voor vlootvemieuwing." REGEERINC VERLEENT STEUN Begrooting van Economische Zaken en Landbouwcrisisfonds goedgekeurd. Inkomens en vermogens in ons land. gffë) EMSER-PAST1LLES HOEST VERKOUDHEID GRIEP „Segoba-werk moet het stempelen vervangen" Directe belastingen laten de schatkist niet in den steek. Sneeuwjacht oorzaak van verkeersongeluk. VRIJDAG 17 MAART 1939 HAAREEM'S DAGBEÏD 3 EERSTE KAMER DEN HAAG Donderdag. Na een korte toelichting van de voorgestelde wijzigingen in het Reglement van Orde door Mr. van Lanschot (R.K.) bestreed Mr. v.Ves- sem (nat. soc.) de ontworpen bepalingen in den breede. Bij de stemming over het voor stel in zijn geheel lieten alleen de nat. socia listen hun „tegen" hooren, zoodat de nieuwe voorschriften met 344 er door gingen. Toen kon men weer voortgaan met Economi sche Zaken en het Landbouwcrisisfonds. De heer Gelder man (lib.) had het hierbij over de wenschelijkheid van de coördinatie van het wetenschappelijk onderzoek op economisch ge bied, waarna de heer Maarsingh (nat. soc.) een pleidooi hield voor het stelsel van Landbouw en Maatschappij. Zijn fractiege noot Mr. v. Bönninghausen critiseerde o.a. Nederland's houding in verband met de handelsbetrekkingen met Duitschland. Prof. Diepenhorst (a.r.) betoogde, dat het Britsch-Amerikaansche handelsverdrag geen verandering be teekent in de richting van vrijer handelsverkeer het is z.i. eer nog een versterking dan een verzwakking van de poli tiek van Ottawa. De heer Ter Haar (c.h.) gaf den a.r. be wonderaar van protectie den raad een volgend keer toch ook eens het oor te luisteren te leg gen bij de mannen van de praktijk. Dan zou hij weinig geestdrift over de jongste tariefver- hooging te hooren krijgen. Minister Steen- berghe ging eerst op een aantal opmer kingen aangaande het landbouwbeleid in en in dit verband betoogde hij o.m. dat hij rede lijke varkens-vleeschprijzen had weten te handhaven. Ze nog te verhoogen acht hij thans niet doenlijk. Het is onjuist te meenen, als men let op wat er in 't najaar voor de rogge is gebeurd (dit aan het adres van den heer Maarsingh), dat de Minister de belangen van de graan- importeurs stelt boven die van de landbou wers. Bovenal laat Mr. Steenberghe zich leiden, gelijk hij 't zijn plicht acht, door wat z.i. het algemeen belang en niet dat van deze of gene groep vergt. Erkentelijk voor de geuite waardeering ten aanzien van het beleid tegenover de kleine boeren, wijst' de Minister er op, dat hooger stellen van de normen voor de kleine zand boeren was geschied, omdat ze te laag bere kend bleken te zijn. Nu de Pachtwet de bemoeiingen met de pacht overlaat aan de daarvoor ingestelde or ganen, acht spr. het niet juist zijn Departe ment richtlijnen aan de Pachtbureaux te laten geven. Jr. Heldring kreeg te hooren, dat bezuini ging op den staatsdienst in verband met 't landbouwcrisisbeleid niet bereikbaar is als men niet den weg van een inflatie in wil. Dezelfde afgevaardigde kreeg evenals Mr. Janssen, een geruststellende verklaring in ontvangst te nemen wat de Natuurbescher ming in verband met 't plan-Westhoff betreft. Binnen enkele maanden mag men de in diening van een wetsontwerp tot wijziging van de Jachtwet verwachten. „Er moet nog eenig vertrouwen zijn in de toekomst van ons Nederlandsche volk", zoo heette het naar aanleiding van Ir. Heldring's bezwaren over de ontginningsplannen uit hoofde van het plan-Westhoff. „Laat men toch niet vergeten, dat het steeds een voor deel voor een volk is, en zeker voor de ge slachten die na ons komen, een betere outil leering van den bodem te hebben", merkte de minister nog op. In het idee van overneming van de crisis maatregelen door de organisaties ligt een mo gelijke grondslag voor hoogere belooning van den arbeid in den landbouw (prijsgrens-bepa- ling) Dat het boterverbruik sinds 1932 met 40 pet zou zijn teruggeloopen, gelijk de heer