Azana wil niet naar Madrid Miaja pleegt overleg met het vlootcommando. Bérard heden naar Burgos. Nieuwe Hongaarsche regeering. EMS ER-PAST ILL ES HOEST EN VERKOUDHEID Belgische kabinetsformatie kost moeite. RADIO VRIJDAG 17 FEBRUARI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Wenscht Del Vayo tot overeenstemming met Franco te geraken? LONDEN 17 Februari (Havas). Verscheidene Britsche bladen, o.a. de „Times" berichten uit Parijs, dat Azana opnieuw geweigerd heeft naar Madrid terug te keeren en hierdoor heeft bewezen dat hij niet instemt met de politiek van tegenstand van Negrin. De „Daily Telegraph" voegt hieraan toe, dat Del Vayo op het punt staat naar Madrid terug te vliegen, teneinde met de republikeinsche leiders te spreken over de beste wijze om een einde te ma ken aan den oorlog. Het schijnt, dat hij zelf van meening is, dat men met Franco tot een overeenstemming moet geraken. Uit Parijs wordt gemeld: Del Vayo heeft gisteren zijn besprekingen met Azana voortgezet. Bevestigd wordt, dat Del Vayo onmiddellijk na aankomst te Parijs Azana heeft gevraagd naar Madrid terug te keeren, maar dat Azana in Parijs wil blijven. Azana, zou nl. van meening zijn dat zijn terugkeer naar Madrid zou kunnen worden uitgelegd als een goedkeu ring van de politiek van tegenstand tot het uiterste, terwijl hij gekant blijft tegen zoo'n houding. Integendeel wenscht Azana, dat zoo spoedig mogelijk een einde komt aan de vijan delijkheden. Britsche bemiddeling? In dezen geest zou Azana, naar het schijnt, Del Vayo op de hoogte hebben gebracht van de pogingen, die op het oogenblik worden onder nomen met het oog op een staking van den oorlog. Rechtstreeksche onderhandelingen tus- schen vertegenwoordigers der beide Spaansche partijen bleken moeilijk tot stand te brengen. Derhalve zou men zijn toevlucht hebben geno men tot tusschenpersonen. Men verzekert, in sommige Spaansche kringen, die over het alge meen welingelicht zijn, dat hooggeplaatste Brit sche persoonlijkheden er in zouden hebben toe gestemd die rol op zich te nemen. De besprekingen zouden reeds thans aange vangen zijn op den grondslag van de drie volgende eischen der republikeinsche regeering, welke zeer dicht staan bij de door Negrin opge somde vredesvoorwaarden tijdens de laatste zitting van de Cortes in Figueras op 2 Februari voor de algeheele bezetting van Catalonië dooi de rechtschen. Ie. Ontruiming van het Spaansche gebied door de buitenlandsche vrijwilligers. 2e. De verzekering, dat geenerlei repressaille tegen de republikeinen zal worden uitgeoefend. 3e. Verdwijning van iederen buitenlandschen invloed op het oogenblik, waarop het Spaansche volk over zijn lot zal beslissen. Wanneer deze voorwaarden vervuld zijn, zou een wapenstilstand gesloten kunnen worden. Men heeft in dezelfde kringen trouwens het ge voelen dat over en weer oprecht gevoerde on derhandelingen een soepeler vorm der eischen Zou kunnen opleveren. Ten aanzien van den wapenstilstand overweegt men, dat daarover zou kunnen worden onderhandeld, hetzij met de regeering te Madrid, hetzij met generaal Miaja. Men is derhalve in deze kringen van meening dat tenslotte het einde van den oorlog zou af hangen van het antwoord der autoriteiten te Burgos op de republikeinsche eischen en men gelooft, dat slechts in geval, waarin zij catego risch zouden worden, een accoord onmogelijk zou worden, wat daarvan ook het gevolg moge zijn. Miaja naar Cartagena. CARTAGENA 17 Februari (Reuter). Generaal Miaja is te Cartagena aangekomen en De Senator wil herinneren aan „de lessen der geschiedenis Bérard. Hedenavond 20.50 uur zal Léon Bérard Parijs verlaten om naar Burgos