Als uw hoofd SCHINDELER AGENDA. Nieuwe Uitgaven de kosten waard is WEERBERICHT GOO! W&G VRIJDAG 17 MA'ART 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 2 De bollen beginnen te bloeien. Men schrijft ons uit Hillegom: Al is_het nog maar een bescheiden begin, dat begin van den onvolprezen bloeitijd onzer prach tige bloembollen is er. Het zijn de crocussen, die de velden nu kleuren in geel. wit en alle nuan ces van licht tot donker violet. Ook zagen wij hier en daar dat de narcissen, natuurlijk de allervroegste, slechts op een paar mooie zonnige dagen wachten, om met hun frissche gele kleu ren de lente in te luiden. CENTRALE RAAD VAN BEROEP. Bij K.B. van 11 Maart 1939 is met ingang van 1 April 1939 aan mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen op zijn verzoek eervol ontslag verleend als voorzitter van den centralen raad van beroep te Utrecht, onder dankbe tuiging voor de door hem aan de administra tieve rechtspraak bewezen diensten: is benoemd tt voorzitter van den centralen raad van beroep te Utrecht: mr. dr. Ch. M. A. Bijleveld, thans ondervoorzitter van dezen raad; is benoemd tot ondervoorzitter van den centralen raad van beroep te Utrecht: mr. G. A. M. Smeenk, thans lid van dezen raad. JONGE LIBERALEN. De afd. Haarlem van den Bond van Jonge Liberalen houdt een vergadering op 17 Maai;t, on welke bijeenkomst de heer A. A. C. Reedijk, secretaris van het hoofdbestuur zal spreken over de „Liberale sociale politiek", naar aan leiding van de prae-adviezen van het Libe raal sociaal congres. WAARSCHUWING. Onder verwijzing naar de onlangs geplaatste waarschuwing tegen den Belgischen Zaadhandel SOGEA geeft de Commissaris van Politie te Groningen in overweging, dezelfde voorzichtig heid te betrachten ten aanzien van andere Bel gische ondernemingen, die hier te lande per ad vertentie in de bladen vertegenwoordigers zoe ken voor den verkoop van zaden, zooals de AGRANO te Genlbrugge, Peter Benoitlaan 103, de BELGISCHE OOGST te Dries, Melle, en de SELECTA te Gent, St. Joriskaai 7. GRATIS VLIEGEN BOVEN HAARLEM. De Directie van het Rembrandt Theater or ganiseert naar aanleiding van de Haarlemsche première van het Warner Filmwerk „Och- tendpatrouille" in de hoofdrol Errol Flynn, waarvan de vertooning begint op Vrijdag 24 Maart, een vliegtocht boven Haarlem met groote Douglas vliegtuigen der K. L. M. Morgen, Zaterdagmiddag (bij goed weer. anders Maandagmiddag) komt het Rembrandt vliegtuig boven Haarlem en strooit genum merde biljetten uit. 40 van deze nummers ge ven recht op een gratis vliegtocht boven Haar lem, die, weder dienende, plaats zal vinden op Zaterdagmiddag 25 Maart. Door journalisten der Haarlemsche dagbladen zijn 40 nummers bepaald, die in gesloten couvert gedeponeerd, reeds na de strooivlucht in het Rembrandt Theater zullen worden bekend gemaakt. De voor een vucht in aanmerking komende biljetten moeten voor 22 Maart worden inge leverd bij de Directie van het Rembrandt Theater. Nadien zijn ze ongeldig! DE HEER J. H. W. STOLK OVERLEDEN. Heden overleed op 59-jarigen leeftijd de heer J. H. W. Stolk, in leven boekhouder van den Keuringsdienst voor Haarlem, commissa ris van de Coöp. Verbruiks Vereen. „De Een dracht" U.A. en ledenraadslid van de Coöp. Associatie voor Lijkbezorging U.A. De crematie vindt plaats op Westerveld Za terdag a.s. na aankomst trein 15.14. Op 83-jarigen leeftijd vrij van rlieumatisclie pijn Na jaren vreeselijke pijnen te hebben geleden. Deze oude dame kreeg in 1931 rheumatiek en langzamerhand breidde dit zich over haar geheele lichaam uit. Toen begon zij Kru- schen Salts te nemen en nu zendt zij ons dezen eigenhandig geschreven brief: „Sinds 1931 lijd ik aan rheumatische pijnen. Eerst kwam het in mijn beide armen en het werd