UN/T EN LETIEEEN L'%1 Ballet Tilly Sylon. AGENDA. Weber Ook een woonhuis afgebrand Ochtendbeurs Amsterdam Rijtijdenbesluit VRIJDAG 3 MAART 1939 HAAELEM'S DAGBLAD 2 Het programma van den ballet-avond van Tilly Sylon bestond gisteren voor het grootste deel uit nummers, waarmee zij vroeger reeds veel succes had gehad. En ook nu mocht haar ensemble met deze dansen of beter gezegd „gedanste komedies" weer veel bijval oogsten. Met genoegen hebben wjj de „Schouwburg bezoekers" en den „Dans der Komedianten" op muziek van Smetana terug gezien. Deze nummers zijn zeer geestig van vinding en uit voering. Ook in de Schilderijententoonstelling muziek van Moussorgsky hebben wij weer veel kunnen waardeeren. „De Dwaas" werd suggestief in solodans door Tilly Sylon verbeeld, om het „Kuiken in Eierdop" had men opnieuw vooral door de originaliteit veel pleizier en de Katacombe riep in deze vision naire voorstelling weer herinneringen op aan een tableau fantastique van den Brusselschen schilder Wiertz. In „De Universiteit" kan ik de aardige ballet muziek van Marinus Adam met dat telkens terugkeerende thema van het Io-Vivat meer waardeeren dan den dans. Ik schreef reeds vroe ger, dat ik bij dit ballet meer aan brooddron ken H. B. S.'ers dan aan studenten denk, en dat de grappigheid bijvoorbeeld van den ver strooiden professor mij te veel herinnert aan de oude versleten Fliegende Blatter-moppen. In vele humoristische dansen zooals in de Schouwburgbezoekers, de Dans der Komedian ten en ook in De Universiteit merken wij sterk een invloed van Trudi Schoop, en in de meer fantastische „Katacombe" zien wij dat ook het ballet van Kurt Jooss op Tilly Sylon grooten indruk heeft gemaakt. Ik zeg dit aller minst als verwijt, want het is niet dan natuur lijk, dat groote ontwerpers van balletten, zooals Trudi Schoop en Kurt Jooss, school maken en navolging vinden. Dat Tilly Sylon ook wel degelijk haar eigen fantasie laat werken, zagen wij in haar nieuw ballet „Die Moldau" op muziek van Sme tana waarin de tot rivier aanzwellende water- stroomen verbeeld wedden door in gazen sluiers dansende meisjefiguren. Het effect hiervan was heel lief en poëtisch, zooals ook de dansen der nymphen in den maneschijn. Aardig gevonden was het om het gewone leven om de Moldau heen uit te beelden door jagende diana's en bruiloft-vierende, dansende boeren en boerin nen, waardoor het geheel tot een pastorale idylle werd. Nieuw was ook althans ik herinner mij niet dit nummer eerder gezien te hebben Andante van Tschaikowsky, dat door de „dans groep van 8" werd uitgevoerd. Deze dans trof mij door de statigheid der bewegingen en de telkens wisselende groepeeringen, waardoor wij herhaaldelijk bij afsluiting van een dansdeel, aan beeldengroepen dachten. In deze groepen toont Tilly Sylon vooral haar fantasie: ze waren dikwijls choreographisch zeer knappe vondsten. De wals van Tschaikowsky vóór de pauze kon ik minder bewonderen. Zij was mij ook door de costumeering voor een wals te zwaar, te weinig zwevend: het was, of de dames niet los van den grond konden komen. Ook in de groep vorming was zij veel minder gelukkig dan het eerste nummer van Tschaikowsky. Alleraardigst daarentegen, frisch en gracieus, waren de oud-Nederlandsche Dansen van Julius Röntgen. Wij zagen deze dansen eenige maan den geleden ook van het ballet van Yvonne Georgi, maar van navolging was bij .Tilly Sylon geen sprake. Zij heeft deze dansen een eigen geest gegeven en ook door de zeer fraaie cos- tuums werd dit slotnummer