t 1 j i®» (fit' «Jlli Hl EtE.MII ■B ll)e Jneeuwkoninginj jL „DE 5PAARNESTAD" WOENSDAG S FEBRUARI 1939 HA" ARE EM'S DAGBEAD it Geslaagde feestavond der l'irma Carels. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der afd. Haarlem van de N.V. Electrische Luxe Broodfabrieken v.h. H. J. Carels was gisteravond in de tooneelzaal van hotel „De Leeuwerik" een feestavond voor het personeel georganiseerd. De directeur der N.V. Carels de heer C. J. Taaie opende den avond en heette de aanwezi gen welkom in het bijzonder den heer en mevr. Carels. den heer De Ruyter-Beltheimer, gedele geerd commissaris, mr. v. d Flier en den heer Kloet, die vele jaren bedrijfschef der afd. Haar lem is geweest. Ook tot de heeren Geitenbeek. Otto. Fiezelman en Kuiper, die van de oprichting der zaak af. in dienst der firma zijn geweest, richtte hij eenige hartelijke welkomstwoorden. Vervolgens kreeg de heer Frans Dumée het woord, die met zijn vlotte conférences weer veel succes had. Nadat nog de Carels Accordeon Band o.l.v- den heer Marsman uit Amsterdam met veel succes was opgetreden volgde het groote moment van den avond: het aanbieden van de geschenken door het personeel van Am sterdam en Haarlem. Namens de Amsterdamsche Personeelsvereeni- ging sprak allereerst de heer Grukkerink. die de directie complimenteerde en een fraaie bloe menmand aanbood. De heer Metz was de tolk van de Amsterdamsche delegatie. Hij dankte de directie, dat ze zooveel jaren de firma in goede banen had geleid waardoor het mogelijk is ge weest de zaak tot nu toe kerngezond te houden. Door hechte samenwerking tusschen personeel en directie zal in de toekomst de firma tot nog grooteren bloei komen. Namens het Amsterdam sche personeel bood de heer Metz de directie een zeer fraaie groote klok aan. De volgende spreker was de heer J. Geerlings, die namens het comité, dat uit het Haarlemsche personeel was opgericht, het woord voerde. Na mens het personeel bracht hij de directie hul de voor de groote kunde en zakenkennis, die zij in de afgeloopen 40 jaar bij het leiden der firma steeds getoond heeft in hooge mate te bezitten. Ook de heer Carels de oprichter der firma werd door spr. in deze hulde betrokken. De heer Geerlings releveerde vervolgens de ver schillende andere jubilea, die de firma reeds gevierd heeft, om tenslotte den wensch uit te spreken dat ook bij het 50-jarig jubileum de firma even krachtig mag zijn als thans. Hierna gingen een oogenblik de lichten uit waarna de firmanaam Carels in fraaie roode Neon-letters het geschenk van het personeel op het tooneel verscheen. Teven bood de heer Geerlings nog eeii prachtige bloemenmand aan. De directeur, de heer C. J. Taaie, dankte zeer hartelijk voor deze fraaie cadeaux; de heer de Ruyter gedele geerd commissaris deelde vervolgens mede, dat de directie besloten had f 25.000 in het op te richten Spaar- en Pensioenfonds te storten. Bovendien zal ieder lid van het personeel een feest taart krijgen. Begrijpelijkerwijs verwekte deze mededeeling veel geestdrift. De vroegere bedrijfschef der afd. Haarlem, de heer Kloet hoopte, dat de firma nog jaren mag bloeien en groeien. Hierna werd het verdere feestprogramma uit gevoerd, dat verzorgd werd door leden van het personeel uit Haarlem en Amsterdam, terwijl de heer Frans Dumée met veel succes als confe rencier optrad. Een gezellig bal besloot dezen geslaagden avond. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 9 FEBRUARI. Progr. 1: Jaarsveld. Progr. 