Co. featis peiuiiftt! De Eethoek De Knoopenwinkel MENU VAN DE WEEK Recepten DONDERDAG 16 M AART 1939 HAARDE M'S DAGB E A D E4 Anega"9 38 TAILLEUR MANTEL S STOFFEN Uw stoffen worden bij ons (Adv. Ingez. Medj De plaats waar wij wonen P. is een akelige stad, en alle men- schen die in P. wonen, zijn onaangename, grove menschen zegt een van het gezel schap met klem en er valt een zenuwachtige stilte na deze enormiteit, want eenigen weten, dat er iemand bij is uit deze stad P., er zoo als het heet, geboren en getogen is en bo vendien zeer op de stad gesteld. Dit zijn van die blunders in het gezelschaps leven. waarbij de een wel onder den grond zou willen kruipen van akeligheid, en die een ander luchtigjes opvat: iedereen zegt im mers weieens wat. dat hij niet heelemaal verantwoorden kan. Over deze pijnlijke situaties gaat het hier niet. maar wel om liet oerdeel van de men schen over bepaalde plaatsen: steden of dorpen. Hoe vaak hoort men niet: dat of dat is een nare plaats, de menschen zijn er zoo stijf; of de menschen zijn er zoo lawaaierig; of de inwoners sluiten ieder die er vreemd komt, zoo buiten: of ieder leeft daar zijn eigen leventje; of het is een lichtzinnig gedoe en zoo kan men altijd wel grieven aanhooren van menschen die een scherp oordeel heb ben over een bepaalde plaats. Maar ligt dit in de eerste plaats niet aan de menschen zelf? Gesteld dat wij in een vreemde stad komen wonen, waar wij niemand kennen, wat maakt het dan een grcot verschil hoe wij al die onbekenden, waar wij mee in aanraking moeten komen tegemoet treden; doen wij dit voorkomend en met het denkbeeld op den achtergrond; ik wil hier gauw ingeburgerd zijn, of staan wij volledig afwijzend tegen over al het nieuwe en me enen, misschien on bewust, dat de menschen maar naar ons toe moeten komen. Dit laatste doen zij honderd tegen één, zeker niet, wees daarvan maar overtuigd; wij, de nieuwelingen, hebben, behoefte aan omgang met menschen, wij moeten moeite doen om ons in deze omgeving thuis te gaan voelen en daarvoor hebben wij andere menschen nocdig, maar deze zitten heusch niet op ons te wach ten, daarvoor moeten wij onszelf geven. Nu gaat dat den een veel gemakkelijker af dan een ander, maar zelfs al heeft men niet de prettige vlotheid om ergens gauw thuis te geraken, vriendelijk en tegemoetkomend kan iedereen zijn en het is ondenkbaar dat dit de omgang met de menschen op den duur niet zal vergemakkelijken. Om een voorbeeld te noemen; een jong echtpaar gaat trouwen in een provinciestadje, dat erg druk is, maar erg rommelig, bovendien in een ver-verwijderde streek van hun oude woonplaats. Zij kennen er niemand en weten toch binnen twee jaar een kring te maken, waardoor al die rommeligheid, al dat won derlijke samenstel, dat stad heet, en eigenlijk dorp is, hun zoo dierbaar wordt, dat zij er na een twaalftal Jaren met bloedend hart uit vertrekken. Naar een groote stad gaat het dan, op nieuw onbekend, maar opnieuw passen zij zich wonderwel bij al het vreemde aan en voelen zich er spoedig thuis. Voor zulke menschen bestaan geen stijve, geen onaangename, geen ware plaatsen, zij brengen hun eigen sfeer met zich mee, zij kernen de menschen vriendelijk tegemoet en zij zijn binnen niet al te langen tijd ingebur gerd. Er zijn ook menschen genoeg die een oor deel over een plaats vellen, waarvan zij al leen het een of ander gehoord hebben, of waarvan zij toevallig een paar onprettige be woners hebben ontmoet, of die zij onder de meest ongunstige omstandigheden een paar maal hebben bezocht. Wat denkt u van een plaats onder een natte, gure sneeuwbui, of hoe lijkt u een plaats waar een brompot van daan komt. die het leven daar op zijn aller zwartst afschildert? Het komt er immers maar op aan, hoe men zelf tegenover het leven staat, en of men iets goeds weet te maken van de omstandigheden