ten [uweetlie van Jtteemaketskuust ldeeaindmaoazijnen Kennemerlaan OOGEN zwak ZATERDAG 4 MAART 1939 HAAREEM'S DAGBESD 2 Door de gemeente Zandvoort zal met behulp van het Werkfonds een gemetseld viaduct op het rangeerterrein der Ned. Spoorwegen te Zandvoort worden gebouwd. Hoe het worden zal. ZANDVOORT Wat de gemeente Zandvoort tot bestrijding der werkloosheid doet. Aan vele groote objecten is men thans reeds begonnen. Zoolang Zandvoort een seizoenplaats blijft, zal het werkloosheidsvraagstuk gedurende de win termaanden steeds weer aan de orde komen. Waar vroeger de meest schrijnende armoede eenigszins werd gelenigd door instellingen van liefdadigheid, is het thans de overheid, die de zorg voor de minst bedeelden heeft overgenomen. Door steeds te zoeken naar nieuwe werkob- jecten is het de laatste jaren gelukt geregeld ongeveer een vierde deel der steuntrekkenden, werk te verschaffen. De vorige week was het zelfs iets meer dan een vierde deel n.l. 27 pet. In vergelijking met andere gemeenten is dit percentage hoog te noemen. Gelukkig is er voorloopig nog wel 't een en ander te doen. Als de zuiveringsbassins voor het rioolwater geheel gereed zijn, zal worden begonnen met de beplanting van het eiland in Plan Noord, waar voor het plantsoen dezer dagen is aangekomen en ingekuild. Verschillende stukken duin zijn ge durende den winter met dennen beplant en nog steeds gaat men hiermede voort- De voetbal en hockeyvelden, die na de stren ge vorst zeer veel hebben geleden, zullen weer opgeknapt worden De Dr. Gerkestraat wordt geheel gerestaureerd en doorgetrokken over het oude voetbalveld van „Zandvoort". Bij den uitgang van dit veld komt de Dr. Gerkestraat dan op de Zandvoortsche laan uit. Het verkeer van de Dr. Gerkestraat, dat thans bij het drukke kruispunt aan de Tol op de Zandvoortschelaan wordt geleid, komt er na voltooiing van de Dr. Gerkestraat pas bij Luyen- dijk op. Het kruispunt Tol wordt daardoor min der gevaarlijk. De fundeering van het bestaande deel der Dr. Gerkestraat is thans bijna klaar. Hier is een mooj^stuk werk geleverd. De onder grond van deze straat was zoo slecht, dat de wals er sommige plaatsen een halven meter in wegzakte. Thans is deze fundeering zoo stevig, dat zelfs de zwaarste vrachten het wegdek niet zullen beschadigen. Aan de Zandvoortsche laan is men thans be zig. de jonge nog verplaatsbare boomen eenige meters achteruit te zetten. De Zandvoortsche laan zal verder verschillende verbeteringen on dergaan. Het wegdek wordt ruim twee meter verbreed terwijl de herbestrating vervangen wordt door een asphaltbetondek. De fietspaden worden van anderhalven meter verbreed tot twee meter. Het asphalteeren van dezen weg, dat niet in werkverschaffing kon geschieden, werd voor ruim f 112.000 aanbesteed. Door dit werk juist aan te besteden op een mo ment, dat er in Nederland bijna geen andere groote wegwerken werden uitgevoerd verkreeg men voor de gemeente h'et voordeel, dat de prijs per vierkanten meter asphalt ongeveer 30 ent. goedkooper is, dan anders het geval zou zijn. Een tweede object, waarvoor het geld uit werk fonds werd verkregen is het maken van de rio- leering voor enkele straten in Plan Noord en de Dr. Gerkestraat. Een flinke groep Zandvoort sche arbeiders vindt hierbij eenige weken werk. Viaduct op het rangeer-terrein. Het derde object, waarvoor de hulp van het Werkfonds noodig was, is het maken van een gemetseld viaduct op het rangeerterrein der N.S. Dit viaduct was noodig, omdat