SSAmeublementen Arnhemsche Courant SAÜ ROGGEVEEN H. VEEN Piano- en Theorielessen A. PRINS Aangenaam 1| in_ Arnhem M A X-NJD-A 1EETSRUXEI 1939 HA'XREEM'S DAGBEAD 13 geliefde MUZIEK. Haarl. Orkest-Vereeniging De herhaling der Woensdagavond 1.1. voor het eerst hier uitgevoerde Chaconne gaf een nog duidelijker beeld van Purcell's eminente betee- kenis als componist, wiens muziek na twee en een halve eeuw nog weinig of niets van haar levende kracht verloren heeft. De telkens wis selende en toch zoo natuurlijk klinkende har monische inkleeding van het slechts vijf maten tellende, hoogst eenvoudige basthema verdient niet minder bewondering dan de op dat thema gebouwde contrapunten, die meerendeels zulke groote melodische lijnen vormen, dat deze de afscheiding tusschen vele der zeer talrijke va riaties geheel overspannen. De uitvoering door het strijkorkest had alleen in de snelle triolen figuren nog niet geheel de vereischte helderheid; de sonore klank van ons strïjkersensemble hand haafde zich door het geheele stuk. Als noviteit bracht Marinus Adam ditmaal de „Balletsuite" van Reger, een werk uit diens laatste levensjaren, waarin hij af en toe eenige beïnvloeding door Debussy's schrijfwijze voor orkest toont. De compactheid en harmonische overladenheid van Reger's eigen stijl bemerken we wat de Balletsuite betreft nog vooral in het eerste onderdeel, de marschachtige „Entree". Het Adagietto en het Larghetto bevatten ech ter zeer fijne en doorzichtig georkestreerde mu ziek, terwijl het „Harlequin" geheeten derde deel aan grilligheid en potsierlijkheid niets te kort komt. In de „Valse d'amour" is de „amour" minder sterk uitgesproken dan de „Valse", die eenige gelijkenis met Ravel's veel later ge schreven gelijknamige orkestcomposi tie schijnt te bezitten. Het zesde deel, de dartele „Finale" was abusievelijk op het programma onvermeld gebleven. Bij deze eene noviteit bleef het Zondagnamid dag niet: ook Beethoven's Rondo in Bes gr. t. voor piano en orkest werd, althans voor zoover onze herinnering reikt, voor het eerst op een H.O.V.-concert uitgevoerd. Het is wel een frisch en aardig stuk, waarin Beethoven de zesachtste beweging door een geestig alternatief in twee kwart maat heeft afgewisseld: een werkwijze waarvan men reeds in de Rondo's van een paar van Mozart's Vioolconcerten voorbeelden kan vinden. Het is me echter niet duidelijk gewor den hoe Beethoven's Rondo aan al de in de Breitkopf-uitgave voorkomende noten uit het viergestreept octaaf gekomen is; want Beethoven zelf kan die in 1797 er onmogelijk in geschreven hebben, aangezien de omvang der pianoklavia- tuur toentertijd nog maar vijf octaven, nl. van contra-F tot driegestreepte f, was. De voordracht der solopartij van het Rondo «oor de pianiste Sophie West Brown droeg de sporen van te korte voorbereiding en toonde bo vendien een gemis aan voldoende kracht in het passagewerk; we erkennen echter gaarne dat de pianiste zich zeer vaardig door de haar gestelde opgave heen sloeg. Met de vertolking van Grieg's Pianoconcert nam zij in zooverre revanche, dat een grondiger voorbereiding hier duidelijk aan 't licht kwam: de pianiste speelde uit het hoofd; de groote lijnen der voordracht en menig wel geslaagd technisch détail konden tot voldoening stemmen. Rythmisch was niet alles in haar ver tolking even juist, en ook in dit concert was de kracht van den aanslag veelal ontoereikend. De groote zaal en de medewerking van een orkest vooral in een hier en daar zwaar geïnstru menteerd stuk als dat van Grieg stellen heel andere dynamische eischen dan een miniatuur zaaltje als