VoscUm. VenkcJe 24 CENT PRODENT HEERENCOSTUUMS Franco's troepen openen offensief bij Cordova. Invoer van Nederlandsche bloembollen in de Vereenigde Staten. Ochtendbeurs Amsterdam Bonte avond. ENGELSCH ^VKSCtlHiSfflsS Knip deze uit! Bon. WAARDE 24 ct Actief Vertegenwoordiger M A" A N D A G 27 M A A 1? T- 1939 HAARLEM'S DAGBLAD Onderhandelingen tusschen Madrid en Burgos mislukt. Bij het aanbreken van den dag zijn de troepen van Franco Zondag in den sector van Cordova tot het offensief overgegaan. Het hoofdkwartier deelt in den loop van den dag mede, dat de Andalusische troepen op ver scheidene punten door het front van Cordova heen braken en voorbij de dorpen Hinojosa del Duque, del Alcazar, Alcaracejos, Anonesa, Dos Terros en Pozoblanco trokken. Tijdens den slag heschen geheele republikeinsche bataljons te witte vlag en gaven zich over zonder weerstand te bieden. Er werden tienduizend krijgsgevan genen gemaakt. De operaties staan onder leiding van generaal Queipo de Llano. In het legerbericht van de troepen van Franco wordt gemeld, dat de troe pen aan het front bij Cordova 40 K.M. zijn opgerukt. Zij hebben 10.000 man krijgsgevangen gemaakt. Uit Burgos wordt gemeld, dat gemo toriseerde eenheden aan het offensief deelnemen en dat 600 vierkante Kilo meter is gezuiverd van vijandelijke troepen. Franco heeft een oproep per radio uitgegeven, Waarin hij er den nadruk op legt, dat overgave der republikeinen onvermijdelijk is en waarin hij zijn vorige aanbod herhaalt betreffende „edelmoedig pardon voor allen die geen misda den hebben bedreven. Overgave aan het vader land", aldus de oproep, „is eerbaar, maar het zal een misdadige krankzinnigheid zijn verder bloed te vergieten voor een verloren zaak en voor een paar belanghebbende individuen". Op denzelfden dag van het hernieuwde Na tionalistische offensief heeft Juan del Rio, de secretaris van den nationalen verdedigingsraad te Madrid voor den zender van Union Radio een toespraak gehouden, waarin hij de volgende te legrammen, gericht tot de rechtsche regeering, voorlas: „De nationale raad aan de recht sche regeering. Morgen. Maandag, zul len wij onze luchtstrijdkrachten zen den als symbolische overgave. Wij ver zoeken u het tijdstip vast te stellen". Het tweede telegram luidde: De Verdedigingsraad aan de rechtsche regee ring. „Het is misschien mogelijk, dat wij vandaag, zelfs in den loop van den middag, de overgave ten uitvoer kunnen leggen". De rechtsche regeering antwoordde: „Het is zeer dringend, dat gij de wa pens overgeeft in verband met het op handen zijn van ons volgende offensief, dat reeds op eenige fronten is begonnen. Geeft uwen troepen het bevel de witte vlag te hijschen". Juan del Rio deed vervolgens een beroep op de kalmte der Spanjaarden in de republikeinsche zone, zeggende, dat zij niet op eigen initiatief moesten optreden, maar steeds de 'bevelen van den raad moesten volgen. Het verloop der onderhandelingen te Burgos. Alvorens deze telegrammen voor te lezen had Juan del Rio voor de radio verklaard: „De Verdedigingsraad heeft, volgens het plan, dat hij zich gesteld had, onderhandelingen ge opend met de regeering te Burgos, aan wie hij zijn voorwaarden voor de overgave van het re publikeinse!) Spanje heeft voorgelegd. De Nationalistische regeering antwoordde daarop: De nationalistische regeering handhaaft haar verklaring dat zij, die geen misdaden hebben gepleegd, op haar edelmoedigheid kunnen re kenen. Officieren en soldaten, die vrijwillig de wape nen neerleggen, zullen in dienst worden gesteld van de verdediging van Spanje. Zij, die de wapenen neerleggen en zoo nutte loos bloedvergieten voorkomen en zouden wen- schen te vertrekken, zullen een vrijgeleide krij gen voor de veiligheid van hun persoon. Spanjaarden, die in het