JENGELAND WIL VREDE DOOR KRACHT". Derhalve: „Toenadering door handel". RADIO, DONDERDAG 23 FEBRUARI 1939 HAAREEM'S DAGBEAD 5 CHAMBERLAIN SPREEKT: Werkloosheid ondanks bewape ning benauwend hoog. Oorzaak Bezorgdheid over in ternationalen toestand. Kleine verbetering in den handel doet werkloosheid meer afnemen dan alle kunstmiddelen. Chamberlain. De Engelsche minister-president Cham berlain heeft gisteravond te Blackburn een redevoering uitgesproken, waarin hij een beroep heeft gedaan op het land de politiek der regeering van „vrede door kracht" te steunen. Hij zeide, dat het natuurlijk is in deze dagen van onzekerheid in internationale aangelegen heden, dat de publieke belangstelling voor een groot deel geconcentreerd is op de buitenland- sche politiek en dat voorbereidingen worden getroffen om aan iederen mogelijken noodtoe stand het hoofd te bieden. Wanneer overal sterk wordt bewapend kan dit niet een zekere bezorgdheid wegnemen, dat een incident, misschien op zichzelf onbetee- kenend, de geheele machinerie in beweging kan zetten. Indien zich een dergelijke ontzettende gebeurtenis zou voordoen, zou niemand er op kunnen rekenen te ontsnappen aan de gevolgen. „Het komt mij voor, dat onder dergelijke om standigheden aïleen roekelooze, onverantwoor- delijke of onwetende lieden kunnen wenschen,1 dat de regeering eenige andere politiek zou vol gen dan wij voor ons zelf hebben vastgesteld, l een politiek van vrede door kracht, welke geen gelegenheid zal voorbij laten gaan verdenkin gen en vijandelijkheden den kop in te drukken en tezelfdertijd gestadig, vastberaden en met de hulp van onzen vrienden binnen en buiten het rijk een macht op te bouwen, die zoo formi- dabei is, dat zij onze rechten en vrijheden kan j handhaven tegen ieder die zoo onbezonnen zou tijn ons aan te vallen". De achterstand in de herbe wapening spoedig ingehaald. Chamberlain herinnerde aan de jongste de batten over de landsverdediging .Hij zeide, dat de kosten der herbewapening toenemen. Er zijn een of twee troostrijke conclusies te trekken uit de geweldige bedragen, die zouden kunnen opwegen tegen de tamelijk onbehaag lijke wijze, waarop de rekening moet worden betaald. Welke bezorgdheid ook moge bestaan over het uitstel der wapenproductie, dit uitstel zal spoedig zijn ingehaald. Schepen, geschut, vliegtuigen en munitie ver laten thans in voortdurend toenemende hoeveel heden en aantal onze werven en fabrieken en onze positie is thans, vergeleken bij een paar maanden geleden, geweldig versterkt. Sprekende over de ontwikkeling der lucht macht, welke, naar hij zeide, een geheel nieuw element in de moderne oorlogsvoering heeft in gevoerd en de gevaren van den oorlog naar de burgerbevolking heeft gebracht, verklaarde Chamberlain: „Niets wat wij kunnen doen kan den burgers volkomen bescherming geven tegen aanvallen uit de lucht, doch wij kunnen veel doen om haar doeltreffendheid te verminderen, paniek te voorkomen, de gevechtskracht te verzekeren. De natie zal worden gehandhaafd". liet probleem der bomvrije schuilplaatsen. Chamberlain trad in bijzonderheden over het werk der verdediging van de burgerij, dat ge schiedt onder leiding van Sir John Anderson. Hij zeide te hebben opgemerkt, dat een aan tal critici zeer stellig verklaren dat stalen schuil plaatsen, welke aangeschaft worden en waarvoor de kosten 20 millioen pond bedragen, geen be scherming geven tegen directe treffers, deze moeten worden opgegeven en dat in plaats daar van schuilplaatsen moeten worden verzorgd, die zoo diep onder den grond liggen, dat zij door geen enkelen bom kunnen worden getroffen. Wanneer men de zaak zou overdenken, zou men zien, dat het niet zoo eenvoudig is. Er moet rekening worden gehouden met de