Internationale economie dient gereorganiseerd. p| igjij li l1 Li §JB 1 Düitschland kan niet leven onder het bestaande systeem. UÊÊ Nationale verdedigingsraad in Republikeinsch Spanje. MA A" ND KG 6 MAART 1939 HAARDEM'S DAGBEAD Minister Goebbels Engeland reike de helpende hand. De Duitsche minister van pers en propaganda, dr. Joseph Goebbels, heeft bij de opening van de voorjaarsbeurs te Leipzig een redevoering uit gesproken, waarin hij o.m. het volgende heeft gezegd: Economie en macht zijn in het leven van een volk twee dingen, die elkander moeten aanvul len, wanneer dit volle niet de vrijheid en de mo gelijkheid tot ontwikkeling van zijn huishouding wil laten varen, tegelijk met zijn macht. Deze overwegingen hebben een te klemmender waar de voor Düitschland, daar, zooals men weet het Duitsche volk zich in een nauwer beperkte si tuatie bevindt dan welk ander Europeesch volk ook. Wij zijn nog slechts moeilijk in staat het Duitsche volk de levensmiddelen, de levensnood zakelijke goederen of de goederen van secun daire noodzakelijkheid, die het noodig heeft voor zijn dagelijksch gebruik te verzekeren. Dr. Joseph Goebbels. Düitschland wordt gerangschikt onder de volken, die men de „nietbezittenden" noemt. Daarom hebben de leiders van den Duitschen staat, die de verplichting hebben voor deze be slissende kwestie in ons nationale leven een be vredigende oplossing te vinden, zich gedwongen gezien, juist met het oog op de bekrompenheid in onzen economischen toestand, een reeks on populaire maatregelen te nemen, die te nood zakelijker waren en onvermiidelijker naarmate de economische toestand van het land moeilijker was. Van het standpunt der westelijke democra tieën is het heel gemakkelijk critiek uit te-oefe nen op deze maatregelen, omdat die landen' be schikken over groote rijkdommen, grondstoffen en uitgestrekte koloniën. De Engelschen hebben een uitgestrekt wereldrijk. Zij beschikken over onbe perkte grondstoffen, deviezenvoorraden en goud. In Engeland kan geen gebrek bestaan, omdat Engeland wel zijn deel heeft gevonden bij de verdeeling van de wereldrijkdommen. Het Engelsche volk zou dus goed doen niet te spotten over de duidelijke wanverhouding, die be staat tusschen de deelneming van Düitschland en van Engeland bij de ontginning der wereld, of critiek uit te oefenen op onze methoden. Integendeel zouden de Engelschen ruimen steun moeten verleenen aan onze pogingen, die slechts de spannin gen kunnen verminderen, welke meer en meer toenemen in Europa. Wij, nationaal socialisten, moeten eveneens antwoord geven op critische stemmen in ons eigen land en wij moeten er op wijzen, dat niet wij verantwoordelijk zijn voor dezen bedroe- venden staat van zaken. Niet wij hebben het hoofd moeten bieden aan den oorlog onder de ongunstigste omstandigheden. Niet wij hebben Van 1918 tot 1933 een politiek gevoerd, die ons economische en financieele leven volkomen ge ruïneerd heeft. Wij hebben de minder populaire taak dezen toestand te overwinnen. Met een Uitersten hartstocht, met een fanatieken ijver en met 'n onvergelijkelijke bewustzijn van onzen nationalen plicht zijn wij begonnen te werken aan deze taak. Het standpunt van Düitschland tegen over alle problemen der nationale en internationale economie is als volgt: De vitale behoeften van de naties zün be langrijker dan de verouderde en onna tuurlijke economische ideologieën. Men kan Europa niet meer genezen met be hulp van theoretische programma's. Noodig is een practisch, gezond en or ganisch systeem, dat de theorieën moet vervangen, welke Europa