HAND TAILORED HEEREN COSTUMES PARKSTRAAT 13. Ochtendbeurs Amsterdam Weber ONTLASTINGPILLEN V R IJ DAG 24 MAART 1929 HAARLEM'S DAGBLAD 2 HET TOONEEL Gezelschap Saalborn-Parser. Nadat ik „Parkstraat 13" in Amsterdam heb gezien, heeft Evelyn Schratt al meer dan 80 maal het zoo gevarieerd gezelschap bij haar op bezoek gehad, is haar soiree door den moord op den naar haar dingenden gast verstoord, heeft Lau Ezerman in de gedaante van den inspec teur van politie Marquards het onderzoek ge leid, zijn gastvrouw en gasten meer dan 80 maal ook van den moord verdacht geweest en is de eigenlijke dader van het slot van het stuk vrij willig van het leven gescheiden, omdat hij an ders wellicht op den electrischen stoel inplaats van in een gemakkelijke fauteuil den laatsten adem zou hebben uitgeblazen. Het gezelschap Saalborn-Parser heeft dus van deze „thriller", waarin overigens niet zoo hevig „gethrild" wordt, nog al pleizier gehad. Ook hier was tamelijk veel belangstelling voor de opvoering en blijkens het hartelijk applaus toon de het publiek zich heel tevreden. 'Carla de Raet heeft de rol van Evelyn Schratt al meer dan 80 malen gespeeld, en even veel malen i: zij van de zwaarste misdrijven verdacht ge weest. Van de gasten heeft Louis Saalborn als de oude Dr. Eiken wel weer het allerbeste spel gegeven, hierin bijgestaan door Bob van Leer- sum als de Brazilliaansche minnaar en Ferd. Sterneberg als de opgeblazen „m'as-tu-vu"- acteur. Maar het grootste lachsucces is steeds en was ook gisteren voor Hans Kaart, die den jongen van de vlakte ook werkelijk grappig speelt. J. B. SCHUIL. De verbouwing van het Stadhuis. Tijdelijke verandering der bureaux. De aanbouw van den nieuwe vleugel van het Haarlemse he Stadhuis is thans zoover gevorderd dat men begonnen is aan de ver bouwing van het gedeelte waar eenige af- deelingen van de secretarie gevestigd wa ren. Als gevolg daarvan hebben deze afdeeelin- gen tijdelijk een andere huisvesting gekregen en is de toegang tot de eerste afdeeling ver anderd. De toestand is nu als volgt: De hoofdingang van het Stadhuis op de Groote Markt is toegang tot de volgende al- deelingen: 2e Afdeling, Militaire Zaken. 5e Afdeeling, Onderwijs. 7e Afdeling Oipenbare Werken en Bedrijven 8e Afdeeling, Personeel en Pensioenen Centraal Magazijn. De toegang voor de overige afdeelingen is door de Pandpoort in de Zijlstraat en wel voor: le Afdeeling- Algemeene Zaken (Paspoorten. Bewijzen van Nederlanderschap, Drankwet, Ziekenhuisverzekering, enz.) 3e Afdeeling Financiën en Afdeeling Lichamelijke Opvoeding. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Op de wisselmarkt te Amsterdam scheen het hedenmorgen alsof er hoegenaamd geen bui tenlandsche politiek is, die altijd nog een aanleiding kan geven tot verwikkelingen. De stemming was tenminste zeer kalm, en de handel was daarmede in overeenstemming. De Amerikaansche dollars die het beste de po litieke evenementen weerspiegelen, waren onveranderd 1.88 3/8, op welken prijs in de open markt voldoende materiaal beschikbaar was, om in de behoefte te kunnen voorzien. Hoewel het Neder landsche egalisatiefonds wederom waakzaam was, en bereid om tot genoemden prijs dollars te verkoopen, werden met het fonds, tenminste voor zoover kon worden nagegaan, geen of slechts weinig za ken gedaan. In Britsche ponden vonden de normale omzetten plaats, waarbij werd ge handeld