DOUWE EGBERTS Ledenconcerf. DE APOCALYPS Ik ontdek Amerika. Ziezoo, nu eerst D.E. in de pijp Oude spoorboekje Litteraire Kantteekeningen. Centrale Verwarming twstet TEL. 15597 'ZATERDAG 23 FEBRUARI 1939 HA"AREEM'S DA G B L'AD 7 MUZIEK. Haarl. Orkest-Vereeniging. De reeks der Vrijdagavondconcerten van dit seizoen is besloten met een uitvoering, waarvan het programma voor een belangrijk deel overeenstemde met dat van het een paar jaar geleden door het Concertgebouworkest alhier gegeven Bachconcert. Het bevatte n.l. evenals dit het Concert in C voor 3 klavieren en het origineel van Vivaldi's Concert voor 4 violen benevens Bach's bewerking daarvan voor 4 klavieren. Weer zagen we dus een bat terij van vleugels op het podium opgesteld, Marinus Adam dirigeert het concert voor vier klavieren van J. S. Bach maar de slagorde dier vleugels wisselde al naar de omstandigheden het wenschelijk maakten. Het onder de beproefde leiding van Marinus Adam spelende orkest opende den avond met een zeer mooie vertolking van Haydn's Ouver ture „L'Isola dishabitata", en ik heb me al weer afgevraagd, welke bedoeling de compo nist gehad heeft met de invoeging van het „tempo di Minuetto'' in het stormachtige Allegro; of die Menuet misschien een soortge lijke beteekenis heeft als de onbewoonde Quadrille, die in Wagenaar's cantate „De Schipbreuk" voorkomt. Bij gemis van een desbetreffende toelichting in het programma moest de vraag weer onbeantwoord blijven. Nog kwamen we niet aan Bach toe: na de Ouverture volgde Mozart's Concert in F, K.V. 242, dat ook op een der zomerconcerten van het vorige jaar uitgevoerd werd. Het is oor spronkelijk voor 3 klavieren geschreven en door Mozart aan gravin Lodron en haar beide dochters opgedragen; de derde klavierpartij had hij, overeenkomstig de mindere techni sche vaardigheid der jongste dochter, gemak kelijker speelbaar dan de beide andere ge houden en zoo kon hij het Concert zonder schade voor 2 klavieren inrichten. In dezen vorm werd het dan ook weer gespeeld en stelt het hooge eischen aan de eenheid van het samenspel, eischen, die een langdurige voor bereiding noodig doen schijnen. Nu hebben de pianisten Piet de Waardt en Jac. Zwaan elk op zich zelf in hun voordracht van dit werk veel goeds verricht, zooals we mochten verwachten; maar hun samenspel bezat niet steeds de volkomen overeenstemming, die deze transparente muziek vraagt. Bij het Concert in C voor drie klavieren, waarin de pianist Martin Lürsen met beide vorengenoemde samenwerkte, was het sa menspel althans in de Allegro's veel beter. De onwrikbare rhythmische en thematische geslotenheid behoedde de spelers vanzelf voor afwijkingen, en we hebben weer Bach's kolos sale, nergens een geestelijk hiaat toonende constructies uit het materiaal van een of twee thema's kunnen bewonderen. In het Adagio •bemoeilijkt de langzame beweging de eenheid en was deze dan ook niet zoo goed als in de Allegro's. In Vivaldi's Concert traden vier orkest leden der H.O.V., de concertmeester Gijs Beths en de violisten Mulder, Eggelte en De Graaff als solisten op, en deze vier in samenspel door gewinterde musici kweten zich zoowel indivi dueel als collectief voortreffelijk van hun taak. En toen daarna Bach's bewerking voor 4 klavieren gespeeld werd logenstraften de da mes Emmy van Eden, Catharina Hessels, Betsy Koopman en Van MarleDe Booy (ik noem ze in alfabetische