BURGERLIJKE STAND. MAANDAG 13 MAART 1939 HA AR T.EM'S ÜAGBE 1T IJMUIDEN Uitbreiding Van Leer's Wals- bedrijven. Aan de N.V. van Leer's WaLsbedrijven alhier is vergunning verleend tot het maken van een steiger en een olieleiding, tot het bijbouwen van een vleugel aan het tentoonstellingsge bouw, tot uitbreiding van de walserij hallen en tc<t het veranderen en vergrooten van de rioleering op de fabrieksterreinen. De Luchtbeschermingsdienst. Een nieuwe ploeg vrijwilligers zal worden opgeleid. Het hoofd van den Luchtbeschermings dienst brengt onder de aandacht van de in woners der gemeente Velsen, dat binnenkort vanwege den Luchtbeschermingsdienst de op leiding van een nieuwe ploeg vrijwilligers ter hand wordt genomen. 1 De agentschappen van de P. T. T. Geen geldzaken meer na 15 uur. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voortaan aan de agentschappen te IJmuiden Kennemerlaan en Zeeweg, als mede te Driehuis, na 15 uur geen gelegen heid meer zal bestaan voor storting en uitbe taling van postwissels en postbewijzen, aan bieding van quitantiën en uitbetaling van qui- tantie-afrekeningen, stortingen voor den giro dienst en uitbetaling van cheques, alsmede voor stortingen en uitbetalingen, de verzeke ringswetten betreffend. Ter voorkoming van teleurstellingen gelieve men hiermede rekening te houden. MARKTBERICHT IJMUIDEN. IJmuiden, 13 Maart 1939 (A.NJ?.). Versche visch: Tarbot 8260 ct. per k.g. Tong 10466 ct. per k.g. Heilbot 102—74 ct. per k.g. Griet f 3015 per 50 k.g. Groote schol f 1211 idem. Middel schol f 15—12.50 idem. Zetschol f 1817 idem. Kleinschol f 16.50—8.50 idem. Bot f43 idem. Schar f94.20 idem. Tongschar f35—16 idem. Poontjes f 6.304.50 idem. Groote schelvisch f 1813 idem. Middel schelvisch f 1814 idem. Kleinmiddel schelvisch f 1511.50 idem. Kleine schelvisch f 14—8.90 idem. Groote gul f 9.906.90 idem. Kleine gul f 127.50 idem. Wijting f 6.504 idem. Makreel f 87 idem. Versche haring f 6—4.10 idem. Kabeljauw f 4415.50 p. 125 k.g. Vleet f 4—3 per stuk. Leng f 1.500.65 per stuk. Koolvisch f 0.85—0.15 per stuk. Rog f 2815 per koop. BESOMMINGEN. IMHT. Manden 920 Eveline, IJM 115 4270. 200 Zwarte Zee, IJM 94 1260.— 510 Caroline, IJM 26 3700. 140 Zeehond, IJM 70 1550. 750 Raaf, IJM 432 ƒ1640. 430 Maria R. Ommering, IJM 7 3450.— 120 Condor, IJM 72 1980. 120 Voorwaarts, IJM 33 1940. 100 1780. 550 Flamingo, IJM 25 ƒ4270. 300 Azimuth, IJM 195 2700. 420 Maria van Hattem, IJM 1' 3620.— 500 Utrecht, UM 73 1900. 400 Witte Zee, IJM 167 2570. 650 Ewald, IJM 48 ƒ3010. 80 K.W. 103 ƒ1180. TWEE MEISJES AANGERAND. Naar de politie ons thans mededeelt werden Vrijdagavond resp. te 7 uur en half acht op den IJmuiderstraatweg twee meisjes aangerand door een jongeman van omstreeks 18-jarigen leef tijd, blootshoofds met donkerblond achterover gekamd haar en gekleed in donkerblauwe re genjas. De commissaris van politie verzoekt den genen, die aanwijzingen kunnen verstrekken daarvan kennis te doen aan het hoofdbureau alhier. Verwachte vischaanvoer* Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Gode IJm. 34 86 m. schelvisch, 140 m. braadschelvisch, 60 m. wijting, 60 m. radio, 50 m. gul en koolvisch, 10 m. makreel, 10 m. va ria. Totaal 410 m., benevens 100 stuks stijve kabeljauw. „Mary" IJm. 189: 25 m. tarbot en groote schol, 25 m. kleine schol, 25 