te gaan. Bérard zal op zijn nieuwe reis naar Burgos vergezeld worden door twee leden van het diplomatieke personeel, die den rang van am bassade-secretaris hebben, en verscheidene an dere ambtenaren. Bérard heeft gisteravond een bezoek ge bracht aan het ministerie van ooi-log, waar hij werd ontvangen door Daladier. Toen Bérard na dit onderhoud van 45 mi nuten weer buiten kwam. verklaarde hij tegenover de vertegenwoordigers van de pers slechts, dat hij zich voorstelde de Spaansche rechtsche leiders te herinneren aan de lessen der geschiedenis der beide landen, die willen dat vredelievende betrekkingen worden on derhouden. Hij voegde hieraan toe, dat hij Vrijdagavond dacht te vertrekken, maar dat hij voordien nog een onderhoud zou hebben met Bonnet. Bérard zal worden vergezeld door Saint, adjunct-chef van het ministerie van Buiten landsche zaken en Baraduc, ambassade secretaris. Bonnet heeft Bérard gistermiddag ontvan gen voor diens vertrek naar Burgos. heeft zien onmiddellijk in verbinding gesteld met het commando van de vloot. Graaf Teleki minister-president. Uit BOEDAPEST: Graaf Teleki heeft een nieuwe regeering gevormd, welke gelijk is aan de vorige, met uitzondering van den minister president. Deze functie wordt uiteraard door Teleki zelf vervuld. Tele ki. Minister-president Teleki heeft in de regee- ringspartij verklaard, dat het feit, dat de sa menstelling ongewijzigd is gebleven, het beste bewijs vormt, dat het voornemen bestaat de politiek van Imredy ongewijzigd voort te zet ten, in de buitenlandsche zoowel als de bin- nenlandsche politiek. De nieuwe regeering handhaaft de wetsvoorstellen op de Joden, zoowel als die betreffende grondhervorming in ongewijzigden vorm. Havas wijst er op, dat Hornan de portefeuille van eeredienst van Teleki heeft overgenomen. Italiaansche lezing van de bezetting van Minorca. De Giornale d'Italia eischt voor de vliegers van het Italiaansche legioen de verdienste op de overgave van Minorca te hebben tot stand gebracht. Het blad acht het „nuttig" de omstandig heden der bezetting van het eiland door de nationalisten uiteen te zetten. Het verklaart, dat reeds 25 Januari „de bevelvoering van de luchtmacht van het legioen op de Balearen" een plan had uitgewerkt voor de directe in bezitneming van het eiland met het oog op den te verwachten val van Barcelona. Het blad herinnert aan het uitgooien van pam fletten en voegt daaraan toe: Op 7 Februari moesten de vliegers van het legioen ophouden met het oog op „onderhan delingen" die gevoerd werden aan boord van de Devonshire „doch om acht uur 's morgens, aldus het blad, terwijl de onderhandelingen zich schenen te bestendigen, daarmede de be slissende actie kortwiekend, heeft zich een nieuw feit voorgedaan". Het blad legt dan uit dat verkenningsvluch ten hadden vastgesteld dat te Ciudadela en Mercadel een opstand was uitgebroken. Toen besloot de bevelvoering van de luchtmacht van het legioen achttien vliegtuigen uit te zenden om Port Manon te bombardeeren, ten einde den republikeinen te verhinderen de beweging in de kiem te smoren. GEEN VERDEDIGINGSWERKEN AAN DE FRANSCH-SPAANSCHE GRENS. Gistermiddag zijn talrijke Fransche parle mentsleden, die tot de tegenwoordige meerder heid behooren, onder voorzitterschap van Louis Marin van de republikeinsche federatie bijeengekomen. Vallat van de republikeinsche federatie, Badie, radicaal-socialist, en Devaux van de Parti Social Francais, die uit Burgos en Bar celona teruggekeerd zijn. hebben den toestand in het rechtsche Spanje uiteengezet. Vallat bevestigde, dat in het Pyreneeëngebied. dat reeds lang voor de verovering van Catalonië in handen