volgorde!) de in de programmatoelichting gestelde verwachting, dat die bewerking zwaarder en dikker dan het origineel zou klinken. De vier dames heb ben zóó fijn genuanceerd en in zóó voortref felijke samenwerking gespeeld, dat het werk voor vier klavieren zeker niet minder voldeed dan voor vier violen. Het „honneur aux da mes" is in dit geval meer dan een beleefd- heidsfraze: het is de volstrekte waarheid en een gepaste toevoeging aan de hulde, die door bloemen en door den levendigen bijval Vrij dagavond reeds in zichtbaren en hoorbaren vorm bewezen was. Marinus Adam en het strijkorkest begeleid den de Concerten van Bach en Vivaldi be scheiden en nauwkeurig. In de Ouverture van Haydn en het Concert van Mozart werkten natuurlijk ook enkele blazers mede; in eerst genoemde stuk trof ons het mooie spel van den eersten hoornist. Zoo zijn dus de Vrijdagavondconcerten af- geloopen, maar ons orkest en zijn leider heb ben nog een zware en drukke taak voor den boeg. We wenschen hun in de volbrenging daarvan veel succes. o K. DE JONG. GELOOF EN WETENSCHAP HENK SCHAER - ARNOLD PENNOCK van den H. Johannes Na Charlotte Kohier, die De Prediker, Het Hooglied en Psalmen heeft voorgedragen, is thans Henk Schaer bij Geloof en Wetenschap gekomen met De Apocalyps de openbaring van den H. Johannes. Dit wondere en misschien wel moeilijkste Boek uit het Nieuwe Testament met zijn vlammende taal eischt zeer veel van het publiek zoowel als van den voordrager. Van het publiek vraagt het voortdurende concen tratie en diepe aandacht, van den declamator een bezielde, profetische voordracht. Dat de zaal in gespannen stilte twee uur lang geluis terd heeft, was het verheugende bewijs, dat Henk Schaer zijn krachten niet heeft overschat. Aan het slot was er warm applaus, maar het doek bleef gelukkig gesloten. Henk Schaer had begrepen dat na deze avond van religieuze gewijde kunst evenals na de Mattheus-Pas- sion slechts de stilte paste. In een effen bruine pij, gezeten op een een voudige bank, voor een beige gordijn met als versiering enkel een kandelaber met 3 branden, de kaarsen heeft Henk Schaer de Apocalyps voorgedragen, zonder één moment van hapering, vol wijding en bezieling en soms met profeti sche kracht. Zijn stem, die alleen in de laagte nog niet altijd geheel draagt, is helder en klaar en heeft in de extatische momenten een prachtige, nooit geforceerde klank. Zijn plastiek is fraai, zijn gebaren zijn na tuurlijk en vloeien steeds mooi in elkander over. Zijn voordracht wordt gedragen door diepe over tuiging en religieus gevoel en is vol schakeering. Geen moment zoekt Schaer zijn effecten in vir tuoos gedoe, zijn voordracht komt geheel van binnen uit en blijft natuurlijk tot zelfs in de meest extatische momenten. Zijn gezicht is be zield en men voelt aldoor, dat hij de voordracht van dit gewijde Boek opvat als een hooge roe ping, Daarom ook maakt hij op het publiek een zoo grooten indruk. Voor mij was de voordracht van de Apocalyps van den H. Johannes door Henk Schaer een openbaring. Hoe prachtig bijvoorbeeld was van hem hel slot: „Ik ben de Alfa en de Omega, de eerste en de laatste, het begin en het eind!" Zoo als hij daar toen stond, met den rechter arm ten Hemel geheven, kreeg hij waarlijk iets van een apostel. De voordracht werd ingeleid door piano voordrachten van den heer Arnold Penneck, die den avond opende met de Sonate Op. No. 57 