HELPT SPANJE!! STIENS AGENDA. 9 OPENING 0 iUe „fcadty Sitcft" Ochtendbeurs Amsterdam Bejaarde vrouw verbrand Wijziging verordening heffing straafbelasting ingetrokken. Weber VRIJDAG 3 F ER RU ART 1939 HA"'AREEM'S DAGBEAD 2 V itte Huis versus de oppositie. „Voor Amerika dreigt geen oorlogsgevaar". De Amerikaansche minister van binnenlandsche zaken, Harold Ickes, heeft omtrent de buitenlandsche poli tiek van Roosevelt in een persconfe rentie o.a. gezegd, dat er voor de Ver. Staten geen gevaar bestaat in een oorlog gewikkeld te worden „onder deze regeering". Deze uitlating beteekent een eerste tegen aanval van het Witte Huis tegen de kritiek van de senatoren en voornamelijk tegen de rede van Hoover, aldus meldt United Press uit Washington. Ickes noemde Hoover ..een gebroken ont goochelden man, die slechts kan critiseeren hetgeen de regeering doet". Hij moet, zeide Ickes. daarom de dingen niet anders voorstel len en een .Alarmist" worden, indien geen reden daarvoor is". Gedurende dezelfde persconferentie ontkende de minister van financiën. Morgenthau. de beweringen van eenige afgevaardigden dat 't twee billioen stabilisatie-fonds gebruikt was om Fransche vliegtuigen hier te koopen. Dit fonds is op geen enkele wijze direct of indirect gebezigd om een ander land in staat te stellen goederen hier te koopen. Morgen thau zeide dat de boeken van de schatkist voor het on derzoek van elk congrescomité openliggen. Echter, zoo voegde hij er aan toe, zou het niet in het belang van de algemeenheid zijn, wanneer de vele transacties, die de agenten van andere regeeringen met het geld van hun resp. naties hebben afgesloten, bekend ge maakt zouden worden, daar zij die juist ge heim wenschen te houden. D. A. Z. herinnert aan September. De Duitsche bladen blijven zich bezig houden met de uiteenzettingen van Roose velt, zoo meldt het D.N.B. De Deutsche Allgemeine Zeitung herinnert Roosevelt aan den brief, dien hij aan den vooravond van de bijeenkomst te München naar Europa gesneld heeft om de bij de Tsje chische crisis geïnteresseerde staatslieden uit naam van den wereldvrede te bezweren. Toen zoo merkt het blad op, was een Amerikaan sche interventie voor de overeenstemming niet noodig, c-mdat de groote naties van Europa mans genoeg zijn om haar geheele verantwoordelijkheid zelf ter hand te nemen. Wanneer de heer Roosevelt thans een open lijke interventie tot tweedracht wil onderne men, mag hij er niet verwonderd over zijn. dat de hoogst verdachte afhankelijkheid van zijn tendenties van de Joodsche en Bolsje wistische opruiing tegen de autoritaire volks- staten dezer dagen in het algemeen bewust zijn als een brandmerk gestempeld wordt. Italiaansche verontwaardiging. President Roosevelt heeft nog nooit een zoo slechte pers in Italië gehad als thans, aldus meldt Havas uit Rome. Fascistische kringen ver wijten den president pro-democratische gevoe lens geuit te hebben door te verklaren, dat de Rijn de vooruitgeschoven verdedigingslinie der Vereenigde Staten vormt. Men beschuldigt Roo sevelt er ook van de verzoeningspogingen in Europa te willen saboteeren. Zijn bedoelingen ten aanzien van de totalitaire' landen worden oorlogszuchtig genoemd. De indiscretie van de New Yorksche pers, zegt men, zijn gewild en aangemoedigd door hen, die een oorlog tegen Duitschland en Italic zouden willen ontketenen. De „Giornale d'Italia" spreekt van een uitdaging. „Door de offensieve grens tot den Rijn vooruit te schuiven," aldus schrijft het blad schept Roosevelt voor Italië en Duitschland den