steeds erger, tot het in de toppen van mijn vingers gekomen was. Toen kwam het in mijn enkels en knieën en dat maakte mij langen tijd hul peloos. Een vriendin raadde mij aan. Kru- schen te gaan gebruiken en ik vind dat het mij meer goed doet dan eenig ander middel. Ik schrijf dit zelf. hoewel ik bijna 84 jaar ben". Mevr. H. De pijnen en stijfheid door rheumatiek wor den bijna altijd veroorzaakt door een over maat van urinezuur in het lichaam. Kruschen Salts spoort Uw organen aan tot regelmatige, krachtige werking en helpt ze. het urinezuur en andere schadelijke afvalstoffen volkomen te verwijderen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogis ten. (Adv. ingez. Med.) Heden: VRIJDAG 17 MAART Gem. Concertgebouw: Voorjaarsbeurs 1.30 5.30 en 7.3011 uur. Voorjaarsmodeshow Firma Stoutenbeek 8.3010.15 uur. Ned. Roode Kruis, Ledenvergadering ten kan tore N.V. J. Enschedé en Zn., Klokhuisplein. 8.30 uur. Ver. Zuigelingenzorg, Alg. verg.- Nieuwe Gracht No. 124. Alg. verg. Ten Berge's Confectie Industrie N.V. KI. Houtweg 16. 14 uur. Frans Hals Theater: „Het monster van Fran kenstein", 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Kapitein Mollenard' en „De geheimzinnige misdaad", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De schaakspeler". Op het tooneel: De drie Hugo's. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Het wetboek der gestraften" 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Stroopers van Alaska" en „Alarm onder water". Moviac Theater: „Een nacht op den Donau' geprolongeerd. ZATERDAG 18 MAART Dancing La Gaité, Raaks 13: Nachtfeest, 8 uur. Moviac Theater: Kinderfilm, 2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avond: Teyler's Museum. Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Vragen over een geheimen zender. De heer De Visser heeft aart den minister van binnenlandsche zaken de volgende vra gen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van de uitzendingen van een z.g. geheimen zender blijkbaar met groote kracht werkt en na de uitzendingen van de V.A.R.A. zich in het nachtelijk uur doet hooren? Zijn er ten deze reeds onderzoekingen in gesteld door den betreffenden dienst van de P.T.T. en zoo ja tot welke resultaten hebben die geleid? Is het juist, dat deze zender zich in het buitenland bevindt en zoo ja, zijn dan reeds stappen gedaan om die uitzending te doen beëindigen? Draagt de minister er kennis van dat deze uitzendingen in de fascistische pers worden toegejuicht en dat het adres van een win kelier te Amsterdam werd gepubliceerd, waar men giften voor de financiering der zend- kosten in ontvangst neemt? Welke maatregelen neemt de minister om deze handelingen te doen beëindigen? JUBILEUM BIJ HET ELECTRICITEITS- BEDRIJF. Haarlem Donderdag. Het was heden 25 jaar geleden, dat de heer A. Bellaart. monteur-bankwerker, bij het Ge meentelijk Electriciteitsbedrijf in dienst trad. Des morgens te 11 uur werd de jubilaris in de versierde hal van de Centrale toegesproken door zijn onmiddellijken chef, hoofdinspecteur W. A. F. Koopman. Namens zijn collega's werd hem een leesfauteuil aangeboden, terwijl hij van het ambtenarencorps een bloemen mand mocht ontvangen. Vervolgens heeft ook de waarnemend directeur ir. J. J. de Bruin den jubilaris toegesproken. Tenslotte is de heer Bellaart op het stadhuis door den burgemees ter ontvangen, die hem de gebruikelijke enve loppe met inhoud overhandigde. Bij de N. V. van Gorcum Comp. te Assen is verschenen „Vaders kleine jongen" door Muriel Chalmers (uit het Engelsch vertaald door V. Witte Eechhout). Dit is het vierde deeltje in de serie Bijbelboekjes voor 't Klei ne Volkje, leeftijd drie tot zes jaar. Het boekje werd heel aardig in kleuren ge- illusteerd door Roberta