De bezetting van Minorca. Sleutel weg? t«l 11493 ZATERDAG 11 FEBRUARI 1939 H A A R L E M'S D A G B E A D Nooit las ik mijn courant zoo goed. als door een bril met CROOKES GLAZEN. W. KUIPERS ZN., Gedipt. Opticiens, ZIJLSTRAAT 97 TELEFOON 12726 (Adv. ingez. Medj Door de verovering van Minorca zijn de Balearen geheel in Franco's handen geraakt. Zal dit echter zoo blijven en wanneer dat wel het geval is, hoe groot zal dan de invloed worden van Franco's grooten bondgenoot, Italië, vooral op het kleine, doch uiterst be langrijke Minorca? Want groote belangen staan achter deze bezetting. Geen belangen van koloniale poli tiek. zooals bij de Ethiopische kwestie, doch strategische, waarvoor zoowel Engeland als Frankrijk zeer veel interesse hebben. Dit blijkt al duidelijk uit de geruchten welke den laat- sten strijd de ronde deden, dat Frankrijk op dit eiland aanspraak zou willen maken, om zijn positie ten opzichte van de Afrikaansche kust te kunnen handhaven en verbeteren. Doch naast, Frankrijk staat de andere belanghebbende: Italië. Want Minorca is één dier punten in en aan de kusten van de Mid- dellandsche Zee, die de volle belangstelling hebben Van Rome in verband met het doel van Italic: de vestiging van een groot Ro- meinsch rijk, zooals- het in de grijze oudheid heeft bestaan. Toen Italië na eeuwen een mogendheid van den tweeden rang te zijn geweest, zijn zelf bewustheid weer wat terug kreeg, begon het reeds dadelijk met het zoeken naar vaste steunpunten in de Middellandsche Zee om daardoor weer meer macht te krijgen. Doch in den langen tijd van inzinking, die daaraan was voorafgegaan/had Enge'and zijn slag geslagen. Gibraltar als Engelsche vesting en het Suezkanaal en Egypte onder sterk- Engelschen invloed aan den anderen kant sloten de Middellandsche Zee, terwijl vele eilanden Britsche steunpunten waren gewor den. zoodat Albion deze voor hem zoo be langrijke verkeersader naar Indië en het Verre Oosten geheel beheerschte. Het westelijk deel van de Middellandsche Zee bood geen uitzich ten voor Italië's machtsvermeerdering, want hier lag het geweldige Europeesch-Afrikaan- sche Frankrijk. Daarom werd naar het Oostelijk deel uit gekeken. Tripolis werd 'Italaansch. Bij Cus- tazzo werd Italië verslagen door Oostenrijk. Doch deze nederlaag, evenals enkele andere, ontmoedigden het ontwaakte land niet. Een Italiaansche vloot bezette de Dodekanesos, verscheen bij de Dardanellen. Toen werd het Engeland te erg en met behulp van Frankrijk werd Italië aan het verstand gebracht, dat het. nu mooi genoeg was. Toen kwam de groote wereldoorlog Italië keek eerst de kat uit den boom, sloot zich Vrijzinnig-Democratische Bond. Voor de afdeelingen Haarlem, Bloemendaal en Heemstede van den Vrijz.-Democr. Bond sprak Vrijdagavond dokter A. J. van Leusen over „Verschil en overeenkomst tusschen vrijzinnig heid in godsdienst en politiek". Een groot aan tal leden en introducés had aan de uitnoodiging gevolg gegeven, zoodat de groote zaal van „Lion d'Or" geheel gevuld was met belangstel lenden. De spreker stelde voorop, dat hij een persoonlijke getuigenis gaf. Na een inleiding, waarin hij de ontwikkeling van de politieke ver houdingen in ons land schetste, betoogde de spreker, dat de vrijzinnigen een moeilijke, maar ook noodzakelijke taak hebben te vervullen. Zij vormen, krachtens hun beginsel van vrijheid en verdraagzaamheid, een