S teel iu 't fleet H, BelgiëNederland. ZATERDAG '18 MAART 1939 HA ARE EM'S DAGEEAD 5 Een tegenvaller voor het lersche rugby-team In de laatste minuten door Wales verslagen De Western Province kwam er niet aan te pas Cricket als middel tegen slapeloosheid lersche Vrijstaat tegen Hongarije Biljarten over drie ban den Te weinig athleten Twee veteranen boksen. De stuurman van een roeiploeg moet niet te zwaar en dus niet te groot zijn. Maar Massey, de stuurman van Oxford is wel van ongewoon vestzakformaat. Toch zal hij het hoogste woord hebben als zijn ploeg op 1 April tegen Cambridge roeit. In 1899 slaagde het lersche rugby-team er In, achtereenvolgens Engeland, Schotland en Wales te verslaan en daardoor niet alleen het „intarnationale" kampioenschap, doch tevens de „triiple crown" te winnen. Deze „drievoudige kroon" is een titel, die inhoudt, dat de drager alle drie tegenstanders heeft overwonnen en geldt als de hoogste eer, die een vertegenwoordigende landsploeg in het Grcot-Britsche internationale tournooi kan behalen. Nu is het merkwaardig, dat, ofschoon Ier land sindsdien, derhalve in de laatste veertig jaar, zesmaal zoowel Engeland als Schotland in hetzelfde seizoen overwon en dus een prachtige kans op „de kroon" had. even- zoovele malen in de laatste match tegen Wales het onderspit moest delven. Ook dit keer was dit het geval en de teleurstelling is des te grooter, omdat de Ieren te Belfast voortdurend sterker waren dan de Welshmen, die er slechts door uitstekend, zij het dan ook „hard" scrummaging in slaagden een score te voorkomen. Vijf minuten voor het einde zorgde Wales voor de verrassing; Davies pikte een lossen •bal op en gaf zijn team met een „dropped goal" een 40 voorsprong. En alsof dit nog niet genoeg was, scoorde dezelfde speler in de allerlaatste minuut een „try", daarmede den eindstand op 70 brengend, Het resultaat is een groote teleurstelling voor Ierland, maar men dient niet te ver geten, dat de overigens degelijk en enthou siast werkende voorwaartsen in één belangrijk onderdeel in de scrums, te kort schoten. De Welshmen wisten uit de 76 scrums niet min der dan 45 maal den bal te veroveren, wat natuurlijk een groot voordeel gaf. De ranglijst ziet er als volgt uit: Wales 3 2 0 1 186 4 Ierland 3 2 0 1 17—10 4 Engeland 2 10 1 3—6 2 Schotland 2 0 0 2 6—23 0 Indien de Engelschen den laatsten wed strijd tegen Schotland winnen, deelen zij den titel met Ierland en Wales. Het cricket-elftal van de Western Province Is het slachtoffer geworden van het ..perpe tuum mobile", waarmede de vijfde en laatste testmatch in ZuidAfrika bijna kan worden vergeleken. Want als de boot naar Engeland niet op stoom had gelegen en de spelers niet tijdig voor het begin van het seizoen aldaar terug hadden moeten zijn. dan was er nog een elfde dag aan toegevoegd. De wedstrijd van de Engelschen tegen de Western Province had op 11 Maart, dus vorige week Zaterdag al moeten beginnen, maar de betrokken Afri- kaansche spelers zullen nu vier jaar moeten wachten, wat in de moderne cricket-tijdreke- niet eens erg lang is. De eenige, die met dit Marathon-cricket onverdeeld verheugd was, is de penning meester. die een recette van bijna 5000 pond sterling mocht stellen. Wij persoonlijk begrij pen niet. dat er gedurende de laatste dagen van deze vertraagde film nog menschen wa ren. die lust gevoelden om te komen kijken, al was het vertoonde zonder twijfel een uit stekend middel tegen slapeloosheid. In totaal werd er ruim 45 uur gespeeld: Hammond, toch zeker iemand, die wel criciket. kan spelen had 5H uur noodig voor zijn 140 runs. maar Gibb overtrof hem door meer dan 7 uur aan het wicket te blijven voor 