buitenland wonen en die hun onderwerping aanbieden, zullen veilig in Spanje kunnen leven. Zij die misdaden hebben gepleegd, zullen voor den rechter moeten verschijnen. Zij, die schuldig zijn aan agitatie, gevaarlijk voor den staat, zullen voor den rechter moeten verschijnen. Niemand zal een straf kunnen ondergaan, welke langer duurt dan noodig is voor zijn be straffing en onderwerping. Iedere tegenstand tegen onze opmarsch wekt verantwoordelijkheden, welke gestraft zal wor den, naarmate meer bloed nutteloos is vergoten. De verdedigingsraad heeft hierop geantwoord met aan de regeering te Burgos te vragen twee militaire leiders te willen ontvangen om te on derhandelen over de voorwaarden der overgave en de verdere bijzonderheden vast te stellen. Deze beide militaire parlementairs zijn 23 Maan naar Bui'gos gegaan en hebben gevraagd een document over de voorwaarden der overgave op te stellen. Als symbolische daad voor de onder werping eischten de rechtschen, dat de geheele luchtmacht van den Verdedigingsraad op 25 Maart tusschen 15 en 18 uur zou worden overge geven. Op 25 Maart deelde de verdedigingsraad mede, dat tengevolge van de weersomstandig heden de overgave niét binnen zulk een korrten termijn kon geschieden. Eerst werd dit door de tegenpartij juist geacht, doch plotseling, terwijl de besprekingen een goeden keer namen, kre gen de vertegenwoordigers van Burgos opdracht de onderhandelingen als geëindigd te beschou wen en moesten onze vertegenwoordigers te- 'rugkeeren. Voor de geheele wereld en voor alle Span jaarden stellen wij de algeheele verantwoorde lijkheid aan den kaak van de nationalistische re geering, die op deze wijze de slachting ver lengt. Wij stellen er prijs op te doen constatee- ren, dat onze gedragslijn steeds geweest is over den vrede te onderhandelen en dat al onze doel stellingen naar dit doel gericht waren." HET TOONEEL POSTAAL GENOEGEN: „Over fwaalf dagen.... tegen middernacht...." Onder de Haarlemsche dilettantenclubs is de Amusementsvereeniging „Postaal Genoe gen" een der jongere zusjes. Maar ze heeft gisteren op haar tienden verjaardag toch be wezen dat ze een flinke meid is geworden die zich aardig kan doen gelden. Vele familie leden en kennissen waren opgekomen om de Verboden uit vrees voor plantenziekte De Algemeene Vereenigïng voor Bloembollen-' cultuur schrijft: In het Congres en in den Senaat van de Ver eenigde Staten van Noord-Amerika zijn, zooals ook in de persberichten in Nederland reeds is medegedeeld, eenige wetsontwerpen ingediend van Phyto-sanitairen aard. In de overwegingen wordt medegedeeld, dat de bedoeling is land- en tuinbouw in de Vereenigde Staten te bescher men tegen den invoer en de verspreiding van plantenziekten uit andere landen door planten en producten van planten uit die landen. Het oorspronkelijke wetsontwerp is zeer vaag, en laat ruimte voor verscheidene inter pretaties. Dit wetsontwerp, dat door den op het oogenblik bestaanden invoer van tuinbouwpro ducten in de Vereenigde Staten in de eerste plaats de Nederlandsche tuinbouwproducten, en wel voornamelijk wat de bloembollen betreft, is daarna tweemaal gewijzigd. Het laatste aange vulde wetsontwerp houdt in, dat bollen van nar cissen en irissen een behandeling tegen aaltjes- ziek moeten ondèrgaan (de z.g.n. warmwater behandeling, die de bollen voor een jaar on bruikbaar maken voor het forceeren), en dat de bepalingen van het ontwerp op tulpen eerst ingevoerd zullen worden na 1945 en die op hyacinten pas na 1950. Hoe dus de uitlegging van het oorspronke lijk wetsontwerp ook zij. 