tot den on»- dergang hebben geleid. Men kan ook niet probeeren over den klaar- blijkelijken toestand van spanning heen te pra ten door eenvoudig de volken te verdeelen in bezittenden en niet-bezittenden en geen aan stalten te maken er op eenigerlei wijze veran dering in te brengen, daarom zijn ook alle in ternationale afsluitingen tegen een gezonde uit wisseling van prestaties met Düitschland zinne loos, om niet te zeggen misdadig. Wij bezitten nog geen koloniën, waaruit wij onze behoefte aan grondstoffen kunnen dekken. Men tracht ons den export in de overige wereld zooveel mo gelijk af te snijden. Düitschland heeft een overvloed van in- dustrieele producten van hooge waarde. Zij danken hun ontstaan aan den Duitschen vlijt en aan de Duitsche vindingrijkheid. Düitschland heeft alle gelegenheden benut om zijn bereid heid tot inruiling van ontbrekende of schaarsche goederen en stoffen ter kennis van de wereld te brengen. Maar het is een bijna natuurlijk levens gebod der Duitsche economie, dat wij ten aan zien van de beklemdheid van onzen financieelen toestand in geen geval meer mogen invoeren, dan wij kunnen uitvoeren. Daaruit vloeit dus lo gisch voort, dat Düitschland slechts zooveel in het buitenland kan koopen, als aan Duitsche producten in het buitenland gekocht wordt. Wanneer wij trachten dit probleem, afgescheiden van politieke machtsver houdingen te onderzoeken en op te los sen, dan komen wij hier tot een vol strekt faire en fatsoenlijke mogelijkheid tot overeenstemming, die in de rede van Hitler van 30 Januari jl. uiteenge zet is. Daaruit vloeit voor ons niet slechts de noodzakelijkheid voort om uit te voeren, maar ook de onverbiddelijke vastbeslotenheid om den Duitschen goe- derenuitvoer op te voeren. Want Düitschland moet 140 bewoners per vier kanten kilometer in het eigen land voeden. An dere landen, die er in dit opzicht veel gelukkiger aan toe zijn en zich derhalve de luxe van een democratische staatsleiding kunnen permittee- ren, hebben tot 12 en 13 millioen werkloozen. In Düitschland kan daarentegen een voortdurend stijgend gebrek aan arbeiders geconstateerd wor den. Hoe zouden wij dus eerst zulke landen tot bloei brengen, die thans door de onbekwaam heid der democratie verwoest worden? Onze economische plannen en successen zullen nu weer eens op de Voorjaarsbeurs van Leipzig getoond worden. Deze voorjaarsbeurs is een punt van ontmoeting voor kooplieden uit alle landen en bewijst daarmede reeds, dat het ons veelvul dig toegeschreven streven naar een zuiver autarkische leiding jler economie in het rijk der fabelen thuis hoort. Düitschland heeft zich autarkisch ingesteld voor zoover het daartoe door de beklemdheid van zijn toestand en de dringende levensnoodza kelijkheid van het Duitsche volk gedwongen was. Overigens echter tracht de Duitsche economie de economische problemen met een eerlijkheid voor de wereld, die haar weerga niet heeft, op te lossen. De Leipziger Messe biedt daarvoor een geweldig actieterrein. Minister Goebbels gaf vervolgens een reeks bijzonderheden over de Leipziger Messe, waarna hij, over het vierjarenplan sprekende oun. zeide Het vierjarenplan heeft ten doel de Duitsche economie zooveel mogelijk onafhankelijk te ma ken van den invoer van grondstoffen uit het bui tenland. Nu ontstaat hier echter opnieuw de moeilijkheid, dat met het vorderen der oplossing van dit probleem wederom een toenemende be hoefte op alle gebieden van onze grondstoffen- voorziening merkbaar wordt, dus dat in zeke ren zin het vierjarenplan een actie vormt, wel ker resultaten