bindend element en zij kunnen de tegenstellingen verzachten. Vrijzinnig Christendom wil niet aan het dog ma of aan den letter gebonden zijn, maar al leen aan den geest. Dat beteekent de mogelijk heid tot eeuwigdurende vernieuwing en ver dieping. Wezenskenmerk van het Christendom is het waarachtig humanisme. Politieke Vrijzinnigheid verwerpt eveneens dogma's en verstarring. De vrijzinnige politicus wil de richting, die hij als de juiste ziet, volgen in gestadigen groei en voortdurende ontwikke ling. zonder een eindpunt Hij toetst de vraag stukken van den tijd aan zijn beginselen en past zich daarna aan bij de eischen van de tijdsom standigheden. Beide groepen van vrijzinnigen verlangen geestelijke vrijheid, de mogelijkheid van vrije meeningsuiting. Openbaarheid maakt het be strijden en verbeteren van fouten mogelijk. De politicus wil het humaniteitsbeginsel in praktijk brengen. Hij streeft daarom naar sociale recht vaardigheid. Religieuze en politieke vrijzinnigheid zijn voor den spreker onafscheidelijk aan elkaar verbon den. Niet allen zullen hierover gelijk kunnen denken, maar zeker is, dat beginselen, die niet wortelen :n onze diepste levensovertuiging, niet bestand zijn tegen stormen. Geestelijke en mo- reeie herbewapening eischt ook een maatschap- pelijken uitdrukkingsvorm. Werkelijke geeste lijke vrijheid kan niet bestaan naasf materïeele nood. Maar ook kunnen politieke doeleinden niet worden nagestreefd zonder geloof In vooruit gang. Dat geloof schenkt moed en maakt strijdbaar. Met enkele welgekozen citaten van Henr Rolond-Holst en Prof. Casimir verduidelijkte dokter van Leusen zijn boeiend betoog om te eindigen met enkele strofen van het Wilhelmus. Een hartelijk applaus vertolkte de instemming van de talrijke luisteraars. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 10.15 uur. Londen 8.70 7/8 Berlijn 74.50 Parijs 4.92 1 '4 Brussel 31.33 Zwitserland 42.12 New-York 1.85 13/16 toen bij de geallieerden aan. omdat die meer boden dan Duitschland en Oostenrijk. Doch met den vrede in 1918 kwam de groo te deceptie. Aan de Oostkust van -de Adriati- sche Zee ontstond het nieuwe land Joego slavië. De Duitsche koloniën in Afrika kregen Engeland en Frankrijk. Italië kreeg niets. En reeds eerder door Italië veroverde eilanden in de Egeïsche Zee kwamen aan Griekenland terug. Italië bleef echter het oog gericht houden op het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee. Toen Mussolini aan het bewind kwam zei ook hij het: „Italië kan slechts naar het Oosten gaan!" Doch dat wilde niet zeggen, dat Rome niet lette op hetgeen in het Westen gebeurde. Want het voelde maar al te zeer den grooten tegen stand van het Britsche wereldrijk door zijn strategische punten Malta en Gibraltar. De burgeroorlog in Spanje was voor Italië een dankbare gelegenheid om te pogen ook macht te krijgen in het Westen, waar- het zoozeer gevreesde en gehate Gibraltar ligt. In een eventueelen oorlog, waarin Italië en Engeland als vijanden tegenover elkaar zou den komen te staan, zouden de Italiaansche vliegtuigen wel tot Gibraltar kunnen komen, doch de afstand was te groot om geregelde aanvallen mogelijk te kunnen maken. Daarom liet Italië een begeerig oog vallen op de Balearen, terwijl vriendschap met Span je ook van zeer veel belang kon zijn. Tusschen Italië en Gibraltar liggen Sardinië en de Balearen,'belangrijke steunpunten voor de Italiaansche zee- en luchtmacht. Sardinië is Italiaansch, duidelijk blijkt dus het belang van de Balearen, speciaal en het kleine Minor ca, dat den zeeweg van Italië naar Gibraltar en van Marseille naar Algiers toeheerscht. EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam voor het cand.