't staat wel vast dat de aanneming van het laatste ontwerp tengevolge zou hebben uitsluiting van ons product op grond van vrees voor invoer van plantenziekten. Zij het dan ook, dat tulpen en hyacinten nog een aantal jaren zouden worden toegelaten. In het Nederlandsche bloembollenvak heerscht niet alleen ernstige ongerustheid over dit wets ontwerp, maar de berichten hierover zijn ook met groote verwondering ontvangen. Tulpen en hyacinten zijn tot nu toe reeds zonder bijzon dere phytosanitaire belemmeringen in de Ver eenigde Staten ingevoerd, waartoe ook alle re den was, omdat onze bloembollencultures volkomen gezond zijn. De keuringsdiensten, die door 't vak zijn zelf ingesteld en die in nauwe samenwerking met het laboratorium voor bloem- bollenonderzoek hun' doel nastreven, hebben ervoor gezorgd dat de cultuur in een zoodanigen toestand is, dat het buitenland geen enkele vrees behoeft te hebben bij den invoer onzer producten. Terwijl de (rijks)plantenziekten- kundige dienst bij den export ten allen over vloede nog eens een keuring instelt! Narcissen zijn, zooals bekend is, na 1926 op phyto-sanitaire gronden van den invoer in de U. S. A. uitgesloten. Hiertegen is door het bloem bollenvak geregeld geopponeerd, en de verte genwoordigers van het vak hebben er met prof. Van Slogteren, die zijn oordeel op zuiver weten schappelijke gronden fundeèrde, steeds op ge wezen, dat onze narcissencultures, dank zij ook het werk van den keuringsdienst van de vere'eni- ging „De Narcis", die juist dezer dagen een wettelijken grondslag heeft gekregen, v dl komen gezond zijn. Dit heeft ertoe geleid dat het Amerikaansche invoerverbod voor Nederlandsche narcissen enkele jaren geleden is opgeheven, wat echter achterhaald werd door de bepaling, dat bij in voer de narcissen een warmwaterbehandeling moesten ondergaan. Hierna hebben enkele Amerikaansche deskundigen, onder wie dr. Lee Strong, het hoofd van het Amerikaansche bureau voor plantenquarantaine, vorig jaar een bezoek gebracht aan onze cultures Het resultaat hiervan was, dat in November 1938 de bepaling over de voorgeschreven warmwaterbehandeling weer werd opgeheven door een beschikking, waarin dr. Strong zelf verklaarde dat na een diepgaand onderzoek was gebleken, dat de ge zondheid der Nederlandsche narcissencultures niets te wenschen overliet. Ieder, die dit leest, zal zich er met de bloem bollenkweekers over verbazen, dat enkele maan den na deze vergaande verklaring in Amerika een wetsontwerp kan worden ingediend met de boven omschreven strekking. De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur acht het dan ook nood zakelijk dat de Nederlandsche regeering er via H. M.'s gezant te Washington bij de regeering der Vereenigde Staten tegen protesteert, dat een dergelijk wetsontwerp zou kunnen worden aange nomen, omdat dit om redenen van plantenziektenkundigen aard onze bloembollen zou uitsluiten, terwijl deze nog zeer onlangs van de hoogste Ameri kaansche autoriteiten op dit gebied een „bewijs van goed gedrag" hebben ge kregen, welks bewoordingen zelfs iederen twijfel aan een goede gezond heid moeten uitsluiten. Het bloembollen vak vertrouwt dan ook, dat om deze reden de Nederlandsche regeering zal weten te bereiken, dat de nu voorgestel de maatregelen geen doorgang zullen vinden. Vooral ook omdat deze dit spe cifiek Nederlandsche product niet alleen een klap van moreelen aard zouden toebrengen, maar omdat dit ook in economisch opzicht een slag voor het bloembollenvak zou zijn, die zeer ernstig zou aankomen. kleine geluk te wenschen en haar verrich tingen gade te slaan. En laten wij hier dade lijk aan toevoegen dat het gezelschap zich uitstekend heeft vermaakt. De lach was niet uit de zaal en was dikwijls zoo hartelijk dat de tekst erin verloren ging. Heel erg was dat niet, want Gerard Nielen heeft zijn grapjes zeer kwistig in het stuk rondgestrooid en dientengevolge is er ook wel wat kaf onder het koren van den humor gekomen. In zijn geheele opzet