door de ontwikkeling zelf steeds weer worden ingehaald. Ook in dit verband moet er voor gewaarschuwd worden, twijfel te ge voelen ten aanzien van de kwaliteit, bruikbaar heid en doelmatigheid van de nieuwe Duitsche werkstoffen. Het gaat hier geenszins om „Er satz". Er zijn niet slechts gelijkwaardige, maar meerendeels veel betere resultaten gevende goe deren vervaardigd uit nieuwe stoffen. In aansluiting hierop noemde Goebbels het voortdurend toenemende gebrek aan menschen het dringendste probleem der Duitsche economi sche leiding. Wij zijn er van overtuigd, aldus Goebbels, dat het vernuft en de ijver der Duitsehers er in zullen slagen alle nieuwe problemen op te los sen met de energie en kracht van het nationaal socialisme. Verdeeldheid in Tsjeclio-Slowakije. Over den politieken toestand in Tsjecho-Slowakije meldt Havas uit Praag, dat de vijandige stemming der Slowaken tegenover de Tsjechen ver ontrustend wordt. Zekere verantwoor delijke Slowaken hebben in verklarin gen en artikelen de leuze „Slowakije voor de Slowaken, de Tsjechen er uit" geuit en propaganda gemaakt voor de mogelijkheid van afscheiding, zoodat een onafhankelijke staat zou ontstaan. De economische toestand van Slowakije is echter zoo, dat het begrootingstekort moet worden opgevuld door middelen van de cen trale regeering. Deze heeft echter, alvorens daartoe over te gaan, van de regeering te Bratislawa de verzekering gevraagd, dat die met de Tsjechen in één staat wil leven. Karei Sidor, minister voor Slowakije in de centrale regeering, heeft zich naar Bratislawa bege ven, waar de Slowaaksche ministerraad be raadslaagt over het te geven antwoord. Een resultaat is nog niet tot stand gekomen en de beraadslagingen zullen vandaag worden voort gezet. Zaterdagavond ontving de Praagsche politie bevel zich gereed te houden de orde in Slowakije te handhaven, waar de spanning gestegen is ten gevolge van het conflict tusschen Tsjechen en Slowaken. Te Piestany (Pistyan) (provincie Bratislawa) hebben zich ongeregeldheden voorgedaan. Er werden Joden aangevallen. Ruiten van Joodsche winkelzaken werden Ingegooid. Het radicale element in Slowakije aarzelt niet, aldus Reuter, van zijn ontstemming te doen blijken, terwijl de meer gematigde groe pen den nadruk op de ernstige gevolgen, welke een afscheiding van de Tsjechen zou kunnen medebrengen. Bewusteloosen tocli een record gevestigd Snelheid van duizend kilometer in duikvlucht. Bij een proefvlucht met een Curtiss- Wright-toestel heeft de Amerikaan- sche luitenantvlieger Keith in den staat Louisiana een duikvlucht ge maakt met een uursnelheid van naar schatting 1.000 kilometer, doordat hij het bewustzijn verloor. Dit geschiedde op een hoogte van 28000 voet, vermoedelijk door een defect aan de zuurstof-installatie. Met een snelheid van zestien kilometer per minuut schoot het toe stel omlaag, doch op 9.000 voet hoogte was de piloot weer zoover bijgekomen, dat hij het vliegtuig recht kon trekken ondanks het feit dat een vleugel beschadigd was. De snelheids meter bleek vastgeraakt te zijn op 750 kilo meter en aan de hand van rekenkundige formules stelde men de bereikte snelheid vast op iets boven de duizend kilometer. Men geeft echter direct toe, dat dergelijke snel heden, vooral in een duikvlucht, slechts als „wetenschappelijke ramingen" moeten worden beschouwd. Britsche volk zal een aanvalsoorlog nimmer steunen. Sir Neville Henderson ijvert voor een betere verstandhouding met Düitschland. In een Zaterdagavond te Keulen gehouden toespraak heeft Sir. Neville Henderson, de Britsche