tegen prijzen, loopende van 8.82 1/4 tot 8.82 3/4.; en een disagio werd vernomen van omstreeks 11/16 cents voor 1 maand en 2 3/16 cents voor drie maanden. Voor Fran- sche francs bestond slechts geringe belang- steling. De prijs was vrijwel ongewijzigd op 4.98 7/84.99 3/8, met een disagio op termijn van 3/4 cents voor 1 maand en 21/2 cents voor drie maanden. Belga's waren 31.6731.71. Het disagio werd genoemd op omstreeks 22 cent voor 1 maand en 70 cents voor drie maanden. De Scandi navische deviezen werden tegen ongeveer de vorige prijzen verhandeld. Duitsche marken werden aanvankelijk geadviseerd op 75.35 75.45, doch klaarblijkelijk had men zich hier bij op een te laag peil ingesteld, want reeds spoedig werd een prijs van 75.5075.60 ge adviseerd. Duitsch bankpapier en Duitsch zilvergeld ontmoetten vraag en waren niet onbelangrijk hooger, resp. werden prijzen op gegeven van 23 en 26. Het niet-officieele effectenverkeer op de ochtendbeurs was kalm. De Amerikaansche waarden waren weinig veranderd en eenigs- zins onregelmatig. De locale aandeelen be wogen zich op het niveau, van de vorige slot- noteeringen. UKKIE WIST RAAD. Op 5 en 19 Maart j.l. werd deze alleraardigste kinderoperette van Mevr. C. E. de Vogel op mu ziek van Mevr. TidemanWij er s door den Ne- derlandschen Kinderbond opgevoerd. Het succes was zóó groot dat beide malen de schouwburg uitverkocht was en velen teleurgesteld moesten worden. Het is daarom gelukkig, dat op Zondag middag 2 April in den Stadsschouwburg een derde opvoering zal plaats hebben ten bate van het Medisch Opvoedkundig Bureau, Koninginne weg 65, dat door uitbreiding van zijl werkzaam heden deze versterking van de kas wel zeer van noode heeft. Het Comité hoopt een schouwburg vol kinde ren te zien. Er heeft zich voor dit doel een comité ge vormd onder eere-presidium van Bsse. J. W. de Vos van Steenwijk-van Royen. Presidente van het comité is Mevrouw J'. C. H. Wesstra-Mackay, secretaresse is Mej. Mr. Dr. E. C. Lekkerkerker, die als maatschappelijk werkster verbonden is aan het Medisch Opvoedkundig Bureau. LICHAMELIJKE OPVOEDING. PRINS BERNHARD BESCHERMHEER DER H. L. O. Naar wij vernemen heeft het hoofdbestuur van de Nationale Vereeniging tot bevordering der Harmonische Lichaamsontwikkeling be richt ontvangen dat Prins Bemhard het be schermheerschap der vereeniging heeft willen aanvaarden; VOOR ONS LAND ZELDZAAM VOORKOMEND BOUWWERK. Arbeiders onder water werkzaam. Onder de groote werken, welke den laat sten tijd worden uitgevoerd, om de toegangs wegen naar Amsterdam te-verbeteren, vraagt vooral de bouw van de nieuwe brug over de Keulsche Vaart de aandacht, welke de verbin ding zal vormen tusschen den toekomstigen primairen weg van Schiphol naar het Gooi en den Rijksweg AmsterdamAmersfoort. In tegenstelling toch met nagenoeg alle an- dgre bruggen in ons land, is ten behoeve van dezen brugbouw géén heiwerk verricht, en wel in verband met de zeer ongunstige bo- demgestldheid ter plaatse, waar tot op zeer groote diepte drassige veengrond wordt aan getroffen, Voor een paalfundeering zouden bij dit werk betonpalen tot een lengte van 24 a 25 M. gebruikt moeten zijn. welke speciaal gemaakt hadden moeten worden, waardoor de kosten te hoog opgevoerd zouden zijn. De Algemeene Beton-Coinpagnie te Amsterdam, welke door den Provincialen Waterstaat van Noord-Holland met den onderbouw van deze