van Franco was, beslist niets tot stand gebracht is, dat ook maar in het minst het karakter draagt van offensieve militaire werken. De drie voornaamste vliegvelden in Noord-Spanje, te San Sebastian. Vittoria en Logrono, zijn leeg en geheel verlaten. De parlementsleden wezen eveneens óp de vermindering van de buitenlandsche effectie ven in het rechtsche Spanje. De Italiaansche effectieven, die 50.000 man hebben bedragen zijn geslonken tot 20.000 man. De Duitsche effectieven zijn teruggebracht tot enkele honderden en op het oogenblik zijn er no» slechts ongeveer 40 vliegers. Arrestaties en huiszoekingen in Praag. De politie heeft gisteravond te Praag vijf per sonen gearresteerd op grond van een onderzoek, dat thans wordt ingesteld naar illegale werk zaamheid van communisten. Er is in meer dan 2000 huizen een onderzoek ingesteld ALGEMEEXE STAKING OP JAMAICA MISLUKT KINGSTON. (Reuter.) Te oordeelen naar de berichten, die uit verschillende deelen van Ja maica zijn ontvangen, is de algemeene staking op een mislukking uitgeloopen. Onder bewaking van troepen met de bajonet op het geweer zijn enkele vrachtwagens met „stakingbrekers" naai de haven van Kingston gereden om daar een schip te laden. DE WERKLOOSHEID IN ZWITSERLAND DAALT. Officieel wordt te Bern medegedeeld, dat het aantal werkloozen einde Januari 80.079 bedroeg tegen 84.753 einde Januari 1938. Met uitzondering van de uurwerkindustrie is de werkloosheid in alle bedrijven gedaald. DE ECHTE Let op dit Handelsmerk zijn en blijven van ouds het beste middel b, (Adv. ingez. Med.) Pierlot hoopt nochtans te zullen slagen. Pierlot heeft, na door den Koning ontvangen te zijn, medegedeeld, dat de liberalen, die hij gisteren geraadpleegd heeft, verklaard hebben onmogelijk aan de regeering te kunnen deel nemen. Pierlot voegde hieraan toe, dat hij thans zal trachten een regeering te vormen, die steunt op socialisten en Roomsch-Katholieken. Hij hoopt een sterk kabinet te kunnen tot stand brengen, dat zich aan het parlement zou kunnen voor stellen met de verwachting dat de liberalen dan toch nog zouden kunnen medewerken. In een gisteravond voor de pers afgelegde verklaring zegt de kabinetsformateur Pierlot, dat hij op nieuwe moeilijkheden is gestuit. Het was hem gebleken, dat in de katholieke partij sterke tegenkanting heerschte tegen deelneming aan een twee-partijenregeering. Onder deze om standigheden had hij gemeend, dat hij er waar schijnlijk van zou moeten afzien de hem opge dragen taak te vervullen. De katholieken, die zich in beginsel bereid hadden verklaard in de regeering zitting te nemen, hadden Pierlot ech ter verzocht niet terstond een besluit te nemen, doch zich nogmaals mét de liberalen in verbin ding te stellen. In elk geval was volgens Pierlot thans de oplossinig, in dezen of genen zin, nabij. De katholieke oud-minister heeft nader ver klaard, dat hij pas van het vormen van een regeering zal afzien, als de katholieke partij er bezwaar tegen heeft, dat haar vertegenwoordi gers eraan deelnemen. Op vragen betreffende de zaak-Martens heeft Pierlot verklaard, dat bepaalde onthullingen, die door de pers gepubliceerd zijn, nieuwe ge zichtspunten zouden kunnen opleveren, doch dat rekening diende te worden gehouden met het door de Vlaamsche openbare meening inge nomen standpunt. Financieele toestand van het land eischt dringend oplossing van de Kabinetscrisis. In een gisteravond gehouden bijeenkomst van het Directorium van het katholieke blok heeft, naar de „Libre Belgique" meldt, de minis ter van financiën, Janssen, een volledige uit eenzetting gegeven van den financieelen toestand des lands. Deze uiteenzetting heeft