de kabelloods van het P.E.N. per trein bereik baar moest blijven. De aannemer van dit werk is reeds druk bezig met het maken van de fundeering. Daarnaast is men in werkverschaffing bezig het noodige zand te storten, waardoor de zoc lang begeerde verbinding tusschen de Van Speykstraat en Plan Noord tcit stand zal worden gebracht. Nog verschillende andere werkzaamheden moeten hier worden ver richt. De schelpenlosplaats wordt naar de Zuid zijde van het nieuwe viaduct verplaatst en tevens ongeveer 70 meter verlengd. Ook de afrit van de Van Speykstraat naar de schel penlosplaats wordt belangrijk gewijzigd en ongeveer 70 meter verkort. Als deze verschillende werken gereed zijn wachten er weer andere. Het kampeerterrein ten Zuiden van het Noorderbad zal verbeterd worden door het aanleggen van een terras. Verder bestaat het plan om den Zeeweg ten Noorden van het Noorderbad te ver- breeden. De rijweg zal dan niet minder dan 6 meter breeder worden. De grond daarvoor is reeds van de gemeente Bloemendaal ver kregen. De uitvoering hangt evenwel af van de vraag of er voldoende geld voor beschik baar is. Een van de groote werken, die nog op uit voering wachten, is het verbeteren van de rioleerlng. Volgens mededeeling van den heer Kruger, directeur van Publieke Werken, zal het niet noodig zijn. de rlcleering te vernieuwen. Voor een goede werking van het rioolstelsel zal het evenwel noodig zijn, dat de hooge en lage gedeelten van het dorp ieder een afzonder lijke afvoerleiding naar het pompstation krijgen. Thans loopt het rioolwater van de hoog gelegen gedeelten door het riool in een zeer laag gelegen deel van 't dorp. Bij hevige! plasregens, als de riolen vol komen te staan, wordt het water niet vooruit gestuwd naar het pompstation, maar naar boven gedrukt, waardoor het water in de laaggelegen gedeel ten uit de rioolputten naar boven spuit. De uitvoering van dit belangrijke werk zal wel moeten wachten tot na het a-s. seizoen. HILLECOM AANBESTEDING. Door den architect W. Kuitems is voor reke ning van de firma J. H. van Dijk en Zoon, Sta tionsweg, aanbesteed het bouwen van een bloembollenschuur met kantoor en bijbehoo- rende werken. Ingeschreven werd door: Gebr. Ransdorp, Lisse f 9569; J. v. d. Jagt Zn., Ilillegom f 8960; C. J. Janssen Zn., Hille- gom f 8574; B. Imthorn Zn., Hillegom f 8200 en Daudey Co., Lisse, f 8190. Het werk werd aan de laagste inschrijfster gegund. DE HEER P. KLAVER WORDT 65 JAAR. Maandag a.s. hoopt de oudste wethouder, de heer P. Klaver, die op kerkelijk en maat schappelijk terrein nog vele andere functies vervult, zijn 65sten verjaardag te vieren. Om bijzondere redenen heeft de heer Klaver zich echter aan alle huldebetuiging onttrokken door de gemeente te verlaten. PERSONALIA. Mej. A. Brons, onderwijzeres aan de Openb. Lagere School alhier, is in gelijke functie te Amsterdam benoemd. INENTING TEGEN DIPHTERIE. De aandacht wordt gevestigd op de van ge meentewege kostelooze gelegenheid om kin deren van 1 tot 12 jaar te doen inenten tegen diphterie. Aanvragen daartoe moeten geschie den ter gemeente-secretarie, afdeeling alge- meene zaken. DE WERKLOOSHEID. In de afgeloopen week daalde het aantal werkloozen van 545 tot 524, waaronder 383 bloemistarbeiders. Verleden jaar bedroeg het totaal 561. VAN DEN GASMETER NAAR DE AUTOMATIEK. Tijdens de afwezigheid der bewoners is in een woning aan de Van den Endelaan een gasmeter opengebroken en geledigd. Door de politie werd de dader, een 15-jarige jongen