CONTRABANDE Caldenhove, de aanvoerder van D.W.S., wordt, na het behaalde afdeelingskampioenschap door zijn club, op de schouders van enthousiaste supporters van het veld gedragen Z. K. H. Prins Bernhard verrichtte Zaterdag de tewaterlating van de .Prinses Beatrix" van de werf .De Schelde" te Vlissingen. De Prins neemt de laatste beletselen weg Tijdens Zijn bezoek aan Zeeland bezichtigde Z. K. H. Prins Bernhard te Yerseke een der oesterkweekerijen, waar de hooge aast veel belanastellina voor het bedriif toonde Het vluchtelingenkamp, dat op de Veluwe zou verrijzen, zal thans worden ingericht in Westerbork bij Beilen (Dr.). Overzicht van de plaats, waar het kamp zal komen Een spelmoment uit den Zondag te Eindhoven gespeelden hockeywedstrijd Zuid Nederland België A Strandgenoegens te Scheveningen. Tengevolge van het gure weer en den straffen wind blijven de bezoekers weg, zoodat de strandzeilers hun hart kunnen ophalen aan deze opwindende sport De voorbereidende werkzaamheden voor de overbrugging van het Vondel park te Amsterdam hebben thans een aanvang genomen. Onder groote be langstelling worden de eerste boomen omgehakt Achiües werd Noorc ijk afdee- lingskampioen door het gelijk spel tegen Sneek, in den Zondag te Assen gespeelden wed strijd. Het kam pioenselftal FEUILLETON Uit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). 18) Doorop leidde Lord Purbeck Hector door een rijk ingerichte eetzaal en een in wit en goud gehouden kamer van Ladv Madge, naar een weelderigen rooksalon. Hij belde om ver- verschingen en vroeg den kapitein bij hem te sturen voor verdere instructies. Goedenavond. Bannister, zei Lord Pur beck tot 'n man van middelbaren leeftijd in een keurig uniform, die den salon binnen kwam. Wanneer kunnen we vertrekken? Hector, op zijn qui vive, als altijd, ontdekte, dat kapitein Bannister, terwijl hij met de hand over zijn zwarten baard streek, het gezicht van zijn meester aandachtig bestudeerde voor hij antwoord gaf. De boot kan vannacht best twintig knoo- pen in 't uur loopen. mylord en misschien doen we beter te wachten tot het wat minder druk is. Lord Purbeck lachte joviaal. Ik vertrouw wel, dat u ons niet aan een aanvaring zu'.t blootstellen. De zaak is, dat ik morgenavond op de Abby wil zijn, dus als u maar zorgt, dat u ons morgenavond vóór tien uur op de pier bij de ..Duivelskloof" aan land brengt, dan is het mij best. Ik zou graag wil len dat mijn vriend, meneer Yeldman. zooveel moge'ijk van het tochtje geniet. Laat me u even aan elkaar voorstellen: Kapitein Ban nister van het jacht ..De Meermin": mijnheer Yeldman van de „Daily Lynx". De kapitein keek Hector beleefd maar met een scherp-onderzoekenden blik aan en boog. Ik begrijp uw bedoeling, mylord. We kun nen vertrekken zoodra de boot onder stoom is. U wilt niet te snel varen? Een pracht-kapitein maar een man zon der initiatief, mompelde zijn lordschap, nadat de kapitein zich had teruggetrokken. Een half uur later waren ze onderweg en terwijl het jacht koers zette naar zee in de vallende duisternis van den Augustusavond, zaten Lord Purbeck en Hector samen in den mooien salon. De gast, met al de journalistieke schranderheid en tact waarover hij beschikte, deed zijn uiterste best om zijn gastheer aan het praten te krijgen over diens politieke in zichten en om iets te hooren over diens stok paardje: de afschaffing van de kustwacht. Maar Lord Purbeck, met iets van een glim lach om de hoeken van zijn mond, wist handig dergelijke gesprekken te omzeilen. Toch was het met een zucht van voldoening over het feit, dat zijn gastheeer, Madge's vader, hem met zooveel vriendelijkheid behandelde, dat hij aan het einde van den avond zijn hoofd neerlegde op het met kant afgezette kussen in het keurig koperen ledikant in zijn luxe hut. Hij was bijna in slaap, toen hij opschrikte door een gedachte, die door zijn slaperig brein flitste. Jongen, dacht hij. Is cat een doorge stoken kaart? Er is niemand ter wereld be halve Lord Purbeck en zijn mannen hier, die weten waar ik ben Als ze mij laten verdwijnen, zooals ze dat met Cassidy hebben gedaan, zou niemand ooit mijn spoor kunnen vinden. De oude heer zal hier aan boord zijn bemanning ook wel uiterst zorgvuldig gekozen hebben. Hij stond op en grendelde de deur. Dit was de eenige voorzorgsmaatregel die hij kon nemen. Toen hij weer in zijn bed lag, voelde hij zich al reeds weer geneigd om over zijn vrees te lachen en spoedig was hij in een ge zonden slaap. Onraad. Hector haalde zijn horloge van onder zijn kussen te voorschijn en zag. dat het zes uur was. Hij had vergeten om het gordijn dicht te trekken en een bundel zonlicht, die door de patrijspoort zijn hut binnen stroomde, had hem vroeg wakker gemaakt. Hij deed geen poging om weer in te slapen, maar in het hel dere licht van den vroegen morgen trachtte hij zijn vrees van den vorigen avond te ont leden. Als Lord Purbeck hem uit den weg wilde rui men. kon hij het moeilijk subtieler en prac- tischer hebben aangelegd. Het scheen Hector toe, dat het uitgangspunt van alles kon zijn geweest het oogenblik, dat hij, gedreven door liefde voor Madge. Lord