een der grootste successen van dezen avond. Ons Haarlemsch orkest werkte ook gisteren weer mee en onder leiding van Marinus Adam werd het een voortreffelijk geheel. Na de oud- Nederlandsche Dansen toen een schat van bloe men voor Tilly Sylon. werd opgedragen, kwam Marinus Adam naast zijn vrouw de hulde van de zeer goed gevulde zaal in ontvangst nemen. Het 20 weken thuis met rheumatiek. Vrouw dacht, dat haar man nooit meer zou kunnen werken. Toen haar man 20 weken thuis was geweest met rheumatische pijn in zijn rug, begon deze vrouw te vreezen, dat hij nooit meer zou kunnen werken. Ten einde raad probeerde hij Krusehen en de verandering was „als een wonder". Lees haar brief: „Mijn man heeft rheumatiek en leed vreeselijke pijnen in zijn rug. Eenigen tijd geleden was hij 20 weken thuis. Ik dacht werkelijk, dat hij nooit meer zou kunnen werken. We probeerden alles, wat we maar bedenken konden en niets hielp. Toen nam hij Krusehen en sindsdien weten we dat Krusehen zijn gewicht in goud waard is. De verandering die het teweeg bracht is als een wonder". Mevr. B. Twee bestanddeelen in Krusehen zijn de meest werkzame oplossingsmiddelen van urinezuur, die de wetenschap kent. Het urinezuur en andere schadelijke afvalstoffen worden door Krusehen Salts langs de na tuurlijke kanalen uit het lichaam verwijderd, waardoor de pijnen spoedig zullen afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. Krusehen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Heden: VRIJDAG 3 MAART Gemeentelijk Concertgebouw: Beethoven-cy clus, 8.15 uur. Theosofische Loge Nassauplein 8: Openbare Voordracht. 8.10 uur. Tijdingzaal Haarlem's Dagblad. Groote Hout straat 93: Vri.ie-tijd-ten toonstelling. Luxor Theater: „Wat leven wij toch gelukkig" 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De geheimzinnige dr. Clitterhouse" en „Vreemde kostgangers", 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Spotternij en zotternij". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Zestig glorierijke jaren" Tooneel: Bob Gilette. 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Wcnn am Sonntagabend die Dorf- musik spielt", 2.30, 7.15 en 9.15 uuj. Spaarne Theater: „De luchtsmokkelaar" en „Penrod en Sam". ZATERDAG 4 MAART Stadsschouwburg: Het Nederlandsch Tooneel. „Op vrije voeten". 8.15 uur. La Gaité: Red Debroy en zijn orkest. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds Tijdingzaal Haarlem's Dagblad, Groote Hout straat 93: Vrije-tijd-tentoonstelling. Tevler Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 85 en 79 uur. publiek werd niet moede liet. artistieke echtpaar, dat zoo veel voor de kunst in Haarlem doet, toe te juichen. Ook nu was het weer een avond van groot succes voor Tilly Sylon en Marinus Adam. J. B. SCHUIL. MEISJE DOOR DE TRAM AANGEREDEN. Hedenmorgen ongeveer acht uur is op den tramoverweg aan de Hildebrandtlaan in den Hout de 21-jarige mejuffrouw E. B„ wonende aan de Dubbele Buurt, die per fiets op weg naar haar betrekking was, door een tram aangere den, doordat zij niet voldoende oplette. Zij kreeg een wond aan het hoofd en een lichte hersen schudding. Door leden van den Ongevallen- dienst werd zij per ziekenauto naar het St. Elisa beths Gasthuis vervoerd, waar zij ter verple ging werd opgenomen. EEN ZENDING SFILM. Maandagmiddag 6 Maart zal in de Juiana- kerkkerk in de Kloosterstraat voor kinderen en Maandagavond voor de ouderen, de zen dingsfilm ..Mentawei" worden vertoond. Men- tawei is het zendingsveld van de