uit de Haarlemmermeer opgespoord, die be kende door een raam aan de achterzijde open te schuiven binnengekomen te zijn. Het geld was in automatieken versnoept. ONGELUKKEN TIJDENS OVERSTEKEN. Een 4-jarig meisje stak ter hoogte van de St. Josephschool plotseling de Hoofdstraat over toen juist een met steenen geladen trailer naderde. Zij liep tegen het achterste gedeelte van den wagen en werd op straat geslingerd. Dr. Versluys eri de E.H.B.O. verleenden assis tentie. In de Burg. Pontstraat stak een 4y2-jarig meisje plotseling van achter een parkeerende auto de straat over, toen juist een personen auto naderde. De kleine bleek het rechter- bo ven been gebroken te hebben en werd op advies van Dr. van Straaten, na eerst door de E.H.B.O. geholpen te zijn, naar de Mariastich- ting te Haarlem vervoerd. PROPAGANDA BLOEMBOLLENVELDEN. Gisteravond heeft in Hotel Sistermans een bespreking plaatsgehad tusschen de -besturen van V.V.V. en de Hilleg. Middenstandsvereeni- gingen. Verschillende plannen werden bespro ken. De enorme beplanting ter gelegenheid van het 60-jarig-jubileum van Bloembollen cultuur zal tevens duizenden trekken. Er wer den een werk- en een financieel comité op gericht; in het eerste zullen uit elk der mid denstands vereenlgingen 1 en uit V.V.V. 2 leden zitting nemen; secretaris is de heer Sister mans. In het tweede zitten de heeren G B Kroon, H. Roeland, H. v. d. Hoogt en J. Veeïen- turf. Er zullen rentelooze aandeelen worden uitgegeven, welke later worden uitgeloot. BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND Overleden; G. Tonkens, oud 80 jaar, wonen de te Haarlem, verblijfhoudende Stichting Vogelenzang. HEEMSTEDE ER WERD IN 1938 VEEL GEBOUWD. Er blijkt in het afgeloopen jaar in Heem stede heel wat meer te zijn gebouwd dan op grond van de werkloosheidscijfers in de bouwvakken wel werd verondersteld. De le ges voor bouwvergunningen brachten nl. ruim f 2600 op tegen f 2400 in 1937 en f 1500 in 1936. Klaarblijkelijk vonden in het afgeloopen jaar meer bouwvakarbeiders van elders werk in Heemstede, waardoor de schijnbare tegenstelling tusschen hoogere le gesopbrengsten en grootere werkloosheid on der de Heemsteedsche bouwvakarbeiders ver klaard wordt. DE MODERNE VAKBEWEGING. Vanwege den Haarlemschen Bestuurders Bond is tot de leden van de moderne vak bonden een uitnoodiging gericht om een ver gadering te houden op Donderdag 9 Maart a.s. in „Het Wapen van Heemstede". Deze vergadering is belegd ter bespreking van het onderwerp: „Wijziging van de Werk- loozen-steunregeling''. Als sprekers staan aan gekondigd de heeren H. Disselkoen en A. Mars VROUWENVREDESGANG. Het Heemsteedsche comité voor den Vrou wenvredesgang is als volgt samengesteld: Mevr. M. H. Barger—Gregory, Achterweg 11; Mevr. BeekCombé, Bronsteeweg 84; Mevr. J. H. Blokker, Clivialaan 11; Mej. C. J. Cogen- bach, Schouwbroekerstraat 13; Mevr. C. H. Colenbrander—Pigeaud, Raadhuisplein 6; Mevr. P. M. de la HayzeLosecaat Vermeer, v. Merlenlaan 19; Mevr. A. H. van Heelde Vogel, v. Merlenlaan 4; Mevr. J. M. Knot, J. M. Molenaerplein 12, Voorzitster; Mevr. M. F. Koende Vries, Zandv.allée 10, Secretaresse; Mevr. J. Kromhoutvan Wijk, Heerenweg 125; Mevr. P. J. M. Lede boerStevens, Achterweg 9; Mevr. M. van LuinRiemersma, Bronsteeweg 76; Mevr. Muller van BrakelEverts, Joh. de Witlaan 1; Mevr. H. P. RijkesAndriessen, Heemst, dreef 268; Mevr. R. de Voogtde Vogel, Crayenestersingel 57; Mevr. B. F. van WalsemKaplan, Bronsteeweg 32: de heeren