en uitwerking draagt „Over twaalf dagentegen midder nachtdat wij het vorige seizoen onder den titel „De groote komeet" door Jacob van Lennep zagen opvoeren, nog duidelijk de spo ren van zijn herkomst. De luie huisknecht, de ingebeelde zieke, de pantoffelheld, de boemel- student-met-het-goede hart, we vinden ze in tallooze kluchten van Duitsche makelij. Der gelijke figuren bieden gelegenheid tot aar dige typeering en een stuk op dergelijke be proefde grondslagen opgetrokken, amuseert ook met een zwakke vertolking nog steeds het publiek. Van een jonge vereeniging als Postaal Ge noegen, die ook al met vele moeilijkheden te kampen heeft gehad, kon men natuurlijk geen viekkelooze voorstelling verwachten. maar des te meer valt het te prijzen dat men door goede rolkennis en behoorlijk tempo een tegenwicht had gevormd. In bfeiae opzichten verdient vooral de heer Kraneveld lof; hij voerde .voortdurend zijn medespelers aan, wist ze mee te sleepen en er den gang in te houden. Zijn uitbeelding van den vroolijken student Frits Strekkers was waarlijk een goe de prestatie. Na het eenigszins vervelende exposé dat de schrijver in het eerste bedrijf noodig achtte, is zijn komst als het ware de inzet van het stuk. De heer Lansheer is er niet in geslaagd den parvenu te spelen dien de rol van Appelman eischt. Voor een dergelijke figuur zou een wat ouder speler geschikter zijn, evenals voor die ^n de huishoudster Martha. Nu kon men zich den rentenier Kneterman eerder voor stellen als Appelmans vader dan als zijn vriend. De heer Sijpestein speelde den inge beelde ziekte met kennelijk plezier, maar er is uit de rol heel wat meer te halen, evenals uit die van Schmidt, die als slaaf-van-zijn- vrouw goede momenten had, maar faalde, toen hij den tyran ging spelen. In zijn vrouw Sophie die de tegenovergestelde gedaantever wisseling ondergaat, hebben we vooral de dui delijke articulatie gewaardeerd. Mevrouw Dreyer die haar speelde in plaats van mevr. Jansen, verdient daarvoor een compliment. Alle overige optredenden werkten naar bes te vermogens mede om de opvoering te doen slagen. Zij hebben nog veel te leeren, maar dat hindert niet. De regisseur, de heer K. Es- seling, had een aardige tooneelschikking ge maakt en wist de opstelling der spelers ver dienstelijk te varieeren. Jammer was. dat door \erkeerde belichting links de schaduw dei- wachtenden steeds zichtbaar was voor zij het tooneel betraden. Na afloop der voorstelling was er gelegen heid het bestuur van Postaal Genoegen te compllmenteeren en een dansje te maken op de muziek der „Blue Stars!'. Velen zullen daarvan gebruik gemaakt hebben. P. H. SCHRÖDER Koersen van de Ochtendbeurs to Amsterdam van heden van 10.30 tot 11.25 uur. Kon. Olie 3O6V2—9V*. H. V. A. 410—4. Vergde Vorstenl. 52 5/83' Amst. Rubber 197—8V2. Philips 202—5. AKU 35)4—61/2. Unilever 131 3/4—3. Ned. Scheepvaart Unie 106. Beth. Steel 51 3/4—2 1/8. U. S. Steel 43 3.8—7 8. Republic Steel 14 5/87/8. Anaconda 21 7/82 1/8. Shell 9 15 16. Tidewater Ass. Oil 10 5/8. North Am. Aviation 13. General Motors 36XA. AVADIA. Het was een aardige gedachte van het be stuur van Avadia om voor de variatie eens een „bonten avond" te geven. Op zoo'n avond kan men krachten aan het werk zetten, die er an ders niet aan te pas komen en kunnen er ook veel meer medewerken dan in 'n gewoon too- neelstukje. Zoo kregen wij dus Zaterdagavond in het volle en door de jeugd zoo vroolijk aan- gekleede zaaltje van „De Leeuwerik" een pro gramma, dat in alle opzichten afweek van wat wij anders bij schoolvereenigingen te zien krijgen. Voor de pauze was het „bont" genoeg, een „cow-girl band", een liedjeszanger met een guitaar, een harmonicaspeelster, die wie zou dat gedacht hebben bij 'een zaal vol jeugd? het meeste succes had met