F. C. Wauby. Bij de uitgeverij W. J. Thieme Cie. te Zutphen verscheen „Wat bloeit daar?" door A. Kosch en Drs. J. R. Müller. De bedcellng van dit boekje is een ieder, ook zij die nooit iets aan plantkunde deden, interesse bij te brengen voor de Nederlandsche planten. Het boekje bevat lijsten voor het bepalen van meer dan 600 belangrijke planten naar den bloei. Bij de Uitgevers Maatschappij „Kosmos" te Amsterdam is verschenen „De Bericht- hond" gedurende den oorlog en zijn moge lijkheden in Nederland door C. A. Kruis. Voor hen die belang stellen in honden- dressuur een zeer interessant boek, waarin de africhting van den berichthond volledig wordt behandeld door een deskundige op dat gebied. Het boekje bevat 21 foto's en 9 teekeningen. Studenten-Almanak. Bij de Boek-, Kunst- en Handelsdrukkerij A. B. Jonker te Amsterdam is verschenen de Alma nak 1939 van Unitas Studiosorum Amsteloda- mensium: verscheidene jaarverslagen, gedichten, citaten, illustraties en de Staat der Amsterdam- sche Universiteit zijn er in opgenomen, benevens een adreslijst der leden. P. T. T.-gids. Wij ontvingen een exemplaar van de nieuwe uitgave van den Post-, Telegraaf en Telefoon gids. De P.T.T.-gids is voor den postgebruikenden zakenman een vademecum. De twee banden zijn overzichtelijk ingedeeld. Het eerste deel behan delt den postdienst, en bevat gegevens over de openstelling der kantoren, bestellingen, wette lijke bepalingen en verzendingsvoorwaarden voor brieven, drukwerk, monsters, enz., alsmede inlichtingen over geldverkeer, pakketpostver zending. Ook over frankeering bij abonnement, kortingen voor grootgebruikers, de verzending van ongeadresseerd drukwerk (huis-aan-huis- bestelling) zijn in dit deel alle bijzonderheden te vinden. Dan volgen uitvoerige gegevens be treffende de brief- en pakketpostzendingen naar vrijwel alle landen der wereld. Ook over het luchtverkeer en den maildienst op Indië vindt men hier alle gewenschte gege vens. Het tweede deel behandelt den telegraaf- en telefoondienst en geeft antwoord op alle vragen, die zich in dit verband kunnen voordoen zoo als woordtelling, tarieven, bereikbare scheepssta tïons/voor de telegraaf, en voorts uitgebreide ge gevens betreffende het binnen- en buitenlandsch telefoonverkeer: tarieven, openstelling der kan toren, goedkoope nachtgesprekken enz. Bij de uitgeverij J. M. Meulenhoff te Am sterdam zijn enkele nieuwe uitgaven en her drukken verschenen. In de eerste plaats uit de serie „Les meilleurs auteurs Francais": „Poum, Nick et Fox", door Thérèse Lenotre en A. de Montgon, geïllustreerd door Loriouz. „Petit Vocabulaire Francais", door F. J. Schmit. In „Ma Première Collection" verscheen als nieuw deeltje: „Féeries par Henri Ghéon, met aan teekeningen van A. Tam. Verder verschenen eenige herdrukken: „Des hommes passèrent", door Marcelle Casy, be werkt door M. J. Premsela. Dit boek werd bekroond met de Prix Séverine (voor den vrede). Petites Poésies. verzameld door M. A. E. Tromp, herzien door R. J. Simons. Het is een boekje voor eerstbeginnenden, met bekende oude Fransche versjes en illustraties. In de Kanarie-bibliotheek, miniatuur boekjes uitgegeven door het N.V. Maand blad „Succes" te Den Haag zal nu een reeks biografieën verschijnen van beroemde man nen en vrouwen. De vier eerste boekjes uit deze serie zagen reeds het licht en bevatten de levensgeschiedenis van „Thomas Bat'a", de Tsjechische schoenenkoning, door Mr. O. Leyendekkers, van .Edison", de toovenaar van MenloPark door Tjeerd Adema; van Dr. H. Colijn, het leven en werken van een energiek man door Kees Jobert en tenslotte ..Madame Curie" een zeldzame vrouw dcor Emmy J. Belinfante. Het ligt in de bedoeling, dat deze biogra fieënreeks de lezers zal aansporen om steeds meer kennis te nemen van het leven van groote mannen en vrouwen. De boekjes zien er goed verzorgd uit. Den Helder: betrokken stormachtig ONO Vlissingen: zwaar bewolkt matig N De Bilt: zwaar bewolkt matig NNW Groningen: matige sneeuw matig ONO Maastricht: matige regen matig NNW Zet er dan 'n hoed op van Schindeler! Nieuwste modellen HEERENHOEDEN van1.95 tot10.50 HEeren Kleeding Onderneming Gen. Cronjéstr. 