De spanning HET HARNAS SCHINDELER Italië en Frankrijk Dams! uit de middeleeuwen Wefoer ?<éj? At STOUTENBEEK - BEVERWIJK Only One Het Japonnenhuis Rotting Meubelen VRIJDAG 31 MAART 1939 H A A" R-E-ETsrS" rrSGBEAD 2 Geen wijziging in de Vermakelijkheidsbelasting. Een misverstand opgehelderd. In het maandblad der Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" van Maart schrijft W. een ar tikel over een nieuwe regeling van een onder deel der vermakelijkheidsbelasting, die hierop neerkomt, dat met ingang van 1 Maart geen vrij- biljetten in den zin van belastingvrije introduc ties mogen worden verstrekt. Tot nu toe was het de gewoonte, zoo gaat de schrijver verder dat volgens het reglement onze zangers ieder twee 'vrijkaarten, zoogenaamde dameskaarten, kregen. Voortaan zal dus op deze biljetten de verschul digde belasting moeten worden betaald. Maar B. en W. zijn hiermede nog niet tevreden. Zij gaan uit van de stelling, berustende op een be sluit van den Hoogen Raad, dat alle aanwezigen, die nietaan een uitvoering medewerken (b.v. zangers en zangeressen in één enkel nummer van het programma) en daarna in de zaal plaats nemen, onder het begrip „publiek" vallen en derhalve belastingplichtig zijn. Bij de „Vermakelijkheidsbelasting" deelde men ons over deze kwestie mede, dat van een nieuwe regeling met ingang van 1 Maart geen sprake is. Het artikel in „Zang en Vriendschap" zoo werd ons medegedeeld is van A tot Z onjuist. Belastingvrije introducties kunnen nog steeds precies als vroeger worden verkregen. Reglemen tair kan iedere zanger eigenlijk drie van derge lijke kaarten krijgen. Dat is altijd zoo geweest en daar is ook nu geen verandering in gekomen. Dat medewerkenden, die slechts in één nummer optreden en dan verder als publiek in de zaal de uitvoering volgen belasting moeten betalen is eveneens niets nieuws. Indien ze echter een flink deel van den avond optreden en er is geen bal na dan zijn ze niet belastingplichtig. VER. VOOR VAKONDERWIJS IN DE TYPOGRAFIE ONTBONDEN. Onder voorzitterschap van den heer jhr. B. W. F. van Riemsdijk, hield bovengenoemde vereeniglng Woensdag j.l. haar jaarvergade ring. Na behandeling van het huishoudelijk ge deelte, werd het bestuursvoorstel behandeld om de vereeniging te ontbinden. De voorzitter hield een historisch overzicht van hetgeen in den loop van haar ruim 20- jarig bestaan was gepresteerd, om aan het slot hiervan tot de conclusie te komen, dat de gewijzigde omstandigheden, n.l. het onder richt onder subsidieverband, van dien aard waren, dat de Vereeniging niet meer aan haar doel kon beantwoorden. Nadat de heer Hengeveld, directeur van de Avoiidnijverheidsschool, nog eenige mededee- lingen omtrent het cursorisch' onderwijs had gedaan, werd het bestuursvoorstel met alge- meene stemmen aangenomen. Tot besluit.der vergadering werden woorden van. dank gericht tot den heer B. F. Enschedé, die de vereeniging gedurende 15 jaren geleld had, benevens tot de scheidende leeraren de heeren Vissers en v. d. Heyden. VEREENIGING „ZUIGELINGENZORG In het 30ste jaarverslag van de vereeniging „Zuigelingenzorg" wordt o.m. geschreven dat het aantal moeders, dat zich met een baby liet inschrijven steeg tot 1184. Het bezoek aan „Zuigelingenzorg" is in de laatste tien jaren gestadig gegroeid. Thans wordt de helft der Haarlemschenieuwgeborenen op de bureaux van de vereeniging ingeschreven. Het aantal-donateurs bedroeg 12, het aan tal leden 121 en de begunstigers waren 30 in getal. De inkomsten bedroegen 2392.24. Het stichtingsfonds bleef dit jaar 2278.89. De Gemeente Haarlem verleende weer een subsidie van 4500. De commissie voor Kin- derhygiène in N.