2: Hilversum I en n. Progr. 3: 8.00 Keulen. 9.50 Pauze. 10.00 Pa rijs Radio. 10.50 Diversen. 11.20 Parijs Radio, 12.35 Ned. Brussel. 2.20 Motala of Diversen. 2.35 Pauze. 2.40 Radio PTT Nord. 3.20 Keulen. 4.20 Diversen.4.35 London Regional. 4.55 Di versen. 5.20 Ned. Brussel. 6.05 Radio PTT Nord. 6.35 Fr. Brussel, 7.20 Pauze. 7.25 Ned. Brussel. 7.50 Straatsburg of diversen. 8.20 Fr. Brussel. 9.35 Keulen. 10.20 Ned. Brussel. 11.20 Danmarks Radio of diversen. Progr. 4: 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Diversen. 10.35 London Regional. 12.05 Droitwich. 2.20 London Regional. 3.35 Droitwich. 6.45 Pauze. 6.50 Ned. Brussel. 7.00 Droitwich. 8.20 Ned. Brussel. 9.05 Straatsburg of Diversen. 9.20 Droitwich. Progr. 5: 8.007.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofooonplatenconcert. Zang en piano. 1. Slumberland. Les Allen. 2. Rosen aus dem Süden, Lea Pillti. 3. Planomedley no. 15, Charley Kunz. 4. You try somobody else, Elsie Carlisle. 5. If I'm dreaming, Denis Gonet. 6. Kitten on the keys, Ivor Moreton en Dave Kaye. 7. Foxtrot medley le deel, 2 vleugels. 8. Josephine, Les Allen. 9. Love's old sweet song. Joe Petersen. 10. Pianomedley no. 17, Charley Kunz. 11. To be worthy of you, Elsie Carlisle. 12. Ah, sweet mysteri of life, Denis Gonet. 13. Nola, Polly, Ivor Moreton en Dave Kaye. 14. Foxtrotmedley 2e deel, 2 vleugels. 15. Prenez mes roses, Lucienne Boyer. 16. Tout prés de toi, Tino Rossi. 8.4012.00 Diversen. FAILLISSEMENTEN De Arrondissementsrechtbank te Haarlem heeft op Dinsdag 7 Februari de volgende fail lissementen uitgesproken: Thomas Fokkens. vroeger betonfabrikant te Dokkum. en handelende onder den naam „Frie- sche Betonbouw", thans employé, wonende te Velsen, N. Meerweidelaan 31. Curator Mr. G. E. Mellema, te Haarlem. W. G. Peet, bouwondernemer, wonende te Haarlemmermeer. Marialaan 39, Curator Mr. Silvain Groen te Haarlem. Jan Dijkstra, koopman in vaste goederen, wo nende te Haarlem, Zonnebloemstraat 36. Curator Mr. W. G. J. Veenhoven te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissementen Mr. J- H. P. E. Mijnssen te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgeheven de faillissementen van: J. H. Juffermans, vroeger bakker, wonende te Haarlem, Reyer Anslostraat 36. Curator Mr. C. Blankevoort te Haarlem. A. W. Prins, vertegenwoordiger, wonende te Haarlem, laatst Teylerplein 39, Curatrice Mevr. Mr. E. A. J. Scheltema-Con- radi te Haarlem. Wegens het verbindend worden der uitdee- lïngslijst is geëindigd het faillissement van: de Stichting „Sport Service" gevestigd te Am sterdam, vroeger te Haarlem. Curatrice Mevr. Mr. J. H. G. Schutte-Struick te Heemstede. „Haiiflenvlijt voor crisistijd". Haarlemsche dames vervaardigen kleeren voor behoeftïgen. Dinsdagmiddag hield de vereeniging H. v. C. (Handenvlijt voor Crisistijd) haar eerste bijeen komst in het jaar 1939 in de zaal van hotel Lion d' Or.De voorzitster mevrouw Mohr heette de aanwezigen welkom, waarna mevrouw H. M. DrosteSavry, secretaresse, de notulen voorlas. Mevrouw Mohr nam daarop het woord, en refereerde aan de jl. gehouden rede van H. M. de Koningin over geestelijke herbewapening. Toen ik deze rede hoorde, aldus spr., had ik de gedachte dat onze vereeniging reeds in den dooi de Koningin aangegeven zin arbeidt. Onze lands vrouwe heeft met geestelijke herbewapening bedoeld een herziening van onze persoonlijke leefwijze, en m.i. kunnen we die gedachte niet beter toepassen dan door onzen