plicht hun defensieve grens naar het Panamaka naal te verleggen". HET CONTRACT IN HET BOUWBEDRIJF. Door den Nederlandse hen Aannemers Pa troons Bond zijn de landelijke contracten, zooals deze als gevolg van de onderhandelin gen gevoerd met de werknemers-organisa ties van 1 Maart a.s. af zullen luiden, aan vaard. Altijd rheumatische rugpijn. Nu is zij beter en ziet er jaren jonger uit. Deze dame werd hevig gekweld door rheu matische rugpijn. In onderstaanden brief ver telt zij, hoe zij van haar lijden werd verlost door Kruschen Salts. „Ik begon eenige maanden geleden met Kruschen Salts tegen mijn rheumatiek. Mijn rechterarm kon ik niet gebruiken en de pijn in mijn rug hield geen oogenblik op. Ik las een advertentie .van Kruschen Salts en be sloot het ook te probeeren. Tot mijn blijd schap voel ik mij nu niet alleen veel beter, maar zie er ook jaren jonger uit." Mevr. N. N. De oorzaak van rheumatische rugpijn ligt meestal in de opgehoopte afvalstoffen, welke in het organisme achterblijven. Hieruit ont staat o.a. het urinezuur. Kruschen Salts spoort Uw afvoerorganen zacht maar zeker aan tot regelmatige werking, waardoor alle schade lijke stoffen worden verwijderd en de oorzaak van Uw pijnen is verdwenen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. (Adv. Ingez. Med.) VRIJDAG 3 FEBRUARI Rembrandt Theater: „Circusreizigers". Op het tooneel: Joe Fanton Co. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De rebel van Texas", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Theater: „De Wildeman" en „Nanon", 2.en 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „De 13 lanciors" 2.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De waaghalzen van de race baan" en„Offers der zee". Moviac: „Ein Lied geht um die Welt" 2.30, 7.15 en 9.15 uur. „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 105 uur. ZATERDAG 4 FEBRUARI Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 105 uur. Teyler Museum, Spaarne 16 113 uur, be halve 's Maandags Toegang vrij Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) var 35 en 79 uur. Karakter der werkverschaffing wordt gewijzigd Eerste doel wordt: arbeid De minister van sociale zaken heeft d.d. 3 Februari 1939 aan de gemeentebesturen een schrijven gericht waarin allereerst gezegd wordt. Zooals u ongetwijfeld bekend is, heeft de regeering besloten, het karakter van de werk verschaffing te wijzigen. Vooropstellende de be- teekenis van den arbeid, zal geleidelijk bestrij ding van de werkloosheid zelf de plaats in nemen van leniging der gevolgen ervan, gelijk thans het geval is. De voorzieningen, welke terzake moeten wor den genomen, zullen al staat voortvarendheid ten deze voorop, zich met een zekere geleide lijkheid moeten voltrekken, teneinde den over gang zonder schokken mogelijk te maken. Hierbij zij opgemerkt, dat slechts die arbei ders geplaatst kunnen worden (in het algemeen slechts een uit een gezin), die volgens de gel dende bepalingen eveneens in de rijkssteun regeling zouden kunnen worden opgenomen, benevens zij, die behooren tot de groep van die kleine zelfstandigen, voor welke de werkver schaffing reeds geldt". De eerste regelingen, die thans, te beginnen met 2 April a.s., zullen gelden, hebben ten doel vast te leggen, dat de duur van tewerkstelling bij de werkverschaffing, welke thans van week tot week gewijzigd kan worden, voortaan telkenmale voor een periode van drie maan den zal worden vastgesteld, behoudens de moge lijkheid, om in verband met arbeid in het vrije bedrijf de tewerkstelling