m. schar en wijting. Totaal 75, benevens 400 stuks ijs- kabeljauw en 400 stuks stijve kabeljauw. „Maria" IJm. 95, 14 kisten tarbot, 25 kisten schol, 25 kisten schar en wijting. Totaal 64 kisten, benevens 500 stuks ijskalbeljauw en 400 stuks stijve kabeljauw. „Dirkje" RO 53, Vangst: 150 manden ha ring. SANTPOORT TOONEEL. De tooneelvereeniging „Jan van Dommelen" heeft het blijspel ..En Jacob diende", van mevrouw ChrLstien van BommelKouw en Henk Bakker, waarmee een Haarlemsche too- neelveereeniging bij de première zoo'n succes heeft gehad, in studie genomen. „Jan van Dommelen" hoopt het 23 April a.s. in „De Weijman'" voor het voetlicht te bren gen. R.K. BLINDENBOND „ST. ODILIA". Aan den liefdadigheidsavond ten bate va: den R.K. Blindenbond „St. Odilia" welke Dinsdag a.s. in het Vereenigingsgebouw dei Ned. Herv. Gemeente wordt gegeven en waarop de film „Het licht inwendig" wordt vertoond zullen medewerken mevr. Aletta van Beem— DÖpken (sopraan) van hier en Bep Schmidt (alt) uit Amsterdam. De begeleiding is ln handen van André Rieu. Uitgevoerd worden o.a. werken van Handel en Schubert. R.C. BREDERODE. Zondag vierde de R.C. Brederode haar jaar feest deels op het terrein, deels in de zaal van „De Weyman". Op het terrein had een treffen plaats tus- schen een elftal van functionarissen en een elftal bestaande uit donateurs. Na een span- nenden strijd kwam het einde met een 5—5 gelijk spel. Des avonds was de zaal van „De Weyman" vrijwel geheel bezet, toen de heer Slagboom het feest opende. Hij riep vooral den oud voorzitter, den heer Van Vliet, een hartelijk welkom toe. Daarna was het woord aan het gezelschap Willem van Iependaal, dat een zeer gevarieerd programma voor het voetlicht bracht. Met genoegen kan „Brederode" op haar jaarfeest terugzien! VELSEN Uitbreidingsplan. Het hoofd van het gemeentebestuur van Velsen brengt ter openbare kennis het Raads besluit van 7 Maart 1939, no. 15, waarbij is bepaald, dat een plan van uitbreiding wordt voorbereid voor het gedeelte der gemeente, dat wordt gevormd door de gronden tusschen den Rijksweg en den spoorweg, waarop, bij het plan van uitbreiding, aanwijzende de bestem ming van den daarin begrepen grond in hoofdzaak, vastgesteld bij Raadsbesluit van 15 September 1936, no. 3, een verkeerstrook was geprojecteerd. Herziening plan van uitbreiding. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vel sen brengt ter openbare kennis, dat van 13 Maart a.s. of gedurende vier weken, in een uitvoerige kaart uitgewerkt, op de gemeente secretarie (4e afdeeling) voor een ieder ter inzage zal zijn nedergelegd, een ontwerp tot herziening van het plan van uitbreiding, aan wijzende de bestemming van den daarin begrepen grond in onderdeelen, gemerkt E, Santpoort, noordelijk deel, omvattend een ge deelte van het perceel, kadastraal bekend ge meente Velsen, sectie O. no. 11, liggende ten oosten van den Hagelingerweg te Santpoort. Gedurende den bovenbedoelden termijn van vier weken kunnen 'belanghebbenden bij den Gemeenteraad bezwaren indienen. BEVERWIJK AANBESTEDING. Hedenmorgen heeft de architect G. J. W. Langendijk aanbesteed den verbouw en den bouw van het perceel Breestraat 100, waarin zal worden gevestigd de woninginrichting van de firma Slecht. Er waren 9 inschrijvingen. De hoogste was Chr. de Goede te Wijk aan Zee met f 18950 en laagste G. v. Heyst te Velsen met f 13950. HAARLEMMERMEER PERSONALIA. Met ingang van 1 April is bij de Inspectie der Directe Belastingen te Haarlemmermeer benoemd de heer J. N. Waagmeester, adjunct commies der Dir. Be!, te Den Haag. Op dien datum treedt de heer W. J. van Son, adj. commies bij de Inspectie Haarlem mermeer, in gelijke functie in dienst op het kantoor der Dir. Bel. te Harderwijk. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes Frans, z. v. T. D. Dun- weg en M. C. Slagter; Elisabeth Christina, d. v. W. E. Kooij en J. M. Tang; Joan Irma, d. v. G. J. Borman en I. Lasky; Johan Cornells, z. v. H. J. Bogerd en R. van den Berge; Adria- na Helena, d. v. K. W. Lammens en M. Spek; Arie Huibert, z. v. H. Imanse en H. de Koter; Johannes Anthonlus, z. v. A. Hameteman en M. C. van Leeuwen; Simona Maria en Gerarda Maria, dochters van M. C. Schönhage en M. Out; Willem Jozeph, z. v. A. A. van Tiende ren en C. Degenaars; Kuno, z. v. Poll en H. A. van Dalen- Anna Maria, d. v. A. F. Ver- couteren en A. van Geilswijk; Dirk Hendrik, z. v. J. J. Grolman en M. L. Meijer. OndertrouwdJ. Boelen en M. L. van Eenen- naam; S. Hamelink en E. J. Minnik; M. A. Haspels en Geziena Hensens; A C. Tensen en C. A. van Est; J. Roodenburg en G. Kollen; H. Koopman en J. F. A. Tuning. Getrouwd: H. J. Leijsen en W. Zorge; P. Krijger en D. Schering; J. van Egmond en N. van Wijk. Overleden: Cornelia van Zanten, 32 j., echt- genoote van Jan Noorman (overleden te Am sterdam) HALFWEG DE HALFWEGSCHE BANK N.V. BESTAAT 20 JAAR. De Gewone Jaarlijksche Algemeene Verga dering van Aandeelhouders van de Halfweg- sche Bank N.V. was dit jaar druk bezocht en droeg een min of meer feestelijk karakter in verband met het 20-jarig bestaan van de Bank, welk feit door den heer G. Kamper, die reeds van de oprichting der Bank a'.s Voorzitter fungeert, in zijn openingswoord werd herdacht en later ook enkele Aandeel houders aanleiding gaf om over het afgeloopen tijdperk het een en ander te memoreeren. Aan het in die vergadering door den Direc teur uitgebrachte verslag over het boekjaar 1938 ontleenen wij het navolgende: Onder den nieuwen naam van Halfwegsche Bank N.V. heeft de Bank zich nu gedurende 7 jaren krachtig uitgebreid, mede ook door de verbouwing en betere inrichting van het Bankgebouw welke gereed kwam in September 1935. De winst over 1938 bedraagt f 12.090.67. De totale omzet in 1938 bedroeg ruim f 9.000.000. Dit verslag en de Balansstukker, over 1938 werden met algemeene stemmen goedgekeurd, terwijl het c'ividend. evenals het vorig jaar werc' vastgesteld op 4%. De heeren A. Biesheuvel Jr en G Luijt, die als Commissaris aftredend waren, werden herkozen. Boerderij aan den Spaarndammer- dijk in de asch gelegd. Visscher ontdekte den brand doch toen was het al te laat. Zaterdagmiddag ongeveer half vier is de boerderij van den veehouder M. J. Kroon, staan de aan den Spaarndammerdijk te Haarlemmer- liede, tot den grond toe afgebrand. Een liefhebber van de hengelsport, een zekere heer N. uit Amsterdam, die in „De Kleine Braak" welke achter de boerderij van Kroon is gelegen, zat te visschen, ontdekte den brand het eerst. Hij zag op een gegeven moment, dat boven uit den hooiberg, welke achter de boerderij was ge legen, vlammen naar buiten lekten. Hij waar schuwde onmiddellijk