tijd om te zet ten in wat tot nut is voor onze medemenschen. In de komende periode van ons vereenigings- leven willen we hoofdzakelijk kleeren vervaar digen voor schoolkinderen, die vaak de school verzuimen doordat ze maar één stel kleeren be zitten. Van de ongeveer 2000 scholieren van de openbare scholen in Haarlem heeft een groot percentage behoefte aan aanvulling der kleeren. Spr. deelde mede, dat de e.v. bijeenkomst in Lion d' Or zou zijn op 28 Maart a.s. Vervolgens schetste mevrouw Mohr geschie denis en doel dei' vereeniging. In het najaar van 1934 werd de vereeniging opgericht door een groep vrouwen, die de me demenschen wilde helpen, niet door geld, maar door de handen uit de mouwen te steken. De vereeniging heeft geen statuten en geen inge schreven leden, doch alleen een bestuur, dat de wijze bepaalt, volgens welke gewerkt zal worden. De grondgedachte van ons werk is, dat wij vrouwen in onze verloren oogenblikken zelf kleeren willen vervaardigen voor behoeftige medemenschen. Sedert 1934 zijn ongeveer 6000 stuks kleeren vervaardigd en weggegeven. Spr. besloot haar woorden met de hoop uit te spreken dat de ver eeniging in de toekomst in den zin als door de Koningin in haar rede aangegeven vruchtbaar werkzaam zou kunnen zijn. Een in de zaal opgestelde tafel met zeer vele vervaardigde kleedingstukken demonstreerde dat er door de vereeniging in de afgeloopen periode veel werk is verricht. (Adv. ingez. Med.) NOORD-ZUID-HOLLANDSCHE TRAMWEG MAATSCHAPPIJ N.V. De vervoersopbrengst der N.Z.H.T.M. bedroeg gedurende Januari 1939 (ongecontroleerd! 255.586 (f 251.030 in 1938). FOUTJES IN DE HUID.... ontstaan, wanneer de huid haar natuurlijke vermogen zich zelf te vernieuwen, verliest. Het komt er dus op aan, de huid een middel toe te dienen, dat het proces der huidvernieuwing aanzet. Het ligt voor de hand, dat bij een snelle vernieuwing van de huid ook foutjes in de huid moeten verdwijnen. Sulfoderm- poeder, dat volgens een van de natuur afgekeken proces de huidverjonging bevordert, is zoodoende tevens een uitnemend middel ter verkrijging- van een zuivere teint. (Adv. Ingez. Med.) De verkiezingen voor de Prov. Staten. Candidatenlijst der Christ.-IIist. Unie in de kringen Haarlem en Velsen. De volgende candidatenlijst is door de Christ. Hist. Unie vastgesteld voor de Statenkringen Haarlem en Velsen bij de a.s. verkiezingen voor de Provinciale Staten: 1. Mr. A. J. Honig, Haarlem (aftr. lid) 2. Mr. Dr. J. van Bruggen, Heemstede. 3. C. van Beem, Hoofddorp, 4. Ir. J. Ouwehand, Bloemendaal, 5. Dr. G. Sterringa, Haarlem, 6. J. C. Dunnebier, IJmuiden. 7. Mr. W. E. baron van Till, Aerden- hout, 8. J. van Altema, Amstelveen, 9. J. van Daale, Haarlem, 10. J. H. van Itterzon. Aalsmeer, 11. E. v. d. Wall, Haarlem, 12. J. W. Bras, Nieuw Vennep. 13. J. J. Delfos, Haarlem, 14. Jhr. J. F. E. van Lennep, Amsterdam, 15. Jac. Rustige, Am sterdam, 16. Mevr. mr. J. H. G. Schutte-Struyck, Heemstede, 17. H. Th. C. Bückmann, Haarlem, 18. Jhr. A. v. d. Poll, Heemstede. 