/ftps .'■tt-w-JLT NEDERLAND-HONGARIJE. DÖNDER'DA'G 23 F EB RU "ART "1939 H'AARUEM'S DAGBEA'D 8 M yfy --J"-- JU «Sus rT!*W'- Kv v, In Engeland heeft men ook reeds een televisie- uitzending, waarbij iemand van zijn ervarin gen tijdens de vlucht vertelde, beproefd. CRICKET. Vierde testmatch eindigt in een draw. Ook de vierde testmatch eindigde, gelijk na het in de voorafgaande dagen verkregen resul taat te verwachten was in een draw. De Zuid-Afrikanen hebben zich na de neder laag te Durban prachtig hersteld en zagen zich, doordat wegens regen een groot deel van den speeltijd verloren ging, een fraaie kans op de overwinning ontnomen. Rowan en Nourse vervolgden Woensdagmor gen de eerste innings van Zuid-Afrika, dat Maan dag met nog zeven wickets in handen een voor sprong op het Engelsche totaal (215) van 35 runs verkregen had. De Engelsche aanval was thans beter in vorm, zoodat de poging om het totaal snel te verhoogen ten deele mislukte. Vooral Rowan, die 3/4 uur noodig had om zijn totaal met 10 runs tot 62 te verhoogen, scoorde langzaam. Eerst in het laatste uur vóór de eerste pauze ging het sneller. Inmiddels was het 4de wicket gevallen dat van Nourse, die een bal van Verity trachtte te ..hoeken" en zijn wicket omsloeg. Melville wijzigde daarna de volgorde van ingaan, doch Langton maakte het slechts kort. Fames, die de score laag wist te houden nam met een extra snellen bal het wicket van Rowan voor een geduldige 85. Newson sloeg snel 16 runs bijeen, alvorens Hammond zijn wicket nam. In de laatste over vóór de lunchpauze, als Viljoen l.b.w. gaat, sluit Melville de innings op 3498, den Engelschen vier uur tijd latend om het einde van den wedstrijd te halen. Hutton en Gibb begonnen daarna op het bowlen van Newson en Langton aan de tweede innings van Engeland; de hoop van velen op een collapse, werd ondanks het zeer goede bowlen en fielden der Zuid-Afrikanen de bodem inge slagen. Bij de theepauze was er slechts één wicket neer voor 91 runs. Hutton werd voor 32 achter het wicket gevangen. Gordon in het bijzonder bowlde in de laatste uren voortreffelijk en liet geen slechten bal los in de 90 minuten, waarin men dezen bowler onafgebroken in actie zag. Grieveson leverde als wicketkeeper een fraaie prestatie door achtereenvolgens Hutton, Gibb en Paynter achter het wicket te vangen. Tenslotte waren het Hammond en Valentine, die den tijd uitspeelden en in de laatste over van den wedstrijd de 200 op het bord brachten. Hammond bleef, hoewel enkele ballen van Gor don bijna zijn wicket misten, met een kanslooze 61 not out. De wedstrijd eindigde in een draw. In de vijfde testmatch, welke te Durban ge speeld wordt, zal Zuid-Afrika met hetzelfde elf tal uitkomen. De scores laten wij nog volgen. Zuid Afrika 1ste innings. A. Melville c. Verity b. Wilkinson P. C. v. d. Bijl b. Gordon E. A. Rowan b. Fames B. Mitchell c. Ames b. Fames D. A, Nourse hit wicket b. Verity A. B. Langton c. Hutton b. Verity E. L. Dalton not out E. Newson b. Hammond K. J. Viljoen l.b.w. b. Verity extra's Engeland lste innings 215. Engeland 2de innings. Hutton c. Grieveson b. Gordon P. A. Gibb c. Grieveson b. Gordon Paynter c. Grieveson b. Newson W. R. Hammond not out Ames b. Gordon B. H. Valentine not out extra's E. Newson A. B. C. Langton A. Gordon B. Mitchell L. E. Dalton O. M. R. W. 11 2 22 1 12 1 49 22 4 58 3 11 2 42 3 24 US-HOCKEY. CANADA—AMERIKA (5—1). De Koningin onder de toeschouwers. H.M. de Koningin heeft Woensdagavond op de Haagsche overdekte kunstijsbaan den wedstrijd tussehen de nationale ijshockey- ploegen van Canada en de Vereenigde Sta ten