1 b, Tel. 16045, Haarlem Wat Schindeler biedt, Vindt z'n weerga niet! (Adv. Ingez. Med.) Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele landTemperatuur om het vriespunt, meest zwaar bewolkt, geen neerslag van beteekenis, krachtige tot matigen Noordoostelijken wind. StormivaarschuwingsdienstHedenmor gen te 9.45 uur werd geseind aan alle posten; „Weest op uw hoede". De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Weer: Wind: Temper at in gr. C.: Minimum hedennacht in gr. C.: Neersl. af gel. etmaal in m.M.: Den Helder; Vlissingen: De Bilt: Groningen Maastricht: THERMOMETERSTAND: Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 44 F. 41 F. 41 F. De storing, welke gisteren voor de Noorsche kust lag, ontwikkelde zich tot een afzonderlijke depressie, waarvan de kern hedenmorgen over het Zuidoosten van ons land lag. Het gebied van hoogen luchtdruk ten Westen van Ierland op den Atlantischen Oceaan is aanmerkelijk in beteekenis afgenomen, doch schijnt toch weer stand te houden. Over Scandinavië ont wikkelde zich een gebied van hoogen lucht druk, dat snel in beteekenis toeneemt. Over IJsland ligt een depressie, welke het weer over West-Europa echter niet beïnvloedt. In het hoogedrukgebied over Scandinavië werd het zeer koud, de temperatuur is er overal aanzienlijk onder normaal; plaatselijk heerscht meer dan twintig graden vorst. Als gevolg van de ontwikkeling van dezen hoogen druk heeft de luchtcirculatie boven het vaste land van West-Europa zich geheel gewijzigd; er wordt thans zeer koude lucht uit Centraal- Rusland naar onze omgeving aangevoerd. In geheel Duitschland, de randstaten, Oost en Midden-Europa heerscht lichte tot matige vorst, en de vorst nadert reeds onze Oost grenzen. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 758 m.M. Stand van gister 765 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 1.30 uur; n.m. 13.51 uur. Strand berijdbaar van 6.3012.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer; 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. r oie oude awerswe OR ui KOOP 'N MODERNE BU P. GEEST, GEN. CRONJéSTRAAT 15, TEL. 15003 Leverancier alle Ziekenfondsen (Adv. Ingez. Med.) De raadsverkiezingen te Haarlem. Candidaten der S. D. A. P. Nadat Dinsdag in het gebouw van den Pro testantenbond een ledenvergadering van de Federatie Haarlem der S.D.A.P. had plaats gevonden, op welke bijeenkomst de leden in de gelegenheid waren de candidaten voor de Gemeentraad te bespreken, werd Donderdag avond opnieuw een vergadering gehouden in het gebouw De Nijverheid. Op deze vergadering waren de leden in de gelegenheid hun stembiljetten in te leveren omtrent de plaatsing op de groslijst. Het stembureau zal één dezer dagen de ingele verde biljetten controleeren en de defini tieve uitslag vaststellen. EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam voor het candidaatsexamen wis- en na tuurkunde de heeren P. L. Smit en J. de Wilde. Stuurliedencxamen. Geslaagd groote handelsvaart voor 2en stuur man de heer J. M. Harderman; voor 3en stuur man de heeren A. Ouwehand en F. de Koning, voor stuurman kleine handelsvaart: de heer P I. Simpelaar. Machinisten-examen. Geslaagd voor het voorloopig diploma de hee ren: P. Hogenesch te Zandvoort, J. Bok te Haar lem, P. Root te Heemstede en V. K. A. Kees te Haarlem. Menschelijke bewaking van 800 overwegen zal verdwijnen. De president-directeur der Nederlandsche Spoorwegen heeft aan het Alg. Hdbld. medege deeld, dat bij achthonderd overwegen de men schelijke bewaking'zal worden vervangen door mechanische beveiliging. Zoo spoedig mogelijk zullen fhkkerlichtinstallaties worden aange bracht. De twee redenen, die tot dezen maatregel hebben geleid zijn, dat deze wijze betrouwbaar der en economisch doelmatiger is. Vijftienjarig bestaan der af deeling Haarlem der Vrijz.