19. Mr. M. Ch. de Jong, Bussum, 20. Dr. P. van Paassen, Haarlem. VERGADERING DER BLOEMISTPATROONS - VEREENIGING. De Bloemistpatroonsvereeniging (Haarlem en Omstreken) belegt een vergadering op Dinsdagavond 14 Februari in het gebouw De Nijverheid. De agenda vermeldt de eventueele installatie van het honderdste lid, lezing door den heer Paul Roozen over de pachtwet en voortgezette behandeling van het collectief contract. CABARETAVOND VAN DE HAARLEMSCHE MIDDENSTANDS OPERETTE. De Haarlemsche Middenstands Operette geeft op Zondag 12 Februari a.s. in hotel „De Leeuwerik" haar jaarlijkschen cabaretavond. De dansmuziek wordt verzorgd door de „The Harlem Cottons". Conférencier en balleider is de heer Jack Funny. BADHUIZEN „WITTE KRUIS", HAARLEM Het aantal genomen baden in de afgeloopen maand Januari was: Badhuis Koudenhorn 1019 mannen, 414 vrou wen, 119 werkl. boden totaal 1552. Badhuis Leidsche Plein 1570 m„ 820 vr., 586 schoolbaden, 257 werkl. boden, totaal 3283. Badhuis Schotersingel: 1670 m., 857 vr., 1102 schoolbaden, 176 werkl. baden, totaal 3805. Badhuis Hofdijkplein: 1635 m., 703 vr., 799 schoolbaden, 359 werkl. baden, totaal 3496. Badhuis van Egmondstraat 2050 m., 942 vr. 1150 schoolbaden, 541 werkl. baden, taal 4683. Brandalarm OOG in de Fransche Alpen lag het hotel Excelsior: een klein wereldje, waarin beschaafde overdaad zich broederlijk mengde met beschaafd vermaak en beschaafde verveling. De bewoner van kamer 120, een zekere dr Cartridge (door zijn vrienden „Cary" ge noemd), aanschouwde het leven in het luxe hotel Excelsior met een half-geamuseerden half spottenden blik. Dr. Cartridge was vrij gezel, nu al vijf-en-dertig jaren lang. In zijn steeds groeiende praktijk van geacht, vreesd en bemind zenuwspeciahst was hij vaak in contact gekomen met het Ewig Weibliche, dat de huwelijksche staat voor hem weinig aantrekkingskracht meer had. Boven dien nam zijn werk hem geheel in beslag. dan, de verantwoordelijkheidEnfin, dr. Cartridge verborg zich achter een wolk van uitvluchten waarachter een kleine waarheid verscholen lag. Hij had een enkele maal een praatje ge maakt met een der vele charmante skisport jongedames: zelfs had hij nu en dan een dans gewaagd met een of ander onweerstaanbaar exemplaar. Zie je wel, zoo luidde onverander lijk zijn conclusie als hij zich na afloop van een Excelsior-feest ter ruste begaf, zie je wel, ze zijn óf on beduidend-zonder-meer, óf onbe duidend onder een mysterieus sausje van na maak wereldwijsheid. Daarna sliep hij be daard in. Toen begonnen de moeilijkheden. Op den zevenden morgen van zijn vacantie hoog ir de Fransche Alpen liep dr. Cartridge welge moed de machtige kronkelingen van de hotel- trap af. Om hem heen heerschte di^ie rust. Neuriënd zakte hij omlaag. Neuriënd stapte iets anders omhoog. Een meisje. Zeer eenvou dig gekleed, zeer eenvoudig gekapt, zeer recht van houding, met een gewoon, lief, eerlijk ge zichtje, waarin twee heldergrijze oogen hen in het voorbijgaan met een nuchteren blik aankeken. Een aanlokkelijk geheel, vond Cary Cartridge. Ze keek niet om, zelfs niet toen ze boven aan de trap gekomen was en hij, de bekende arts, onderaan de trap een rechts-omkeert maakte en op een tweeden, nu gewild-toeval! igen, blik bleef wachten. Dit verraste hem zeldzaam. Ze keek niet om! Hij zag haar dien morgen niet weer, doch we] dacht hij zoo nu en dan aan haar helder grijze oogen. Wie was ze? Wat deed ze hier' Laat in den middag verscheen ze even in het restaurant van het hotel en wisselde enkele woorden met den chef-kellner. Dr. Cartridge spitste zijn ooren. Tevergeefs. De kellner knik te en zei iets dat op „Yes, miss Eva" leek, maar het kon even goed de naam van een cocktail zijn geweest. De avond duurde lang. vond de vijf-en-dertig jarige vrijgezel en hij keek grimmig naar de eeuwig charmante jongedames en hun onuitroeibare glim lachjes. Was het wonder, dat de bewoner van kamer 120 den volgenden