f/HL li*"#, Chauffeur na aanrijding gearresteerd. Ongelukken-serie door verblindende verlichting Succesvolle huiszoekingen in Den Haag. Een half schip over den Oceaan gesleept. HET GEHEIM. M X A ND AG 13 M AART 1939 HAARLEM'S DAGBLAD i Wielrijder slachtoffer van snel rijden. Zondagmorgen is op den Rijksstraatweg te Abcoude, ter hoogte van de consumptie-ijsfa briek „Moba" een gecompliceerde aanrijding geschied, welke aan één persoon het leven heeft gekost. Een auto, eigendom van en bestuurd door den chauffeur van het statenlid ir. Middel- berg, komende uit Baambrugge en op weg naar Abcoude, reed met volle vaart, toen hij voor een uit de tegenovergestelde richting komende motor meer naar rechts wilde uit halen, op een voor hem rijdenden fietser. De wielrijder, de 37-jarige heer W. uit Utrecht, die op weg was naar Amsterdam voor het af leggen van een familiebezoek, werd door de aanrijding tegen een ijzeren hek geslingerd. De auto kwam door de botsing in de langs den weg loopende rivier, de Angstel, terecht. De chauffeur van den heer Middelberg, die alleen in de auto zat, kon zich uit den wagen bevrijden en op den wal komen, hierbij ge assisteerd door den bestuurder van den motor, een Amsterdamschen arts. Nadat deze arts den chauffeur op den wal had geholpen, zag hij aan den kant van den weg den wielrijdei- liggen. Geassisteerd door dokter Geursen uit Baambrugge heeft deze den wielrijder de eerste hulp verleend. Dit mocht echter niet meer baten. Het slachtoffer moet op slag zijn gedood. Het stoffelijk overschot is naar het lijken huisje op de algemeene begraafplaats te Baambrugge overgebracht. De motorrijder, die de auto met zeer groote snelheid van de tegenovergestelde richting zag naderen en eveneens wilde uitwijken, reed den berm van den weg op en kwam met zijn voet in aanraking met een kilometer paaltje, waardoor zijn been is geblesseerd. De chauffeur van de auto die de aanrijding veroorzaakt heeft, is gearresteerd. (Adv. Ingez. Med.) Volgende maand vervroegd pensioen in de typografie. Blijkens een mededeeling van den minister van Sociale Zaken in de Eerste Kamer zal de re geling, welke door de organisaties in de typogra fie is getroffen tot vervroegde pensionneering in dit bedrijf op 3 April a.s. worden uitgevoerd. Uit deze verklaring mag men derhalve con- cludeeren, dat de regeering den noodigen finan- cieelen steun aan de uitvoering van dit plan zal geven. ONTHULLING GEDENKSTEEN VAN WIJLEN DEN HEER I. GANS. Zondagmiddag is op de begraafplaats te Muiderberg, onder groote belangstelling de onthulling geschied van een gedenksteen op het graf van den heer I. Gans, in leven direc teur van de vereeniging „De Joodsche Inva lide". Bende smokkelaars ontmaskerd. Chauffeur van wasscherij maakte misbruik van het in hem gestelde vertrouwen. De douanebeambten te Enschedé hebben een uitgebreid smokkelcomplot ontdekt, dat vertakkingen in het geheele land blijkt te hebben. Het is gebleken, dat met een auto van een wasscherij te Enschedé, welke ook klanten in Duitschland heeft, in den loop van ongeveer een jaar voortdurend goederen over de grens zijn gesmokkeld, o.a. radio apparaten. fototoestellen, vulpennen enz. Deze artikelen werden in verschillende plaatsen van Nederland verkocht. Ook aan Duitschen kant waren eenige personen in het complot betrokken, die met gesmokkeld geld de arti kelen betaalden. Zij zijn door de Duitsche autoriteiten gearresteerd. In Nederland is voor een waarde van verscheidene duizenden guldens in beslag genomen. Tegen twintig personen is proces-verbaal opgemaakt. De eigenaar van de wasscherij had met deze smokkelaffaire niets uit te staan. De chauf feur bleek misbruik van het in hem gestelde vertrouwen te hebben gemaakt. Het onder zoek wordt noe in verschillende plaatsen voor: gezet. Handelsbesprekingen met België. De regeeringspersdienst meldt, dat op 8, 9 en 10 Maart te Brussel door een Nederland- sche delegatie onder voorzitterschap van den heer A Th. Lamping, directeur