ambassadeur te Berlijn, een ant woord gegeven op de tegenover hem te Ber lijn uitgesproken beduchtheid over de vraag, welke waarborg er bestaat, dat de Britsche bewapening later niet zal worden gebruikt voor een weloverwogen aanval op Düitschland. Hij herinnerde aan een van de verklaringen van Chamberlain in het Lagerhuis, waarin deze zeide. dat. indien het waar is dat ande ren niet meer dan wij de bedoeling hebben aan te vallen, wij tot de slotsom moeten ko men, dat wij allen deze ruïneuze wapening vergrooten uit misverstand en verkeerd be grip. Heiderson zeide, dat hier in het ver keerde begrip het gevaar is gelegen. Indien slechts het verkeerde wederzijdsche begrip zou kunnen weggenomen, hoeveel beter zou het dan niet voor beiden en voor iedereen om ons heen zijn, aldus Henderson. Na de jongste verklaring van Hali fax in het Hoogerhuis te hebben aan gehaald, dat er in Engeland geen partij en geen staatsman is, die voor het oogenblik een aanvalsoorlog zou overwegen, merkte Henderson op. dat niemand ooit van het Britsche volk steun voor een dergelijke politiek zou kunnen krijgen. Dit is de groote waarheid en zij die het tegenovergestelde gelooven, moeten eenvoudig onkundig zijn van het karakter en de men taliteit van het Britsche volk. Henderson voegde hieraan toe deze verklaringen van Chamberlain en Halifax te willen aanhalen, omdat hij gevoelt dat er op deze belangrijke punten eenig misverstand in Düitschland be staat. Hoe eerder dat,zal zijn weggenomen, hoe beter het-pad zal.zijn geëffend voor de hartelijke EngelschrDuitsche overeenstem ming, waaraan hij;' Henderson, zijn krach ten wijdt. Naar het D.N.B. meldt, heeft Henderson het woord gevoerd in de oprichtingsvergade ring van de afdeeling Keulen van de Duitsch- Engelsclie vereeniging. Onderkoning intervenieert in Rajkot. Reis door Rajputana onderbroken. Zal Candhi zijn vasten opgeven? Reuter vemeemt van zeer gezagheb bende zijde uit New Delhi, dat van daag tusschen een belangrijken ver tegenwoordiger van het Congres en den onderkoning onderhandelingen zullen beginnen met het doel een einde te maken aan het geschil met den heerscher van Rajkot en daar mede aan het vasten van Gandhi. De onderkoning heeft hiervoor zijn reis door Rajputana onderbroken. Nog wordt vernomen, dat de bloeddruk van Gandhi van 168 gestegen is tot 180. Zijn gewicht is met twee pond afgenomen. Hij heeft een bijna rusteloczen nacht gehad. De vrouw van Gandhi, die sinds 3 Januari in een kamp in de buurt werd vastgehouden, is Zondag per auto overgebracht naar de plaats, waar Gandhi zich bevindt. Mevrouw Gandhi bevindt zich aan zijn ziekbed. Het is niet bekend of zij in vrijheid is ge steld. De Mahatma droeg haar op des avonds weer naar het kamp terug te keeren. 03» J EEN KOGEL VERNIELT EEN RUIT en de nieuwste Amerikaan- che camera legt dit voorval met opnemingen van een millioenste seconde nauwkeurig op de plaat vast. Bewind van Negrin vervangen. Muiterij op de republikein- sche vloot. Havas meldt uit Madrid, dat Union Radio gisteravond het volgende be richt heeft omgeroepen: Zoojuist is een nationale verdedi gingsraad gevormd. Deze raad is in de plaats getreden van de regeering on der voorzitterschap van prof. Negrin. Hij bestaat uit generaal Segismundo Casado als vertegenwoordiger van het volksleger, Julian Besteiro, oud-voor zitter van de Cordes, Carillo, Miguel Hernandez, Eduardo Vala en Gonsalez Marin. Casado heeft voor de microfoon een korte toespraak gehouden, waarin hij o.m. zeide: Wij zullen verzet blijven bieden zoolang wij geen eervollen vrede