dat van „De Kerkuil", waarin we on langs het spel van Sophie Brown met veel waardeering hoorden, en waar het eerder te sterk dan te zwak klonk. De pianiste oogstte veel bijval en ontving een zestal bloemstukken. Met Smetana's „Die Moldau" werd het namid dagconcert besloten. De stemming der blaasin strumenten was in dit werk niet altijd zóó on berispelijk als tevoren in Reger's Suite; de re vanche was dus al vooraf genomen. Dit Zondagnamiddagconcert was bijzonder ■druk bezocht, K. DE JONG. HET TOONEEL FEESTAVOND CORPS M. T. S. „Trouwen is niet makkelijk" Het Corps van leerlingen der M.T.S. had Zaterdagavond bezit genomen van onzen Stadsschouwburg voor de viering van zijn jaar- lijkschen „Feestavond". Dat beteekende dus een stampvolle zaal, snoezige, kleurige avond toiletjes, het stijvere zwart-wit van rok en smoking, vroolijke stemming en zonnige jeugd. Het begin was zooals altijd op zulke avondenzeer officieel. De voorzitter van het Corps, de hem* B. Jepsen verwelkomde den nieuwen beschermheer Burgemeester Dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk den eere voorzitter, - Dr. G. de Gelder leeraren en verdere gasten en sprak in zijn speech zijn vertrouwen uit in den bloei en den groei van het Corps, dat volgend jaar zijn vierde lustrum hoopt te vieren. En daarna ging at doek omhoog voor de opvoering van een blij spel, waarin werd aangetoond, dat het voor ouderen niet zoo gemakkelijk is te trouwen als voor jongere menschen. „Tooneelschrijven is niet makkelijk" zou ik met een kleine variatie op den titel van het stuk kunnen zeggen. Het lijkt mij zoo toe, dat de heer J. Niemeyer, die verantwoordelijk is voor het Zaterdag gespeelde blijspel, nog een beginneling in het vak is. Hij heeft zoo nu en dan zooals in het eerste en verreweg beste bedrijf, waarin de vrouwelijke huwelijkscan- didaten door William Drucker en zijn vrien den worden „gekeurd" wel eens aardige vondsten, maar hij weet ze niet uit te werken en begeeft zich te veel op zijpaden, waardoor hij soms heel erg lang van stof wordt. Nu hin dert dat op zoo'n feestavond, waarop allen in de beste stemming verkeeren, niet zoo veel en zijn wij allen bereid om ook bij den auteur door goeden wil voor de daad te nemen. „Trouwen is niet makkelijk" herinnerde mij aan stukken uit den tijd van Justus van Mau- rik en het verwonderde mij eigenlijk, dat de smaak van jonge menschen ondanks den invloed van bioscoop en jazz in deze 50 jaar zoo weinig veranderd bleek te zijn. Maar bet kluchtige blijspel gaf gelegenheid tot vermakelijke typeeringen en ik vermoed dat het daarom wel voornamelijk gekozen zal zijn. Onder leiding van den heer F. Hesmerg werd het aardig gespeeld en de opvoering heeft ondanks den langen duur het pu bliek in vroolijke, opgewekte stemming ge houden. Daar was allereerst het trio Drucker, Vrolijk en Blok, dat vooral als keuringscommissie veel succes had. Nadat William Drucker de heer H. Bosch wat tot kalmte was gekomen, was hij 'n vermakelijk type van den tooneel- bachelor, die tusschen den vroolijken dokter den heer J. Wijnveldt en den zeurderigen, ouden notaris stond. Vooral deze laatste werd door den heer G. Riedstra grappig gespeeld. De kapper had hem een prachtigen bij dit type passenden kop gemaakt en hij zelf zorgde voor het daarbij behoorend nasale stemgeluid. Het, tooneeltje van hem met de temperament volle „actrice" levendig gespeeld door mej. Staal was dan ook het aardigste van den avond. Mej. van Donkelaar was 'n fleurige bak- vlsch en mej. van Batenburg zorgde er voor de oude vrijster tot zoo'n caricatuur te ma ken, dat zij een