R. Ree, J. v. d. Bergstraat 75: S. Rijkes, Dreef 268; A. J. J. Verspoor, Voorweg 7; Biem Vis ser, Asterkade 17. Mej. E. M. Maars. Landzichtlaan 82 pen- ningmees ter esse, postrekening 261579. Het comité heeft nog dringend behoefte aan hulp voor propaganda en voorbereiding van den vrouwenvredesgang. Dames, die zich hier voor beschikbaar willen stellen, worden ver zocht zich aan te melden bij: Mevr. J. M. Knot, Molenaerplein 12. BLOEMENDAAL FILMAVOND. Op Maandag 6 Maart a.s. zal in het Jeugd huis aan de Donkere Laan te Bloemendaal een filmavond worden gehouden, georganiseerd door het N.V.V. en de H.B.B. O.m. zal worden vertoond de film ..Merijntje Gijzen's Jeugd" en verder de film „Kameraden" over den strijd in Spanje. Als spreker zal dien avond optreden de heer A. Mars uit Haarlem. HALFWEG RAADSVERGADERING Geen presentiegeld voor het bij wonen van commissie vergaderingen Voorstel tot bouw van nieuwe O. L. School aangehouden. De gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude kwam gisteren in openbare ver gadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester L. H. Simons. Bij de ingekomen stukken ligt een brief van den Commissaris der Koningin, waarbij aan veldwachter L. van der Vloet eervol ontslag wordt verleend. B. en W. stellen voor het pontveer te Zuid- Schalkwijk voor den tijd van één jaar te ver pachten aan J. van Rooijen te Haarlemmer meer voor de som van f 300. Het voorstel van B. en W. wordt na eenige discussie aangenomen. Vastgesteld wordt de samenstelling van het hoofdstembureau en van de drie stembureaux voor de aanstaande verkiezingen. Aan de nieuwe straat, loopende van Ju- lianastraat langs de Oostzijde van de R.K. School en de grens der gemeente Amster dam tot den Osdorperweg, wordt den naam gegeven van ..Houtrijkstraat" een naam, wel ke herinnert aan de vroegere gemeente Houtrijk en Polanen. B. en W. adviseeren afwijzend op het voor stel van den heer Tabak om presentiegeld toe te kennen voor het bijwonen van Commissie vergaderingen. De heer Tabak acht het billijk, dat de le den een schadeloosstelling krijgen voor hun tijd en moeite. De heer Polderman vraagt, of de Commis sievergaderingen niet des avonds gehouden kunnen worden. De Voorzitter verdedigt het afwijzend advies van B. en W. Hij wijst op de consequenties. De heer Vink zegt, dat men als raadslid weet waar men aan toe is en de daaraan ver bonden consequenties heeft na te komen. Besloten wordt geen presentiegeld te verlee nen. Vervogens komt aan de orde het voorstel van B. en W. om den termijn van ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woning Lie- deweg 14 met één jaar te verlengen. Besloten wordt voor deze maal nog uitstel te verleenen, mits binnen een door B. en W. te bepalen termijn de door dit College noodig geachte voorzieningen aan dit perceel worden aangebracht. Vervolgens worden verschillende vergoe dingen voor de bijzondere scholen vastge steld. Aan voorschot voor vakonderwijs wordt f 1.02 per leerling betaalbaar gesteld en aan voorschot voor gewoon lager onderwijs f 10.82 per leerling. Besloten wordt met Amsterdam een rege ling te treffen betreffende de toela ting van kinderen uit deze gemeente op openbare U.L.O.