-Dem. Jongeren Organisatie. A.s. Zaterdag zal de afdeeling Haarlem van de Vrijzinnig Democratische Jongeren Organi satie met een grooten lustrum-feestavond het vijftienjarig bestaan der vereeniging herden ken. Met de oprichting, op 19 October 1923, van de afdeeling Haarlem, werd tevens de stoot ge geven tot de oprichting van de landelijke or ganisatie der V. D. J. O. Een van de initiatief nemers destijds was het tegenwoordige raadslid Mr. L. G. van Dam, toen nog student en 21 jaar oud, die vele jaren de drijvende lcracht in de organisatie is geweest. De organisatie is ontstaan in den tijd na den grooten oorlog, toen er in vele groepen van jongeren een reactie ontstond tegen met maatschappelijk gebeuren en tegen de opper vlakkigheid van dien tijd. Deze reactie heeft dikwijls tot excessen geleid, maar er zijn ook goede krachtige jeugdbewegingen uit ontstaan, die veel tot de vorming van de jonge menschen hebben bijgedragen. In de eerste oproep voor de oprichting wezen de oprichters der V. D. J. O. erop, hoe er een algemeene onverschillig heid bestond op politiek terrein, vooral in in- tellectueele kringen. Zij achtten het noodza kelijk, dat een centrum werd gesticht, waarin aan vooruitstrevende en democratische jonge ren gelegenheid geboden werd zich in politieke en maatschappelijke vragen te verdiepen. Daarbij wilden zij de jongeren brengen tot be sef van hun verantwoordelijkheid als toekom stige staatsburgers. Het lag volkomen in de lijn van dien tijd, dat in de vereeniging in de eerste jaren van haar bestaan vooral de bestrijding van den oorlog en de vestiging van een duurzamen vrede, in het brandpunt der belangstelling stond. De vereeniging was dan ook aangeslo ten bij de Haarlemsche Jongeren Vredes Fe deratie, waarin zij een vooraanstaande plaats innam. Toen na de opheffing van deze federa tie later een nieuwe samenwerking van jonge- ren-vereenigingen op het gebied van het vre desvraagstuk ontstond, n.l. het Comité Jeugd wil Vrede, dat thans nog bestaat, behoorde de V. D. J. O. ook hierin tot de leidende organi saties. In latere jaren en vooral in de laatste vijf jaar, is het accent meer verlegd naar verdie ping van het democratisch besef en verdedi ging van de democratie, alsmede naar maat schappelijke vraagstukken. Ondanks bezinning op de eigen beginselen heeft de V. D. J. O. daarnaast steeds getoond bereid te zijn, daar waar dat met succes mo gelijk was, samen te werken met jongeren van allerlei schakeering. Zoo is reeds in de eerste jaren van haar bestaan mede op haar initia tief de Haarlemsche Federatie van Jeugd- werkbesturen tot stand gekomen, waarin jeugdorganisaties van allerlei aard en richting samenwerkten bij de behartiging van alge meene jeugdbelangen. Haar gevoel voor saam- hoorigheid van onze gansche Nederlandsche gemeenschap bleek duidelijk bij de Jeugdhulde aan H.M. de Koningin bij haar 40-jarig jubi leum toen in samenwerking met vrijwel alle Haarlemsche jeugdvereenigingen deze hulde hier werd georganiseerd door een comité, dat onder leiding van den V. D. J. O. voorzitter stond. In dit verband zij mede gememoreerd het belangrijke aandeel, dat de afdeeling had in de organisatie van de nationale collecte ten bate van vervolgden om geloof of ras, in December van het vorige