CHAMBERLAIN CRÏTISEERT de bewapeningsrace. OpqepaAtqft'ept De nieuwe Belgische regeering. 'Aspirin Bérard Voorkomt verkoudheid en keelpijn. RADIO WOENSDAG 22 FEBRUARI 1939 HA A RE EM'S DAGBEAD 5 Lagerhuisdebat over de landsverdediging. „Indien deze wordt voortgezet, gaat ieder land in Europa zijn bankroet tegemoet". Maar zoolang geen over eenstemming is bereikt moet Engeland doorzetten De Engelsche minister-president Chamberlain heeft gisteren bij de hervatting der debatten over de landsverdediging in het Lagerhuis over de herbewapeningsmaatregelen gesproken. Spr. vroeg zich in den loop van zijn betoog o.a. af of het Huis de volledige beteekenis vatte van de mate der thans onder oogen geziene uit gave, nl. 580 millioen, welk bedrag niet ver af ligt van de nationale schuld op korten termijn in de jaren voor den oorlog. Het zou misdadig zijn, toe te staan, dat een toestand zich ontwikkelt, zonder een vastberaden poging te doen er een einde aan te maken. „Indien ik zou kunnen gelooven, dat een conferentie van leiders der naties effectieve resultaten zou opleveren, zou ik niet aarzelen deze thans bijeen te roepen''. Ik voel niet, dat ik thans voldoende vertrouwen kan stellen in de uitvoer baarheid van een conferentie. Misschien zou het geen slecht ding zijn, indien wij zelf een weinig meer vertrouwen zouden betoonen en ons zelf niet zouden ver oorloven ieder verhaaltje te gelooven over agressieve bedoelingen van ande ren. Onze uitgebreide wapening dient alleen voor defensie-doeleinden. Indien het waar is, dat anderen evenmin als wij de bedoeling van agressie hebben, moeten wij er uit opmaken, dat wij deze ruïneuze wapening uit wanbegrip opvoeren. Hoewel wij er niet in kunnen toestem men onze bewapening te verminderen, totdat zulks kan gebeuren op grond van een algemeenc overeenkomst, beschouw ik het onzen plicht iedere gelegenheid waar te nemen om andere regeeringen te probecren te overtuigen van de dwaasheid der richting, welke wij allen volgen en een einde te maken aan een toestand, welke, indien voortgezet, Ieder land van Europa tot bankroet moet brengen. In de rest van zijn betoog zei Chamberlain dat men ditmaal niet het gevoel had van een scherpe tegenstelling of van symptomen van bezorgdheid. Alle partijen werden gedrongen door iets als een algemeene overeenstemming ten aanzien van het wapeningsprogram en de wijze, waarop het moet worden gefinancierd. Dalton (Lab.) heeft eergisteren noch aan de collectieve veiligheid noch aan den Volkenbond gerefereerd. Dat schijnt er op te wijzen, aldus Chamberlain, dat de partij er zich van bewust is, dat het onder de tegenwoordige omstandighe den geen zin heeft een beroep op den Volken bond te doen en dat wij op andere middelen moeten vertrouwen om de veiligheid van het land te handhaven. Geen land heeft zooveel op geofferd en zooveel risico op zich genomen ten behoeve van den Volkenbond als Groot-Brittan- nië. Misschien zullen wij tot de conclusie komen indien de Volkenbond in gebreke blijft de poli tiek van sancties ten uitvoer te brengen, dat dit niet toe te schrijven is aan de actie of niet-actie van Groot-Brittannië of eenig ander land, doch dat de verklaring er in gezocht moet worden, dat den Volkenbond een taak is opgelegd, welke volkomen boven zijn macht gaat. Een lange periode van krachtsinspanning en voorbereiding begint thans zichtbare vruchten te dragen. In de laatste paar maanden heeft de productie van uitrusting en munitie van alle soorten een opmerkelijke vermeerdering te zien gegeven. Het zal niet lang meer duren of wij zullen kunnen zeggen, dat de voorzorgsmaat regelen de resultaten zullen opleveren, welke wij wenschen. Chatfield, de nieuwe minister voor de coördinatie, heeft als voorzitter der commissie van chefs der staven, een ondervin ding opgedaan, welke hem een gelegenheid zon der weerga heeft geopend