brug werd belast, heeft er daarom de voor keur aan gegeven, ditmaal gebruik te maken van caisson-fundeering. Van deskundige zijde wees men ons er op, dat dit systeem slechts zeer zelden in ons land wordt toegepast o.a. werd indertijd de Hembrug op caissons gebouwden ook werd dit systeem benut bij den bouw van de viaducten nabij het Centraal Station te Amsterdam in verband waarmede Nederlandsche firma's de kostbare installatie voor caisson-bouw niet voorradig hebben, zoodat de Algemeene Be ton-Compagnie zich hiervoor moest' wenden tot de firma dr. Ing. Paproth Co te 's-Gra- venhage, welke Duitsche ingenieurs voor dit werk naar hier liet komen. Hiewel de caisson-arbeid aan het Weesper Zandpad als het ware onder de oogen voor de voorbijgangers plaats vindt, kan de leek, die daar passeert, maar weinig waarnemen van het interessante werk. dat binnen de hou ten omheining wordt verricht. Op een eilandje, dat in de Kleusche Vaart speciaal voor dit doel werd gemaakt, heeft men den éérsten caisson, benoodigd voor den brugpeiler. gebouwd in het geheel zullen drie caissons benoodigd zijn, nl. twee voor de landhoofden en één voor den pijler wel ke een afmeting van 10 x 10 M. heeft. Daar binnen bevindt zich de werkkamer met een muimte van 10 x4 M, waarin de arbeiders werken, die den grond moeten weggraven, waardoor het gevaarte van gewapend beton, dat geleidelijk wordt opgetrokken, ruimte krijgt, om in den bodem weg te zakken De geheele pijler, welke een breedte heeft van 13.50 M., worde nl. op de werkkamer gebouwd en hoe dieper in den bodem wegzinkt, des te hoogër de toegangsschacht moet worden op getrokken. Terwijl dit geschiedt, wordt de ïuchtsTuis, waardoor de arbeiders zich naar den, onder den waterspiegel gelegen werk kamer begeven, tijdelijk in de daarvoor be stemde kraan opgehangen. In de werkkamer worden de arbeiders (die tevoren door doktoren moeten worden ge keurd en niet ouder dan 40 jaar mogen zijn) door middel van een koker van versche lucht met behulp van compressoren voorzien. Het water wordt eveneens door samengeperste lucht weggedrukt en hoewel niet meer dan een 5-tal mannen bezig is om den bodem weg te graven, welke grond met behulp van een Uier in emmers omhoog wordt getrokken en naar buiten worde gestort, heeft het werk zulk een vlot verloop, dat het enorme beton nen gevaarte dagelijks één meter dieper in den bodem kan wegzakken. Als men op de ver- eischte diepte is gekomen, wordt de werkka mer door de arbeiders verlaten en de ruimte geheei met stampbeton gevuld. Alsdan is de caisson tot op een diepte van circa 20 M. gedaald en kan het 60.000 kilo wegende betonnen bouwwerk veilig rusten op de stevige zandplaat, welke naar eerder ver richte boringen hebben aangetoond, aldaar aanwezig is. Tijdens het zinken van den pij ler werd reeds een aanvang gemaakt met den bouw van de werkkamer, benoodigd voor het zuidelijke landhoofd. Indien zich geen tegenvallers voordoen, hoopt men met de drie caissons vereischt voor den onderbouw van de te bouwen brug over de Keulsche vaart, edinde Mei e.k, gereed te ko men. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 302»A—299 H. V. A. 406—403 Vergde Vorsten 1. 81 Amst. Rubber 194194Va Philips 195—194 AKU 351/2—35 Unilever 129Va130 Beth. Steel 50—50 1/4 U. S. Steel 42 3/4—42 1/4 Republic Steel 14 3/8—14 1/8 Anaconda 21 5/5211/8 Shell 9 5/8 Tidewater Ass. Oil. 10 1/410 1/8 Kennecot Copper 27Va27 1/4 GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. ingez. Med.) Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Zwakke tot ma tigen wind uit uiteenloopende richtingen, meest zwaar bewolkt, geen neerslag van beteekenis, weinig verandering in tem peratuur. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Weer; Wind: Den Helder: zwaar bewolkt zwak O Vlissingen: tijdel. regen zwak ONO De Bilt: dikke mist windstil Groningen: betrokken matig O Maastricht: betrokken zwak WZW Temperat. in gr. C.: Minimum hedennacht in gr. C.: Neersl. afgel. etmaal in m.M.: Den Helder Vlissingen De Bilt Groningen Maastricht 0,1 3 2 0,2 THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 45 F. 38 F. 40 F. De depressie ten Zuidoosten van IJsland neemt steeds verder in diepte af. Een langge rekte vore van lagen luchtdruk strekt zich nog steeds uit van dit centrum over öe Noordzee en onze omgeving naar Duitschland. In deze vore zijn de luchtdrukverschillen overal zeer gering, zoodat de windkrachten klein zijn. In Scandinavië steeg de luchtdruk gisteren regel matig. Tengevolge hiervan dringen thans bij Oostelijke winden koudere luchtmassa's naar onze omgeving door. Op den Oceaan ontwik kelen zich voortdurend nieuwe storingen, welke met groote snelheid over de Golf van Biscaye en Frankrijk naar de Middellandsche zee trekken. Zij brengen in West- en Zuid-Frankrijk zeer slecht weer, met krachtige tot stormachtige winden en veel neerslag, Pau (ten Zuidoosten van Biarritz) had 81 m.M. Ook in het Balkangebied ontwikkelde zich een storing. Deze bewoog zich Noordwaarts naar Polen. Zij doet hedenmorgen den luchtdruk in de randstaten en rond de Oostzee dalen, zoodat het gebied van hoogen luchtdruk in Scandina vië aan zijn Zuidzijde weer in beteekenis af neemt. De ochtendtemperaturen zijn over het algemeen nog verder gedaald. In Duitschland komt lichte, in Scandinavië plaatselijk zeer strenge vorst voor. Alleen op IJsland en Janmayen is de temperatuur boven normaal. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur Stand van gister Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN. Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 5.55 uur; n.m. 18.15 uur. Strand berijdbaar van 11.0016.15 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. President Lebrun uit Londen vertrokken. 750 m.M. 748 m.M. Kent U de bloedzuiverende van Dr. 1. B. MEENK VERBAZEND, zooals die het lichaam zuiveren! 40 ct. p. doosje. Verkrijgb. bij apoth. en drog. (Adv. Ingez. Med.) Gemeenteraadsverkiezing te Haarlem. Candidaten van „Gemeenschapsbelangen". De partij van Gemeenschapsbelangen heeft besloten de navolgende candidaten voor de raadsverkiezingen te stellen: 1. D. Plantjé, 2. W. J. de Milde, 3. mevr. KollaartSuuring, 4. J. F. Loerakker, 5. L. J. v. d. Weetering, 6. F. Huttenga, 7. J. F. Wichert, 8. H. R. ter Pelle. Op de eerstkomende vergadering zal na referendum over de volgorde worden beslist. Britsche koninklijke familie deed den president uitgeleide. LONDEN 24 Maart (Reuter). Vanochtend kwart voor tien is presi dent Lebrun met zijn echtgenoote per auto van Buckingham Palace vertrok ken om naar Victoria station te gaan, teneinde de terugreis te aanvaarden. De Fransche president werd verge zeld door den koning, koningin Elisa beth en de prinsesjes Elizabeth en Margaret Rose. Het was de eerste