bijgewoond. Te kwart voor negen, toen reeds de meeste bezoekers hun plaatsen hadden ingenomen, trad H.M. de Houtrusthal binnen, vergezeld van haar hofdame freule Schimmelpenninck van der Oye, den kamerheer-ceremoniemees ter Ph. J. graaf Van Zuylen van Nijevelt, haar adjudant kapitein Romswinckel en den ordonnans-officier le luitenant A. J. F. M. Egter van Wissekerke. De koningin werd ontvangen o.a. door Jhr. P. J. Boogaert, uit Haarlem, voorzitter. Onder luide toejuichingen van het publiek nam H. M. haar plaats op de speciale tribune in, van waar zij den wedstrijd gadesloeg. Zij werd daarbij voorgelicht door Jhr. Boogaert. Het is een mooie wedstrijd geworden, die door de Canadeezen eenigszins geflatteerd gewonnen wero. De resultaten der drie speeltijden waren: 0—1, r'0. en BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. le klasse. Dit tonrnooi werd Woensdagavond bij de biljartclub .Jnsulinde" met de volgende par tijen voortgezet: pnt. brt. h.s. gem. A. W. Huiskens 235 32 48 7.34 J. steffers 250 32 29 7.81 Op de derde beurt maakte Huiskens een fraaie serie van 48 en daar zijn tegenstander weinig presteerde, hield hij langen tijd de leiding. Heel aan het eind maakte Steffers met 24 en 25 de partij uit, toen Huiskens nog slechts 15 punten moest maken. ont. brt. h.s. gem. G. W. Metz *250 40 40 6.25 A. Oorver 206 40 18 5.15 Metz begint goed en scoort op de 10de beurt een serie van 40 en de volgende 25. waardoor hij ver voor komt te staan, daar zijn partner er niet in is. Dan is Metz er ver der uit, terwijl Corver een stuk ophaalt met regelmatig spel, doch het is te laat. pnt. brt. h.s. gem. F. v. d. Berg 243 26 30 9.34 C. v. d. Hoek 250 26 48 9.61 Deze partij leverde de eerste verrassing in dit tournooi doordat v. d. Hoek won van zijn veel sterkeren tegenstander. Eerst ging het gelijk op, daarna had ieder om de beurt de leiding. Op de 14e beurt stond v. d. Hoek 152 om 112 en op de 20ste was het gelijk. Tenslotte wist de D.Ê.S.-man uit te ma ken in 26 beurten, toen v. d. Berg er nog 7 moest. SCHERMEN. SCHERMCLUB „MEYERINK" TE AMSTERDAM. In de zaal van de Incassobank te Amster dam werd Woensdagavond een begin gemaakt met de floretcompetitie voor heeren. In de tweede klasse b kwam de Haarlemsche Schermclub „Meyerink" te staan tegenover het tweede dames-equipe van de Incassobank en het tweede heeren-équipe van de V.V.G.A. Tegen aller verwachting in wonnen de Haarlemmers, die alle drie hun debuut als wedstrijdschermers maakten, van de Amster- damsche club, welke als hun sterkste tegen standster gold Het eerste trok Ten Klooster tegen mej. Spierius; zonder ook maar één moment in gevaar te zijn geweest plaatste hij vier uitstekende touchés in successie. Schellinger verloor de volgende partij tegen mej. Leidner op het kantje af en ook Van den Berg kon het tegen mej. Smit, de sterkste dame van de Incassobank, niet verder dan drie touchés brengen (12). De tweede ronde leverde al een even ont moedigend resultaat op, want Van den Berg verloor wederom en zijn voorbeeld werd volgd door Ten Klooster. Gelukkig zorgde Schellinger voor een fraaie 4l overwinning op mej. Spierius, zoodat aan het einde van de tweede ronde een 42 stand voor Amster dam werd genoteerd. De laatste ronde bracht de groote verrassing, want in het minst niet ontmoedigd betraden de Haarlemmers nog maals den looper om de drie slotpartijen ge decideerd te winnen. Eindstand 36. De tweede wedstrijd werd getrokken tegen V.V.G.A. 2. De gemeenteambtenaren demon streerden een geheel anderen stijl dan hun vrouwelijke stadgenooten, hetgeen voor Ten Klooster