lEIERBIERJCIHlï AGENDA. MAANDAG 6 FEBRUARI 1539 H A A R E E M'S DAGBCAD 2 De Haarlcmsclic industrie. Hinderwet-vergunning. Burgemeester en Wethouders van Haarlem hebben aan J. F. M. ten Berge, directeur der N.V. ten Berge's Confectie Industrie, te Heem stede, vergunning verleend tot oprichting van een confectiefabriek in een gedeelte van het perceel aan den Kleinen Houtweg no. 16. waar bij zullen worden gebezigd 2 stoomketels, bene vens 93 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 27 1/3 P.K. voor aandrijving van diverse werktuigen. I)E CURSUS „EENIGE JOODSCHE FIGUREN" VAN DE VOLKSUNIVERSITEIT Men verzoekt ons mee te deelen, dat de aan vangsdatum van bovengenoemden cursus een week is uitgesteld op Dinsdag 14 Februari dus wegens ongesteldheid van den eersten spreker, Dr. Bierens de Haan. Het tijdelijke personeel van Maatschappelijk Hulpbetoon. Een vraag van het Raadslid Joh. Visser. De heer Joh. Visser, raadslid, heeft thans aan B. en W. dè volgende schriftelijke vraag gesteld: ..Kunnen Burgemeester en Wethouders in de eerstvolgende raadsvergadering mededeeling doen aan den Raad, hoe groot het getal tijde lijk aangestelde beambten en andere tijdelijk aangestelde werkkrachten is, in dienst zijnde bij het Maatschappelijk Hulpbetoon in deze gemeente? ENGLISH ASSOCIATION. De afdeeling Haarlem van „The English As sociation" houdt op Dinsdag 14 Februari een bijeenkomst in de Kroon (Groote Markt), waar op de heer H. W. Tilman zal spreken over „The Mt. Everest Expedition of 1938", With slides. HAARLEMSCHE PLUIMVEE EN KONIJNEN FOKKERS VEREENIGING NUT EN SPORT. De bovengenoemde vereeniging heeft haar jaarvergadering gehouden. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging er financieel goed voor staat, het ledental is steeds stijgende. In het afgeloopen jaar zijn er 25 nieuwe leden bij gekomen. I Februari 1914 werd de vereeniging opgericht. Er werd besloten om een groote Zilveren jubi leumtentoonstelling te houden en wel 24, 25 en 26 December, met verschillende vereenigingen wordt onderhandeld. De Noord Westelijke Bond van Pluimvee en Konijnenfokkers heeft reeds zijn medewerking toegezegd. VIJFJARIG BESTAAN OUDERCOMMISSIE U.L.O. C. Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan der ouder-commissie van de U.L.O.-school C wordt op Woensdag 8 Februari in gebouw St. Bavo, Smedcstraat, een feestavond gehouden. Medewerking verleenen Dora Schrama, zang, Jack Funny als conferencier, de xylofonist Jan Gerritsen en de band „The Margins". SERENADE. Het Politie-muziekcorps zal hedenavond van 8 tot 9 uur een serenade brengen aan het echtpaar A. J. Spoor—J. Spoor-Verhage, Brou wersstraat 86, dat op 9 Februari a.s. den dag herdenkt, waarop het 40 jaar geleden in den echt werd verbonden. De opstelling heeft plaats op het Brouwers plein. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 10.15 uur. Londen 8.6754 Berlijn 74.75. Parijs 4.90 >/2 Brussel 31.34. Zwitserland 41.91!/2 New York 1.85V2- 12.— uur Londen 8.6614 Berlijn 74.35 Parijs 4.89-kJ Brussel 31 29 Zwitserland 41.83 Kopenhagen 38.65 Stockholm 4465 Oslo 43.55 New York 1.85 1/8 Praag 6.36 Italië Vrije lrie 9.80 Reislire 8.75 Bankpapier 5.70. NEDERLAND OP DE WERELDTENTOONSTEL LING TE NEW YORK. Tot organist van het Flentrop-pijporgel in het Nederlandsche paviljoen op de New York's World Fair 1939, dat in opdracht van het ten toonstellingscomité door de firma H. W. Flen- trop te Zaandam gebouwd wordt, is aangesteld de heer Adr. Antonisse, organist te Amster dam. Heden: MAANDAG 6 FEBRUARI Volksuniversiteit: Aanvang Greshoff-cursus „Van Reizen en Trekken". Stadsschouwburg: Gez. Jan Musch „Dr Knock" 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Circusreizigers". Op het tooneel: Joe Fanton Co. