RUSLAND VERBREEKT de betrekkingen met Hongarije. ..r. Japansche duikboot gezonken. Funk als belijder der Autarkische gedachte. A' Spaak overvallen en mishandeld. KALM) ir===nJ VRIJDAG 3 FEBRUARI "1939 HAAREEM'S DAGBCAD Druk der autoritaire staten op Hongarije en toetreding van dit land tot het anti- kominternpact als oorzaken. De Russische volkscommissaris van buitenlandsche zaken, Litwinof heeft gisteren, naar Reuter meldt, den Hongaarschen gezant te Moskou er van in kennis gesteld, dat de Sovjet-regeering heeft besloten de diplomatieke betrekkingen mét Hon garije te verbreken als gevolg van den buitenlandschen druk op de Hongaar- sche aangelegenheden en het toe treden van Hongarije tot het anti- Komintern verdrag. Litwinof. Naar het Tass-agentschap uit bevoegde bron verneemt staat dit besluit der Sovjet- regeering in verband met het feit, dat als gevolg van de overeenkomst van München Hongarije sindsdien onderworpen is geweest aan een ,.krachtigen druk van zekere staten". De politiek der Hongaarsche regeering toont, dat zij gemakkelijk toegeeft aan deze druk en haar onafhankelijkheid in aanzienlijke mate heeft verloren. In het bijzonder wordt erop gewezen, dat het besluit der Hongaarsche regeering om toe te treden tot het z.g. anti-kominternpact niet kan worden gerechtvaardigd door de belangen van den Hongaarschen staat zelf, die geens zins samenvallen met de agressieve doeleinden die nagestreefd worden door de onderteeke- naarss en dat dit besluit bijgevolg van buiten af de Hongaarsche regeering is op gedrongen. Een dergelijke positie aldus vervolgt Tass van Hongarije, rechtvaar digt niet langer het aanhouden door de Sov- jetregeering van de diplomatieke betrekkin gen met dit land door middel van speciale missies in de hoofdsteden der beide staten. Deze betrekkingen kunnen in vervolge wor den gehandhaafd door vertegenwoordigers van beide staten in de hoofdstad van een derden staat. Sovjet-kringen, zoo meldt Reuter nog, maken onderscheid tusschen Hongarije en de andere onderteeke naars van het anti-kominternpact, omdat de anderen nog onafhankelijke staten zijn, waarmede de Sovjets nog volledige diplomatieke betrekkingen onderhouden, terwijl, naar verklaard wordt Hongarije, ..een vazal van de spil Rome-Berlijn, geen volledigen di- plomatieken status verdient'. Druk op andere staten? In diplomatieke kringen te Boedapest In terpreteert men de houding van Rusland als een poging op de kleine Oost-Europeesche staten druk uit te oefenen en dezen duidelijk te maken, dat hun iets dergelijks wacht, in- Franco's troepen op 30 K.M. van Puigcerda. Gisteren werd Berga bezet. jjW£U4fc ANDORRA VA a PEW.GNAN* El CH JAIV'A .PÜIGCERD, - Wtücmp /"•"j.—'H o'or cabdmA V jTABTESA Vdi/P£5A ,-EPIDA CEPVEPA CAIAEV caAu0ums SABADELL BOA/AS KUALADA •VAUSlttr""" ^tsdr. *£"-s Volgens het Donderdagavond te Burgos uit gegeven legerbericht zijn de rechtsche troepen aan het Catalaansche front gisteren gemiddeld zeven K.M. opgerukt. De stad Berga werd bezet, evenals de Sierras Nuet Peralt en Peita, het bcrgmassief van Vilaciu en de dorpen Folga- rolas, San Julian de Vilatoria en Paradell. De in den kustsector gelegen dorpen Matorel de la Selva. Massanet de la Selva en Sils werden eveneens bezet. Het aantal krijgsgevangenen neemt voortdurend toe. Na de verovering van Berga, zijn de Nationalisten nog geen 30 K.M. hemels breed van Puigcerda verwijderd. Hier door is practisch de terugtocht afgesne den voor de ongetwijfeld meer dan 60.000 man regeeringstroepen in den daardoor het front gevormden zak. dien zij zich bij het anti-kominternpact aan sluiten. Deze kringen, aldus United Press, wijzen er tevens op, dat het feit, dat Hongarije zich bij het anti-kominternpact heeft aangeslo ten geen gegronde reden ls de diplomatieke relaties af te breken, daar dit land het pact nog niet onderteekend heeft. Op het oogen- blik heeft men slechts het plan om te teekenen publiek gemaakt. In goed ingelichte politieke en diplo matieke kringen te Berlijn, heeft het Russische besluit groote ver wondering gebaard. Men berekent de kansen of Moskou van plan is dergelijke stappen te ondernemen