Purbeck te kennen had gegeven, dat hij het doode lichaam dat hij in de baai had gevonden, had geïdentifi ceerd als dat van den verdwenen Ier. Lord Purbeck had onverschilligheid geveinsd, maar even later had hii Madge als lokaas gebruikt en hem uitgenoodigd bij hem te komen lun chen en het einde van alles was. dat hij daar nu lag, zonder dat iemand wist waar hij zich bevond. Niemand wist. dat hij bij Lord Purbeck ge luncht had en wanneer hij vermist zou wor den, dan zou zijn lordschap gemakkelijk kun nen toegeven dat de vermiste bij hem was ge weest, dat hij hem ergens onderweg had af gezet. De chauffeur zou zonder twijfel de ver klaringen van zijn meester bevestigen en Hector dacht in dit verband het zijne van het gebruik van een gesloten auto! Toch geloofde hii niet. dat men hem zonder meer over boord zou gooien. Het was misschien niet moeilijk voor iemand die zoo rijk was als Lord Purbeck, om een bemanning bij elkaar te krijgen, waar op hij kon vertrouwen voor zijn smokkel handel. maar hij zou nooit volkomen veilig kunnen zijn, als vijftig man wisten, dat er een openlijke gewelddaad gepleegd was aan boord. Maar er waren andere middelen om iemand uit den weg te ruimen. Er kunnen allerlei on gelukken op zee gebeuren! Katrollen kunnen naar beneden vallen, men kan door een luik naar beneden ploffen, de kok kan een nood lottige vergissing begaan! Lord Purbeck «zou iets dergelijks in scène kunnen zetten met be hulp bijvoorbeeld van den kapitein, die alle initiatief miste, maar toch zoo'n pracht- kapitein was. Hij herinnerde zich den blik van heimelijke belangstelling, waarmee de gezagvoerder hem had aangekeken. Geen vroolijk vooruitzicht, dacht hij, misschien doe ik beter op te gaan staan en eens rond te kijken. Naast zijn hut was een badkamer en nadat hij daar naar hartelust had geplast en ge ploeterd, kleedde hij zich en ging naar boven. De frissche koelte van den Westenwind bracht zijn zenuwen tot rust en hij nam zich voor, al zijn krachten in te spannen om tegen een hinderlaag van Lord Purbeck op zijn hoede te zijn. In dat vroege morgen uur waren er maar enkelen van de bemanning aan dek. Er was geen spoor te ontdekken, noch van Lord Pur beck, noch van kapitein Bannister. Een stuur man had de wacht en liep de brug op en neer, nu en dan een enkel woord zeggend tegen den man aan het stuurrad. Een dozijn matrozen was bezig het dek met schuursteen te bewer ken, terwij: enkele anderen het koper poetsten. Er was niets in de houding van a! deze man nen. dat deed vermoeden dat er een of ander complot tegen hem bestond. Hector ging naar boven naar het promenadedek, leunde over het dek en keek naar de zacht deinende zee. Twee dingen troffen hem; ten eerste de langzame gang, dien ze hadden, nauwelijks acht knoopen in het uur, ten tweede de af wezigheid van eenig spoor van land. Hij had dikwijls over het Kanaal gevaren en wist dat bij helder weer de kust zichtbaar is van de Thamesmond tot Portland Bill. Aan de hel dere lijn van den horizon zag hij zelfs de rook pluimen van twee stoombooten. Het was dui delijk, dat zij in ieder geval niet de gewone route door het Kanaal volgden. De bestemming van het jacht was dus, of niet de kust van Dorset, of ze wilden niet ge zien worden, waarom een groote bocht werd gemaakt, mede misschien om niet bij de „Duivelskloof" aan te komen, voor het donker was. Hier op het promenadedek was hij ongeveer op één hoogte met de brug en met een blik op het frissche jonge gezicht van den diens t- doenden officier, stond Hector op het punt dezen aan te spreken, toen hij voelde dat er een hand op zijn schouder werd gelegd. Zich omkeerend keek hij in de vriendelijke oogen van zijn gastheer. Wat een prachtige morgen! zei Lord Purbeck. Ik hoop, dat uw hut naar uw zin was en dat u goed geslapen hebt? De hut was als een kamer in een eerste klas-hotel en ik heb geslapen als een roos, lachte Hector. Ja. het is een schitterende morgen. Daarom stond ik er juist over te denken, hoe het komt dat we geen spoor van land zien. We moeten toch ongeveer bij Bog- nor of Littlehampton zijn. Lord Purbeck's breed gezicht plooide zich tot een glimlach. Daar zouden we zijn. als ik u graag kwijt wou, zei hij. Maar waar is een jacht anders voor dan om van het leven op zee te genieten. De „Meermin" is geen mailstoomer, die den kortsten weg kiest. Daar ik het voorrecht heb. een bekend journalist als gast aan boord te hebben, voor wien, doordat hij vacantie heeft, tijd geen bezwaar kan zijn, heb ik mijn mannen instructies gegeven een beetje naar het Zuiden te koersen om niet al te vroeg onze plaats van bestemming te be reiken. Het lag Hector op de lippen om te zeggen: „niet voor het donker is", maar hij hield zich in. Als zijn vrees ongegrond was, zou zijn op merking zonder zin zijn. terwijl in het tegen overgestelde geval, hij zou verraden, dat hij op zijn hoede was. Dat is buitengewoon vriendelijk van u, Lord Purbeck. antwoordde hij opgewekt. Kom laten we een wandeling maken voor de ontbijtbel gaat. zei de gastheer, als om allen verderen dank af te wijzen. Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 14