van de han- delsaccoorden, onderhandelingen zijn ge voerd over handelspolitieke aangelegenheden Naast incidenteele kwesties, voortvloeiende uit de tusschen Nederland en België bestaan de regeling, heeft het regime dat zal gelden na afloop van de tegenwoordige contingentee- ringsovereenkomst, welke met 1 Mei a.s. ten einde loopt, een onderwerp van bespreking uitgemaakt. De besprekingen zullen binnenkort worden voortgezet. Schuldige stopt even en rijdt weer door Zondagavond om half acht reed op den rijksweg Utrecht-Den Bosch, ter hoogte van Beesd een personenauto, welke uit de richting 's-Hertogenbosch kwam. Op het gedeelte, waai de weg nog niet voltooid is en een groot af sluithek is aangebracht, werd de chauffeur van de auto verblind door een tegenligger. Hij remde krachtig met het gevolg, dat de wagen over den kop sloeg en tegen het afsluithek vloog. De chauffeur, die alleen in de auto zat, kreeg een verwonding aan het hoofd. De auto was nog in aanraking gekomen met een dub belen mast van het electrisch licht, waardoor de omgeving in het duister werd gezet. De bestuurder van den tegenligger vervolg de, na slechts een oogenblik gestopt te heb ben, zijn weg. Tengevolge van de duisternis merkte de be stuurder van een autobus van den dienst Am sterdam-Eindhoven, den verongelukten wagen niet op, hoewel een voetganger met een roode lantaarn het verkeer waarschuwde. Met volle vaart reed de bus op de auto in, die geheel vernield werd. De heer H. de Vaal uit Beesd en zijn der tienjarig dochtertje, die met enkele andere voetgangers ter plaatse stonden te kijken naar de gehavende auto, konden niet tijdig op zij springen en werden door de bus aangereden en gewond. In de autobus, welke ernstig beschadigd werd, ontstond een paniek, doordat de passa giers door elkaar werden geslingerd. Van de twintig inzittenden geraakten enkele dames bewusteloos. Eén hunner moest op medisch advies naar de Rijksklinieken te Utrecht wor den vervoerd. De andere bewusteloos geraakte dames, de chauffeur van de personenauto en de heer Vaal en zijn dochtertje werden de nabij gelegen garage van den heer Drenth binnengebracht en eenigen tijd later naar hun woningen vervoerd. Of dit alles nog niet genoeg was is de ge meentelijke electricien Bulik, die eenigen tijd na het ongeluk de electrische leiding in orde wilde brengen en daartoe in den mast was ge klommen, in aanraking gekomen met de elec trische leiding. Een oogenblik bleef hij in den paal hangen, doch vervolgens viel hij uit den vijf meter hoogen mast omlaag. Gelukkig wist de heer Krul uit Beesd den man op te vangen, zoodat een ernstig ongeluk werd voorkomen. A.N.W.B. tegen een vluchtelingen kamp op de Veluwe. Adressen aan Regeevin? en Gemeentebestuur van Ermelo. De A.N.W.B. heeft tot den minister van Binnenlandsche Zaken een schrijven gericht, waarin deze bond den minister met aandrang verzoekt, alsnog te willen afzien van de Veluwe als plaats voor vestiging van een vluchtelin gen kamp. Dit verzoek wordt daarmede ge motiveerd, dat de aanwezigheid van een vluchtelingenkamp, afgescheiden van de ont siering van de natuur, de landelijke sfeer in den omtrek ongunstig zal beïnvloeden. Naar de bond vernam, zijn de groot-grond bezitters in deze streek van plan, ingeval het kamp op de Veluwe wordt gevestigd, hun landgoederen voor het publiek te sluiten. Dit zou een ramp zijn voor de bevolking van de betrokken streek, daar tal van Nederlan ders rust en herstel zoeken op de Veluwe en de bevolking daarvan de materieele voordee- len geniet. Adressant is van meening, dat er in ons land nog wel andere plaatsen te vin den zijn, waar tegen vestiging van een kamp niet zulke ernstige bezwaren bestaan. Ook aan den raad der gemeente Ermelo heeft de A.N.W.B. een schrijven gericht, waar in op dezelfde gronden het vertrouwen wordt uitgesproken, dat de raad, zoowel in het be lang der gemeente als in het algemeen belang, zijn medewerking aan de uitvoering van het plan niet zal verleenen. De