heel leger van mannen op de vlucht zou hebben doen slaan. Mejuffrouw Dozy bewees, dat ook met een voudiger middel iets te bereiken valt en zij speelde de huishoudster met natuurlijk ko misch accent. Wanneer het een wedstrijd avond was geweest, zou zij ook om haar goede, rake dictie van de jury zeker den personeelen prijs hebben gekregen. De heer Stegink mocht als Pim in dit stuk de mannelijke jeugd vertegenwoordigen en hij deed het naar wensch. Mej. Van der Laan was er om te bewijzen dat trouwen soms nog wel makkelijk is en je daarvoor niet zoo veel moeite behoeft te doen, als je zoo om en bij de twintig bent. De stampvolle zaal toonde zich hoe kan het anders in zoo'n feeststemming na elk bedrijf uiterst dankbaar. Alleen vermoed ik, dat vele danslustigen den heer Niemeyer wel een por in zijn ribben wilden geven om hem tot spoed aan te zetten. En wat wonder, als je weet, dat je na afloop een champagne-bar en een souper dansant in het café-restaurant Brinkmann wacht! J. B. SCHUIL Tentoonstelling van Diorama's 2de Gemeentelijke H. B. S.B. De opening der tentoonstelling. De tentoonstelling van diorama's in de 2e H.B.S. B, ten bate van de Vereeniging „Va- cantiebezigheden voor Schoolkinderen" had Zaterdagmiddag plaats, in tegenwoordigheid van den burgemeester, dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk; wethouder E. v. d. Wall; mr. Th. A. Wesstra, gemeentesecretaris; den heer H. van de Weyer, inspecteur L.O. alhier en rector Vlaer, van het R.K. Lyceum. De directeur der 2e H.B.S. B, dr. J. Thie, sprak een kort woord, waarbij hij den burge meester en de andere autoriteiten in 't bij zonder welkom heette en dank en hulde bracht aan den heer Wieringa. Ook tot den heer Mathot, concierge van de school, die zich voor deze tentoonstelling zeer veel moeite heeft gegeven, sprak dr. Thie woorden van dank. Hierna bezichtigden de aanwezigen de tentoonstelling. Het is weer eenige jaren geleden, dat ik in ons blad heb geschreven over door den heer W. L. G. Wieringa en zijn leerlingen vervaar digde en in de 2e Gem. H.B.S. B geëxposeerde diorama's. Thans is er weder een tentoonstel ling van historische diorama's op de H.B.S. op het Santpoorterplein, waarvan de entrée's komen ten bate van de Vereeniging „Vacan- tiebezigheden voor Schoolkinderen" en wij kunnen een ieder opwekken deze zeer inte ressante expositie te bezoeken, omdat zij een treffend bewijs geeft, van wat door leerlingen onder bezielende leiding op dit gebied kan worden bereikt. Het grootste deel van deze tentoonstelling wordt ingenomen door diorama's welke door den heer Wieringa zelf zijn gemaakt, maar ik weet, dat het in zijn geest is, wanneer ik hier voornamelijk schrijf over den Triomf tocht op het Forum Boarium, welke onder zijn toezicht door 12 leerlingen 10 jongens en 2 meisjes uit de hoogste klassen zijn vervaardigd. De heer - Wieringa heeft-inder tijd in zijn artikel „Een nieuw Leermiddel" een pleidooi gehouden voor het maken van diorama's door daltoniseerende" leeraren met hun leerlingen. Het ligt niet op mijn weg om over de groote paedagogische waarde van zulk een gezamenlijken arbeid in dit ar tikel te schrijven. Een ieder, die deze tentoon stelling bezoekt, zal hiervan wel onmiddellijk overtuigd zijn. Ik wil het hier voornamelijk hebben over het artistieke resultaat, door den heer Wieringa met zijn leerlingen bereikt en dat is werkelijk verrassend. „Overweldigend" zei een der leeraren, toen hij voor dit „werkstuk" stond en ik kan mij die uitspraak eenigszins begrijpen. Men kan zich nauwelijks voorstellen dat dit door ge wone leerlingen van een