mogelijk heid dergelijke diepe schuilplaatsen binnen te gaan zonder paniek of overijling. Een directe treffer bij den ingang zou veel slachtoffers eischen. De regeering heeft nog geen definitief besluit kunnen nemen over de kwestie van diepe bomvrije schuilplaatsen, .doch intusschen is het volgens spreker zeer zeker juist voort te gaan met de splintervrije schuilplaatsen. Vrjjwilligersdicnst liclpt oorlog voorkomen. Chamberlain dankte den vaderlandslievenden mannen en vrouwen, die zich reeds hadden op gegeven om deel te nemen aan den vrijwilligen nationalen dienst Zij helpen het land op drie manieren: 1) Door de wereld te toonen dat wij hier te lande, op vrijwillige dienstneming kunnen re kenen, waardoor dwang niet noodig is. 2) Door de bevolking het vertrouwen te geven dat indien onrust zou komen wij zouden weten hoe daaraan het hoofd te bieden. 3) Door er op feitelijke wijze aan mede te helpen den oorlog te voorkomen, daar, hoe be ter wij voorbereid zijn, hoe minder waarschijn lijk het zal zijn, dat iemand ons zal aan vallen. Er zijn echter nog steeds hiaten. Chamberlain, deed dan ook een beroep zich ook verder vrij willig aan te melden. De groote bedragen voor de herwapening vereischt, zal allen de ge weldigheid onzer financieele bronnen duidelijk maken, die ons niet alleen in staat stellen der gelijke kolossale bedragen te vinden, doch ook te overwegen hoe deze uit te geven zonder op merkbare wijze het vertrouwen te verstoren, dat de basis van onze financieele kracht is. Oprechte wenscli: vestiging van den vrede te zien. Wanneer wij nagaan, dat hetgeen wij thans overwegen, een inspanning voor dit land alleen is, zonder daarbij rekening te houden met de bijdrage, welke, indien de nood aan den man zou komen, door de groote dominions of door onze bondgenooten en vrienden buiten het Brit- sche rijk, zou geleverd kunnen worden, kunnen wij de woorden begrijpen van onzen Shakespeare: .wanneer de drie hoeken van de wereld de wa pens opvatten, zullen wij hen treffen". Ik spreek deze woorden niet uit pocherij en nog minder in een geest van agressie. Ónze wapenen bedreigen niemand en wij hebben ook geen andere gedachte dan van vriendelijkheid jegens eenig ander volk ter wereld. Mijn eigen meest oprechte wensch is de vesti ging van den vrede te zien en het vertrouwen, dat hij bewaard zal kunnen blijven. Ik geloof, dat zoodra dit vertrouwen in aanzienlijke mate zal zijn verkregen, het mogelijk zal zijn over te gaan tot de taak der ontwapening door alge- meene overeenkomst. Geen land gaat voor de aardigheid over tot dezen ruïneuzen vorm van uitgaven. Zij doen dat, omdat zij bevreesd zijn voor hetgeen met hen zou gebeuren, indien zij ontwapenen. Neem deze vrees weg en automatisch zal'ontwapening volgen". Sprekende over de jongste toeneming der werkloozencijfers zeide Chamber lain, dat de werkloosheid, ondanks het wapeningsprogram, benauwend hoog blijft, en dat het niet aan twijfel onder hevig is, dat de belangrijkste reden daarvan gezocht moet worden in be zorgdheid over den internationalen toe stand. Opmerkende, dat zelfs een kleine verbetering in den handel over het algemeen de werkloosheid meer doet afnemen dan alle kunstmiddelen, ver klaarde de premier, dat een veelbetee- kenend feit was, dat de verminderde internationale spanning, na de rede voering van einde Januari door den Duitschen rijkskanselier gehouden, direct in alle deelen des lands gelijktijdig een verbetering in de han delsberichten had te voorschijn gebracht. Deze omstandigheid, gepaard aan het vooruitzicht op een spoedig einde van den Spaanschen oorlog en verscheidene andere aanwijzingen, moedigen mij, aldus Chamberlain, aan in de hoop, dat het den handel gegeven zal zijn zich dit jaar op ongestoorde wijze te ontwikke len. Ons doel bij onze buitenlandsche politiek is niet alleen een meer geves tigde vrede naar den geest, doch ook een toenemende werkgelegenheid. Na de moeilijkheden voor den katoenhan- del in Lancashire te hebben geschetst, zeide Chamberlain, dat handel en regeering moeten samenwerken om te zien hoe de toestand zou kunnen worden verbeterd. Dit zou kunnen geschieden door: 1. te probeeren, dat deel van den handel te verbeteren, waarin Groot Brittannië nog steeds betere producten levert dan de concurrenten. 