keer, dat de Britsche prinsesjes tegenwoordig waren bij het vertrek van een buitenlandsch staatshoofd. Het feit, dat de Britsche koninklijke familie den president uitgeleide deed is een bijzonder kenmerk voor de Britsch-Fransche vriendschap, aangezien men eerst verwachtte, dat de presi dent en zijn echtgenoote alleen naar het station zouden gaan en zij reeds in het paleis afscheid hadden genomen van het koninklijke gezin. De stoet bestond uit drie gesloten auto's. In de eerste zaten de president, de koning en prin ses Elizabeth, in de tweede mevrouw Lebrun, de koningin en prinses Margaret Rose, terwijl het gevolg in de derde auto had plaats genomen. Toen de auto's langzaam het Buckingham Palace verlieten, werden de Fransche gasten en de koninklijke familie luide toegejuicht. De trein van den president vertrok te 9.57 van Victoria Station. Een kwartier voor het vertrek van den trein hadden alle leden van de Fransche ambassade te Londen zich op het perron verzameld. Lord Halifax en Bonnet stondep. eenigen tijd met elkaar te praten. Minister-president Chamberlain kwam te kwart voor tien op het station en ook hij onderhield zich eenigen tijd met Bonnet. Ongeveer vdjf minuten later ar riveerden de Fransche president met zijn echtgenoote en het Britsche koninklijke gezin Nadat voor het laatst de handen waren ge schud, stapten de Fransche gasten in den trein. Vooral het afscheid van president Lebrun en minister-president Cham berlain legde zijn hand op de schou der van den president en zoospraken beiden eenigen tijd met elkaar. Nadat de trein vertrokken was, werden de leden van de Fransche ambassade voorge steld aan den koning, de koningin en da prinsesjes, waarna de koninklijke familie weer vertrok. Reuter verneemt nog, dat president Lebrun voor zijn vertrek den koning een beeltje, vorostellende koning George V te paard heeft geschonken en de koningin een vaas. De Britsche pers wenischt hedenochtend met droefheid den president van Frankrijk en zijn echtgenoote, vaarwel. De Fransche gasten waren zoo populair, dat men algemeen be treurt, dat zoo spoedig een einde komt aan het officieele bezoek. Het hoogtepunt van het bezoek werd gisteravond bereikt bij de speci ale voorstelling op het plein van het India Office, welke behalve door de Fransche gasten, werd bijgewoond door de geheele Koninklijke Familie en ongeveer 500 diplomaten, regee- woordigers van de weermacht. Het slot-tableau van de voorstelling sym boliseerde de Fransch-Britsche kameraad schap in alle gevaar. Brittannia kwam op het tooneel, omring door Fransche „poilus",ter wijl Marianne werd beschermd door Britsche In de epiloog werd gesproken van Frank rijk en Engeland als twee landen, die vrijheid nog steeds een kostbaar bezit achten. Het slot van de epiloog luidde: „Vrijheid zal blijken ©en sterkere band te zijn, dan iedere as van eenig rad". Fransche pers over de positie van Nederland. „Le Temps" wijdt een „Bulletin du jour" aan het bezoek van Lebrun aan Londen. Het blad wijst op het belang van de Fransch-Brit sche solidariteit en schrijft: „De werkelijkheid waarop men zich reeds thans kan verlaten is een nauwere samenwerking tusschen Frank rijk en Engeland, een samenwerking, die van militair, zoowel als diplomatiek standpunt een beslissend argument vormt voor den vrede op het vasteland. Frankrijk en Engeland zouden de onafhan kelijkheid en territoriale