120 pun ten waaronder slechts één enkele vier. Zelfs op den laatsten dag werden er in de zeven kwar tier voor de lunch maar 82 runs gescoord, een tempo, dat in onzen Haarlemschen Cricket Bond dikwijls gemakkelijk wordt overtrof fen. Er is echter één lichtpunt: een dergelijke langademige wedstrijd zou in ons land niet mogelijk kunnen zijn, omdat het voetbal seizoen hier zoo lang duurt, dat de cricketers tijd te kort zouden "komen om de match tot een einde te brengen. Het voetbal-elftal van den Ierschen Vrij staat speelt Zondag as. te Cc.rk tgen Honga rije. Gezien het feit. dat de Ieren de beschik king zullen hebben over enkele landgenooten, die voor Engelsche League-clubs uitkomen, maken zij een goede kans op de overwinning Het vijftal Engelsch-Ieren bestaat uit: den keeper Mackenzie (Southend United), die destijds aan den Schoterweg tegen het B-eiftal speelde, den back Gorman van Brent ford den spil Turner van West Ham, den linksbinnen Madden van Birmingham, een goalgetter bij uitnemendheid, en den links buiten Carey van Manchester United. Voor het Nederlandsch biljartkampioenschap eerste klasse over drie banden, waarvan de titelhouder Arie Bos van de voorwedstrijden is vrijgesteld, hebben behalve deze speler elf candidaten ingeschreven. Het zijn de Am sterdammers Sweering, Drukker. Geestman. Lambermond, Buitenkant en Gobitz, de Hage naars Petersen, de Ruyter en Schmidt, als mede de Rotterdammers Sengers en Cohen. De eindwedstrijden tusschen Arie Bos en de zeven best geplaatste deelnemers worden van 1316 April ek. in het clublokaal van de vereeniging „Kras" gehouden. Op de jaarlijksche algemeene vergadering van de K.NA.U. heft de voorzitter o.m. ver teld, dat Nederland het laagste percentage athletiekbeoefenaars heeft. In Zweden, waai de bevolking half zoo groot is, is het aantal athletiekvereenigingen grooter dan in ons land het aantal actieve beoefenaars. Dat zijn toch wel gegevens, die voor zichzelf spreken en daarom zou men zich meer kunnen ver heugen, wanneer in plaats van 420 nieuwe donateurs in 1938, eenzelfde aantal athleten zich had opgegeven. Maar nog steeds vinden veel Hollandsche jongelui het een bezwaar, dat zij, om met suc ces aan wedstrijden te kunnen deelnemen, regelmatig en nauwgezet moeten trainen, met ontzegging van het sigaretje en het glaasje bier. De twee veteranen, Len Harvey, die 32 en Larry Gains, die 38 jaar oud is, zullen in Ilar- ringay-Stadion om den zwaargewichttitel van het Britsche Rijk boksen. Eerstgenoemde heeft reeds een pugilistieke loopbaan van 17 jaar achter den rug. terwijl zijn tegenstander 13 jaar geleden voor het eerst den ring be trad. Zoowel de leeftijd als het aantal jaren, dat dit tweetal zich op het voorste plan heeft kunnen handhaven, vormt een uitzondering in de bokswereld. Het is tevens het bewijs, dat de kwaliteit van de jongere boksers is achter uitgegaan, waarover wij nog kort geleden schreven. Gains heeft in 1926 Max Schmeling in de tweede ronde door knock out overwonnen en in 1930 onderging Phil Scott hetzelfde lot Zelfs slaagde deze Canadeesche neger er in op punten van Primo Camera te winnen. Tegen den zes jaar jongeren Harvey, die nog steeds snel is en over een behoorlijken stoot beschikt, maakt Gains echter thans geen kans meer en de match zal dan ook wel vroegtijdig door knockout of door interventie van den scheidsrechter worden beslist. HENGELEN. „TUSSCHEN HET RIET Om alle verschil van meening onder de Sport- visschers omtrent verlenging van gesloten tijd voor het visschen op snoek uit den weg te rui men, wordt medegedeeld dal dit voorjaar geen verlenging verleend wordt. De gesloten tijd voor snoek is dus van 16 Maart tot en met 31 Mei, óók voor de beroepsvischers. De hindernis is met succes genomen en de jockey omhelst zijn paard ervoormaar niet geheel vrijwillig en het zandruiterschap zal h{j iliet ontkomen. DAMES-HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Eerste klasse: HilversumB.D.H.C. Tweede klasse A: De StaartGooi II. VictoriaH.CM. Tweede klasse B: StrawberriesH.D.M. n (beslissingswedstrijd Derde klasse C: Amsterdam IVBe Fair II. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. UnionRood Wit. OM DEN JANETTE WALENBEKER Gooi—B. H. V. H.H.IJ.C.T.H.O.R. HD.M.Amsterdam n. H.O.C.BJXH.C. n GroningenP.W. OM DEN AMSTERDAMBEKER. ZandvoortIjsvogels. H.H.LJ.C. II—Quick. HOCKEY. Kon. Ned. Hockevbond. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Eerste klasse: H.O.C.—Hilversum. T.O.G.O.—HD.M. B.M.H.C.—Gooi Promotic klasse A: ZandvoortS tra wberries Derde klasse C: Zandvoort 2Leiden 3. V.C.L.B.M.H.C. 4. Derde klasse D: KraaienHurley. F.A.H.C. 2—H.B.S. 2. Alkmaar 2Ijsvogels. Vierde klasse E: Alkmaar 3Amsterdam 7. Zandvoort 2Amsterdam 6. J. D. TRESLING-BEKER.. Vierde ronde: Hilversum 4—B.M.H.C. 2. KON. NED. KORFBALBOND DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Voor de beide tweede klassen, waarin Haarlemsche twaalftallen spelen, zijn de kampioenen al bekend, n.l. D.E.D. en O.K. In 2 B zal T.H.B. degradatie-wedstrijden moeten spelen. In 2 C komen daarvoor nog in aan merking Oosterpark en K.V.D. In 2 B worden Zondag gespeeld Archipel- Blauw Wit 3. Archipel is sterker. VestaA. W ontloopen elkaar wemig. Rohda heeft in de wedstrijd Groen GeelRohda de beste kan sen. In 2 C wint Blauw Wit 2 van K.V.D. O.K. gaat naar Z.K.V. en zal haar handen vol hebben aan de Zaansche ploeg. B.E.P.W.K. 2 konden de punten wel eens verdeelen. In 3 B verschillen AD.O.S. en Z. K. V. 2 al heel gering. Haarlem gaat naar Blauw Wit 4 dat het Haarlem-team niet gemakkelijk zal maken. In 3 D ontvangt Togo N. Flora. Beide kunnen twintig punten krijgen, dus aan spanning zal het niet ontbreken. S.V. 2 kan te Amsterdam winnen van K V. D. 2. HAARL. KORFBALBOND DE SE1NIORENWF.DSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Voor de eerste klasse gaat N. Flora 2, dat in twaalf wedstrijden acht punten verzamel de, naar O.K. 4, dat in hetzelfde aantal wed strijden veertien punten veroverde. De uit slag kan dus niet twijfelachtig zijn. Voor de tweede klasse wint Aurora 2 dat Meerlebosch 2 ontvangt. Haarlem 3 speelt tegen Aurora 3. A.V. 3 verliest van de Zwaluwen. Voor de derde klasse gaat O.K. 7 naar Aurora 4. De gastheeren winnen. Bekerseries en lagere series. Voor Zondag zijn reeds vastgesteld: Palvu I—O. K. 5 (bekerseries) Animo- Ready 2Palvu 2 en Aurora 5Oosthoek 2 (lagere series). HANDBAL. DE WED STRIJDEN VOOR ZONDAG. Dames: le klasse: 10.45 ConcordiaCarna. 3.45 A.D.A.—Zeeburg. 2.45 Kracht en Vriendschap—Turno. 12.30 D.O.S.—Simson. 2e klasse: 10.— Zaanland—Lijnden. 2.Rapiditas IIConcordia n Heeren: le klasse: 2.30 AtlasNiloc. 3.15 RapiditasLijnden. 3.45 SimsonTurno. 10.45 OlympiaD.O.S. 2e klasse: 10.30 ConcordiaConcordia Z. 11.ZaanlandLijnden II. De meest belangrijke wedstrijd is ongetwij feld die tusschen A.D.A. en Zeeburg. De ver liezer van dezen wedstrijd zal vermoedelijk dan wel uitgeschakeld zijn voor een kans op de eerste plaats. Rapiditas zal het meest bij een gelijk spel gebaat zijn en zal dan ook veel belang bij dezen uitslag hebben. Concordia zal het thuis wel tot een over winning brengen, evenals Turno, dat wel de punten op de hekkesluiters zal weten te ver overen. In de heerenafdeeling speelt Rapiditas thuis tegen Lijnden; indien volledig geven wij haar een kleine kans op de overwinning! Niloc. dat