BURGERLIJKE STAND. MAANDAG 27 MAART 1939 HAARDEM'S DAGBE'AD ir HEEMSTEDE GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING VAN DE PSYCHIATRISCHE VOOR- EN NAZORG VOOR GEESTESZIEKEN. B. en W. schrijven aan den Raad; In de Raadsvergadering van 24 November 1938, werden wij gemachtigd, onder nader door ons overeen te komen voorwaarden, de ge meente gebruik te doen maken van de door de gemeente Haarlem op te richten psychlatri- schen dienst, tegen een jaarlijksche vergoe ding van 0.04 per inwoner. Hoewel het aanvankelijk in de bedoeling lag deze aangelegenheid te regelen bij overeen komst, blijkt het bij nadere overweging beter, daarvoor een gemeenschappelijke regeling, als bedoeld in artikel 129 der Gemeentewet, te treffen. ROOIEN BOOMEN LANGS HEERENWEG. B. en W. schrijven aan den Raad: De Rijkswaterstaat wil in den loop van dit jaar overgaan tot het vernieuwen van de as- faltbaan van den Heerenweg, van de grens van Haarlem tot aan de Koediefslaan. De Rijkswaterstaat zou dan tevens de zij bestra ting willen verbeteren en de breedte daarvan, voor zooveel mogelijk, willen brengen op 5 M. Voor het tot stand brengen van deze ver betering is het noodzakelijk dat de langs ge noemde gedeelte van den Heerenweg staande iepeboomen worden gerooid. Aangezien deze boomen overrijp zijn en er verscheidenen in slechten staat verkeeren, meenen wij dat, mede in het belang van het verkeer, verwijdering van de boomen dient plaats te hebben. VERGADERING EERSTE HULP-BRIGADE. Maandagavond 27 Maart zal bovengenoemde brigade voor het eerst, na de fusie tusschen de Reddingsbrigade en E. H. B. O., die op 3 Febr. 1.1. plaats vond, een ledenvergadering houden in café-restaurant v. d. Heuvel, ingang Val kenburgerlaan. VERGADERING 'BLOEMBOLLENCULTUUR. Hedenavond vergadert de afd. Heemstede van de Algemeene Vereeniging voor bloembol lencultuur, mede ter feestelijke herdenking van het 60-jarig bestaan der afdeeling. Deze vergadering heeft plaats in café-restaurant Hof van Heemstede, Valkenburgerlaan. RAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Heemstede gehouden op Don derdag 30 Maart 1939 des namiddags om 8 uur. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 2 Maart 1939. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Aanleg plantsoen Johan Wagenaarlaan. 4. Aanbieding Herziening XLVIb van het u itbreidingspla n 5. Kasgeldleening. 6. Voorschot vergoeding bijzondere scholen 1939. 7., Vaststelling uitgegeven bedrag per leer lingen aan belooning vakonderwijzers over 1938. 8. Voorschot vergoeding vakonderwijzers 1939. 9. Vaststelling rooilijn langs Glipperweg zuidelijk van de Glipperbrug. 10. Rooien van boomen langs Heerenweg. 11. Verkoop grond behoorende tot. het Grotstuk. 12. Begrotingswijzigingen. 18. Gemeenschappelijke regeling van de Psychiatrische vóór- en nazorg voor geestes zieken. 