-scholen te Amsterdam. Hierna komt aan de orde het voorstel van B. en W om: a. de O.L. School te Halfweg te bestemmen voor den dienst van Openbare Werken en het Gasbedrijf. b. Het gebouw in de Schoolstraat geheel in te richten voor de Brandweer en den Luchtbeschermingsdienst. c. Eene nieuwe O. L. School te stichten in het centrum van het dorp Halfweg. d. de Ziekenbarak af te breken. De heer Biesheuvel betreurt het, dat deze voorstellen niet eerder zijn toegezonden. Spreker acht het uit een oogpunt van wel stand niet gewenscht, dat aan het begin van het dorp Halfweg een opslagplaats van grint, zand en hout komt. B. en W. wen- schen meer ruimte. Wanneer de concierge naast het Raadhuis zal wonen, komen er in het Raadhuis drie vertrekken beschikbaar, welke gedeeltelijk voor den Luchtbescher mingsdienst kunnen worden benut. De ove rige diensten, t.w. Brandweer. Openbare Wer ken en Gasbedrijf zijn in de Schoolstraat het best op hun plaats. Wat het bouwen van een nieuwe openbare lagere school betreft, zegt spr.} dat de be- Ter introductie van onze kleeding naar maat. Het wordt afgeleverd op het tijdstip waarop U zulks verlangt, hetzij 8 dagen na bestelling, het zij op een later tijdstip, mits vóór 1 Mei 1939. Bestellen kunt U het echter slechts tot uiterlijk 15 Maart a.s. A hIE-AA HA ADI Ir M (Adv. Mgez. MedJ Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Tijdelijk toe nemende bewolking, overwegend droog, zelfde temperatuur des nachts, iets min der zacht overdag, meest matige Zuide lijke wind. staande school aan redelijke eischen vol doet. De heer Tabak zegt, dat voor hem het kardinale punt is, of een nieuwe openbare school levensvatbaarheid .zal hebben. De heer de Graaff zegt, dat men alleen door het bouwen van een conciërgewoning nog geen voldoende ruimte verkrijgt. Hij dringt aan op een nieuwe Openbare School. De heer Polderman zou toch eerst gaarne weten, wat de kosten zijn van een nieuwe school en van de overige in het voorstel ge noemde werken. De heer Vink kan zich ook niet met de argu menten van adressanten vereenigen. De heer Molenaar zou graag weten, hoe groot de nieuwe school wordt gedacht en wat deze zal kosten. De Voorzitter zegt, dat deze zaak ontaardt in een schoolstrijd, wat allerminst de bedoe ling is. De bestaande school is goed en hij zou er niet over denken een nieuwe te boarwen. Het gaat echter om ruimte. Men heeft nu te kiezen tusschen een nieuwe O. L. School of een nieuw gebouw voor den Openbaren Dienst. Alleen met de conciërgewoning is men niet geholpen. De heer Biesheuvel zegt, dat de keuze niet beperkt is tot die 2 nieuwe gebouwen. Er zijn ook nog andere mogelijkheden. De heer de Graaf wijst er op. dat in Zwa nenburg ook een nieuwe openbare school is gebouwd. Wethouder Van Essen zegt. dat Openbare Werken meer ruimte moet hebben. De ge meente-opzichter is altijd met een klein hoekje tevreden geweest, doch dat kan zoo ,niet blijven. Ook hij bepleit een betere outillage voor het openbaar onderwijs. Na verdere discussie over dit punt wordt besloten het voorstel aan te houden. B. en W. zullen een raming van de kosten maken van de voorge stelde werken en ook van andere op lossingen. welke ter verkrijging van meer ruimte kunnen dienen. Ten slotte wordt nog vastgesteld een sup- pletoire begrooting, waarin de kosten van de te bouwen conciërgewoning, groot f 7300. worden gedekt. IJMUIDEN In den loop der laatste jaren werden her haalde malen onderhandelingen gevoerd over den aankoop van het huis met erf en grond aan de Evertsenstraat te IJmuiden, be- noodigd voer doortrekking van de Kennemer laan tot het Oosterduinplein aldaar. Zelfs werd in de Raadsvergadering van 30 Juni 1931 voorloopig goedgekeurd een plan tot onteige ning van perceelen grond met opstallen te