de verdedigingspro blemen als geheel te overzien waardoor hij zoo bijzonder geschikt is voor het werk der coördi natie. Attlee: de collectieve veiligheid werd om hals gebracht. Attlee zeide, dat Chamberlain volkomen abuis Is indien hij denkt, dat er algemeene tevreden heid over de regeering bestaat ten aanzien van haar politiek van fïnancieele en verdedigings- voorstellen. Attlee beweerde dat de regeering de collectieve veiligheid heeft om hals gebracht. Chamberlain had zijn enthousiasme voor pacifi catie en ontwapening zeven jaar geleden moe ten betoonen. De pacificatie kwam alleen toen Chamberlain bevreesd begon te geraken. Van collectieve veiligheid zijn wij bijna afgedaald tot een isolatie, met slechts één werkelijken bond genoot. Attlee vroeg of er besprekingen met Sovjet- Rusland hebben plaats gevonden om meer sta biliteit te brengen in de situatie op de wereld. Naar zijn meening heeft het land een minister van landsverdediging noodig. Ten slotte zeide hij, dat de Labour-oppositie een motie had in gediend strekkende tot vermindering van het bedrag der leeningsbevoegdheden, niet omdat i zij niet van meening is, dat onder deze omstan digheden de uitgaven niet behoeven te worden gedaan, doch omdat deze uitgaven een veroor deeling beteekenen der door de regeering ge volgde politiek. Wij gelooven niet, dat haar methoden van financiering of verdediging ver standig zijn en wij zullen aanteekening van onze stemming verzoeken, omdat de regeering noch een vreedzame wereld heeft verzekerd noch ons op passende wijze verdedigt tegen de gevaarlijke wereld, welke zij heeft geschapen. Churchill: „Een onbloedige oorlog". Bij de voortzetting der debatten in het La gerhuis nam Churchill het woord. Hij wenschte den minister van Financiën geluk met de wijze, waarop hij de ontzaglijke financieele herwape ning heeft behandeld. De periode, die wij be leven, zoo zeide hij. is geen gewone periode van vrede, maar een tijdvak van onbloedigen oor log. Wij hopen en bidden, dat deze oorlog on bloedig moge blijven en dat de vrede zal op duiken na een zoo kort mogelijken tijd. Het is onder de huidige omstandigheden van wezenlijk belang, dat de volledige kracht van Groot-Brit- tanje, feitelijk en potentieel gebruikt wordt tot het hoogste profijt Daarom is het juist, dat de minister van Financiën gebruik maakt van het machtige en zware wapen van het Britsche cre- diet, zoo veel hij kan, zonder het te laten vallen of te breken. Zeker, de indiening en aanvaar ding van dit ontwerp op een zware leening is een factor van vertrouwen geweest in het bin nenland en vormt een factor aan den kant der stabiliteit in het buitenland. De onbloedige oor log wordt intensief. De inspanning zal niet al leen de financieele en economische kracht der naties op de proef stellen, maar tevens de ge zondheid van haar instellingen in de sociale structuur van haar beschaving. Het is zonder twijfel waar, dat wij deze inspanning beter kun nen verdragen dan eenige gemeenschap ter we reld en wel van ieder standpunt. Het ligt voor de hand, dat het komende begrootingsjaar een zeer groote aanwas moet zien van onze daad werkelijke sterkte en voor de eerste maal zullen de groote vliegtuigenfabrieken bedragen verdie nen op een schaal als tot dusverre alleen in Duitschland het geval was. De geheele wensch der natie is niet alleen de regeering in haar inspanning te steunen, maar tevens om haar aan te sporen. Na Churchill voerde de leider der liberale op positie, Mander, het woord. Hij zeide, dat, zoo lang Engeland niet teruggekeerd is tot het systeem van collectieve veiligheid op den grondslag van de Volkenbondsidealen. er geen hoop bestaat op eenheid in Engeland en geen hoop op vrede in de wereld. De conservatief Amery bepleitte algemeene gedwongen oefening in vredestijd en volledige vrijheid voor vrijwilligen dienst in oorlogstijd, in