reeds kampioen is, zal Atlas er wel met flinke cijfers onder weten te houden, waardoor de kansen van Atlas, om aan degradatiegevaar te ontsnappen weer kleiner worden. Simson—Turno en Olympia—D.O.S. zullen wedstrijden worden tusschen gelijkwaardige ploegen, waarbij een voorspelling uiterst moeilijk is. In de tweede klasse spelen de reserves van Rapiditas tegen Concordia n, Lettende op de overwinning van Zondag, geven wij wederom aan Rapiditas de beste kans. Verder speelt Zaanland tegen Lijnden, waardoor wellich' reeds nu de beslissing zal vallen, welke van de beide clubs zich kampieen mag noemen. In de heerenafdeeling heeft eveneens de strijd tusschen voornoemde clubs plaats, vermoedelijk zal Lijnden n hier wel zege vierend uit den strijd te voorschijn komen De Concordia-reserves hebben een moeilijke opdracht uit te voeren, om een zoo gunstig mogelijk resultaat te bereiken tegen Concor dia uit Zaandam. VOETBAL. De zestigste ontmoeting. De zoogenaamde officieuze ontmoetingen mee gerekend, zullen de vertegenwoordigende elf tallen van België en Nederland elkaar morgen voor de zestigste maal ontmoeten. We hebben al meermalen over de geschiedenis van deze wed strijden, die in elk seizoen het hoogtepunt van deze wintersport waren, bijzonderheden ge schreven. Alleen hier dus nog even de herinne ring, dat de eerste wedstrijd in Nederland plaats had op 14 Mei 1905 op het oude Schuttersveld te Rotterdam. „Wij" wonnen toen met 40; de eerste ontmoeting in België werd gespeeld op 30 April van genoemd jaar, dus veertien dagen vroeger. Ook toen wonnen de Hollanders met 41. Trouwens, nog steeds heeft Nederland een grooten voorsprong; van de zestig wedstrijden won het er 31 en speelde 11 gelijk; ook aan ons aantal goals Runnen de Belgen nog niet tippen: Oranje precies 150 en de „roode duivels" 104. We kunnen dus altijd nog een stootje verdragen! De laatste wedstrijd had plaats op 3 April 1938 met een 11 gelijk spel als resultaat. Het zal voor de Belgen, die morgen weer met een aantal geroutineerde krachten op het terrein te Antwerpen zullen verschijnen, een vreemde gewaarwording zijn, dat ze hun aloude tegen standers Van Heel en Paauwe niet in het Oranje elftal zullen zien, maar als ze aan de kranige 32 overwinning denken, die onze landgenooten een paar weken geleden op de sterke Hongaren wisten te behalen, zal hun de schrik toch wel even om het hart slaan; met die plaatsvervan gers schijnt dus toch ook geducht rekening te moeten worden gehouden! „Toch zal het voor het Nederlandsch elftal Zondag moeilijk zijn, tegen de Belgen een eer vol resultaat te behalen", zoo zei de heer Her berts in zijn gebruikelijke speech op het V.U.C.- veld na de laatste training van het Nederlandsch elftal. Het zal voor onze spelers moeilijk zijn om hun spel tot volle ontplooiing te brengen, want het is een zeer geroutineerd elftal, dat wij tegenover ons krijgen, een elftal, dat zal trach ten ons de kroon van de overwinning op de Hon garen van het hoofd te stooten. Alleen als ge met vol enthousiasme in het veld gaat en door de eerste aanvallen der Belgische voorhoede niet laat overrompelen, is het mogelijk, om van de roode duivels te winnen". Onze jongens zijn dus gewaarschuwd door iemand, die het weten kan, al vermoeden we dat ze deze waarschuwing heusch niet noodig heb ben. Wij zijn. wat den uitslag betreft, lang niet pes simistisch en hopen weer op een fiksche over winning. De elftallen worden als volgt tegenover elkaar opgesteld: BELGIë Fiévez. Badjou, Paverick, Van Calenberg, Van Alphen, Stijnen, Henry, Voorhoof, Capelle, Braine, Isemborghs. NEDERLAND De Harder, Smit, Schubert, Vente, Van der