2. Den handel te helpen door een interne reorganisatie. 3. De ondernemingen van Lancashire te be nutten voor de ontwikkeling van nieuwe in dustrieën. De regeering heeft de beste aanmoediging ge geven voor deze ontwikkeling. Toenadering door handel. Chamberlain voegde hieraan toe, dat hij de onlangs tusschen de Duitsche en Britsche ko- lenindustrieën gesloten overeenkomst, welke gevolgd zal worden door onderhandelingen tus schen de vertegenwoordigers der Britsche en Dutische industrieën, in het algemeen, ten zeerste toejuicht. Litwinof onderhoudt zich met Japanschen ambassadeur. De Japansche ambassadeur te Moskou Togo heeft een onderhoud gehad met Litwinof. De besprekingen duurden twee uur. Op grond van instructies zijner regeering deelde Togo mede, dat de Japansche regeering alle maatregelen zou nemen voor de bescherming van haar onderdanen in geval de visscherij- onderhandelingen afgebroken zouden worden. Spoorwegongeluk te Glasgow. In de nabijheid van een tuinnel bij het station te Glasgow zijn twee treinen op elkaar gereden. Een reiziger werd gedood, terwijl 31 menschen gewond werden. Eenige rijtuigen sloegen in den tunnel om, waardoor de baan versperd werd. De verwarring was te grooter, doordat het licht defect geraakte. De meeste slachtoffers waren op weg naar Parkhead om den voetbalwedstrijd tusschen Celtic en Hearts bij te wonen. Neliru trekt zich terug. BOMBAY, 22 Febr. (Reuter). Pandit Nehru, de vroegere voorzitter van het Indisch Congres, is aan den vooravond van de bijeen komst van het congres te Tripuri tot het op stellen van het programma voor het komende jaar, uit de leiding getreden. Bovendien zal de minister van handel de vol gende maand een bezoek aan Berlijn brengen om op deze wijze door persoonlijk contact, welke methode reeds zulke kostbare resultaten heeft opgeleverd, deze methode verder te bevorderen, Deze toenadering door den handel, waarbij beide partijen gemeenschappe lijke belangen hebben, zou wel de snel ste en beste manier kunnen blijken te zijn om een beter begrip tusschen Groot Brittannië en Duitschland tot stand te brengen. Ik ben het eens met de vorige maand door Hitier gesproken woorden, toen hij zeide, dat samenwerking tusschen onze volken in het vol ledig vertrouwen voor elkander voor de geheele wereld geluk zou beteekenen. Vertrouwen wordt niet in een dag geboren en wanneer het eens verstoord is, is er veel tijd voor noodig het te herstellen. Doch een weinig goede wil aan beide zijden heeft een wonderlijk heilzaam effect en ik voor mij bezie de toekomst met de groote verwach ting, dat deze gelukkiger zal blijken te zijn, dan het verleden". Betooging tijdens de rede. Terwijl Chamberlain te Blackburn zijn rede hield, hebben leden van de internationale br gade, die in Spanje hebben gevochten, en van de werkloozenbeweging een betooging gehouden. Verscheidene der betoogers werden door de politie opgebracht. De Balkan-entente wil vrede. Sterker economische banden gewenscht. BOEKAREST. (Havas) Aan het einde van de Balkanconferentie Is een com muniqué gepubliceerd, waarin o.a. wordt gezegd, dat de leden van den perma nenten raad van de Balkan-entente een stemmig hebben geconstateerd, dat