-H. gaf- een bijdrage van 1800. Spijsverteringsstoornissen plaagden hem. Geniet thans een blakende gezondheid. Acht jaren geniet deze man nu reeds een blakende gezondheid, nadat hij tevoren ge kweld was geweest door indigestie. „Tien jaar geleden werd ik gekweld door spijsverterings stoornissen. Na ontelbare middelen te hebben geprobeerd zonder verlichting te kunnen vin den, werd mijn toestand steeds |rger. Ein delijk probeerde ik Kruschen en g'èdurende 8 Jaren geniet ik nu al weer een blakende ge zondheid. Ik ben opzichter in een bekende motorenfabriek en hoewel ik 65 ben, ga ik door voor 50". E. T. Kruschen Salts is een combinatie van zes zouten, die ieder een eigen werking hebben. Zij verwijderen de opgehoopte afvalstoffen, die de ooorzaak zijn van Uw klachten, door aansporende werking op lever, nieren en in gewanden, waardoor niet alleen rheuma- tische pijnen, maar ook spijsverteringsstoor nissen, voorkomen en bestreden worden. Uw bloed wordt gezuiverd en binnen korten tijd zullen Uw pijnen verminderen, om tenslotte geheel te verdwijnen. Kruschen Salts is uit sluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. (Adv. Ingez. MedJ AGENDA. VRIJDAG 31 MAART Stadsschouwburg: Nederl, Tooneel: Het dub belleven van Jourdain. 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Weldadigheidsconcert Haarlem's Strijkorkest. Remonstrantenhuis: B. v. d. Meer over „Hoe beheerschen wij onze zenuwen?" Tijdingzaal Haarlem's Dagblad, Groote Hout straat 93: Tweede Tentoonstelling Vrije Tijd. La Gaité: Afscheidsavond Red Debroy and his Kings. Luxor Theater: „De man, die zijn ziel ver kocht" en „Tusschen Sjanghai en San Francisco" 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De vrouw met den blauwvos". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Morgen gaat 't beter", 2.30,' 7 en 9,15 uur. Palace Familie Cinema: „Zijn laatste vlucht" en „Ot die mannen", 2 en 8.15 uur. Moviac Theater: „Droomkoninkje", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Het vlammende woord" en „De moderne vliegsensatie", 8 uur. ZATERDAG 1 APRIL Stadsschouwburg: Gezelschap Jan Musch „Dr. Knock", 8.15 uur. Tijdingzaal Haarlem's Dagblad, Groote Hout straat 93: Tweede Tentoonstelling Vrije Tijd. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3-'-5 en 7—9 uur. KON IN Z'N DAGEN MIS SCHIEN SPORTIEF ZIJN. een sportcostuum anno 1939 van SCHINDELER zil toch gemakkelijker I Komt eens kijken naar de geslaagde kleurenvariaties van dit seizoen. Reeds vanaf 14.90 een goed sportcostuum. HEeren Kleeding Onderneming Gen. Cronjéstr. 1 b, Tel. 16045, Hrl.-N. Wat Schindeler biedt, Vindt z'n weerga niet! (Adv. Ingez. Med.) Verdienstelijk politieman gaat jubileeren Rechercheur B. van Meel 25 jaar in dienst Een van de bekwaamste Haarlemsche re chercheurs van politie (dit zijn woorden van 'den heer M. Woud, hoofdinspecteur der recherche) gaat zijn zilveren jubileum vieren. Op Donderdag 13 April is het namelijk vijf- en-twintig jaar geleden, dat de heer B. van Meel, Cederstraat 9, werd aangesteld als politie-agent te Haarlem. Als surveilleerend agent bleek hij echter niet geschikt te zijn, zoo vertelde ons de heer Woud, maar wel bleek hij bijzondere capa citeiten te hebben. In 1918, toen hij nog in uni form rondliep, heeft hij niet min'der dan negen menschen op heeterdaad betrapt bij het plegen van diefstal; een jaar later heeft hij achttien personen aangehouden, allemaal door den agent Van Meel op heeterdaad betrapt. Zijn superieuren begrepen toen, dat hij beter bij de recherche