jaar gehouden. Zooais gezegd heeft in een jongeren-organi satie ook in de besturen een voortdurende doorstrooming plaats. Toch is ook hier eenige continuïteit van belang, en het heeft in den loop der jaren de V. D. J. O. in Haarlem dan ook niet ontbroken aan jonge menschen, die meerdere jaren hun krachten aan de vereeni ging gaven. Wij noemen van hen Mr. L. G. van Dam, die vele jaren voorzitter was en tevens enkele malen voorzitter van het Hoofdbestuur, den heer Th. van der Have, die vijf jaar het secretariaat waarnam en mej. R. H. van Vloo- dorp, die vooral in de eerste vijf jaren op den voorgrond traden. Later was het de heer E. van Voolen, die gedurende vele jaren het pen ningmeesterschap waarnam. Allen werden bij hun afscheid tot eere-lid benoemd. Tot de eere-leden behooren voorts nog mevr. mr. L. Rietveld-Wagemaker en mevr. N. Jongkind- Avis. De tegenwoordige wethouder van Onder wijs, de heer A. G. Boes, is vele jaren adviseur der afdeeling geweest en is nog steeds in de kringen van zijn jonge geestverwanten een zeer geziene figuur. Tenslotte bekleedt de tegenwoordige voorzitter, de heer D. J. A. Geluk, reeds ruim acht jaar onafgebroken deze functie. In de landelijke organisatie is Haarlem vrij wel steeds de grootste afdeeling geweest en meermalen bekleedde een Haarlemmer ook het voorzitterschap van het Hoofdbestuur. Sedert het tweede lustrum in 1933 is de Haarlemsche afdeelingsvoorzitter tevens voorzitter van het Hoofdbestuur. Natuurlijk heeft de vereeniging ook tijden van verminderde activiteit gekend, maar nu bij haar derde lustrum is zij op het hoogste punt van haar bloei en telt zij meer led«~ dan ooit te voren. HAARLEMSCHE AMUSEMENTS VEREENI GING „CHEERIO". Bovengenoemde vereeniging organiseert Zondagmiddag 19 Maart een thé-dansant in het gebouw van den H.K.B. met medewerking van „The Harlem Rhythm Rascals" en „The Novelty Rivals". BOTSING TITSSCHEN VRACHTAUTO'S. Donderdagmorgen half zeven heeft op het Stationsplein bij het Jansweg-viaduct een bot sing plaats gehad tusschen een vrachtauto uit Haarlem en een tractor met oplegger uit Uit- huizermeeden. De bestuurder van laatstgenoem den wagen trachtte, door naar rechts uit te wij ken. een botsing te voorkomen, maar kwam hierbij op het trottoir terecht Het gevolg was. dat het hek van het viaduct over 1 M ver nield werd en dat de tractor ernstig werd be schadigd. Van de vrachtauto brak alleen een stijl van den laadbak. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, maar het tramverkeer on dervond tien minuten vertraging. Tegen den be stuurder van de vrachtauto, die den tractor te J laat had opgemerkt, werd door de politie proces- verbaal opgemaakt. MET KIESPIJN LACHT U NIET maar na gebruik van kiespijnpoeders van Dr. J. B. MEENK DAN LACHT U! (Adv. Ingez. Med.) De Pauskroning. De heer Deckers heeft aan den minister van algemeene zaken, voorzitter van den raad van ministers de volgende vraag gesteld: Welke overwegingen hebben de regeering er niet vertegenwoordigd te doen zijn bij de kroning van Paus Pius XII op 12 Maart 1939 te Rome? HEEMSTEDE R.K. „ONSCHOOLSCHE" SAMENKOMSTEN. De onschoolsche samenkomsten, die iederen Woensdag en Zaterdagmiddag gehouden wor den in een der R.K. scholen aan de Molenwerfs- laan zullen op Zaterdag 8 April eindigen. Aan deze samenkomsten is in den afgeloopen winter door 140 meisjes en 135 jongens deel genomen. Het ligt in de bedoeling het op deze samen komsten vervaardigde werk op Zaterdag en Zondag 15 en 16 April ten toon te stellen in de gymnastiekzaal der St. Augustinusschool. Om eenigszins de kosten van de aanschaffing van materiaal te dekken zal een loterij georganiseerd worden, waarvoor fraaie prijzen vervaardigd zijn door de leidsters. ZANDVOORT JONGELINGSVEREENIGING. De