14. Gemeenschappelijke regeling betref fende streekplan Kennemerland-Zuid. DE RAADSVERKIEZINGEN. Door de Liberale Staatspartij, den Vrijz. Democratischen Bond en de groep van Vrijzin nige kiezers is de volgende gecombineerde can- didatenlijst voor de Raadsverkiezingen vast gesteld: 1. H. M. van Unen, 2. S. Rijkes, 3. Mr. B. W. Stomps, 4. Mr. R. c. Bakhuizen v. d. Brink, 5. A. J. j. Verschoor, 6. M. D. Scheer, 7, mevr. C. Wennink—Buwalda; 8. J. J. Visser, 9. E, G. Wildeboer, 10. G. Schaper, 11. W. A. Haak, 12. G. M. Bais, 13. T. K. de Vries, 14. jhr. dr. J. C. Mollerus, 15. Dr. H. van BeeckVollenho- ven en 16. J. J. Weeda. JAARVERGADERING FONDS VOOR ZEEKENHUISVERPLEGING. Vrijdagavond hield het fonds voor Zieken- huisverpleging zijn 13e jaarvergadering. Na een kort openingswoord deelde de voor zitter, de heer H. Kokkelkoren mede. dat voor dit jaar de maximumverpleegdagen weer op 42 konden worden vastgesteld en dat de gemeentelijke subsidie voor 1939 weer goed gekeurd was. Hierna volgde een zeer uitvoerig jaarver slag van den secretaris, den heer PrF. Meure. waaruit bleek, dat het aantal leden over 1938 wederom gestegen was met 38 en dit op 31 December 1938 6593 bedroeg. In totaal werden 290 leden in diverse zie kenhuizen verpleegd, met een totale ver- pleegduur van 5791 dagen tegen 265 opne mingen met een totale verpleegduur van 5169 dagen in 1937. Uit het verslag van den penningmeester den heer F. B. P. .Goossens bleek, dat aan verpleeggelden waren uitbetaald f 19.297, dat aan contributie was ontvangen f 14.325.17V2, aan gemeentelijke subsidie was ontvangen f 4461, terwijl de totaal-inkomsten waren f 20.852,08V2 en de totaal uitgaven f 21,225.05, zoodat het nadeelig saldo over 1938 bedroeg f 372.96V2. Bij monde van den heer J. Stel werd door de controlecommissie dank gebracht voor het accurate beheer van den penningmeester. Het voorstel „Contributieverhooging" lokte nog al heel wat besprekingen uit. Nadat verschillende leden over dit onder werp het woord hadden gevoerd, werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aange nomen en werd besloten dat deze nieuwe re geling in zal gaan op 3 April a.s. Als bestuurshleden werden herkozen de heeren h. Kokkelkoren en a. a. Leuven. Bij de rondvraag sprak de heer N. J. v. d. Linden woorden van dank aan het bestuur voor het vele werk ook dit jaar weer verricht. KUNSTKRING HEEMSTEDE. Woensdagavond 29 Maart zal Prof. Huib Luns in het gebouw van den Protestanten bond aan de Postlaan een lezing houden over „Een wandeling door Londen", toegelicht met lichtbeelden. ZANDVOORT ZANDVOORTSCHE HOCKEY CLUB. De feesavond, die de Zand voor tsche Hockey Club Zaterdag organiseerde in Hotel Groot-Badhuis, genoot veel belangstelling. De zaal was geheel bezet, toen de voorzitter, de heer Van Pagee, de aanwezigen en in het bij zonder burgemeester Van Alphen, welkom heette. Voor dezen avond had de Z.H.C. zich van de medewerking van Chiel de Boer en zijn cabaret verzekerd. Dit is wel een zeer goede gedachte geweest, want wat door dit caba ret geboden werd, behoort zeker tot het beste, dat we de laatste jaren in Zandvoort hebben gezien. Chiel de Boer en zijn medewerkers hebben met' hun liedjes, voordrachten, woordspelingen en het geestige 'schimmenspel een welverdiend succes geoogst. Slechts weinigen gingen onmiddellijk na afloop heen. De meesten bleven voor het bal. DANS-MATINEE. Zondagmiddag gaven de leerlingen van het dansinstituut Lily Orgodet in Groot-Badhuis een dans matinee. Het zeer goede programma werd geopend door een groep van de klein ste leerlingen, waarvan de jongste vier jaar was. Het eenvoudige begin met ballet- en lichaamsoefeningen en danspasjes vormde een zeer mooie inleiding tot de gezamenlijke dansen, waarvan „De boschkabouter en de elfjes" wel het beste was. Voor de pauze voerde