-examen economie de heer A. S. Dijkhuizen. ZENDINGSSAMENKOMST. Zondag 12 Februari om 6 uur hoopt zende ling D. Rijkhoek, met verlof uit- Nainggolan op Sumatra, een Zendingsbijeenkomst te leiden, welke gehouden zal worden in het gebouw der V. E. Gem., Parklaan 106. De heer Rijkhoek hoopt te vertellen over zijn arbeid onder de Batakkers. Maandag 13 Febr. zal een samenkomst voor de jeugd gehouden worden, eveneens onder leiding van zendeling Rijkhoek. H. O. V. Volksconcert. Op het Zondagmiddagconcert van de H. O. V. o.l.v. Jan van Epenhuysen zal de Sym phonic in D. gr. terts iPrager Symphonie) van Mozart worden uitgevoerd, waarna de violoncelliste Eleonore Warren, Variatiën van Boëllman ten gehoore zal brengen. Na de pauze worden uitgevoerd de ouverture ,JLa cassa Ladra" van Rossini. „Prélude a l'après-midi d'un faune" van Claude Debu.*- sy en ais slot „Een nacht op den Kalen berg" van Moussorgsky. AMBACHTSSCHOOL Ook de volgende week bestaat nog gelegen heid leerlingen te doen inschrijven. Tevens kan men in de volgende week van 9 tot 11 uur des morgens en Maandag-, Dinsdag-, Donderdag- en Vrijdagavond van 7 tot 8 uur leerlingen voor de cursus voor scheepsma- chinisten in laten schrijven. De Inimanuel-Kerk in Haarlem- Noord. Ingebruikneming waarschijnlijk met Paschen. Van de aan de Egmondstraat nabij den Rijksstraatweg in Haarlem-Noord gebouwde tweede kerk van de Ned. Hervormde ge meente Schoten de Immanuel-kerk met wijk- en verenigingsgebouw en pastorie zijn de steigers verwijderd, ten teeken dat het exterieur van het geheel z'n beslag heeft gekregen. Ook met het plaatsen van de glas- in -lood-ramen en het aanbrengen van de deuren in den hoofdingang is men gereed gekomen. De door de aannemers-firmanten Broertjes uit Heemstede met bekwamen spoed ter hand genomen werkzaamheden aan de af werking van het interieur verbonden, vor deren zoo goed, dat er veel kans op is dat de ingebruikneming van dit naar het plan van den architect Ir. F. C. J. Dingemans ge stichte nieuwe kerkgebouw eerder zal kunnen plaats hebben dan aanvankelijk vermoed werd. Als er geen stagnatie komt, waar schijnlijk reeds met Paschen. De installatie van de centrale verwarming van het gebouw hetwelk pl.m. 600 zit plaatsen zal bevatten is aangebracht. Verioachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Zacht weer, plaatselijk mistig, overigens meest zwaar bewolkt, eénige lichte regen of motregen, matige Zuidwestelijke tot Zuidelijken wind. Het gebied van hoogen luchtdruk over Frank rijk nam in zijn kern iets in beteekenis af. Het breidde zich echter nog verder naar het Noorden uit. Een breede strooming van warme vochtige Oceanische luchtmassa's dringt steeds verder naar het Oosten door en verdrijft thans de kou de lucht uit Scandinavië. Over geheel West- Europa zijn de ochtendtemperaturen ver boven normaal. In de bovenlucht is de temperatuur zeer hoog. De nulisoterm ligt boven ons land op ongeveer drie duizend meter hoogte. Ook de bergstations in Duïtschland. Zwitserland en Zuid Frankrijk melden weer hoogere