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De rebel van Texas' 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Theate^: „De Wildeman" en „Nanon", 2.en 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „De 13 lanciers" 2.30 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De waaghalzen van de race baan" en„Offers der zee". Moviac: „Ein Lied geht um die Welt" 7.15 en 9.15 uur. Des middags 2.30 en 4.30 uur: Dik Trom „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 105 uur DINSDAG 7 FEBRUARI Gem. Concertzaal: Haarlemsche Bachvereeni- ging. 8.15 uur. Volksuniversiteit: Aanvang Cursus: „Eenige figuren van Joodsche stam in verband met de Nederlandsche cultuur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avond: „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 10—5 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags Toegang vrij Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 25 en 7—9 uur. Ecu afscheid aan de H. B. S. A. Dr. J. Pot heeft de school verlaten. Zaterdagochtend verzamelden zich in de aula van de H.B.S. A de leeraren, leerlingen en het personeel van die school om afscheid te nemen van dr. J. Pot, die wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd zijn functie heeft neergelegd. Allereerst voerde de directeur, ir. M. Voor zanger het woord. Spreker heette in de aller eerste plaats den heer Pot. zijn vrouw en kin deren, hartelijk welkom. De heer Voorzanger zeide voorts, dat een oud-leerling zich eens in een opstel het afscheid van den heer Pot als volgt had voorgesteld: „Het is met een ontroerd hart, dat wij u van deze school zien verdwijnen. Uw lessen toch hadden een apart cachet. U gaf ons niet alleen geschiedenis, maar ook psycholo gie, philosophie en het belangrijkste: een ge zonden kijk op het leven, benevens een schat van goede raadgevingen, die wij in ons latere leven stellig zullen kunnen gebruiken. De lessen ir. gescheidenis waren altijd pittig door de vele anecdoten (waar of niet waar gebeurd), die u ons vertelde. Ik kan dan ook zeker voorspellen, dat er na uw vertrek een niet te vullen leegte zal zijn, zoowel in den kring uwer collega's, als in dien der leerlingen. Van harte wensch ik u een rustigen en prettigen ouden dag toe op de sehoone en woeste Veluwe". Spreker vond, dat deze typeering in ieders geheugen zal blijven hangen. In ieder geval be- teekent het vertrek van den heer Pot een leegte, die niet te vullen is, omdat de heer Pot een per soonlijkheid is met eigen karakter en met gevoel voor humor. „Wanneer we ons afvragen, of er ook een bron is, wa&ruit u die opgewektheid put, dan is dat ongetwijfeld uw vrouw", aldus spreker. „Men is dus volkomen gerechtigd om ook hier te zeggen, wat mevr. Pot zijdelings voor onze school ge weest is. Onze gedachten gaan in de eerste plaats uit naar uw buitengoed op de Veluwe en onze eenige wensch is, dat u nog vele prettige jaren in Oldenbroek met uw gezin zult mogen door brengen". Hierna sprak de heer R. W. Lieve namens de leeraren. „U bent iemand", aldus de heer Lieve, „die een bepaalde sfeer om zich draagt, één sfeer met aantrekkingskracht. Het is zeer te betreuren dat die sfeer nu voor