Mussolini's jongste rede En hoe men er in Italië op reageerde FLAT-COMBINATIES Ochtendbeurs Amsterdam WIE KIEST U?? AGENDA Italiaansche reserve na Ned. Werkgevers nemen het voor de „Arnoud" op. DONDERDAG 30 MAART 1939 HAA.RXEM'S DA O-B CAD 2 Italiaansche volk heeft zijn gezond realisme nog niet verloren (Van een bijzonderen correspondent). ROME 28 Maart 1939. OOR de zeer uiteenloopende commen taren, die naar aanleiding van de jongste redevoering van den Duce in de pers van bijna alle landen en alle werelddeelen zijn verschenen, is de tegenwoor dige politieke toestand nog steeds niet voldoen de duidelijk belicht. Vooral de kardinale vraag: Hoe oordeelt men in Italië over de recente ont wikkeling in Midden-Europa en welke zal de Italiaansche houding zijn bij een mogelijk aan staand. algemeen conflict? heeft nog steeds geen "werkelijk afdoend antwoord kunnen vinden. Men moet echter niet denken dat men hier in het land der Appenijnen over dit allen bewegen- Öe vraagstuk beter op de hoogte mocht zijn dan elders. Er zijn te veel vêrv/arrende feiten die met elkaar in tegenspraak schijnen, te veel ge beurtenissen die voor verschillenden uitleg vat baar zijn. Zoo bracht op den vooravond van de groote rede van Mussolini de Italiaansche pers met voelbare instemming een oordeel uit Joego Slavischen koker, waarin de zwakke houding der Tsjechen tegenover Duitschland, het zich zonder slag of stoot overgeven van een groot en modern gewapend leger aan een vreemden indringer, als erbarmelijke lafheid werd gekwa lificeerd. Dit scherpe vonnis leek in tegenspraak met de officieele Duitsche lezing van een vrij willig en legaal overgaan van de Tsjechische souvereinïteit aan het Duitsche Rijk en verwek te daarom zelfs in Duitsche diplomatieke krin gen te Rome verwondering en onbehagelijkheid. Maar den volgenden dag gebruikte de Duce juist dit argument in zijn rede als een bewijs, dat het Tsjechische volk „rijp en aartsrijp" was geworden voor een overheersching door vreemden. Een zekere tweeslachtigheid valt ook gemak kelijk te ontdekken tusschen den krijgshaftigen vorm van de rede van Mussolini en haar zorg vuldig gewikten inhoud, die aan de groote democratieën weer terug scheen te willen geven wat door den heftigen vorm in de oogen van zijn toehoorders aan dezen leek te zijn ont nomen. Zelfs de uiterlijke enscèneering van de fascis tische plechtigheid gaf den opmerkzamen toe schouwer niet direct een duidelijk begrip van den geest, die deze reusachtige bijeenkomst er waren zeker meer dan 130.000 personen in het geweldige Olympische stadion bijeen leidde. Men is zoo gewend, ook bij interne feesten en bijeenkomsten der Italiaansche fascistische par tij naast den lictorenbundel tegenwoordig ook het.hakenkruis te zien wij herinneren ons nog, hoe in 1937 bij het groote „appèl der honderd duizend fascistische ambtsdragers' in hetzelfde stadion dit met bijna evenveel roode haken kruisbanieren was getooid als met zwarte fas- cio-vlaggen dat het bijna een opzettelijke de monstratie leelc, dat de geweldige arena ditmaal uitsluitend met Italiaansche vlaggen en partij- teekenen was versierd. Toen wij scherper ke ken, ontdekten wij echter in het „allerheiligste" de hooggelegen speciale tribune van den Duce, zoowaar een grooten hakenkruis-standaard, en toen wisten wij meteen hoe de rede van den Duce straks zou uitvallen Zooals steeds was Mussolini in zijn rede uiterst beknopt en zakelijk, waardoor hij zich gunstig onderscheidt van zijn asgenoot, die zijn redevoeringen met de ,-,Gründlichkeit" van een Duitschen professor steevast met een urenlange geschiedkundige beschouwing begint. Daarente gen spreekt de Duce nooit langer dan een 20 a 30 minuten, maar hij kent de psyche van zijn toehoorders en men voelt hoe hij onmiddellijk contact met hen heeft. Dit was thans bijzonder goed op te merken nu het zijn garde gold, den getrouwen, die