Maar singh had opgemerkt, ligt voor de hand als men bedenkt, hoe toen, nog voor de invoe ring van de crisiszuivelwet, de boterprijs op 't allerlaagst was. Van den landbouw naar de nijverheid over wippende, roerde de minister eerst de kwes tie aan van het beroep in geval van weige ring van een bedrijfs-vestigingsvergunning en vervolgens het gebeurde met de aluminium- fabriek. Men kan in zoo'n geval toch heuseh niet een openbare procedure als bijv. die van de Hinderwet toepassen. In 1937 kwam een overwegend Neder landsche onderneming, die bovendien geen enkelen financieelen steun van de regeering vroeg, met het plan een aluminiumfabriek te vestigen. Met twee handen had de minister zulk een bijzonder aanbod aangegrepen: dat eischte een verstandige voortvarendheid in 't belang van industrialisatie. Invoer van alu minium blijft toegestaan, zoodat dus niet uit angst voor concurrentie aan de tweede on derneming, die zich aanmeldde, vestigings vergunning was geweigerd. De minister on derstreepte dat hij in dezen volkomen over eenkomstig de adviezen van de deskundige personen en instanties had gehandeld. Voor een verwijt als dat van Ir. Heldring, dat de overheid in dezen ondeskundig te werk was gegaan, bestond dus niet de geringste rede lijke aanleiding. Binnenkort zal de Regeering met voorstellen aan de reeders voor den dag komen t. a. v. de koopvaardij vloot tengevolge waarvan in vlugger tempo en op grooter schaal vernieuwing van werkgelegenheid op het gebied van den scheepsbouw te verwachten valt. De minister bestreed vervolgens de juist heid van de verschillende sombere stellin gen door Ir. Heldring aan de ordening ge wijd. Late men eens feiten aangeven ten bewijze van de bewering, dat de regeering bij orde ningsmaatregelen meer op speciaal groeps- dan op algemeen belang let. Een buitengewoon ongelukkig voorbeeld pikte de heer Heldring uit, toen hij met de restrictie van de bloembollencultuur kwam Het vorige jaar was de groote meerderheid in het vak voor stopzetting van de saneering. voor loslaten van de teeltregeling enz. De mi nister deed het echter niet, schafte alleen de buitenlandsche minimumprijzen af. En ziet, dit jaar al bleek dezelfde vakorganisatie met dezelfde overgroote meerderheid juist hand having van de teeltbeperking en herstel van de minimumprijzen te vragen; ,A? ondes kundige" minister met zijn „ondeskundige" ambtenaren bleek het dus een jaar te voren al beter te hebben ingezien dan de „deskun dige" vakmenschen! Wat de werkloosheid aangaat, de regeering heeft wel degelijk een programma om te ko men tot opleving in het bedrijfsleven. Tot slot van zijn rede ging de Minister met kracht in tegen de critiek door de nat.- socialisten Maarsingh en mr. Bönninghausen uitgeoefend, waarbij hij o.m. uiteenzette hoe nuttig zijn reis naar Duitschland was ge weest om de ambtenaren daar voor te lichten en zoo goed mogelijke handelsbetrekkingen te bevorderen alsmede te werken voor het welslagen van de Nederlandsch—Duitsche eco nomische onderhandelingen. Zijnee Excellen tie las voor, wat in dit verband in het nat.- soc. orgaan was geschreven en hoe men daar in den valschen indruk had trachten te ver wekken, als zou men hier kunstmatig den Duitschen invoer weren. In tweede instantie merkte de minister nog op, dat als de stemming in Duitschland, die nu goed was, weer ten onzen nadeele be dorven zou worden, dit niet zoozeer een ge volg zou zijn van fouten c.van de regeering als wel van het door hem gewraakte gestook en gehets van de N.S.B. Mr. Dee Rijke (nat. soc.) vond dat de minister zich moest scha men en deze vond dat van mr. De Rijke. Met aanteekening van het nat. soc. „tegen" gingen de begrooting van Economische Zaken en die van het Landbouwcrisisfonds er z.h.st. door. E. v. R. Medisch onderzoek voor rijbewijs steeds vereischt. In het door de K.N.A.C. verstrekte korte overzicht van de