een kleuter van een jaar of zeven op buitengewoon gracieuze wijze de IJswals van Waldteufel uit, waarna Lily Orgodet dit gedeelte van het programma besloot met een zeer goed uitgevoerde Taren- telle van De Sena. Na de pauze kwamen de grootere meisjes aan de beurt. Bijzonder goed was Prelude van Rachma ninoff door Lily Orgodet en Danse russe van Tschaikowski doör een groep vergevorderde leerlingen. Het muzikale gedeelte werd op uit stekende wijze verzorgd door den heer G. Moed. AFSCHEIDSSOIREE. Zondagavond gaf de heer J. Stol in Groot- Badhuis een afscheidsbal, als slot van het dansles-seizoen. Het werd een zeer gezellige avond, die werd opgeluisterd door enkele dansgroepen onder leiding van mej. Bolwidt. O.H.'s MANNENKOOR VIERT FEEST. Zaterdagavond vierde O.H.'s Mannenkoor in .Bodega Mustert" 't gebruikelijke jaarfeestje. De voorzitter, de heer T. Koper, opende den avond met enkele woorden, waarna het duo MeijerMeurs het woord kreeg. De verschil lende liedjes en vooral ook de imitatie Peter Pech, vielen wel in den smaak. De tooneelvereeniging „Ons Tooneel" voerde hierna op: De bonte kakatoe. waarom de aan wezigen hartelijk hebben gelachen. Nadat het duo MeijerMeurs nog eenmaal met veel succes was opgetreden, begon het bal met attracties. Dit vormde een zeer goed slot van dezen uitstekend geslaagden avond. BENNEBROEK VERLOTING „WITTE KRUIS". De verloting ten bate der Vereeniging „Het Witte Kruis", afdeeling Ben neb roek en om streken, is bepaald op Vrijdag 14 April a.s. Het damescomité zal nog gaarne prijzen vóór 1 April' ontvangen. GEVONDEN VOORWERPEN. Verlovingsring, zakmes, rozenkrans, porte- monnaie met inhoud, zwarte regenpijp met ritssluiting, ratiné dameshandschoen. VOGELENZANG ERNSTIG ONGEVAL. Zondagmiddag vier uur stond op den Leid- schen Vaartweg een auto benzine te laden. Ach ter den auto stond het 4-jarig dochtertje van de familie G. Zij stak plotseling den weg over waar op op hetzelfde oogenblik een auto was genaderd welke bestuurd werd door Mej. G. uit Vogelen zang. Hiermede kwam het meisje in botsing en bezeerde zich vrij ernstig. Het kind werd naar de ouderlijke woning overgebracht en door een dokter verbonden. Zij had verschillende schaaf wonden aan het hoofd en een snij wond aan het been. De verwondingen bleken niet levensgevaar lijk te zijn. De politie stelt een onderzoek in. BLOEMENDAAL LOGIES AAN VREEMDELINGEN De Commissaris van Politie te Bloemendaal wijst er op, dat (ingevolge het bepaalde in art 27 van het Vreemdelingen-reglement) ieder derhalve niet alle enhotel- en pensionhouders die een vreemdeling nachtverblijf verschaft, verplicht is daarvan aangifte te doen bij het hoofd van de politie in de gemeente waar het nachtverblijf wordt verleend en wel binnen 24 uur. Tegen overtreding van deze bepaling wordt streng opgetreden en verzuim van het doen van bovenbedoelde aangifte kan een straf van ten hoogste een maand hechtenis of een geldboete van ten hoogste f 500 ten gevolge hebben. Groote verandering in het wegennet. OVERVEEN AUTO-BOTSING Zaterdagmiddag drie uur reed mevrouw G. uit Overveen, per auto op de Julianalaan in de richting Haarlem. Zij stak dwars dien weg over om een andere laan in te gaan. Van Haarlem naderde een auto, welke be stuurd werd door den heer A. wonende te Haar lem. Er volgde een botsing tusschen beide