tegen andere leden van het anti-kominternpact. Daar de Russisch-Duitsche diplomatieke be trekkingen gedbrende 6 jaar de wederzijdsche critlek hebben overleefd, had men niet ver wacht, dat Hongarije's toetreden tot genoemd pact tot zulke maatregelen kon leiden. In sommige kringen veronderstelt men, dat aangezien èn Italië èn Duitschland dit jaar ernstige pogingen aanwenden om het anti komintern pact een verdrag van beteekenis te maken door nieuwe leden aan te werven, dit als een aanwijzing. Voor een dergelijke actie moet worden op gevat, indien andere kleinere landen, zooals Tsj echo-Slowakije zich bij anti-komintern pact zouden willen aansluiten. Inmiddels wordt een verbreking der betrek kingen met Rusland niet verwacht, a Vliegtuig dringt zes meter den grond in. Met snelheid van 640 K.M. neergestort. Donderdag is te Debden in 't Engel- sche graafschap Essex een Hawker Hur ricane, een der snelste militaire vlieg tuigen ter wereld, van een hoogte van 600 m. met een snelheid van 640 K.M. per uur neergestort en 6 meter diep iD den grond gedrongen. De bestuurder werd gedood en zijn lijk, dat in het wrak beklemd zat, zat zóó diep in den grond, dat het des avonds niet meer ge borgen kon worden. Het schijnt, zoo meldt Reuter, dat de machine na een duikvlucht in een vlakke vrille is ge raakt Geen hoop meer op redding der opvarenden TOKIO, 3 Februari. Het ministerie van marine deelt mede, dat de duik boot J. 63 gisteren na een botsing met een andere onderzeeboot bij manoeu vres is gezonken. Er worden thans ■pogingen in het werk gesteld de opva renden te redden. In afwachting van de reddings pogingen zijn de manoeuvres gestaakt. Volgens een nader bericht aan Uni ted Press zou men de hoop de opva renden te kunnen redden, al vrijwel opgegeven hebben. De J 63 meet 1635 ton. Hulp van buiten blijkt echter voor het nieuwe systeem" onmisbaar. Het economisch contact met Italië, (Van onzen Berlijnschen correspondent) LLES samengevat is dat het groote probleem: de kip moet zes eieren per dag leggen. Vakgeleerden en mannen van er varing op biologisch. economisch en technisch gebied, die vóór het probleem gesteld wérd, als beproefde autoriteiten golden, moesten als zij sceptisch de schouders ophaalden het veld ruimen voor specialisten uit de nieuwe school, voor wie niets onmogelijk mag zijn naar het woord van Hermann Göring. Groo- ter productie van den bodem, meer melk van de koe, meer eieren van de kip, meer arbeidskrachten, meer prestatie van hoofd- en handwerkers, meer vlijt van den leerling, meer vorming van jongeren tot geschikte opvolgers van artsen, advocaten, in genieurs, mijn- en bankwerkers. Punt voor punt wordt gedurende de laatste weken dage lijks in de pers behandeld. Er wordt geklaagd over tekort en als een alarmroep klinkt na het tweede jaar van het groote „plan" de eisch naar meer! Men heeft met het nieuwe systeem nog geen ervaring. De een schiet er in te kort en de ander schiet zijn doel voorbij dit laatste volstrekt niet alleen bij geruchte. Het systeem is van te jongen datum om er beproefde maat regelen in te kunnen toepassen, het is mis schien in de consequente doorvoering onmo gelijk, in elk geval blijkt het met bijna onover komelijke moeilijkheden te kampen te hebben. De as-partner moest te hulp worden geroepen. Partijgenoot Funk. nu ook Rijksbankpresi dent, reisde als Rijksminister van economische zaken naar Italië, om er de autarkische ten toonstelling te bezoeken en er met zijn Ita- liaanschen collega voor nationale economie te onderhandelen. Wij hebben indertijd Funk's belangrijke rede weergegeven, die hij op de Leipziger Messe voor de pers hield, kort na zijn benoeming tot rijksminister als. opvolger van Schacht. Hij deed zich kennen als een vlot redenaar, die zijn financieel en econo misch thema klaar en met humor wist te be handelen, een kunst die ook Schacht heel bij zonder eigen is. Maar hoewel eerelid van de partij is Schacht geen „P.G.", die haar leer in alle censequenties kon of wilde aanvaarden. Verschillende onverholen uitspraken in open bare redevoeringen en in toespraken tot het Rijksbankpersoneel zijn daar het bewijs