waarin men verkeert. Natuurlijk kan ieder zich indenken, dat het ongeluk ons achtervolgt en dat al deze narigheid onverbreekbaar verbonden is met de plaats waar men tijdens al die ellende woont. Maar geen enkele stad of derp is zonder meer akelig of afschuwelijk, het hangt af van onze eigen kijk erop, die wij uit ondervin ding moeten opbouwen. Wanneer ik iemand ontmoet, die naar mijn meening in het leelijkste. naarste plaatsje van ons heele land woont, en hy vertelt me van zijn liefde voor die plaats, dan mag ik wel gauw mijn oordeel herzien, want dan zijn er toch blijkbaar verborgen schoonheden in die plaats, die ik niet zien kan. omdat ik er nooit gewoond heb. En dan zou het dwaas en dom zijn om de bewoners ervan te krenken met mijn oordee' dat naar niets lijkt. Want het is een feit, dat de meeste menschen veel houden van de plaats waar zij hun jeugd sleten en dat het noodeloos wreed is om zich krenkend daar over uit te latgen: geen mensch vindt hef prettig om zijn eigen sfeer te hooren ver- oordeelen. E. E, J.—P. Practische en gezellige aanwinst in onze keuken! E eethoek is ontdekt en gaat veld win nen. En geen wonder, want wat be spaart hij de „huisvrouw zonder hulp" enorm veel krachten aan heen en weer geloop met schalen en wat niet al. Nog niet eens gesproken van de meerdere kans op bre ken der spullen, die zooveel reisjes te maken hebben door het huis. Daarom is het goed hierop even het licht te laten vallen en eens te kijken, wat er zooal aan outillage voor een dergelijken hoek noodig is. Ten eerste dan natuurlijk de ruimte; on middellijk zullen er nu wel stemmen opgaan van: „mijn keuken is er veel te klein voor!" Maar is dat wel zoo? Want heusch, er gaan nog steeds veel makke schapen in één hok en met wat goeden wil is er veel te schipperen. Het aantal aanzittenden is een tweede be langrijk punt, want daarvan hangt de grootte der tafel af. Is de ruimte inderdaad klein en kan er dus lastig den heelen dag een tafel staan, dan valt dit bezwaar onmiddellijk weg door een opklapbare plank aan één der muren, die de lastige-sta-in-den-weg geheel kan ver vangen. Zoowel wat oppervlak als model be treft, kan deze aan de behoefte van het aan tal aanzittenden 'tegemoet komen. Want het staat niet alleen erg aardig, doch het wint bo vendien nog enkele plaatsen uit, wanneer we het uiteinde, dat met één of twee scharnie rende pooten op den grond komt te staan, niet recht maken, doch halfrond. De breedte wordt als die van een normale eettafel. Is het gezin klein, dan is een halve cirkel ook erg prac- tisch, terwijl deze ronde vormen nog het groo te voordeel hebben, dat men zich in de be perkte ruimte niet stoot aan lastige tafelhoe ken. Vooral met kinderen voorkomt dit veel narigheid. En de zitplaatsen bij een derge lijk opklapbaar meubilair? Voor zoover moge lijk op dezelfde wijze; de zoo verkregen bank zonder leuning kon echter alleen maar toege past worden langs een rechten kant van de geïmproviseerde tafel. Aan het ronde uiteinde of aaii den halven cirkel voldoen eenvoudige tabouretjes het meest. Zij kunnen handig er gens onder geschoven worden en staan dan overdag niet in den weg. Maar nu de ideale toestand bij een ruime keuken, die royaal plaats biedt voor zoo'n ge zellig hoekje, waarin men zelfs nog op zijn gemak kan napraten en waarvan moeder over dag nog pleizier beleeft, wanneer de kinderen onder haar toezicht moeten spelen of huis werk maken. Zij kan dan ongestoord haar gang gaan, terwijl de kinderen toch in een prettige omgeving zijn. Voor zoo'n hoek nu bestaan vele wegen, die naar Rome leiden. Met enkele factoren houden we echter wel rekening, want het mag er bijvoorbeeld niet tochten of te dicht bij de kookplaats zijn. En liefst moet het eigenlijk zoo zijn, dat de ge- heele verdere keuken door een enkel frisch gordijn, een leuk