temperaturen: Saentis 2500 meter hoog, min 4 graden Celsius. Jungfraujoch 3450 meter hoog. min 5 graden Celsius en De Mont Ventaux 1900 meter, plus 17 graden. Alleen in Zuid-Frankrijk was de temperatuur tengevolge van nachtelijke uit straling vrij laag, doch slechts op enkele stations onder het vriespunt. Op de Britsche eilanden en in de omgeving van ons land blijft het weer over het algemeen zwaar bewolkt doch betrok ken met tijdelijke opklaringen. Hier en daar valt nog lichte motregen, terwijl zich plaatse lijk mistgebieden gevormd hebben. Een nieuwe storing deed hedenmorgen in Ierland den baro meter dalen, terwijl zich ver in het Zuid-Westen op den Oceaan een diepe depressie ontwikkelt. Het oude minimum nadert thans IJsland en deed ook daar de temperatuur tot boven nor maal stijgen. In de Poolzee steeg de luchtdruk zoodat de aanvoer van Arktische luchtmassa's naar Noord-Scandinavië minder werd. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 772 m.M, Stand van gister 769 mM. Neiging: Vooruit. Opgave van: CARLL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zondag v.m. 8.47 uur; n.m. 21.23 uur. Strand berijdbaar van 14.0019.00 uur. Maandag v.m. 10.04 uur; n.m. 22.49 uur Strand berijdbaar van 15.0020.45 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. DE SLEUTELSPECIALIST, L. Veerstr. 10 (Adv. Ingez. Med.) BILJARTEN. Kampioenschap van Haarlem 2e klasse. Vrijdagavond zijn de wedstrijden om den plaatselijken kampioenstitel der tweede klasse op klein-biljart cadre 35 c.M. in het clublokaal van de „M. C. Haarlem" in de Barteljorisstraat begonnen, nadat de voorzitter van de organi- seerende club, de heer W. Houtkooper, een kort openingswoord had gesproken. De partijen hadden het volgende verloop: G. v. d. BergL. de Zwart (beiden „B.C. Haarlem"). Nadat v. d. Berg goed begonnen was met op de 4e beurt 24 te maken, presteert hij later weinig Sneer. Wel loopt de Zwart regelma tig uit, maar het blijft een sukkelpartij.. pnt. brt. h.s. gem. G. v. d. Berg 128 38 26 3.36 L. de Zwart 150 38 21 3.94 De partij C. v. d. Hoek-P. Slot (beiden „D. E. S.") was zeer spannend. Slot liep aanvanke lijk met kleine series uit, terwijl zijn partner er niet in kon komen. Op 't eind maakte v. d. Hoek een fraaie 41 en nam de leiding, doch Slot weet te winnen met 3 caramboles voorsprong. C. v. d. Hoek 147 32 41 4.61 P. Slot 150 32 13 4.68 In de partij J. HasselmeijerA. Corver (bei den „Insulinde") speelde de laatste een fraai spel. Na 7 beurten was de stand reeds 27 om 66 en na 13 beurten 48 om 87. Hasselmeijer bleef beneden zijn kracht, zoodat Corver onbe dreigd won. J. Hasselmeijer 86 23 24 3.73 A. Corver 150 23 29 6.52 Hedenmiddag te 4 uur en Zondag te 2.30 uur worden de wedstrijden voortgezet. Wereldkampioenschap IJshockey Canada en de Vereenigde Staten winnen. Zwitserland en Tsjecho-Slowakije kampen om het Europeesch kampioenschap. Besloten is, dat de ontmoeting tusschen Zwitserland en Tsjecho-Slowakije in de finale poule zal beslissen, welk land den Europee- schen kampioenstitel zal mogen dragen. Voor de finale der troostronde won Italië van Letland met 21 (11, 1—0, 00). Canada sloeg Bazel voor 14.000 toeschou wers Zwitserland met niet minder dan 70 (20. 