Ook Slowakije wordt Duïtsch protectoraat. Zullen Engeland en Frankrijk s Meer rechten dan Bohemen en Moravië? Roemenië sluit de grenzen voor vluchtelingen. „Vloot kan elke uitdaging onder oogen zien". hun gezanten uit Berlijn terugtrekken? Vergeefsch beroep van Roethenië op Duitschland en Roemenië. Beide landen verzetten zich niet tegen den Hongaarschen mval. RADIO. VRIJDAG 17 MAART 1939 HAARDEM'S DAGBESD Slowaaksche grenzen door de Duitsche troepen bezet. Naar wij gisteren in een groot deel van onze oplaag nog konden mel den heeft de Slowaaksche minister president dr. Tiso gisteren het vol gende telegram doen toekomen aan Rijkskanselier Hitier „In groot vertrouwen op u, den Führer en rijkskanselier van het Groot Duitsche rijk, stelt de Slowaak sche slaat zich onder uw bescherming. De Slowaaksche staat verzoekt u deze bescherming op u te willen ne men". Hitier heeft hierop geantwoord: „Ik bevestig de ontvangst van uw telegram van gisteren en neem hierbij de bescherming over den Slo- waakschen staat op mij". De Duitsche troepen zijn nog denzelfden middag begonnen met de bezetting van de Slowaaksche grenzen. In een aan vertegenwoordigers van de pers afgelegde verklaring heeft de leider der Slo waaksche propaganda, Sano Mach. gezegd, dat de bezetting gerechtvaardigd wordt door het feit, dat de in 192,1 gevestigde grenzen voorloopig zijn, dat aanvallen van Hongaar - sche vrijcorpsen nadeel toebrengen aan Slo wakije dat de gespannen verhoudingen tus schen het Tsjechische leger in de Oekraïne en de Karpathisch-Oekraïnische Sitch een gevaar vormen en tenslotte dat de binnen- landsche orde in Slowakije die bezetting eischt. Er worden eenige incidenten ge meld in Slowakije, aan. te Malaky, waar een conflict is ontstaan tus schen de Slowaaksche autoriteiten en de chefs van het Duitsche be zettingsleger. De conflicten zijn in middels weer uit den weg geruimd. Ten aanzien van den vorm van het protectoraat van Duitschland over Slowakije is geen beslssing genomen, men verwacht, volgens Havas, dat te dien aanzien nog een be spreking tusschen Hitler en mgr. Tiso zal worden gehouden. s In politieke kringen te Berlijn ge looft men, dat het protectoraat aan merkelijk zal verschillen van dat over de Tsjechische provincies. Men ver wacht, dat de Slowaaksche staat grooter prerogatieven zal behouden en door een federalen band met Duitschland zal worden verbonden. Vermoedelijk zal een tol- en muntunie worden gesloten, doch de Slowaken zullen hun eigen leger behouden, alsmede hun eigen diplomatieke vertegenwoordiging, natuurlijk onder toezicht van Duitschland. Het schijnt, dat Berlijn de verschillende nationaliteiten niet tegen zich in het harnas wil jagen en den ontkiemenden bondstaat wie zien groeien. Bata op Roemeensch gebied. De Roemeensche kabinetsraad heeft gisteren besloten verscheidene voor zorgsmaatregelen aan de grens toe te passen. Vernomen wordt, dat be sloten is de Roemeemsch-Roetheen- sche grens voor vluchtelingen te sluiten en dat de regeering besloten heeft niet in de Karpathische Oekraïne te intervenieeren, zoo lang Roemeensche belangen niet in gevaar worden gebracht. De Tsje chische schoenfabrikant Bata is met de leden van zijn gezin in Boekarest gisteravond per trein aangekomen. Daarvoor was een duizendtal Tsjechische mannen, vrouwen en kinderen uit de Kar pathische Oekraïne bij Sighet over de Roe meensche grens gekomen. Zij hadden geen bagage bij zich en verklaarden door de Oe- kraïners geheel uitgeschud en mishandeld te zijn. Te Tecau is een Tsjechisch regiment over de grens gekomen. Het werd ontwapend Vluchtelingen over Poolsche grens. de Uit Warschau wordt gemeld, dat on geveer 1000 Tsjechische militairen en ambtenaren en hun familieleden gisteren met twee treinen over de grens gekomen. Slechts enkelen hun ner wisten wat met het land gebeurd was. Mannen, vrouwen en kinderen, die niets te eten hebben gehad, be stormden het stationsbuffet. Zij zagen er verwilderd en