twintig jaar geleden in zijn op dracht telkens weer de vrachtauto's beklommen voor hun vermetele veroveringstochten door het Italiaansche land. De band tusschen dezen spre ker en zijn toehoorders was duidelijk voelbaar, maar Mussolini versmaadde het niet, meteen den gewenschten weerklank in hen wakker te roepen door nog eens de ongelukkige sancties in de herinnering terug te roepen. Het gevolg was, dat telkens zoodra hij het woord Engeland of Frankrijk in den mond nam, een geweldig ge fluit uit de menigte opsteeg. Men zou hieruit de gevolgtrekking kunnen maken, dat onder het Italiaansche volk een hevige antipathie tegen deze beide landen zou heerschen, maar dat is ons inziens toch onjuist. Wij zagen tenminste, hoe de brave zwarthemden bij hun „veront waardigd" gefluit steeds de grootste pret had den en er een soort grappigen wedstrijd van maakten, wie nu het hardst kon gillen. Boven dien merkten wij op, hoe de mannen in een geestdriftig gejuich uitbarstten, toen Mussolini van een mogelijke verzoening met Frankrijk scheen te spreken, omdat de baiTicade tusschen de twee Latijnsche landen thans weggeruimd was. Even later toen zijn toehoorders gebleken was dat hij bedoelde dat de kloof tusschen de beide landen misschien zoo diep zou worden, dat zij nooit meer zou kunnen worden overbrugd loeide dezelfde massa eveneens van geestdrift. Het leek alsof deze menschen in hun blind vertrouwen op hun Duce en omdat het eenmaal zoo hoort altijd gereed staan om bij elk zijner volzinnen zoo wild mogelijk te juichen, om het even wat hij feitelijk te zeggen heeft. Zoo is het ook met de geestdrif tige kreten „Hitier! Hitier!" waarmede het ge wone „Duce! Duce" zoo nu en dan werd afge wisseld. De enthousiaste instemming van de vergade ring van 130.000 met de felle en intransigente houding der „as"-politiek, met de vernietiging van Tsjecho-Slowakije en met de Italiaansche eischen ten opzichte van Frankrijk is dus niet in staat geweest den zeer sterken persoonlijken indruk bij ons weg te nemen, dat het Italiaan sche volk deze dingen in een gezond realisme ziet. Trouwens de Duce gaf in zijn redevoering zelf tusschen de regels toe, dat er in zijn volk een gevoel van sympathie met de bewuste vol ken bestaat, want hij keerde zich juist daarte gen. Dan bestaat echter nog steeds de hoop dat hij, die zich steeds een bekwame staatsman heeft getoond, met de gevoelens van zijn volk uiteindelijk zal rekening weten te houden, op dat ons werelddeel de verschrikkingen van een nieuw bloedvergieten blijven bespaard. De aanstaande publicatie van de Italiaansche nota van 17 December 1938 en van het Fransche antwoord van 23 December zal de wereld laten zien, dat de twee landen het practisch reeds eens zijn over het niet meer in rechten bestaan van het door Laval met Mussolini geteekende vier voudig accoord van 7 Januari 1935, zij het dan ook op verschillende gronden. Of deze gronden nu in de evolutie van de politiek liggen, zooals Italië meent, of in het formeel-juridische feit der niet-uitwisseling van de ratificatie-oorkon den, men zal door onderhandelingen tot een nieuwe basis moeten komen. De zaak is daar mede tot een kwestie van prestige herleid, nl. tot de vraag wie van de beide partijen nu het initia tief tot onderhandelingen moet nemen. MODELHUIZEN !VIAUR1CIALAAN 25-27 OVERVEEN in oud-Engelsch en modern 3 KAMERS geheel compleet met tapijten, gor dijnen, lampen, matrassen, enz. VOOR TOTAAL1444.— Vrij te bezichtigen van 2 tot 5 uur. Des Zaterdags van 2 tot 9 uur. Het artistieke gedeelte wordt ver zorgd door onzen binnenhuis- architect P. J. Feij STOUTEN BEEK WONINGINRICHTING - BEVERWIJK (Adv. Ingez. Med.) Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 298—300 H. V. A. 401—403 Vergde Vorstenl. 