Nederlandsche vereeniging voor vreem delingenverkeer stemt met beide adressen vol komen in en heeft een gelijkluidend schrijven aan den minister van binnenlandsche zaken gezonden. Drs. A. L. do Blinde overleden. Geneesheer-directeur van de Stichting „Vogelenzang" te Bennebroek. Na een ongesteldheid van slechts een paar dagen is Zaterdagmiddag overleden drs. A. L de Blinde, geneesheer-directeur van het Chr gesticht voor vemlegine van geesteszieken ..Vogelenzang" te Bennebroek De overledene werd 25 Oct. 1881 te Batavia geboren en deed in 1908 aan de Rijksuniver siteit te Leiden zijn artsexamen, waarna hij in dienst trad van de Ver. tot Chr. verzor ging van krankzinnigen in Nederland en als geneesheer aan de stichting Veldwijk te Er melo werd verbonden Later ging hij in dienst van de stichting Bloemendaal te Loosduinen uitgaande van dezelfde vereeniging. Toen de vereeniging in 1929 een stichting te Benne broek opende trad drs. de Blinde op a's ge neesheer-directeur. De overledene was om zijn vriendelijk en correct optreden in breede kringen zeer gewaardeerd. Drs. de Blinde is slechts kort ziek geweest Nadat hij Donderdagavond nog een rondgang langs zijn patiënten had gemaakt werd hij dien nacht door een beroerte getroffen. Vrij dag trad bewusteloosheid in en reeds Zater dagmiddag kwam het einde, dat in den ge stichtskring met ontroering vernomen werd. Buit van groot aantal inbraken gevonden. Bekende helersfamilie in arrest. De aanhouding van den 35-jarigen koopman J. D., Vrijdagochtend in de Parkstraat te 's-Gravenhage verricht, heeft tot gevolg gehad, dat de politie op zeven verschillende plaatsen in de residentie huiszoekingen heeft ver richt. Vijf hiervan zijn zonder resul taat gebleven, doch de beide andere hebben de moeite ruimschoots be loond; deze hebben licht gebracht in tal van Haagsche inbraken. De aangehoudene woont samen met zijn ouders in het perceel Scheldestraat 70. De po litie heeft in dit pand, een winkel in tweede handsch meubelen met achter- en bovenwo ning, een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Hierbij bleek, dat de woning vrij luxueus was ingericht. Niet minder dan vier geldkisten, waarin zich verschillende gouden sieraden, een gouden horloge met ketting, enkele gouden zegelringen en een groot aantal beleenings- briefjes bevonden, werden in het achter den winkel gelegen vertrek aangetroffen. In den winkel zelf vond men een partij hotelzilver en een zilveren beker. Een zeer verrassende vondst wachtte de politie in den kelder. Daar ontdekte men negen smeltkroesen en verschil lende gereedschappen om edele metalen te smelten, benevens eenige weegschaaltjes, be stemd om gouden voorwerpen te wegen, met de daarbij behoorende gewichten. Dit alles, benevens het feit, dat een aantal juweliers gereedschappen werd gevonden, duidde er op, dat de handel in tweede-handsch meubelen voor de bewoners niet de hoofdzaak was. Bij onderzoek van het bovenhuis trof men een groote hoeveelheid goederen aan, welke waarschijnlijk van winkeldiefstallen afkomstig zijn, n.l. vele coupons stoffen en dames- en heerenonderkleeding. Bovendien vond men nog een tasch met gouden beugel, waarin zich een gouden beursje bevond, een bijouterie kistje met brillianten oorknoppen, eenige bril- lianten ringen, een brillianten hanger en een hoeveelheid gouden ringen. Een nieuwe reis koffer en een nieuwe actentasch, die zich in het bovenhuis bevonden, zijn vermoedelijk eveneens van diefstal afkomstig. Het politie-onderzoek strekte zich ook uit tot tuin en kippenhok. In den tuin deed men een verrassende ontdekking: de schutting, die de afscheiding vormt met den tuin van het aan grenzende perceel, een leegstaande garage, vertoonde sporen van herhaaldelijke over- klimming. Bij onderzoek in den belendenden tuin vond men onder een hoop afval een hol, afgedekt door tegels. Hoewel dit hol herhaal delijk gebruikt scheen, bevatte het op het oogenblik van het onderzoek niets. Doch de politie deed nog een