ochtend nieuwsgierig speurend de trap afliep, daarbij aandachtig neuriënd? Neen, dat was geen wonder. Maar dat op hetzelfde oogenblik een meisje met twee heldergrijze oogen eveneens neuriënd de m 't "'"I ZZl bdy cr. *8» „Neem je dat mes mee naar bed?" vroeg Gerda en zij keek er een beetje bang naar. „O ja", zei het roovermeisje, „dat heb ik altijd bij me. Je weet nooit wat er gebeuren kan. Maar vertel me nu nog eens alles, wat je al gezegd hebt van Karei en waarom je de wjjde wereld ingetrokken bent?" En Gerda vretelde opnieuw alles wat zjj beleefd had. De houtduiven kirden achter hun tralies, de andere duiven sliepen Het roovermeisje sloeg, toen Gerda alles verteld had. één arm stevig om haar hals. Maar het groote mes hield zij in haar andere hand. En al heel spoedig sliep zij toen in. Gerda kon echter niet in slaap komen. Zij wist immers niet of zij zou blijven leven of moest sterven. Zij zag de ruwe roovers in een lering om het vuur zitten. Zij zongen en dronken en de oude moeder van het roovermeisje danste. Het was griezelig voor Gerda om dat alles te moeten aanzien. Toen zeiden de houtduiven plotseling heel duidelijk: „Koe-ke- roe-koe. Wij hebben Karei gezien. Een witte hen droeg zijn slee en hij zat in den wagen van de Sneeuwkoningin, die door het bosch kwam, waarin wij ons nest in een hoogen boom hadden. De ijs. Vraag dat maar eens aan het rendier!" Sneeuwkoningin blies en alle jongen bevroren, behalve wij. Koe-ke- roe-koe!" „Wat zeggen jullie daarboven?" riep Gerda „Waarheen reisde de Sneeuwkoningin, weten jullie dat?" „Zij reisde misschien naar Lapland", was het antwoord, „want daar is altijd sneeuw en (Wordt vervolgd; -V J'f AHeen goede brandstof Spaart! 0Sevea Sisiets" Mates Anthraciet met reputatie.' Afm. 22-35 en 30-502.60 15-20 2.20 1 H.L. is 75 K.G. KOLENHANDEL (Adv. Ingez. Med.) trap begon op te loopen, dat was een won der! (Tenminste, zoo oordeelde de man). Ze naderden elkaar. Zijn mondhoeken werden ongehoorzaam. Hij lacht aardig, dacht ze, ter wijl ook haar lippen een bij zonderen vorm kregen. Ze is anders dan de anderen, dacht de man in het voorbijgaan. Ze is flink, ze stelt zich niet aan, ze isin één woord: ze is lief. Na het ontbijt maakte hij een lange wan deling, waarbij hij zich gedroeg als een jonge ling van vijf-en-twintig lentes. Dien avond deed een nieuw dansorkest zijn intrede in het Excelsior hotel. De dancing was eivol. Cary Cartridge had een plaatsje gevonden achter een dikken pilaar. De muziek was uitstekend, de thee was heerlijk en hij was eenzaam. Hij zat reeds twee uren te wachten (waarom eigenlijk, en op wie?) toen ze de zaal binnen stapte. Naast haar liep een oudachtig heer met dun haar. Ze legde haar hand op zijn arm. Ze spraken met elkaar. Dr. Cartridge voelde iets naars in zijn keel en slikte krach tig om den denkbeeldigen aardappel weg te krijgen. Ze gingen zitten. De kellner vloog op hen toe. De leider van het orkest boog eer biedig. De verstokte vrijgezel verloor zich in gissingen. Tenslotte stond hij op en liep naar den uitgang. Hun blikken kruisten elkaar. Het meisje kreeg een kleur en keek een an deren kant uit. Bij zijn kamerdeur gekomen stond Cary Cartridge plotseling stil. „Kijk", sprak hij tot zichzelf, „ze is lief, en dat maakt het geval moeilijk. Over een week ga ik weg, en wat is nu een week.Tja", hij zuchtte, en in'tusschen ben ik mij ervan bewust me gelukkiger te voelen dan ik ooit gedaan heb. Hij moest nog lang op den slaap