81 Philips 194—195 AKU 34 1/4 Unilever 128—129 Beth. Steel 49 3/8—50 U. S. Steel 41 3/4—42 1/8 Republic Steel 14—14 3/16 Anaconda 20 3/4—21 1/16 Kennecot Copper 27 VRIJZINNIGE JEUGDBEWEGING. Men schrijft ons: Voor de Vrijzinnige Jeugdbeweging werd in het gebouw van de Vereeniging van Vrijz. Hervormden een muzikale voordracht-avond gehouden. Ten gehoore werden gebracht sonates van Handel, Mozart en Grieg. De heer M. Lürsen, die de te sipelen sonates eerst prettig en helder toelichtte, voerde deze uit tezamen met den heer Althuysen, den bekenden viool- leeraar hier ter stede. De zeer mooie uitvoering werd met groote aandacht gevolgd en het applaus vertolkte den dank der aanwezigen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12.uu. Londen 8.81 3/4 Berlijn 75.55 Parijs 4.9'8 3/4 Brussel 31.70 Zwitserland 42.33 Kopenhagen 39.35 Stockholm 45.45 Oslo 44.30 New York 1.88 3/8 Italië: vrije lire 9.95, reislire 9.bankpa pier 6.15. Het drama te Koedijk. Officier gaat in hooger beroep. ALKMAAR, 30 Maart. Naar wij vernemen heeft de Officier van Justitie bij de rechtbank te Alkmaar hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van die rechtbank, waarbij een 30- jarige arbeider uit Bergen, die op 2 Januari 1938 met een huurauto in het Noordhollandsch Kanaal is gereden, tengevolge waarvan drie van zijn kinderen verdronken, en tegen wien de Officier van Justitie wegens poging tot moord op zijn vrouw en drie kinderen levens lange gevangenisstraf had geëischt, is vrij gesproken. DAT IS GOEDE RECLAME ALLE ROOKERS hebben 't over de nieuwe 3 cents RECLAME SIGAAR No. 29 van de OUDE TIJD. (Adv. Ingez. Med.) Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Droog weer, ochtendnevels, overigens meest licht- bewolkt, zwakke 'tot matige wind uit Oostelijke richtingen. Plaatselijk nacht vorst, overdag iets warmer dan vandaag. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 44 F. 38 F. 39 F. Het gebiéd van hoogen luchtdruk dat zich uitstrekt van IJsland over Scandinavië, nam in beteekenis af, vooral op IJsland dalen de barometers snel. De depressie over Midden-Europa wordt opgevuld. Van de kern welke gisteren nog over de Noordzee lag. is niets meer over. De depressie, welke uit den Oceaan kwam, lag hedenmorgen over de Golf van Biscaye doch vertoont niet veel activiteit. Over onze omgeving kwam een rug van be trekkelijk hoogen luchtdruk tot ontwikkeling- waardoor het weer opklaarde. De temperatuur is op de Britsche eilanden, in Frankrijk en in Midden-Zweden iets ge stegen. Als gevolg van de nachtelijke uitstraling waren overigens de morgentemperaturen over het algemeen iets lager, plaatselijk kwam lichte vorst voor. In Scandinavië is de vorst afgenomen, ner gens komt meer dan matige vorst voor. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 760 m.M. Stand van gister 757 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Vrijdag v.m. 11.37 uur; n.m. uur. Strand berijdbaar van 16.3022.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De redevoering van Daladier had voor de wisselmarkt geen sensatie opgeleverd en in den toestand was vrijwel geen verandering gekomen. De handel was kalm en van norma le afmetingen, en voor geen enkele munteen heid openbaarde zich in het oog vallende vraag en aanbod. Ook thans vielen slechts geringe mutaties op te merken. De Ameri- kaansche dollars waren 1.88 5/16 a 1.88 3/8. Het Nederlandsche Egalisatiefonds behoef de geen stelling te nemen, want tegen 1.88 3'8 was in de open markt ruimschoots dollarma teriaal beschikbaar. De Britsche ponden bewogen zich tusschen 3,81.1/4 en. 8.82 1/4, terwijl ponden op termijn tegen ongeveer de vorige prijzen werden ge adviseerd. De affaire inFransche francs was gering. De prijzen ten opzichte van gisteren waren vrijwel onveranderd en rangeerden aanhoudend rondom .4.98 3/4, bij een disagio van V-i cents voor l maand en 1*4 cents voor 3 maanden. Ook de Belga's vertoonden geen afwijkingen en werden verhandeld tegen prij zen, loopende van 31,68 a 31,72. Het disagio voor