volgens het blad diepen indruk gemaakt. Het algemeene oordeel is, dat de financieele toestand van het land het beslist noodzakelijk maakt, dat binnen den kortst mogelijken tijd een regeering wordt gevormd. Echter is gebleken, dat het meerendeel der aanwezigen tegen een twee-partij enregeering (katholiek-socialistisch) was, en vooral Janssen. De laatste en de meerderheid der leden van het directorium zijn van meening, dat de oplossing van het financieele vraagstuk de medewerking van alle partijen vereischt. Vervolgens ook om dat de vorming eener twee-partij enregeering de zaak-Martens niet zou oplossen. ,,De Italiaansche vrijwilligers zullen blijven zoolang als Franco dat wil." Ten aanzien van het blijven der Italiaan sche combattanten in Spanje schrijft de „In- formazione Diplomatica" o.m.: „Zij zullen naar hun vaderland terugkeeren, zoodra Fran co te kennen zal geven dat hun taak voltooid is. Niet eerder". Evacuatie uit Madrid hervat. De stad onophoudelijk gebombardeerd. MADRID 17 Februari (Havas). In verband met bombardementen op de hoofd stad heeft de gemeenteraad van Madrid beslo ten de evacuatie van kinderen te hervatten. Een honderdtal kinderen is door de zorg van het Zwitsersche comité tot hulp aan Spanje naar Albacete gebracht. De stad wordt met granaten van zwaar kaliber gebombardeerd. Elk half uur valt een projec tiel op de stad, hetgeen de bewoners in voort durende spanning houdt. De aanvallers hebben het vooral gemunt op de zuidelijke wijken en op de omgeving van de be kende Calle Alcala, die dwars door de stad loopt. Bij de bombardementen van eergisteravond en gisternacht zijn zes dooden en vijf gewonden gevallen. Ook Valencia gebombardeerd. Gistermiddag hebben tien Savoia vliegtuigen een honderdtal bommen op de haven van Va lencia laten vallen Sir John Simon is optimistisch. Aan een diner, aangeboden door de British Steel Federation te Londen heeft Sir John Si mon gisteravond een redevoering uitgesproken, waarin hij o.m. zeidf In het geheele land heerscht een versterkt ge voel, dat de vooruitzichten van den vrede ze kerder worden. Men voelt dit toenemende ver trouwen in de atmosfeer, het oefent zijn invloed uit op de City en geeft meer aanmoediging aan de kooplieden. Deze ver verspreide indruk is te danken aan een combinatie van oorzaken, n.l. aan de wetenschap, dat Groot Britannië dagelijks sterker wordt, aan de wetenschap, dat wij bereid zijn om iederen noodzakelijken last op ons te ne men om ons veilig te maken, aan de nauwe en warme overeenstemming tusschen Groot Britan nië en Frankrijk, aan onze goede betrekkingen met Amerika, aan de vooruitzichten op een spoe dig einde van den Spaanschen oorlog, zonder dat die over de grenzen van Spanje uitgebreid is, en in de eerste plaats aan de vastberadenheid, waar mede Chamberlain zijn politiek gevoerd heeft van bevordering van een beter begrip met andere staten, hoe ook de vorm is van hun regeering, en aan de koelheid en de kracht, waarmede hij zijn koers gehandhaafd heeft tijdens de recente maan den van ongerustheid. Het traiisportmiddelentekort in Duitscliland. Het Instituut voor Conjunctuuronderzoek te Berlijn behandelt in zijn jongste weekoverzicht de oorzaken van de onvoldoende transportmid delen bij de spoorwegen en de binnenscheep vaart. Tachtig procent van het binnenlandsche verkeer kwam op rekening van de spoorwegen en 20 procent op rekening van de binnenscheep vaart- Vergeleken mei het laagtepunt in 1932 is het verkeer in 1938 met 91 procent gestegen. De beschikbare laadruimte is sedert 1933 geregeld gedaald, zoodat bij de spoorwegen de te groote capaciteit veranderde in een te kleine