de meening, dat alle manschappen, die dan noodig zouden zijn verkregen zouden kunnen worden uit de geoefende, vaderlandslievende mannen. De conservatief Edward Griggs zeide, dat Groot-Brittannië niet alleen beloften moet ge ven, maar ook een grooteren militairen steun voor Frankrijk gereed moet hebben. Labour-amcndemcnt ver worpen. Met 310 tegen 127 stemmen werd een amen dement der Labour-oppositie verworpen, dat de voorgestelde leeningsbevoegdheden met een millioen pond vermindert. De regeeringsmotie, welke de leeningsbevoegd heden voor defensiedoeleinden bevestigt op 800 millioen pond, werd vervolgens aangenomen bij zitten en opstaan. De buitcnlandschc pers over de rede van Chamberlain. LONDEN, 22 Febr. (Reuter.) Uit de commen taren in de buitenlandsche pers blijkt, dat de rede; welke minister-president Chamberlain gis teren in het Lagerhuis heeft gehouden, in Duitschland met gemengde gevoelens is ontvan gen, terwijl men in Italië tevreden is. Zoowel in Duitschland als in Italië ziet men in de woorden van Chamberlain over het niet gelooven van „ieder verhaal dat ons bereikt over agressieve bedoelingen van anderen" een waar schuwing aan Amerika. De Duitschers noemen deze woorden een antwoord op de radiorede van senator Pittmann, waarin Duitschland, Italië en Japan werden beschuldigd van agressieve bedoe lingen, terwijl de Italiaansche pers van meening is, dat deze woorden doelen op president Roo sevelt. Nu Is het opletten en on middellijk Ingrijpen, dus bij de eerste teekenen direct Aspirin nemenl HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPi (Adv. Ingez. Med.) Eden onderscheidt een politiek op langen en één op korten termijn. De Engelsche ex-minister Eden heeft gister avond in Birmingham een redevoering uitge sproken, waarin hij o.m. zeide: Onder de tegenwoordige omstandigheden vormt onze kracht en de kracht van hen, die dezelfde opvattingen hebben als wij, de eenige veilige waarborg voor den vrede. In dezen tijd is er voor ons land een politiek op langen en een politiek op korten termijn. De politiek op langen termijn gaat uit naar de vestiging van internationale orde en beperking der bewape ningen. Zonder deze zaken zal er noch een duurzame vrede noch veiligheid zijn. De poli tiek op korten termijn heeft ten doel deze natie sterk te maken. Ik overdrijf niet. wan neer ik zeg. dat het antwoord op den natio- nalen dienst in dit land in dezen tijd ook een antwoord is op internationalen dienst. Wij kunnen alle geschillen terzijde stellen en trachten ons land en volk sterk te maken ter bevordering van den vrede en het begrip tus- schen de volkeren om te komen tot een begrij pen van de werkelijke behoeften van anderen en te bereiken, dat anderen onze eigen daden en woorden niet misverstaan. „Amerika zal dictatoren in hun eigen taal antwoorden." Aldus de voorzitter van de Amerikaansche Commissie voor Vlootzaken. De voorzitter der Amerikaansche commissie voor vlootzaken, Vinson, heeft er bij het Huis van Afgevaardigden op aangedrongen goed keuring te hechten aan het wetsontwerp op het aanleggen van een vlootluchtbasis tot een bedrag van 53.800.000 dollar. In zijn betoog zeide hij o.m.: Amerika acht het thans noodig de dictatoren te antwoorden in hun eigen taal. Het is wel goed dat de wereld weet dat Amerika niet voornemens is zich tezamen met andere on voorbereide democratieën te laten vernietigen. Laat niemand denken, dat, terwijl de wereld door de dictatoriale mogendheden onder den voet wordt geloopen, het niet van het uiterste belang is dat wij voor altijd waakzaam zijn in de zorg voor onze defensie, aldus Vinson. Zwitsersche ontstemming jegens Italië. De Zwitsersche openbare meening keurt een brief uit Bern, gepubliceerd door de „Giornale d'Italia", zóó algemeen af, dat de Bondsraad openlijk de „onjuistheden en ongepastheid" van het artikel