Kroon, die achter in het land aan het werk was en op zijn geroep kwam toesnellen, terwijl op dit hulpgeroep ook om wonenden toeschoten om hulp te verleenen. Aanvankelijk brandde alleen nog maar de hooiberg, doch aangezien deze vlak bij het woonhuis en de stallen stond, en bovendien de windrichting ongunstig was, was het te voorzien, dat de brand zich weldra ook aan deze gebou wen zou meedeelen. En zoo gebeurde ook, zoo dat al spoedig de geheele boerderij in lichter laaie stond. In allerijl werden de 25 koeien, die zich nog in de stallen bevonden in veiligheid gebracht. Van het huisraad kon nog slechts een klein gedeelte worden gered; de rest werd een prooi der vlammen. Toen Kroon zag, dat zijn eigendommen op deze wijze als met één slag totaal vernietigd zouden worden, geraakte hij zoodanig overstuur, dat hij in de keuken van zijn woonhuis in elkaar zakte. Omstanders schoten onmiddellijk toe om den man uit het huis, dat reeds brandde te bevrij den en hem bij buren binnen te brengen. Ook de boerin, die bij het uitbreken van den brand niet thuis was, doch later huiswaarts keerde en bij het zien van den brand hevig schrok, vond bij de buren onderdak. Inmiddels was de Gemeentelijke Vrijwillige brandweer uit Halfweg telefonisch gewaar schuwd. Deze rukte onmiddellijk uit met haar automobielbrandspuit, doch toen zij ter plaatse arriveerde, had het vuur zijn vernielende wer king reeds goeddeels verricht. De uit alle hoeken en gaten van het brandende complex lekkende vlammen werden met 2 stralen bestreden. Doordat deze boerderij betrekkelijk eenzaam was gelegen in dit uitgestrekte polderland, was de brand tot op grooten afstand zichtbaar; tal- looze nieuwsgierigen trokken dan ook naar den Spaarndammerdijk om vandaar den brand gade te slaan; de rijks- en gemeentepolitie alhier, die inmiddels ook ter plaatse waren verschenen, zorgden er echter voor, dat het publiek op een behoorlijken afstand bleef. De oorzaak van den brand moet vermoedelijk toegeschreven worden aan het spelen met vuur door twee kinderen van Kroon. De schade welke aanzienlijk is, wordt door verzekering dekt. BLOEMEN DAAL AANGEHOUDEN. Door de recherche te Bloemendaal is aan gehouden de 24-jarige dienstbode H. D„ ver dacht van diefstal, gepleegd in dienstbetrek king bij een tweetal alhier wonende families, waar zij achtereenvolgens werkzaam was. Zij is hedenmorgen ter beschikking van de justitie gesteld. SPAARNDAM SPAARNDAM H KAMPIOEN. Door een 4—2 overwinning op haar concur rent Kemphaan Hl, heeft Spaandam II het kampioenschap van haar afdeeling (4e klasse A) behaald. Er werd een pittige wedstrijd ge speeld en door beide elftallen werd er hard gezwoegd om de overwinning te behalen. Dit gelukte tenslotte aan Spaarndam II. nadat Kemphaan III eerst nog een voorsprong had van 20. Door het bestuur werden na afloop aan het elftal bloemen aangeboden. Spaandam II kwam bijna het geheele seizoen in de volgende opstelling uit. J. Heeremans, F. Cornelissen, H. Berk, B. Verkade, C. Roza, H. Willemsen, K. Goedhart, C. Teeuwen, G. Berk, J. Verkade, C. Willemsen. BENNEBROEK FANCY FAIR. In de parochie van den H. Jozef te Benne- broek zal op de beide Pinksterdagen een fancy-fair worden gehouden ten bate van het R.K. Vereenigingsgebouw en de Kerk, die dringend herstelling behoeven. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Judith Lientje, dochter van H. Vreeken en J. van den Berg. Gehuwd; Christiaan Otte en Theodora Har ren, beide te Bennebroek. ZANDVOORT O. II.'S MANNENKOOR. O. H.'s Mannenkoor organiseert op Zaterdag 18 Maart een feestavond in Bodega Mustert aan den Strandweg. Medewerking wordt verleend door het duo MeyerMeurs en de tooneelver- eenige Ons Tooneel, die de eenacter ,,'t Slip pertje" zal opvoeren. OUDERRAAD. De Ouderraad alhier, belegt op Donderdag 23 Maart, in school D een gecombineerde ouder avond, waar de heeren Dr. C. A. v. Faassen en J. A. B. van Pagee, ieder een causerie zullen houden over: lichamelijke opvoeding. Dr. Van Faassen zal den medischen kant en de heer Van Pagee zal den practischen kant belichten COMITc VOOR JOODSCHE VLUCHTELINGEN De afd. Zandvoort van het Comité voor Jood- :&he Vluchtelingen organiseert op Zaterdag 18 Maart in Monopole een groote film- en cabaret avond. Hieraan zullen o.a. medewerken Wim Kan en Corrie Vonk, Kees Pruis, Tilly Perin Bouwmeester en Wouter Denijs. JEUÖDGEMEEXSCHAPPENBOND Op de bijeenkomst van den Jeugdgemeenschap- penbond in gebouw Brugstraat 15 werd Zater dagavond voor een groot aantal jongeren een ooneelstukje. getiteld: „De zilveren lelie", opge roerd. dat zoowel door het goede spel als door den zeer mooien inhoud een succes werd. EENHEID DOOR DEMOCRATIE Dinsdagavond, 14 Maart, spreekt de heer P. van Stam in de groote zaal van pension Kerk- oerle, aan de Groote Krocht voor de Ne- derlandsche Beweging voor Eenheid door De mocratie. P A ASCHTVED STRIJDEN De verschillende elftallen, die in de Paasch- wedstrijden zullen meedingen haar het kam pioenschap zijn reeds samengesteld en flink ge oefend. Vrijdagavond zal de loting voor de wed strijden plaats hebben. De jeugd op de verschil lende scholen ziet zeker deze loting met belang stelling tegemoet. TENTOONSTELLING VOLKSONDERWIJS De tentoonstelling van werkstukken, georga niseerd door de afd. Zandvoort van Volksonder wijs, mocht zich in een groote belangstelling verheugen.. Er was een groot aantal inzendin gen van werkstukken en teekeningen binnenge komen, die keurig op lange tafels in de groote zaal van de Oude Bewaarschool waren tentoon gesteld. Onmiddellijk na de opening der tentoonstelling kwamen reeds vele kinderen, meestal met de ouders, binnen. Ook gedurende de namiddag uren kwamen velen waaronder ook de Wethou der van Onderwijs om de mooie inzendingen te bewonderen. Hierbij waren vele aardige tee keningen, handwerken voor meisjes, poppenka- mers, bouwdoozen, poppenkamer-ameublemen- ten, schemerlampjes, hijschkranen, een radio toestel, een stoel, kapstokken en siervoorwerpen. De jury had geen gemakkelijke taak. Om de beoordeeling iets eenvoudiger te maken waren de inzendingen verdeeld in vijf groepen. In de afdeeling teekeningen voor jongens bo ven 10 jaar behaalde Willy Allebes de eerste prijs met een in waterverf geschilderde papegaai Gies Sterrenburg 2e prijs: Wim Hous 3e prijs; Kees Daems 4e prijs en Engel Bol 5e prijs. In de afdeeling voorwerpen voor jongens bo ven 10 jaar behaalde Herman Giskes met een dwergenhuis ïn tuin de le prijs. Appie Menist met radiotoestel 2e prijs; Hedde Borstel, bouw doos figuren 3e prijs; Piet de Leeuw, kap stok, 4e prijs; Frits Water, hallamp, 5e prijs. In de groep meisjes van 11 jaar