Veen, Anderiesen, Stam, Caldenhove, Blomvliet, Van Male. Drager, Reserves voor ons land zijn: Dijkstra, Van Ierland, Bonsema en J. C. de Harder; voor Bel gië: Deraedt, Homblé, Ceuleers en Lamoot. In overleg met den Kon. Belg. Voetbalbond is besloten invallers toe te slaan, echter alleen de doelverdedigers in den geheelen wedstrijd en ten hoogste twee van de overige spelers in de eerste veertig minuten. De door eiken Bond aan te wijzen geneeskundigen zullen echter uitdruk kelijk moeten constateeren, dat de uitgevallen speler wegens een blessure niet in staat is ver der te spelen. De wedstrijd begint pas te tien minuten voor half vier (Nederlandsche tijd); het radioverslag vari den heer Hollander begint te kwart over drie. Scheidsrechter is de Franschman Delasalle. Natuurlijk zullen we weer als gewoonlijk on middellijk na afloop den rust- en eindstand pu- bliceeren, met de namen van de Nederlandsche spelers, die keeper Badjou hebben kunnen pas seren. SCHAKEN. DE BONDSWEDSTRIJDEN VAN DEN K. N. S. B. Het bestuur van den Noord-Holl. Schaak bond heeft eenigen tijd geleden het voorstel gedaan de jaarlijksche nationale wedstrijden van den Kon. Ned. Schaakbond ditmaal In Haarlem te houden. Het hoofdbestuur heeft thans dit voorstel overgenomen en zal het op 1 April a.s. in de vergadering van den Bondsraad in behandeling brengen. Er zijn geen andere aanvragen voor dit jaar bin nengekomen. De beslissing van den Bondsraad is dan ook niet moeilijk te voorspellen. De voorbereidende werkzaamheden voor deze zeer belangrijke wedstrijden worden verricht door het bestuur van den Noord-Holl Schaakbond. Het ligt in de bedoeling, den wedstrijd te doen plaatshebben van 21—26 Augustus a.s. in Hotel „De Leeuwerik" te Haarlem. In samenwerking met de vereeniging ..Haar lem's Bloei" zal den deelnemers het verblijf in Haarlem zoo aangenaam mogelijk gemaakt worden. Men overweegt bijv. een excursie naar de Hoogovens of naar de Papierfabrie ken te Velsen. Wanneer wij teruggaan in de schaakge schiedenis, dan blijkt, dat in 1908 de bonds wedstrijden van den Ned. Schaakbond (toen nog niet Koninklijk) voor het eerst in Haar lem werden gehouden in een der zalen van Café-Restaurant Brinkmann aan de Groote Markt. Op de algemeene vergadering van den Ned. Schaakbond van 26 Juli 1908 bleek, dat in dien tijd de Bond met groote moeilijk heden te kamen had doordat behalve de be staande Bond de Nieuwe Nederlandsch'5 Schaakbond bestond, een versn'opering van krachten met zich brengend. Onder leiding van Mr. Ch. Enschedé echter is korten tijd later een fusie tusschen beide bonden tot stand gekomen. Den dag na de vergadering begonnen de wedstrijden. De bepalingen, die hiervoor golden. zijn vrijwel dezelfde, die thans nog gelden. Gespeeld werd in hoofd eerste, tweede en derde klasse. Onder de 35 deelnemers waren veel groote figuren uit dien tijd. terwijl ook het jeugdige Haarlemsche kwartet Ni.is.senPutsHoogeveenRustige aan den wedstrijd (in de eerste klasse) deel nam. Eerst in 1919 werden de bondswedstrijder voor de tweede maal in Haarlem gespeeld in het toenmalige Brongebouw. Velen, die in 1908 meespeelden.' gaven ook nu acte de présence. Ook Dr. Max Euwe nam toen aan den wedstrijd deel: hij behaalde den eersten prijs in de hoofdklasse A. Als Haarlemsche orijswinnaars vermelden wij nog: Mr. Silvain Groen (eerste prijs hoofdklasse C>: R. Sij- bolts (tweede prijs eerste klasse A): J Hooge veen 'eerste Drijs eerste klasse B)J. M. v. d Wal 'tweede prijs eerste klasse B); D. Groen 'eerste prijs tweede klasse); J. C. Tierie 'tweede prijs tweede klasse) en J. Klaver 'derde prijs tweede klasse). Als bijzonderheid werd tijdens deze schaakweek door