Rijnsche zending (samenwerkende zendingscorporaties „DE NATUUR", Op Maandagavond 6 Maart houdt de Ver- eeniging tot bevordering der Aquarium en Terrariumkunde „De Natuur" in de Lunch room de Sierkan, Groote Markt, een vergade ring. Het wordt een liefhebberij-avond met als hoofdmotief het „Kweekseizoen". De voor zitter, de heer G. F. M. Schutte, zal een inleidende causerie over het nut van een lief hebberij-avond houden. Verder zal het geheele bestuur optreden en de diverse „knepen" van het vak leeren. Ook zal Maandag de uitreiking plaats vin den van een diploma aan den heer J. G. Kuipers, ter herdenking van het feit, dat hij het 100e lid was, dat zich aanmeldde. GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) ZEVEN PERSONEN AANGEHOUDEN Omstreeks December van het vorige jaar heeft de gemeentepolitie van de Rijp en Graft geas sisteerd door de rijksveldwacht, een onderzoek ingesteld naar een zedenmisdrijf, hetwelk te De Rijp zou hebben plaats gehad. Een groot aantal nog zeer jeugdige meisjes en jongens, in hoofd zaak schoolkinderen, werd toen een verhoor af genomen, waarna een verdachte uit de Rijp werd gearresteerd en overgebracht naar het Huis van Bewaring te Alkmaar. Daarna werd een minutieus en langdurig on derzoek ingesteld. Na verloop van eenige weken konden niet minder dan tien personen, woonach tig in de Rijp en in andere gemeenten, verdacht van diverse, meestal op zichzelf staande zeden misdrijven, worden achterhaald. Vijf personen zijn in het huis van bewaring te Alkmaar opge sloten. Naderhand is in de Rijp nog een arrestatie verricht en wel van een omstreeks 75-jarigen al- leenwonenden man, die zich aan een zedenmis drijf zou hebben schuldig gemaakt. Deze verdachte is eveneens in het huis van bewaring te Alkmaar opgesloten. Het verdere onderzoek in deze delicten heeft er toe geleid, dat Donderdag nog een persoon, afkomstig uit de Provincie Gelderland, werd gearresteerd. Deze zou het vorige jaar in Graft eveneens een ernstig zedenmisdrijf hebben ge pleegd. Hij is Donderdag overgebracht naar het huis van bewaring te Alkmaar. In totaal zijn thans dertien verdachten achterhaald, waarvan er zeven zijn ingesloten. Ook Frankrijk werkt hard aan zijn luchtbescherming. Reeds is men op groote schaal bezig met het aanleggen van schuilloopgraven en schuilkelders. in de Haarlemmermeer Brandweer stond machteloos tegen vuurzee (Vervolg van pap. 1.) Intussehen was de brandweer van Hoofddorp onder leiding van inspecteur Jelgersma reeds gearriveerd. De brand was toen reeds zóó hevig, dat men het noodig oordeelde ook de Heem- steedsche brandweer te alarmeeren. Zoo waren er dus reeds spoedig twee motorbrandspuiten op het terrein van den brand aanwrezig. Spoedig zou blijken, dat het zeer verstandig was geweest ook de assistentie van de Heemsteedsche brandweer in te roepen, want het vuur woedde met ver bijsterende snelheid voort. Niet alleen het groote silo-pakhuis, waar vooral groote hoeveelheden mosterdzaad waren opgeslagen doch ook de an dere pakhuizen, waar peulvruchten en alle soor ten zaden, die in de Haarlemmermeer worden verbouwd, werden bewaard, vatten vlam en het duurde niet lang of de gebouwen die geheel van hout waren opgetrokken brandden als een lier. En steeds verder grepen de vlammen om zich heen. Luide ontploffingen van asbestplaten ver mengden zich met het gekraak van vallende muren, terwijl hevige rookwolken het blus- schingswerk zeer bemoeilijkten. Met vertwijfe ling streden de brandweermannen tegen het