Kabinet Spaak afgetreden. Houding der liberalen in de kwestie- dr. Martens oorzaak van de crisis. Ernstige incidenten Weber ZEISS-PERIVIST STIENS .VRIJDAG 10 FEBRUARI 1939 HXXREEM'S DAGBEAD 2 Spaak heeft zich in den loop van den middag naar het koninklijk paleis begeven om den ko ning het ontslag van het kabinet aan te bieden. Hij werd belast met de afwikkeling der loo- pende zaken. Vervolgens bracht hij een kort bezoek aan de Kamer, waai- hij door een deel der afgevaardig den langdurig werd toegejuicht, terwijl de Vlaamsch Nationalisten riepen: „Ontbinding". De koning zal heden met de consultaties be ginnen teneinde de ministercrisis op te lossen. Spaak. Aan het einde van den Donderdag te Brussel gehouden kabinetsraad, die om kwart over twaalf begonnen was en heeft geduurd tot vijf minuten over half drie, heeft minister-president Spaak het volgende communiqué voorgelezen: „De liberale ministers hebben den raad doen weten, dat indien dr. Martens geen ontslag zou nemen als lid der Vlaamsche Academie van Geneeskunde het hun onmogelijk zou zijn hun mede werking aan de regeering te blijven voortzetten. De minister-president, van meening dat deze houding hem verhindert te re- geeren, heeft besloten den koning het ontslag van het kabinet aan te bieden. De ministers Balthazar en van Aspre- mont Lynden hebben den kabinetsraad niet bijgewoond." De liberale ministers publiceerden na afloop van den kabinetsraaad het volgende commu niqué: „De heeren Max, Henricot en Coulonveaux, onderscheidenlijk voorzitter van den linkervleu gel der liberale Kamergroep, van den linker vleugel in den Senaat en van den nationalen raad der partij hebben tegenover de heeren Jan- son, Dierckx en Jennissen tijdens een hun op 8 Februari gebracht bezoek medegedeeld, dat in dien dr. Martens niet ontslag zou nemen als lid der Koninklijke Vlaamsche Academie van Ge neeskunde, zij van meening zijn, dat de samen werking der liberale ministers aan de regeering onder deze omstandigheden onmogelijk zou wor den bij gebrek aan iederen steun der liberalen in het parlement. aan de Russisch- Mandsjoerijsche grens. Bij gevechten tusschen Russen en Japanners zouden verscheidene slachtoffers gevallen zijn. Het Japansch persbureau Domei meldt, dat de regeering van Mand sjoekwo door tusschenkomst van den consul der Sovjet Unie te Charbin, krachtig geprotesteerd heeft in ver band met een nieuw incident, dat zich heeft voorgedaan aan de Westergrens tusschen Mandsjoekwo en de Sovjet- Unie. Tientallen Russische soldaten zijn op 6 Februari des middags om drie uur met vrachtwagens van Novo Tsoeroekhaiteei over de bevroren grensrivier Argoen getrokken en heb ben 'n aanval gedaan op de Japansche grenspost, waarop de Japansche grens wacht het vuur heeft beantwoord en de aanvallers heeft teruggedrongen. Den volgenden middag om vier uur hebben ongeveer 20 Russische militairen, gewapend met een kanon en verscheidene machinege weren opnieuw een aanval gedaan op het Japansche grensstation, dcc'n de Japansche grenswacht verdreef hen na een gevecht, dat vier uren heeft geduurd. De Russen hebben zeven of acht dooden en gewonden. Volgens ontvangen berichten neemt het aantal Russische militairen in de buurt waar de gevechten zich hebben voorgedaan toe. Domei verneemt voorts uit Hislar, dat verscheidene cavaleristen uit Buiten Mon golië over de grens gekomen zijn en Mon, ten Oosten van het Boeir-meer in de pro vincie Noord Hingan naderden. Zij werden na een geveebt van drie uur met achterlating van twee dooden, een gewonde en