Rèti een blindensimultaanséance gegeven aan 25 bor den. warvan hij er 12 won 9 remise maakte en drie verloor (o.a van den Haarlemmer Busé). Dit jaar zal het voor de derde maal zijn, dat het jaarlijksche schaakevenement te Haarlem plaats heeft. In verband met de gunstige ligging is het zeer waarschijnlijk, dat het maximum aantal deelnemers, dat tot heden werd bereikt (1937 Hilversum: 137) verre, zal worden overschreden. Men rekent thans op een deelneming van ongeveer 200 schakers, te meer, daar een subsidieregeling door het bestuur van den Noord-Holl. Schaak bond wordt overwogen ter tegemoetkoming in de reiskosten van de deelnemers uit ons district voor de veraf gelegen clubs. Te Am sterdam maakt men reeds plannen om het vervoer der schakers per speciale autobus sen te doen plaatsvinden, zoodat van die zijde ongetwijfeld een zeer groot aantal deelnemers te verwachten is. Om het Dameskampioenschap van Nederland. Sedert 1935 wordt gelijk met de bondswed strijden een wedstrijd gespeeld om het dameskampioenschap van Nederland. Het maximum aantal deelneemsters hiervoor is 8. Het vorig jaar was het noodig ook een re serve klasse in te stellen. In 1935 te Middel burg werd dit kampioenschap behaald door mevrouw C. Roodzant, die ook in 1936 te Utrecht beslag op den titel legde. In 1937 te Hilversum wist echter mej. F. Heemskerk zich van de eerste plaats meester te maken. Het vorig jaar in Groningen won Mevrouw Roodzant haar titel weer terug. Ook voor deze wedstrijden zal de belangstelling dit jaar on getwijfeld weer toenemen. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat in vroeger jaren om geldprijzen werd gespeeld; tegenwoordig worden uitsluitend kunstvoor werpen beschikbaar gesteld. Het aantal prij zen is echter hetzelfde gebleven voor iedere groep n.l. gelijk aan de helft van het aantal deelnemers. H. S. G—MAX EUWE. A.s. Zondagmiddag 12 uur zal in het ge bouw van de Chr. Jongemannen Vereeniging een wedstrijd gespeeld worden door de eerste tientallen van het Haariemsch Schaakge zelschap en van de Amsterdamsche club ..Max Euwe". Daar het Haariemsch Schaak gezelschap de eenige club in Haarlem en omstreken is, die in de competitie van den Kon. Ned. Schaakbond uitkomt, belooft dit een interessante wedstrijd te worden. MOTORSPORT. A. N. W. B. TOCHT MF.T ONBEKENDE BESTEMMING. Ook dit jaar organiseert de A. N. W. B. weer een tocht met onbekende bestemming voor automobilisten en motorrijders; het traject is in het Noord-Oosten van ons land uitgelegd. De route zal weer door vele aan natuurschoon rijke oorden gaan; het groote aantal start plaatsen vergemakkelijkt de deelneming. De tocht wordt gehouden op 10 en 11 Juni; de voorloopig vastgestelde startplaatsen zijn: Zwolle, Meppel, Assen, Groningen, Almelo, De venter, Amersfoort en Zeist. DAMMEN. LEDENVERGADERING HAARL. DAMCLUB. Maandagavond 24 April zal de Haarlemsche Damclub in haar clublokaal een algemeene ledenvergadering houden. z Op deze vergadering zal de agenda van de jaarvergadering van den Ned. Dambond be handeld worden. HULDIGING CLUBKAMPIOENEN HAARLEMSCHE DAMCLUB. Maandagavond 3 April zal in het club lokaal der Haarlemsche Damclub de huldi ging plaatshebben van de clubkampioenen 1937'38 der Haarlemsche Damclub. Ter gelegenheid hiervan zal door den hoofdklasse clubkampioen der Haarlemsche Damclub J. B Sluiter Jr. een simultaanséance worden gegeven voor leden en donateurs der Haarlemsche Damclub en voor niet-leden der vereeniging. Tevens zullen dien avond de in de wed strijden om de clubkampioenschappen be haalde prijzen, alsmede de topscorer-medail les worden uitgereikt.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10