termijnbelga's was echter weer aan het grooter worden en hierin werd de gevoelig heid weerspiegeld. Termijnbelga's op 1 maand werden vernomen op 35. cents op 3 maanden op 85 cents. De prijzen van Zwitsersche francs waren 42.31 a 42,35, van Duitsche marken 75.52 a 75.58. De Scandinavische de viezen legden een kleine neiging tot oploopen aan den dag, hetgeen meer aan toevallige omstandigheden moest worden toegeschre ven. De effectenhandel op de niet-officieele och tendbeurs was van rustigen aard. In Ame- rikaansche fondsen ontwikkelde zich eenige affaire en daarbij werd boven de prijzen van gisteren gehandeld. Voor locale aandeelen was de stemming goed prijshoudend, zonder dat groote verschillen vielen op te merken. de kAvakzalvcr of de dokter de markt, of ZAADHANDEL JAN ROOZEN SPEKSTRAAT 5 - TEL. 16061 - HAARLEM voor Zaden, Bloembollen, Vaste planten en Heesters P r ij s c o u r a n t op aanvraag. (Adv. Ingez. Med.) WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds oetaald te zijn, daar de bezorgers or Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. DONDERDAG 30 MAART Stadsschouwburg: Residentie Tooneel. „Ik heb den graaf vermoord", 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Openbare vergaderin; N.5.B., 8.30 uur. Restaurant Brinkmann: Propaganda-avond Bond v. Jong Liberalen en Liberale Staatspartij, 8.15 uur. - Remonstrantsche Kerk: Spreker ds. J. H. Mul der, 8.15 uur. Tijdingzaal I-Iaarlem's Dagblad, Groote Hout straat 93: Tweede Tentoonstelling Vrije Tijd. Frans Hals Theater: „Morgen gaat het beter" 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Chëri-Bibi" en „In den greep der wildernis" 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Ochtend-patrouille". Op het tooneel: „The Vocal Kings". 2.30, 7 en 9.15 u. Luxor Theater: „De vrouw in het rood", 2.30, 7 cn 9.15 uur. Spaarne Theater: „Kinderlevens" en „Bulldog Drummond", 8 uur. Moviac Theater: „Droomkoninkje", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. VRIJDAG 31 MAART Stadsschouwburg: Nederl. Tooneel: Het dub belleven van Jourdain. 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Weldadigheidsconcert Haarlem's Strijkorkest. Remonstrantenhuis: B. v. d. Meer over „Hoe beheerschen wij onze zenuwen?" Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds Onverdeelde goedkeuring in de Fransche pers Erkend wordt echter, dat de deur voor onderhande lingen geopend is gebleven Naar Havas uit Rome meldt, betoo- nen regeeringskringen zich zeer te rughoudend ten aanzien van de rede voering van Daladier. Men kan echter verwachten dat de of- ficieuse reacties tamelijk koel zullen zijn. Toch wordt erkend, dat de redevoering niet alle verbindingen heeft doorgesneden en de deuren heeft opengelaten voor onderhandelingen. Voor wat de Fransch-Italiaansche contro verse betreft, is men van meening dat de re devoering geen enkel nieuw element heeft gebracht tenzij de bevestiging van de „Fran sche onverzettelijkheid tegenover de Italiaan sche eischen". De verwijzing van Daladier naar de nota, waarbij Italië de overeenkomsten van 1935 heeft opgezegd, wordt breedvoerig bespro ken en zal waarschijnlijk tot commentaren in de fascistische pers aanleiding geven. De Fransche pers. PARIJS, 30 Maart. (Havas). De bladen van uiterst links tot uiterst rechts keuren onverdeeld de rede, welke minister-president Daladier gisteren voor de radio gehouden heeft, goed. Bailby schrijft in „Le Jour" dat Frankrijk zich niets te verwijten heeft. Het heeft tegen niemand een animositeit. „Le Journal" schrijft dat alle Franschen de rede van den minister president zullen goedkeuren. De rede is geen uitdaging. Frankrijk weigert niet te onderhan delen over wettige en eerlijke eischen, doch het zal niet dulden, dat iemand het de wet op legt. Léon Blum schrijft in de „Populaire", dat de rede van Daladier om twee redenen wordt goedgekeurd. In de