in F moll van Beethoven en na de pauze Impromp tu in Fis Dur van Chopin. Reflets dans l'eau ei La Cathedrale engloutie van Debussy speelde. De muzikale medewerking van den heer Pen- nock heeft veel bijgedragen tot verhooging der stemming. Het was een avond van religieuse, gewijde schoonheid, een der mooiste avonden van Geloof en Wetenschap in dit seizoen. J. B. SCHUIL. Minister Zay onderscheiden. De minister van Onderwijs heeft Vrijdag middag in zijn kabinet ontvangen den Fran- schen minister van Onderwijs, den heer Jean Zay, die vergezeld was van zijn kabinetchef, den heer Abraham, en van den Franschen gezant baron de Vitrolles. De ministers hebben zich onderhouden over de vraagstukken op het gebied van onderwijs, welke in de beide landen aanhangig' zijn. Minister Slotemaker de Bruïne deelde den heer Zay mede, dat het H.M. de Koningin behaagd had hem het Grootkruis in de orde van Oranje-Nassau te schenken, waarbij de minister zijn collega de versierselen dier onderspheiding ter hand stelde. Minister Zay dankte in hartelijke bewoordingen voor deze door hem zeer gewaardeerde onderscheiding. De Fransche minister heeft zich doen in schrijven in de registers ten paleize Noord einde. Ook heeft de minister bezoeken afge legd bij de ministers Colijn en Patijn en bij den burgemeester van Den Haag mr. S. J. R. de Monchy. Prinses Beatrix in Grindelwald Een opname van de ongelooflijk knappe en uitgebreide Profilti-film-reportage van het verblijf der Prinselijke familie in Zwitser land. Deze zeldzaam mooie film wordt ver toond in Rembrandt en Palace Fam. Cinema. (Adv. Ingez. Med.) Zoo practisch De meester op school heeft mij al geleerd, dat Amerika het land is waar alles zoo practisch is. En mijn nichtje, die er drie maanden heeft ge logeerd, had gezegd: „reuze gemakkelijk ge woonweg, alles wat je er doet is reuze gemakke lijk, je draait maar aan een knopje en het is in orde. Reuze-knal!" De meester heeft, zooals het den meester be taamt, gelijk gehad. En nichtje ook. Het is reuze knal. Daar heb je in deze enorme stad New- York, waar acht millioen menschen wonen, waar iedere vier minuten en zes seconden een baby geboren wordt, waar iederen zeven uur een hu welijk wordt voltrokken, waar 4000 inwoners per maand bijkomen, de stad die ieder jaar drie en een half millioen ton voedsel verslindt, waar iederen dag 2.659.632 halve liters melk worden gedronken, 7 millioen eieren en 875.000.000 gal lons water worden verbruikt, waar iedere se conde 190 menschen de telefoon van de haak nemen, d.w.z.: waar 8.233.000 stadsgesprekken per dag worden gevoerd, waar de gezamenlijke lengte der telefoondraden 8.367.000 mijl be draagt, waar eiken dag zes huizen worden afge broken en 23 worden gebouwd, waar 1.316.000 appartementwoningen zijn en 3970 hotels en 89.263 garages, waar op iedere elf personen er één een auto heeft, maar waar toch nog 50.000 paarden rondwandelen, daar heb je, zeg ik, in deze stad, waar de ondergrondsche spoorweg en de bussen per dag gemiddeld 9.000.000 passagiers vervoeren, nu bijvoorbeeld niet de allerminste moeite om den weg te vinden. Den tweeden dag dat ik hier was liep ik al van Times Square, wat ons Montmartre is, naar de 28ste straat oost of ik van het Rembrandtplein naar den Dam liep. Want Times Square is een breed stuk van een avenue en alle avenues loopen rechtaan-recht- uit, in de lengte-as van de stad, terwijl