgenoot de heer F. Hekker voor het candidaatsexamen voor Na- tuurk. Ingenieur. BLOEMBOLLENCULTUUR. HAARLEM, Woensdag. In de Dinsdagavond gehouden vergadering der afdeeling Haarlem van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollenculttur sprak de voorzitter, de heer J. M. C. Hoog zijn besfr> wenschen over 1939 uit voor de leden per soon lijk en in hun zaken en hoopte, dat zij naar hun beste krachten zouden medewerken om het mooie vak tot voorspoed te brengen Goedkeuring werd gehecht aan een aanvul ling van het Huishoudelijk Reglement, betref fende toelating en roveering van leden De penningmeester, de heer J Mooy Jr legde rekening en verantwoording van zijn financieel beheer af. Nadat de desbetreffende bescheiden waren nagezien door de heeren Th. Hoog en W. A. van Zadel werd de rekening met algemeene stemmen goedgekeurd. Ten slotte werd met algemeene stemmen adhaesie betuigd aan het voorstel van den heer J, M C. Hoog. inzake het opnemen in het Weekblad alleen van de uitspraken van het Scheidsgerecht, zonder de zoo uitvoerige motiveeringen en om In de daardoor beschik baar gekomen ruimte artikelen op te nemer, omtrent cultuur van bol- en knolgewassen bespreking en beschrijving van nieuwe in cultuur gekomen soorten, vraagstukken om trent bemestingsleer en ziektebestrijding enz R.-K. candidaten voor den Haarlenischen Gemeenteraad. Door het bestuur van den R.-K. Kieskring Haarlem is het volgende advies uitgebracht over de candidaten voor den Haarlemschen gemeen teraad: 1 W. J. B. v. Liemt. 2 M. A. Klein, 3 Mr. dr. F. A. Bijvoet, 4 J. P. H. Castricum, 5 H. J. L. Klein Schiphorst, 6 Arts M. C. Hilbrink, 7 J. G. van Kessel, 8 J. v. Veld, 9 C. J. G. Wolff, 10 C. A. Brandenburg. 11 Th. S. J. Hooy, 12 A. J. M. Angenent, 13 H. v. Beek. 14 Mr. dr. A. F. H. Schreurs, 15 mej. C. Heerkens Thijssen, 16 J. C. Bonfrer, 17 Dr. C. Campagne, 18 W. v. Beek. A. J. KRANENBURG TEN GRAVE GEDRAGEN Hedenmiddag om 1 uur werd op de Noordcr- begraafplaats aan den Vergierdeweg het stof felijk overschot van den heer A. J. Kranenburg, in leven secretaris van de vereeniging „Onder ling Belang" alhier ten grave gedragen. In de aula, waar zich vele belangstellenden verzamel den, werd gesproken door ds. L. Hoorweg, Geref. predikant, die den overledene een figuur vol wilskracht noemde, die zich met al zijn kracht gaf aan de dingen, waar hij zich eenmaal voor gespannen had. Spreker richtte troostende woorden tot de familie en citeerde eenige verzen uit de 39ste Psalm. Namens de Vereeniging „Onderling Belang" sprak de heer D. Fleury, die den overledene schetste als een eerlijk en rechtvaardig strijder voor het algemeen belang. Spreker noemde zich den tolk van den algeheelen kleinhandel. De heer H. A. J. Bakkenhoven sprak namens de gecombineerde besturen en beschreef wijlen den heer Kranenburg als een eerlijk en nobel mensch. „Gij hebt den kleinhandel onbaatzuch tig gediend en wij hebben u allen gerespec teerd", aldus spreker. Aan de groeve dankte een zoon van den over ledene namens de familie voor de zeer groote belangstelling. Vele bloemstukken dekten de baar. Jaarverslag Ongevallendienst. Verschenen is het jaarverslag over 1938 van den Ongevallendienst. Het aantal aangesloten leden bedroeg per 31 December 1938: Haarl. Reddingsbrigade 41 (vorig jaar 35), R. K. T. C. 78 (V.J.1 68), Snelverband 101 (v.j. 123). Totaal 220 (v.j. 226). Hulpverleening. Door de vereenigingen werd hulp verleend als volgt: Haarl. Reddingsbrigade 49 (vorig jaar 36). R. K. T. C. 952 (vj 834), Snelverband 839 (v.j. 750). Totaal 1840 (v.j. 