de politiek, welke de entente volgt gericht is op het ideaal van den vrede, dat de entente sedert de oprichting heeft ge leid. Verwijzende naar de overeenkomst van Sa- loniki van 31 Juli 1938 wordt de wensch te ken nen gegeven, dat de zevende bijeenkomst van den economischen raad te .Bqekarest in April 1939 de economische banden nog nauwer zal aan halen. De volgende gewone jaarlijksche bijeenkomst van den permanenten raad zal worden gehou- te Belgrado in Februari 1940. In beginsel besloten Franco te erkennen. Tegelijk met het voorlezen van het communiqué heeft Gafenco, de Roe- meensche minister van buitenlandsche zaken, verklaard, dat de leden van den permanenten raad in beginsel besloten hebben de regeering van Franco in Spanje te erkennen. Ieder van de leden der entente blijft evenwel vrij deze er kenning te doen op een oogenblik dat hem gunstig schijnt. Gafenco is optimistisch. Op vragen, die hem door journalisten gesteld werden nadat korte verklaringen waren afge legd door Metaxas, Saracogloe en Markowitsj. heeft Gafenco in zijn kwaliteit van voorzitter van den Balkanbond o.m. het volgende ver klaard: „Ik verheel u niet en ik geloof, dat mijn collega's het hierover met ons eens zijn dat een optimistische toon uit deze besprekin gen is opgekomen. Zeker, wij geven ons reken schap van den ernst van den toestand. Wij ge- looven echter in sommige betoogingen, waar onder men de belangrijke recente redevoerin gen moet rekenen van eenige leidende staatslie den, teekenen te zien van ontspanning en ophel dering. Het spreekt van zelf, dat wij er prijs op stellen om tot deze ontspanning bij te dragen met geheel ons hart en' al onze krachten. Wie kracht zegt, zegt eendracht en ook het hart wijst ons den weg naar broederlijke samenwerking. Wanneer ik spreek over ontspanning en vrede, denk ik vooral aan de volkeren, die van nabij nog kort geleden de ontzetting en de onrechtvaardig heden hebben gekend van den oorlog. Wij ho pen, dat de lente met de zon geluk en vrede aan Spanje zal terugbrengen. Wij zijn bereid in de mate onzer middelen bij te dragen om het volk van Spanje te helpen de wonden te verbinden en levenskrachten te heiwinden". Vreemdelingen verlaten Koeling. Zeven en veertig buitenlanders, onder wie 19 Engelschen. 11 Amerikanen, 7 Duitschers en 3 Belgen zijn in Kioekiang aangekomen uit Koeling. Zij zijn de Japansche en de Chi- neesche linies gepasseerd. Zeven en veertig buitenlanders "blijven in Koeling, o.m. een 80-jarige Engelsche. Tsjang-Kai-Sjek lieeft vertrouwen in China's toekomst. De Palestina-conferentie vlot niet. Een nieuw Chineesch gemotoriseerd leger? Uit Tsjoengking: De derde zitting van den politieken volks raad het Chineesche vertegenwoordigend lichaam welke op 12 Februari was geopend, is na tien dagen geëindigd. Er werden 84 mo ties aangenomen. 146 leden van den raad heb ben de zitting bijgewoond. Tsjang Kai-Sjek, die de zitting gepresideerd had, zeide in zijn sluitingswoord, dat hij na den onovertroffen geest van eenheid, welke de geheele zitting heeft gekenmerkt, des te meer vertrouwen heeft in de toekomst van China en de zekerheid, dat China ten slotte de overwinning zal behalen. Vervolgens weidde Tsjang Kai-Sjek in den breede uit over de democratie van dr. Soen Yat Sen, welke fundamenteeler en practischer zou zij dan eenige andere ter wereld bestaande. Het ideaal van Soen Yat Sen voor een werke lijke democratie is niet een gedwongen demo cratie, doch een, waarbij het volk zijn revo- lutionnaire plichten zou uitoefenen. Wanneer wij al het verloren gebied heroverd zullen hebben, zullen wij beginnen met een werkelijk democratische regeering op te bou wen. een welke in den geest is van wijlen den oprichter van onze