kunnen sluiten. Het Spaansche volk strijdt voor zijn onafhankelijkheid en zal tegenstand bieden zoolang het geen vrede wordt aangeboden. Hij eindigde met de woorden: of vrede voor de Spanjaarden, of strijd tot den dood. „Span jaarden. leve de republiek, leve Spanje". In een manifest van den nationalen ver dedigingsraad wordt o.a. gezegd: Arbeiders, Spanjaarden, anti-fascistische volken, het oogenblik is gekomen, dat gij de geheele waarheid moet weten. De toestand, waarin wij ons bevinden, laat geen wachten toe. Dc regeering Negrin heeft blijken gegeven van duidelijke onmacht. De ernst van het oogenblik noodzaakt ons niet langer dit handjevol mannen te gehoorzamen, in wie niemand meer vertrouwen heeft. Wij verlangen dan ook. dat gij geheel uw plicht vervult. Wij kunnen niet dulden, dat enkele bevoorrechten rustig hun vlucht voor bereiden en zich op hun gemak naar het bui tenland begeven. Negrin heeft gezegd: „Of wij zullen ons allen in veiligheid brengen of wij zullen tezamen ondergaan. Welnu, laat het zoo zijn. Wij zullen tot het einde onzer krachten verzet blijven bieden. Spanjaarden, leve Spanje". Verder heeft Julian Besteiro namens den nationalen verdedigingsraad van Madrid in 'n radiorede verklaard: ,De waarheid is, dat de regeering na de bezetting van Barcelona lan gen tijd in Frankrijk heeft rondgedoold. De waarheid is, dat toen de ministers besloten naar Spanje terug te keeren, zij alle autoriteit en elk prestige misten, welke noodzakelijk wa ren om het moeilijke vraagstuk, waarvoor zij geplaatst waren, op te lossen. Door de afwe zigheid van Azana, meer nog dan door zijn af treden, heeft de regeering ieder gezag verlo ren. De regeering van Negrin had noch' de goedkeuring van den president, noch van het land. Toch ging zij voort zich te onderwerpen aan bevelen, welke van het buitenland kwa men met volkomen onverschilligheid voor de eer der republiek. In dit ernstige oogenblik vragen, wij de macht wan de wettige republiek te steunen, welke niet anders is dan ae mili taire macht". Vervolgens sprak kolonel Casado, die de rang van generaal, welke Negrin hem heeft aangeboden, niet heeft aanvaard. Deze verklaai'de, dat men niet voor een bui- tenlandsche zaak wil strijden. Alleen voor een vaderland, vrij van alle buitenlandschen In vloed, zal worden gestreden. „Gekozen moet worden tusschen een vruchtbare vrijheid of een vernielenden oorlog in dienst van de im perialistische mogendheden. Alleen het belang van Spanje is doorslaggevend". Merkwaardig Is wel, dat het officieele or gaan van het republikeinsche ministerie van defensie gisteren nog een circulaire publi ceerde, geteekend door Negrin, minister-pre sident en minister van defensie. De circulaire zegt: „Daar de bestaande omstandigheden het noodig maken, heb ik besloten de tegenwoor dige legergroepeering in het centrum en het zuiden te ontbinden. De legercorpsen, die thans bestaan en die, welke nog gevormd kunnen worden, zullen rechtstreeks onder mijn gezag staan door be middeling van den generalen staf." Opstand te Carthagena. De zender in Carthagena, tot dus verre in republikeinsche handen, heeft gistel-morgen plotseling bekend ge maakt, aldus meldt het Duitsche Nieuwsbureau, dat een groot deel der eenheden van de republikeinsche vloot in opstand was gekomen tegen het republikeinsche bewind, om zich aan te sluiten bij generaal Franco. De spreker riep de bevolking van Car thagena op, zich aan te sluiten bij den opstand en zich terstond aan te melden bij de marinekazernes. De uitzending besloot met het lied van de Falanx en de