beschilderd houten scherm of een kast aan het oog onttrokken kan wor den, hetgeen, wanneer het inderdaad een „hoek" is, ook gemakkelijk kan. Is het dan bovendien nog bij een raam. dan treft dat wel heel prachtig, we kunnen de tafel er onder schuiven, zoodat we altijd den uitkijk naar buiten en goed licht hebben, of wel een ruimte voor één of meer zitplaatsen openhouden. En wat nog weer gezelliger is en ook erg prac- tisch: we kunnen een vaste bank laten timme ren, waarvoor we vroolijke zit- en rugkussens maken. De ruimte er onder kan dan nog goed benut worden voor berging van poetsartikelen, emmers e.d. Hetzelfde is toe te passen bij een zijmuur. Bij voorkeur moet de eethoek werkelijk een hoek zijn, want dan is hij het gezelligst en het best van de keuken te separeeren. Dit verge makkelijkt tevens het onderhoud. Een hooge servieskast welke met de open zijde naar de keuken en met den achterkant naar den hoek staat, kan ons nog van veel nut zijn. Ten eerste sluit zij den hoek af, ten tweede kan er aan de dichte zijde een zitbank getimmerd worden en last not least kunnen we er alle tafelbenoodigdheden in onderbrengen. En dit laatste is wel een zeer groot voordeel; nooit meer geloop, ook na de vaatwasscherij. want alle stukken kunnen meteen opgeborgen wor den. In een lade reserveeren we een plaatsje voor het zilver en het tafellinnen en hebben j dan alles bij de hand. Een eethoek biedt ons verder nog meer ar- beidsbesparing- de tafelbenoodigdheden moe ten natuurlijk keurig in orde zijn. doch mogen hierbij veel vereenvoudigd worden. Zoo bij voorbeeld het zilver: de goede spulletjes wor den gereserveerd voor de „nette" eetpartijen in de kamer, voor het dagelijksch gebruik in j onzen hoek schaffen we ons een voordeelige i uitrusting aan. die wel stevig is. doch geen onderhoud behoeft. Wii kennen op dit gebied vele fabrikaten, zoodat we zeker voor het uit getrokken bedrag zullen slagen. En dan het tafelgoed! Zouden we voor onzen eetlioek maar niet meteen van ons degelijke tafellaken overspringen op het Amerikaan- sche dekken met kleine kleedjes onder de borden? Dat spaart weer een groot stuk in de wasch uit en de kleine kleedjes zijn heel wat beter te hanteeren, terwijl zij bovendien min der vuil worden. Wordt er gemorst, dan komt dit doorgaans op het tafelblad te liggen: daar om bedekken we dat met een stuk vrooüjk gekleurd linoleum, dat makkelijk schoon te maken is. Kleedjes en tafelbedekking kiezen we in een gezellige kleurcombinatie, liefst uit sluitend bij die der overige inrichting. De vingerdoekjes mogen van hetzelfde gekleurde materiaal zijn als de kleedjes, echter blijven we bij de servetten ouderwetsch en houden die in wit. Tenslotte nog dit; we zorgen ervoor, dat er altijd bloemen staan. Want de eethoek moet tevens een prettig rustpunt voor de huisvrouw zijn, waarin zij eens even kan uitblazen van de alledaagsche beslommeringen. NORA HANA Telefoon 10727 Warmoesstraat 14 bericht hiermede de ontvangst van een geheel nieuwe collectie Knoopen, Gespen, Ceintuurs, Galon, Corsages, Shawls, Kraagjes, Ritssluitingene.a. Modeartikelen (Adv. Ingez. Med.j De Haarlemsche Hutspotclub De Hutspotclub, af deeling Haarlem, vierde haar één-jarig bestaan door een feestavond te organiseeren in het Kennemer Lyceum, waarvoor dr. A. de Vletter belangeloos de leeraarskamer had afgestaan. Na den gebruikelijken maaltijd op den tweeden Woensdag in de maand, trok men gezamenlijk naar het Kennemer Lyceum, waar mejuffrouw dra. Ch, H. Andreas een zeer vlotte causerie hield over het onderwerp „Een speurtocht door Chili". Deze voordracht werd gehouden aan de hand van een aantal zeer fraaie lichtbeelden en de Hutpotleden, die dit keer in grooten getale waren opgekomen volgden de lezing met veel belangstelling. In de pauze werden er ververschingen rond gediend en de