en ouder kre gen Flopke Daems en haar vriendinnen met het poppenhuis den len pr.; Hans Hamers 2e prijs Roetje Wolff 3e prys. In de groep jongens van 6 tot en met 10 jaar behaalde Eric de Haan een le prijs met een poppenkamer-ameublement, waarbij ook zelf- geweven kleedjes waren; Max de Jong 2e prijs, Ernst Vleeming 3e prijs, Bob van Beets 4e prijs en Wim van Duyn troostprijs. In de groep meisjes van 6 tot en met 10 jaar kreeg Elsje Sieverts den lsten pr. met album met plaatjes en onderschriften; Tilly Doornekamp 2e prijs, schilderijtje in kruissteek: Francisca Drommel 3e prijs en Bertie Lichtenstern 4e prijs. Na afloop der tentoonstelling werden de prij zen uitgereikt door den heer G. Sterrenburg. Woorden van dank werden gebracht aan B. en W. van Zandvoort en allen, die hun medewerking hadden verleend. HILLECOM DE LUCHTBESCHERMING. Na eenigen tijd van voorbereidende werk zaamheden gaat de plaatselijke afdeeling der luchtbescherming haar taak aanvangen met de voorlichting der bevolking. Allereerst komen de vrijwilligers aan de beurt, die zich hebben aan gemeld ten dienste der gemeenschap. Woens dagavond vangt voor hen een cursus aan in het Nutsgebouw, waar de heer A. L. de Boer, hoofd van den gemeentelijken dienst, hen zal inwijden in de grondbeginselen waarop deze dienst be rust. Deze voorbereidende cursus zal vermoe delijk 3 a 4 weken duren, waarna wordt over gegaan tot splitsing in verschillende groepen, welke dan verder door technische instructeurs speciaal onderricht zullen ontvangen. De burge meester heeft zich bereid verklaard dezen eersten avond met een kort woord te openen. INENTING DIPHTERIE. Men verzoekt ons mede te deelen dat voor hen die zulks hebben aangevraagd, de inenting tegen diphterie zal plaats hebben op Woensdag 15 Maart des namiddags te half drie in de Openb. Lagere School. (Is reeds In een deel eener vorige oplage opgenomen.) Engelsclie schepen in de Spaansche wateren aangehouden. HAARLEM, Zaterdag De Engelsche vrachtboot „Stangate", die het gelukt was door de Nationalistische blokkade voor Valencia heen te glippen, is hedenmorgen vroeg door den Engelschen torpedojager „In trepid" op weg naar Majorca ingehaald en ondei bescherming genomen. Thans stoomen zij op naar Gibraltar. Een nationalistisch Spaansch oorlogsschip zoo meldt United Press had het vrachtschip, nadat het de haven van Valencia had verlaten, waar het een lading levensmiddelen had gelost, gedwongen naar Majorca te varen. De Britsche torpedojagers „Intrepid" en „Im pulsive" waren direct nadat dit bekend was ge worden de haven van Gibraltar uitgevaren Volgens door Lloyds ontvangen berichten heeft het Britsche stoomschip Bellwyn draad loos medegedeeld, dat het op 23 mijl van Kaap San Antonio werd aangehouden door een oor logsschip, dat last gaf naar Palma de Majorca op te stoomen. De „Bellwyn" weigerde echter de order op te volgen en werd daarop met rust gelaten. Aai^ het radiotelegram van de Bellwyn was nog toegevoegd: „Verzoeke de „Stangate" te hulp te komen, die naar Palma wordt gebracht". NIEUWE SCHOENENZAAK. De Groote Houtstraat Ls weer met een fraaien schoenenwinkel verrijkt. In perceel No. 12 heeft namelijk Schellekens Schoenhan- del C.V.. die reeds eenige jaren met succes zaken in Amsterdam en Den Haag drijven, een derde filiaal geopend. De winkel moest