c.s. een kleine handicap beteekende. waaraan zij zich even moesten aanpassen. Eclatant was de overwinning van Ten Klooster op den keurig schermenden Beths (41). doch de beide volgende rultaten waren minder gunstig. Zoo verloor Schellinger, hoewel uit stekend aanvallend van Falkenburg met 24 en Van den Berg van De Graaf met 34. De tweede ronde bracht niet minder dan drie nederlagen voor de Haarlemmers. De opleving in de derde ronde kwam te laat, daar V.V.G.A. 2 reeds vijf yan de negen partijen had ge wonnen. De Haarlemmers gaven den moed echter niet op en liepen den 51 achterstand door overwinningen van Ten Klooster en Van den Berg in tot 36. Een resultaat dat overi gens wel bevredigend is. SCHAKEN. DE COMPETITIE. Voor de reserve eerste klasse A werd Dins dagavond een competitiewedstrijd gespeeld tussche H.S.G. 2 en K Kijk Uit 2 (Velsen). De uitslag luidt: H.S G. 2 Kijk Uit 2 H. J. LichtenveldtP. Lauser 10 Dr. P. C. Blokker—H. Koelemey 1—0 H. K. JungeJ. Plugboer afgebr. Joh. v. TeunenbroekG. F. Zandbergen 01 W. J. SaeijsG A. Schuurman 01 J. A. ErbrinkL. Bink o1 D. WielengaJ. H. de Vries lo A. D. van SteenisW. Verhagen i/2Vz J. J. v. d. BergD. M. Leeuwerik 01 W. D. de BoerG. Baljet 01 Voorloopig 3'/25V2 De eveneens Dinsdagavond gespeelde" wed strijd H.S.G. 6—Weenink had tot voorloopL resultaat 31; zes partijen werden afge broken Het Hongaarsche elftal thans samengesteld. Een Ilongaat'sch elftal heeft ver leden Zondag te Lille met 21 ver loren. Szabo stond toen niet in goal. (Van onzen Boedapester correspondent.) BOEDAPEST, 21 Februari Eindelijk is het Hongaarsche voetbalelftal, dat a.s. Zondag te Rotterdam in den wedstrijd Ne derlandHongajje zal uitkomen, definitief vast gesteld. Het zal er als volgt uitzien: Doel: Szabo (Hungaria). Achter: Bïró (Hungaria) Koranyi (Phoebus) Midden: Lazar (Ferencvaros), Turay (Hun garia) Dudas (Hungaria). Vóór: Béki (Phoebus) Dr. Sarosi (Ferencva ros), Zsengellèr, (Ujpest) Cseh (Hungaria) Tit- kos (Hungaria) In den wedstrijd, die verleden Zondag te Lille in het noorden van Frankrijk heeft plaats gehad, hebben de Hongaren met 21 verloren. Het grootste gedeelte van de Hongaarsche spelers te Lille zal ook te Rotterdam van de partij zijn. De éénige goal, die door de Hongaren gemaakt is, werd door Zsengellèr met een kopstoot behaald. Szabö, de meest geduchte en ook beroemdste goalkeeper, heeft te Lille niet in het Hongaarsche doel gestaan. Voor hem had men den invaller Rziklai onder de lat gezet. Men wilde blijkbaar, dat Szabo zijn krachten zoovéél mogelijk zou sparen. Vier spelers keeren uit Lille naar Boedapest terug en drie voetballers zouden heden, Don derdagmorgen van het Keleti-palyaudvar of Westerstation te Boedapest vertrekken. Dit zijn Béki, Lazar en dr. Sarosi (ook wel Sarosi II ge- heeten). De trein vertrekt te half negen van Boe dapest. De spelers zullen te München overnach ten en eerst den daaropvolgenden avond in de Maasstad aankomen. Met hen ondernemen de president van den Hongaarschen Voetbalbond, dr. Béla Usetty, en de bondskapitein dr. Karoly Dietz, de reis. Dr. Usetty is een bekende Boedapester advo caat, die reeds sedert een jaar of acht aan het hool'd van de Hongaarsche voetbalbeweging staat. Hij maakt ook sedert jaren deel uit van het parlement. Vroeger was hij vertegenwoordi ger van de regeeringspartij, maar hij behoort tot de groep van ongeveer zestig afgevaardigden, die enkele maanden geleden van den in de vorige week afgetreden premier Von Imiédy afgevallen is. Hij is in de Hongaarsche hoofdstad bijzonder populair; hij speelt hier een groote rol in het