nieuwe verkeersbepalingen is vermeld, dat zij die reeds in het bezit zijn van geldige rijbewijzen of van rijbewijzen niet ouder dan 5 jaar, waarvan alleen de geldig heidsduur is verloopen, geen medische keuring- behoeven te ondergaan bij de aanvrage van een nieuw rijbewijs. De K.N.A.C. vestigt er de aandacht op, dat dit medische onderzoek ech ter wel is vereischt. Bezitters van oude rijbe wijzen als bovenbedoeld zijn daarentegen wel vrijgesteld van een nieuwe rij vaardigheids- proef. Ingevolge de Wegenverkeerswet behouden de thans in gebruik zijnde rijbewijzen hun geldigheid tot twee jaar na den datum van afgifte, dat is dus tot den op het rijbewijs aangegeven datum. De nieuwe rijbewijzen hebben een geldig heidsduur van 5 jaar. Onze handelsbetrekkingen met Zuid-Amerika. Naar wij uit Buenos Aires vernemen, on dervindt de heer Knegt, directeur van de Maatschappij voor Handelsbetrekkingen Hol land-Zuid-Amerika (N.v. Hosudam), die ter oprichting van het kantoor dezer maatschap pij thans te Buenos Aires is, groote belang stelling voor zijn werk. Een van de belang rijkste bladen in Argentinië, El Mundo, pu bliceerde een uitvoerige uiteenzetting van de plannen en de werkwijze van de nieuwe maat schappij, waarbij het blad met veel waardee ring het bezoek van de handelsmissie, onder leiding van Jhr. van Karnebeek, releveerde en wees op de mogelijkheden van ontwikke ling der handelsbetrekkingen tusschen Ar gentinië en Nederland. Tegen het einde van deze maand zal de maatschappij haar werkzaamheden aanvan gen. Haar voorloopig adres is Banco Holandes Unido, 25 de Mayo 81, Buenos Aires. Bloemendaal aan de spits. Van de jaarlijks door het Centraal Bureau voor de statistiek bewerkte statistiek der in komens en vermogens in Nederland, is zoo juist die betreffende het jaar 1937-1938 ver schenen. Voor elk der ruim 1000 gemeenten wordt hierin melding gemaakt van het aantal aan- geslagenen in de inkomsten- en vermogensbe lasting, van het bedrag hunner inkomens en vermogens, alsmede van het gemiddeld inko men en vermogen per aangeslagene en per inwoner. Dezelfde gegevens zijn in deze statistiek ook opgenomen voor de 11 provinciën, de 42 economisch-geografische groepen en een ze vental groepen van gemeenten naar het zie lental. Door onderlinge vergelijking dezer cijfers verkrijgt men een globalen indruk van de meerdere of mindere welvaart der bevol king in de verschillende deelen van ons land. Hoe sterk deze cijfers wel afwijken, moge onder .meer hieruit blijken, dat per 1000 inwo ners in Amsterdam 221 en in de Drentsche veenstreken 65 personen aangeslagen werden in de inkomstenbelasting. Zoo werden in het Gooi en Oostelijk Utrecht per 1000 inwoners 36 personen aangeslagen in de vermogensbelasting, terwijl dit in de mijnstreek in Limburg het geval was met 8 personen. De hoogste en laagste gemiddelde bedragen der in de belasting vallende inkomens per in woner worden voor de afzonderlijke gemeen ten aangetroffen in Bloemendaal en Nistel- rode (resp. f 1718, en f 54). Het hoogste ge middelde bedrag der in de belasting vallende vermogens heeft eveneens Bloemendaal en wel f 20.880, terwijl voor het laagste bedrag f 14 wordt gevonden. Tusschen deze uitersten bevinden zich de overeenkomstige bedragen van alle andere gemeenten en die van de in de statistiek voor komende territoriale onderdeelen des lands. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN, Donderdagmiddag omstreeks half een is de 50-jarige gehuwde veehandelaar M. Cohen, wonende te Winschoten, met zijn rijwiel in het Termunsterzeilsterdiep te Scheemda geraakt en verdronken. Het stoffelijk overschot is eenige uren la ter opgehaald. Ook bij Boerenleenbank te Doornspijk een tekort. Het onderzoek, dat door de inspectie van de Raiffeisenbank te Utrecht is ingesteld naar de gestie van den kassier der Boerenleenbank te Doornspijk, den gearresteerden gemeente ontvanger P., heeft volgens de Tel. het ver moeden gewettigd, dat er een aanzienlijk te kort is in de kas van deze bank. Vast staat, dat de spaarders niet gedupeerd zullen wor den. Ze zijn tegen de gevolgen van fraude verzekerd, doordat de bank bij het onder linge waarborgfonds is aangesloten. VIJF-JARIG KIND DOOR AUTO AANGERE DEN EN ERNSTIG GEWOND. Het vijf-jarig zoontje van den heer J. Oos terhof te Steen wijk is Donderdagmiddag op den Eesveenschenweg bij de ouderlijke woning door een personenauto aangereden en levens gevaarlijk gewond. Het kind zat achter op een melkwagen en sprong eraf, juist toen de auto, bestuurd door den heer V. uit Steenwijk, passeerde en het kind aanreed. Het jongetje werd twintig meter wegge slingerd en kwam in een sloot terecht, waaruit het bewusteloos en met zeer ernstige verwon dingen werd opgehaald. Het kind is in hopeloozen toestand de ouder lijke woning binnengedragen. Den bestuurder treft geen schuld. DE ECHTE Let op dit Handelsmerk zijn en blijven van ouds HET BESTE MIDDEL bij (Adv. ingez. Med.) Minister Romme vraagt medewerking van ieder Donderdagavond heeft Minister Romme over de beide radiozenders gesproken over het neerdrukkende van het „stempelen". Daar in moet verandering komen. Sport en geeste lijke ontwikkeling dient arbeidskracht te brengen. Een nieuw stelsel zal worden be proefd. Een landelijk comité zal het nader uitwerken. Spr. vertelde, dat een jaar lang een proef is genomen met wat anders en wat beters dan „stempelen". In Breda stempelt nu 60 pet. van de werk- loozen niet meer, maar neemt deel aan wat als resultaat van een prijsvraag, die ze daar ge houden hebben, gedoopt is: het segabo-werk, Sport En Geestelijke Ontwikkeling Brengt Ar beidskracht. En van Breda uit is het overgesla gen naar ettelijke andere plaatsen. En het moet overslaan naar het heele land! Geen lediggang meer. Daar wordt sport, beoefend, gevoetbald en geloopen, athletiek beoefend en gezwommen, in de plaats van het stempelen Daar wordt aan huisvlijt gedaan, aan figuurzaagwerk, fi- neerwerk e-d. Daar wordt ontspanning gegeven muziek, tooneel enz. Daar worden excursies gehouden, bezoeken gebracht aan fabrieken, kweekerijen, musea, natuurmonumenten. Daar worden .cursussen gegeven, algemeene ontwik keling, eerste hulp bij ongelukken, luchtbe scherming, enz. enz., daar wordt gewerkt in- volkstuintjes aan het kweeken van gewassen Dat alles, en nog veel meer. in de plaats van het stempelen. Anderhalf a twee uren per dag is men daar bezig, om den geest te verfrisschen, het lichaam te sterken, zich „fit" te houden, in de plaats van het stempelen. En dat alles geschiedt natuurlijk onder lei ding. Onder leiding van werkloozen zelf, waar de geschikte krachten daarvoor aanwezig zijn en ook van werkenden. De minister heeft een aantal mannen in den lande bereid gevonden zich te vereenigen tot een landelijk comité, waarvan de samen stelling dezer dagen bekend zal worden ge maakt en de zetel gevestigd is ten departe- mente van Sociale Zaken, dat als werkcom- missie het centrale punt tot bevordering van de uitbreiding van dit werk over- het geheele land zal vormen. Spreker deed ten slotte een beroep op allen door plaatselijk en gewestelijk het initiatief te nemen, dit werk aan te pakken en zich tot het departement van Sociale Zaken, waar het landelijk comité van het segoba-werk zetelt, te wenden om voorlichting en, voor zooveel noo- dig, leiding. Ten slotte heb ik gevraagd om uw medewerking, aldus de minister. Wie vanavond hier reeds beginnen wil, kan zulks terstond doen door een eerste bijdrage op postgiro rekening no. 301.000 van het landelijk comité voor geestelijke en lichamelijke ontwikkeling van werkloozen. Den Haag. Hij vertrouwde er op. dat geen Nederlander zal ontbreken om te zorgen dat de noodige gelden aanwezig zullen zijn. om dit nationale werk van geestelijke en