H.B.S. gemeen schappelijk is gemaakt en het levert een be wijs, dat de ouderen en hoevelen zijn het er niet die denigreerend plegen te spre ken over de tegenwoordige jeugd, wat voor zichtiger moeten zijn met hun oordeel. Ik al thans twijfel, of wij in onzen jongen tijd. het geduld, de werkkracht, de vindingrijkheid en de fantasie zouden hebben gehad, om zoo iets te maken. Met hun twaalven hebben zij op aanwij zing van den hun inspireerenden leeraar een Forum te Rome in het klein opgebouwd, dat ons, leeken een veel suggestieveren in druk geeft dan een plaat met mogelijkheid zou hebben gekund. Dit komt voornamelijk door de drie dimensies van het diorama, welke een plaat nu eenmaal mist, maar ook door de opmerkelijke uitvoering. Men lette er eens op hoe knap bijvoorbeeld die ronde tempel van Vesta is gemaakt, hoe artistiek is haar minutieuse uitwerking de monementale Ja nus-Poort en de Tempel van Ceres. Al deze tempels en poorten en ook de groote Rornein- sche „flatwoningen" welke het diorama rechts en links afsluiten, zijn door verschillende leer lingen „gebouwd". Verrassend van inventie bijvoorbeeld zijn de bas-reliefs op een der tempels. Hoe is het mogelijk, vraagt men zich af, dat een leerling van een gewone H.B.S. dus niet van een kunstnijverheidsschool op het idee komt om dit zoo uit te voeren. Is ook niet de Tiber met haar stroomend water een ingenieuse vondst? En hoe knap is ook de achtergrond het kapitool geschilderd! Werkelijk, men staat vol bewondering voor dit werk, waaraan deze leerlingen zooals de heer Wieringa mij mededeelde hun halve Kerstvacantie hebben besteed. Men denk ook niet, dat dit forum slechts een doodsch stuk décor is. Het is vol „leven" en ik zou bijna zeggen „beweging" door den triomfator, die er met zijn leger, zijn volge lingen, slaven en veroverden buit zijn triom falen intocht houdt. Voor deze stoffeering zorgen de beschilderde tinnen figuurtjes van de firma Heinrichsen uit Neurenberg, die van ongewone fijnheid en zeldzame artistieke afwerking zijn. Deze tin nen wezentjes zijn van een werkelijk frap pante levendigheid en wat voor het onder wijs van veel belang is historisch volmakt zuiver. En, waar er niet genoeg figuren waren, zorgde een der leerlingen voor aanvulling van uit karton fijn gesneden en beschilderde volksgroepen. Het is zooals de heer Wieringa 't zelf in zijn artikel „een onbekend illustratie- middel" indertijd zoo aardig uitdrukte alsof al die menschjes in miniatuur gelijk in een sprookje door een tooverstaf zijn aangeraakt en plotseling midden in hun actie of rust ver stijfd zijn, voor altijd, in tin. Behalve deze triomftocht is er nog een „werkstuk" van leerlingen van 1934, de „In tocht van Maximiliaan I" in een Middel eeuwsche Stad, waarover wij vroeger reeds schreven En dan zijn er verschillende diora ma's van den heer Wieringa zelf, waarvan vooral de „Markt te Athene 200 jaar vóór Chr. de aandacht trekt door actie, leven digheid en kleur, een décor, dat met zijn Akropolis, Parthenon en Arospagus op den achtergrond een waarlijk merkwaardige diepte en ruimte suggereert. Van welk een romantiek is het „oude Parijs van 1550", dat in ons het beeld van De drie Musketiers van Alexander Dumas of de Notre Dame de Paris van Victor Hugo oproept. Romantiek is er ook in de Napoleon-trilogie, waarvan het eerste diorama een trouwe copie geeft van „Mahnaison" uit het Museum Gré- vin te Parijs, het tweede een zuivere kleurrijke fantasie van den keizer in een bivak is en het laatste ons het keerpunt laat zien in het leven van Napoleon, wanneer hij van een kleine heuvel af staart