capaci teit van 15 a 20 procent. Van de noodzakelijke aanschaffingen is pas een gedeelte besteld, hoe wel het aantal opdrachten in 1939 vergeleken met 1938 driemaal zoo hoog geworden is. Daar het niet meer mogelijk is deze zeer groote opdrachten uit eigen middelen te finan cieren, zullen de spoorwegen in de eerstvolgen de jaren in aanzienlijken omvang een beroep moeten doen op de kapitaalmarkt. De Palestina-conferentie, De Arabische delegatie heeft gistermiddag de Britsche delegatie ontmoet om te beraadslagen over den eersten specifieken eisch der Arabieren, de vestiging van een onafhankelijken Arabischen staat in Palestina. Macdonald opende de be raadslaging. Hij deed zekere algemeene sugges ties en gaf ook een algemeen beeld van den te- genwoordigen toestand in Palestina. Hoessein gaf in zijn antwoord de redenen op. waarom het bestaan van een onafhankelijken Arabischen staat niet als onvereenigbaar be hoeft te worden beschouwd met het bestaan var een Joodsche minderheid in Palestina. Minderjarigen pleegden aanslag op Synagoge. Men verzekert te Boedapest, dat gisteravond de namen van de daders van den aanslag in de Dohanystraat, waarbij veertien Joden gewond werden, bekend gemaakt zouden worden. Het on derzoek heeft tot de verrassende conclusie ge leid, dat minderjarigen de daders waren. Zij hebben gisteren een bekentenis afgelegd. Volwassenen hebben hen tot de misdaad aan gezet. De minderjarigen hebben tegenover de poli tie verklaard, dat zij in het gebouw der Hon gaarsche beweging raad hebben gekregen van leden der partij van Szalassy. In deze lokalen is gisteren de „samenzwering" gereconstrueerd. De rol van de aanzetters is nog niet geheel duidelijk. Sommigen zijn ook nog niet verhoord. Men spreekt van een mogelijke ontbinding der nationaal-socialistische partij. Bovendien doen vele geruchten de ronde over de beweging van Imredy, „Hongaarsch leven", die, naar men wel zegt, ook een deel der verantwoordelijkheid voor den aanslag zou dragen. Mijnhardtjes bij Griep. Spoedig weer koortsvrij en opgeknapt. Doos 30 en 50 cent. (Adv. Ingez. Med./ DUITSCHE GRENSWACHTEN ACHTERVOLGEN VLUCHTE LINGEN. Op Zwitsersch gebied. VAN GELD EN PASPOORTEN BEROOFD. De correspondent van de Times doet aan zijn blad van 15 Februari meéedeeliia# van een grensincident in de bergen van het kanton Graubunden. Twee Oostenrijkers, een jonge man en een negentienjarig meisje, die uit hun land vluchtten, maakten over de Rhati- kon-bergen een tocht van vele uren door de diepe sneeuw. Zij werden daarbij achter volgd door twee Duitsche grenswachten in burger, die hen tot in Zwitserland volgden :r. hen bij de Grüschalp inhaalden. Zij ontnamen hun geld en paspoorten en gelastten hun, terug te komen en zich ten laatste op Zon dag a.s. uit te leveren. De twee vluchtelingen daalden daarop naar het dal af en vertelden hun wedervaren aan de Zwitsersche autoriteiten. Zwitsersche grenswachten werden naar de aangewezen plaats gezonden, waar zij de beide Duitsche ambtenaren op Zwitsersch grondgebied ar resteerden. Zij werden naar Schier overge bracht en vandaar naar Chur, waar thans een onderzoek door de kantonale autoriteiten wordt ingesteld. BOM ONTPLOFT TE SOMERSTOWN. LONDEN, (Havas). Gistermiddag is op het station Somerstown in een wagon, welke ge laden was met stroo om in te pakken, een bom ontploft. Een persoon werd gewond. De bom was in het stroo verborgen. DUITSCHE BLADEN WEER IN TSJECHO- SLOWAKIJE TOEGELATEN. Het officieele Tsjecho Slowaaksche staats blad publiceert het besluit tot opheffing van het verspreidingsverbod tegen 36 in Duitsch- land verschijnende periodieken. HUISZOEKINGEN IN