laaiende vuur. Voetje voor voetje werden zij echter achteruit gedrongen. Het werd spoedig duidelijk: de gebouwen waren niet meer te hou den. Aan alle kanten lekten de vlammen aan het knappende hout van de groote schuren, ter wijl ook het woonhuis van den heer van Wijk en dat van den chef van den zaadhandel, den heer van Lede, die vlak voor de opslagplaatsen zijn gebouwd, groot gevaar liepen. Wat men vreesde, werd maar al te spoedig bewaarheid. Hoeveel moeite de brandweer ook deed het mocht, niet gelukken het woonhuis van den heer v. Wijk te behouden. Het huis, dat even eens van hout is opgetrokken brandde even over half twaalf dus ongeveer V/, uur na het eer ste alarm reeds zoo fel, dat aan blusschen niet meer te denken viel. De ramen van de benedenverdieping der woning werden kapot gestoken opdat de vlammen nog sneller hun werk konden doen. Men hoopte daardoor den brand althans eenigszins te kunnen beperken wegens gebrek aan voedsel en op het oogenblik dat wij dit schrijven, schijnt men daar wel, zij het dan nog in geringe mate, in geslaagd te zijn. De steenen woning van den heer Van Lede kan waarschijnlijk behouden worden. De geweldige brand die reeds van verre was te zien trok natuurlijk veel belangstelling. Ook verschillende autoriteiten o.a. de sub. Officier an Justitie mr. N. J. G. Sikkel en de Heem steedsche gemeentesecretaris, de heer N. Vos sloegen het blusschingwerk gade. De Heemsteedsche brandweer stond ónder leiding van den heer J. Schelling, terwijl ook inspecteur A. Berentsen assistentie verleende. Daken storten in. Met luid gekraak stortte het dak van de wo ning van den heer van Wijk naar beneden. Even later volgde ook de zijgevel, die met een luiden klap tot ver in den omtrek hoorbaar was, om laag kwam. Van de groote opslag- en werk plaatsen was bereids weinig meer overgebleven. Ook de trechter en de 'transportband waarmee het zaad van de schepen naar de voorraadschu ren werd gebracht had van het vuur veel te lijden. De schade aan verbrandde materia len en schuren beloopt zeker in de tien duizenden guldens. De firma is wel ver zekerd. Van de dertig arbeiders die in den zaadhandel werken, werd er niet een gewond. Allen konden bij het uitbreken van den brand tijdig een heen komen zoeken. Het was een succes voor de brandweer, die er in slaagde, om de groote schuur van 85 bij 15 Meter, die zich dicht achter den vuurhaard bevond en waar granen en zaden van de regee ring waren opgeslagen, te behouden. De schade was anders zeker nog aanzienlijk grooter geweest Troostelooze chaos. Omstreeks 12 uur stond de woning van den heer Van Wijk nog in lichterlaaie en eerst om 1 uur was het geheele woonhuis, ondanks de pogingen van de brandweer om nog een ge deelte te behouden, geheel afgebrand. Alleen vier steenen zuilen stonden nog recht temidden van een wanhoop van verkoold hout. achtergebleven huisraad enz. Het geredde huisraad was in den tuin van het nabijgelegen café opgestapeld. De achterkant van de het laatst aangetaste schuur brandde om 1 uur nog steeds verder. De brandweer geeft hier constant water en aangezien de wind in de gunstige richting waait is het niet waarschijnlijk dat het vuur zich uit deze laatste haard verder zal ver spreiden. Aan de andere zijde van het complex geeft de Magyruswagen van Heemstede nog steeds voortdurend wajter om het zekere voor het onzekere te nemen. Het is een wonderlijk gezicht om temidden van de troostelooze chaos een grooten boom groen en onaangetast zich te zien verrijzen, terwijl