alle stra ten, netjes genummerd, daar rechthoekig en in de breedte doorheen snijden. Wat wil zeggen dat u, wanneer u maar tellen kunt; hier morgen ook onmiddellijk den weg zoudt kunnen vinden. Het geen u van Hoogeveen, Alkmaar en Zieriksee niet zoo maar kunt zeggen. O, het is hier zoo reuze practisch. Daar zijn de bussen. Iedere avenue heeft haar eigen bus. Die rijdt van het begin tot het eind en dan weer terug en zoo om den haverklap. U stapt in en u gooit uw nickel, die zoowat negen Nederlandsche centen waard is, in een glazen geval, dat naast den chauffeur staat en klaar is Kees. Geen kaartje. En geen knip in het kaartje. En geen controleur, die nog eens een knip in het kaartje komt geven. Dat kan hier omdat de menschen elkaar vertrouwen. Een passagier is geen dief en een conducteur is geen dief. De eenigen die hier dieven zijn en dat is ook al weer zoo reuze practisch zijn de dieven. Al dat reuze-practische hier leidt ook wel tot verwennerij, althans tot wat voor onze begrip pen verwennerij is. In de meeste nieuwe wonin gen hier zijn electrische ijskasten en overal zijn liften en ik behoef in mijn hotel niet uit mijn kamer te gaan om dit stukje te posten want ik doe een klepje in den muur open en ik gooi het er in en het komt van zelf in het lieve vader land terecht en ik draai maar aan een knopje en ik heb muziek, en een kraantje geeft mij heet water en een ander kraantje ijswater en een derde kraantje gedistilleerd water, en ik kan in iedere cafetaria uit vakjes alle heerlijkheden halen die ik maar begeer. En zoo gooi je maar nickels in busjes en gleuven en draai je maar aan knoppen en kranen en luilekkerland springt open. Mits je daar natuurlijk voldoende dollars voor hebt. Laat ik zeggen vijftien per week. Maar er zijn hier heel veel menschen die geen vijf dollar per week hebben en dat is natuurlijk minder practisch. Dat is zelfs heel tragisch in deze monstrieuze woestenij van 681.818 huizen en 7.910.843 men schen, die New-York heet. Mr. E. ELIAS. Ernstige treinongelukken. MEXICO. 25 Februari (Havas). Nabij Saltiello zijn twee treinen tegen elkaar ge botst, waarbij zes personen werden gedood en twaalf gewond. Het schijnt, dat het ongeluk is te wijten aan ongedisciplineerd cptreden van spoorweg arbeiders, die zich niet hebben gehouden aan de dienstregeling. DENVER. (Colorado), 25 Februari Havas). Nabij Bosler in den staat Wyoming is een luxe-trein ontspoord. Men weet nog niet hoe veel slachtoffers te betreuren zijn. Talrijke doktoren en verplegend personeel zijn naar de plaats des onheils vertrokken. Dat is zoo Vaders vaste gezegde, als hij s avonds in „de zorg" gaat zitten. Voor hem is het toppunt van huiselijkheid, dat rustige uurtje met D.E. in de pijp! <2x/tfe. FRIESCHE HEEREN-BAAI EN BAAI-TABAK (Adv. Ingez. Med.) weer in eere hersteld. Autobussen worden weggelaten practischer indeeling. Naar wij vernemen zal de „officieele reisgids der Nederl. Spoorwegen" in zooverre weer in zün ouden vorm terug- keeren, dat dc 't vorig jaar daarin opge nomen dienstregelingen voor autobus diensten, welke niet aan de verwach tingen hebben beantwoord, komen te vervallen. Het oude spoorboekje zal dus in eere worden hersteld. Bij een enquête onder det reizigers in gesteld is n.l. gebleken, dat er slechts zeer ge ringe belangstelling bestond voor de dienst regelingen voor autobusondernemingen. De directie der Nederl. Spoorwegen