BOHEMEN. In Bohemen zijn op 13 en 14 Februari huiszoekingen verricht in verschillende plaat sen bij vroegere communistische functionaris sen. Vijf personen werden gearresteerd, tegen anderen is een proces aanhangig gemaakt Alle drukkerijen waar vroeger communistisch drukwerk verzorgd werd, zijn gewaarschuwd geen communistische geschriften meer te drukken. DE REGEERING VAN BIRMA .AFGETREDEN. De eerste minister van Birma heeft het ontslag der regeering aangeboden. Naar ver luidt heeft de gouverneur onmiddellijk maat regelen voor de vorming van een nieuwe re geering getroffen. De ministers hebben er in toegestemd voorloopig in functie te blijven. Regeerinjr waclit inzake de Spaansche vluchtelingen af. Als hulp noodig is. zal deze niet worden onthouden. Op vragen van het Tweede Kamerlid Al- barda betreffende medewerking door Neder land aan voorziening in den nood der Spaan sche vluchtelingen heeft de heer Colijn. mi nister van algemeene zaken, voorzitter van den raad der ministers, geantwoord dat de regee ring kennis heeft genomen van het op 3 No vember 1938 aan den Volkenbondsraad uit gebracht rapport van Sir Denys Bray en den heer L. Webster, betreffende den nood der burgerbevolking van Spanje. De Volkenbonds- raad heeft zich in zijn zitting van 20 Januari j.l. er toe bepaald kennis te nemen van het rapport en van de door de Britsche en Fran sche leden afgelegde verklaringen. Hij heeft zich onthouden van eenig voorstel tot ver wezenlijking van het gezamenlijk plan. dat in het rapport wordt aanbevolen. Onder deze omstandigheden was er voor de regeering geen aanleiding zich over dit plan te uiten of daaromtrent medewerking toe te zeggen. Het is de regeering bekend, dat eenige re geeringen financieelen bijstand hebben ge schonken aan het te Genève gevestigde comité, dat zich ten doel stelt aan de Spaansche be volking hulp te verleenen. Het is de regee ring niet bekend, dat de regeeringen van de Vereenigde Staten, Zwitserland. België en Engeland verklaard zouden hebben aan Frankrijk bijstand te verleenen in zake de hulp aan Spaansche vluchtelingen. De regeering overweegt in hoeverre het na de jongste gebeurtenissen nog noodzakelijk moet worden geacht op een of andere wijze mede te werken ter voorziening in den nood der vluchtelingen. Het is bekend, dat tusschen de Fransche regeering en de regeering te Burgos onderhandelingen zijn aangeknoopt over de repatrieering dier vluchtelingen en dat reeds tienduizenden naar Spanje zijn te ruggekeerd. De noodtoestand, die tot den vluchtelingenuittocht aanleiding gaf, schijnt een acuut karakter te dragen en zal sterk in beteekenis afnemen, nu voor de vluchte lingen de mogelijkheid aanwezig is naar hun woonplaatsen terug te keeren. Onder die omstandigheden wacht de re geering het verder verloop der zaken af. Mocht alsnog blijken, dat hulp geboden is, dan zal ook Nederland zich niet onthouden. Gegeven het groot aantal zich reeds hier te lande bevindende vluchtelingen, waarvan met stelligheid te voorzien valt, dat zij in hoofdzaak hier zullen blijven, bestaan tegen het toelaten van andere vluchtelingen groote bezwaren, welke ook gelden voor het opnemen van Spaansche kinderen hier te lande. PROGRAMMA ZATERDAG 18 FEBRUARI 1939. HILVERSUM I, 1875 en 301.5 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven, 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.15 Berichten). 2.00 Causerie over de Neder- landsche Vereeniging van Mobilisatie-slacht offers. 2.15 Pianovoordracht. 2.45 Gramofoon muziek. 3.00 Reportage. 3.30 Het Residentie orkest en solist. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 De Arbeiders-Zangvereeniging „De Volkstem" en solisten (opn.) 5.35 Filmland. 