lichte machinegeweren door grenspatrouilles van Mandsjoekwo teruggeslagen. Dit incident heeft zich op 27 Januari voor gedaan. „Oorlof niet onafwendbaar". Dr. Benesj heeft bij aankomst te New-York verklaard niet van meening te zijn. dat een oorlog in Europa onafwendbaar zou zijn. Hij aarzelde niet te verklaren, aldus Reuter, dat hij gelooft dat de democratieën samen den oorlog zouden kunnen verhinderen. Hij denkt niet, dat Duitschland Sudetenland zal gebruiken als uitgangspunt voor een uitval in oostelijke richting en voegde hier aan toe groote verwachtingen te hebben van Tsjecho- Slowakije als staat en volkomen gerust te zijn over de toekomst De heeren Janson, Dierckx en Jennissen heb ben den heer Spaak gevraagd den koning te ver zoeken hun ontslag te willen aanvaarden ais lid der regeering." Onder de namen van persoonlijk heden. die genoemd wordetn ter oplos sing van de regeeringscrisis, komen voor die van den liberaal Janson, den oudpremier en minister van buiten- landsche zaken in het aftredende ka binet, den conservatieven katholiek Pierlot en Van Zeeland. De „Maria de Larrinaga'5 vermoedelijk vergaan. Wrak op de plaats des onheils aangetroffen. Reuter meldt uit New-York, dat het stoomschip „Aurania" een wrak heeft waargenomen bij de plaats, welke het stoomschip „Maria de Larrinaga" als zijn laatste positie had opgegeven en wel op ongeveer 1500 mijl van New-York. Men neemt thans aan, dat het schip met man en muis vergaan is. Ook de „Scanmail" heeft het zoeken naar de „Maria de Larrinaga" opge geven. Uit Amsterdam vernemen wij, dat het stoomschip „Veendam" van den Holland Amerika lijn Woensdag j.l. op het daartoe ontvangen verzoek om hulp van het Engelsche stoomschip „Veendam" van de Holland opgegeven plaats gestoomd en aldaar Donder dagochtend om 11.10 uur Greenwichtijd aan gekomen is. In samenwerking met de „Aura nia" en de „Scanmail" werden onder slechte weersomstandigheden de opsporingen verricht. De ..Scanmail" voer in Westelijke richting; de „Aurania" van het oosten naar het westen en de „Veendam" van het westen naar het oosten. Een nader bericht meldt, dat de „Veendam" op 42,19 graden noorder breedte en 45,43 graden westerlengte talrijke wrakstukken passeerde. In de richting van den wind werd toen door de „Veendam" wederom 20 mijl opge- stoomd en daarbij passeerde het schip de „Aurania". Daar er toen geen hoop meer bestond om reddingbooten aan te treffen, zette de „Veendam" om half n.m. haar reis voort. De overweg bij de Kleverlaan. Zal thans verbeterd worden. In de raadsvergadreing van 28 Juli 1937 is besloten; voor de verbetering van den weg aanleg van de Kleverlaan tusschen de Delft en den Spoorwegovergang een bedrag ad f 5.750 ter beschikking te stellen. In hun des betreffend voorstel aan den Raad merkten B. en W. op, dat het voor de uitvoering van dit plan noodig is, den spoorwegovergang daar ter plaatse te verbreeden. Zij deelén daarbij voorts mede, dat hierover met de gemeente Bloemendaal overleg wordt gepleegd en dat zij zich daarbij op het standpunt stellen, dat Haarlem in de aan deze verbreeding verbon den kosten zal moeten betalen het verschil tusschen een overgang voor rijverkeer en een overgang vor rijwielverkeer. Aangezien de spoorbaan geheel binnen het gebied van de gemeente Bloemendaal ligt, heeft die gemeente zich, voor het verkrijgen van de noodige medewerking, tot de Neder- landsche Spoorwegen gewend. Blijkens de stukken zijn de Nederlandsche Spoorwegen bereid, de verlangde verbreeding voor reke ning van de gemeente Bloemendaal