achtte daarom de meerdere uitgave voor opname van deze dienstregelingen in het spoorboekje niet meer verantwoord. Thans wordt er evenwel naar ge streefd 'het oude spoorboekje een aangenamer aanzien te geven, door o.a. een aantrekkelijker omslag te laten ontwerpen en er een enkele practische rubriek, om na te gaan wat bepaalde reizen kosten ,in op te nemen. Tal van andere belangrijke wijzigingen zullen bovendien nog in dit nieuwe boekje nader worden uitgewerkt, waarover nader zal worden bericht .zoodra de verschillende daarbij betrokken instanties een oordeel zullen hebben uitgesproken. Afzonderlijke autobusgids? Wat nu de autobusdienstregelingen betreft deelt men ons van de zijde van den Nederland- schen Bond van Autobusdienstondernemingen mede, dat het plan bestaat een afzonderlijk gidsje voor de autobussen uit te geven. Dit zal echter niet eerder dan in het najaar, dus met de winterdienstregeling, kunnen verschijnen, aan gezien de tijd ontbreekt er een voor de zomer dienstregeling gereed te maken. Het achterwege blijven van een zomerdienstregeling voor de bussen wordt ook door den bond als een be zwaar gevoeld, doch dit kan gedeeltelijk worden ondervangen door het gebruik van provinciale gidsen en van de verschillende dienstregelingen, welke door vele diensten kosteloos verstrekt worden. Ook zal de gids uit het oude spoor boekje in vele gevallen bruikbaar blijven. Boekenweek. Het Jaarlijksch Geschenk. Als deze aanteekeningen verschijnen is de boekenweek begonnen. De boekhandelaren hebben hun mooiste etalages in elkaar gezet; in de verschillende steden gaan schrijvers en dichters over hun werk praten en er uit voor lezen, of het wordt voor hen door anderen gedaan: op het tooneel wordt de propaganda voor het boek gevoerd en men kan zich over dien telken jare aangroeienden propaganda- arbeid van harte verheugen, omdat het doel waarvoor gearbeid wordt goed is en door nie mand betwijfeld kan worden. Zelfs al zou men op den bekenden slagzin „iederen dag één glaasje" ideeën roof plegen en voor een pro paganda van langeren datum het „iedere week één boek" in de plaats stellen, dan zou ook die raad goed worden opgenomen, omdat lectuur-bestrijders zoo ze bestaan nog niet in plaatselijke of landelijke bonden ge organiseerd zijn. Maar die gewijzigde slagzin, iedere week één boek zou nóg meer menschen naar de uitleenbibliotheken drijven dan den heeren uitgevers aangenaam is, al zijn de bibliotheekhouders schrik en steun tezelfder tijd van veel uitgeverij. Ter bevordering van de belangen des boekhandels is een propa ganda voor het lezen zeer dienstig, voor het leenen niet direct de bedoeling, voor het koo- pen urgent. Op het lezen wordt prijs gesteld, over het leenen gezwegen, doch aan het koo- pen een premie verbonden. Wie in de komende week voor een rijksdaal der bij zijn boekhandelaar besteedt, krijgt van de Vereeniging ter bevordering enz een keurig verzorgden, eenvoudig doch smaakvol gebonden bundel met drie novellen cadeau. Novellen van eerste-rangs Hollandsche schrij vers en geen portefeuille--restanten dezer auteurs, doch door de redactie van het ge schenk zeer zorgvuldig uitgezochte werkstuk ken van die artisten, novellen die bovendien tezamen voor een zoo groot mogelijk publiek begeerlijk konden zijn. Door het Samenbren gen van Antoon Coolen, Augusta de Wit en •johan van der Woude is men daarin misschien