onze school verloren gaat. Wanneer u de klas binnenkwam was het voor de leerlingen niet noodig te zien, hoe u gestemd was, immers uw humeur was altijd gelijk. U bent een levend bewijs van goede paedagogie. U hebt steeds groote liefde getoond voor het kinderhart en nu u verdwijnen gaat, mogen we u niet be nijden. Als uiting van erkentelijkheid voor wat u ;eestelijk aan onze school geschonken heeft, bied ik u namens leeraren, leerlingen en personeel een cadeau aan, evenals een album met de handteekenïngen van leeraren, leerlingen en personeel". De heer R. W. Lieve bood vervolgens het ca deau aan: een fraai bureau met bijbehoorenden stoel en leeslamp. Namens de leerlingen sprak Herman Vos, die het volgende zeide: „Mijnheer Pot. Hoewel deze dag, zooals u zelf gezegd heeft, de gelukkigste periode van uw leven moet inluiden, moet u mij het toch niet kwalijk nemen Wanneer ik u eer lijk beken, dat dit voor ons leerlingen absoluut het geval niet is. Voor ons beteekent uw vertrek een onherstelbaar verlies, niet zoozeer omdat er een geschiedenisleeraar weggaat, maar omdat wij een ouderen vriend verliezen. Vooral voor de prettige sfeer, die er altijd tijdens uw lessen in de klas heerschte, zijn we u dankbaar. U ver telde ons ook wel eens iets over dingen, die'wij niet voor ons eindexamen behoefden te kennen. ar die toch zeker nuttig zijn voor ons latere leven. Ik noem alleen maar uw wijze raadgevin gen over het al dan niet accepteeren van een er fenis of het aanleggen van een zwembassin. Ik weet nu reeds zeker, dat wat ik ook later van mijn schooltijd vergeten mag, dit zeker niet uw geschiedenislessen zullen zijn. Namens alle leer lingen hoop ik, dat u nog lang in de gelegen heid zult zijn, te toonen dat u werkelijk zoo goed luieren kunt, als u altijd gezegd hebt". Hierna bedenkte dr. Pot allen voor het prach tige cadeau en de sprekers vooi hun hartelijke woorden. Het is de laatste keer, dat ik jullie nog kan toespreken", zoo zei dr. Pot. „Ik ben mij absoluut niet bewust, dat ik zoo geweest ben; ik heb veel plezier hier op school gevonden tot op dezen laatsten dag. Wanneer ik weg ben, hoop ik, dat u zich nog eens deze woorden wilt herin neren. Het eenige wal ik hier ieder kan toe- wenschen is veel goeds voor de toekomst" Na deze woorden brak een ware ovatie los! De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: VEREENIGING „DE NARCIS". Viering 40-jarig bestaan. De vereeniging „De Narcis", groep Narcissen- kweekers der Alg. Vereeniging voor Bloembol lencultuur houdt een feestelijke vergadering op Maandag 20 Februari a.s. des nam. om half drie, in het gebouw St. Bavo, Smedestraat te Haar lem, ter herdenking van het 25-jarig bestaan der vereeniging. Gereede aanleiding daarvoor wordt, behalve in den arbeid der vereeniging zelf, gevonden in het herdenken van den met goeden uitslag bekroon den strijd om de heropening der Vereenigde Sta ten voor Nederlandsche Narcissenbollen en te vens in de aanstaande inschakeling van den keuringsdienst der vereeniging bij de uitvoering der Bloembollenzieklenwet 1937. Na een openingsrede van den voorzitter, zul len verschillende toespraken worden gehouden, gevolgd door de vertooning van een film, be trekking hebbende op het bezoek van de Am. Ned. Phytopathologische commissie ter zake van den invoer van Narcissen in Amerika en een kleurenfilm van het bloembollenbedrijf ver vaardigd door het Laboratorium voor Bloembol len onderzoek te Lisse. M/IBKT GEBICMTEN