vereenigingsleven en is o.a. óók voorzitter van de voetbalclub Ferencvaros. Lazar, die evenals dr. Sarosi bij Ferencvaros speelt, is 26 jaar. Van beroep is hij kleermaker. Hij is reeds ongeveer 35 maal in internationale wedstrijden uitgekomen. Vroeger speelde hij half-back links, maar de bondskapitein dr. Dietz dacht, dat hij rechts beter op zijn plaats zou zijn. En inderdaad, op internationale wedstrijden vol deed hij op die plaats zóó goed, dat men hem in zijn eigen club ook maar naar rechts liet verhui zen. Hij is in vele opzichten een kunstenaar; hij geeft de voorkeur aan individueel spel, maar weet tevens goed gebruik te maken van het sa menwerken met de anderen Béki is nog heel jong, slechts 22 jaar. Hij werkt in de Boedapester electriciteitsbedrijven; hij is nog nooit op een groote internationale match uitgekomen. Hij maakt deel uit van de club Phoebus, men roemt zijn vlugheid, zijn han digheid en zijn techniek. Hij schijnt de goalkan sen steeds uitmuntend te kunnen berekenen. Cseh behoort weer tot de ouderen. Hij telt thans 27 jaren en heeft reeds meer dan dertig maal voor Hongarije gespeeld. Hij heeft als stor- mer in alle posities gewerkt, behalve in den linkervleugel; eenigen tijd geleden is hij tenge volge van een longontsteking een poos lang op nonactief geweest, maar zoodra hij geheel her steld was, begon hij weer met alle kracht te erken. Van beroep is hij boekdrukker, sedert jaren is hij een van de beste spelers van Hungaria De Hongaren zijn vol goeden moed. Wel is het een groote teleurstelling geweest, dat de strijd van verleden Zondag met een nederlaag is geëindigd. Maar men zegt, dat men dezen wed strijd meer als training heeft beschouwd. W. M. BEKAAR. VOETBAL IN ENGELAND. Wolverhampton—E verton 7—0. De leiders der eerste divisie verpletterend geslagen. De uitslag van den competitiewedstrijd Wol verhampton WanderersEvertoni Woensdag middag voor de eerste divisie van de League gespeeld, is wel een der merkwaardigste resul taten die het Engelsche voetbal in vele jaren beleefd heeft. Dat het leidende Everton, dat inderdaad in dit seizoen voortreffelijk voetbal heeft gespeeld en zich door zeer constant spel aan den kop heeft weten te handhaven, zulk een plot selinge inzinking zou vertoonen had zeker nie mand verwacht. Bovendien kan zooiets wel eens voorkomen in de eerste competitiemaanden, maar als twee derden van het programma zijn afgewerkt plegen de hoogst-geplaatste clubs zoo veel zelfvertrouwen te hebben vergaard ei anderzijds zooveel ontzag bij tegenstandei's ge wekt te hebben dat zooiets als ondenkbaar wordt beschouwd. Tengevolge van dezen uitslag zijn de Wolves, die in het begin van het seizoen niet op dreef konden komen maar later zeer goed in vorm zijn geraakt en een technisch zeer fijn spel ple gen te ontwikkelen, van de derde naar de tweede plaats geklommen. De stand van het lei dende drietal is nu: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt Everton 29 19 2 8 57—36 40 Wolves 29 15 8 6 59—22 38 Derby County 30 16 6 8 5337 38 Uit de doelpunten-cijfers blijkt dat tegen Everton in de tot dusver gespeelde wedstrijden gemiddeld één goal per match was gemaakt. In deze ontmoeting met de Wolves werd het in den beginne al overrompeld en stond binnen een paar minuten al een goal achter. Bij de rust was de stand 30; de Wolves bleven voortdurend in de meerderheid en doelpuntten regelmatig, Voor de Cup moeten beide clubs elkaar eerst daags weer ontmoeten. Men kan er nauwelijks aan twijfelen dat Wolverhampton dan weer win nen zal en het heeft ongetwijfeld een buiten gewone kans om de zoo zelden