koud uit en zij boden Tsjechisch bankpapier aan om wat heete thee te krijgen. Zelfs probeerden zij hun zilvergeld bij het gewicht te verkoopen. Warme dranken waren echter niet te krij gen. Er waren alleen maar lekkernijen te krijgen. In den eersten trein bevonden zich 400 vluchtelingen o.m. douane-ambtenaren, grensbewakers, burgerambtenaren, school- Te Boedapest is men eenigszins ongexnxst. Men weet, dat men zijn succes in de Oekraïne dankt aan de passieve houding van Duitsch land. Verder is men verbaasd over de an nexatie door Duitschland en men maakt zich zorg over de verdere plannen van dit land. In dien Slowakije een protectoraat van Duitsch land moet blijven, veronderstelt men, dat Duitschland dit land noodig heeft als een .garnizoen van vrijscharen" welke op een gegeven oogenblik kunnen optreden. Men ver wacht dat Hongarije nog zwaxe dingen te wachten staan. Haclia aan het hoofd van het protectoraat Bohemen en Moravië? PRAAG. 16 Maart. (Reuter). Men acht het mogelijk dat president Hacha zal worden benoemd tot hoofd vaii het protectoraat Bohemen en Moravië. Arrestatie te Praag. Havas verneemt uit Praag, dat Duitsche ge heime politie in deze stad een aantal arrestaties verricht, vooral onder de journalisten. De vroe gere perschef van Benesj, Hajek, is door twee agenten van de Gestapo weggevoerd en ook een der correspondenten van Reuter, die de Tsjechi sche nationaliteit had, is gearresteerd. Naar verluidt heeft de leider van de Gestapo bij aankomst verklaard, dat tienduizend arresta ties moesten worden verricht. De coiTespondenten van de buitenlandsche pers hebben opdracht ontvangen hun inlichtin gen te komen inwinnen bij den x'ijkscommissaris, of bij diens afwezigheid bij den persattaché van de Duitsche legatie. Uit goede bron verneemt men, dat de vroe gere Poolsche afgevaardigde Baginski en de Poolsche oud-minister van Binnenlandsche Za ken, Kiernik, die in 1932 na een proces tegen de oppositie naar Tsjecho-Slowakije gevlucht waren, te Praag gearresteerd zijn. Het gerucht doe de ronde, dat zij uit het land zullen wor den gezet of aan de Poolsche autoriteiten zullen worden uitgeleverd. Naar verluidt zouden te Praag in to taal zevenduizend arrestaties verricht zijn. Mislukte aanslag op Mgr, Wolosjin. Het Roemeensche persbureau Rador bericht, dat terwijl mgr. Wolosjin zich naar het paleis van den Roetheenschen aartsbisschop van Sighet begaf, een vroegere onderofficier van het Oekraïnsche leger gepoogd heeft hem aan te vallen. De aanvaller wex-d evenwel tijdig tegengehou den en geaiTesteerd. De Engelsche defensie: Het feit, dat in dit finahcieele jaar 43 oorlogsschepen bij de marine zijn gevoegd en dat in 1939 nog zestig schepen gereed zullen komen, vorm den met de onthulling, dat vergaande methoden zijn aangenomen om drei gingen van duikbooten en vliegtui gen tegen de marine af te wenden, de voornaamste punten der redevoe ring welke Geoffrey Shakespeare, de parlementaire secretaris der Admiraliteit in het Lagerhuis heeft gehouden, meldt Reuter uit Londen. Shakespeare zeide, dat in het nieuwe program zijn opgenomen twee snelvarende slagschepen van 40.000 ton, gewapend met 16-duims kanons. Thans beschikt men over vijftien groote schepen, waarvan slechts drie dateeren uit de jaren xxa den oox«iog. Einde 1943 zal het aan tal slagschepen 21 bedragen. In den loop van het jaar zullen de werven ongeveer 200 schepen moeten bouwen, in het geheel 870.000 ton. Hieronder zijn begre pen xxegen slagschepen, zes vliegkampschepen, 25 kruisers, 43 torpedojagers, negentien duik booten en ettelijke kleinere vaartuigen. In de jaren na den oorlog, toen ontwapend werd, hebben eenige groote wapenfabrieken de productie stopgezet. Men is echter de moeilijkheden te boven gekomen en thaxxs komt een nieuwe groote onderneming volledig in bedrijf. In drie jaren is de productie van zwaar ge schut vertwintigvoudigd. Voor zoover de prodixctie betreft van mij nen, torpedo's, dieptebommen