moreele herbewape- nina uit te bouwen en te voltooien Zoo zij het in practische opvolging van het Konink lijke woord onzer Landsvrouwe, ten zegen van het vaderland. (Adv. Ingez. Med.) Aanmerkelijk hoogere opbrengst dan vorig jaar. Indirecte belastingen halen de raming niet. VOLGENS het overzicht van den stand der rijksmiddelen op ultimo Februari j.l. bedroeg het totaal van de tot dien datum op de kohieren gebrachte bedragen der di recte belastingen f 44.966.405,59 tegen over f 41.322.787,89 het vorig jaar. Dit hoogere bedrag is bijna geheel te danken aan de inkomstenbelasting, welke met een totaal van f 29.133.651,28 het kohierbedrag van ultimo Februari 1938 met f 4.724.988,21 heeft overschreden. Het tweede middel, dat hooger in kohier is gebracht, is de belasting van de doode hand en wel met f 458 818 Van deze belasting, welke op 2 millioen gulden is geraamd, is het kohierbedrag thans f 1.012.048. Meisje een been afgerukt. Donderdagavond om acht uur is een D.A.B.O.-bus van den dienst Groningen— Assen, komende uit Groningen, op den rijks straatweg te Ubbena onder Vries op een stil staande -vrachtauto gereden. Door een felle sneeuwjacht heeft de chauf feur van de bus, welke vrijwel geheel bezet was, den vrachtwagen niet opgemerkt. Ten gevolge van de botsing werd de rechtervoor- zijde van de bus ingedrukt, terwijl van de daar gezeten familie van der P. uit Assen twee dochtertjes en de vader verwondingen oplie pen. Van het jongste kindeen meisje van acht jaar, werd het rechter onder been afgerukt, het tienjarig dochtertje werd aan het gelaat getoond, terwijl de vader aan het rechterbeen werd geblesseerd. Het jongste meisje is naar het Wilhelmina ziekenhuis te Assen overgebracht, waar men operatief moest ingrijpen. Haar toestand is hoogst zorgwekkend. De beide andere gewonden konden, na ver bonden te zijn, naar huis worden gebracht. De overige passagiers kwamen met den schrik vrij, evenals de chauffeur van de bus. Ook de vrachtauto werd beschadigd. Sprenkler-installatie voorkomt brandramp bij Bruynzeel. Donderdagavond om kwart over elf werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in de deurenfabriek van de firma Bruynzeel te Zaandam, Het vuur bleek zich in de nieuwe keukenafdeeling waar keukenonderdeelen wor den gefabriceerd, te bevinden. De daar aangebrachte automatische blusch- inriehting, de Sprenkler-installatie, waarbij ook de concierge door een automatisch sein wordt gewaarschuwd, bleek zóó goed te func- tionneeren, dat de hierdoor gegeven water massa's het onheil in de kiem smoorden. Om vijf uur was het laatst in deze afdeeling, waar zeer brandbaar materiaal wordt ver werkt, gearbeid. Op onverklaarbare wijze is het vuur onder een werkbank ontstaan. Deze brandde geheel door. Toen daarop de temperatuur in het lokaal te groot werd kwam de Sprenkler- installatie in werking. De schade is gering. Vier millioen K.G. stroo verbrand. Donderdagavond omstreeks half negen is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de groote strooschuur van de stroocartonfabriek „Ceres" te Oude Pekela. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet viel te denken. Ongevier vier millioen k.g. stroo werden een prooi der vlammen. Dank zij de gunstige windrichting liep de fabriek zelf geen gevaar. MOTORFIETSRIJDER OVER DEN KOP GESLAGEN. Donderdagmiddag ls op den 's-Heerenweg te Egmond-Binnen een motorfietsrijder, door dat de band van zijn voorwiel sprong, over den kop geslagen. In zorgwekkenden toestand is de man naar het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Aanbesteding verwisseling van sluisdeuren. Vrijdag 31 Maart zal door den Rijks waterstaat te Haarlem worden aanbesteed het verwisselen, schoon- en roestvrij maken herstellen en met beschermende lagen bestrij ken van de binnen-vlceddeuren, de binnen- ebdeuren en de buiten-ebdeuren van dr Middensluis alhier, met