rondom dezen woudreus overal de vlammen omhoog zijn geslagen. Het laatste deel van het woonhuis, dat door het vuur met den grond gelijk werd gemaakt, was een kleine schuur aan de buitenzijde en de ondergang hiervan ging gepaard met een fantastisch knetterend vlammenspel. Op het laatste moment wist een poes, die het blijkbaar te heet onder de pooten werd. met een grooten sprong uit het raam het veege lijf nog te bergen. De oorzaak. Over de ooi-zaak is niets met zekerheid te zeg gen. Wij spraken den heer Van Wijk, den zoon van een der firmanten, die- op het terrein van den brand aanwezig was en deze deelde ons mede. dat werklieden hem waren komen vertel len, dat zij het eerst een groote vlam uit de drooginrichting hadden zien slaan. Er waren ech ter ook anderen, die elders het vuur het eerst hadden zien uitbreken. Op het terrein van den, brand was o.a. de officier van justitie, mr. Sik kel, aanwezig. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Weer: Wind: Den Helder: licht bewolkt matig ZZO Vlissingen: licht bewolkt matig ZZO De Bilt: licht bewolkt matig ZO Groningen: zwaar bewolkt matig ZO Maastricht: licht bewolkt windstil Temper at in gr. C.: Minimum hedennacht in gr. C.: Neersl. af gel etmaal ln m.M.: Den Helder; Vlissingen: De Bilt: Groningen: Maastricht: 0,1 Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Helder tot licht bewolkt, iets kouder des nachts met kans op nachtvorst, overdag zacht; zwakke tot matigen Zuidelijken tot Zuidoostelijken wind. THERMOMETERSTAN Hoogste gisteren Laagste heden Hoogste heden 48 F. 42 F. 42 F De ontwikkeling van het gebied van hoogen luchtdruk in Duitschland en rond de Oostzee had nog verder voortgang. Over Frankrijk ver anderde de luchtdruk weinig, zoodat thans over West-Europa warme droge luchtmassa's in Noordelijke richting getransporteerd wor den. Het weer is over het algemeen helder tot lichtbewolkt geworden. Tengevolge van uitstraling zijn de nachtelijke minima laag; in Duitschland onder het vriespunt, in Noord- Frankrijk tegen het vriespunt aan. Overdag stijgt de temperatuur echter onder invloed van de zonnestraling overal sterk. Zoo waren gistermiddag de temperaturen in Frankrijk bijna overal boven de vijftien gra den Celsius. Biarritz had,-mede onder invloed van foehn over de Pyreneeën, zelfs een maxi mum-temperatuur van 21 graden en meldde hedenmorgen reeds 15 graden. In de boven lucht zijn de temperaturen nog verder geste gen. zoo werd de nulisoterm hedenmorgen boven ons land aangetroffen op 2800 meter, terwijl het op 1100 meter 7V2 graad was. Ook de Zwitsersche bergstations me:dden hoogere temperaturen, bij mooi weer (Saentis min 3, Jungfraujoch min 8 gr.). De scheidingslijn van deze warme lucht massa's en de koudere, welke in Oostelijke richting van den Oceaan aangevoerd werden, liep hedenmorgen van de Zuidwest punt van Engeland naar Schotland. De stations, waar over deze scheidingslijn gepasseerd is, meldden zwaren regen. Dit regenfront verplaatst zich echter nau welijks meer. Op den Oceaan trok weer een zeer diepe depressie van New Foundland Oost waarts. Deze bevond zich hedenmorgen op 52 gr. N.B. en 25 gr. W.L.. met een barometerstand van 960 millibar (720 m.M.). Zij beweegt zich thans nog in Oostelijke richting, doch zal zeer spoedig, evenals de vorige, naar het Noorden afbuigen en het weer ten onzent voorloopig niet kunnen beïnvloeden. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 763 m.M. Stand van gister 762 m.M Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN. Opticien KI Houtstraat 13 Tel 14112 HOOG WATER TE ZAVDVOORT Zaterdag v m. 1.33 uur; n.m. 13.57 uur. Strand berijdbaar van 6.30—12.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141 Koersen van de Ochtendbeurs te Amster dam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 320 3/4— lJ/2. H. V. A. 427. Amst. Rubber 208—Vz- Philips 208—12 V2. AKU 40—1'4. Unilever 1378. Ned.-Scheepvaart Unie 111 yz. Beth. Steel 55 9.16—13/16. U. S. Steel 48 1 8—3 8. Republic Steel 16 3/8— V2. Anaconda 23 1/47/16. Shell 10 5/16. Illinois Central 13 3 '4. General Motors 37 3/4. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10èl5 uur. Londen 8.82 y2. Berlijn 75.50. Parijs 4.98 3'4. Brussel 31.65. Zwitserland 42.76. New-York 1.88 1/8. 12.uur. Londen 8.82i/2. Berlijn 75.52J/2- Parijs 4.99. Brussel 31.66. Zwitserland 42.77. Kopenhagen 3OSlVz. Stockholm 45.42 V2. Oslo 44.27'/2. Ned-York 1.88 1/4. Praag 6.44. Italië: a. vrije lire 9.95. b. reislire 9. c. bankpapier 5.85. VOETBAL. Wijzigingen in het programma voor Zondag. Voor Zondag zijn o.a. de volgende wedstrij den ingelascht: RCHAlkm. Boys HelderBe ver wij k QSCKinheim Bloemer.daalAPGS ZandvoortZeemeeuwen KW—CSV ZilvermeeuwenTHB ZaanlandiaEHS AEDSpaa r nevogels WB—Verkade. BPC—Halfweg Vliegende VogelsMadjoe SLTO—DIO AlphenHillinen HillegomScheveningen nog deze maand afgekondigd? Naar het Volk verneemt zal het Rijtijdenbesluit ter uitvoering van de Rijtijdenwct-1936, ver moedelijk tegen half Maart worden afgekondigd. Het zal dan niet onmiddellijk in werking treden, maar de ondernemers en anderen, die onder de bepalingen vallen, gedurende zekeren tijd in de gelegenheid stellen de noodige maatregelen te treffen om aan de wettelijke eischen te kunnen voldoen. Een datum van inwerkingtreding zal het besluit niet bevatten. Deze zal in een vol gend K. B. worden opgenomen. Zooals men zich zal herinneren, zou het Rij tijdenbesluit reeds lang in werking moeten zijn getreden. De minister verklaarde o.a. nog in Augustus 1938, dat het besluit met ingang van 1 Januari 1939 in werking zou kunnen treden. Tot nu toe is daarvan echter nog niets gekomen. Indien nu bovenstaande mededeeling juist blijkt te zijn, kan men in den loop dezer maand met de in werking treding van het besluit rekening houden. De Vereeiiiging van Huisvrouwen. Wat er in Maart te doen is. Het programma van de Vereeniging voor Huisvrouwen te Haarlem vermeldt voor de maand Maart: Maandag 6 Maart 's middags in „De Leeu werik" spreekt mevr. Ina BoudierBakker uit Utrecht over „Vier belangrijke vrouwen in de middeleeuwen". Verder zal zij uit eigen werken voorlezen. 1623 Maart: Voorjaarsbeurs in het Gem. Concertgebouw. Woensdag 29 Maart: 's avonds in het Gem. Concertgebouw vertooning van „Schakel film". Het bestuur. Het nieuw gekozen bestuurslid mevr. N. Dyserinckvan Gilse zal optreden als 2e voorzitster. In de plaats van mevr. F. D. Willemse Gilsen. die zich genoodzaakt zag als penning- meesteresse te bedanken, werd aangewezen mevr. C. M. Vermeulenvan Egmond. Voorts is in het bestuur gekomen mevr. Tj. van Eerde Shiyterman. Het jaarverslag. In het jaarverslag wordt herinnerd aan het overlijden van het eerelid mevr. C. S. de VeerBlok Wybrandi, oprichtster en eerste voorzitster der vereeniging. Aan het einde van het jaar waren er 3099 leden, 269 waren er in 1938 toegetreden. DE PAUSKEUZE. Reportage in het algemeen programma van den K.R.O. Door den K.R.O. zal hedenavond om 8,15 uur een reportage worden gegeven van het