verklaarde spreker, dat, wanneer hij het Huis zou ver zekeren, dat voorzien is in de geschatte be hoefte voor een eerste oorlogsjaar, hij te wei nig zou zeggen. De bedreigingen uit de lucht hebben nieuwe defensieproblemen opgeworpen, doch de ondervinding heeft geleerd, dat een luchtaanval op zichzelf niet een natie tot on derwerping kan brengen. Indien wij ooit, aldus Shakespeare, de heer schappij ter zee zouden verliezen, zouden wij den hongersdood oxxder oogen moeten zien. Wij gelooven, dat de Brïtsche vloot thans zoo sterk is, dat wij met ver trouwen een directe uitdaging van eenige waarschijnlijke combinatie van strijdkrachten onder oogen kunnen zien. In de toekomst zal een dreiging met duik booten niet zoo doeltreffend zijn als in den laatsten oorlog. Met cijfers illustreerde spre ker het succes van het convooistelsel, dat te gen het einde van den oorlog werd toege past. Hij deelde mede, dat als resultaat van een nauwe samenwerking gedurende twee jaren tusschen de admiraliteit en de scheepsbouw- industrie, Groot Brittannië gereed zou zijn een convooi-organisatie direct na het uit breken van een oorlog te kunnen inrichten op alle scheepvaartroutes, waar zulks noodig zou zijn. Wij hebben voldoende anti-duikbootgeschut in voorraad om aan alle te vex-wachten eischexi het hoofd te kunnen bieden. Meer dan 2000 stuks kunnen direct gereed worden gemaakt en binnen een redelijken tijd kunnen verdere groote aantallen daar aan worden toegevoegd. Verwacht wordt, dat tegen het einde van het jaar ongeveer 1000 koopvaarders versterkte dekken zullen heb ben, waar kanons op zullen kunnen worden geplaatst. 9000 officieren ter koopvaardij hebben reeds cursussen gevolgd in convooibescherming. Shakespeare zeide te gelooven, dat de Bi'it- sche methoden voor de opsporing, verjaging en vernietiging van duikbooten de beste ter wereld zijn. Hij herinnerde er aan, dat in Januari 1938 wex-d medegedeeld, dat, ten einde een einde te maken aan de piraterij in de Middellandsche Zee, werd medegedeeld, dat iedere duikboot, welke in zekere gebieden zouden opduiken, tot zinken zou worden gebracht. „Sindsdien heeft zich geen geval van piraterij meer voorgedaaxx en ik laat den leden van het huis over hieruit hun gevolgtrekkingen te maken". De derde bedreiging, waartegenover de ma meesters met kinderen, vroxxwen met kleine rine zich geplaatst ziet, zijn de aanvallen uit kinderen, terwijl veel families ook de honden hadden meegenomen. Een oude douane-ambtenaar huilde toen hij verklaarde, dat de menschen niet wisten, wat met hen zou gebeuren nu zij geen land meer hebben. Te Lwow (Lemberg) is een commissie ge vormd, welke de verzorging op zich zal nemen voor de vluchtelingen voor dezen met speciale treinen Veer naar Bohemen zullen worden teruggezonden. de lucht, doch moderne schepen kunnen een defensief vuur in zoodanigpn omvang produ- ceeren, zoowel op langen als op korten af stand, dat vliegtuigen tot zulk een hoogte zouden worden gedwongen, dat de trefmoge- lijkheid ernstig verminderd zou worden. De politiek was in de Britsche schepen het meest moderne luchtafweergeschut te concentred- ren, zoo mogelijk verdragend en minder ver dragend geschut. Bovendien gaven de de fensieve wapeningen der moderne oorlogs schepen bescherming tegen granaatvuur- bommen. Ten aanzien van torpedo's en mijnen zeide Shakespeare, dat verbeterde methoden voor de bescherming onder water zijn uitgeweerkt om te voorkomen, dat een vitale slag zou wor den toegebracht onder den waterspiegel. Tijdens de debatten zeide het lid der La- bouroppositie, Alexander, de vroegere Eerste Lord der Admiraliteit o.a. dat het beeld dat door Shakespeare gegevexx is van den te- genwoordigen toestand der Britsche vloot bemoedigend is. In het licht der wex-eldomstandigheden echter, achtte hij het onvoldoende. Er kan geen twijfel aan zijn, dat men bij de uit breiding der vlootbewapening rekening moet houden met de mogelijkheid van een aanval van drie