op de leege, wijde vlakte en het brandende Smolensko. In dit laatste diorama vooral toont de heer Wieringa zich artist, omdat hij hierin de tra giek van den keizer op dat oogenblik cp zoo ontroerende wijze door conceptie en uit werking voelbaar heeft gemaakt. Een tentoonstelling dus, die ook om het goede doel in ruimen kring belangstelling verdient. J. B. SCHUIL. „ULTIMATUM" GING AAN DE AANSLAGEN IN ENGELAND VOORAF. In officieele kringen van White hall is onthuld, dat Lord Halifax cp 13 Januari een mededeeling ontvangen heeft, weke afkomstig heet te zijn van het verboden Iersche republikein- sche leger. De mededeeling had den vorm van een „ultimatum" en eischte de terugtrekking van de in Ierland gelegerde gewapende Britsche macht binnen vier dagen. Vier dagen na den datum van het „ultimatum" be gonnen de aanslagen op electrische centrales en electrische palen in ver schillende deelen des lands. Aan de mededeeling was toegevoegd, dat de aanwezigheid van de Britsche soldaten in Ierland de beroering en burgerstrijd in de hand werkte. Voorts werd gedreigd, dat. in dien de troepen niet werden teruggetrokken men zou overgaan tot een actief optreden in het militaire of handeLsleven van Groot- Brittannië, aangezien de Britsche regeering zich bemoeide met Ierland. De bladen melden voorts dat op Scotland Yard een document ontvangen is, dat plan nen van Iersche terroristen onthult. Het do cument was te Belfast door de politie in be slag genomen. Het zou bijzonderheden bevatten van plannen tot het doen ontploffen van bommen in Buckingham Palace het kasteel van Windsor, het Lager huis, Scotland Yard en de Bank of England. Ook zou worden gesproken over moordaanslagen op hooge politie autoriteiten te Londen. Van andere zijde wordt vernomen, dat de politie bij huiszoekingen te Stoke en Newing- tcai ten Noorden van Londen een lijst van agenten der speciale sectie van Scotland Yard ontdekt heeft. In het te Belfast gevon den document zou een lijst van inspecteurs voorkomen, die „ter keuze" van de terroris ten waren: het document voorzag in een of fensief der terroristen in begin Februari. De detective Pearce is Zaterdag in de buitenwijk Dalston door twee individuen aan gevallen. Men weet niet, of deze aanval met de laatste aanslagen in verband staat. Leden van het parlement hebben anonieme brie ven ontvangen, waarin him wordt aangeraden „voorzichtig te zijn met hetgeen zij doen". Door het geheele land zal een onderzoek worden ingesteld naar de aanwezige voorraden ontplofbare stoffen, aangezien men meent, dat een enorme hoeveelheid hiervan nog verbor gen wordt gehouden. Het onderzoek zal zich uitstrekken van kleine fabriekjes tot de in richtingen van het ministerie van oorlog en van de Admiraliteit en tot de perceelen der groote rijksaannemers. De Londensche politie heeft reeds meer dan honderd adressen be zocht en de detectives hebben eenige geheime aanwijzingen gevonden, welke wellicht tot een snelle ontknooping leiden. Gedurende het weekeinde had de politie een speciale bewaking inge steld bij het kasteel te Windsor, waar de koning, de koningin en de beide prinsessen vertoefden. De toegangen waren gesloten en alle chauffeurs, die het park naderden, werden on dervraagd. Ook Chequers, waar Cham berlain verblijf hield, werd streng bewaakt. Het Londensche parlementsgebouw was Zaterdag voor het publiek geslo ten Nieuwe gewelddaden. Zaterdagavond te 11 uur is een bom ont ploft tegen den muur van de Walton-gevange nis. Een deel van de steenen werd weggesla gen, doch er ontstond geen bres. Het politie onderzoek heeft, nog geen resultaten