tijdelijk te onder breken. De gemeentebesturen of namens hen de daarvoor aangewezen bureau(x) zullen, in plaats van de inspecteurs, de personen die ge plaatst kunnen worden, aanwijzen en den duur van de tewerkstelling vaststellen. In verband met de loonnormen en den steun dien een werklooze heeft, wordt hij bij een werkverschaffing geplaatst voor 8 of 13 weken. Als een gemeente een loonnorm heeft van 30 cent per uur wordt een werklooze die f 6 of meer steun heeft uitgezonden voor 13 weken. Kostgangers worden eveneens gedeeltelijk tewerkgesteld (acht weken per drie maanden). De gemeentebesturen kunnen (in overleg met de betrokken inspectie) de achtweeksche te werkstelling geleidelijk over de driemaandelijk- sche periode verdeelen, zoodat zoo noodig en wanneer mogelijk, de tewerkstelling ook in „da gen per week" kan worden vastgesteld. Zoowel zij, die voor volledige als zij, die voor gedeeltelijke tewerkstelling zijn aangewezen, moeten over de geheele desbetreffende drie- maandelijksche periode als werkzoekende bij het orgaan der arbeidsbemiddeling ingeschre ven blijven. De tewerkgestelden behoeven in de driemaan- delijksche periode, waarin hun tewerkstelling is geregeld, van eventueele verandering in ge- zins- c.q. eigen inkomsten geen opgave te ver strekken. Ook behoeven zij zich in de z.g. niet- werkweken zich niet dagelijks te melden. Wel moeten de gemeentebesturen bij de aan wijzing van de tewerkstelling voor de volgende driemaandelijksche periode nagaan, of de be trokkenen nog wel ingevolge de bestaande rege len in de werkloozenzorg mogen worden opge nomen, voor welk wekelijksch steunbedrag zij in aanmerking mogen komen en of eventueel een redelijke wachttijd moet worden doorge maakt. Het bij de werkverschaffing in de loo- pende werkverschaffingsperiode van 3 maanden verdiende loon moet bijde beoordeeling van een en ander buiten beschouwing worden ge laten. Een eventueele wachttijd wordt gekort op de eerstvolgende driemaandelijksche periode, m.a.w. als iemand een wachttijd van een week moet maken, mag hij in de driemaandelijksche periode ook maar evenredig korter werken. Wanneer een arbeider tijdens de z.g. rustwe- ken waarin hij geen hulp ingevolge de steun regeling mag ontvangen uit zijn werkloozen- kas kan trekken, bestaat daartegen geen be zwaar. Met deze uitkeering behoeft bij de vast stelling van de plaatsing in de volgende werk periode geen rekening te worden gehouden. Bij de regeling van de tewerkstelling voor' de volgende driemaandelijksche periode moet evenwel het in het vrije bedrijf verdiende loon in de beoordeeling voor de vaststelling van den eventueelen wachttijd worden betrokken. Bij de beoordeeling omtrent de voortzetting der plaatsing, dus telkenmale na een driemaan delijksche periode, dient in het bijzonder met de belangen van de groote gezinnen rekening te worden gehouden Voorts kan in het belang van deze gezinnen, ook worden toegestaan de te werkstelling (8 van de 13 weken) van een twee den persoon, mits hiervoor door den minister toestemming is verleend. De tot nu toe geldende rouleerregelingen worden, te beginnen met 2 April 1939 inge trokken. Wanneer het aantal voor plaatsing in aan merking komende personen het aantal, dat tot de werkverschaffing kan worden toegela ten, overtreft dient de rouleering om de drie maanden plaats te vinden in overleg met de inspectie voor de werkverschaffing. Echter zal tenzij de omstandigheden hoeveelheid werk, gezinsinkomsten, vrij werk e.d. zulks niet toelaten, de plaatsing van het hoofd