auto's. De wagens werden beschadigd. Beide bestuur ders kwamen er goed af. HAARLEMMERMEER NED. HERV. KERK. Ds. A. W. Lazonder is vomemens Zondag 7 Mei afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gem. van Westmaas, om Zondag 14 Dec. d.o.v. zich te verbinden aan de gemeente van Nieuw-Vennep, na tevoren te zijn bevestigd door ds. G. P. Post van Nijland. Dezen zomer komt veel gereed. Onder leiding van deskundigen hebben wij de groote werkzaamheden bezichtigd op het gebied van den wegenbouw in en om den Haarlemmermeerpolder en duizenden autom-o bilisten zullen met genoegen vernemen dat dezen zomer zeer belangrijke werken zullen worden voltooid en daarmee belangrijke ver bindingswegen tot stand zullen zijn gebracht. In de eerste plaats de groote provinciale verkeersweg Haarlem—Heemstede—Aalsmeer- Hilversum. Van Noord-Holiands hoofdstad rijden we over den mooien Kruisweg met aan weerszijden een fraaie begroeiing van heesters en boomen. De aanleg van de be planting van deze weg heeft geleerd, dat met het oog op het mooie landschapsschoon, de beplanting afwisselend en onderbroken moet zijn. Op de nieuwe weggedeelten zal dit ook in toepassing worden gebracht, het geen men tusschen Aalsmeer en Uithoorn reeds kan waarnemen, waar de beplanting bijna is voltooid. Van Aalsmeer is de weg, die geheel langs de spoorlijn loopt, tot aan den Thamerbrug voor Uithoorn gereed. Bij Aalsmeer duikt de weg onder de spoorlijn Amsterdam—Aals meer en krijgt daardoor een diepte van on geveer 1 M. beneden het polderpeil. Bij mo gelijken regenval wordt het overtollige water automatisch door een electrische pompin- stallatie weggepompt. Bij een groote water vloed stelt zich, eveneens automatisch, een tweede motor in werking; een zeer handig technisch snufje. Voort gaat het langs den provincialen weg tot de Thame^-sluis ons 'n halt toeroept. Hier is men nog druk bezig met het leggen van het wegdek, welke werkzaamheden binnenkort klaar komen. Over den oudsn ongemeen slechten weg, het Zijdelveld, naderen we den in aanbouw zijnde brug over den Amstel Van de oude houten brug heeft men een mooi gezicht op de nieuwe. Twee der drie pijlers zijn gereed en een der landhoofden. De beide opritten en de verdere bruggenbouw zullen in de maand Augustus zeer waar schijnlijk gereed komen, waarmee de ver binding van Haarlem en Utrecht zal zijn tot stand gebracht. In een flauwe bocht loopt de nog door de provincie Utrecht aan te leg gen baan naar het Gooi. waar het gedeelte in Noord-Holland naar Hilversum reeds gereed is. Voor Noord-Holland staat dus nog slechts het gedeelte tusschen de Thamerbrug en den Amstel op het programma. HaarlemSchipholHilversum. Deze verkeersweg van Haarlem langs Ne- derland's vliegerscentrum naar het Gooi zal oc-k in dezen zomer gereed komen. Langs den Amstel hebben we snel Ouderkerk bereikt en vinden daar aansluiting^-met het verlengde van den Burgemeester Colijnweg. Over een groot gedeelte is de onderverharding gelegd waardoor het mogelijk is den provincialen weg reeds te volgen tot aan den rijksweg Amsterdam—Utrecht en den daarmee paral lel loopenden spoorweg nabij Diemerbrug. Terugkeerend over den provincialen weg heeft men van de brug af over den Amstel nabij Ouderkerk een mooi gezicht op den oude dubbele ophaalbrug, die de verbinding tusschen het dorp aan weerszijden