1620). In 991 gevallen (v.j. 988) werd daarbij de tusschenkomst van het Centraal Meldings bureau ingeroepen. In 1938 werden 20 draagbaren aangeschaft, die gemakkelijk kunnen worden uiteengeno men, vervoerd (bijv. per rijwiel) en in elkaar gezet. Zij werden in het laatst van November gedistribueerd over verscheidene uposten in de gemeente; door de in December ingestelde ijswachtposten werd er reeds gebruik van ge maakt. In het afgeloopen jaar moest, wegens bij zondere voorvallen in de gemeente, meer dan gewoonlijk een beroep op de vereenigingen worden gedaan voor het verleenen van as sistentie in groot verband, o.a. In verband met de feestelijkhede nter gelegenheid van de ge boorte van H.K.H. Prinses Beatrix, de Sport week en de luchtbescherming (verduisterings proef) Onder de aandacht van het publiek wordt nog eens gebracht dat het belang der bij on gevallen getroffenen het best kan worden ge diend door zoo spoedig mogelijk 14141 op te bellen voor deskundige hulp. De explpsie bij Van Houten. HAARLEM, Woensdag. Onze correspondent te Weesp meldt ons: Naar ik verneem is gistermiddag in het Burgerziekenhuis te Amsterdam overleden de chemicus dr. A. G. Boer, die bij de explosie van 24 Januari j.l. in de fabrieken van Philips Van Houten te Weesp ernstig gewond werd. De toestand van de heeren Kruuk, Koel en Van Gemert. die in het Burgerziekenhuis ver pleegd worden, is naar omstandigheden rede lijk wel. Japanners bonden drie buiten- landsche schepen vast. SJANGHAI, 1 Februari (Reuter). De Brit- sche marine-autoriteiten hebben den Japan ners verzocht onmiddellijk uitleg te geven van de redenen, waarom het Engelsche schip ..St. Vincent de Paul", dat thans hier is aange komen, aangehouden ls geweest. De Japan ners hebben beloofd morgen uitlegging te zul- geven. Het Britsche schip is met twee Noorsche booten bij Haitsjau aangehouden, toen men bezig was met de lossing. Een douanevaartuig en twee torpedojagers brachten de schepen naar Tsingtau op. De Noorsche schepen stel den zich in verbinding met Sjanghai, waarna de Britsche marine-autoriteiten, gewaar schuwd door de reeders van de „St. Vincent", den kruiser „Birmingham" naar Tsingtau zonden. Deze kruiser heeft het Britsche schip van Tsingtau af begeleid, zonder dat de Ja panners optraden. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM. 1 Februari Ondertrouwd 1 Februari: J. Schouten en M. J. Bloemink; J. H. Wennink en O. W. Lasarz; W. C. W P. Argelo en E. C. Zeeger; J. van Meel en G. W. de Graaf; G. Kaal en J. Bruins; M. A. Christan en E. Nuisker; H. van Braak en J. C. M. de Groot; F Jacobs en W. Ritter; J. Koetse en A Osterman. Getrouwd l Februari: J. C. Maerten en M. v.Hesteren; J. H. Brouwer en C. A. R. v. d. Wouw: J. Opstal en J. L. Emous; J. Oerlemans en C. J. Heinsen; P. H. Brinkman en J. de Bruijn; H. P. Sander en E. Ruijgrok;; G. Denekamp en C. van Doorn; J. G. Boot en E. E. Kaleske;J. J. Kuperus en T. Berendes. Bevallen 28 Januari: H. Dekker—Ploeg, d.; 29 Januari: L. DoetsLetter, d.; 30 Januari: W. H. Visscher—Duits, z.; J. Mul—Polderman, d.; E. Cornet—Bakker, z.; C. W. van Leersum -Brakei. d.; 31 Januari: J. M. E. Alofsen— Knol. z.; W. Degens—Huisman, z.; C. F. Lui- ting—Horeman, z.; J. E. Ooms—Voortwist. z.; M. Rijbroek—Brauckmann, d.; G. M. Busman v. Zeeland, z.; 1 Februari: M. H. Metse laar— v. d. Zon. z. Overleden 30 Januari: B M„ 3 j„ d. v A. zandvliet Kamperlaan 31 Januari: P. j. a! M., 15 m., z. v. A. M. Kuijt, Heussensstraat; J. A. den Bremer, 62 j., Kleverparkweg.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7