Sint Pietersplein te Rome van de plechtige bekendmaking van de pauskeuze, alsmede van den zegen „Urbi et Orbi". SANTPOORT De „Sandhaes" blijft behouden. Actie van Santpoort's Bloei met succes bekroond. Het bestuur van Santpoort's Bloei schrijft ons: „Onze oproep is niet zonder gevolg geble ven en wij werden behalve met eenige kleinere giften, verblijd met een bijdrage van f 35 van een onzer plaatsgenooten, dien wij hier voor van harte dankzeggen. Niet alleen door de grootte van het bedrag was deze gift zoo belangrijk, maar ook, omdat hierdoor het totaal der bijdragen aan het „Sandnaesfonds" steeg tot over de f 1000 met het verblijdend gevolg, dat wij in het bezit werden gesteld van de vorstelijke gift van f 200, die tot nutoe voorwaardelijk was geweest. Dientengevolge staat momenteel een bedrag van ruim f 1200 te onzer beschikking, waardoor wij in staat zijn opdracht tot herstel van den molen te geven. „De Sandhaes" blijft dus voor Santpoort en geheel Nederland behouden. Een woord van dank aan alle medewerkers en vooral aan den eigenaar van den molen, is hier dan ook wel op zijn plaats. Hoewel de gelden, benoodigd voor de restauratie, nu bijeen zijn, blijven wij toch het „Sandhaesfonds" ook verder in uw be langstelling aanbevelen, om in de toekomst, indien noodig, steeds onmiddellijk te kunnen handelen. De tooneelavond op 4 Februari j.l. is in alle opzichten succesvol geweest: een volle zaal, een mooi blijspel, dat door de H. A. S. reünisten op kunstzinnige wijze ten tooneele werd gebracht, een vroolijk en druk bezocht bal en last but not leasteen saldo voor het „Sandhaesfonds". Ook de verkoop der prentbriefkaarten, voor stellende „De Sandhaes" in historische om geving, is volledig geslaagd. Hierbij hebben wij den niet hoog genoeg te waardeeren steun ondervonden van een dame, niet in Sant poort woonachtig, die het heeft klaargespeeld in een landstreek ver van Santpoort verwij derd en aan menschen, die voor het meeren- deel neg nooit „De Sandhaes" gezien hebben, reeds 500 haarten te verkoopen. Dit spreekt boekdeelen! De prettige verrassingen nemen geen einde, zoodat wij hebben ondervonden, dat de laatste loodjes niet altijd het zwaarst behoeven te wegen. Zoo mochten wij onlangs het buitengewoon groote genoegen smaken in het bezit gesteld te worden van een bij zonder fraai schilderstuk, voorstellende den melen in de omgeving als op de prentbrief kaart. Dit schilderij werd vervaardigd en ons ten geschenke gegeven door ds. R. H. Oldeman dien wij hiervoor van ganscher harte dank zeggen. Wij zullen binnenkort dit schilder stuk tentoonstellen en verloten, ervan over tuigd zijnde, dat geen inwoner van Santpoort de gelegenheid wil laten voorbijgaan de kans te hebben voor een gering bedrag in het bezit te komen van een der werken van ds. Olde man". 10e verantwoordingslijst. In dank ontvangen: S. G. L. F. Baron v. F. Schociri f 2.50, mevr. A. C„ Alkmaar f 1; H. E. W. Santp. f 1. Tooneelavond f 8.20. dr. H.A.v.B. Santpoort f 35; N. N. Santpoort f 200; mevr. J. C. D.—v. C. Bussum f 10; N. N. Velsen f 5, P. K. Driehuis f 2, mevr. A. C. S.de B„ Alkmaar f 1; A. J. v. H. Santpoort f 1; C. V. Santpoort f 2.50: winst op prentbriefkaarten f 25; totaal f 294.20. Totaal 9e lijst f 982.17 Totaal-generaal f 1246.37. WIELRIJDSTER AANGEREDEN. Gistermiddag is in de Wüstelaan een wielrijd- ster aangereden door een auto. De wielrijdster liep eenige schaafwonden op en haar rijwiel werd vernield.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2