verworven „doublé": cup en kampioenschap der League, te bemachtigen. Het succes van de Wolves, die met Arsenal en Aston Villa tot de oudste clubs van Engeland behooren maar vele jaren in de tweede divisie hebben doorgebracht eer zij in de laatste jaren weer naar boven kwamen, is in groote mate te danken aan het beleid van den manager, majoor Buckley, die blijkbaar de gaver, van een Chap man (wijlen den leider van The Arsenal) en van een Karei Lotsy bezit. WATERPOLO. DE WINTERCOMPETITIE. In geen van de beide wedstrijden, die de Haarlemsche eerste-klassers H.P.C. en D.W.R. tegen het Haagsche H. Z, en P. C. moesten spelen, hebben de Haarlemmers het tot een overwinning kunnen brengen. In beide wed strijden was de middenvoor-internationaal Stam met zijn harde linksche en rechtsche schoten te sterk voor de achterspelers Braam en Seubering. H. P. C. kon in Den Haag doelman Rijpma geen enkele maal passeeren; de Haagsche voorhoede gaf aan doelman De Bruyn vijf maal het nakijken. Bij D.W.R. was het Kol- lerie, die éénmaal voor de rust en éénmaal na de rust een doelpunt wist te maken. Veel hadden de Haarlemmers echter niet in te brengen tegen het snelle, goed afgewerkte spel van de Haagsche voorhoede. Zesmaal kon den Stam en Herklots doelman Kollerie ver rassen. H. P. C. 3, dat nog maar weinig wedstrijden gewonnen had, verraste Zondagavond Haar lem 2. Met 21 eindigde deze ontmoeting na een gelijkopgaanden strijd. In den wedstrijd voor de derde afdeeling verspeelde H. V. G. B. 3 haar kans op de eer ste plaats door met 52 van D.W.R. 3 te verliezen. Ook in deze afdeeling is het een D.W.R.-zevental dat de beste kansen heeft voor het kampioenschap, al hangt er nog veel af van de wedstrijden, die V.Z.V. 2 tegen H.V.G.B. 3 en Haarlem 3 moet spelen. H.P.C. 4 zette haar overwinningsreeks voort, door thans met 3—1 van K. Z. te winnen. De uitslag van den wedstrijd tussehen de dames zeventallen van D.W.R. 1 en D.W.R. 2 was 6o. Veel hadden de reservespeelsters niet te vertellen, maar toch- zou de score lager ge weest zijn, indien mej. Van Looy haar doel beter verdedigd had. Door deze overwinning zijn de D.W.R. 1-dames kampioen in de da- mes-klasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. D. W. R. 1 5 5 0 0 10 24—3 Haarlem 4 0 3 1 3 45 D. W. R. 2 5 1 2 2 4 4—10 H. P. C. 4 0 13 1 1—15 Zondagavond worden twee belangrijke wedstrijden te Velsen gespeeld. V.Z.V. 1 en Nereus 1 bestrijden elkaar voor de hoogste eer in de eerste afdeeling. Lettende op het goede spel van Nereus in den laatsten tijd. geven wij den Zaandijkers de beste kansen. Onderstaand lijstje geeft de plaats van de ploegen in de eerste afdeeling. sp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. 7 5 1 1 11 26—15 6 3 2 1 8 28—20 Nereus 1 V. Z. V. 1 Nerus 3 krijgt den kampioenscandidaat D.W.R. 3 tegen zich. Deze wedstrijd kan dooi de Haarlemmers zeker gewonnen worden. Het volledig programma te Velsen is: Heerenduinen—H.V.G.B. 4, 7.30 uur. Nereus 3D. W. R. 3, De Ham—H.P.C. 3. K. Z.—V. Z. V. 3. V. Z. V. 1—Nereus 1. Voor de eerste klasse moet D.W.R. Maandag avond naar Den Haag, om den strijd op te vatten tegen Zian. Ook deze Haagsche ploeg is geen gemakkelijke tegenstander, al geluk te het H.P.C. om in den uitwedstrijd een 44-gelijk spel te behalen. HENGELEN. D.O.V. Het vischcollege „D.O.V.'' vierde zijn 15-jarig bestaan. Bij de opening gaf de voorzitter, de heer Van Oort, een korte uiteenzetting over het tot stand komen der samensmelting van D.O.V. en V.O.S. De afgevaardigden der Amsterdamsche en Rotterdamsche Onthouders Vischcolleges wensch ten de jubileerende vereeniging geluk. Dit ging gepaard met het aanbieden van bloemstukken. Hiermede was het officieele gedeelte afgewerkt. Toen werd de avond in een gezellige stemming doorgebracht. Hiertoe droeg vooral bij een door de leden opgevoerd tooneelstukje, speciaal voor dit doel geschreven door den penningmeester, den heer Bonzema. Twee zoons van den heer Van Oort traden op resp. als conférencier en als snelteekenaar, zij oogstten veel succes. Het ver dere gedeelte van den avond werd met zang en dans doorgebracht. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden bovengenoemde wed strijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt Hoofdklasse: J. W. van Dartelen wint van P. H. Meure; H. van Lunenburg Jr.J. J. Groene- woud afgebroken. Eerste klasse: I. Risseeuw wint van L. Kisch: P. L. Schrijnemakers wint van J. A. E. Eist- geest; H. Berghuis wint van A. Smit. Ned. Chr. Vrouwenbond. In hotel „De Leeuwerik'' hield de afd. Haar lem van den Ned. Chr. Vrouwenbond haar 17e jaarvergadering. Mej. dr. G. H. J. van der Mo len, de voorzitster der afdeeling memomeerde in haar openingsrede het overlijden van de secre taresse mej. Van Schuilenburgh, die zeer veel voor de afdeeling gedaan heeft. Er is echter ook reden tot dankbaarheid. In de eerste plaats voor de ondervonden zegen en verder voor het feit, dat vereenigingen als de Chr. Vrouwenbond on gehinderd in ons land kunnen werken. Met enkele woorden herinnerde de voorzit ster ook aan het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. De vrouwenbond heeft tot taak een middel te zijn tot levensverrijking maar ook tot uitbrei ding van onzen gezichtskring. Uit het jaarverslag van de waarnemend se cretaresse, mej. H. Knottenbelt, bleek, dat het aantal leden op 31 Dec. '38 332 bedroeg. Nadat de pennigmeesteresse mededeeling had gedaan over den gunstigen finaneieelen toestand der vereeniging werden door de verschillende onder- afdeelingen verslagen uitgebracht. Hierna werd een tableau opgevoerd, dat het leven der Christenvrouwen uitbeeldde. Na de pauze werd nog de film „Het wonder der Bloe men" vertoond. FILMVOORSTELLING INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling or ganiseert op Zondag 5 Maart een filmvoorstel ling in het Frans Halstheater. Als hoofdfilm draait: De oGede Aarde naai- het boek van Pearl Buck. Doopsgezind Zangkoor. Een eervolle uitnoodiging. Door de Nieuwe Amsterdamsche Orkestver- eeniging, dirigent de heer Nico van der Linden, is Doopsgezind Zangkoor te Haarlem uitgenoo- digd te willen medewerken aan de uitvoering der Chorfantasie van Beethoven op Zondag 12 Maart a.s. in het Concertgebouw te Amsterdam. Als piano-solist treedt bij dit werk op de directeur van Doopsgezind Zangkoor, de heer Jac. Zwaan. EXAMENS. Academische opleiding. Bevorderd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam tot arts de heeren J. v. Geyn, Amster dam; A. A. Cöhrs, Semarang en F. R. Woltjer, Amsterdam. Geslaagd voor het artsexamen eerste gedeelte de heeren G. M. Bleeker, en J. A. v. d. Hoeven, Semarang; voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde) (L.) mej. L. S. Katz en voor het doet. ex. wiskunde de heer Th. B. Blonet. Wilde bus voor het innemen van een „standplaats" beboet. De Utrechtsche kantonrechter heeft schrif telijk vonnis gewezen in de principiëele zaak tegen een chauffeur van een z.g. wilde bus, die een dienst onderhoudt van Utrecht naar Rotterdam. Den chauffeur was ten laste ge legd het innemen van een standplaats met een wilde bus in de binnenstad, zonder daartoe vergunning van B. en W. te hebben. De ambtenaar van het O.M. eischte in deze principieele zaak een geldboete van zes gul den of drie dagen. Het vonnis luidde conform. Indisch vlieger-officier overleden. Geval van hondsdolheid? BANDOENG. 