gispt. Volgens de Zwitsersche bla den spreekt het Italiaansche artikel in weinig eerbiedige termen over de leden der Zwitsersche regeering: het verwijt den Franschen Zwitsers Franschgezind te zijn en den Duitschen Zwitsers een overdreven vrees voor Duitschland te heb ben. De Zwitsersche pers, die onder Westelijken invloed zou staan, zou de politiek van de spil en de Italiaansche politiek tegenover Frankrijk een stemmig afkeuren. De bladen protesteeren alle tegen het onwel willende karakter van het artikel. De „Gazette de Lausanne" schrijft: „Niets is onrechtvaardiger dan Zwitserland te beschuldigen van een stelsel matige vijandschap jegens Italië. Doch men moet constateeren, dat sedert eenigen tijd de fascisti sche politiek, nauw verbonden met die van Ber lijn, is geworden tot een leerstelling van expan sie en verovering, die wil, dat Europa onder de hegemonie van een groote mogendheid komt. Zwitserland moet echter den wensch koesteren, dat het evenwicht tusschen de mogendheden ge handhaafd blijft. Het blijft trouw aan zijn na tionaal ideaal, dat een ontkenning van rassen leer en totalitarisme is." Het incident aan de Zwitsersch- Duitsche grens. De Duitsche beambten worden niet vervolgd. De federale raad te Bern heeft het incident aan de Duitsche grens, waarbij twee Duitsche grensbeambten bij de achtervolging van vluchtelingen uit Oostenrijk de grens zijn overschreden, besproken. De raad heeft be sloten de beide Duitsche beambten niet te ver volgen, aangezien hij van meening is, dat zij slechts uit overdreven ijver hebben gehandeld. Verder zullen te Berlijn diplomatieke stappen worden gedaan om te vragen de papieren terug te geven, welke aan de beide vluchtelin gen. die geen politieke gevangenen waren, ontnomen waren. De Duitsche ambassadeur bij Ciano. Uit Rome: Ciano heeft een onderhoud gehad met den Duitschen ambassadeur. Von Macken- sen. Het onderhoud zou in het bijzonder be trekking hebben op problemen in verband met het Spaansche vraagstuk. Dover. In het Engelsche Lagerhuis is de aandacht der regeering gevestigd op het feit, dat voor het uitbaggeren van de admiraliteitshaven te Dover een contract is gesloten met een maat schappij, die, hoewel zij in Engeland staat ingeschreven, Nederlandsch eigendom is en onder Nederlandsche controle staat. In een schriftelijk antwoord verklaart Shakespeare namens de regeering, dat concurreerende in schrijvingen waren ontvangen van zes firma's. Twee dezer firma's waren naar verluidde ge heel Engelsch. Aanvaarding dezer inschrijvin gen echter zou practisch het dubbele hebben gekost, terwijl bovendien de tijd, die voor de uitvoering van het werk door deze firma's gevraagd werd aanzienlijk langer was. Onder deze omstandigheden kan de zaak niet op nieuw in overweging worden genomen. Grootste Britsche slagschip te water gelaten. Tn tegenwoordigheid van den Koning. Het grootste slagschip der Britsche vloot, de ,JCing George V" is gistermiddag te Walker on Tyne in tegenwoordigheid van den koning, te water gelaten. Het slagschip kwam om 3 uur in het water, onder het loeien van sire nes. De zeer groote menigte had den koning een zeer hartelijk onthaal bereid. Het nieuwe slagschip heeft een waterver plaatsing van 35.000 ton. Het is sneller dan de „Nelson" en de „Rodney", die een snelheid van ongeveer 23 knoopen hebben. De bewapening bestaat uit tien kanonnen van 14 duim, die in drie geschuttorens zijn geplaatst, voorts zijn er 16 kanonnen van 5.25 in acht ge- schuttorens, daarenboven veel klein geschut. Het slagschip zal vliegtuigen aanboord nemen die met een catapultinstallatie zullen worden opgelaten. Bemanning van 1500 koppen. De bemanning zal bestaan uit ongeveer 1500 koppen. Het schip is ingericht als vlagge- schip. De kosten bedragen ongeveer 8 mil lioen pond sterling. Dit is na veertien jaar weer het eerste slagschip dat in Groot Brit- tannië is te water gelaten. Naar schatting heeft een millioen personen de te waterlating gadegeslagen. De vliegtuigongelukken in Amerika. Volgens de laatste berichten uit Pensacola Florida 1 zijn bij het massale vliegongeluk, waarover gisteren reeds bericht werd, twee vliegers gedood en acht vliegtuigen vernield. Morgen zal ze zich aan het Parlement voorstellen. BRUSSEL, (Belga). De nieuwe Belgische regeering is als volgt sa mengesteld: Minister-president en minister zonder porte feuille: Pierlot (r.k.) Justitie: de Schrijver (r.