van. Zijn ontslag baart hier dus volstrekt geen ver wondering, zooals ook niemand zich zal ver wonderen over een gemaskeerd ontslag van een anderen hooggeplaatsten functionaris, die daarentegen al te consequent wilde zijn. De rede, die Funk in Rome hield, geeft een beeld van den man, om wien nu alles is gaan draaien, zij 't een ge legenheidsbeeld in het demonstratief feestelijk milieu, waarin den goeden vriend na de onderhandelingen on der vier oogen een banket werd aan geboden. Minister Guameri zei, dat, ofschoon Duitsch land en Italië hun economische onafhanke lijkheid wenschten te verzekeren als nood zakelijke voorwaarde voor hun politieke on afhankelijkheid, zij toch niet de bedoeling hebben zich economisch ..af te sluiten". Het beste bewijs daarvoor zou zijn de ontwikkeling van het handelsverkeer tusschen Duitschland en Italië, twee landen, die zooals hij ver klaarde het autarkisch beginsel als basis van hun economische politiek hebben aange nomen. De onderhandeling, die hij met Funk had gevoerd, had hem versterkt in zijn over tuiging, dat Duitschland en Italië in de at mosfeer der as met volkomen begrip voor el- kaars behoeften, hun beider economisch leven nauw met elkaar moeten verbinden. Dat is het openlijke plechtig beklonken aittwoord op het verzoek om económischen bijstand. Funk dankte en sprak zijn bewondering uit voor de interessante autarkie-tentoonstelling, die hem „ervan had overtuigd, dat in het fas cistische Italië alle economische krachten voor de groote politieke en cultureele doelein den gemobiliseerd zijn en dat een goede pro paganda ook alle volkslagen psychologisch vat baar maakt voor de erkenning, dat het econo misch leven gevormd wordt door de politieke krachten". Hij voegde hieraan toe, „dat dezelf de idealen en dezelfde levensbeschouwing het politieke, cultureele en economische leven moeten bezielen, opdat de economie haar hoogste taak zal kunnen vervullen: de zeker heid der natie en den welstand van het volk te dienen." Steeds weer spreekt Funk van één levens beschouwing, die allen en alles moet beheer- schen en samenvatten. Hu ziet de bijzondere beteekenis der tentoonstelling niet alleen daarin, dat ze het volk op indrukwekkende wijze Italië's natuurschatten en de prestaties van zijn leidende mannen voor oogen voert, maar ook vooral hierin, dat overal het allesbeheerschende idee van het onbreekbare verband van politiek, economie en cultuur tot uit drukking komt. Daarom ziet hij in deze tentoonstelling een trotsch document van het economische leven en scheppen van fascistisch Italië en wederom „vooral!" van een politieke cultureele manifestatie van den allereersten rang. Er hangen belangrijke onderhandelin gen tusschen de Italiaansche en Duitsche re geeringen in de lucht. Funk meent, dat dit in dezen tijd van groote beteekenis moet zijn, omdat hij een verandering van het economi sche wereldbeeld waarneemt, die Italië en Duitschland evenals op politiek en cultureel gebied, ook in de vorming van hun beider economisch leven dwingt tot nieuwe gemeen schappelijke krachtsinspanning en het nood zakelijk maakt, dat beide landen samen naar alle mogelijkheden en methoden zoeken, een schikking te treffen, die al hun krachten wekt en vereenigt om een nog sterker inzet en nog meer succes te bereiken in hun gemeenschap pelijk optreden. Hij constateert, dat bij de onderhandelingen reeds volle overeenstemming heerschte in deze principieele aangelegenheid en dat beide re geeringen besloten zijn, dezen weg met alle energie verder te gaan. Daardoor zal het woord van den Duce aan den Führer in zijn Nieuwjaarswensch, dat „zij samen marchee- ren" ook gelden voor de economie der beide landen. Funk zegt, dat het nieuwe jaar ook een nieuwen anderen tijd brengt, en vindt, dat Italië en Duitschland gelukkig zijn in het trotsche bewustzijn, dat de dingen zich in hun Italië's en Duitschland's voordeel veran deren. nr OO spreekt Funk in deze zwoele dagen, de optimist! Maar ook alleen een opti mist, die tevens een energiek en kundig man is en boven alles honderd procent nationaal- socialist, kon de taak aanvaarden, die hem op de