van groot gezin ononderbroken worden vastge steld. Ten aanzien van de tewerkgestelden. die in kampen zijn gehuisvest, kan in verband met de practische uitvoerbaarheid in overleg met het departement door tusschenkomst van de rijksinspectie van vorenstaande rou- leeringsregeling worden afgeweken. Alle bestaande regelen, zooals aftrek 50 cent voor niet-verzekerden, toekenning b- steun, levensmiddelen, het niet aftrekken van inkomsten verkregen door huishoudelijken arbeid, etc, blijven totdat eventueel daarom trent t.z.t. anders zal zijn beslist, volledig gel den." Tot zoover het ministerieele schrijven aan de gemeentebesturen. Hieraan kan nog worden toegevoegd, dat de vele administratieve bezwaren aan de voor bereiding van de nieuwe regeling verbonden, hier niet mogelijk maken de invoering voor 2 April a.s. te doen plaats vinden. SNEL ZEVERT UW BRIL GIERSTRAAT 27 lever. a.Z.fondsen (Adv. Ingez. Med.) De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur. Wind Den Helder: mist Vlissingen: mist De Bilt: mist Groningen: heiïg Maastricht: mist stil ZO zwak Z zwak ZZO zwak stil Temperat. in gr C.: Minimum hedennacht in gr C.: Neersl. af gel etmaal in m.M.: Den Helder: Vlissingen De Bilt: Groningen Maastricht: —4 —5 —6 —6 —7 Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Zwakke tot ma tigen Zuidoostelijken tot Zuidelijken of Zuidwestelijken wind, nevelig tot licht of half bewolkt, later wellicht toenemen de bewolking, droog weer, lichte tot matige vorst. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden KAASMARKT ALKMAAR Aangevoerd 26 stapels, zijnde 40.000 K.G.. Fabriekskaas kleine f21 per 50 K.G. Boeren kaas kleine f20 per 50 K.G. Handel matig. „DE ROZENKRANS" IN HET GEM. CONCERTGEBOUW. Het tooneelgezelschap Pierre Mols geeft de volgende week Zondagavond 12 Februari a.s. in het Gem. Concertgebouw nogmaals een voorstelling van ..De Rozenkrans", het too- neelstuk naar het overbekende boek van Flo rence Barclay, terwijl voor de bekende roman ce „The Rosary", muziek van Ethelbert Novin. geluidversterkers zullen worden aangebracht. Deze romance zal worden gezongen door Enny Mols-de Leeuwe. Reeds meer dan 1200 maal is dit populaire tooneelstuk hier in ons land op gevoerd de belangstelling blijft steeds groot. Wederom speelt Enny Mols-de Leeuwe de rol van zuster Rosemary en Pierre Mols de blinde Gerald Dalmain. 32 F. 28 F. 28 F. Het gebied van hoogen luchtdruk is thans continentaal geworden en bedekt geheel Cen traal- en West-Europa. Na het Zuidoosten reikt het tot de Balkanlanden en naar het Zuiden is het bezig zich over het Middelland- sche zeegebied uit te breiden. Ook bij de Azoren herstelt de luchtdruk zich. Op IJsland is de luchtdruk regelmatig dalende onder invloed van de zich naar het Noordwesten uitbreidende Oceaandepressie. Boven Scandinavië is de luchtdruk eveneens gedaald en nog langzaam dalende. Terwijl de Zuidwestelijke luchtstroom aan de Oostzijde der Oceaandepressie warmte brengt op IJs land en tot hoog in het Noorden nam in Fin land en in het continentale vorstgebied de vorst overal toe. In Centraal-Europa zijn de laagste temperaturen —10 graden, in Noord- Scandinavië beneden 20 graden. Op de hooge Alpenstations bleef het weer helder en zonnig en ook de bergstations in de middelgebergten meldden droog en zonnig weer met tempera tuur slechts weinig onder het vriespunt. Alleen in het Noordwesten en in het hooge Noorden viel neerslag van beteekenis. Voorloopig houdt het vorstweer nog aan. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 769 m.M. Stand van gister 766 m.M. Neiging; Vooruit, Opgave van: CAREL V. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 2.35 uur; n.m. 14.59 uur. Strand, berijdbaar van 7.3013.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. DAMES' IETS NIEUWS VOOR HAARLEM! MORGENMIDDAG 2 UUR SPECIAALZAAK in Amerikaanse Lingerie en Kousen Als OPENINGS ATTRACTIE ontvangt' IEDERE DAME bij aankoop van ƒ2.50 EEN AARDIG SOUVENIR. 179 Gr. Houtstraat 179 TELEFOON 1901G - TELEFOON 1901G O (Adv. Ingez. Med.) Koersen van de Ochtendbeurs te Amster dam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 312y2—3 H.VA 420—4 Amst. Rubber 199 Philips 193 AKU 34—*4 Beth. Steel 50J4—1 U.S. Steel 44 3 3—5 1 ;8 Republic Steel 15 5.815/16 Anaconda 22 5/16 Shell 1054—7/10 City Service 6 uur WISSELKOERSEN 10.15 uur. Londen 8.69# Berlijn 74.50. Parijs 4.91. Brussel 31.38. Zwitserland 41.93. New York 1.85# 12. Londen 8.68# Berlijn 74.50 Parijs 4.91. Brussel 31.37 Zwitserland 41.95. Kopenhagen 38.75. Stockholm 44.75. Oslo 43.60. New York 1.85# Praag 6.38 Italië: vrije lire 9.80 reislire 8.75 bankpapier 5.70 AMSTERDAM. Verkoolde lijk door brandweer gevonden Donderdagochtend heeft men in het perceel Lijnbaansgraeht 308 te Amster dam het verkoolde lijk van een 68- jarige vrouw gevonden, naar wü reeds in een deel onzer vorige oplage hebben gemeld. Een buurvrouw, die op de eerste verdieping van dit perceel woont, nam tegen tien uur 's ochtends een verontrustend geluid in de zol dering van haar voorkamer waar. Zij veronder stelde, dat de oorzaak hiervan het knetteren van vlammen was en rende, zonder zich eerst op de hoogte te stellen van hetgeen op de tweede verdieping kon zijn gebeurd, naar een in het benedenhuis gevestigde groentezaak om de brandweer te waarschuwen. Toen vond de brandweer de daar alleen hui zende 67-jarige bewoonster geheel verkoold naast de fel brandende kachel liggen. De vrouw lag uitgestrekt voorover. Naast haar stond een blik met petroleum. Men neemt aan dat de vrouw Donderdag ochtend, na zich te hebben gekleed, de kachel heeft willen opstoken en dat zij dit heeft willen doen met de petroleum, welke men in het blik naast haar heeft gevonden. Waarschijnlijk heb ben haar kleeren toen zij de klep opende om de petroleum op te gieten door het oplaaiende vuur vlamgevat. De vloer voor de kachel was geheel doorgebrand. De buurvrouw heeft geen hulpgeroep ge hoord, alleen het geluid van het knetteren der vlammen is tot de benedenverdieping doorge drongen. Ofschoon hier een ongeluk het meest waar schijnlijke wordt aangenomen, wordt toch een verder onderzoek naar eventueele andere om standigheden, welke op een andere reconstruc tie van het geval zouden kunnen wijzen, inge steld. De bewoonster van de eerste verdieping heeft meegedeeld, dat gisterochtend om 7.45 uur een man de woning van het slachtoffer heeft ver laten. Hiernaar stelt de politie een onderzoek in. Uit het Stucadoorsbedrijf. De Arbeidsovereenkomst voor een jaar verlengd. De organisaties van werkgevers en werkne mers in het Stucadoorsbedrijf hebben zich er mede vereenigd, dat de landelijke collectieve arbeidsovereenkomst voor den termijn van één jaar zal worden verlengd. De pogingen om een verbindendverklaring van deze over eenkomst te verkrijgen worden nog voortge zet. HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE. In Stoop's Bad zal Maandagavand 6 Fe bruari aan de dames: J. A. van der Heiden en J. Schuyerde Baat Doelman door de Haarlemsche Reddingsbrigade een zilveren bloembeker worden