Weer: Wind: Den Helder: Vlissingen: De Bilt: Groningen: Maastricht: licht bewolkt zwaar bewolkt licht bewolkt licht bewolkt 'licht bewolkt matig ZZW matig ZZW matig ZZW zwak ZZW zwak ZW Temperat in gr C.: Minimum hedennacht in gr C.: Neersl. af gel etmaal in m.M.: Den Helder: 5 4 Vlissingen 1 0 De Bilt: —2 —2 Groningen 1 1 Maastricht: —1 1 De luchtdrukverdeeling is sinds Zaterdag vol komen onveranderd gebleven. Het continen tale gebied van hoogeluchtdruk behoudt zijn uitgestrektheid en in geheel Centra al-Europa verandert de luchtdruk bijna niet. De mach tige anticycloon heeft zich over het geheele Middellandsche zeegebied uitgebreid en reikt tot aan Noord-Afrika en Portugal. Een uitge strekte en diepe depressie bedekt den geheelen Oceaan. De depressie, die Zaterdag IJsland passeerde ligt thans in de Poolzee. Een breede strooming van warme lucht beweegt zich over de Britsche eilanden, Scandinavië en het Oost zeegebied en dringt de winterkoude terug tot diep in Rusland. Over de koude lucht in het vorstgebied, die op het continent tot omstreeks één kilometer hoogte reikt, bewegen zich weer warme en uiterst droge luchtmassa's. De hoogere toppen der middelgebergten en de hooge Alpenstations melden zomersche temperaturen. (Feldberg in Schwarzwald 1500 meter hoog plus tien gra den, Jungfraujoch 3.600 meter minus 5 gra den). De vliegtuigwaarnemingen wijzen uit, dat de toestand onveranderd blijft tot in Oost- Europa. In de omgeving van het centrum van ..het gebied van hoogeluchtdruk in Zuid- Duitschland komt strenge vorst voor. Op IJsland werd het kouder en in de Poolzee waaien arctische winden. Het is te verwachten, dat het heldere winterweer met lichte vorst of temperaturen om het vriespunt in den nacht aanvankelijk zal aanhouden. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur Stand van gister Neiging; Vooruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 ERWTENSOEP UITVERKOCHT. Aangezien de beschikbare hoeveelheid erw tensoep m blik, ten behoeve van werkloozen en armlastigen, behoudens de bij de kruideniers aanwezige voorraad, is uitverkocht, moet de distributie van dit artikel tot nadere aankondi ging worden gestaakt. De nog bij de kruideniers aanwezige voorra den, kunnen op de tomatensoepbon No. 9, zoo lang de voorraad strekt, worden uitverkocht. MARKT ALKMAAR. Op de Zaterdag gehouden botermarkt was de prijs, per Vz K.G., voor groothandel 75- 77y2 en kleinhandel 82%—85 cent. Handel matig. Kippeneieren (groothandel) f 3.40—f 3.80 per 100 stuks. Handel matig. NV EIERVEÏLING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. Op de Zaterdag gehouden eierenveiling waren in totaal 225.000 stuks eieren aange voerd waarvan de prijzen f 3.30—f 4.10. 770 m.M. 769 m.M. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Dinsdag v.m. 4.50 uur; n.m. 17.12 uur. Strand berijdbaar van 10.0015.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. .THE ROYAL „K1LL1ES BAND", het Engelsche Junioren-orkestdat van Vrijdag a.s. af in het Reiribrandt- Theater op het tooneel zal verschijnen, om de voorstellingen van de geestige film Die verduivelde ivaarheid", met Irene Dunne en Cary Grant, op te luisteren. (Adv. Ingez. Med.) Kookcursussen voor vrouwen van werkloozen. Bond van Gepensionnerrdcn bij de Spoorwegen riclit zich lot de Koningin. De Bond van Gepensionneerden bij de Ned. Spoor- en Tramwegen heeft een adres aan H. M. de Koningin gezonden, waarin de aan dacht wordt gevestigd