daar voor geheel verbouwd worden, zoodat de firma de beschikking over een flinke winkel ruimte heeft verkregen. De nieuwe zaak maakt zoowel van buiten als van binnen een keuri- gen indruk. Betimmering, meubilair en vloer bedekking vormen een uitstekend geheel. Aan de wanden staan rekken met ontelbare doo- zen. waarin allemaal mode-schoenen van eigen werk. In talrijke vitrines van fraai ge slepen glas zijn schitterende damesschoentjes geëtaleerd. Achter den winkel, die in een hee ren- en een damesafdeeling gesplitst is, be vindt zich een zoogenaamde „Kousenbar" waarin de sierlijkste kousen smaakvol in vitri nes gerangschikt staan. Hierboven is een gla zen lantaarn aangebracht, zoodat de dames de kleuren ook bij daglicht bewonderen kun nen. Vanmiddag twee uur is de zaak onder veel belangstelling geopend. LEZING VAN IR. E. A. VAN GEXDEREN STORT. Voor den Contactkring AmsterdamHaar lem van den Bond van Middelbaar- en Hoogere Technische Ambtenaren in over heidsdienst zal ingenieur E. A. van Genderen Stort, bekende specialist in de Staal-techniek, een lezing houden op Donderdag 16 Maart in het hotel Lion d'Or, Kruisweg 34. Het on derwerp zal zijn: „De berekening, de con structie. de vervaardiging en de montage van een Staalskeletgebouw." Door lichtbeelden wordt het betoog toegelicht. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM Tot gecommitteerden bij de eindexamens 1939 van de M. T. S. te Haarlem zijn benoemd door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen: Voor de afdeeling Bouwkunde: de heer W. Bettink, architect B.N.A. te Delft. Voor de afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: de heer Ir. W. Valderpoort, c.i. afdeelingschef van de Bouwpolitie en Volkshuisvesting te Rot terdam. Voor de afdeeling Werktuigbouwkunde: de heer Ir. J. P. Boezaardt, w.i., Hoofdinge nieur bij de Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht. Voor de afdeeling Electrotechniek: de heer Ir. J. Winkel, c.i. Hoofdingenieur bij de P. T. T. te 's Gravenhage. Voor de afdeeling Schcepsbouwkunde: de heer Ir. J. E. v. Dieren, s. 1., raadgevend Ingenieur te Rotterdam. Voor de afdeeling Vliegtuigbouwkunde: de heer Ir. J. v. Buuren, ingenieur bij N.V. Koolhoven te Rotterdam. VEREENIGING DIERENBESCHERMING. Donderdagmiddag bracht mevrouw J. bar.sse de Vos van Steenwijk—van Royen, echtgenoote van den burgemeester, een be zoek aan de afdeeling Haarlem van boven genoemde Vereeniging. Met groote belangstelling bezichtigde zij de geheele inrichting. Tevens aanvaardde mevrouw baronesse de Vos van Steenwijk hare benoeming tor Be schermvrouwe van de Haarlemsche afdeeling. Haar werd voor dit besluit en voor het zeer gewaardeerde bezoek, door het bestuur harte lijk dank gebracht. HAARLEM. 11 Maart. Bevallen 10 Maart: M. G. Derogee—Wicken- hauser, z.; J. M. HulshofJanus, d.; W. C. SwartBorsboom, d.; M. W. J. DirkenEek- hardt, d.: B. J. C. van Wattingen—Pasman, d.; K. KelfkensKort, z. Overleden 10 Maart: J. P. ter Straaten— Meeuwes, 89 j„ Schotersingel; M. J. Keiser Andreae, 57 j., Hazepaterslaan. PROGRAMMA DINSDAG 14 MAART 1939. HILVERSUM I, 1875 en 301.5 M. AVRO-uitzending. 6.30—7.00 R.V.U. 8.00 Gramofoonmuziek. (ca. 8.15 be richten). 10.— Morgenwijding. 10.15 Gramo- muzlek. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek, (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Avro-Amusementsorkest. 