van den Amstel onderhoudt. Binnen enkele weken echter zal deze op haalbrug- onder deskundige leiding worden afgebroken om te worden overgeplaatst naar het Nederlandsch Openlucht Museum te Arnhem. Een pontveer zal den dienst over nemen. Bij den Spieringweg in Haarlemmermeer houdt de Spaanwoudèrweg als onderdeel van den provincialen weg plotseling op snelver- keersweg te heeten. In deze omgeving staan eveneens groote veranderingen te wachten, vooral v^or Haar lem van buitengewoon groot belang. Thans wordt de verbinding onderhouden over een smalle brug nabij het fort de Liede en over den smallen Nieuwen Weg. Naast deze brug zal binnen korten tijd een nieuwe; brug over de Ringvaart komen. Over de landerijen zal dan een weg worden aange legd rechtstreeks naar den Spaarnwouder- weg. Met de onderhandelingen betreffende overname van deze landerijen is men bezie zoodat verwacht kan worden, dat met deze werkzaamheden spoedig een begin zal worden gemaakt. Over de brug zal een nieuwe weg parallel aan den Nieuwen Weg verbinding geven met den ouden spoorweg Haarlem- Hoofddorp. Deze oude spoorweg zal in een zeer moder nen verkeersweg worden omgetooverd en een verbinding geven met den Rijksweg Haarlem- Amsterdam. Een directe verbinding van den verkeersweg over de spoorlijn, aansluitende op den weg naar de brug over de Ring vaart, zal eventueel door Haarlem zelf wer den aangelegd. BEVERWIJK Sclioolvoetbal in de Paasch- vacantie. Gedurende de Faaschvacantie wordt in het Gemeentelijk Sportpark wederom een School- voetbaltournooi gehouden onder leiding van den heer H. J. Blaauw, leeraar M.O. Lich. Oef., onder auspiciën van den Haarlemschen Voet balbond. De winnaars van afd. E van de eerste ronde spelen verder een halve competitie. De drie verliezers eveneens. De kampioen van afd. E speelt tegen den kampioen van afd. E. IJmui- den. Afdeeling F omvat uitsluitend de zesklas- sige scholen en speelt een halve competitie. Het toumooi begint Woensdag 5 April, het programma luidt voor dien dag: Op het hoofdterrein afd. E: 2 uur: 1. Chr. School (V. N.)—UL.O. H (B). 3 uur: 2. Ohr. School W. a. D.—School G (V. N.). 4 uur: 3. Chr. School (B.)U.L.O. (B.). 4. Centrale School n vrij. Op het bij terrein, afd. F: 2 uur: ZeewijkschoolJulianaschool 1. 3 uur: Julianaschool 2Noorderschool 2. 4 uur: Noorderschool 1Vondelschool. WIEL AFGELOOPEN. In de Breestraat liep een achterwiel af van een met zand geladen vrachtauto. Gelukkig ontmoette het voortrijdende wiel geen per sonen op zijn weg en richtte dan ook geen on heilen aan. De reparatie kon aan den weg geschieden, waarbij de politie ervoor zorgde dat het ver keer niet al te veel gestagneerd werd. Een griezelige vondst. Bij de rioleeringswerkzaamheden op den Koudehorn hebben arbeiders uit de klei een doodskop opgegraven. Hoe dit deel van een menschelijk geraamte daar terecht is ge komen zal wel altijd een raadsel blijven. Voorts heeft men op den Koudehorn een oude beschoeiing van de haven blootgelegd. IJMUIDEN Concert Mandolineclub „Excelsior". Een mooi programma, dat mooi werd uitgevoerd. Over het musiceeren op de openbare avon den der Arbeiders Mandolineclub „Excelsior'' hebben we steeds zoo goed en met zulk een waardeering kunnen schrijven in den loop der jaren, dat we vreezen nu er weer zulk een 'concert te „verslaan" valt, eentonig