schouders is gelegd. Hij heeft er de hulp van den fascistischen vriend voor noodig. Of die hem zal baten, zal spoedig moeten blijken. Gebleken is. dat het zonder hulp van buiten niet ging. Funk sloot met deze ontboezeming: Wij willen den anderen geen les geven, maar hen overtuigen van de juistheid onzer beginselen en methoden door ons succes. Wij stellen tegenover de internationale geld-, crediet- en kapi taalmarkten de kracht van den grond en den arbeid. Hij laat „het geweld der jonge en tot volle overgave besloten krachten aanstormen op de oude machten zonder levenskrachtige syste men". „Zoo zullen de oude rijken arm worden en de jonge armen rijk". En dan heft Funk zijn glas op en drinkt op het welzijn, enz. Dat is het zelfportret van Rijksminister, Rijksbankpresident, Opper gevolmachtigde voor het vierjarenplan Funk. H. L. Als u tóch iets moet verliezer iïg En u hebt 't voor 't kiezen (M) Offert liever dan een uur vj*/ Dan uw verd'ren levensduur! Bewogen dag voor den Belgischen premier. Donderdagavond is de Belgische minister-president, Paul Spaak, na bij zijn woning in een buitenwijk van Brussel door een groep mannen aan gevallen en aan het voorhoofd ge wond. De betoogers, hoofdzakelijk oud strijders en jongelui, hielden de auto van den premier, die huiswaarts reed aan. Toen hij uitstapte overvie len zij hem. De Gazette meldt, dat in verband met dezen aanval o.a. de graaf van Lalaing, een oudstrijder, in wiens be zit een steen werd aangetroffen, ge arresteerd is. De heer Rens, die in de auto van den eer sten minister zat, op het oogenblik van den aanval, heeft aan het Belgische Telegraaf- agentschap het volgende medegedeeld: In den loop van den avond werd Spaak, die in zijn kabinet aan het werk was, opgebeld door zijn huis. Hem werd medegedeeld dat betoogers het huis hadden omsingeld. De eerste minister besloot onmiddellijk naar huis te gaan. Mr. Paul Spaak. Aangekomen bij de Rue de la Jonction, waar hij woont, werd zijn auto omringd door groepen betoogers. Spaak stapte uit en wilde met de hulp van zijn chef de cabinet en zijn chauf feur door de betoogers heendringen. Een tiental hunner wierp zich toen op den premier en diende hem slagen toe in het gelaat en sloegen hem den hoed van het hoofd. Wat de kneuzing betreft die Spaak opge- loopen heeft, het schijnt dat die niet van ernstigen aard is. Zoodra bekend was geworden, dat Spaak het slachtoffer was geworden van een aan slag, begaf de procureur des konings zich naar de woning van den premier, teneinde een onderzoek in te stellen naar de omstan digheden. waaronder het gebeurde zich heeft afgespeeld- Verscheidene arrestaties. Het persbureau Belga meldt nader dat de betoogers die des avonds naar de woning van Spaak waren opgetrokken onderweg in de stille wijk „Ma Campagne" verscheidene lan taarns gedoofd hadden. Voordat Spaak in zijn woning aankwam, had de politie reeds twee personen in arrest gesteld. Voorts zijn in verband met de slagen, die den premier toege bracht zijn, verscheidene personen gearres teerd en naar het commissariaat van politie in het gemeentehuis van St.-Gilles overge bracht. Een der door de politie gearresteerde betoogers zou Spaak met zijn parapluie te lijf zijn gegaan. Behalve de procureur des konings begaven zich nog eenige ambtenaren van politie naai de plaats van den overval. Ook in de stad zelf was het rumoerig. Ver scheidene honderden betoogers, die uit het cen trum der stad kwamen, slaagden er in den loop van den avond in een politie afzetting in de Noorderstraat nabij de z.g. neutrale zone te ver breken. De stoet demonstranten trachtte naar het volkspaleis op te trekken, doch in allerijl ontboden politieversterkïng en gendarmerie te voet en te paard versperden den weg. Een half uur later slaagde de ordedienst er in de betoo gers terug te drijven. Over de gisteren gehouden zitting van de Bel gische Kamer vernemen wij het volgende uit Brussel: De Katholieke afgevaardigde Baillon heeft een wetsvoorstel ingediend tot wijziging van het eerste artikel der wet op de amnestie van 11 Juni 1937. Baillon gaf als zijn meening te ken nen, dat zijn voorstel nadeel