partij. In Chineesche kringen te Tsjoenking doen berichten de ronde over een nieuw Chineesch leger, dat opgeleid wordt achter het front en dat zich gereed maakt in het veld te treden tegen de Japanners. Men veronderstelt, dat dit een gemechani seerd leger is, dat, naar gemeld wordt, dooi de regeering met groote snelheid tot ontwik keling wordt gebracht. Een algemeen offensief zoti dan worden ont ketend op alle fronten. Men is de meening toegedaan, dat de Chineesche militaire kracht sedert den aanvang der vijandelijkheden voort durend vooruitgegaan is, niet alleen in kwan titeit, maar ook in kwaliteit. Het nieuwe leger staat onder leiding van ervaren officieren en geoefende mannen. Iedere niet bezette stad in de Kwantoeng- gebieden heeft haar eigen defensiecorps, dat uitgerust is door de centrale regeering en onder bevel staat van bekwame officieren. De eenige oplossing zou een door Engeland aan beide partijen opgelegd plan zijn. Dc besprekingen, welke gistermiddag tusschen de Engelschen en de Arabieren zijn gevoerd, schij nen definitief den indruk bevestigd te hebben, dat de onderhandelingen inzake Palestina, als gevolg van de weigering dor Joden en Arabieren ook maar iets van hun onderscheiden stellingen prijs te geven tot een impasse hebben geleid. In de omgeving der conferentie verwachtte men gisteravond, dat de Britsche regeering thans het oogenblik gekomen zal achten om de politiek be kend te maken, die zij denkt te volgen nu er in het geheel geen kans op een accoord schijnt te bestaan. Men erkent in kringen der Palestijnsche con ferentie, dat de eenige oplossing gelegen kan zijn in een plan, dat aan beide partijen wordt op gelegd door de Britsche regeering. De bespre king met de Arabieren bestond gisteren hoofd zakelijk uit een verklaring van Macdonald ten aanzien van de drie voornaamste Arabische eischen. Men meent, dat Macdonald verklaard heeft, dat de regeering niet in staat is terstond de onafhankelijkheid der Palestijnsche Arabie ren toe te staan. Hij zou als eerste 'stap hebben voorgesteld een of anderen beperkten vorm van deelneming in de controle op de landszaken. Er verluidt, dat de Arabische eisch tot volkomen stopzetting der Joodsche immigratie afgewezen is en dat een plan tot beperkte immigratie ter overweging aan de Arabieren is voorgelegd. Voorts verluidt, dat het stopzetten van landver- koopen ook verworpen is en dat in plaats daar van werd voorgesteld het land te verdeelen in drie gebieden, waar de verkoopen resp. verbo den, gereguleerd of toegestaan zouden zijn. Het Arabische antwoord op de voorstellen van Mac donald zal Zaterdag overhandigd worden. De nieuwe Belgische regeering. De nieuwe leden der Belgische regeering hebben gisteravond in handen van den koning den eed afgelegd. Minister-president Pierlot zal tevens minis ter van landbouw zijn. Richard is minister van economische zaken en den middenstand, terwijl Gaston Heenen honorair vice-gouver- neur-generaal van den Congo de portefeuille van koloniën zal beheeren. De Kamer is bijeengeroepen tegen Donder dagmiddag voor het aanhoorden der regeerings- verklaring. Een aanzienlijke politiemacht bewaakt het koninklijke paleis, het parlement en de depar tementen met het oog op mogelijke nieuwe betoogingen van de Waalsche en Brusselsche oudstrijders, die nog steeds het aftreden van Dr. Martens eischen. GEEN GENADE VOOR SPIONNEN. De crimineele kamer van het hoofd van cas satie te Parijs heeft een beroep van twee spion nen, den jeugdigen luitenant ter zee Aubert en den Straatsburger Grüneberg, verworpen. De beide spionnen waren ter dood veroordeeld.. Japansche eischen inzake Sjanghai TOKIO. (Reuter). De „Asahi Sjimboen" bericht, dat de Ja pansche consul-generaal te Sjanghai