ontdekking: een luik in dien tuin gaf toegang tot den kelder van het leegstaande huis. Deze bleek blank te staan met een halven meter water, doch dit was voor de rechercheurs geen bezwaar om ook hier een onderzoek in te stellen. Zij trokken schoenen en kousen uit en waadden door het water, waarbij zij een koffer vonden, die ste vig met touwen was vastgebonden. De koffer werd naar boven gesleept en bleek na opening een groote partij tafelzilver te bevatten, ter waarde van ongeveer 1800 gulden, afkomstig van een inbraak in een perceel aan de Stad houderslaan, eerst dezer dagen gepleegd. Daar de bewoners buitenslands vertoeven, kon nog geen opgave van de vermiste goederen worden gedaan. In dit geval is de buit wel zeer spoe dig achterhaald! Alle aangetroffen goederen zijn naar het hoofdbureau van politie gebracht, terwijl de bewoners van het perceel, de 58-jarige koop man M. D. en zijn 49-jarige echtgenoote M. C. D.H. werden gearresteerd. Deze familie is een zeer beruchte Haagsche helersfamilie. De andere huiszoeking van de politie betrof een perceel in de Waterloostraat. De bewoner, de 38-jarige behanger N. de G.. weigerde toe gang te verleenen. waarna de politie zich door het forceeren van een deurruit den toegang verschafte. In dit perceel trof de politie een groote tasch met alle soorten inbrekerswerk tuigen aan, welke in beslag werden genomen. De bewoner werd gearresteerd, evenals een 27-jarige bankwerker, W. C. J. van W. ge naamd Voorloopig worden in deze zaak geen arres taties meer verwacht. Vermoedelijk zullen uit de groote hoeveelheid in beslag genomen voor werpen meerdere inbraken, in Den Haag en elders gepleegd, tot klaarheid worden ge bracht. Men kan aannemen, dat thans 75 pCt. van de buit van verschillende inbraken te recht is. TENTOONSTELLING VAN WERKEN VAN ALBERDINGK THIJM. Zaterdagmiddag is een tentoonstelling van werken, prenten en brieven van Joseph A. Alberdingk Thijm (18201889), in de R.K. openbare leeszaal en bibliotheek te Amster dam geopend. De expositie wordt gehouden ter herdenking van den vijftigsten sterfdag van dezen literator. Onder de aanwezigen waren o.m. Lodewijk van Deijssel (K. J. L. Alberdingk Thijm) en zijn familie. Dr. Sterck heeft een overzicht gegeven van het leven en het werk van Alberdingk Thijm In het water geraakt en verdronken? De 30-jarige arbeider W. Vermeulen, wonen de te Batenburg in de gemeente Ravesteyn en werkzaam op een baggermolen, liggende in de Oude Maas bij Neerloon, verliet Dins dagavond na het beëindigen van de werk zaamheden den molen om zich naar huis te begeven. Woensdagmorgen keerde de man niet weer op den molen terug en toen zijn baas Vrijdag nog steeds niets van hem had gehoord, werd één van zijn mede-arbeiders er op uit ge stuurd om te hooren of Vermeulen misschien ziek was, of dat hij om een andere reden niet weer op het werk was verschenen. Toen echter bleek, dat de man sinds Dins dag ook niet in zijn woning was geweest, het geen zijn echtgenoote niet zoo vreemd vond. omdat het wei vaker gebeurde, dat hij eenige dagen en nachten op den molen verbleef, werd de politie van de vermissing in kennis ge steld. Zaterdag werd de fiets van Vermeulen ge vonden. Deze lag tegen een dijk niet ver van den molen. De omgeving van den baggermolen is gedurende den geheelen dag afgedregd. doch men heeft niets gevonden. Men gelooft dat Vermeulen Dinsdagavond bij ongeluk in het water van de Oude Maas is geraakt en dat het lijk met den stroom is meegevoerd. a£a... (Adv ingez Med.) Moeilijk sleepwerk tot een goed einde gebracht. Het behoort zeker wel tot de hooge zeldzaamheden, dat midden op den Oceaan een schip van respectabele af metingen zoodanig middendoor breekt, dat één van de beide helften nog een sleepreis van vele honderden mijlen kan maken om tenslotte veilig binnen te worden geloodst. Dit merkwaardige lot is het 9827 ton metende Noorsche tanksehip „Jaguar" overkomen, dat op 17 Januari j.l. des avonds om elf uur op 34 gr. 29 min. Noorderbreedte