-katholiek). Openbare werken en Verkeer: Marck (chr. democraat). Buitenlandsche Zaken: Soudan (socialist). Binnenlandsche Zaken en Volksgezondheid: Eekeiers (socialist). Arbeid en Sociale Zaken: Wauters (socialist). Financiën: Gutt (extra-parlementair). herval heden bespreking met Jordana. „Laat de openbare meening geen verkeerde opvatting mijner missie krijgen De Fransche senator Berard begeeft zich he den naar Burgos, waar hij vanmiddag een be spreking zal hebben met minister Jordana. In een onderhoud met een vertegenwoordiger, van Havas heeft Berard o.m. verklaard: Mijn eenige zorg is op het oogenblik de open bare meening te waarschuwen tegen een onjuiste uitlegging van het doel mijner missie. De erken ning de jure van de rechtsche regeering door Frankrijk is een unilaterale daad van de Fran sche regeering en is afhankelijk van zijn vrije wilsbeschikking. Het is dus uitgesloten dat over een dergelijke erkenning wordt onderhandeld. Er kan voor Frankrijk geen sprake van zijn daar voorwaar den voor te stellen. Echter werpt de verzoening, die moet voor afgaan aan de hervatting van de normale be trekkingen tusschen de beide landen een reeks problemen op. die moeten worden opgelost. Deze problemen zijn des te belangrijker, daar onze beide landen naburen zijn en een lange gemeen schappelijke grens hebben. Tusschen Frankrijk en Spanje komen problemen op. die zich niet voordoen tusschen Spanje en andere landen Er bestaan misverstanden, die moeten worden be studeerd en uit den weg geruimd. Dat is het voornaamste doel van mijn missie. Bevredigende resultaten. Uit Parijs meldt Havas nog: Tot dusverre zijn de besprekingen voor het grootste deel gevoerd tusschen deskundigen, in verband met het technische karakter der op do agenda staande kwesties. In feite hebben zij hoofdzakelijk betrekking gehad op het probleem der repatrieering der vluchtelingen, de Fransche belangen in Spanje, de Spaansche activa in Frankrijk, het goud van de Spaansche bank, dat in Frankrijk in depot is gegeven etc. De besprekingen, die gekenmerkt worden door een geest van vertrouwen en we- derzijdsch begrip, hebben bevredigende resulta ten opgeleverd. Troepenparade voor Franco. Met slaande trommels en muziek zijn de troepen van Franco gisterochtend Barcelona binnengetrokken, op den 25sten dag na de bezetting. Van het balkon van het bestuursgebouw heeft Franco later de troepen 50.000 man sterk, geschouwd, die zeven legercorpsen van het Catalaansche front vertegenwoordigden Het weer was zeer fraai. Het voorbijtrekken der troepen heeft meer dan drie kwartier ge duurd, Driekwart millioen personen hebben er naar gekeken. 250 vliegtuigen vlogen boven de stad. Geen besprekingen van Ciano in Duitschland. Naar Reuter verneemt, heeft men het plan laten vallen, volgens hetwelk de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, Ciano. zijn reis door Duitschland naar of van War schau zou onderbreken voor het voeren van besprekingen met de Duitsche leidende figu ren. Voorbereiding van de Duitsch- Engelsclie handelsbesprekingen. Van semi-officieele zijde te Berlijn wordt ge meld: De leider der economische afdeeling in het Foreign Office, Ashton Gwatkin is in Ber lijn aangekomen voor het voeren van bespre kingen met officieele instanties, welke bespre kingen, naar in algemeen goed