uit te voeren tegen betaling van f 8.240, benevens een jaarlijks te betalen vergoeding voor be heer, onderhoud en vernieuwing van f 437. Alsdan zullen het bij te plaatsen stel afsluit- boomen, zoomede de bestaande mechanisch bediende afsluitboomen electrisch worden be diend. Voor het openen en sluiten van die boomen zal derhalve minder tijd noodig zijn, hetgeen het verkeer daar ter plaatse ten goede komt. Het voor rekening van de gemeente Haarlem komend verschil tusschen de aanlegkosten van een rijwielovergang ad f 3.030 en de thans verschuldigde kosten ad f 8.240 zou alzoo f 5.210 bedragen. In verband met het feit, dat Bloemendaal op de voor het onder houd van den aanvankelijk door haar ge dachten rijwielovergang thans echter een besparing verkrijgt van f 520.84 f 437, of f 83.84 per jaar, is met Bloemendaal over eengekomen, dat Haarlem als bijdrage in ge noemde aanlegkosten zal betalen f 5.210, ver minderd met het gekapitaliseerd bedrag dat Bloemendaal jaarlijks aan onderhoud be spaart. te weten rond f 83, derhalve naar een rente-basis van pet., rond f 2.371, alzoo f 2.839. B. en W. stellen den Raad voor dit bedrag ter beschikking te stellen. VECHTPARTIJ MET DOODELIJKEN AFLOOP TE EINDHOVEN. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft vonnis gewezen in de zaak t^gen den chauf feur J. J. van der V. uit Eindhoven, die al daar in den nacht van 17 op 18 October j.l. tijdens een vechtpartij den arbeider L. S. met eenige messteken van het leven heeft be roofd- Op 26 Januari heeft de officier van Justitie tegen van der V. wegens doodslag vier jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft van der V. wegens mishandeling, den dood tengevolge hebbende heden veroordeeld tot twee jaar gevangenis straf, met aftrek van voorarrest. VEILINGEN. Donderdagavond werden in het Notarishuis geveild: No. 1. Heerenhuis Prof. van Vlotenweg 4 te Bloemendaal. Kooper D Bus q.q. voor 5825 No. 2. Huis Laan van Bloemenhove 11 te Heemstede. Kooper A. Th. Joosten q.q. 4830. No. 3 Huis Laan van Bloemenhove 19 te Heemstede. A. Th. Joosten q.q. 5250. GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. MedJ De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Weer: Wind: Den Helder: lichte motregen matig WZW Vlissingen: betrokken krachtig W De Bilt: lichte motregen matig W Groningen: betrokken zwak WNW Maastricht: betrokken matig WZW Temperat. in gr. C.: Minimum hedennacht in gr. C.: Neersl. afgel. etmaal in m.M.: Den Helder: Vlissingen: De Bilt: Groningen: Maastricht: Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor de kuststrookZacht weer. meest zwaar bewolkt, nu en dan eenige lichte regen of motregen, matige, tijdelijk krachtige Zuidwestelijke wind. Voor het binnenlandZacht weer, meest zwaar bewolkt, nu en dan eenige lichte regen of motregen, meest matige Zuid westelijke wind. StormwaarschuwingsdienstHedenmor gen te 9.15 werd geseind aan alle posten: Attentiesein neerhalen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 42 F. 40 F. 46 F. Het gebied van hoogen luchtdruk nam over Zuid-Duitschland, Hongarije en den Balkan in beteekenis toe. Over Frankrijk bleef de lucht druk echter stijgen. Verschillende storingen bewegen zich van de Azoren over de Golf van Biscaye en de Britsche eilanden naar Duitschland. Zij voeren warme vochtige oceanische luchtmassa's naar West-Europa en verdreven de koude uit Zuid-Duitschland. De ochtendtemperaturen waren aldaar heden morgen gemiddeld ongeveer 12 graden Celsius hooger dan gisteren. Ook in onze omgeving, op