en 45.09 Westerlengte bij stormweer werd gesplitst. Het voorschip zonk. maar het achterschip bleef drijven en werd op 11 Februari opgepikt door de Nederlandsche sleepboot „Thames" en de Duitsche sleepboot „Seefalke". „Seefalke" en ..Thames" die resp. 1800 en 1500 mijlen hadden afgelegd vingen nu gezamelijk de bergingsreis aan. De ..Seefalke" convoyeerde het transport, dat op 14 Februari ter reede van Horta (Azorenï aankwam, waar een nauwkeurig onderzoek aan boord van het wrak kon worden ingesteld. Het bleek, dat de middelste tank bij de breuk vol water stond en dat de tweede tank gedeeltelijk nog met olie was gevuld. Men oordeelde het noodig. een deel van de lading uit te pompen en toeval ligerwijze was de Duitsche tanker „Rudolf Al- brecht" op Horta aanwezig, die de 1100 ton lading overnam. Bovendien werd 350 ton wa ter uitgepompt. Het wrak kreeg door deze maatregelen min der diepgang en een betere uitwatering. Nadat het roer van de „Jaguar" was vast gezet en verdere voorzieningen in het belang van de veiligheid waren getroffen, namen de „Seefalke" en de „Thames" samen het wrak op sleeptouw, waartoe op 22 Februari van Fayal de reis naar Holland werd voortgezet. Zonder bijzondere wederwaardigheden ver liep verder de sleepreis, die Zaterdag te Schie dam eindigde. Dank zij den Westenwind van de afgeloo- pen dagen geschiedde deze aankomst een dag eerder dan men aanvankelijk verwachtte. De binnenkomst in den Nieuwen Watei-weg leverde een interessant schouwspel. De „Tha mes", die nieuwste motorsleepboot van L. Smit en Co.. die verleden jaar in dienst werd ge steld behoort tot het grootste type zeewaar dige sleepers en met het omvangrijke wrak stuk, ter rechterzijde geconvoyeerd door de machtige „Seefalke", was deze sleep een be langwekkende combinatie, waarbij de ,3Ian- kenburg" een notedop geleek. De „Jaguar" is bij Wilton gemeerd, in af- BLOEMBOLLENTENTOONSTELLING VAN ZEGGELENSCHOOL. Zaterdagmiddag hield de Oudercommissie van de Van Zeggelenschool aan de AJlard Piersonstraat een bloembollententoonstelling van gekweekte bollen der kinderen. Het gymnastieklokaal was in een waren bloementuin herschapen. Door twee leden van de Algemeene Vereeniging van Bloem bollen Cultuur werden de prijzen verdeeld. Om half vijf reikte het Hoofd der school de heer Kramer de prijzen uit. Als trootstprijs werd aa nalie kinderen een reep chocolade uitgedeeld. De tentoonstelling werd door vele ouders bezocht. GEDENKRAAM P. CRAMA. Na den dood van den heer P. Crama in Mei 1938, vormde zich een comité met het doel een gedenkteeken voor dezen bekenden filantroop op te richten op de oude begraaf plaats. Later achtte men een gebrandschil derd raam een passender herdenking. De commissie besloot met goedvinden der nabe staanden aan het kerkbestuur der Remon- strantsch Geref. Gemeente te verzoeken, dit raam te mogen aanbrengen in het kerkgebouw waar de heer Crama gedurende zooveel jaren als trouw kerkganger en als lid van het kerk bestuur aanwezig is geweest Het bestuur dei- Rem. Geref. Gemeente heeft dit verzoex in gewilligd en zoo zal dan op Zondag 19 Maart des namiddags half drie in het kerkgebouw het gebrandschilderde raam vervaardigd door den schilder R. Gerbrands alhier, worden cnthuld. EXCURSIE-ST.-NICOLAAS VEREENIGING. Door bovengenoemde Vereeniging werd op Zaterdag 11 Maart een zeer geslaagden kien- avond gehouden. Te ruim 8 uur werd deze bijeenkomst ge opend door den voorzitter der feest-commis- sie den heer A. Schreuders en den voorzitter der Vereeniging. den heer J, Steffers. Zij memoreerden dat de netto-opbrengst geheel ten goede komt aan het kind en uit sluitend bestemd is om de kinderen daarvan dezen zomer te kunnen laten genieten door het maken van kinder-excursies enz. Wat de avond zelf betrof, de regeling daar van was uitstekend. Men heeft met recht ge noten. Het in Haarlem welbekende duo Meijer en van Meurs bracht de goede stemming er al terstond in. De immitatie van Peter Pech door Van Meurs