onaantastbaarheid van België waarborgen, maar het ligt voor de hand, dat zij zich om talrijke redenen niet kunnen desinteresseeren voor een agressie, die gericht zou zijn tegen Nederland of Zwit serland. Daar moet een bolwerk krachtig wor den opgeworpen tegen het imperialisme dei- totalitaire mogendheden". In het „Journal des Débats" schrijft Pierre Bernus: „Het is van belang, dat men geen vergissing begaat ten opzichte van de werke lijke bedoelingen van Hitier. Het feit, dat hij dit voorjaar zijn eerste slagen gericht heeft naar den oostelijken kant wordt door vele personen aldus uitgelegd, dat Duitschland voor dit jaar zou hebben afgezien van iedere jedachte aan een geweldactie naar het wes ten. Deze gedachte wordt in het bijzonder in Nederland uitgesproken, Te Berlijn, waar men zoozeer prijs stelt op verrassende effecten, zou men het prachtig vinden, wanneer deze illusie verspreid werd, want niets zou beter de doelstellingen van den Führer kunnen die nen. Men moet zonder uitstel optreden om Hitier te beletten in het oosten het doel te bereiken, dat hij in het oog heeft". maai t>eU>aaidigd. §en gedistingeerd genAe.. onge&venacLïd Vcuv frut&i uibooefrmg. f 52.- 61.- 65.- 76.- 81.- „TAAK EN POSITIE VAN DE VROUW". Het bestuur der afd. Haarlem van de Alg. Ned. Vrouwen Vereeniging „Tesselschade", verzoekt ons mede "te deelen, dat het niet juist is dat die vereeniging haar medewerking heeft toegezegd voor het organiseeren van een openbare vergadering, waarin de taak en positie der vrouw in de democratische landen van verschillende zijden zal worden belicht SANTPOORT De onderteekening van het verdrag, dat de overdracht van het Memelgebied aan Duitschland regelt, in het ministerie van buitenlandsche zaken te Berlijn. Links de Litausche minister van buitenlandsche zaken, Urbs.vs, en rechts zijn Duitsche collega, Von Ribbentrop. BAZAR VAN „MORGENROOD" Heden- en morgenavond wordt in „De Toorts" een bazar gehouden, waarvan de eventueele baten ten goede komen aan de zangvereeniging „Morgenrood". Een groote keuze artikelen is aanwezig, ter wijl men ook zijn geluk kan beproeven op het rad van avontuur, de spelbak, bij het prijs- visschen enz. VROUWEN-PROPAGANDA-AVOND. Donderdagavond werd in „De Toorts", uit- GR. HOUTSTR.hoek GR. MARKT (Adv. Ingez. Med.) gaande van de afd. Santpoort van de VARA een vrouwen-propaganda-avond gehouden. De leid ster van den VARA-knipcursus mevr. M. Olff Van Boven, gaf een proef-kniples, terwijl „Oom Henk" een opwekkend propagandawoord sprak. „VIRIBUS UNITIS". Woensdag speelde de schaakclub „Dr. J. H. Pannelcoek" een wedstrijd tegen het schaakge zelschap „P.E.N." in het Prov. Ziekenhuis. Er werd aan 13 borden gekampt. Het bleek, dat de schaalclub „Dr. Pannelcoek" met 7Mi tegen 5tfs gewonnen had. De uitslag was als volgt: „Dr. Pannekoek" „P.E.N." J. H. AddicksKamphman 10 DresselhuisBotti 10 J. AlvingDorlein 10 H. F. Antonissev. d. Vossen J4ZA W. Eschauzierde Vries 01 F. de RuiterKok 01 J. KelderVermeer 01 J. Schut Jr.Brinkman 10 J. Bollemanv. d. Linden 10 E. SchrikHeysman 01 H. de RuiterZwiersen 10 S. van Saanev. Muyen 10 W. JansenBroekhuyzen 01 lYi5j4 IJMUIDEN Jubileumconcert van „Wilhelmina". Ter eere van haar 25-jarig bestaan gaf de Chr. muziekvereeniging „Wilhelmina" Don derdagavond in de geheel gevulde Ger. kerk een feestconcert. Nadat het koraal gezang 32 was gespeeld ving „Wilhelmina" met