te worden gelijk het verhaal van Saïdja en Adinda En toch, wat is het voor den muziekrecen sent altijd weer prettig van zulk een concert slechts te kunnen releveeren, dat het in alle opzichten-af was. Het zijn er slechts weinige gedurende het winterseizoen waarvan we dit volmondig kunnen schrijven. Van vele ver- eenigingen bemerkt men zooiets eerst aan het slot van den avond, van „Excelsior" weten we dit eigenlijk reeds te voren. Het zijn van die uitvoeringen waarvan men wel eens zegt „Je zou er een verslag van kunnen schrijven zon der er bij geweest te zijn". We beluisteren deze serieus werkende ver eeniging, aan het hoofd waarvan de musicus Johan B. Kok staat, echter maar al te graag. Hij weet het repertoire der mandoline-club immer op de juiste, artistieke wijze op te die nen en aan de. dikwijls door ernstige muziek minnaars gesmade, mandolinemuziek alle recht te doen wedervaren. De Hawaïan-band, bestaande uit 8 Excel- siordames, gaf een zestal popular songs ten beste. Haar optreden is voor de bezoekers altijd weer een attractie; het is zonder eenige pre tentie en louter als amusement bedoeld. En als zoodanig is er veel te waardeeren. Ook is het optreden altijd in stijl wat de kleeding be treft; de dames werden voor haar optreden met een hartelijk applaus beloond. Het was dan ook welverdiend, want de zang en de muziek waren goed voorbereid. Tusschen de bedrijven door amuseerde de heer van Tongeren, humorist, het publiek met eenige populaire liedjes en een serie moppen, die vooral bij de jongeren insloegen. DRONKEN OP DE FIETS. Zaterdagavond is in IJmuiden-Oost een wielrijder gearresteerd, die zóó dronken was, dat hij de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht. DIEFSTAL VAN WASCHGOED. Ten nadeele van een bewoner van ae Spar renstraat te IJmuiden-Oost is Zaterdagavond een hoeveelheid waschgoed ontvreemd, dat aan een lijn te drogen hing. Concert „Kunst 11a Arbeid". Vlotte uitvoering van een populair programma. Het is een verheugend feit voor de toekomst van de harmonievereeniging „Kunst na Ar beid", dat zij over een flink aantal jonge leden beschikt, die mettertijd de plaatsen dei- ouderen in het corps zullen kunnen innemen. Daartegenover is het echter teleurstellend, dat ondanks de animo, waarmede er bij K. n. A. onder de suggestieve directie van den heer M. Kley gemusiceerd wordt, de belangstelling voor de concertavonden er dikwijls een is, die beneden pari blijft. En waarom? vragen we ons vaak af. De programma's, die de dirigent instudeeren laat zijn door hun samenstelling en hun wijze van uitvoeren toch heusch wel meer belang stelling waard dan b.v. Zaterdagavond in „Het Wapen van Velsen" wel het geval was. Wij konden ons best de teleurstelling begrij pen van voorzitter Ebbeling toen hij met een kort woord den avond inleidde. K. n. A. gaf een mooie introductie van de ouverture Rosa munde ten beste: het hout stemde er goed in en het hooge koper ontwikkelde een sonoor geluid. De saxen waren wat zwevend: de flui ten heel gelukkig. Directeur Kley nam het allegro aan den voorzichtigen kant, zoodat alle noten (en vooral die der basfiguren) be hoorlijk gemaakt konden worden. Het corps was door de ziekte van den eersten en den tweeden trombonist leelijk gehandi capt. De heeren Krab en v. d. Linden verzorg den weer het diepe baswerk, dat het