leus: „Arriba Espana". Even over tien uur deelde de zender mee, dat de kustartillerie zich had aangesloten bij den opstand en een ultimaflim had gericht tot alle nog niet aan den opstand deelnemende schepen om de witte vlag te hijschen anders zouden de batterijen vuren. Korten tijd later deelde de zender mee, dat de in gar nizoen liggende marinestrijdkrachten en eenige eenheden met de bevolking der stad tegen het republikeinsche bewind in opstand waren gekomen. Met de kustartillerie zouden ook de beide kustforten Galaras Moros en San Julian zich bij de opstandige beweging hebben aangesloten. Om half twaalf deelde de zender van Carthagena mede, dat de zender weer in het bezit van de republikeinsche overheid was. Republikeinsche strijdkrachten hadden de stad weer bezet en reeds zuiverings acties ondernomen. Uit Barcelona meldt het Duitsche Nieuws bureau: op de berichten, dat in Carthagena een deel der republikeinsche vloot en de be volking in opstand waren gekomen tegen de republikeinsche overheid, zijn eenheden der rechtsche oorlogsvloot uit Cadiz uitgeloopen in de richting van Carthagena. Naar in Bar celona wordt vernomen, zou het vanmorgen op het voornaamste plein in Carthagena tot geestdriftige betoogingen gekomen zijn voor het rechtsche Spanje. Het D.N.B voegt hieraan toe: Carthagena is. zooals men weet. de eerste oorlogshaven van het republikeinsche Spanje, waar de ge heele republikeinsche vloot bijeenligt. Ver scheidene republikeinsche kruisers zouden getracht hebben de haven te verlaten. Des avonds werd officieel medege deeld. dat de opstand te Carthagena onderdrukt en dat de stad weer ge heel in handen der republikeinsche regeering was. Er werd aan toegevoegd, „dat de muiters onmiddellijk terecht zullen staan". Havas meidt nog, dat de telefonische ver bindingen tusschen Madrid en Carthagena gisteravond nog zeer moeilijk waren en dat het niet mogelijk was, in de hoofdstad nauw keurige inlichtingen te verkrijgen omtrent den omvang van de muiterij. Te Burgos echter, waar men de opstandige beweging te Carthagena geslaagd acht. ver klaart men, „dat het verlies door de repu blikeinen van de laatste haven, welke nog In hun handen was, het einde van de tweede republiek nabij brengt. Men geeft te kennen, dat de opstand ontketend is door de terecht stelling van de voornaamste chefs en officie ren van de vloot, die tegen de republiek waren opgestaan". „Carthagena", aldus deze mededeellng, „dat door hooge heuvels omringd wordt, beschouw de men als onneembaar. De val van de stad heeft te Burgos dan ook diepen indruk ge maakt". Honderdtien millioen dollar voor „kritieke posten". Door Roosevelt van het Congres verlangd. Roosvelt heeft een boodschap aan het Amerikaansche Congres gezon den, waarin hij direct een crediet van 110 millioen dollar vraagt voor „kri tieke posten", zooals luchtdoelgeschut, half-automatische geweren, tanks en gasmaskers voor het leger. Dit verzoek van den president was voor spel in de bijzondere defensiebocdschap, welke hij begin van deze zitting aan het con gres heeft gezonden. Daarenboven heeft Roosevelt 6 539.000 dollars gevraagd voor de versterking der Amerikaansche kustverdedi ging en 7.300.000 dollar voor de opleiding van 20.000 vliegers op staatskosten. PROGRAMMA DINSDAG 7 MAART 1939 HILVERSUM I. 1875 en 301,5 M. AVRO-uitzending. 8.00—9.15 Gramofoonmuziefc. (ca. 8.15 Be richten)- 10.— Morgenwijding. 10.15 Gramo foonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Avro- Amuscmentsorkest. 11.Voor de husihouding 11.30 Bert van Dinteren's ensemble. 