Peter Tschaikowsky's romantische ouverture Feodora het eigenlijke concert aan. De inzet van het koper slaagde uitstekend; het hout sloot zich er waardig bij aan. De saxen ontwikkelden een mooien toon en stemden fraai. Het hooge koper is verdien stelijk homogeen, al wil er een enkele blazer wel eens neiging hebben tot detoneeren. Het lage koper is in kwaliteit belangrijk vooruitgegaan en het spel sloot „als een bus' Ook qua klank heeft het orkest groote vorde ringen gemaakt. Tegen het forsche spel van het koper, is het klarinetregister nu weer wat in de minderheid gekomen in de forte-passa ges- Het Delibesballet uit „De koning vermaakt zich", waar het meer op het hout aankwam, verkreeg door het loffelijke spel der klari netten kleurrijke schakeeringen. Marinus Adam, die het ensemble grondige orkestdisci pline heeft weten bij te brengen, liet een vlotte uitvoering van deze dankbare compositie geven. Toen we de ingehouden en toch vlotte verklanking hoorden van b.v. zoo'n Pavane dwaalden onze gedachten onwillekeurig af naar concerten van „Wilhelmina" in den „oer tijd", zoo omstreeks de twintiger jaren. Welk een enorme vooruitgang en welk een metamor fose heeft het corps dan doorgemaakt. Dat wil nu ook weer niet zeggen, dat er dezen avond geen „slippertjes" gemaakt wer den, want de balletten „De koning...." en „Coppelia" zijn altijd nog een knappe opgave. Rhythmisch gevaarlijke momenten kwamen weliswaar voor, maar de muzikanten hebben terdege geleerd op den stok te spelen en Adam is een geroutineerde dirigent. De musicienne Bets Nederkoorn trad dit maal als pianiste op. Als begeleidster liet haar spel weinig te wenschen over, al was de be geleiding van den solist wat forsch en in Kreisler vrij zwaar op de hand. Als soliste gaf ze de Rigoletto-paraphrase van Liszt over de gelijknamige Verdi-opera ten beste en heeft daarmede het publiek zeker wel diep onder den indruk gebracht van de hoeveelheid noten, welke de oude Franz m deze compositie met kwistige hand rondge strooid heeft. En met even gulle handen strooide de pia niste ze weer over de zich verwonderende menigte uit. Een rijk bouquet was haar loon. „Wilhelmina" musiceerde daarna een ver dienstelijk slot aan dit welgeslaagde concert. SLEEPBOOTKAPITEIN WORDT VERMIST. Sedert Zondag wordt vermist de heer C. G. kapitein-eigenaar van de sleepboot „Woutri- na" en wonende alhier. De heer G. was Zondag naar Amsterdam gegaan, waar heb. bootje lag, om dit naar IJmuiden te halen. De machinist zou even later komen. Toen deze aan boord kwam, was de kapitein niet aanwezig, waarop de machi nist. denkende dat G. zich verlaat had, de sleepteoot alleen naar IJmuiden bracht. Men heeft sindsdien alleen kunnen consta- teeren dat de heer G. wel in Amsterdam ge weest is. Men vermoed dat hem bij het naar of aan boord gaan een-ongeluk is overkomen. IJMUIDEN 24 Maart 1939. Tarbot 8278 cent per K.G. Tong 10862 cent per K.G. Griet f35—f20 per 50. K.G. Kleinschol f 15,50f 12 per 50 K.G. Bot f 13—f 5 per 50 K.G. Schar f 13,50—f 4 per 50 K.G. Kleine gul f 9f 7,50 per 50 K.G. Wijting f5,40f3,90 per 50 K.G. Versche haring f 4,70f 3,05 per 50 K.G. Kabeljauw f 44f 15 per 125 K.G. BESOMMINGEN. Manden. Trawlers: 700 Utrecht IJM 73 f 1780 200 Voorwaarts IJM 83 f 1380 900 Dirkje RO 53 f 28SC Loggers: KW 64 f750; KW 46 f320; KW 44 f650.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2