toebrengt aan geen enkel der burgerrechten van de veroordeelden, die onder de amnestiewet vielen. Het wil slechts beletten, dat deze geamnestieerde veroordeelden toegang krijgen tot eerefuncties, die tot dusverre slechts aan de waardigsten werden verleend. Vervolgens ging de kamer over tot bespre king van een voorstel tot in behandeling nemen van een grondwetsherziening, ingediend door Truffaut, socialistisch afgevaardigde uit Luik, en strekkende tot het invoeren in België van een federatief systeem. Minister Marck deelde mede, dat de regeering Dinsdag a.s. haar stand punt te kennen zal geven. Van Cauwelaert ver zocht uitstel van stemming, hetgeen door de Ka mer verworpen wordt. Fieuillien drong er op aan, dat desondanks de stemming over het in behandeling nemen van het voorstel uitgesteld zal worden, waarop de eerste minister, Spaak, verklaarde moe en ontmoedigd te zijn door de werkmethoden der Kamer. „Dagelijks zegt men tegen mij te wer ken en voortdurend werpt men sinaas appelschillen op mijn weg. Ik heb er ge noeg van. Men wil dat ik mij met ern stige zaken bezig houdt en men belet het mij. Ik verklaar, dat de Kamer mij helpen zal, of wel, dat ik zal heengaan. Onverwacht werpt men hier de ernstig ste voorstellen ter tafel en men wil mij den tijd niet geven om na te denken" Op deze woorden werd op talrijke banken ge applaudisseerd, terwijl van andere banken gejoel weerklonk Truffaut zeide vervolgens, dat zijn voorstel geen verrassihg is voor Spaak. Tus schen de socialisten ontspint zich dan een leven dige discussie, en de communist Relecom verwijt Spaak verdeeldheid te willen brengen onder de socialistische linkerzijde. Het tumult werd hier op nog grooter, zoodat de voorzitter de verga dering schorste. Na de heropening der vergadering kondigde de Kamervoorzitter aan, dat hij het in behan deling nemen van het voorstel Truffaut in stem ming zou brengen. Spaak vroeg dan echter het woord. Hij verklaart, dat hij tijdens de schorsing der vergadering zijn collega's heeft geraadpleegd Het voorstel Truffaut was z.i. inopportuun op grond van den binnenlandschen en buitenland schen toestand des lands. Spaak verontschuldigde zich voor de felheid, waarmede hij tijdens de vergadering heeft gesproken. Met 111 tegen 62 stemmen en 4 onthoudingen werd een in overweging nemen van het voor- stel-Truffaut ten slotte verworpen. Met 88 stemmen tegen 86 en 7 stemmen blanco besloot de Kamer verder over te gaan tot de orde van den dag voor zoover het betrof de interpellatie Mundeleer betreffende de be noeming van dr. Martens in de Koninklijke Vlaamsche Academie voor geneeskunde. Vogels op Schiphol mogen niet meer gevoederd worden. Het is den vogelliefhebbers onder de ge ëmployeerden op Schiphol, volgens de Tel., voortaan verboden de vogels, die in groote zwermen op het Amsterdamsche vliegveld domicilie hebben, te voederen. Dit verbod van den havenmeester van het vliegveld, den heer U. F. M. Dellaert, staat in verband met het feit, dat het al verschillende malen is voorge komen. dat de vogels in botsing zijn gekomen, met landende of startende vliegtuigen. Vrijwel alttijd heeft zulk een verminking of den dood van den vogel of beschadiging van het uit be trekkelijk licht materieel geconstrueerde vlieg tuig ten gevolge. Deze beschadiging is tot dus verre vrij onbeteekenend is geweest.'t Is echter niet ondenkbaar, dat zoo'n botsing vooral met een vliegtuig dat in den start is ern stige gevolgen zou kunnen hebben indien de vogel met een teere plaats van het vliegtuig in aanraking zou komen. VEREEN. „GELOOF EN WETENSCHAP". HAARLEM, Vrijdag. De dertiende bijeenkomst in dit seizoen van de Vereen. „Geloof en Wetenschap" voor Haar lem en omstreken heeft plaats Vrijdagavond 10 Februari a.s. in den Stadsschouwburg. Prof. dr. F. J. J. Buytendijk te Groningen, zal dan een voordracht houden over „Rassen leer en wetenschap". PROGRAMMA ZATERDAG 4 FEBRUARI 1939. HILVERSUM I, 1875 M. en 301,5 M. VARA-Uitzending 10.0010.20 v.m. en 7.30 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.15 Berichten). 1.30 Fantasia. 2.00 Causerie „De besteding van den vrij entijd". 2.15 Quatre- mains. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Reportage. 3.30 Residentie-orkest en solisten (opn). 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Vervolg concert. 5.30 Reportage. 5.45 Filmland. 6.00 John van Briick en zijn orkest en soliste. 6.28 Berichten. 6.30 Groningsche uitzending. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.10 Politiek radiojour naal. 7.30 Causerie „Nederlanders in Amerika". 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A. N. P., VARA-Varia. 8.20 Voor schakers. 8.21 VARA-orkest en solist. 9.00 Toespraak, hierna: Gramofoonmuziek. 9.15 „En nu. Oké!" 10.30 Berichten A. N. P. 10.35 Community-Singing (opn.) 11.00 Het Souvenir-orkest. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 415.5 M. KRO-Uitzending. 4.00—5.00 HIRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (ca. 8 15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO- orkest. 1.00 Gramofoonumuziek. 1.20 KRO-Me- lodisten en solist. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 „De beteekenis van tech nici en werkmeesters voor het bedrijfsleven", lezing. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.25 „Theosofie in de praktijk", lezing. 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 Causerie „Een woord tot de vrouwen van onze georganiseerden". 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek week overzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berich ten. 7.15 Causerie over Zuid Afrikaansche let terkunde. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Be richten A. N. P., mededeelingen. 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting. 8.35 KRO-Melodisten en solist. 9.15 Revue-programma. 10.00 Gramo foonmuziek. 10.30 Berichten A. N. P. 10 40 Film praatje. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 11.20 Pianovoordracht. 11.50 Gramofoonmu ziek. 12 20 Orgelspel. 12.50 Gramofoonmuziek. I.20 Hippodrome-orkest van Bristol. 2.20 Zang en pianoduetten. 3.00 Sportreportage. 4.35 BBC- Schotsch-orkest. 5.20 Harry Roy's orkest. 6,20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 BBC-Harmo- nie-orkest. 7.50 Actueele uitzending. 8.20 Music-Hall-programma. 9.20 Berichten. 9.45 Nieuws uit Amerika. 10.00 BBC-Theater-orkest. II.05 Declamatie. 11.20 Jack Harris' Band. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.), RADIO PARIJS. 1648. M. 9.00 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.05 Conser vatorium-orkest. 12.05 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.10 Pascal-orkest. 2.50 Zang. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.35 Zang. 3.50 Pianovoordracht. 4.05 Zang. 5.05 Cembalo voordracht. 5.20 Gramofoonmuziek. 7.25 Het Van de Walle-orkest .8.35 Zang. 8.50 Pianovoordracht. 9.05 Zang. 9.20 Zie Brussel 322 M. 10.50 Gramo foonmuziek. 11.2012.50 J. Bouillon on zijn orkest. KEULEN. 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 W. Noack's or kest. 7.50 Danziger Landesorkest. 1.20 Waldemar Hasz' orxest. 1.302.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Gevarieerd programma. 5.35 Populair program ma. 6.35 Winterhulp-programma. 7.30 Carna valsprogramma. 9.50 Omroeporkest. 11.202.20 Gevarieerd nachtconcert (opn.). BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroep orkest, 1.502.15; 2.35 en 3.20 Gramofoonmu ziek. 4.20 Conservatorium-orkest en solisten. 6,20 Omroeporkest en solist. 8.20 Gramofoon muziek. 9.20 Omroepsymphonie-orkest en het Desclin-kwartet. 10.50 Populair concert. 11.50— 12.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20; 1.00; 1.30—2.15; 2.55 en 3.10 Gramo foonmuziek. 3.20 Symphonieconcert m.m.v. so list. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.05 Cellovoor dracht. 5.35 en 5.55 Omroepdansorkest. 6.35 Concert. 7.05 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest, vocaal ensemble en solisten. 10.30 Omroepdansorkest. 11.20—12.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Omroeporkest en -kamerkoor en solisten, 9.20 Berichten. 9.4010.00 Sportreportage. 10 05 Berichten. 10.20—11.20 Otto Dobrindt's orkest.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9