bijkomende werken behoorende tot de werken van het Noordee kanaal. Wat de overige belastingen betreft, bleef de grondbelasting in vergelijking met het vorig jaar f 1.256.952.38 ten achter, de vermo gensbelasting met f 30.630,51 en de verdedi gingsbelasting met f 253.605,62. De overige middelen. De overige middelen hebben in Fe bruari opgebracht f 34.831.697,56 en zijn daarmede met een bedrag van f 1.452.786 gekomen boven het totaal op ultimo Februari van het vorig jaar. Toch is deze opbrengst f 1.978.709 be rieden de maandelijksche raming ge bleven. Vergelijken we echter de opbrengst van deze middelen over de eerste twee maanden van dit jaar met die van het vorig jaar, dan kunnen we constatee- ren, dat de opbrengst op ultimo Fe bruari 1938 ad f 66.719.524 bedroeg en dat deze thans is f 73.233.984,38, het geen een vooruitgang beteekent met f 6.514.460. De opbrengst over de maanden Januari en Februari heeft evenwel de raming over dit tijdvak ad f 73.620.833,34 niet kunnen halen, doch bleef daar slechts f 386.849 onder. Wat de inkomsten ten bate van het ge meentefonds betreft, kan worden medegedeeld, dat het zuiver bedrag der kohieren tot en met Februari bedroeg f 69.940 419,74 hetgeen ruim f 1.24 millioen meer is dan de raming en f 5.259.400 meer dan het bedrag op liltimo Februari van het vorig jaar. De inkomsten ten bate van het werkloos- heidssubsïdiefonds waren tot en met Februari voor den dienst 1938 voor een bedrag van f 51.925.803,15 ten kohiere gebracht bij een raming van f 52.300.000 en voor den dienst 1939 voor een bedrag van f 6.356.206,56. De inkomsten ten bate van het verkeers- fonds bedroegen in Februari f 1.492 057,46 en over de eerste twee maanden van dit jaar f 3.221.093,74. Bij goed gereedschap behoort ook 'n STERKE WERKBROEK van H E N S E N. BROEKEN ENGELSCHLEER 4.15 5.60 - 5.15 2.25 MANCHESTER 4.25 3.70 - 3.25 - 2.50 SPORT-CORD 4.15 FANTASIE 3.75 - 3.25 - 2.75 - 2.— (Adv. ingez. Med.) O. M. blijft boeten eischen tegen wilde bussen. De ambtenaar van het O.M. bil het kan tongerecht te Rotterdam heeft Donderdag middag tweemaal f 1000 boete, subs, twee maal een maand hechtenis geëischt tegen den heer G. A. van Zetten, directeur der N.V. van Zet- ten's taxi-centrale te Rotterdam, wegens het onderhouden van een geregelden autobus dienst Rotterdam—Amsterdam, zonder dat Van Zetten vergunning heeft. Tegen Van Z. was tweemaal proces verbaal opgemaakt. Verdachte's verdediger beriep zich o.m. op de uitspraak van den Haagschen kanton rechter, die het nieuwe R.A.P. onverbindend heeft verklaard. De kantonrechter zal over 8 dagen vonnia wijzen. Politieke vergaderingen op Zondagen en Christelijke feestdagen. Ingediend is een voorstel van wet van den heer Marchant et d'Ansembourg c.s. tot verbod van politieke vergaderingen op Zonda gen en door de kerkgenootschappen van den Christelijken godsdienst algemeen erkende en gevoerde Christelijke hoogtijdagen. Aan de memorie van toelichting is het vol- gendge ontleend: Door den steeds toenemenden invloed van volksvreemde elementen is in ons land een steeds sterker wordende neiging bemerkbaar om de Zondagen en de Christelijke feestda gen niet meer te eerbiedigen zooals deze door onze vaderen geëerbiedigd zijn. Een zeer ergerniswekkende uiting hiervan is het hoe langer hoe meer houden van poli tieke vergaderingen op Zondagen, op de daarop vallende door de kerkgenootschappen van den Christelijken godsdienst algemeen erkende en gevoerde hooge christelijke feest dagen. Teneinde het door een groote meerderheid van weidenkenden geëischte verbod van politieke vergaderingen op Zondagen en alge meen erkende Christelijke hoogtijdagen in den korst mogelijken tijd verwezenlijkt te kunnen doen worden, hebben de voorstellers gemeend een afzonderlijke wet tot regeling van deze materie te moeten indienen.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 5