12.15 Be richten. Orgelspel. 12.30 Bert van Dinteren's ensemble. 1— Omroeporkest. 1,45 Gramofcon- muziek. 2.— Omroeporkest en solist. 2.45 Knipcursus. 3.45 Disco-Variété 4.30 Kinderkoor 5.— Kinderhalfuur. 5.30 Avro-Aeolianorkest 6.15 De Twilight Serenaders. (ca. 6.25 Berich ten). 7.— Voor de kinderen. 7.05 Kinderkoor „Zamgïust" met, pianobegeleiding. 7.30 Engel sche les. 8.— Berichten A.N.P.. Radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Gramofoonmuzlek. 8.30 Bonte Dlnsdagavondtrein. 10.— Radiotooneel 10.20 Disconieuws. 11.— Berichten A.N.P. Hierna Vola Darsky's ensemble. 11.30—12 00 Eddy Oliver's dansorkest. HILVERSUM n. 415.5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuzlek (Om 8.15 Be richten. 10.— Gramofoonmuzlek. 11.30 Reli gieuze causerie. 12 00 Berichten. 12.15 KRO- orkest. (1.—1.20 Gramofoonmuziek. 2.— Voor de vrouw. 3.— Modecursus. 4.KRO-Kamer- orkest 4.45 Gramofoonmuziek. 5.— KRO- Melodisten. 5.45 Gelukwenschen. 6.05 Vervolg concert m.m.v. solist. 6.35 Berichten. Sport - praatje. 7— Berichten. 7.15 Cyclus ..Naar de nieuwe gemeenschap". 7.45 Gramofoonmuziek 8.— Berichten A.NP., mededeelingen. 8.15 Lijdensmeditatie. 9 30 KRO-Symphonie-orkest en solist. 10.30 Berichten A.NP. 10 40 Gregor Serban en zijn orkest. 11.0512.00 Gramo foonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.45 Gramofoonmuziek. 12.20 Pro gramma, gewijd aan Buckingham Palace. 12.50 Het B.BT. Wels Orkest en soliste. 1.35— 2.20 Gramofoonmuzlek. 4 15 Sportreportage. 4.30 Vrolijke voordracht. 4.45 Het Londensch ensemble. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Gilbert Stacey en zijn sextet. 6.20 Berichten, 6.45 Variété-programma voor de vrouw 7.20 Zang 7 50 Causerie ..The .strategic" lication of in dustry"- 8.20 „Glamorous Night", operette. 9.20 Berichten. 9.45 Causerie door een uitgever. 10.05 Het B.B.C. Harmonie-orkest en solist. 10.35 Viool en piano. 11.20 Het Grosvenor House Dansorkest en solisten. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIJS. 1648 M. 9.00, 10.00 10.25 en- 11.20 Gramofoonmuziek 12.35 Zang. 1.10 Gramofoonmuziek. 1.25 Het Derveaux-orkest. 2.00, 2.35, 4.05 en 4.40 Gra mofoonmuziek.. 5.25 Planovoordracht. 5.35 Gramofoonmuziek. 6.35 Viool cn piano. 7.30 Het Cantrelle-rkest. 8.35 Radiotooneel. 10.35- 11.50 Kamermuziek. KEULEN. 456 M. 5.50 en 6.30 Gramofoonmuzlek. 7.50 Om- roepschrammelensemble met pianobegeleiding 11.20 en 12,35 Leo Eysoldt met zijn orkest en solist, 1.302.20 Populair concert. 3.20 Het Hhein-Mainische Landesorkest en solist. 4.35 Omroepkor en solist, met pianobegeleiding. 6.30 Winterhulpnrogramma. 7.30 Militair con cert m.m v. solisten. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.50J11.20 Herbert Heinemann's orkest. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdans- orkest en gramofoonmuziek. 1.30 Omroep- dansorkest 1.50— 2 20 5.20 6.50 en 7.20 Gra mofoonmuziek 8.20 Omroepdansorkest en so liste. 9 35 Omroeporkest en sliste. 10.3011.20 Gramofoonmuziek.. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1 30 Radio orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Radio orkest. 7.35 Literair-muzikaal programma. 8.20 en 9 35 Omroepsymphonie-orkest en solist. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHEANDSENDER. 1571 M. 7.20 Versterkt Omroepkamerkoor. Omroep orkest. solist en sprekers 8.30 Politiek dag bladoverzicht 8 45 Gramofoonmuziek 9 20 Berichten. 9.50 Pianovoordracht 10.05 Berich ten. 10.2011.20 Dresdens Philharmonisch, Orkest en soliste (opn.)

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7