wachten. Twee dagen voor zijn vertrek deed hij een ontdekking. Ze heette Eva, en de grijze heer was niet haar echtgenoot, noch haar vader, noch haar oom, noch iets anders verontrus tends. Hij stak zijn handen diep in de zakken van zijn 'duffel en sprak tegen de hemelhooge bergen: „Er moet iets gebeuren! Nu of nooit!" Er gebeurde iets. Midden in den nacht wrong de neus van den portier zich plotseling in vreemde kron kels. Hij stapte de groote hall in en keek om zich heen. Een vreemde lucht. Branderig. De man zag niets, doch liep naar de lift. Men kon nooit weten. Hij schoof de deur open en werd bleek van schrik. Een dunne blauwe rooksluier zweefde hem tegemoet, terwijl een verstikkende hitte hem in het gezicht woei. Brand! Met één sprong was hij bij het alarmappa raat. Een gillende sirene krijschte door het luxe-hotel Excelsior, minuten lang. Overal werden deuren opengerukt, klonken ver schrikte stemmen en holden voeten over de gangen. Ook dr. Cartrigde was ui-t bed ge sprongen. Snel trok hij een kamerjas aan, schoot in zijn pantoffels en„Eva. Waar is ze? Stel je voor, dat...." Weg rende hij. Een instinct dreef hem naar de volgende ver dieping. De rook vormde hier reeds een dik grijs gordijn. „Eva", riep hij, „Eva!" Geen ant woord. Al de gasten waren naar de lager ge legen etages gevlucht. Als een verlaten straat strekte de gang zich voor hem uit. Toch moest ze hier zijn, in een van deze kamers; hij voelde het. Het signaal gilde snerpend. „Eva!" Hij werd wanhopig. „Eva!" Plotseling hoorde hij aan het einde van de gang een bonzend geluid Iemand sloeg tegen een deur. Hij snelde te hulp. „Wie is daar?" riep hij. „De deur is vastgeklemd door de hitte", prak een stem aan den anderen kant. De kamer grensde aan den liftkoker. .Wacht, ik zal duwen". Hij drukte met zijn volle gewicht tegen de deur. Geen beweging. Iemand hoestte achter de deur. Toen nam Cary Cartridge een korten, krachtigen aan loop en met een luid gekraak brad het hout werk in stukken. „Kruip naar buiten", riep hij hijgend. Een meisje- wrong zich door de nauwe ope ning. Eva. Even keek ze hem aan. even glim- achte ze. Het volgende moment moest hij haar opvangen. De spanning was te groot ge weest Hij nam haar in zijn armen en stapte vastberaden naar de trap. „Zoo is het goed", zei hij hardop. Twaalf uren later (de brand was spoedig ebluscht, persoonliike ongelukken vielen niet te betreuren; diende de privé-secretaresse van den hotel-directeur haar ontslag in. Haar naam luidde Eva Gardener. De grijze heer wenschte haar en dr. Cartridge veel geluk, zeer veel geluk. Toen ze arm in arm het luxe-hotel Excel sior verlieten vroeg Eva met een bijzondere tinteling in haar oogen: „Cary, was ik erg zwaar?" ,Neen. m'n engel", antwoordde de jongeling Cartridge. „Ik zou je met plezier naar het station dragen". ,Met plezier?" „Met plezier". Op deze ietwat ongewone wijze begon een idvlie. welke zou voortbloeien tot in lengte der dagen. JE KUNT 'T TOCH NIET MEENEMEN! Zondag 12 Februari zal in den Stadsschouw burg te Haarlem door Het Centraal Tooneel, directeur en artistiek leider: Cees Laseur, het blijspel..Je kunt 't toch niet meenemen" van Moss Hart en George S. Kaufmann opgevoerd 'orden. Medespelenden zijn: Cees Laseur, Mary Dres- selhuys, Jan van Ees. Chris Baay, Rie Gilhuys, Joan Remmelts, Sophie Stein, Ans Koppen. Ge ard Schild. Cor Hermus, Peronne Hosang, e.a. De regie berust bij: Cees Laseur.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6