wel zeer gelukkig geslaagd. Kort voor de Boekenweek is Augusta de Wit gestorven. Haar „Liefde en geweld langs den Barito" dat ook nu weer niet de minste is dei- drie novellen, zal hopelijk bij den lezer het verlangen doen ontstaan, met haar vroegere werk kennis te maken, of de kennismaking te hernieuwen. Hoe goed is zij hier weer op dreef in haar schildering van het Indische landschap als zij van dien wilden stroom, den Barito spreekt, die „uit het rotsige binnenst van Borneo, nevelland steil, door dobberende wol ken oversomberd altoos, borrelend van hon derden verborgen bronnen komt aangestort, in donderenden waterval van wijd uitsproeiend schuim regenboog-glorig omvlogen, in eeho- ende ravijnen verdwenen, duister-diep onder druipend geboomte, te voorschijn barstend wederom in sleurenden kolk en werveling. Hoe blijkt ook uit dit verhaal weer haar genegenheid voor de inlandsche bevolking, als zij den oogendokter Venema over de Daj aks, een volk waarvan wij slechts het koppensnel len als voornaamste levensbezigheid in ons geheugen geprent hadden, laat zeggen: „Da- jaks zijn dichters, muzikanten, kunstenaars, zooals de natuur van den beginne aan heeft gewild dat de mensch zijn zou, al was hij te gelijk ook een dier. Zij zoeken, op hoe onbe holpen wijze dan ook, het betere, blijvende. Zij tasten of zij het mochten vinden, dat on begrijpelijke, dat onweerstaanbaar is." Uit deze paar citaten spreekt de geest waar in Augusta de Wit dacht en droomde toen zij, in zoo klein bestek, leven en lot van het jonge controleurs-echtpaar Allard in het roman tisch woeste, door Europa vergeten binnenland schilderde. Een posthume hulde moge haar bijdrage nu zijn geworden. Die is door de sa menstellers van den bundel gebracht aan de vr°Y,w\.die als letterkundige en als mensch gelijkelijk artiste geweest is. Antoon Coolen's verhaal van een „Huwelijk" heeft alle goede eigenschappen van een echten Coolen. Het is een eigenaardige ziel, deze Go- verdina, maar haar ziel is zuiver als goud en even zeldzaam. Voor zij met Frederik trouwt krijgt deze jonge boer een ongeluk met zijn maaimachine, waardoor hij voor zijn leven verminkt en verlamd wordt. Zij past hem op en verzorgt hem en hoewel al zijn familie leden aannemen dat het huwelijk niet zal doorgaan en ook Frederik haar de vrijheid terug wil geven, denkt zij er geen oogenblik aan hem los te laten en zet het huwelijk met den verlamden, ongelukkigen Frederik door Maar Frederik geneest niet en moet in het ziekenhuis verpleegd worden, waarin hij sterft na zijn vrouw den raad gegeven te hebben, met zijn vriend Jan van den Mortel te trouwen, die haar vereert en een goed man voor haar wezen zal. Als de rouwtijd om is. komt deze vriend haar inderdaad vragen, maar Gover- dina ontloopt hem en zoekt vrijwillig den dood om de illusies, waarin ze met Frederik geleefd heeft, niet te behoeven verliezen. Zoo nuchter naverteld wordt de figuur Go- verdina vreemd en onwaarschijnlijk, maar Coolen's talent maakte er iets innigs in groote bekoorlijkheid van. Met het verhaal Afgesloten Balans door Johan van der Woude wordt ook de geschenk bundel afgesloten en de balans er over opge maakt. Na de simpele innigheid van Coolen's Goverdina. na de stijlvolle natuurlijkheid van Augusta de Wit doet „Afgesloten Balans" een beetje geforceerd-gewichtig aan. Maar het heeft het voordeel den lezer, wien de weg naai de Nederlandsche letteren nog niet geopend werd, te toonen dat men er van alle markten thuis is en een ieder er iets van zijn gadine kan vinden. Moge dat ten slotte in deze boe kenweek in een overvloed van klinkende be wijzen gestaafd worden. J H. DE BOIS. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZONDAG 26 FEBR, Progr. I: Jaarsveld. Progr. II: Hilversum I en II. In verband met plaatselijke slechte ontvangst noodzakelijke wijzigingen voorbehouden. Progr. III: Keulen 8.35. Ned. Brussel 10.20, Keulen 11.20, Fransch Brussel 12.20, Keulen 12.35, Ned. Brussel 1.20, Fransch Brussel 2.20, Ned. Brussel 2 35, Radio P.T.T. Nord 3.05. Keu len 3.20, Paris Radio 5.20 Keulen 6.50, Bero- münster (Straatsburg) 9.10. Keulen 9.50, Ned. Brussel 10.20, Boedapest 10.30, Weenen 11.20. Progr. IV: Ned. Brussel 8.30, Parijs Radio 10.00, Radio P.T.T. Nord of diversen 10.50. Droitwich 11.05, Parijs Radio 1.50, Droitwich 2.40, London Regional 4.20. Droitwich 4.40, London Regional 5.20, Ned. Brussel 6.20. Lon don Regional 7.20, Droitwich 8.15, Parijs Poste Parisien of diversen 9.25, Droitwich 9.55, Fransch Brussel 11.00, Parijs Radio 11,20. Progr. V: 8.30 vjn.12.00 nma. Diversen. Ruitenwisschers houden een groot en helder ge zichtsveld op de voorruit schoon, ook bij zworen regen- of sneeuw val. Gering stroomverbruik,, wa terdichte en solide uitvoering. Ook met tandemwisscher lever- boor. Speciale typen voor Ame- rikaansche wegens. Pri|zen van af F. 13.- per stut. Verkrijgbaar bij al e Bosch-Diensten, automobielhandelcren en go'oge- houders in Nederland :N.V. WILLEM VAN RIJNK^ AMSTERDAM IC.) KEIZERSGRACHT 171 TELEFOON 3Ï|>3 0 8 [4 LIJNEN) (Adv. Ingez. Med.) OLIESTOOKINRICHTING. - NATUURLIJK van ADR. STOOPSLAAN 35 (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VAN DE IÏAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE op Maandag: 27 Februari 1939. Progr. I Jaarsveld. Progr. II Hilversum I en II. Progr. III 8.00 Keulen, 9.20 Paris Radio, 9.30 Radio PTT Nord, 9.50 Pauze, 10.00 Parijs Radio, 10.50 Radio PTT Nord. 11.20 Parijs Radio. 12.10 Radio PTT Nord, 12.20 Ned. Brussel, 2.20 Parijs Radio, 3.20 Keulen, 4.20 Droitwich, 5.20 Fransch Brussel. 5.50 Ned. Brussel, 6.05 Radio PTT Nord, 6.20 Keulen, 7.20 Ned. Brussel, 7.50 Straatsburg, 8.20 Keulen. Progr. IV 8.00 Ned. Brussel, 9.20 Diversen, 10.35 London Regional. 1.20 Droitwich, 2.00 Lon don Regional, 5.20 Droitwich. 8.20 Boedapest. 8.35 London Regional. 9.20 Droitwich, 9.45 Fransch Brussel, 10.20 Ned. Brussel, 10.30 Droit wich. (In verband met plaatselijk slechte ontvangst noodzakelijke wijzigingen voorbehouden). Progr. V 8.007.00 diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Populaire platen. 1 Boston Commandery, The Goldman Band, 2 Zwölf Minuten Peter Kreuder, Erhard Bauschke, 3 Wam Blumen traumen, Dajos Bela, 4 Tango Bolero, Barnabas von Géczy, 5 Saddle your blues to a wild mustang, Gypsy Acc. Band, 6 Mexican Yodel, Harry Torrani, 7 Leise klingt eine Melodie, Adalbert Lutter, 8 Tiroler Visa, Duo Ja, 9 Tiritomba, Joseph Schmidt, 10 Dixon Request medley, Reg. Dixon, 11 Semper Fidelis, The Goldman Band. 12 Tiroler Dalen, Duo Ja, 13. Narcissus, Dajos Bela, 14 Victoria Regia, Barnabas von Géczy, 15 My Swiss Miss, Harry Torrani, 16 Alone, Gypsy Acc. Band, 17 Vergiss mein nicht, Adalbert Lutter, 18 Lisetta, Joseph Schmidt.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13