ingelichte krin gen verluidt, ten doel hebben het vergrooten en vaststellen van de Duïtsch-Engelsche handels betrekkingen. Tevens bevindt zich een vertegen woordiger van het Duitsche rijksministerie van economische zaken in Londen om aldaar be paalde vraagstukken op te helderen, welke met het van Engelsche zijde aangekondigd bezoek van Engelsche ministers aan Duitschland in ver band staan. De Engelsche minister van handel, Stanley, zal zich op uitnoodiging van de rijks- groep voor de industrie naar Duitschland be geven waar hij aan een diner zal aanzitten, dat naar aanleiding der besprekingen tusschen de Duitsche en Engelsche industriegroep zal worden gegeven. Deze besprekingen, die, zooals bekend geen officieel karakter dragen, en oorspronke lijk 28 Februari in Dusseldorf zouden beginnen, zijn vastgesteld voor de periode tusschen 15 en 17 Maart. Wederom vriendelijke woorden van minister Stanley. De Engelsche minister Oliver Stanley heeft tijdens een banket van de Mining Association ter viering van' het sluiten der onderhandelingen met de Duitsche steenkoolindustrie een redevoering uitgesproken. Hij zeide dat deze onderhandelin gen tusschen de Duitsche en de Engelsche steen koolvertegenwoordigers een waardevolle voor- looper gevormd hebben voor de breedere bespre kingen, die de volgende maand beginnen. Hitier heeft kortgeleden in een redevoering verklaard, dat hij geloofde, dat wij een lange periode van vrede voor ons hadden. Hitier heeft een gevoeli- gen snaar getroffen bij iederen luisteraar in En geland, aldus spreker. Stanley deelde nog mede, dat hij een uitnoo diging heeft aanvaard om deel te nemen aan een banket in Duitschland, dat gegeven zal worden door de Reichsgruppe der industrie in verband met de Engelsch-Duitsche besprekingen. De uit noodiging daartoe was hem overhandigd dooi den Duitschen ambassadeur, die voor Stanley het woord had gevoerd. Ook de ambassadeur had de komende Britsch-Duitsche besprekingen toege juicht. Landbouw, Economische Zaken cn Midden stand: Richard (extra-parlementair). Onderwijs: Blancquart (extra-parlementair). Defensie: generaal Denis (extra-parlementair) De minister van Koloniën moet nog worden aangewezen. De regeering heeft besloten zich Donderdag aan het parlement voor te stellen. Hedenochtend wordt een nieuwe kabinetsraad gehouden, ten einde de laatste hand te leggen aan het regeeringsprogram. De eerste bijeenkomst van de personen, die de nieuwe regeering vormen, is gisteren om 17 uur 15 begonnen. De besprekingen duurden tot 23 uur. Na de vergadering werd geen communiqué uitgegeven. Men heeft zich er toe bepaald te verklaren, dat de uitwerking van een regee ringsprogram op den goeden weg is. Het standpunt der socialisten. De socialistische Kamer- en Senaatsfracties hebben met algemeene stemmen op drie na en drie stemmen blanco een motie aangenomen, waarin zij verklaren gekant te zijn tegen iedere regeeringscombinatie van politieken aard, za ken- of tweepartijenregeering met sterken extra parlementairen invloed. De Belgische werklie denpartij blijft bereid tot samenwerking in een regeering, die bereid is de groote problemen van economischen, financieelen en socialen aard ter hand te nemen, hetgeen het hoogste belang des lands en dat van de arbeidersklasse eischt. De motie spreekt vervolgens vertrouwen uit in de socialistische lasthebbers voor het ten uitvoer leggen van die taak en voor het eischen van een program, dat iedere deflatie uitsluit en dat de beveiliging van de democratie waarborgt. Ivorol-gebruikers zijn zelden verkouden en hebben zelden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinfecteert. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA DONDERDAG 23 FEBRUARI. HILVERSUM I, 1875 en 301,5 M. AVRO-uïtzending. 8.00 Gramofoonmuziek (om 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de Vrouw. 