40, 10). Snelheid en techniek der Canadeezen wonnen het van het enthousiasme der Zwitsers. Bovendien viel er van de zoo geroemde homogeniteit der Zwitsers niet veel te bespeuren, met het gevolg, dat de Trail Smoke Eaters regelmatig de score konden opvoeren. De Zwitsers waren wel gehandicapt, omdat zij de beide Cattinis niet hadden kun nen opstellen, in verband met verwondingen. Te Zürich wonnen de Vereenigde Staten met 10 van Tsjecho Slowakije, na een strijd, welke tweemaal verlengd moest worden. In de zevende minuut der tweede verlenging wist Quirk de verdediging, inclusief doelman Hertl te passeeren. De Tsjechen hadden tot op dat moment uitstekend verdedigd, doch de vermoeidheid deed zich gelden. Vijfduizend toeschouwers woonden deze ontmoeting bij. Polen won met 3—0 (1—0, 1—0, 1—0) van Hongarije voor de vijfde tot en met de acht ste plaats. PAARDENSPORT. Concours Hippique. Op Donderdag 4 Mei a.s. zal de Houtrusthal wederom haar poorten Openen voor het groote concours hippique, dat verleden jaar. als het eerste „overdekte" concours in den lande, zoo succesvol zijn debuut heeft gemaakt. Het concours vangt aan op Donderdagmid dag 4 Mei en eindigt op Zondagavond 7 Mei hetgeen dus inhoudt, dat het aantal dagen t.o.v. 1938 met één is vermeerderd. Dit houdt verband met de uitbreiding van 't programma dat behalve springconcoursen 1., m. en m. en onderscheidene nummers voor rij- en jachtpaarden zeer waarschijnlijk ook enkele nummers voor tuigpaarden zal bevatten. CRICKET. RHODESIA—M.C.C. Vrijdag begon te Salisbury de tweede wed strijd van Rhodesia tegen de M.C.C. Hutton, Paynter, Ames en Verity namen rust. Evenals in de ontmoeting te Bula Waya trad op den eersten dag de regen als spelbreker op en wederom konden de Engelschen het eerst gaan batten. Het succes was ditmaal aan den kant van de Zuid-Afrikaansche bowlers die voor slechts 54 runs de wickets van Wright, Yardley, Gibb en Valentine wisten te nemen. Hammond met 43 bracht verbete ring doch de Engelsche captain kreeg van de overige batsmen geen steun. Alleen Fames sloeg een harde 33 bijeen. Hij werd evenals zijn captain gevangen. Op het einde van den eersten dag waren er 152 runs bijeen voor het verlies van 9 wickets. DAMMEN. KWARTETWEDSTRIJDEN OM DEN DE GRAAF'S WISSELBEKER. Nog geen beslissing! Donderdagavond j.l. speelde het kwartet der Haarlemsche Damclub in het clublokaal der Damclub „Oosterkwartier" voor bovengenoemde wedstrijden tegen het kwartet van de Damclub „Het Noorden". Zooals bekend, vocht de Haar lemsche Damclub voor haar laatste kans op den beker en moest beslist alle partijen winnen om gelijk met „Oosterkwartier" op de eerste plaats te eindigen. Het begin zag er voor de Haarlemsche Dam club zeer hoopvol uit, want Fabel was reeds spoedig een schijf voor tegen Poots, terwijl even later J. W. van Dartelen door een verrassenden damzet voor de eerste overwinning der H. D. C.'ers zorgde. Toen later P. J. van Dartelen en Sluiter wel verdiend gewonnen hadden en de stand dus op 60 voor de Haarlemsche Damclub was ge bracht, concentreerde alle belangstelling zich op de laatste partij tusschen Fabel en Poots. Niet tegenstaande de H. D. C.'er een schijf voor stond, verdedigde Poots zich zeer hardnekkig en een beslissing was te 12 uur nog niet verkregen. Deze partij moest dan ook worden afgebroken en wordt Maandagavond a.s. in het clublokaal der Haarlemsche Damclub voortgezet. Zeer waarschijnlijk bevat de afgebroken stelling niet meer dan remise! In dit geval is de Damclub „Oosterkwartier" voor een jaar bekerhoudster, aangezien de Haarlemsche Damclub dan juist één bordpunt te kort komt. Het kwartet der Damclub „Haarlem" ver loor met 53 van „D. O. S.", waardoor de eind stand van dit interessant tournooi luidt: No. Clubs v.