de Britsche eilanden en in Noord-Frankrijk steeg de temperatuur nog. Onder invloed van deze vochtige strooming is de bewolking over al zwaar, met nu en dan lichte regen of mot regen. In de Poolzee ontwikkelde zich een zeer diepe depressie, welker kern hedenmorgen bij Spitsbergen lag, met een barometerstand van 971 milibar, is gelijk aan 728 m.M. Tegelijkertijd breidde een rug van hoogen luchtdruk zich uit van Zuid-Groenland over de Noorsche zee naar Zuid-Noorwegen, zoodat de wind in de Poolzee tot stormkracht toe nam en zeer koude arktische luchtmassa's naar Scandinavië getransporteerd worden. Deze luchtmassa's kunnen echter niet verder dan de lijn Koningsbergen—Kopenhagen door dringen en stroomen naar Rusland af. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 769 m.M. Stand van gister 761 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13' Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 7.49 uur; n.m. 20.16 uur. Strand berijdbaar van 12.4518.15 uur. Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. BRILLEN LEVERT GIERSTRAAT 27 - TEL. 16764 (Adv. Ingez. MedJ w as de huid van de „v. d. Wijck" beschadigd? BATAVIA. 9 Febr. Aneta). De Raad van Justitie heeft in de „Van der Wijck"- zaak op verzoek van het O. M. gehoord den heer W. B. van Druten, uit Batavia, die mede deelde dat hij zich geroepen gevoelde getui genis af te leggen van het feit, dat hij destijds 'toen de ..Van der Wijck" te Priok was opge legd) gezien had hoe het schip bij luik 2 op den bodem rustte, waar zeer vele en zeer groote steenen lagen. Hij had toen de veron derstelling geuit, dat dit het schip geen goed zou doen. De getuige-deskundige. de heer Scheltens. die eenige dagen geleden verklaarde, dat de huidplaten van de ..Van der Wijck", toen deze na opgelegd te zijn geweest in reparatie kwam. volkomen in orde bleken, handhaaft deze verklaring. Hij merkt nog op. aan de hand van de vroegere ervaringen met andere schepen, dat er speciaal op gelet is of het opleggen schade aan de huid kon veroor zaken. hetgeen bij de „Van der Wijck" niet het geval is geweest. Deze verklaring wordt nog onderstreept door den getuige-deskundige Van Wijngaar den. die thans ook opnieuw gehoord is. Vervolgens schetst ir. J. A. Schepers, scheepsbouwkundig ingenieur van de K. P. M. uitvoerig, dat open patrijspoorten nimmer de eerste oorzaak van de ramp kunnen zijn ge weest, al zullen zij we! tot het scheef vallen van het schip hebben bijgedragen. Door een andere oorzaak moet water in het schip zijn gekomen, misschien wel door een lek in de afvoerpijp. HET JODENPROBLEEM De Evangelist J. Kits, leider van de „Open lucht-evangelisatie" te Zeist zal op Donder dag 16 Februari a.s. spreken over het Joden probleem in de Kerk der Broedergemeente aan de Parklaan no. 34. Aan de hand van uitspra ken uit den Bijbel zal de heer Kits de hou ding. welke een Christen ten opzichte van de Joden behoort in' te nemen, aantoonen. Deze bijeenkomst wordt georganiseerd door het Comité voor Opwekkingssamenkomsten. TERAARDEBESTELLING VAN SIR HENRI DETERDING. Rede van ir. Kessler. TALLOOZE BLIJKEN VAN BELANG STELLING. DOBBIN (Mecklenburg) 10 Februari (A. N. P.) Het stoffelijk overschot van Sir Henry Deterding, oud-direc teur-generaal van de N.V. Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij, is heden op het landgoed Dobbin ter aarde besteld. De Nederlandsche en Duitsche vlaggen woeien op het landgoed halfstok. In de hal werd des morgens te 11 uur 30 een plechtigheid gehou den, waarbij slechts de naaste familie en intieme vrienden tegenwoordig waren. Te Dobbin zijn honderden telegrammen en brieven van condoleance ontvangen uit de ge- heele wereld. Talrijke officieele vertegenwoor digers uit verscheidene landen bevonden zich ter plaatse. Er waren kransen van de Neder landsche regeering, van rijkskanselier Hitier, van generaal-veldmaarschalk Goering, van den rijksstadhouder van Mecklenburg, van ir. J. E. F. de Kok, directeur-generaal van de Ko ninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschap pij, van Walter Clark Teagle, president van de Standard Oil Company, van de maatschappij „Rhenania", van de „Ossag" te Hamburg en van tallooze andere personen en instellingen. Er bestond, zooals te verwachten was, voor de teraardebestelling zeer veel belangstelling. De directie van de Koninklijke Petroleum Mij. was vertegenwoordigd door de heeren ir. J. B. Aug. Kessler, mr. J. C. van Panthaleon baron van Eek. beiden uit Londen en J. M. de Booy uit Den Haag. Ir. Kessler was de eerste woordvoerder. Hij zeide: Uit naam van directie en commissarissen van de Koninklijke Nederlandsche Maat schappij tot Expolitatie van Petroleumbron- nen in Nederlandsch-Indië en het employée corps van de Koninklijke Shell-groep, wil ik, in de afwezigheid van den heer De Kok, eenige woorden richten tot de nagelatenen van den heer Deterding en tot zijne talrijke aanwezige vrienden. Wij staan hier aan de laatste rustplaats van een groot Nederlander. Welk een ongewoon begrip is „rustplaats" voor een man als Deterding. Werk en inten se belangstelling waren waarop hij gedijde. Het is lastig ons in te denken, dat hij min der dan een maand geleden nog aanwezig was in het volle bzeit van al zijn energie op een bestuursvergadering van de wereldzaak, die onder zijn leiding en in zeer belangrijke mate dank zij hem, werd opgebouwd gedu rende de 36 jaren, dat hij daarvan de ziel was. Sinds twee jaren had dr. Deterding zich teruggetrokken uit de directie van de Ko ninklijke Shell-groep en deze overgedragen aan jongere handen. Het bestuur had nog slechts het voorrecht hem van tijd tot tijd op vergaderingen persoonlijk te ontmoeten. Zijn afwezigheid daar zal door ons allen, commissarissen en directie, als een onherstel bare leemte worden gevoeld. Doch de richt snoer door hem aan ons nagelaten, nl. de creëerende kracht van internationalen goodwill en loyale samenwerking in het be lang van allen, zal onoit ter zijde gesteld worden, integendeel, de verantwoordelijkheid voor den verderen groei en bloei van Deter- ding's zaak kan, wij allen voelen dit, slechts met blijven succes vervuld worden, wanneer diè internationale coöperatie ons richtsnoer blijft. Als ik zou zeggen, dat wij. die de verant woordelijkheid dragen zijn schepping voort te zetten, nu de geest van dezen groote man moeten missen, zou dat inderdaad niet juist zijn. De invloed, die hij gedurende zijn lang actief leven op ons allen heeft gehad, zal nimmer verdwijnen. Sir Henri Deterding is gedurende den tijd, dat hij de opperste leiding van de Koninklijke Shell groep in handen had, met een zeer groot gedeelte van het employé-corps van die zaak in geregelde aanraking geweest. Zijn invloed op hen was als die op zijn jongere collega's. Zijn belangstelling in de velen die aan hem hun werk en welvaart te danken hebben, uitte zich op talrijke milde wijzen. In vind het moeilijk passende woorden te vinden voor de gevoelens van diep leed, dat de vier oudere commissarissen van de Ko ninklijke heeft getroffen. Zij hebben gedu rende zoo vele jaren van voorspoed