IJmuiden, waarin ook het bovenbedoelde per ceel was begrepen. Dit plan kon toen echter niet ten uitvoer worden gebracht. De tegenwoordige eigenaren van het on roerend goed J. W. Braam te IJmuiden en zijn consorten, hebben thans hun eigendom ter grootte van 3674 M2„ waarvan 1706 M2 voor straataanleg is bestemd en het restant weder als bouwterrein kan worden verkocht aan de gemeente in koop aangeboden tegen den prijs van f 19.000. Dit aanbod achten B. en W, aannemelijk waarom zij den Raad voorstellen tot den aan koop over te gaan en daartoe het besluit te nemen, dat in concept bij de stukken Is ge voegd. Verder stellen B. en W. voor, hun voor be strating en rioleerlng een crediet te verleenen van f 7500. Verwachte visehaanvoer. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Protinus IJM 85, vangst: 20 manden varia, 50 manden gul, 1400 stuks ijskabeljauw en 700 st. stijve kabeljauw. Catharina Duyvis IJM 60. vangst: 35 manden schelvisch, 80 manden braadschelvisch, 100 man den radio, 100 manden gul en kabeljauw, 25 manden koolvisch, 20 manden platvisch, 40 man den poon. totaal 400 manden, benevens 100 stuks stijve kabeljauw. Gerberdina Johanna IJM 38, vangst: 45 man den schelvisch. 100 manden braadschelvisch, 100 manden radio, 80 manden koolvisch, 20 manden gul en kabeljauw, 5 manden varia. Totaal 350 manden benevens 110 stuks stijve kabeljauw. Erin IJM 12 vangst: 30 manden schelvisch, 80 manden braadschelvisch. 70 manden gul en leng, 80 manden wijting. 350 manden koolvisch, 50 manden makreel, 40 manden haring, 70 manden rog en vleet. Totaal 770 manden, benevens 80 st. stijve kabeljauw. Knikker IJM 4, vangst: 15 manden tarbot, 10 manden grove schol. 10 manden kleine schol. 15 manden schar. 10 manden wijting. Totaal 60 manden, benevens 350 st. ijskabeljauw en 550 st stijve kabeljauw. Betje RO 16, vangst: 85 manden gul, 100 man- den koolvisch, 70 manden wijting, 10 manden platvisch, 40 manden rog. Totaal 305 manden. Claesje RO 46. vangst: 1050 manden haring. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken Holland 3 IJM. 197 en Ewald IJM. 48. (Is reeds ln een deel eener vorige oplaag opgenomen.) De 67e Beurs van de Dameskroniek in het R. A. I.-gebouw. Hedenmiddag om 2 uur werd de Beurs ge opend. Niet de Beurs van Berlage aan het Dam rak, die van de effecten-mannen, doch de 67e Beurs van de Dameskroniek in het gebouw van de R. A. I. Vanmorgen was het er nog een drukte van belang om aan allerlei dingen de laatste hand te leggen, die nog niet geheel gereed waren voor het groote gebeuren. Zoo was bij de potten bakkerij alleen nog maar de werktafel aanwe zig, stond in de groote stand van de Wereld bibliotheek nog geen enkel boek, werd er overal nog druk getimmerd en geveegd, maar het zal allemaal keurig in orde zijn als vanmiddag om 2 uur de eerste bezoeksters zullen komen, die op dezen openingsdag bovendien allen een aanden ken van de Beurs zullen ontvangen, terwijl op de andere dagen aan iedere tiende bezoekster of bezoeker- een geschenk zal worden uitge reikt. Ongetwijfeld zal ook deze tentoonstelling weer de belangstelling trekken van honderden. Nederlandsche huisvrouwen. Ons inlandsch fa brikaat viert er hoogtij en de dames zullen ken nis kunnen maken met allerlei nieuwe snufjes of met reeds bekende dingen nog eens de ken nismaking hernieuwen. De verkoopers en fabri kanten beseffen ook in deze moeilijke tijden, ja wellicht juist nu, het nut van doeltreffende reclame. Op allerlei gebied dan ook