was zeer geslaagd. Onze welbekende Shirley Temple trad ook op en vergastte de aanwezigen door haar mooi en kinderlijk spel. Ook het samenspel met haar moeder was treffend. De kienavond slaagde best. Vijf ronden werden gekiend en velen wonnen hiermede zeer mooie prijzen. Na afloop van dezen avond bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen en had een ge animeerd bal plaats onder bekwame leiding van den heer Meijer. ESPERANTO-TENTOONSTELLING. De Esperanto-tentoonstelling die door de Commissie voor Esperanto-kindercursussen in scholen te Haarlem, deze en de volgende week in het schoolgebouw Haarlemmerliede- straat. 29. zal worden gehouden, wordt heden avond door den heer v. Wall, wethouder van Financiën en waarnemend wethouder van onderwijs, officieel geopend. wachting van hetgeen na ontgassing van de tanks het technische onderzoek zal uitwij zen, n.l. of het de moeite zal loonen, aan de „Jaguar" een nieuw voorschip te bouwen, dan wel, of het ondanks alle gedane moeite zal moeten worden gesloopt. (Adv. Ingez. Med.) „Nederlands Volkskracht" zoekt leiders. Speciale kampen worden ingericht. Binnenkort wordt het kampwerk voor de werklooze jongeren aanmerkelijk uitgebreid, doordat de stichting ..Nederlands Volkskracht" zal aanvangen met de verwezenlijking van de onlangs gepubliceerde plannen. Naarmate deze stichting over de daartoe benoodigde midde len beschikt, zullen kampen verrijzen om ten slotte te komen tot vier kampcentra, ieder van tien kampeenheden, tezamen jaarlijks plaats biedend aan zestienduizend werklooze jon geren. die hierdoor wederom aan arbeid zul len kunnen wennen, scholing of herscholing ondergaan en zich geestelijk wapenen tegen de moeilijkheden, welke zij in dezen tijd on dervinden. Om haar taak op goede wijze te vervullen, dient de stichting op den duur te kunnen beschikken over een bekwamen staf mede werkers. Voor de leiding v^n een kampeenheid van honderd deelnemers zullen in het alge meen noodig zijn- een hoofdleider, drie hulp leiders, tevens leskrachten voor voortgezet lager onderwijs, lichamelijke ontwikkeling en algemeene (subs, technische' vorming. Voorts leiders voor de centrale werkplaats en voor de landarbeidersschool, een administrateur en enkele voorwerkers. Voor deze functie zal, naast goede vak kennis en levenservaring, een zekere roeping tot het vervullen van hun moeilijke taak bij deze leiders vereischt zijn. Het zijn factoren, welke niet uit diploma's kunnen blijken en niet door lessen, colleges of studieboeken ver kregen worden, welke bij de benoemingen den doorslag zullen moeten geven. Teneinde goede leiders te vormen en de sollicitanten naar de verschillende functies op hun waarde voor het kampwerk te beoor- deelen. zullen zij, die daarvoor in aanmerking komen, deelnemen aan de kaderkampen, welke de stichting op de terreinen van de volkshoogeschool te Bakkeveen zal organisee- ren. Uiteraard geeft de deelneming aan deze kampen, juist omdat zij ter selectie in het leven geroepen zijn, geen zekerheid voor een aanstelling in eenige leidende functie in de kampen. Doch wel zullen in het algemeen geen benoemingen buiten de deelnemers aan deze kampen geschieden. De ervaringen, op gedaan in de kaderkampen, zullen overigens ook voor andere betrekkingen in het jeugd- werkloozenwerk van groote waarde zijn. Het eerste kaderkamp zal waarschijnlijk 17 April a s. aanvangen en tot 10 Juni 1939 duren. Deelnemerskosten zijn er niet aan verbonden, terwijl de reiskosten voor de heen- en terug reis, alsmede voor één tusschentijdsche reis vergoed worden. In het algemeen zal voor de deelnemers als leeftijdsgrenzen in acht ge nomen worden 21 en 35 jaar. Allen, die voor deelneming aan een kader- kamp in aanmerking wenschen te komen, kunnen zich daartoe wenden tot den secre taris der stichting: mr. ir. B. W. Haveman. Suezkade 180. 's-Gravenhage. Hun zal dan een aanvraagformulier ter invulling worden toegezonden.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 5