11.Wenken voor de huishouding. 11.30 Omroeporkest. 12.15 Berichten, gramofoonmuziek. 12.30 Omroep orkest. 1.15 Omroeporkest. Avro-Operettekoor en solisten (opn.) 2.05 Renova-kwintet. 2.45 Kniples. 3.45 Disco-variété. 4.30 Kinderkoor 5.Voor de kinderen. 5.30 Avro-Salonorkest (Om 6.25 Berichten.) 6.30 Psychologische causerie. 7.— Voor de kinderen. 7.05 Gramo foonmuziek. 7.15 Causerie „De 40ste Jaar beurs te Utrecht". 7.30 Engelsche les. 8.— Be richten A.N.P., Radiojournaal, mededeelin- gen. 8.20 Causerie „De Indische lectuur-week" 8.30 Bonte Dinsdagavondtreln. 10.— Radio- tooneel. 10.20 Zang met pianobegeleiding (met een inleiding). 10.40 Gramofoonmuziek. 11. Berichten ANP., gramofoonmuziek. 11.30— 12.00 De Avro-Dance Band. HILVERSUM II. 415.5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Be richten). 10.— Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje. 12.— Berichten 12.15 KRO-orkest, (1.001.20 Gramofconmuziek. 2.— Vrouwenuur. 3.— Modecursus. 4.Gra mofoonmuziek. 5.KRO-Melodisten en solist (5456.05 Fellcitatiebezoek). 6.35 Berichten sportpraatje. 7.— Berichten. 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe gemeenschap". 7.45 Gramofoon muziek. 8.— Berichten A.N.P.. mededeelingen. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.30 Het Stedelijk Orkest van Maastricht en soliste. 10.30 Be richten A.N.P. 10.40 KRO-orkest. 11.20—12.00 Gramofoonmuziek. OROITWICH, 1500 M. 11.40—11.45 Gramofoonmuziek. 12.30 Ver slag van een vliegtocht dwars over het NoordAmerikaansche continent. 12.50 Bobby Ilowell en zijn Band. 1.35—2 20 Gramofcon muziek. 4.15 Orgelspel. 4.40 Het Marie Dare strijkkwartet. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Het BBC Theaterorkest. 6.20 Berichten. 6.45 Piano voordracht. 7 Radiotooneel. 7.20 Het BBC- Variété-Orkest. 7.50 Causerie „Town and country". 8.20 „Please teaoher", operette. 9.20 Berichten. 9.45 Discussie „Patent medi cines". 10.20 Vioolvoordracht. 10.40 Inleiding volgende uitzending. 10.45 Uil; Rome: 3e acte „Madonna Orctta", opera, 11.15 Vincent Lad- brooke en zijn orkest. 11.20 Wally Dewar en zijn Band. 11.5011.20 Dansmuziek (gr.pl.) KEULEN 456 M. 5 50 en 6.30 Gramofoonmuziek. 7.50 Om- roepschrammelensemble. 11.20 Omroeporkest en -koor en solisten. 1.30 Populair concert 3.20 Omroep-kleinorkest. 6.30 Winterhuflp- programma. 7.5011.20 Omroepdansorkest en solisten. BRUSSEL. 322 !VL 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5,20 Omroepdansorkest. 6.50 en 7.20 Gramofoon muziek. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Qmiroep- symphonie-orkest. 10.3011.20 Gramofoon muziek. DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 7.30 Politiek dagbladoverzicht. 7.45 Bonte avonden (opn.) 9.20 Berichten. 9.50 Piano- vcordracht. 10.05 Berichten. 10.2011.20 Het Stedelijk Orkest van Malnz (opn.) RADIO PARIJS. 1648 M. 9.00 10.00, 10 25 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.35 Zang. 1.05 De Stafmuziek van de Garde Républicaine. 2.35 Zang. 2.50 Gramofoonmu ziek. 3.35 Pianovoordracht. 4.40 Zang. 4.55 Gramofoonmuziek 505 Vicolvoordracht. 5.25 Het Cantrelle-orke.st. 6.35 Gitaarvoordracht 7.20 Het Lccatelll-orkest. 8.35 Kamermuziek 9.5011.50 Radiotooneel.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13