een lieve lust was. Hoewel we voor het werk van het klarinet- tenregister alle waardeering hebben blijft de klank toch nog vrij scherp. Het slot met z'n dubbel-forte passages slaagde in het kader van het corps alleszins. JAC. V. D. STEEN OVERLEDEN. Gisteravond is na een korte ziekte te zijnen huize in voorburg op 57-jarigen leeftijd ovei'leden de heer Jac. v. d. Steen, lid van het hoofdbestuur van den Ned. Bond van Chr Fabrieks- en Transportarbeiders. De heer v. d. Steen heeft bijna 30 jaar lang deze functie vervuld, en was één dergenen, die voortdu rend op de bres stond voor de belangen der zeelieden en havenarbeiders in IJmuiden. MARKTBERICHT IJMUIDEN. Umuiden, 27 Maart 1939 (A.N.P.). Vei'sche visch: Tarbot 9074 ct. per k.g. Tong 11270 ct. per k.g. Heilbot 10888 ct. per k.g. Griet f 38—26 p. 50 k.g. Groote schol f 21 idem. Middel schol f 25 idem. Zetschol f 4036 idem. 0 Kleinschol f 3610 idem. Bot f7.50—4.60 idem. Schar f 136.30 idem. Tongschar f 4221 idem. Poontjes f85.50 idem. Groote schelvisch f 20 idem. Middel schelvisch f 2016 idem. Kleinmiddel schelvisch f 19—15 idem. Kleine schelvisch f 1510 idem. Groote gul f8—5.50 idem. Kleine gul f9.505.50 idem. Wijting f 6.50—4.40 idem. Makreel f 10J.60 idem. Versche haring f5.404 idem. Kleinmiddel heek f 22 idem. Kleine heek f 8.50 idem. Kabeljauw f40—11 p. 125 k.g. Vleet f 2.20—1 40 p. stuk. Leng f 2.250.90 per stuk. Koolvisch f 0.80—0.20 per stuk. Rog f 2112 per koop. PERSONALIA. Drs. E. Kuiper te IJmuiden, thans tijdelijk leeraar Duitsch aan het Baarnsche Lyceum, is benoemd tot leeraar in genoemde taal bii het M.O. in Nederlandsch Oost-Indië. BESOMMINGEN. Manden Trawlers: 70 Condor IJM 72 ƒ1290.— 500 RO 16 ƒ2750— 30 Raaf IJM 432 930— 85 Isabel IJM 14 1590— 75 Zeehond IJM 7011760— 700 Maria van Hattem IJM 1 14730. 330 Azimuth IJM 195 ƒ2720.— 225 Witte Zee IJM 67 ƒ2690.— 280 Maria R. Ommering IJM 7 2800. 650 Flamingo IJM 25 ƒ5170.— 750 Eveline UM 115 ƒ3640.— 1400 Caroline IJM 26 ƒ7200.— 170 De Hoop IJM 46 12290.— 1000 Ewald IJM 48ƒ3900.— Verwachte vischaanvoer- i Thuisstoomcnde voor de Dinsdagmarkt: Gloria Um. 37. vangst: 40 manden schel visch. 100 m. braadschelvisch, 100 m. wijting, 100 manden gul. 40 manden koolvisch, 40 manden makreel, 55 manden radio, 25 m. wolf 40 m. koolvisch, 40 m. makreel, 25 m. wolf en poon, totaal 500 m. benevens 150 stuks stijve kabeljauw. Haarlem IJm. 9 vangst: 1300 m. haring en 30 st. stijve kabeljauw. VELSEN De nieuwe steigers van het stoompontveer. Uitslag van de aanbesteding van den onderbouw. Bij de in Haarlem door den Rijkswaterstaat gehouden aanbesteding voor het maken van onderbouwen voor twee aanleginrichtingen ten behoeve van de stoompontverbinding over het Noordzeekanaal alhier, met bijkomende werken, werden ingeleverd 36 biljetten: Fa. Luimes en Bal, Ridderkerk 102642: N.V. van Splunder, Ridderkerk 105.600.. N.V. van Baarsen en van Voorde, Amstelveen 99900, N.V. C. Kasteleijn en Zn., Dordrecht, 104.240. N.V. P. A. van Wijnen, Dordrecht 110.846, O. Linzel, Soestdijk 106.818, J. Visser Bzn., Voorburg, 103.600, A. Meijers, Bentveld, 100500, N.V. J. M. Strijland, Uithoorn, 107.000. J. de Vries, den Helder 107.200, N.V. van Dongen en van Hoven. Dordrecht 112000, A. A. Gnirrep Amsterdam 113000, J. F. van Acker, Amsterdam, 104400, S. Ko- min, Amsterdam, 