en van tegenspoed hun vriend mogen steunen in zijn levenswerk. Zij waren tezamen opgegroeid. Een hechte vriendschap was daaruit voortge komen. En nu is hij heengegaan. Hun ver lies laat slechts ruimte voor groote stilte. En wij allen deelen daarin. Spreker richtte tenslotte woorden van troost tot mevr. Deterding en de kinderen. Een vleescliconservenconventie. Naar de Msb. verneemt, heeft een belang rijke groep fabrikanten uit de vleeschconser- venindustrie besloten, de regeering te verzoe ken een vleescliconservenconventie met an nex een quotaregeling in het leven te roepen Het desbetreffend verzoek is bereids bij den minster van Economische Zaken ingediend HAARLEMMERMEER W. J. KLAVER OVERLEDEN In zijn woning te 's Gravenhage is op 75-ja- rigen leeftijd overleden de heer W. J. Klaver, ge- pensionneerd hoofd eener school, die gedurende tal van jaren in Haarlemmermeer als hoofd van de openbare lagere- en uloschool te Hoofddorp is werkzaam geweest. Zijn school stond op een hoog peil door zijn uitnemende leiding en de ijver en toewijding, waarmede hij de belangen van het onderwijs steeds heeft voorgestaan en behartigd. ACTIE BOUWMAN. Donderdagavond hield de Christ. Organisatie van Kleine Zelfstandige Boeren, Tuinders er Middenstanders in hotel De Beurs een vergade ring met den heer A. Bouwman als spreker over de Actie Bouwman. Op den 6en September 1934 werd als gevolg van de crisis-maatregelen in Druten een pro testvergadering gehouden, aldtis de spreker, waar de actie-Bouwman werd geboren. Voor 1932 nog ging men de boeren steunen, doch wat hebben de kleine boeren van de jaar- lijksche uitgaven van 200 millioen gekregen? Vrijwel niets. Dit had tot gevolg dat van de kleine boeren en tuinders ongeveer 40 pet was aangewezen op de werkverschaffing. Wij hebben ons gericht tot het Departement van Landbouw, doch zonder succes. Het basisbedrag wordt in de steunregeling voor den kleinen boer gesteld op f 9 per week. Voor de grooteren is geen basis vastgesteld. Verdoovende middelen tegen rheumatische pijnen. Zij zijn min of meer gevaarlijk lapwerk en het resultaat Ls slechte tijdelijk. Bovendien is een rheumatieklijder, door de bij rheumatische aandoeningen optredende storing in de huid functie, bijzonder gevoelig voor tocht en kou, waardoor ook na het minste tochtje de pijnen weer zullen beginnen. U moet ook niet de pijn bestrijden, maar de ooi-zaak hiervan, die ligt in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Ge moet het kwaad met de wortels uitroeien. Wat ge noodig hebt is een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts, dat lever, nieren en ingewanden aanspoort tot krachtige, regelma tige werking, waardoor het schadelijke urine zuur. dat Uw pijnen veroorzaakt, zal worden verwijderd. En als U de Kruschen-gewoon- te trouw blijft, zullen Uw pijnen geleidelijk verdwijnen, om nooit meer terug, te komen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.40, f 0.75 en f 1.60 (extra groot pak.) (Adv. Ingez. Med.) Er zijn echter nog vele kleine boeren, die de f9 steun nog niet krijgen. Opgegeven moesten alle bezittingen en inkomsten worden Bij de netto-opbrengst der producten, worden vruchtboomen a 5-cent per week en kippen a 1 cent per week nog bijgeteld. Komt dit bedrag dan nog niet tot f 9. dan werd het aanvullende als steun uitbetaald. Door het plotseling opstaan en vertrekken der vragenstellers wordt de zaal leeg en wordt de rede afgebroken. HEEMSTEDE VERKEERSBORDEN OMGEREDEN In den afgelcopen nacht is op de Zand- voorteche Laan ten Oosten van