op het feit, dat nog steeds 20.000 gepensionneerden bij de Nederl. Spoorwegen 10 pCt. korting op hun pensioen hebben, hoewel een groote meerderheid in de Tweede Kamer er voor was aan deze korting een einde te maken. Aan de Koningin wordt thans verzocht aan de regeering duidelijk te maken, dat het uit dient te zijn met de on rechtmatige korting op deze pensioenen. Méér deelneemsters kunnen geplaatst worden. De Commissie inzake Huishoudelijke Voorlich ting te Haarlem organiseert sedert een paar ja ren cursussen in naaien en knippen, vermaken en verstellen, en in koken. Eenige honderden vrouwen nemen aan die cursussen deel, die klaarblijkelijk in een groote behoefte voorzien. Het aantal deelneemsters aan de cursussen voor koken is echter betrekkelijk gering. Daarvoor meldden zich verleden jaar 36 deelneemsters i dit jaar 26. De Commissie meent, dat het belang van het volgen van een kookcursus niet voldoende wordt ingezien. Zij is van oordeel, dat het volgen van een kookcursus, die ten doel heeft smakelijk, goedkoop en doelmatig te leeren koken, ten zeer ste aanbeveling verdient, en zij heeft daarom dezer dagen 4500 circulaires doen verspreiden, waarin de vrouwen van werkloozen, of daarmee gelijk te stellen personen boven de 18 jaar, wor den opgewekt zich voor het volgen van zoo'n cursus aan te melden. De kosten bedragen slechts 5 cent per avond. Er worden 10 lessen gegeven van 2 uur in de Haarlemsche Huishoudschool aan de Voorhelmstraat, de R.K. Huishoudschool aan de Gedempte Voldersgracht, de Prot. Chr. Huishoudschool aan de Tetterodestraat, terwijl bij het Gemeentebestuur van Haarlem is aange vraagd ook een lokaal in Haarlem-Noord voor de lessen beschikbaar te stellen. Op den laatstgehouden cursus zijn onderwezen het koken en bereiden van: 1. Peulvruchten (erwten en boonen) 2. Stamppotten met aardappelen en vet (huts pot, boerenkool, Savoyekool, andijvie, zuurkool). 3. Grutterskost in tapte- en karnemelk (gort pap, gruttepap, rijstepap, havermoutpap). 4. Gistbeslagen (pannekoeken met spek, of kaas, of worst, of appel). 5. Broeder. 6. Ketelkoek, met stroopsaus of suiker) 7. Soepen (bruine boonensoep, erwtensoep, soep van beenderen.) 8. Het verwerken van rauwe groenten door stamppot en het gebruik van tomaten in den goedkoopen tomatentijd. Bovendien werden allerlei wenken in het al gemeen ook voor andere zaken gegeven. De lessen zullen in het laatst van Februari aanvangen. Nadere inlichtingen worden ver strekt aan het secretariaat:Molijnstraat 11, FLUORESCEERENDE MINERALEN IN TEYLER'S MUSEUM. Wegens den grooten toeloop hebben niet alle bezoekers van Teyler's Museum op Zondag 1.1. de vitrine met de fluoresceerende mineralen kunnen zien. Men verzoekt ons daarom te berichten, dat de vitrine ook te zien zal zijn gedurende de gewone bezoekuren van het museum, met uitzondering van Zondag en Maandag, dagelijks van 11 tot 3 uur. Nieuw Zuidpoolgebied voor de Ver. Staten. HOBART, (Tasmanië)4 Febr. De Ameri- kaansche ontdekkingsreiziger, Ellsworth, is vandaag alhier aangekomen, en deelde mede, dat hij 1.100.000 vierkante kilometer Zuidpool gebied voor de Vereenigde Staten in bezit had genomen. Ellsworth heeft onlangs reeds beslag gelegd op een door hem ontdekt gebied van 200.000 vierkanten kilometer. (Reuter). HAARLEMMERMEER TOONEEL EN OPERETTE. D.I.O.'s tooneel- en operette club gaf Zon dagavond in hotel De Landbouw haar groote uitvoering voor een vrij goed bezette zaal. Als eerste gedeelte