-t. gesp. gew. gel. verl. bordp. Damcl. Oosterkwartier 4 3 0 1 2210 Haarl. Damclub 4 3 0 1 20—10 Damcl. Haarl^n 4 2 0 2 1616 Damvereen. D. O. S. 4 1 1 2 1220 Damcl. Het Noorden 4 0 13 1020 Met een afgebroken partij. De gedétailleerde uitslag van den wedstrijd Haarlemsche Damclub„Het Noorden" luidt: Bord no. 1 J. B. Sluiter Jr.J. v. d. Meulen 20; 2. P. J. van DartelenH. Boekei 20; 3. Joh. FabelL. Poots afgebroken; 4. J. W. van DartelenA. Bron 20. De eerstgenoemde spelers zijn van de Haarlemsche Damclub. DAMES-HOCKEY. HET PROGRAMMA VAN ZONDAG. Eerste klasse: B. D. H. C.Gooi Rood WitAmsterdam H. H. IJ. C.Hilversum H. O. C.—H. D. M. Overgangsklasse: TogoRood Wit II KievitenAmsterdam II Tweede klasse A: Gooi IIHurley S. C. H. C.de Staart O. K.Victoria Tweede klasse B: H. D. M. II—Be Fair Gooi IIIAmersfoort Schaerweyde—H. H. IJ. C. II Derde klasse B: ZandvoortAmsterdam III Leiden II—B. D. H. C. IV Derde klasse C: Amsterdam VB. D. H. C. III Gooi IVAmsterdam IV Be Fair IILaren Vierde klasse E:" H. B. S. II—Rood Wit IV Strawberries IIB. D. H. C. VII VOETBAL. HAARLEM—V. S. V. Haarlem verschijnt met het volgende elftal: De Vries, Verhappen, Visser, De la Mar, Effern, Van Gooi, N. N., De Winter, v. d. Hulst, Smit, Ninaber. Het is nog niet bekend, wie op de rechts buitenplaats zal spelen. Met een plaatsvervanger voor Broek en Van der Kuil in plaats van Bot, komt V.S.V. als volgt uit: Michel, Van Osch, Rechsteiner, Heins, De Vries, Van den Gevel, Döhring, Van de Kuil, Van der Lugt, Balvers. Sterk. E.D.O. 2—STORMVOGELS 2. E.D.O. 2 speelt met: Verhagen, Hulshof, Bos, Koene, Augustinus, Manakker, Nottrot, Geemen, Prins, Kelder, Oomen Jr. WEST FRISIA—E. D. O. De opstelling van E.D.O. is: Wille, Steffens, Zandstra, Koene, Schijvenaar. Oomen, S. Spek, v. Zaanen, v. d. Putten. Timmermans, P. Spek. Zilverberken in de Lente. In 't maanlicht staan de berkeboomen stil en geheimnisvol te droomen. Hun bleeke glans verdiept zich thans, alsof zij 'n feesttooi hebben aangenomen. De blaren parelen onwerk'lijk om hun kruinen. In deze lichte lentescheemring in de duinen. Zoo blij en blank, en edel-slank, zijn boomen die te droomen staan in sprookjestuinen. De maan kwam groot en bloedrood uit het niets opstijgen. En goot haar bevend zilver over stam en twijgen Wier bloeseming een zwerveling voor een almachtig Kunstenaar het hoofd deed nijgen. Het lijkt wel of hier meisjes staan te droomen In feestgewaden naar het dal gekomen, voor 'n Lentedans bij sterrenglans. Een Boschgod tooverde hen om in boomen. De nachtegaal heeft zich genesteld in hun twijgen. Ik hoor een wondere melodie ten hemel stijgen, 'k Zwerf de vallei eerst dan voorbij, als 't Voorjaarslied versmolten is in plechtig zwijgen. ANTONIE PONS. E. H. S.—T. H. B. E. H. S. verschijnt met: v. Raay, E. v. Ommeren, Hendriks, Feye, v. d. Meulen, Wolkenfeit, Wagner, v. d. Matten. Walstra, Kroonsberg, Hooydonk. Diocesaan Haarlemsche Voetbalbond. In verband met het overlijden van den Paus zijn alle wedstrijden van den Diocesanen Haarlemschen Voetbalbond, vastgesteld op Zondag 12 Februari, afgelast. HAARL. VOETBALBOND WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 12 FEBRUARI 1939. IA Hillinen 2—Schoten 2, 10 uur, A. v. Dam IVODWO—DeCeO, 10 uur, J. Fortgens. EDO 3—Kinheim 3, 10 uur, I v. d. Ven. IB VOG—EDO <5, 10 uur, J. F. Ploeg. HFC 3—Kinheim 2, 10 u„ J. v. d. Wereld. Droste—RCH 3, 10 uur, W. van Loenen. 