de Houtvaart- brug door een onbekend gebleven automobilist een aantal verkeersborden omver gereden en ernstig beschadigd. De burgemeester van Heemstede verzoekt hun, die hiervan getuige zijn geweest, zich te melden aan het politiebureau Raadhuisstraat No. 27. S. D. A. P. De afdeelïng Heemstede van de S.D.A.P. belegt Vrijdag 10 Februari een ledenverga dering ter vaststelling van voorstellen voor het partij-congres, en voor de candidaatstei- ling voor het partijbestuur. Voorts zal op deze vergadering de heer J. van Boekhoven, gemeenteraadslid van Haar lem, spreken over: „De beteekenis van de komende statenverkiezing". BLOEMENDAAL TERAARDEBESTELLING P. BLOM. Heden werd onder overstelpend groole be langstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer P. Blom, oudsten fir mant en medeoprichter van de firma Blom en v. d. Aa en dir. van de Standaardverzeke ring Mij. Wij merkten op vele vertegenwoor digers uit beurs-, scheepvaart-, handels- en industrie kringen, o.a. T. de Jongh, J. v. d. Mortel, burgemeester van Noordwijk, M. Ro land Holst, H. L. van Eeghen, Th. Lestrieux Hendricks, Boreel de Mauregnaut, C. J. van Tienhoven, E. P. Tegelberg, mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye; W. Quarles van Ufford, M. Quarles van Ufford, P. M. v. d. Rivière, E. den Tex, J. v. d. Vliet, A. P. v. Tienhoven enz. Het woord werd gevoerd door den heer J. ter Meulen als vriend- door baron Van Tuyl van Serooskerken namens „Nimrod" en door P. J. Weyle, namens het personeel. BURGERLIJKE STAND Bevallen: H. C. Th. P. Wempede Man, z., L. P. C. EichholtzFrangois, d., M. Schrijvers Hulsbosch, d„ M. L. FischerDesain, d., J. van GalenZwart, Ondertrouwd: J. Hammink en H. Ketzer, L. Kuiper en E. Hofsté. Getrouwd: J. F. Driessens en M. S. Wiersma, K. H. Blits en M. C. Scholze, S. W. Cornelissen en A. C. Smol, W. Schipper en J. E. Veldhuizen. Overleden: P. Dral, 71 j. echtg. van H. de Loff, P. Blom, 76 j., BENNEBROEK VERGADERING VAN „HET WITTE KRUIS". De afdeeling Bennebroek en Vogelenzang van de Noord-Holl. Ver. „Het Witte Kruis" heeft Donderdagavond haar jaarvergadering gehouden. De vergadering vond plaats in het R.K. Vereenigingsgebouw van Vogelenzang. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer H. A. van Waveren bleek, dat de ver- eeniging van 602 op 674 leden is gekomen, dank zij het persoonlijk werken van de hee ren Schotanus en de Weert. Door de ijverige wijkzuster werden 3170 bezoeken afgelegd be nevens 263 bezoeken aan T. B. C.-lijders. Het keurige verslag werd onder applaus goedgekeurd. Dan volgde het jaarverslag van den penning meester waaruit bleek, dat het batig saldo was gedaald tot f 591.38. De financieele commissie stelde voor de re kening goed te keuren, waartoe werd be sloten. De heer J. Lensen werd als bestuurslid her kozen. In de financieele commissie werd be noemd de heer H. Hulkenberg. De heeren v. Waveren en v. Lierop werden gekozen tot af gevaardigden naar de algemeene vergadering. Uit de mededeelingen van den voorzitter blijkt, dat het bestuur om financieele redenen niet kon overgaan een pensioenverzekering voor de zuster te sluiten. Wel werd een goede verzekering tegen ziekten en ongevallen af gesloten. Door de financieele commissie is het voorstel gedaan den secretaris en den penningmeester een jaarlijksche vergoeding te verleenen van f 50 in verband met het vele werk door hen verricht. Met een opwekkend woord van den voorzit ter den heer Vis, werd de vergadering geslo ten.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2