van den avond werd het zangspel „De sehoone in het slapende bosch" opgevoerd, waarvan de verzen voor meerstemmig kinder- en meisjeskoor door Hendrika van Tussenbroek zijn bewerkt. Na dit fraaie zangspel werd een komisch tooneelstukje opgevoerd „Om der wille van de smeer", van Mar. Janssen. DE KORENBLOEM? De Kath. Gem. Tooneelvereeniging „De Ko renbloem", gaf gisteravond in hotel „De Rus- tende Jager" te Nieuw-Vennep haar 5e uit voering. Opgevoerd werd het tooneelspel in drie bedrijven van Bob Bertina „In de greep van den Mammon". Om dezen feestavond vroolijk te besluiten werd na de pauze de éenacter „Storm in een glas water" van Jan Everwijn en Gerard Nielen, opgevoerd, waarom onbedaarlijk werd gelachen. Met muziek van „Wassenaar's Muziek Ma kers" bleef men na afloop nog gezellig bijeen, LANDBOUW EN MAATSCHAPPIJ. De afdeeling Haarlemmermeer van de ver eeniging Landbouw en Maatschappij houdt hedenavond in hotel De Beurs haar praat avond, die ingeleid zal worden door den heer A. Evers uit Rheden, en waarbij de sprekers van de vorige avonden aanwezig zullen zijn. HEEMSTEDE AANRANDING. Door de politie te Heemstede is aangehou den terzake aanranding van een minderjarig dienstmeisje in een perceel op de Heemsteed- schedreef, een 51-jarige fruitventer uit Haar lem. De man is heden voor den Officier van Justitie te Haarlem 'geleid. ZANDVOORT TOONEELVEREENIGING PHOENIX. De toneelvereenigmg „Phoenix" gaf Zater dag voor een volle zaal in Groot Badhuis een uitvoering. Opgevoerd werd „Eenzaam", een drama in drie bedrijven door Jan Fabricius. De heer Roukens vervulde de rol van Willem Bylvoorde. Door het uitstekende spel van den heer Roukens, goed gesteund door zijn medespe lers, en de suggestieve décors, hebben de aanwezigen in ademlooze spanning het too neelspel gevolgd. Een zeer sympathieke rol speelde de heer J. Weber als Joseph Kreemer. De heer Hendriks hebben we nog nooit zoo goed gezien als in den rol van den planter Verschoor. Als „doorgewinterd" Indisch man gaf hij de jongeren meermalen goeden raad, waarbij hij tevens zorgde voor „de vroo- lijke noot". Van de dames noemen we in de eerste plaats mevrouw L. RinkelSpijer, die de rol van de Indische mevrouw Egmond Olthoorn van den Burgh prachtig vertolkte. Haar In disch accent, haar bewegingen, in éen woord, haar geheele optreden was tot in de kleinig heden uitstekend. De heer Smaalders, als de resident, mevr Bleesing, zijn echtgenoote en Julie, hun doch ter speelden zeer goed, evenals C. Schuiten als huisbedienden, en W. Geesing, als oppas ser. Het zwakst was wel de heer Brokmeier in de rol van dr. De Wilde. Den regisseur, den heer H. L. Dhooge, die zich met dit stuk voor een uiterst moeilijke taak zag gesteld, komt zeker een extra woord van lof toe, daar de opvoering als geheel op zeer hoog peil stond. Een zeer gezellig bal onder leiding van den heer E. Brokmeier besloot dezen avond. JEUGDGEMEENSCHAPPEN BOND. De bijeenkomst in' gebouw Brugstraat 15 op Zaterdagavond j.l. is een succes geworden. De jongeren waren in grooten getale opgekomen en luisterden vol aandacht naar den heer Sterrenburg, die op duidelijke wijze de taak van de jongeren en het doel van den Jeugd gemeenschappen bond uiteen zette. Zij hebben genoten van de muziek, welke door de familie Otten werd uitgevoerd, van de verhalen, die door de verschillende jongeren werden voorgelezen. Verder werden gezamenlijk nog enkele liederen gezongen. Voor a.s. Zaterdag werd een