kanten. Waarschijnlijk tegelijkertijd ondernomen, nl. van den kant van Duitsch land, Italië en Japan. De mogelijkheid van een gelijktijdigen aanval in het verre oosten moet overwogen worden. Wanneer er aanvallen mochten komen van deze drie mogendheden moet rekening ge houden worden met de macht ondex-zee van Italië, zoowel als van Duitschland. Winston Churchill zeide o.a.: Zoo oud als de schepen zijn, hebben zij ons een vitalen dienst te bewijzen. Duitschland zal spoedig vijf kruisers met achttienduims-geschut hebben, kruisers, die beslist superieur zijn aan eenig schip van onze vloot met uitzonde ring van den slagkruiser, De eenige remedie zal zijn een convooi- systeem en de royal sovereigns zullen ideale schepen zijn om in convooi 60 of 70 schepen uit Australië, van de Kaap of uit Zuid-Ame- rnka veilig voor de zware kruisers thuis te brengen. Sprekende over de vlootstrategie zeide Chur chill, dat het voornaamscte doel der Duitsche vloot was de beheersching van de Oostzee te behouden, niet alleen om voorraden te krijgen uit Scandinavië en daar invloed uit te oefenen, maar ook om te vermijden een weg open te laten voor een invasie van Rusland. Voor Engeland moet het voornaamste doel zijn de controle op de Middellandsche Zee. Er behoort geen moeilijkheid te bestaan om die te verzekeren, zelfs, wanneer er een strijd mocht ontstaan van Engeland alleen met een der middellandsche zeemogendheden. De su perioriteit zal grooter zijn, wanneer de Brit sche en Fransche vloten in samenwerking optreden. LONDEN 16 Maart. In vex-band met de ontwikkeling van de situatie in het voormalige Tsjecho-Slowakije, zijn in het Lagex'huis hedenavond aan Cham berlain verscheiden vragen gesteld. Een der belangrijkste antwoorden, die de Britsche minister-px-esident gaf, was zoo meldt United Press de verkla ring, dat de regeering de mogelijkheid overweegt, den Britschen ambassadeur te Berlijn te verzoeken, naar Londen terug te keeren om vex-slag uit te brengen. De serie van vragen werd geopend door den leider van de Labour-oppositie Attlee, die zeide: „Mag ik den eerste-minister vx-agen, of hij over den toestand in Midden-Europa andere bex'ichten ontvangen heeft dan de pers heeft medegedeeld en of hij over de gebeurtenissen in Tsjecho Slowakije eenige mededeeling van de Duitsche regeering ontvangen heeft?" Chamberlain: Wij hebben eenige tele grammen ontvangen, die de berichten in de pers bevestigen en die gisteren aan het Huis wei-den medegedeeld. De Britsche ambassadeur te Berlijn heeft gisteren den staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken ontmoet, maar wij hebben geen officieele mededeeling van de Duitsche regeering ontvangen. Sinclair (libex-aal): Heeft de Britsche re geering bij de Duitsche regeering eenig protest ingediend tegen den inval in Tsjecho Slowakije? Chamberlain: Neen, dat hebben wij niet gedaan. Sinclair: Ligt het in het voornemen, bij de Duitsche regeering te protesteeren? Chamberlain: Hierop kan ik niet ant woorden zonder eei-st een schriftelijke vraag ontvangen te hebben. Mander: Heeft de minister-president eenige bevestiging ontvangen van het bericht, dat Tsjecho Slowakije in het Duitsche rijk is opge nomen en dat alle Tsjechen Duitsche onder danen zijn? Chamberlain: Ik heb gehoord dat er een proclamatie is afgekondigd, maar heb geen officieel bex-icht ontvangen. United Press meldt met betx-ekking tot 't boven staande uit Londen: In gewoonlijk goed ingelichte bron nen alhier verluidt, dat de Engelsche en Fransche regeeringen ovei-eengeko- men zijn hun ambassadeurs uit Berlijn terug te roepen, zooals men het offi cieel noemt „om rapport uit te bren gen", maar in werkelijkheid als pro test tegen de actie van Duitschland. Naar vernomen wordt is Coulondre reeds in Parijs. Hij zal voorloopig niet naar Berlijn terugkeex-en. Het Tsjechische goud te Londen. In het Lagerhuis verklaarde Sir John Simon gisteren: „Tot dusver is nog geen verzoek ingekomen voor de