stemming, die aanvankelijk al zeer goed was. steeg nog aanmerkelijk door een alleraardigste voordracht, betrekking hebbende op hetgeen de Hutspotclub in het afgeloopen jaar beleefde. Deze vlotte één- acter sloeg buitengewoon in en een woord van hulde aan de medespelenden, de dames Oeverhaus, Zijlstra. Deinum en Ebeli, is hier zeer zeker op zijn plaats. Na de pauze werd de lezing van mej. An dreas voortgezet en om half elf sloot mevr C. Stemler—Tjaden, de presidente, dezen aar- digen avond, met een woord van hartelijken dank aan al degenen, die ertoe hadden bij gedragen, dezen avond zoo goed te doen sla gen. En zoo gaat de Haarlemsche Hutspotclub weer vol goeden moed het nieuwe clubjaar in Moge zij in ledental ook dit jaar aanmerkelijk vooruitgaan en moge de goede sfeer, die er tot nu toe heerschte, zoo blijven! B. A. Zondag: Selderijsoep Kalfsoesters Brusselsch lof Aardappelen Broodtaart Maandag Varkensschijf Gedroogde appelen Aardappelen Griesmeelvla Dinsdag Koud var kens vleesch Raapsteel tj es. Aardappelen Rijstebrij Woensdag: Gebakken spek Bruine boonen Tomatensa/us Vanillevla met bitterkoekjes Donderdag: Bruine boonensoep Gehakt Worteltjes (bus) Aardappelen Vruchten. Vrijdag: Stokvisch met rijst, gebakken uien, mosterdsaus Aardappelen Vruchten met custardvla Zaterdag: Gestoofde poulet Bouillonsaus Gekookte rijst. Pruimencompote. VEGETARISCHE MENU'S. 1. Spiegeleieren Gebakken aardappelen Andijviesla Griesmeelpudding Aardappelen met rozijnen Drie in de pan Sinaasappelsaus 2. Magere groentesoep 4. Geroosterd brood Sla van Brusselsch lof met radijsjes macaroni en hard Schijngehakt van gekookte eieren bruine boonen Aardappelkoekjes Aardappelen Vruchtensla Bieten 3. Linzensla Sehuimomelet. Sla van linzen met hard gekookte eieren. Benoodigdheden: i pond linzen, l uitje of prei. 1 kleine winterwortel, zout. peper, 2 le pels olie, 2 lepels azijn, 5 eieren. Bereiding: De linzen wasschen, weeken en gaar koken in het weekwater met het zout, 1 ei 4 minuten koken, pellen, fijnmaken en vermengen met de olie, de peper en de azijn. Het uitje of de prei evenals den wortel fijn- hakken, en bij het sausje doen. De andere eieren hard koken, pellen en in de helft snij den. De linzen afgieten, het sausje er over heen gieten en de halve eieren er om heen leggen. Gebakken aardappelen er bij geven. Zandtaart met notenvulsel. Benoodigdheden: 250 gram zelfrijzend bak meel, 175 gr. boter. 175 gr. basterdsuiker, ei, l theelepel kaneel, V» theelepel geraspte nootmuskaat, V2 theelepel gestampte kruid nagelen. Voor het vulsel: 75 gr. ro zijnen, 50 gr. sucade. 1 ons gepelde walnoten, Va ei. Bereiding: De boter in de bloem fijnhakken. De suiker, het halve ei en naar verkiezing de kruiden toevoegen en alles doorkneden tot een stevigen bal. Deze V» uur laten rusten. De noten malen, vermengen met ge wasschen ro zijnen, de gesnipperde sucade en het halve ei. De helft van het deeg uitdrukken in een met boter besmeerden zand taartvorm. Het vulsel er op leggen, niet te dicht aan den kant en de rest van het deeg er stevig op drukken. De bo venkant met wat ei bestrijken en de taart in een matig warme oven gaar en goudbruin bakken, pl.m. l uur. De taart laten bekoelen, uit den vorm nemen en in punten snijden. Gevulde mandarijntjes. Benoodigdheden: 4 mandarijntjes, 50 gr. suiker, 2 a 3 biscuits (boudoir), 50 gr. aman delen, wat marasquin. Bereiding: Voorzichtig een kapje van de mandarijntjes afsnijden, het vruchtvleesch er uit nemen en in kleine stukjes snijden. Dit vermengen met de gepelde, gehakte aman delen, de in stukjes gesneden biscuit, de sui ker en wat marasquin.De mandarijntjes even voor het gebruik hiermee vullen en garnee- ren met wat stijfgeklopte room. Sla van Brusselsch lof met macaroni en gekookte eieren. Benoodigdheden: 4struikjes Brusselsch lof, 50 gram macaroni, 4 eieren, mayonnaise. 