22 Febr. (Aneta). Gister avond overleed in het militair hospitaal te Tjimahï de 28-jarige le luitenant-vlieger P. M. C. Deeleman. van Kalidjati, volgens geruch ten aan de gevolgen van hondsdolheid. Aneta informeerde bij het militair hospi taal, dat echter geen bijzonderheden kon ver strekken, doch mededeelde, dat de diagnose niet zeker is. Het slachtoffer werd niet door het instituut Pasteur behandeld. Twentsche Bank keert weer 5^2% dividend uit. Naar verluidt zal aan de algemeene verga dering van aandeelhouders van de Twentsche Bank N.V. worden voorgesteld over het jaar 1938 een dividend uit te keeren van 5VZ pet. (v. j. 5Vz pet.) HALCYONLIJN Maasburg 22 van Narvik n. Vlaardingen. Flensburg 22 v. Vlaardingen te Kirkenes voor Vlaardingen. Stad Zwolle 22 v. Vlaard. n. Salta Caballo. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk Rotterdam n. Vancouver 18 van San Francisco. Spaarndam 20 v Tampico n. Rotterdam. Burger dijk Houston n Rott. 21 te Londen. Delftdijk Rott. n. Vancouver 21 v. Londen. Beemsterdijk 22 v. Rotterdam n. Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk 22 v. Bribane n. Rotterdam. Meerkerk 22 van Bremen te Rotterdam. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisreis) 21 van Port Said. Jagersfontein (thuisr.) 21 van Dakar. Springfontein (uitr.) 22 van Durban. Heemskerk (uitr.) 22 van Durban. Bloemfontein (uitr.) 21 te Kaapstad. Randfontein 22 v. Amsterd. te Vlaard. Boschfontein 22 van Rotterd. te Kaapstad. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr.) 22 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-A.FRIKA LIJN. Maaskerk 22 van Amsterd. n. Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Pluto 22 van Amsterd. n. Kopenhagen. Irene 22 van Amsterd. n. Hamburg. Helder 22 van Antwerpen te Amsterd. Deucalion Haifa n. Antw. p. 22 Ouessant. Vulcanus 22 van Varna te Constantza. Hermes 22 van Stamboul te Izmir. Luna 21 van New York n. La Guayra. Flora 20 van West Indië te New York. Hercules 21 van Malta n. Piraeus. Mars 22 van Venetië te Amsterdam. Orestes 21 van Tunis naar Alexandrië. Rhea 21' van Bari naar Catania. Ulysses 22 van Hamburg te Amsterdam. Venus Bourgas n Amst. p. 21 Gibraltar. Vesta 2? van Castellon naar Malaga. Alkmaar Chili n. Amsterdam 22 te Liverpool. Baarn Chili n. Amsterdam 21 van Liverpool via Antwerpen. KONINKLIJKE SHELL. Mirza 1 v. Baytown te Antw. verwacht. MEYER Co's SCHEEPV. MLJ. Mentor Rott. n. Japan 21 van Penang. Menelaus Japan n. Rott. 21 van Singapore. Deucalion Japan n. Rott. 21 te Hongkong. Achilles Japan n. Rott. via Ldn. p. 22 Wight. Phrontis Batavia n. Amst. 21 te Triest. City of Mandalay, Japan n. Rott. 22 te Suez. Peisander Batavia n. Hamburg 22 v. Amst. ROTTERDAM—ZUED-AMERIKA LIJN. Algorab 22 van Rotterdam n. Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan (uitr.) 22 te Antwerpen. Sibajak 22 van Batavia te Rotterdam Indrapoera (uitr.) 21 te Singapore. Kota Agoeng (uitr.) p. 21 Perim. Dempo (thuisr.) 22 van Colombo. Kota Pinang 22 v. Batavia n. Rotterdam. Kertosono (thuisr.) p. 22 Finisterre. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tawali (uitreis) 22 van Djeddah. Tjikandi (thuisreis) 22 van Port Said Marnix v. St Aldeg. (uitr.) 22 v. Suez. WIJKLIJN. Katwijk 21 v Vesteras te Emden voor Rott. Zonnewijk 22 v. Savona n. Morphou voor Hamburg. Winterswijk 21 v. Guldsedvik n. Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10