uitgereikt, naar aanleiding van het feit, dat zij in 1938, het jubileum der Brigade als oudste in jaren een diploma be haalden als geoefend zwemster, nl. respectie velijk in de Gemeentelijke Inrichting aan de Kleverlaan en in Stoop's Bad. Het ligt in het voornemen van den chef badmeester van Stoop's Bad aan het einde van de huldiging een komisch nummer te doen uitvoeren, ook de aangeschafte duikpop zal plechtig worden gedoopt. Door leden van de Haarlemsche Brigade wordt tot slot een de monstratie gegeven van de Vervoer- en de bevrijdingsgrepen. VISCHVEREENIGING „DE VOORN". De vischvereeniging „De Voorn" hield dezer dagen een wedstrijd om den Uitenboogaard- wisselbeker, welke in het bezit was van den heer A. Oxsenner. Het mocht den heer F. Knaven gelukken dezen beker tot het andere seizoen te winnen. De prijzen werden gewonnen door de hee- ren: P. Buij met de meesten, le prijs, de twee de werd de heer F. Knaven met den grootsten visch, tevens winnaar van den beker; 3. R. Doets, 4. H. Lenaarts, 5. G. Snieder, 6. L. Log in ans. Raad Heemstede. Vergadering van den Raad der gemeente op Donderdagavond, onder leiding van den burgemeester, jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig dr. Droog, wethouder, wegens onge steldheid. De voorzitter zegt dat het nog maar zeer zelden gebeurd is. dat dr. Droog bij een raadszitting afwezig was. Spr. wenscht dr. Droog een spoedig herstel toe. De vo o r z it t e r spreekt nog zijn beste wenschen uit voor de Raadsleden in het nieuwe jaar. De heer Audretsch (Vrijz.wenscht den voorzitter geluk met zijn herstel en hoopt dat de burgemeester verder voor ziekte gespaard zal blijven. Rente kapitaal gemeentebedrijven. B. en W. stellen voor te bepalen, dat door de gemeente-bedrijven over het in 1938 ver strekte kapitaal, voor zoover daarvoor nog geen geldleening werd aangegaan, een rente zal moeten worden betaald van 3'/2 pet. Goedgekeurd Verko-op grond. B. en W. stellen voor hen te machtigen, voor de gemeente te verkoopen aan den heer G. J. Smit. makelaar te Heemstede, een per ceel bouwterrein, groot 610 M2., gelegen aan de oostzijde van de Zomerlaan. nabij de Mo lenlaan. voor den prijs van f 4500 en een per ceel bouwterrein, groot pl.m. 715 M2„ gelegen aan de oostzijde van de Troelstrastraat hoek Abr. Kuyperstraat, voor den prijs van f 5200. Goedgekeurd. Intrekking raadsbesluit. Onder verwijzing naar het voorstel van 18 November U. i.z. de wijziging van de hef fingsverordening voor de Straatbelasting, deelen B. en W. mede. dat bij Ged. Staten tegen deze wijziging bezwaren zijn gerezen. B. en W. stellen nu voor, bovenvermeld raadsbesluit in te trekken. De heer van U n e n (Lib.) vraagt of de zaak hiermede uit is. De voorzitter zegt dat de bedoeling is, deze zaak later weer ter hand te nemen. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Rooilijnen Glipperweg. B. en W. stellen voor, te besluiten de bij zondere voor- en achtergevel-rooilijnen voor beide zijde van den Glipperweg. gelegen zuidelijk van de Glipperbrug, vast te stel- Goedgekeurd. Het Julianaplein. De heer Voors (CJL) herinnert er aan, dat ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana op het Julianaplein een boom geplant is en vraagt hoe het staat met een nadere aanduiding van het genoemde plein als centrum, dat aan het vorstelijk huwelijk herinnert. Spr. meent dat er moeilijkheden zijn geweest; zijn nadere voorstellen van B. en W. te wachten? De voorzitter zegt dat de moeilijk heden waarop de heer Voors zinspeelde, zijn overwinnen. Er komt bij den