gehad In Coventry ontstond Zaterdagavond bin nen een uur "tij ds op vier plaatsen een begin van brand in verschillende magazijnen. De branden werden veroorzaakt door brand bommen. TORPEDOBOOT BIJ MANOEUVRES GERAAKT. Tijdens marine-oefeningen in de Golf van Napels heeft een torpedo de torpedoboot „Dezza" geraakt. Het vaartuig kreeg lichte averij en kon op eigen kracht de haven bereiken. Evenwel bleek, dat de stoompijp defect was geraakt en dat de heete stoom de machinekamer binnendrong. Twee hierin aanwezige militairen liepen hevige brandwonden op, waar aan zij later zijn bezweken, een derde militair werd gekwetst. (Het lijkt niet onmogelijk, dat dit ongeluk het Zaterdag door ons gemeld gerucht, dat een Italiaansch oorlogsschip vergaan zou zijn, ver oorzaakt heeft. Tot onze groote droefheid overleed heden onze lieve, zorgzame Moeder Alida Groenendaal geboren Uijlenburg, in den ouderdom van 76 jaar. A. GROENENDAAL A. GROENENDAAL Haarlem, 4 Febr. 1939 Koninginneweg 2 Liever geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 8 Februari a.s. om 12 uur op de Algemeene Be graafplaats te Haarlem (ingang Kleverlaan). Voor Uw deelneming bij het overlijden van onze Zuster, Behuwdzuster en Tante HENRIcTTA SUSANNA BRAAKENBURG, zeggen wij U hartelijk dank. Uit aller naam: ANNIE P. BRAAKENBURG H. A. VAN ABS Exc. Test Haarlem, 6 Februari 1939. Hiermede vervullen wij onzen plicht u kennis te geven, dat na een kort stondig lijden in het St. Elizabeths Gasthuis te Haarlem is overleden Mej. Jeannette Catharina Seegers in den ouderdom van 61 jaar. Heemstede, 5 Febr. 1939 Jan van Goyenstraat 27. W. BLAAK, ex.test. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 8 Februari a.s. op de Al gemeene Begraafplaats te Haarlem ingang Klever laan om 11.15 uur. Ver trek van het St. Elizabeths Gasthuis 10.15 uur. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Chirurg Dinsdag GEEN, Donderdag WEL spreekuur. aan beginnelingen, gevorderden en vakstudeerenden. Dipl. Conservatorium A'dam Tempeliersstraat 20 Tel. 11221 De Directie der Naamlooze Ven nootschap: „De Groot's Kleer makers- en Naaistersfournitu- renhandel N.V." te Haarlem roept aandeelhouders op voor de JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING, te houden op 16 Februari 1939 te 11 v.m. ten kantore der N.V. Groote Hout straat 98 te Haarlem. Van de te behandelen onder werpen kan vanaf heden ken nis genomen worden ten kan tore der N.V. De Directeur: TH. B. F. JANSEN Haarlem, 6 Febr. 1939 Gevraagd voor direct: NET DAGMEISJE g. k. k. en w., van 8—8 uur. Mid denlaan 6, Haarlem. zijn onze huurkoopcon ditiën. Wij leveren Meubelen, Bedden, Dekens, Matrassen, Schoenen, Heeren- en Damesconfectie, Re- genkleeding enz. Vraagt U eens onze voorwaarden. Dat kost U niets. GED. OUDE GRACHT 81 TEIEF. 11152. Voor doeltreffende en omgeving X Ny de Administratie: Koningstraat15, Arnhem Telefoon 22854-22837 37e WETTIGE HACO-TREKKING 5e KLASSE, 9e LIJST TREKKING VAN MAANDAG G FEBRUARI 1939 HOOGE PBEM1ËN 1 1000.— 4182 6496 6771 20<£4 f 400.— 1429 3530 4338 132*2 f lOOi— 1334 13649 7231 8047 12773 14948 17282 17524 J7929 20310 PREM1ËN VAN 70.— nn 84 1«2 164 207 265 289 525 618 714 7°1 790 900 924 942 969 1089 1103 1444 1568 1569 1591 1600 1615 1703 1923 2069 2107 -141 2253 2305 2326 2379 2395 2515 2616 3031 3078 3-01 3252 3470 3518 3699 3767 3970 4026 4046 4131 4229 4295 4305 4458 4498 45-10 4632 4650 4847 5042 5370 5415 5432 6485 5514 5679 5781 6061 6108 6199 6201 6242 6256 6416 6626 6627 6837 6851 6879 6880 6901 693? 