soortgelijk programma vastgesteld, zoodat de oprich tingscommissie weer op aller opkomst rekent. Vanzelfsprekend worden nog vele jongeren, die zich tot nog toe niet opgaven, de volgende week verwacht. BRIGADIER VLEEMING WEER THUIS. De heer Vleeming, hoofdagent van Politie alhier, die wegens het breken van een been eenigee weken in het ziekenhuis te Zutfen werd verpleegd, is thans in zooverre hersteld, dat hij het ziekenhuis mocht verlaten. Za terdag is hij in zijn woning aan den Bou levard Paulus Loot teruggekeerd. BAL-MASQUé. De Cocktailclub organiseert op Zaterdag 11 Februari in de rotonde van Groot-Badhuis een bal-masqué, waarvoor een groot aantal fraaie prijzen beschikbaar is. De dansmuziek wordt verzorgd door de bekende Haarlemsche band The Rhythm Swingers onder leiding van John Lemlijn. OP HOOP VAN ZEGEN. De tooneelvereeniging „Op Hoop van Zegen" onder leiding van den heer Hendriks gal' Zondagavond voor een volle zaal in Groot Badhuis een reprise van „Sonja", tooneelspel in drie bedrijven van Jan Fabricius. Ook dezen keer werden de verschillende rol len zeer goed vertolkt. 479e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 13de lijst Trekking van Maandag 6 Februari 1939 Hooge Prijzen j 25.000 16459 5.000 14605 1.000 3578 7307 11580 400 6619 7836 7946 10527 15781 18177 18332 21357 200 18863 20808 20919 100 2442 4913 8374 11874 13360 14155 14242 15224 15658 15810 16722 17918 19359 20414 Prijzen van 70. 1019 1066 1116 1328 1357 1508 1552 1761 1892 1981 1991 2040 2096 2134 2367 2549 2582 2592 2635 2762 2822 2885 2932 2945 2950 2983 3069 3096 3157 3402 3425 3589 3678 3684 3716 3751 3783 3827 3876 3941 3955 4023 4064 4194 4207 4240 4264 4307 4470 4534 4628 4999 5008 5055 5062 5212 5225 5252 5267 5289 5346 5792 5874 6003 6063 6205 6382 6482 6558 6634 6765 6790 6797 6811 6944 7228 7230 7286 7350 7611 7631 7680 7693 8118 8155 8923 8957 9075 9087 9297 9491 9504 9508 9589 9607 9625 9787 9835 9993 10075 10104 10236 10253 10271 10294 10469 10488 10514 10588 10609 10771 10782 10853 10866 10874 10956 11029 11064 11114 11138 11147 11565 11625 11638 11691 11724 11963 12010 12032 12222 12407 12470 12531 12616 12628 12721 12989 13077 13230 13254 13455 13489 13508 13779 14003 14105 14169 14172 14217 14231 14319 14408 14409 14416 14485 14998 15082 15180 15201 15273 15294 15318 15388 15403 15432 15596 15660 15698 15788 15835 15910 16019 16413 16528 16552 16555 16812 16965 17144 17177 17196 17287 17337 17361 17547 17681 17920 17952 18099 18130 18295 18317 18356 18536 18631 18656 18747 18845 18847 19073 19088 19211 19227 19278 19340 19401 19501 19755 19810 19935 19945 20165 20731 20813 20986 21033 21206 21277 21348 21391 21491 21590 21875 Nieten 1022 1024 1038 1133 1142 1195 1198 1207 1246 1249 1335 1346 1356 1389 1413 1456 1492 1540 1570 1590 1601 1716 1717 1747 1755 1768 1779 1780 1784 1789 1801 1867 1868 1874 1886 1977 1980 2011 2033 2163 2198 2210 2213 2227 2236 2292 2296 2304 2314 2331 2339 2359 2362 2382 2396 2401 2415 2452 2479 2486 2511 2540 2636 2673 2697, 2744 2777 2783 2864 2960 2964 3015 3027 3039 3098 3176 3186 3218 3221 3226 3234 3277 3281 3294 3308 3310 3327 3330 3336 3410 3497 3508 3519 3528 3546 3567 3619 3664 3677 3692 3693 3735 3750 3754 3776 3835 3838 3840 3872 3884 3892 3940 3944 3978 3979 3985 4007 4060 4102 4118 4138 4249 4281 4325 4332 4337 4379 4435 4447 4460 4464 4497 4516 4555 4558 4589 4610 4638 4699 4730 4731 <1764 4813 4817 4856 4871 4906 4909 4917 4920 4924 