1 eetlepel gehakte peterselie. Bereiding: Het iof schoonmaken en klein - snijden. De eieren hard koken. 8 a 10 minuten. De macaroni in stukjes breken, gaar koken in ruim water met zout (40 minuten), afgieten enaf laten koelen. Het lof, de macaroni en de mayonaise voorzichtig met elkaar vermengen en op een glazen schotel doen. De halve eieren er om heen leggen en de peterselie er over strooien. Broodtaart. Benoodigdheden: 100 gr. zelfrijzend bak meel, 200 gram oud wittebrood, 100 gr. boter, 200 gr. suiker, 200 gr. amandelen, 3 eieren, zout. Bereiding: De boter met de suiker tot room roeren, de eieren er een voor een doorroeren. De gepelde gemalen amandelen, het geraspte brood en de bloem toevoegen en roeren tot alles goed gemengd is. Alles overdoen in een beboterden springvorm en de taart in een warmen oven in pl.m, uur gaar bakken. De taart af laten koelen, uit den vorm nemen en met poedersuiker bestrooien of met jam be strijken. Koggetjes. Benoodigdheden: 125 gr. basterdsuiker, 150 gr. boter. 150 gr. bloem. V2 theelepel bak poeder, V« pakje vanillesuiker, 50 gr. witte suiker. Bereiding: De bloem met de basterdsuiker, de boter, iets zout, de vanillesuiker en de bakpoeder door ell^iar kneden. Van Vs ons witte suiker licht bruine caramel branden. Deze uitgieten op een beboterd bakblik, af laten koelen en fijnstampen. De nogakruimels door het deeg kneden. Er klein balletjes van maken ter grootte van een kleine noot. deze op een beboterd bakblik leggen, vooral niet te dicht bij elkaar en de koekjes in 15 a 20 minuten gaar en lichtbruin bakken. KLEINE TIPS VOOR DE HUISVROUW. Roestvlekken laten zich meestal verwijderen door een dikke schijf citroen, tusschen twee schoone lapjes, op de vlek te leggen en er daarna met een zeer heete strijkbout overheen gaan. Tien tegen één, dat het roest in den citroen trekt en uw linnengoed smetteloos wordt! Uiengeur verwijdert u heel gemakkelijk uit de koeke- pan, door deze uit te wrijven met keukenzout of mosterdpoeder. Heldere kleuren behoudt men in de wasch, als men, voor groen en roze, een eetlepel azijn op iedere liter warm water doet;; voor rood moet de azijn aan het koude spoelwater worden toegevoegd. Een scheur in z'n broek krijgt iedere jongen helaas herhaaldelijk. Soms op 't laatste nippertje vóór 't naar bed gaan of vóór moeder uit moet. In zoo'n geval kan de scheur niet onmiddellijk serieus en keurig worden gestopt. Maar weet u wat u doet? Haal de randen bijeen met een draad in de kleur van de broek, leg een oud stukje fietsband erachter en daarop een stukje voering in dezelfde tint. Nu zet u er even een boutje op en 't resultaat zal verrassend zijn! Maak zelf Uw liniment tegen rheumatiek- en spierpijnen Om Uw rheumatiek, spierpijnen of stijfheid te verdrijven is er niets beters dan dit eenvoudige receptje voor een sterk liniment. Haal bij Uw apotheker of drogist 85 gram terpentijn en 15 gram Rheumagic-olie (geconcentreerd), die 5 krachtige pijndoodende bestanddeelen bevat. Een 15 grams-fleschje Rheumagic-olie (gecon centreerd) kost maar 65 cent, dus met de ter pentijn bent U voor ongeveer drie kwartjes klaar en heeft U 100 gram liniment. Vermeng de twee bestanddeelen in een schoone flesch goed door elkaar. Bevochtig de pijnlijke plaat sen ermede, zonder te wrijven of te masseeren en de pijn verdwijnt direct. Ook een Rheu- magic-oliebad is uitstekend: voeg dan een theelepel rheumatiekolie bij een heet bad Bewaar dit recept goed. (Adv. Ingez. Med.) FLITSJES VAN LENTEMODE Geplisseerde japonnetjes, kabou termutsen en lierderinnehoedjes. Bloemen enwitte smoking. De modeberichten uit Parijs verplaatsen ons terwijl de storm om onze huizen giert en de regen tegen de ruiten klettert, reeds in het blijde vooi'jaar vol kleur en leven! Wat zullen we dragen? In de eerste plaats het kleurige, hel