2A Haarlem 4—Beverwijk 3, 10 uur, A. J. Grootegoed. VSV 3—Kinheim 4, 12 uur. R. Honijk. Stormvog. 4—EDO 6, 12 uur. W. Lubbers 2B DIO 2—Kenn. 5, 11.30 u„ W. H. Korevaar Beverwijk 2Brederode. 12 uur, J. N. Spierdijk. VVB 2—EHS 2, 10 uur, J.H. Martens Jr. DSK—HFC 4, 10 uur, G. F. Born. Stormvogels 3—VSV 4, 12 u„ F. Hendriks 2C Kennemers 3Bloemendaal 3, 10 uur, C. J. Roodt. Zandvoort 3Haarlem 5, 10 u., S. Tulen. RCH 6N.-Vennep, 10 u„ E. Kerkman. Spaarnevogels 2—Halfweg 2, 10 uur, H. H. Kraneveld. ETOWH, 2 uur, G. Kerkman. 2D DamiatenSchoten 3, 10 u„ J. C. v. Tol. RCH 7Zeemeeuwen 3, 10 uur, D. Baas. Kennem, 4Kenau. 10 u„ F. Keerwolf Jr SpaarndamTHB 2, 10 uur, H. Scholts. 3A SwastikaWaterloo, 10 uur, C. v. d. Pol. Ripperda 2RCH 8, 10 uur. A. Kuijper. Beverwijk 4EDO 7, 12 uur, K. de Boer. 3B Zandvoort 5Hillinen 4, 10 uur, K. Bergmann. DeCeO 2—HFC 5, 10 uur. H. C de Wid. Spaarnevogels 3Zeemeeuwen 4, 12 uur, A. G. Peperkoorn. Heemst. 2THB 3, 10 u. C.A.deFeber. 3C VSV 5Kennemers 7, 12 uur, S. Koning. Brederode 2Haarlem 7, 10 u., L. Menist Kenau 2EHS 3, 10 uur, G. de Raadt. Bloemend. 4RCH 9, 10 u„ G. v. Slooten. 3D DIO 3—Hillegom 3, 11.30 u„ H. J. Jore. Hillinen 3—SV '34 2, 10 uur, J. C. Luiten DeCeO 3Halfweg 3, 12 uur, M. Kruijff. 3E IVODWO 3Kennemers 8, 12 uur, W. de Groot Jr. Kemphaan 2Haarlem 8, 10 u„ J. Keur Brederode 3Ripperda 3. 12 u., W. Kelder 3F Heemstede 3—DKT, 10 uur, W. Goulooze. DSK 2Zandvoort 6, 12 uur, A. C. Slobbe Hillegom 4—THB 4. 10 u„ W. F. Kruijff. 3G Spaarnestad 2Bloemendaal 5, 10 uur, C. J. Hunik. Waterloo 2Beverwijk 5, 10 uur, Th. Verhoef. Schoten 5Ripperda 4, 10 uur, S. Duin. EHS 4—WH 2, 10 uur, N. Pannevis. 4A Haarlem 9Spaarndam 2, 10 u„ B. v. Dijk Bloemendaal 6DeCeO 5. 10 uur, Th. Portegies. Brederode 4Kemphaan 3, 2 uur, J. Wartenhorst. VI. Vogels 3Ripperda 5, 10 uur, G. Winkelaar. 4B Damiaten 2Kemphaan 4, 12 uur, (terrein Kemphaan), G. van 't Hul. RCH 13—EHS 5. 10 u.. S. J. de Vries. 4C Halfw. 4DOA 2, 10 u„ G. A. H. v. Roijen Nieuw-Vennep 2VOG 2, 2 uur, J. W. J. de Nijs. DeCeO 4—DSK 4, 2 u„ C. J. Stolwijk. ETO 2Zeemeeuwen 5, 12 uur, Chr. Fr. Möhlmann. 4D Schoten 6Spaarnevogels 5, 10 uur, G. P. J. van de Wiel. Ripperda 6ETO 3, 10 uur, J. J. L. Houttuin. WH 4—VVB 3, 10 uur, J. W. Hogendijk. Waterloo 3Swastika 2, 2 uur, J. W. J. Nijsen. Junioren-competitie. A VSV aSchoten a, 12 uur, J. A. G. Krouwels Jr. Haarlem aBeverwijk a, 10 uur, H. M. Philips. (Gem. Speelterrein Mr. Jan Gerritszl.) EDO a—HFC a, 10 uur. J .M. P. Giebels. Kennemers aStormv. a, 12 u„ A.Bras. B Kinheim aRCH b, 10 uur. A. G. Krab. Kennemers bVVB a, 10 u., L. v. Halem. Haarlem b—HFC b, 10 uur, F. H. Seljee. C HFC cHillinen, 10 u., Th. G. Vloemans EDO b—WH, 12 u.. J. Th. Jordan Jr. Zeemeeuwen aZandvoort 3, 10 uur, Joh. Hendriks. D Bloemendaal cSpaarndam, 2 uur, J. F. Kroonsberg. Kinheim bRCH d, 10 u„ M. Bloemink. DOA—Haarlem d, 10 uur, C. J. Hartman. E HFC d—Heemstede, 10 u., J. A. v. Bakkum EHS—DSK, 10 uur, J. C. de Graaf. THB—VI. Vogels. 10 uur, J. Schaap. Schoten bZandvoort b, 12 uur, P. Kok.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2