eerste plaats gelooft Blum niet, dat in de huidige omstandigheden het niet mogelijk is een regeling tusschen twee mogendheden afzonderlijk tot stand te bren gen. Een regeling tusschen Frankrijk en Italië kan slechts tot stand komen in het kader van een algemeen© regeling van den Europeeschen vrede op grond van economi sche samenwerking der volken en algemeene ontwapening. De tweede reden is, dat om den weg te versperren vöor de toenemende geva ren van oorlog alleen een kalme, vastberaden houding van de vredelievende mogendheden kan dienen. In „L'Humanité" schrijft Darnar dat in dien de vastberaden rede niet leidt tot di plomatieke besprekingen, toch in geen geval eenig Fransch recht te kort zal worden ge daan. Tenslotte schrijft Maurras in de „Action Francaise" dat Daladier bij de verzekering, dat. Frankrijk de onaantastbaarheid van het Imperium en zijn rechten zal weten te hand haven, heeft verklaard, dat de deur tot on derhandelen niet is gesloten. Britsche instemming. LONDEN, 30 Maart (Reuter). De Britsche pers verwelkomt algemeen de rede van mi nister Daladier. De „Daily Telegraph" schrijft dat op een zeker punt het verlangen van de niet-agressieve landen om een oorlog te voor komen, wordt opgeheven door het even groot verlangen de vrijheid van hun onderdanen te bewaren. Dit punt is thans do^- Engeland en Frankrijk bereikt. De rede var -ladier is ge hoord in alle vrije landen en jk in de lan den, die niet meer vrij zijn. Ten aanzien van de aankondiging van minister-president Chamberlain het leger te verdubbelen schrijft het blad, dat dit tegemoet komt aan de ver langens van het land. De „Times" schrijft, dat Daladier sprak als een man, die zeker is van zichzelf en zijn land. Zijn rede was zoowel een antwoord op de rede van Mussolini als een contrast hiervan. Hij sprak kalm en met de overtuiging van de overwinning. Het blad is ook zeer tevreden over de verdubbeling van de sterkte van het territoriale leger in Engeland. De „Daily Herald" verwelkomt eveneens de verdubbeling van het territoriale leger in Engeland, in de eerste plaats als een ant woord op de bedreiging Europa met geweld te beheerschen en in de tweede plaats, omdat het vrijwillig systeem gehandhaafd blijft. De „Daily Mail" daarentegen betreurt dat het vrijwillig systeem gehandhaafd blijft en spoort aan tot het invoeren van dienstplicht Ook Berlijn gereserveerd. Politieke kringen te Berlijn nemen een uiterste reserve in acht ten aanzien van de redevoering van Daladier. Zij verklaren, dat de verklaring nauwgezet moet worden bestu deerd, aleer zij hun standpunt kunnen bepa len. In de kringen van de Wilhëlmstrasse brengt men overigens tot uitdrukking, dat ten aan zien van de Fransch-Italiaansche betrek kingen het aan Italië het eerste is zijn mee ning over deze redevoering van Daladier uit te spreken. Een keerpunt in de Fransche politiek, De eerste reactie op de rede van den Fran schen minister-president Daladier is te Washington een warme goedkeuring, aldus Havas. De radio-omroepen leverden het eer ste commentaar en noemden de rede kalm waardig, vastberaden en gematigd. Men maakte een vergelijking tusschen den waar- digen toon van Daladier en de „heftige dema gogie van de dictatoren". In kringen van het ministerie van buiten- landsche zaken wordt gezegd, dat men de houding van Frankrijk ten aanzien van de Italiaansche eischen volledig goedkeurt. Deze houding is gebaseerd on een standpunt dat alle vredelievende landen moet vereenigen. Men is verder van oordeel, dat de rede een keerpunt vormt in de ontwikkeling van de houding van Frankrijk sedert de jongste ge beurtenissen. Ook de Amerikaansche pers brengt hulde aan Daladier. De „New York Times" schrijft o.a., dat op de rede van Mussolini gisteren twee antwoor den zijn gegeven, n.l. de rede van Daladier en de verdubbeling van het leger in Engeland. De „Herald Tribune" is van oordeel, dat