10.35 Het Omroeporkest, en soliste (in de pauze: Declamatie, ca. 12.15 Berichten)12.30 AVRO-Amusementsorkest. I.15 Jetty Cantor's ensemble. 2.00 Voor de vrouw. 2~30 Vervolg concert. 3.00 Cursussen voor de vrouw. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Pianovoor dracht. 5.00 Weekkaleidoscoop. 5.25 Geluk- wenschen. 5.30 AVRO-Aeolian-orkest en so list. 6.10 Harpsoli. 6.25 Berichten. 6.30 Sport- praatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Orgelspel. 7.30 Engelsche les. Berichten ANP. Radiojour naal, mededeelingen. 8.20 Concertgebouwor kest. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.15 Pascal en wij. lezing. 9.40 Gramofoonmuziek met toe lichting. 10.20 Vaudeville-orkest en solisten. II.00 Berichten ANP. hierna tot 12.00 Het AVRO-Amusementsorkest (opn.). HILVERSUM II 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gramofoonmuziek' om 8.15 be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 KRO-orkcst cn gra mofoonmuziek. 2.00 Handwerkles. 2.55 Gramo foonmuziek. 2.00 Handwerkles. 2.55 Gramo foonmuziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gramo foonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoon muziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Apollo-ensemble en gramofoonmuziek. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Journa listiek weekoverzicht. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 NCRV-Harmonie-orkest (9.009.30 Cau serie: Hongarije en zijn geschiedenis). 10.00 Berichten ANP„ actueel halfuur 10.30 Gra mofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.4011.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Orgel spel, 12.25 Het BBC-Northern Ireland-orkest. I.05 Harry Fryer en zijn orkest. 1.502.20 Dansmuziek. 3.io Gramofoonmuziek. 3.20 Zang en piano. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.40 Zang. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Sidney Crooke en zijn kwartet. 6.05 Reportage. 6.20 Berichten. 6.40 Voor de boeren. 7.00 Het BBC-Theater-orkest. 7.50 Gevarieerd programma. 8.50 The Pacific Australia and New-Zealand, dialoog. 9.20 Be richten. 9.45 Uit Warschau: Het Omroepsym- phonie-orkest en solist. 10.20 Korte Kerk dienst. 10.40 Uit Amerika: Causerie: Mainly about Manhattan". 10.55 Het Leslie Bridge- water kwintet. 11.35 Joe Loss en zijn Band. II.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIJS 1648 M. 9.00, 10.00, 10.25 en 1120 Gramofoonmuziek. 12.r Zang. 1.05 Zie Droitwich. 1.50 Gramo foonmuziek. 2.35 Pianovoordracht. 5.25 Zang en piano. 6.05 Radiotooneel. 7.20 Het Derveaux orkest. 8.35 Pianovoordracht. 8.50 Het Natio naal Orkest. 10.50 en 11.2011.35 Gramofoon muziek. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Het Dresdensch Kleinorkest. 7.50 Omroepdansorkest. 9.20 Volks 1 iederenvoncert. 11.20 Leo Eysoldt's orkest. 1.30 Populair concert. 3.20 Stedelijk Orkest van Recklinghausen. 6.00 Cello en piano. 6.30 Win terhulpprogramma. 8.20 Radiotoneel met muziek. 9.30 Gramfoommuziek. 9.5511.20 De Stuttgarter Volksmuziek en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 De Witte Mo- riaenen. 1.05 en 1.30 Gramofoonmuziek. 1.50 De Witte Moriaenen. 2.05—2.20 Gramofoon muziek. 5.20 Omroepdansorkest en gramofoon muziek. 6.50 en 7.23 Gramofoonmuziek. 8.20 en 9.20 Omroeporkest en spreekkoor. 9.40 Om roeporkest. 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Ra dio-orkest. 1.50—2.20 en 5.20 Gramofoonmu ziek. 6.3b Radio-orkest. 7.35 Gramofoonmu ziek. 8.20 Russisch koor en gramofoonmuziek. "20 Omroep-Symphonie-orkest en solist. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Interview en declamatie. 7.55 Omroep orkest en soliste. 9.20 Berichten. 10.05 Inlei ding volgende uitzending. 10.15—11.20 Uit Ro me: 3e en 4e acte van de opera „Ernanl» (10.4(M-11.00 Declamatie).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9