overdx-acht der goudreserve van de Nationale Bank van Tsjecho Slowakije." ver klaarde Sir John Simon, de Britsche minister van Financiën, in antwoord op een desbetx-ef- fende vraag in het Lagerhuis. „Ik heb evenwel aan de Bank van Engeland vex-zocht, geen bui tengewone transfer van Tsjecho Slowaaksch Reuter meldt uit Sighet, dat de regee ring van Roethenië vóór haar val, een wanhopig beroep heeft gedaan, zoowel op Roemenië als op Duitschland de on afhankelijkheid van Roethenië te bewa ren. Deze mededeeling werd ontvangen van leden der Roetheensche regeering, die naar Sighet (Roemeensche grens) zijn gevlucht Het antwoord van Duitschland aan de regeering van Wolosjin, was, dat Duitsch land niet geneigd is actieve stappen te nemen om de onafhankelijkheid der Karpathische Oekraïne te handhaven, waar de Hongaren reeds de grens over waren getrokken. Mgr. Wolosjin heeft toen hij in gezelschap van andere ministers op weg was naar Roemenië ge poogd, van de autoriteiten te Sighet gedaan te krijgen, dat zij zouden bemiddelen bij de Roe meensche regeering, opdat deze troepen zou zenden naar Roethenië. Ook die stap is mislukt De Roemenen nemen slechts verdedigings maatregelen ter versterking van hun grenzen. Vernomen wordt, dat Wolosjin in Roemenië zal blijven, terwijl de andere Roetheensche mi nisters naar Joego-Slavië zullen worden door gezonden. Gisteravond om zeven uur hebben de Hongaarsche troepen de Roetheensche stad Chust bezet. Vernomen wordt, dat gisteren K.M. ten Zuiden van de Poolsche grens gelegen plaatsje Also-Verecke een hevig vuurgevecht heeft plaats gevonden tusschen de in Roethenië oprukkende Hongaarsche troepen en Karpatho- Oekraïnsche gardisten. De Oekraïnsche gardis ten, die in loopgraven in stelling waren gegaan, ontvingen de oprukkende Hongaren met zwaar machinegeweex-vuur. De Hongaren gingen tot den aanval over en dwongen door een met suc ces uitgevoerde omsingelingsmanoeuvre den tegenstander tot den terugtocht. Poolsch-Hongaarsche ontmoeting. Donderdagmiddag heeft zich volgens het Poolsche telegx-aafagentschap in het plaatsje Kli- miec (Oost-Karpathen) een ontroerende betoo ging van Poolsch-Hongaarsche broederschap voorgedaan ter gelegenheid van het herstel der gemeenschappelijke grens tusschen de beide sta ten, na een onderbreking gedurende 166 jaar. De eerste Hongaarsche patrouille, welke den grenspaal naderde, riep in het Poolsch: „Leve Polen"; waarop een eerecompagnie van het Poolsche leger, onder leiding van generaal Bo- ruta Spiechowicz antwooi-dde met de kreet: „Leve Hongarije". De Poolsche generaal drukte den commandant der patrouille stevig de hand en bracht hem de accolade. Er werden door de commandanten hartelijke toespraken gehouden, waarin volgens het P.A.T. uiting werd gegeven van vreugde over de ver wezenlijking van een eeuwenctjden wensch der beide landen een gemeenschappelijke grens te bij het zes krijgen. goud of saldi te verrichten, zonder dat zij over leg met de regeering heeft gepleegd". (Applaus). Deze verklaring, aldus United Press, is in de Londensche City met gemengde gevoelens ontvangen. Zij heeft bezorgdheid gewekt bij hen, die zich afzijdig willen houden van de moeilijkheden in Centraal-Europa, doch wordt toegejuicht door het strijdlustige deel der City, dat trouwens de meerderheid vormt. Terwijl de „Evening Standard" een beslag op het Tsjechische goud bepleit, gaat „Finan cial News" nog verder en betoogt, dat de Bank van Engeland moet weigeren, goud voorraden van een veroverd land af te staan. Het blad wijst er op, dat te dien aanzien reeds een precedent bestaat, nl. het goud van Tsaristisch Rusland, dat de Britsche regeering steeds geweigei'd heeft aan de Sovjet-regeering af te staan. „De kleine landen in Europa zullen zich eenigszins veiliger voelen, indien zij weten, dat hun bezit te Londen in veilige handen is", zoo besluit het blad. Behalve goud van de Tsjecho Slowaaksche Nationale Bank bevindt zich te Londen 5 a 6 millioen aan deposito's van Tsjecho Slowaak sche particuliere banken. In bankkringen is men van ooi'deel, dat ook deze activa niet mo gen worden vrijgegeven, althans niet zoolang geen redelijke regeling is verkregen van de Tsjecho Slowaaksche buitenlandsche schuld. PROGRAMMA ZATERDAG 18 MAART 1939. HILVERSUM I, 1875 M. en 301.5 M. VARA-Uitzending. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.15 Berichten). 1.15 VARA-Orkest. 2.00 Cau serie „De fabrieksarbeidersbond gisteren, van daag en morgen". 2.20 Pianoduetten 2.50 Gra mofoonmuziek. 3.00 Reportage. 3 30 Residentie orkest, de Stem des Volks, en solisten (Opn.) 4.354.50 Esperanto-uitzending. 4.55 Residentie orkest. 5.30 Filmland. 6.00 Orgelspel (Opn.). 6.28 Berichten. 6.30 Groningsch programma. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 „Nederlanders in Amerika", muzikaal programma. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A.N.P., VARA- Varia. 8.20 VARA-Orkest. 9.00 Toespraak „En nu doorzetten!" 9.15 „En nu.... Oké. 10.30 Be richten A.N.P. 10.40 Community-singing (Opn.) 11.00 De Ramblers. 11.3012.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM II, 415.5 M. KRO-Uitzcnding. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 Gra mofoonmuziek. 12.30 Het Peregrinos-orkest. (1.001.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gi'amofoonmuziek. 2.45 Kin deruurtje. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Esperan- tonieuws. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gra mofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „De goedkoope apotheek". 7.35 Ac tueel* aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P., mededeelingen. 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.40 De KRO- New Style Artists, Bela Kiss en zijn Hongaarsch orkest, „The two Western Minstrels", en solisten. 10.20 „Wat nu?" 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Filmpraatje. 10.15 Gra mofoonmuziek. 11.00 Religieuze declamatie met muzikale omlijsting. 11.3012.00 Gramofoon muziek. DROITVVICH, 1500 M. 11.20 Het BBC-Northern-Ireland-orkest. 12.20 Orgelspel. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Het Aston Hippodrome Orkest. 2.20 Orgelspel. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.055.00 Sportreportages. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.20 Ambrose en zijn orkest. 6.20 Berichten 6.50 Sportpraatje. 7.05 Cello en piano. 7.50 Actueele uitzending. 8.20 Music-hall-programma. 9.20 Bex'ichten. 9.45 Amerikaansch nieuws. 10.00 Het BBC-Theater- orkest en soliste. 11.05 Declamatie. 11.20 Jack Jackson en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 9.0010.00, 10.25 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.05 Richard Blareau's orkest. 2.50 en 3.35 Zang. 3.50 Gramo foonmuziek. 4.05 Zang. 5.05 Cellovoordracht. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Koorconcert. 7.20 Jean Granger's orkest. 8.35 Pianovoordracht. 8.50 Opera-uitzending, 12.0512.50 J. Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Willi Stanke's orkest. 7.50 Danziger Landesorkest. 11.20 Mili tair orkest en koor. 1.30 Gi'amofoonmuziek. 3.20 Hermann Hagestedt's oi'kest en solisten. 5.35 Gramofoonmuziek. 6.30 Winterhulp-programma. 7.30 Gevarieerd programma. 9.35 Gramofoon muziek. 11.20 Hermann Hagestedt's orkest, schrammelensemble, en solisten. 1.202.20 Het Omroepox'kest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.55 en 1.30 Het Radio-orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.55 Mu sette-ensemble. 3.30 Kamermuziek m.m.v. soliste. 4.20 Gramofoonmuziek. 5.35 en 5.55 Het Om- roepdansorkest. 6.35 en 7.35 Gramoofonmuziek. 8.20 Het Omroeporkest. 8,50 Cabaretprogramma. 9.35 Vervolg concert. 10.30 Het Omroepdans- orkest. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Zie Keulen. 9.20 Berichten. 9.40 Viool en piano. 10.05 Bex'ichten. 10.2011.20 Het Omroep- kleinorkest.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9