thans Frankrijk en Engeland erin zullen kun nen slagen Europa in evenwicht te brengen er- hun vrijheid te bewaren. Rechtsherstel gevraagd. Bezwaren tegen nieuwe belastingplannen der regeering. Het verbond van Nederlandsche werkgevers heeft Woensdag in het gebouw van de Iri- dustrieele Club te Amsterdam een alygemeene vergadering gehouden. De algemeen-voorzitter, de heer H. P. Gel derman C. Mzn„ wees in zijn inleiding op den grooten invloed, welken de overheidsmaat regelen tegenwoordig op den gang van zake?, in het bedrijfsleven uitoefenen. In verband daarmede breiden de werkzaamheden van het verbond zich ook voortdurend uit. In het'bijzonder stond spr. stil bij de nieuwe belastingplannen van de regeering, welke o.a. inhouden de heffing van een winstbelasting op rechtspersonen. Spreker zette in het kort de bezwaren uiteen, welke bij het verbond tegen dien nieuwen aanslag op het bedrijfs leven worden geveeld. Als tweede voorbeeld van onjuist inzicht behandelde de algemeen voorzitter de plannen om de -verantwoordelijkheid voor het land- bouwcrisisbeleid en de uitvoering en den op bouw van de landbouwcrisismaatregelen in handen te geven van organisaties van da bedrijfsgenooten. Voor zoover men hierbij re gelingen op het oog heeft, welke slechts den landbouw belang inboezemen, kunnen deze iplannen niet op bezwaren stuiten. Voldoende is echter gebleken, dat de landbouwcrisispoli- tiek niet alleen den landbouw, maar het ge heele economische leven beïnvloedt. Vele in dustrieën staan in sterke mate onder den invloed van het landbouwer.Lsisbeleid. Tegen dezen nieuwen koers in de regeerlngs- politiek werd door spr. dan ook ten sterkste bezwaar gemaakt. Ten slotte zette de heer Gelderman het standpunt van hét bestuur van het verbond tegenover het verbod van de N.V. Kunst- zandsteenfabriek „Arnoud", Hillegom om in twee ploegen te blijven werken, uiteen. Het bestuur is van meening. dat deze on derneming door dit verbod, dat geheel in af wijking van vroeger gedane toezeggingen van regeeringszijde is opgelegd, onrecht is aan gedaan, hetwelk moet worden goedgemaakt.. Na eenige discussie nam de vergadering ten aanzien van dit onderwerp met algemeene stemmen (een onthouding) de volgende motie aan: Het Verbond van Nederlandsche werkgevers, in buitengewone algemeene ledenvergadering op 29 Maart 1939 te Amsterdam bijeen, overwegende, dat een zijner leden, t.w. de N.V. Kunstzand- steenfabriek „Arnoud" te Hillegom, in verband met een persoonlijk door den toenmaligen minister van Arbeid, Han del en Nijverheid bij geschrifte gegeven aanwijzing, tot een kostbare reorgani satie van haar bedrijf overgegaan zijnde, teneinde een bepaalde werkwijze als door den minister bedoeld te kunnen toepassen, moet ondervinden, dat haar deze werkwijze door het bevoegde ge zag achteraf wordt onmogelijk gemaakt, hoewel door den huidigen minister van Sociale Zaken wordt erkend, dat hier mede het bestaan der onderneming is gemoeid, stelt vast, dat het ten deze gevoerde beleid het vertrouwen in beslissingen en toezeggingen van de overheid on dermijnt, de rechtszekerheid aantast en onrust in het bedrijfsleven veroorzaakt, ten nadeelc van het algemeen belang, en is, wat het onderhavige geval be treft van oordeel, dat de rechtvaardig heid eischt, dat aan de getroffen onder neming genoegdoening worde gegeven. KINDERBEWAARPLAATS HAARLEM-NOORD Het bestuur van de Kinderbewaarplaats Haarlem-Noord organiseert Maandagmiddag 3 April in hotel Lion d' Or, Kruisweg een bijeen komst. De agenda vermeldt een verslag van den pen ningmeester, benoeming van een kascommissie, zang van een koortje onder leiding van mevr. Ans Stroink, een vooi'dracht van dr. G. F. M. Schulte, tandarts te Bloemendaal over: „Mo derne inzichten in de tandheelkunde" en ten- slótte de vertooning van een film van d» Kinderbewaa rr»i o

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2