105.000, N.V. P. Keikers, Sliedrecht 108420. J. Kuipers, Zurich 103800 Fa. Joh. Dienaar en Zn., IJmuiden 108993, N.V. Bos en Kalis. Sliedrecht 93360, P. C. Langeveld. Hardinxveld f 99950. N.V. A. H. en J. Huitzing. Coevorden f 104450, G. Schermer Jr., Nieuwendijk 104400, Fa. J. Pijl, Zuidland 105000, H. R. Rijneveld. Rijswijk 103700, N.V. Kraaijeveld en A. Hofman Pzn.. Heem stede 99770. G. van Herk, Nieuwerkerk f 102900, Visser en Smits, Papendrecht 106970, N.V. Bato, den Haag f 105800, N V. Haarl. Grond- Hei- en Aann. Bedrijf Haarlem f 99830, Van Hoften Haarlem 101900, W. van Zuilen, Zwolle f 105800. Fa. H. Broersma, Har- lingen 101276. R. Bijker. Haarlem 103696, Gebr. H. A. en G. de Graaff Halfweg 100900, Fa. A. Verhagen Breda 100785, N.V. Roele en Heine Nijmegen 109400, W. Bakker, Gou da 96.800. De raming bedroeg 104000. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: K. Vilten—Günther—Mohr, d., J. T. Cremer laan 90, Santpoort; E. Karst—de Boer d., Hadleystraat 43, IJmuiden. G. Koh ier—Leeuw z., Alb. Kuypstraat 42, IJmuiden; M. M. JansenKras z„ Adrianastraat 4, IJmuiden; G. IJpma—Huisman z., Velser- duinplein 10, IJmuiden; J. Bijlde Vries d„ Lagersstraat 36. IJmuiden; J. v. Duljnv. Duijn z., Trawlerkade 34 rood. IJmuiden: A. KlaverWarmenhoven z.t Willemsbeekweg 69, IJmuiden; M. A. BrakenhoffTimmer d., Schulpweg 141, Velsen <N.), L. Klaassen Hendriksen z.. de Ruyterdw.straat 3, IJmui den. OverledenG. L. van Rijswijk 36 Jaren, echtgenoote van D. de Vries. Wijkerstraatweg 3. Velsen (N.), W. W. Koger, 70 jaren, echt genoote van R. Talen, Bloemendaalschestraat- weg 44, Santpoort; A. Geus 53 jaren, echt genoot van A. de Roode, Ger. Doustraat 59, IJmuiden; A. Molenaar 69 jaren, echtgenoot van A. Koning, Kon. Wilhelminakade 65, IJmuiden; M. de Haas 54 jaren, echtgenoot van M. Buis, Willemsbeekweg 87, IJmuiden. PERSONALIA. Tot adjunct-commies ter secretarie is al hier benoemd de heer E. L. Nopper, com mies ter secretarie te Delfzijl. Het stoompontveer. Op Donderdag 6 April zal door den Rijks waterstaat worden aanbesteed: het leveren eo stellen van vier beweegbare stalen biuggao voor de aanlegsteigers van de stoompontveer- verbinding over het Noordzeekanaal. De ra ming bedraagt 39350. SANTPOORT TENTOONSTELLING VAN KLEUTERWKRK. Morgenmiddag en morgenavond wordt in één der lokalen van dc kleuterschool van Volksonderwijs aan de Wüstelaan een tentoon stelling gehouden van het werk der kleuters dezer school. 'Gezien het succes van de tentoonstelling van het vorige jaar. zal het ook nu wel niet aan de noodige belangstelling ontbreken. „HONDERD MANNEN EN ééN MEISJE". Voor de volgende filmvoorstelling heeft de commissie voor cultureele films haar keuze laten vallen op „Honderd mannen en één meisje", de film, welke in de groote steden overal volle zalen heeft getrokken. HAARLEM, 25 Maart. Bevallen 22 Maart: C. Blok—Schilp, d.; C. Teeuwen—de Wildt, z.; 23 Maart: H. M. Rood —van Nieuwenhoven, d.; C. van Bourgonje— Blom, d.: F. Hessels—Damsteek, z.; 24 Maart: J. van Rlezende Leeuw, z.; A. Braak—Gee- ven, z.; J. M. E SmitHoonakker, z. Overleden 24 Maart: J. PosL-Strijker. 80 J„ Weltevredenplein; G. van den Berg, 63 j., Maerten van Heemskerkstraat; C. J., 10 j., d. v. J. Homburg, Kamperlaan; J. Geitenbeek) 76 j., Hazepaterslaaa.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7