zijn de pro ducten op keurige wijze in kleinere of grootere stands tentoongesteld. Men kan gemakkelijk tusschen deuitstallingen wandene, de voorwer pen van alle kanten bekijken en eventueele in lichtingen daarover vragen, die natuurlijk gaar ne zullen worden gegeven. Allerlei soort artikelen het werd reeds op gemerkt zijn aanwezig. In de technische branche vindt men er waschmachines, stofzui gers, fornuizen, haarden en naaimachines. Voedingsmiddelen en lekkernijen treft men er vele aan, zooals pudding, ingelegd zuur, zuivel producten, drop en chocolade, bouillon en cacao .terwijl ook de poffertjes- en wafelkraam niet ontbreekt en men in de stand van Van Nelle gratis met diens thee en koffie kennis maken kan. Verder zijn er tapijten en weefwerk en is de afdeeling toiletartikelen vertegenwoor digd met crême's, parfums en wat dies meer zij. Bier, limonade, roggebrood, zout, kantwerk (Dickel-kant), rijwielen, mottengas, dekking van insectengaas voor kopjes en glazen, Gero- vilver, zoo gaat het in bonte mengeling voort, haast teveel om het allemaal op te noemen. Er is een groote afdeeling meubileering in den vorm van eenige flatwoningen en kamers en er zijn demonstraties in glasblazen en potten bakken. Voor amusement is eveneens gezorgd, waarbij uitsluitend Nederlandsche artisten optreden, ook al doen de namen vaak wat exotisch aan. En hierbij is iets veranderd in het R. A. I.- gebouw. In het midden van de zaal speelt nu alleen een orkestje op de plaats waar ook de geschenken worden uitgereikt. Maar het caba ret is meer naar achteren verplaatst, waar in een geheel daarvoor ingerichte zaal met een groot tooneel en gezellige aankleeding en be lichting not-stop voorstellingen van ongeveer drie kwartier worden gegeven zoodat iedere be zoeker daar wel even een kijkje kan gaan ne men. De tocht erheen is trouwens al zeer de moeite waard, aangezien men de zaal bereikt door een prachtigen tuinaanleg met tulpen, azaleas enz. Voorts is er een restaurant. Van de knutselarij mag nog wel de stand van „Pietje" de Vries vermeld worden, waar een miniatuur-stoomcarrousel in werking te zien is, waaraan vijftig jaren gearbeid is. Helaas mogen op deze tentoonstelling ook de gasmaskers en de demonstratie daarvan niet ontbreken, hoewel het in de huidige tijdsom standigheden natuurlijk goed is dat ze er ver tegenwoordigd zijn. Dit is de Dameskroniekbeurs in vogelvlucht. Het is een of meerdere gangen naar het R. A. I.- gebouw waard om er nader mee kennis te maken. Baron de Smeth overleden. Mr. F. F. baron de Smeth, Hofmaarschalk van H.M. de Koningin, die, naar wij gemeld hebben, door een atuo aangereden en ernstig gewond werd, is in het ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag overleden. Baron De Smeth is 52 jaar oud geworden. 't is KUIPERS z'n vak. Gedipl. Opticien - ZIJLSTRAAT 97. Leverancier van ALLE Ziekenfondsen. (Adv. Ingez. Med.) iUKCERLIJKE STAND. HAARLEM. 3 Maart. Bevallen 2 Maart: H. M. van Wees—Rede- ker, z.; J. W. van Eerden—v. Heerden, d.- A. J Inpïjn—Negrijn, i. Overleden 28 Februari: H. Glazener—Sneth- lage. 81 J„ Hasselaersplein; 1 Maart: A. E. Rijbroek—de Nijs. 72 j., Kenaupark; 2 Maart: H. G. Hammink—Stegeman, 54 j„ Zaanen- straat; I. van Campen 79 J.. Olieslagerslaan; F. J.. 3 J.. z. v. E. G. J. v. d. Werff. Klooster straat; C. van Wieringen, 13 j., Hazepaters laan; G. van Urk. 53 j.. Hazepaterslaan* B v. d. Mueren—Vos, 48 j., Kleverparkwee.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2