het oude Daisy Bell en Tararaboemdié, een een-actertje, dat blijkbaar als transformatieschets bedoeld was, en een girl-dance. Maar het aardigste was wel het sprookje van Roodkapje, door een Indische baboe verteld. Willy van Bentem deed dit aller geestigst, niet alleen met het juiste accent en intonatie, maar ook voortreffelijk van gebaar. Het was een solo-scènetje, dat wel geheel apart stond, doordat het in de voordracht „af" was. In „Pension Zonneschijn" werden de ver schillende getuigen vooral de Amerikaan sche niet onaardig getypeerd en de eenige heer, die er in optrad, had blijkbaar zoo'n plei zier in het geval, dat zijn gezicht soms een en al „zonneschijn" was. De clou van den avond kwam na de pauze. Dat was de opvoering van „D< Bruiloft van Kloris en Roosje". Op zich zelf reeds een vondst om deze kleurige, fleurige bruiloft door al dat jonge goed te laten opvoeren. Dat was nu werkelijk eens iets anders. En de proef is volkomen geslaagd. Wim Paauw heeft pleizier van zijn werk gehad. Wat was dat een aardig bonc gedoe op het tooneel en welk een charme ging er uit van die jeugd, die deze al-oude operette met zoo'n opgewektheid speelde en met een natuurlijkheid, welke verraste. Wij zagen 'n snoezige Elsje, een zich los bewegen- den en vroolijk zingenden Krelis, een waardi- gen Thomasvaer en een gezellige Pieternel. En ook de „dikke boer" ontbrak natuurlijk niet op het appél. Het was '11 genoegen om er naar te kijken, vooral ook door de levendige, fris- sche door Janke Goeting ingestudeerde boerendansen, welke ondanks de beperkte ruimte goed tot hun recht kwamen. En welk een aardig idee om de school in de bruiloft te betrekken. Het waren dit keer niet Thomasvaar en Pieternel. maar Pietemei en Elsje, die het actueele gedeelte- voor hun rekening namen en deze kritiek op de school op rijm, sloeg in dit milieu natuurlijk geweldig in. Jammer, dat B. en W. niet tegenwoordig wa ren. Zij zouden zeker medelijden hebben ge kregen met de volgens Elsje in de ijs koude zalen xan de Meisjes-H.B.S., soms be vriezende jeugd en een voorstel om de 22 slecht brandende kachels door centrale ver warming te vervangen, zou er misschien het resultaat van zijn geweest. Een gejuich ging op, toen Elsje met veel bravour verkondigde, dat „zij. jonge vrouwen, zich niet in 'n hoekje lieten douwen!" Het slot was natuurlijk 'n zegewensch voor de directrice mej. Burger en Avadia. Onnoodig te zeggen, dat De Bruiloft van Kloris en Roosje waarin ook de geschenken voor den feestdisch van bekende bij name ge noemde Haarlemsche firma's niet ontbraken, geweldig succes had. Na afloop moest Wim Paauw ten tooneele verschijnen en een cadeau in ontvangst nemen. Roosje sprak daarbij den wensch uit. dat de heer Paauw ook weer de leiding op zich zou nemen voor den feestavond in het volgend seizoen, wanneer Avadia haar zesde lustrum hoopt te vieren en de zaal on derstreepte dit met warm applaus. J. B. SCHUIL. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.82 1/8. Berlijn 75.55. Parijs 4.99 Brussel 31.69. Zwitserland 42,36'/». New-York 1.88 3/8. Londen 8,81. Berlijn 75.52'/». Parijs 4.98-J4- Brussel 31,68. Zwitserland 42,36','2. Kopenhagen 39,32'/». Stockholm 45.40. Oslo 44.25. New-York 1,88 1/8. Italic: Vrije lire 9.95. Reislire 9. Bankpapier 5.80. De Heer en Mevrouw D. G. VAN WIJNGAARDEN- BREED VELD geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter LOLKY. Haarlem, 26 Maart 1939 Burg. Sandbergstraat 1. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Dochter lOUISE, JOZEPHINE, JEANNE. MIES ALBRECHT- VAN LAARHOVEN KEES ALBRECHT Haarlem, 24 Maart 1939 Lorentzplein 41 rd. Na een kortstondige ziekte overleed in de volle verze kerdheid des geloofs onze innig geliefde, zorgzame Moeder, Grootmoeder. Zuster en Behuwdzuster, Mevrouw Janna Amelia Kreuiter geb. Rijckborst, Wed. van Wijlen den Wel- Ed.Heer H. v. Tussenbroek, in den leeftijd van 70 jaar. Namens allen: P. VAN TUSSENBROEK A. VAN TUSSENBROEK NAGEL Pladjoe, Ned.