6969 7139 7275 7289 7400 7432 7603 7743 806 J 8392 8397 8426 8549 8556 8743 8843 8849 8889 8898 9031 9071 9103 9281 9304 9369 9425 9605 9652 9657 9713 9725 9785 9803 9805 9886 10179 10270 10347 *6355 10372 10437 10488 10590 10606 J0630 10721 10849 11024 1H67 11180 11236 11282 11619.11619 11719 11737 11748 11856 11862 11R91 11952 12005 19032'12082 12151 12193 12301 12366 12633 1°732 12737 12759 1°786 12792 12830 12937 13019 13029 13212 S 13243 X 13M6 13570 13579 13593 13880 13889 13902 13955 13966 13973 14125 14183 14391 14453 14463 14523 14542 15031 15212 13248 15285 15410 15557 15636 15699 157o4 15793 15843 15955 16027 16065 16103 16142 16144 16266 16351 16o63 16655 16758 17061 17157 17192 17301 17304 17308 17380 17394 17764 17883 17992 18044 18576 18663 18790 18863 18907 18918 18925 19259 19424 19453 19491 19579 19634 19668 19715 19727 19732 19792 19868 19892 19957 19901 20070 20259 204-8 20495 20515 20589 20653 20701 20826 "20952 GEEN PREMIËN 33 63 68 89 135 151 163 193 312 321 353 371 422 429 457 466 488 520 635 550 606 632 659 668 794 795 815 820 033 848 883 920 984 987 1037 1078 1079 1127 1169 1217 1289 1329 1340 1361 1450 1475 1535 1613 1618 1665 1701 1718 1729 1772 1777 1783 1792 1797 1809 1810 1872 1903 1929 1930 1952 1989 2002 2128 2238 23o8 2362 2430 2436 2495 2540 2546 2578 2579 2603 2661 2678 2689 2702 2735 2736 2745 2805 2818 2845 2880 2889 2922 2942 2949 2998 3002 3007 3024 3054 3115 3122 3129 3140 3143 3214 3220 3245 3306 3332 3379 3390 3393 3422 3526 3619 3652 3664 3712 3724 3837 3852 3866 3882 3892 3928 3944 3990 4107 4155 4198 4204 4234 4274 4349 4366 4429 4432 4469 4523 4555 4556 4639 4660 4673 4728 4735 4738 4739 4744 4749 4806 4815 4840 4854 4883 4920 4973 4978 5001 5029 5039 5059 5072 5079 5109 5111 5119 5124 5184 5202 5217 5221 5231 5234 5240 5260 5263 5267 5271 5297 5340 5342 5361 5381 5391 5406 5450 5451 5520 55o7 5558 5574 5591 5597 5638 5647 5650 5667 5675 5681 5635 5732 5738 5764 5765 5779 5855 5920 5941 5969 6011 6035 6059 6112 6137 6182 6208 6216 6266 6278 6310 6322 6343 6351 6358 6368 6376 6399 6480 6482 6485 6499 6506 6510 6537 6539 6547 6556 6567 6583 6584 6602 6630 6665 6666 6684 6744 6757 6803 6852 6882 6887 6907 6942 6949 6955 6986 6989 7006 7068 7C81 7142 7156 7157 7177 7192 72U2 7205 7224 7233 7268 7283 7287 7366 7384 7436 7442 7463 7465 7484 7498 7507 7538 7618 7672 7676 7753 7846 787i 7892 7908 7924 7960 7971 7996 8005 8044 8128 8136 8155 8164 8248 8334 8353 8356 8361 8385 8406 8413 8481 8522 8526 8577 8602 8632 8667 8678 8690 8725 8730 8744 8756 8762 8769 8796 8812 8847 8867 8918 8923 8950 8976 8995 9002 9012 9063 9074 9096 9102 9108 9144 9214 9216 9263 9313 9319 9338 9356 9401 9461 9483 9481 9522 9568 9576 9588 9604 9642 9691 9712 9718 9723 9742 9799 9936 9977 9984 9992 10058 10063 10102 10115 10146 10164 10215 10286 10354 10360 10374 10471 10513 10534 10552 10560 10584 10607 10692 10700 10720 10735 10742 10796 10813 10824 10857 10897 10940 10975 10984 10995 11004 11040 11053 11066 11108 11Ï23 11329 11368 11392 11440 11485 11541 11581 11590 11613 11654 11716 11728 11744 11746 11753 11808 11867 11931 11997 12034 12090 12091 12107 12149 12158 12198 12204 12226 12254 12286 12334 12353 12354 12365 12370 12387 12389 12398 12482 12513. 