6.00 De Ram blers. 6.28 Berichten. 6.30 Friesche uitzending. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Causerie „Ne derlanders in Amerika". 8.00 Herhaling SOS- Berichten. 8.03 Berichten A. N. P.. VARA-Varia. 8.20 VARA-orkest en solist. 9.00 Gramofoon muziek. 9.15 En nu.. Oké. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 De Kilima Hawaiians en solist. 11.00 „De Wielewaal". 11 30 De Ramblers. 11.55 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 415,5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. ca. 8.15 Berich ten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest. (1.001.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Voor de rij pere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinder uurtje. 4.00 KRO-Melodisten en solist. (4.30 4.45 Gramofoonmuziek). 5.30 Esperantonieuws. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmu ziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gra mofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Literaire causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Be richten A. N. P., mededeelingen. 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting 8.35 Gramofoonmu ziek. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Filmpraatje. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITYVICH, 1500 M. 11.20 Pianovoordracht. 11.50 Troise and his Mandoliers. 12.20 Orgelspel. 12.50 Gramofoon muziek. 1.20 Het Aston Hippodrome-orkest. 2.20 Het Gershom Parkington kwintet. 2.50 Gramo foonmuziek. 3.20 Billy Cotton en zijn Band. 4.00 Sportreportages. 5.05 Gramofoonmuziek- 5.20 Variété-programma. 6.20 Berichten. 6.50 Sport- praatje. 7.05 BBC-orkest, BBC-zangers en solis ten. 7.50 Actueele uitzending. 8 20 Music-HalL- Programma. 9.20 Berichten. 9.45 Amerikaansch overzicht. 10.00 Sportreportage. 10.20 BBC- Theater-orkest. 11.20 Declamatie. 11.35 Jack Har- ris en zijn Band. 11.5012.20 Gramofoonmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 9.00 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.05 Conser vatorium-orkest. 12.30 Zang. 1.05 Het Visciano- orkest. 2.35 en 3.35 Zang. 3.50 Pianovoordracht. 4.05 en 5.05 Zang. 5.20 Gramofoonumuziek. 7.25 Het van de Walle-orkest. 8.35 Vioolvoordracht. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Variété-programma. 10.25 Symphonieconcert m.m.v. solist. 10.50 Gra mofoonmuziek. 11.2012.50 J. Bouillon en zijn orkest. KEI LEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Waldemar Hass' orkest. 7.50 Danziger Landesorkest. 11.20 en 12.35 Omroeporkest. 1.30 Gramofoonmuziek. 3.20 Leo Eysoldt met zijn orkest en solisten. 5.35 Carnavalsprogramma. 6.30 Winterhulpprogram ma. 7.30 Carnavalreportages. 9.35 Gramofoon muziek. 9.50 Populair concert. 11.20 Gramofoon muziek. 1.202.20 Nachtconcert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 en 1.30 Gramofoonumuziek. 2.25 Piano- Pianoduo en accordeon. 4.20 Piano en zang. 5.25 Gramofoonmuziek. 6.20 José Schnyders' orkest. 7.20 „Karneval in Rom". operette. 10.30 Popu lair concert. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radio orkest. 1.502.20 en 2,55 Gramofoonmuziek 3.20 Conservatorium-orkest en solisten. 4.50 Het Mu sette-ensemble Jean Steurs. 5.35 en 5.55 Radio orkest. 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 en 9.35 Omroepsymphonie-orkest. 10.30 Cabaret programma. 11.1512,20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.50 Henry Hall en zijn Band. 9.20 Berichten. 9.50 Viool en alt viool. 10.05 Berichten. 10.2011.20 Amusements reportages.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9