4937 4974 4975 5072 5093 5129 5207 5232 5235 5259 5359 5360 5369 5425 5452 5454 5460 5467 5480 5509 5515 5517 5571 5600 5615 5623 5626 5662 5708 5710 5770 5800 5811 5870 5920 5969 5993 5997 6007 6029 6051 6059 6060 6086 6101 6112 6135 6190 6243 6248 6259 6287 6373 6415 6441 6463 6473 6479 6490 6498 6519 6535 6576 6585 6638 6704 6821 6822 6869 6889 6942 6950 6978 7060 7066 7068 7130 7142 7150 7163 7165 7199 7205 7271 7280 7300 7386 7393 7419 7439 7443 7470 7475 7501 7504 7511 7510 7517 7621 7646 7648 7707 7715 7736 7758 7857 7913 7919 7922 7932 7935 8040 8058 8073 8238 8284 8362 8415 8457 8463 8495 8497 8514 8518 8528 8556 8539 8608 8616 8706 8961 8736 8977 8769 8994 8803 9033 8814 9050 8884 9053 8002 0068 8914 9074 9076 9079 9097 9119 9139 9182 9216 9266 9324 9341 9346 9389 9456 9506 9518 9553 9574 9590 9651 9700 9711 9735 9739 9773 9864 9888 9893 9905 9916 9934 9935 9962 9995 10055 10099 10116 10118 10173 10296 10323 10325 10336 10405 10472 10506 10507 10600 10617 10630 10808 10638 10809 10643 10819 10649 10848 10652 10884 10735 10903 10774 10971 10787 10980 10999 11004 11010 11049 11057 11096 11107 11128 11134 11156 11236 11247 11278 11309 11366 11484 11536 11540 11551 11555 11558 11575 11582 11664 11674 11756 11778 11827 11334 11836 11842 11857 11862 11976 12081 12092 12103 12121 12138 12173 12184 12230 12254 12292 12325 12349 12376 12431 12462 12465 12516 12552 12555 12565 12587 12634 12727 12802 12307 12829 12899 12929 12930 12957 13012 13033 13110 13116 13133 13148 13151 13163 13183 13184 13314 13350 13400 13416 13418 13460 13492 13550 13591 13648 13653 13655 13677 13678 13704 13722 13735 13738 13757 13777 13807 13814 13857 13871 13907 13913 13932 13980 14102 14117 14193 14250 14263 14306 14309 14333 14352 14361 14366 14425 14467 14478 14494 14499 14537 14628 14631 14651 14681 1471C 14797 14809 14811 14819 14860 14880 14976 14997 15023 15049 15086 15097 15112 15115 15161 15165 15203 15235 15325 15343 15374 15386 15394 15429 15438 15497 15502 15601 15654 15694 15743 15758 15807 15831 15833 15855 15863 15868 15914 15933 15948 15989 15998 16011 16067 16103 16116 16148 16171 16187 16271 16272 16347 16364 16374 16376 16382 16386 16432 16498 16542 16590 16628 16637 16644 16658 16679 16705 16707 16718 16724 16763 16779 16795 16829 16843 16862 16893 16955 16967 16992 17052 17073 17079 17086 17109 17117 17200 17213 17228 17253 17259 17263 17281 17296 17317 17322 17345 17369 17385 17387 17431 17440 17497 17546 17565 17573 17616 17667 17739 17742 17744 17754 17794 17799 17358 17958 17961 17969 18066 18078 18085 18158 18175 18223 18265 18282 18291 18335 18337 18361 18374 18396 18406 18417 18471 18486 18492 18501 18518 18532 18561 18594 18826 18635 18839 18659 18846 18687 18880 18692 18923 18719 18945 18723 18963 18779 18966 18D77 19022 19031 19059 19148 19158 19165 19186 19198 19215 19234 19307 19330 19375 19387 19390 19407 19433 19436 19448 19469 19479 19563 19587 19672 19674 19680 19724 19762 19848 19880 19924 19966 19972 19982 20005 20016 20062 20069 20076 20108 20122 20212 20221 20261 20290 20357 20457 20536 20542 20570 20602 20617 20642 20656 20660 20716 20720 20734 20735 20759 20779 20812 20842 20838 20943 21047 21132 21143 21166 21188 21189 21233 21242 21253 21256 21283 21297 21318 21375 21377 21403 21492 21509 21530 21584 21595 21663 21674 21678 21695 21780 21868 21870 21881 21890 21916 21937 21940 21941 21963 21970 21985

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2