herinnerings boom een bank, waarvan B. en W. de teekening hebben gezien en die teekening heeft de volle instemming van B. en W. Hierna wordt de openbare vergadering ge sloten. HAARLEMMERMEER PUBLIEKE VERKOOPING. Donderdagmiddag had in de Beurs te Hoofd dorp, ten overstaan van notarissen A. M. Vroom te Amsterdam en C. F. J. Heinsius te Hoofddorp de publieke veiling plaats van twee in den Haarlemmermeerpolder gelegen boe renhofsteden, en wel: de boerderij, groot 23.29.60 H.A. gelegen aan den Veldweg bij den Vijfhuizerweg nabij den Aalsmeerderdijk, in huur bij den heer C. Molenaar Pzn. Koopcr werd de heer Folmer, makelaar te Amsterdam voor de som van 57400. Voorts de boerderij, groot 19.26.00 H.A., ge legen aan den Aalsmeevderweg te Hoofddorp, in huur bij den heer L. Honcoop. Gemijnd door door den heer C. van Leeuwen aan den IJweg alhier met 500, die kooper werd voor de som van 44150. Er was veel belangstelling. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Bevallen: D. H. Roelen-Rusman, z. E. A. M. A. Weijs-Baljon, z. R. van Wijk-de Vries, zoon. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: F. H. A. Maurits en H. S. M. Wijers A. J. M. Huijsser en M. E. Francken. J. Joosten en G. Teutenberg. Overleden: P. L. van Bueren, 70 j. GR. HOUTSTRAAT 166. bij de Houtbrug, Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) GROTE OPENBARE VERGADERING in de GEMEENTELIJKE CONCERTZAAL. S p r e k e r s KO BEUZEMAKER en LOUIS DE VISSER. Gratis toegang! ZONDAGMORGEN 5 FEBRUARI. Zaal open 10 uur. (Adv. Ingez. Med.) HILLEGOM HUIZENVERKOOPING. Donderdagavond had de verkooping bij inzet plaats van de navolgende perceelen: Een burgerwoonhuis aan den Stationsweg 220, groot 2 A, 88 c.A. Hoogste bieder M. J. de Vreugd, alhier, met f 3975. Een woonhuis in de Mariastraat no. 52, groot 1.75 A. Hoogste bieder W. Harding, alhier, met f 2325. Een zelfde perceel daarnaast no. 54, groot 1.68 A. Hoogste bieder H. Roeland, alhier met f 2175. Donderdag a.s. afslag. R.-K. VOLKSBOND. Telken jare organiseert de R.-K. Volksbond eenige avonden voor haar leden met het goede doel, meer speciaal den velen die door werk loosheid, enz. in een minder opgewekte sfeer le ven ,een prettigen avond te bezorgen. Wij zijn Donderdagavond in Hotel Flora, waar van de groote zaal stampvol was, daarbij aan wezig geweest en wij kunnen zeggen dat het be stuur in zijn opzet volkomen geslaagd is. Medewerking werd verleend door de R.-K. Harmonie „Crescendo" en de R.-K. Tooneelver- eeniging „Kunst na Arbeid". Als inleiding speelde „Crescendo" een zestal pittige marschen en vroolijke walsen en deed dit op de wijze zooals zij steeds concerteert, name lijk uitstekend. De dirigent, de heer G. Dik, toonde naast zijn muzikale kwaliteiten ook niet van humor ontbloot te zijn: op waarlijk geestige wijze leidde hij de verschillende nummers in door daarvan de bijzonderheden te vertellen. „Kunst na Arbeid'' gaf daarna een opvoering van het drie-bedrijvig tooneelspel „Het huis zonder zon" van Charlotte Kramer en J. Ever wijn. Ook hiervan was de vertolking zeer te roe men; het samenspel was uitstekend door de uit muntende rolkennis, ook de boerensfeer in de woning was zeer goed getroffen. Het geheele ge zin van Hees, dat zoo vlot de innerlijke ver scheurdheid van het gezin uitbeeldde, verdient een speciaal woord van lof, zonder daarmede de overigen te kort te doen, Aan het slot ontvingen de dames bij monde van den voorzitter Seysener, fraaie welverdiende bloemen.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2