en vroolijk getinte, in de tweede plaats het specifiek vrouwelijke. De tijd dat we onze zelfstandigheid meenden te moeten onderstreepen door het dragen van strengbelijnde, geraffineerd-eenvoudige klee ding, is nu wel geheel voorbij. We dragen nu rokjes, die klokkend of geplooid in gracieuze lijnen om onze beenen vallen, we nemen bonte sluiers ter hand om er op speelsche wijze onze herderinnehoedjes mee te sieren en we dra gen bloemen overal waar we ze maar dragen kunnen: op onze jurken, op onze hoeden, aan de taille, aan de halssnijding, in het haar. In den voormiddag zal het mantelcostuum onze speciale aandacht vragen. Rechte, een voudige costuumpjes van klassieken vorm, met gladde, korte rokjes, heel nauw en voorzien van een bescheiden split je of met een plooi op zij of vanvoren. En daarnaast vertoonen zich ook elegante, tamelijk lange capes metbij passende kaboutermutsjes. Ja, dat was te voorzien, dat we onze prettige en goedkoope kaboutermutsen van allerhande stof en kleur ontstaan uit den om de kin geknoopten doek van zomer 1937 niet zoomaar opeens zouden opgeven! In deze lente, als de voorjaarsstormen ons bedreigen, zullen we bij onze capes van wit of crème gabardine een koket waterdicht puntmutsje dLagen van dezelfde stof als de cape En nu we toch over hoofddeksels praten, kunnen we meteen wel even vertellen, dat de hoeden voor voorjaar en zomer in twee soor ten uiteenvallen, n.l. de heel kleine gevalle tjes, geheel bestaande uit bloemetjes en van achteren op het kapsel bevestigd met fluwee- len lint èn de heel groote, streng van lijn, met platten bol en breeden rand van fijn stroo. Weenen brengt daarnaast snoezige herde rinnehoedjes, met een toef bloemen van voren en een kleurigen sluier van achteren. De modekleur van deze nieuwe hoedjes be weegt zich tusschen fuchsia- en geraniumrood en pruimenblauw. Groen schittert door af wezigheid. Maar als we over herderinnehoedjes spre ken zijn we reeds bij de namiddagjapon aan geland. Of eigenlijk: bij het complet. Want we zullen dit voorjaar nagenoeg geen jurken dragen zonder bijpassenden mantel of cape. Aan het namiddagjaponnetje komt weer heel wat „haute couture" te pas. We zien plooien en plooitjes, fijne plissées, ruches, zoo wel aangeknipt als ter versiering opgenaaid. Er schijnt nergens stofgebrek te zijn! Ook in kleuren brengt de mode genoeg af wisseling. Veel gezien wordt een combinatie van gebloemde japon enorme tulpmotieven zijn modern en mantel van effen georgette of kant in bijpassende tint. De rokjes van deze gebloemde kleedjes zijn óf rondom geplisseerd óf vertoonen van voren een ingezette klok, waarin alle ruimte valt. Wat de snit betreft: de taille is nog aan den hoogen kant en zeer slank, de halzen hoogge sloten en de mouwen weer iets wijder. De lengte van den completmantel komt met die van het japonnetje overeen of is iets gerin ger. Bij halflange of korte mouwen zullen veel lange handschoenen worden gedragen in roze, wit of zacht-groen. Moderne kleurencombinaties zijn bruin- beige. bruin-blauw, zwart-maïs. zwart-wit en frambooskleur-jade. Tot slot van dit „flitsje", dat een stralen bundel dreigt te worden, nog een enkel woord over de avondtoiletten. Veel bedrukte tulle, veel eebloemde zijde, in zachte kleuren, puntig decolleté van voren en zeer laag uitgesneden op den rug. Veel bloemen, aan de taille, aan het. corsage en in het haar geven den vrouwe lijken toets, terwijl.... onze partners eenigs- zins Indisch zullen aandoen in een wit smo kingjasje bij zwarte pantalon. Tenminste: dit schrijft Parijs voor. Maar daar de heeren der schepping er meestal in mode-zaken nog al een eigen meening op na houden of kortweg gezegd „dwars" zijn. garan deer ik u niet. dat dit onderdeel van hetflitsja zal worden verwezenlijkt.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8