12520 12521 12639 12662 12701 12721 12806 12831 12849 12915 12922 12993 12995 13028 13149 13163 13186 13191 13230 13261 13283 13334 13335 13445 13460 13526 13568 13651 13679 13700 13764 13790 13795 13837 13854 13857 13874 13932 13985 13995 14010 14011 14018 14032 14047 14063 14071 14088 14097 14181 14211 14237 14253 14271 14317 14337 14445 14481 14482 14484 14535 14573 14607 14636 14645 14686 14697 14784 14818 14822 14855 14977 14990 15010 15066 15071 15092 15097 15123 15150 15167 15233 15272 15315 15328 15336 15395 15422 15475 15482 15501 15535 15544 15594 15609 15633 15661 15726 15744 15762 1.5769 15799 15817 15889 15938 15939 16062 16070 16081 16128 16155 16265 16271 16365 16366 16381 16421 16426 16450 16460 16476 16480 16499 16504 16512 16567 16577 16664 16684 16739 16859 16960 17007 17020 17033 17055 17106 17175 17180 17262 17318 17342 17343 17400 17457 17493 17536 17540 17562 17620 17748 17774 17827 17891 18097 18108 18116 18142 18163 J8177 18182 18190 18206 18266 18370 18414 18479 18518 18537 18569 18670 18682 18714 18719 18741 18760 18788 18812 18906 18915 18928 18939 18952 18955 18963 18985 19003 19008 19044 19060 19072 19088 19092 19111 19114 19138 19206 19212 19257 19261 19331 19357 19390 19434 19476 19500 19534 19537 19554 19556 19566 19570 19577 19691 19720 19741 19780 19796 19798 19805 19808 19832 19869 19900 19911 19914 19956 20007 20028 20037 20055 20102 20176 20178 20215 20241 20246 20270 20304 20325 20408 20431 20528 20536 20543 20572 20591 20594 20675 20677 20699 20704 20712 20720 20762 20774 20790 20876 20960 20968 Verbetering vorige lijst137 in. z. met I 70.6682 m. z. 6681 zonder premie, 18341 m. z. 10341 met f 70. WINKELJUFFROUW - BANKETBAKKERIJ. Gevraagd een BESCHAAFD BURGERMEISJE, ongev. 18 jaar, voor winkel en lichte huish. bezigh. Eigenh. geschr. brieven onder nr. 864 aan het Bureau van dit Blad. COSTUUMSTRIJKSTERS, AANK. en LEERLINGSTRIJKSTERS GEVRAAGD en EENIGE NETTE MEISJES, voor naaiwerk en andere fabriekswerkzaamheden. Zich aan te melden tusschen 1VZ en 12 uur en IV2 en 4]./, uur bij HAVER- SCHMTDT KLAJE. Brouwersvaart 76, Haarlem. MEJ. MOSER, Raamvest 47, Telefoon 11684, vraagt en biedt aan voor terst., 15 Febr. en Maart, als noodh. en voor vast: Holl. en Duitsche Keukenm., Dienstboden als meld-all., 2de-Meisjes, Werkmeisjes, Kinderjuffrouwen, Huishoudsters, Werkvrouwen en Dagmeisjes voor heele en halve dagen. GEVRAAGD, per 1 MAART: AANKOMENDE VERKOOPSTER, bekend met het Stoffenvak. STOFFENHUIS MUNDHEIM Barteljorlsstraat 14. GEVRAAGD, voor spoedige indiensttreding NETTE, VLIJTIGE JONGEN, beneden de 20 jaar, voor de pers en andere fabriekswerkzaam heden. Zij, die bekend zijn met het persen van heerenkleeding of met de kleermakerij, genieten de voorkeur. Aanmelden Dinsdagmorgen 7 Februari, tusschen 9 en 11 uur, bij HAVER- SCHMIDT KLAJE, Brouwersvaart 76. Wij gaan nog korten tijd door met onze geweldig lage JANUARI PRIJZEN Onze prachtige ENGELSCHE EETKAMER, bestaande uit magnifique dressoir, 160 c.M. breed, zware uitschuiftafel, maat naar keuze, 2 fauteuils en 4 stoelen, bekleed met krimmer velours of velours d'Utrecht, enorm zware kamer met dikke balpooten. Reeds tientallen van verkocht of gereserveerd! Is beslist nergens voor zoo'n prijs te koop. Thans nog slechts 135.— Bij passende pracht Engelsche Old Fin. SLAAPKAMER 98.— Ons bekende STROOMLIJN SALONAMEUBLEMENT, bekleed met prima wollen moquette 59.50 Verder enorme keuze in BEDSTELLEN, MATRASSEN, DRES SOIRS, CLUBè, SLAAPKAMERS. SCHRIJFBUREAUX enz. enz. Onze prijzen zijn BENEDEN ELKE CONCURRENTIE. ONZE KWALITEIT is reeds meer DAN 30 JAAR bekend als PRIMA. Daarvoor zijn wij meubelmakers-stoffeerders. Wij zijn daarom HET ADRES voor jongelui die gaan trouwen. NU koopen en zoo noodig door ons gratis laten bewaren, bespaart U tegen het a.s. voorjaar veel geld. Franco bezorging door geheel Nederland. GEBR. VAN BEAUMONT ELECTR. MEUBELMAKERIJ. STOFFEERDERIJ. JAtfSWEG 5Q - HAARLEM,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 3