jongelingsvereeniging houdt haar gebrui kelijke jaarfeest op Woensdag 29 Maart in Ons Huis. Nadat de vereenigingszaken zijn behar tigd, wordt het overige deel van den avond ge bruikt voor het feestelijk deel van het program ma, waarop zang en voordracht niet zijn ver geten. EEN VERJAARSVERRASSING. In verband met den verjaardag van den heer W. Bol, concierge van Ons Huis, hebben de kin deren, die aan de gemeentelijke kindervoeding deelnemen, een extra versnapering ontvangen. Zij werden n.l. getracteerd op koekjes en ont vingen na den gewonen maaltijd ieder een af zonderlijk puddinkje dat zij zich goed lieten smaken. Ook voor Bol was het een prettigen dag. De dames van het Comité voor Schoolvoe- ding hadden zijn verjaardag niet vergeten. De voorzitster van het Comité mevrouw Van Alphenv. d. Valk, sprak hem namens het comité op zeer waardeerende wijze toe, ja, ze noemde hem haast onmisbaar, omdat het zonder Bol wel zeer moeilijk zou zijn de orde onder het groote aantal kinderen te handhaven. Spreek ster bracht den jubilaris dank voor het vele be- langelooze werk, dat hij voor de kinderen deed, en overhandigde hem namens het geheele Comité enkele tastbare bewijzen van waardeering. A. J. C. De afdeeling Zandvoort van de A. J. C. orga niseert op Woensdag 22 Maart, een propaganda feestavond in Ons Huis. Voor een afwisselend programma met volksdansen, zang en voor drachten zal worden zorggedragen. CORRESPONDENTSCHAPPEN. Als correspondenten voor Zandvoort van de „Stichting tegen anti-semietische beïnvloeding" (gevestigd te Amsterdam), treden op de heeren S. Delden, Tramstraat 7 en P. Paap, Prinsesse- weg 13. Aan die adressen zijn*ook de bekende zegels verkrijgbaar. HILLEGOM CURSUS LUCHTBESCHERMING. Voor den in het Nutsgebouw begonnen cursus voor de vrijwilligers bij den Luchtbeschermings dienst bestond zeer groote belangstelling. Na een inleidend woord van den waarnemend voorzit ter, den heer J. Paenig, sprak burgemeester van Nispen tot Pannerden het openingswoord, waarin hij zijn bijzondere verheugenis uitsprak voor het groote aantal cursisten, waaruit een groote gemeenschapszin bleek. Vervolgens hield de inspecteur van politie, de heer A. L. de Boer, een interessante causerie waarin hij de eerste algemeene beginselen van bescherming uiteen zette. Wij vernamen hieruit dat het gemeente lijk beschermingsplan door de autoriteiten is goedgekeurd. Voor de oefeningen met gasmas kers zal een gaskamer worden ingericht. Met een opwekkend woord om ieder in eigen kring propagandist voor den dienst te zijn, sloot de heer Paling deze goed geslaagde eerste bij eenkomst. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG 26 MAART. Afdeeling I. Eerste klasse: KFC—Blauw Wit Xerxes—Stormvogels DWS—ADO CWHDVS Tweede klasse A: West Frisia Alkmaarsche Boys Tweede klasse B: Hilversum Vriendenschaar ZeeburgiaSpartaan HerculesHVC AFC—DWV Watergraafsmeer ZFC Derde klasse A: ZVV—Helder QSCBeverwijk, ten zij gespeeld op 19 Maart. HollandiaAssend. SuccesKinheim Purmersteijn Zaandijk Derde klasse B: Bloe mend .—Schoten ZandvoortRipperda TIW—Aalsmeer, terr. Frederik Hendrik. Vierde klasse B: dijkSporters MonnikendamCSV EVCIW UitgeestBergen Vierde klasse C: Zaanlandia Zilvermeeuwen AED—THB VVBEHS ASVKSpaarnev. WestzaanVerkade. Vierde klasse D: MeervogelsBPC VI. VogelsHalfweg SLTO—AAC ZRCMadjoe. DJKDIO Afdeeling II. Eerste klasse: VUC—DOS VSVDHC RFCFeij enoord HaarlemAjax DFC—'t Gooi Tweede klasse Ai ODS—Quick Overma asGouda BEO—HW Velox—UVS BMT—UW Tweede klasse B: SWDe Hollandiaan NeptunusSliedrecht UnitasFluks VDLDCL ExcelsiorEmma Derde klasse A Terlaak—Alphen ASC—Hillinen Hillegom—VDS PostduivenSVC Luedunum Scheveningen (Sportkr.)]

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2