opdracht heeft van den gemeenteraad van de interna tionale nederzetting het volgende te eischen: Ten eerste: Onmiddellijke arrestatie van de terroristen. Ten tweede: Vermeerdering van het aantal Japansche leden van den gemeenteraad. Ten derde: Grondige reorganisatie van de internationale nederzetting ter vergemakke lijking van het handhaven van orde en rust. Het blad voegt hieraan toe, dat de Japan sche regeering onafhankelijk handelend zal optreden, wanneer deze eischen worden ver worpen. Itsjang gebovibardeerd. Itsjang is opnieuw door Japansche vliegtui gen gebombardeerd. 300 burgers werden ge dood of gewond, een 600 tal huizen werd be schadigd. Negen Japansche vliegtuigen hebben den aanval uitgevoerd Krachtige verklaring van Daladier. Op een gisteravond in de American Club te Parijs gegeven diner heeft minister-presi dent Daladier verklaard: ..Ik moet herhalen dat Frankrijk nooit zal toegeven, hetzij aan bedreiging met geweld hetzij aan een afper- singstaktiek. Wanneer het gaat om de on schendbaarheid van ons grondgebied, zijn wij vastbesloten tegenover alle bedreigingen stand te houden. Niettemin, aldus Daladier. zijn wij bereid, in een geest van wederzijdschen goe den wil, en bij doeltreffende controle-maat regelen, deel te nemen aan elk oprecht streven naar beperking en zelfs vermindering der be wapening". Tot degenen, die het diner bijwoonden, be hoorden, naar Havas meldt. o.a. de Amerikaan- sche ambassadeur Bullitt, de hertog van Windsor, minister Bonnet en generaal Game- Ontwerp-statuut voor Duitschers in Tsjeclio-Slowakije. De „Lidove Noviny" meldt uit Praag, dat de Duitsche afgevaardigde Kundt spoedig naar Duitschland zal vertrekken en bij zijn terug keer naar Tsjecho Slowakije een ontwerp statuut voor de Duitsche minderheid zal in dienen. De Tsjechische minister-president Chwal- kowski heeft, tegenover vertegenwoordigers van de pers den nadruk gelegd op de nood zakelijkheid van het onderhouden van goede betrekkingen met Duitschland. „De tijden zijn veranderd. Het belijden van pacifisme en ont wapening beteekent het land naar den oorlog drijven. Zich bezig houden met Genève en de grenzen van Abessinië beteekent zijn eigen grenzen vergeten. Wij laten die politiek over aan het oordeel van de geschiedenis". Ontwerp voor Poolscli-Slowaakscli accoord. De betrekkingen tusschen Polen en Slowakije worden geleidelijk weer normaal. De bespre kingen. welke door verscheidene Slowaaksche en Poolsche commissies gevoerd zijn, hebben geleid tot het opstellen van een ontwerp voor een Poolsch-Slowaaksch accoord, dat aan de regeeringen te Warschau, Bratislava en Praag zal worden voorgelegd. WILDE STOJADINOWITSJ EEN TOTALITAIR BEWIND? ZAGREB (Havas) De Kroatische pers publi ceert documenten, die volgens haar bewijzen, dat Stojadinowitsj aan den vooravond van zijn val een totalitair bewind onder zijn leiding wilde instellen. DE VER. STATEN EN DE VOLKENBOND De Vereenigde Staten hebben gunstig geant woord op de vraag, welke Avenol heeft gericht tot alle staten welke geen lid zijn van den Vol kenbond om de technische en niet-politieke sa menwerking met den bond te versterken. „Hongaarscli leven" samen gesmolten met „nationale eenheid". BOEDAJPEST (Havas)In een onder voor zitterschap van minister-president Teleky ge houden vergadering is besloten, dat de door Imredy gestichte partij „Hongaarsch Leven welke anti-semietisch en half fascistisch is, zich zal vereenigen met de regeeringspartij „Nationale Eenheid". De vergadering werd bij gewoond door Imredy. Men is van oordeel, dat dit beteekent dat Teleky hierdoor de politieke hartstochten wil kalmeeren. __t~J PRCERAMMA VRIJDAG 24 FEBRUARI HILVERSUM I. 1875 en 301.5 M. 8.00 VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berichten) 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Es meralda 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgel spel. 12.AVRO-Amusementsorkest (Om 12.15 I Berichten) 12.45 Gramofoonmuziek 1.Orgel en harp 1.15 Gramofoonmuziek 1.30 AVRO- Amusementsorkest (Opn.) 2.15 Radiotooneel 2.404.00 De Palladians en zang 4.05 Gramofoon muziek 5.Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel 6.00 Esmeralda 6.28 Berichten 6.30 Literaire causerie 6.50 Gramofoonmuziek 7.VARA-Kalender 7.05 Causerie „Wat kan de provincie doen op het gebied van de gezondheidszorg" 7.23 Berichten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Causerie „Levenswaar den van het verleden". 8.Zang en piano 8.30 Reportage 9.De Ramblers 9.30 Gramofoon muziek 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwij ding 11.Zang en piano 11.30 Jazzmuziek 11.55 12.00 Gramofoonmuziek. niLVERSUM n. 415.5 M. Algemeen programma verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie 8.15 Berichten, gramofoonmuziek (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.Gramofoonmuziek 11.15 „Quintolia" en gramofoonmuziek 12.Berich ten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Orgelspel 1.30 Vervolg kwintetconcert en gramofoonmuziek 2.40 Christelijke lectuur 3.Zang en piano 4. Gramofoonmuziek 5.Het All Round Sextet en gramofoonmuziek 6.30 Berichten, hierna voor tuinliefhebbers 7.Berichten 7.15 Literaire cau serie 7.45 Gramofoonmuziek 8.Berichten ANP herhaling SOS-Berichten. 8.15 Nederlandsche Bach-vereenigïng, het Utrechtsch Stedelijk Or kest en solisten (opn.) en gramofoonmuziek 9.30 Actueele uitzending 10.Berichten ANP 10.05 Causerie „Gezins- en huwelijksmoeilijkheden" 10.35 Orgelspel 11.15 Gramofoonmuziek 11.50 12.Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.4011.50 Gramofoonmuziek 12.10 Orgel concert 12.35 Brian Lawrance en zijn Sextet 1.20 Causerieën „Empire exchange" 1.352.20 Het Birminghamsch Philharmonisch strijkorkest, mmv. soliste. 2.453.05 De Northern Ireland Zangers. 4.15 Gramofoonmuziek met toelichting 4.50 Radiotooneel 5.20 De Westminster Players 5.50 Zang met pianobegeleiding, met inleiding 6.20 Berichten 6.45 Radiotooneel 7.05 Parlemen tair overzicht 7.20 Orgelspel 7.40 Victor Silvester en zijn dansorkest, mmv. soliste 8.20 Radiofilm 9.20 Berichten 9.45 Causerie over Australië 10.05 Het BBC-Orkest, mmv. solist 11.25 Jack Harris en zijn Band en solisten 11.5012.20 Dansmuziek Gramof oonplaten RADIO PARIS 1648 M. 9.00, 10.en 11.20 Gramofoonmuziek 12.30 Zang 1.05 Het F. Warms? orkest 2.35 Vioolvoor dracht 2.50 en 3.30 Gramofoonmuziek 3.35 Zang en piano 7.20 Het Locatelli-orkest 8.35 Piano voordracht 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoon muziek 11,2012.50 Orkestconcert mmv. solist. KEULEN. 456 M. 5.50 Qramofoonmuziek 6.30 en 7.50 Het Om- roep-Amusementsorkest 11.20 Fabrieksorkest. 12.35 Het Omroepkleinorkest 1.30 Populair con cert 3.20 Leo Eysoldt's orkest 4 50 Viool en piano 6.20 Winterhulpprogramma 7.30 Voor soldaten 8.20 Het Omroeporkest en solisten 10.2011.20 Het Omroepdansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroep orkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Zang 5.50 Pianovoordracht 6.35 Jazzmuziek (Gr.pl.) 7.20 Scholierenkoor 8.20 en 9.20 Omroepsym- phonie-orkest en solisten (9.209.35 Causerie) 10.30 Omroepdansorkest 11.15—11.20 Gramofoon muziek. DF.UTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Het Omroepkamerkoor en solisten 8.30 Dialoog 8.50 Zang, viool en het pianoduo Hans Bund. 9.20 Berichten 9.50 Het ensemble voor oude muziek 10.05 Berichten 10.2011.10 Het Berlijnsch Philharmonisch orkest (Opn.)

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9