-Indië Haarlem, 25 Maart 1939 Koninginneweg 87 De teraardebestelling zal plaats vinden op Woens dag 29 Maart as. des mid dags ten 12 uur op de Al gemeene Begraafplaats te Alkmaar. Vertrek van het sterfhuis v.m. 10.30 uur. Convers., gramm., handelscorr. Bijlessen aan H. B. S.-leerlingen. Clubles 4, privéles 6 p. mnd. Br. no. 1107 bur. van dit blad Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem d.d. 14 Februari 1939 is B. W. de Graaff Jr., winkelier, wonende te Haar lem aan de Gen. Cronjëstraat 68 in staat van faillissement ver klaard met benoeming van den E.A. Heer Mr. J. H. P. E. Mijns- sen tot Rechter-Commissaris en ondergeteekende tot curator. Bij beschikking van den E.A. Heer Rechter-Commissaris is bepaald; le. dat de schuldvorderingen vóór 16 April 1939 moeten worden ingeleverd ten kan tore van den curator. 2e. dat de verificatievergadering op Dinsdag 2 Mei 1939 des namiddags om 2.30 uur wordt gehouden in het Pa leis van Justitie aan de Jansstraat 81 te Haarlem, De curator: Mr. JULIUS HOOG Zijlstr. 47rood, Haarlem Algemeene kennisgeving. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht u kennis te geven van het overlijden van onzen lie ven, zorgzamen Man en Vader, den Heer Hendrik Christiaan Schoevaart, in den ouderdom van 80 jaar. C. D. SCHOEVAART— SCHUDDEBOOM M. A. SCHOEVAART Haarlem, 25 Maart 1939 Lakenkooperstraat 8 Geen bezoek. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats vinden op Woens dag 29 Maart a.s.. om 11.30 uur, op de Algemeene Be graafplaats aan de Kle verlaan. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, geduldig gedra gen lijden, onze geliefde Vader, Broeder, Behuwd-, Grootvader en Oom Jan Jurge van Dokkum in den ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam: H. VAN DOKKUM IJmuiden-Oost, 25 "Maart 1939 Ruysdaelstraat 25 De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 29 Maart op de Algemeene Begraafplaats „De Biezen" te Santpoort, des namid dags 2.30 uur. Vertrek van het Antonius Ziekenhuis te 2 uur. Tot en met 28 Maart a.s. Speciale aanbieding stoomen van 3.- voor U bezit 24 cent méér (lan U dachtOnderstaande Prodent-bon heeft tot, 6 Aprl! a.s. een contan te waarde van 24 cent. Want tegen inlevering van dezen bon bij Uw winkelier verstrekt deze U thans tydeHjk 2 zeer groote tuben Prodent Tandpasta (a 85 cent per stuk, dus samen 70 ct.) voor slechts 46 cent! Prodent is deeenige tand pasta met Dlspergon tegen tandsteen, boven dien zacht-schuimend en aangenaam van smaak! GEHEELEN BON UITKNIPPEN! Tegen inlevering van dezen bon vóór 6 Apr. a.s. bij Uw wfnkollor verstrekt deze U thans tijdelijk 2 zeer groote tuben Prodent Tandpasta (waarde totaal 70 cent) voor slechts 46 cc»i(De ccntge tandpastamet Dispergon tegen tandsteen l Naam: BOEKHOUDEN en BELASTINGZAKEN in orde en het bijhouden v.a. 2 p. m. Br. no. 1165 bur. v. d. blad J Palmpaaschjes; 2 ons 25 ct. Paaschkuikens2 ons 25 CC POULETTA'S Gevulde choc. Kuikens; l'/a ons 25 ct. A. C. GOEDHART Tandtechnische inrichting TOT 3 APRIL NET MEISJE gevr. voor den dag of voor d. en n., zelfst. kunn. werkert. Aanm. KOELEMIJ, Zijlweg 159 zw. Omgeving HAARLEM Te huur gevr. ETAGEWONING of gedeelte huis «event, met pension», door echtpaar van middelb. leeftijd. Br. met be schrijving, aanduiding ligging en prijs no. 1226 bur. v. d. blad gezocht voor Haarlem en omstr. Bekend met beddenbranche. Voor verkoop aan partic. Leeft, pl.m. 20 j. Br. no. 1225 bur. van dit blad et Coh°e op het krachtigste reclame-middel: Couranten reclame i

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 3