aangesteld kon worden, om zijn gave als speurder te ontplooien. Dit geschiedde dan ook op 15 November 1919. Sindsdien is hij bij de recherche gebleven. „En daar hebben we nooit spijt van gehad", zei de heer Woud. „Hij heeft zijn sporen als rechercheur ruimschoots verdiend. Toen in 1920 de bekende diefstal van bankbiljetten bij de firma Enschedé plaats had, werd de tegenwoordige Commissaris van Politie, de heer E. H. Tenckinck, die toen nog inspecteur bij de recherche was, met het onderzoek belast. Dit deed hij met behulp van twee rechercheurs. Toen dit onderzoek eenige weken geduurd had, waarbij de heer Tenckinck op het goede spoor was gekomen, kwam Van Meel met de mede- deeling, dat hij misschien kans zag, één van de gestolen bankbiljetten in handen te krijgen. Na tuurlijk werd hij in de gelegenheid gesteld om deze poging te ondernemen en werkelijk is hij daarin geslaagd, waarin meteen die heele bank- biljettendiefstal werd opgehelderd. De toenma lige burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk, gaf hem naar aanleiding daarvan een eervolle vermelding en ook kregen hij en de twee andere rechercheurs bij die gelegen heid een gouden horloge met inscriptie. In 1934 betrapte Van Meel zoowaar wederom op heeter daad een zekeren K. op het plegen van diefstal met inbraak; dit was een speciaal goede vangst, want deze K. had zich aan niet minder dan der tig diefstallen met inbraak schuldig gemaakt. Toen in 1935 en 1936 vele inbraken niet opge helderd konden worden, werd besloten Van Meel in den „bijzonderen dienst" te stellen. Dat wilde zeggen dat hij niet aan werkuren gebon den werd en dat hij in het volbrengen van zijn dienst geheel vrij werd gelaten. Dat werd voor hem een zeer zware dienst. Gedurende gerui- men tijd lag hij nooit 's nachts vóór drie uur of half vier op zijn bed en steeds was hij present bij het uitgaan van de cafés. Dit alles heeft ech ter een schitterend resultaat opgeleverd, want in 1935 en 1936 werden door zijn toedoen 52 per sonen aangehouden, verdacht van diefstal met inbraak. „Ik geef u", zoo vervolgde de heer Woud, „slechts een greep uit de vele gevallen, waarin het werken van Van Meel met succes werd bekroond. Aan het einde van 1938 betrap te hij wederom op heeter daad een zekeren K„ die vijf inbraken gepleegd bleek te hebben. En in het begin van dit jaar betrapte hij op heeter daad een man op het stelen van een rijwiel; door zijn toedoen werden drie helers aangehouden, waarbij 25 rijwielen in beslag werden genomen". Ontdekken van geheime distilleerderijen. Tenslotte deelde de heer Woud ons mede, dat de heer Van Meel ook een specialiteit is in het opsporen van geheime distilleerderijen. Door zijn bemiddeling werden er vijf of zes opge spoord. Daarvoor kreeg hij op 23 Augustus 1935 een dankbetuiging van den inspecteur van in voerrechten en accijnzen te Amsterdam. Het zal aan onze lezers dus wel duidelijk zijn, dat dit jubileum van den heer Van Meel niet onopgemerkt zal voorbijgaan. Er heeft zich ook uit de burgerij een comité gevorrrid om hem te huldigen GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.} Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Droog weer. Iets kouder overdag. Tijdelijk wat toenemen de bewolking, ochtendnevel. Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke richtingen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 46 F. 42 F. 43 F. Het gebied van hoogen luchtdruk over Scandinavië en IJsland is iets in beteekenis afgenomen. De depressie, welke gisteren nog over Mid- den-Eui'opa lag, heeft zich geheel opgevuld. De depressie over de Golf van Biscaye veran dert weinig van plaats, zij vult zich ook lang zaam op en vertoont weinig activiteit. In het Westen op den Oceaan ligt weer een nieuw gebied van lagen luchtdruk. Overal in West-Europa is de wind zwak tot matig uit Oostelijke richtingen, de bewolking licht, ter wijl de ochtendtemperaturen over het alge meen iets onder normaal zijn. Een koude luchtstroom uit Rusland dringt geleidelijk Duitschland in en was vanmorgen tot ongeveer Berlijn genaderd. Als gevolg hier van zijn de temperaturen in Oost-Duitsehland, de randstaten en gedeeltelijk ook in Scandi navië vanmorgen lager dan gistermorgen. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 760 m.M Stand van gister 760 m.M. Stilstand. - Opgave van: CAREL V. HUIZEN. Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 0.12 uur; n.m. 12.44 uur. Strand berijdbaar van 5.00—10.30 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendïenst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Voor Uw Stofwisseling DE BLOEDZUIVERENDE, MAAG- VERSTERKENDE - ONTLASTINGPILLEN van Dr. J. B. MEENK 40 ct. p. doosje. Verkrijgb. bij apoth. en drog. (Adv. Ingez. Med.) MODELHUIZEN MAURICIALAAN 25-27 - OVERVEEN ZIJN ELK EN ZATERDAG GEOPEND VAN 2 TOT 9 UUR (Adv. Ingez. Med.) Volk en régime niet gescheiden, zegt Mnssollini. „Italiaansche volk bereid te strijden." LONDEN, 31 Maart. (Reuter-A.N.P.) Te Reg- gio in Calabrië heeft Mussolini een rede gehou den, welke door middel van de radio is uitge zonden. De Duce heeft hierin o.a. gezegd, dat hetgeen in de eerste periode van het fascisme is ge schied, opmerkelijk is, doch wat in de tweede periode zal geschieden, nog belangrijker zal zijn. De landen vormen tezamen één familie en in deze familie staat Italië in de eerste rij. „Na mijn rede van Zondag jl. heb ik weinig meer te zeggen. Wij zullen niet vergeten, waar voor wij ons voorbereiden en wij zijn bereid ons te verdedigen. Sommige volken aan de overzijde van de Alpen (hoonend gelach) zijn zich de werkelijkheid niet bewust en voorspellen een scheiding tusschen het volk van Italië en het regime. Wij hebben bewezen, dat juist het te genovergestelde het geval is. Het Italiaansche volk is bereid te strijden". De rede werd luide door de toehoorders toe gejuicht. Mussolini's eischen en de mate, waarin Frankrijk daaraan tegemoet kan komen tusschen Een bijzondere correspondent schrijft ons d.d. 30 Maart: Daladier heeft met zijn radiorede het bevrij dende woord gesproken. Zoo iets, deze rustige argumenten, op waardigen toon voorgedragen, werd verwacht. Wie in zijn recht is en dit ver dedigt behoeft noch de stem uit te zetten noch te dreigen of aan anderen voor de gelegenheid bedachte begrippen te ontleenen om goed te praten wat niet door den beugel van de goede trouw kan. Frankrijk meent sterk te staan, omdat het niets vraagt. Het verkreeg te Versailles wat het verlangde, althans in gebiedsaanwas en stond er in de bekende accoorden van '35 van aan Italië af. Daarmee dacht het de rust in Djiboeti, aan het Suezkanaal, in den Middellandsche Zee en bepaaldelijk in Tunesië te koopen. Het had reden dit te onderstellen, want de Duce zei, dat de verlangens van Italië daarmee tot de laatste centesimo betaald waren en toonde nog op andere manier de inschikkelijkheid van Parijs op prijs te stellen. De houding van Laval. Toen al had hij de verovering van Abessynië in den zin. Als Laval zwart op wit te kennen geeft de handen van zekere streken in dat land uit economisch oogpunt af te trekken ziet hij de kans schoon. Aan een inpalmen van Abessynië, politiek noch militair, had Laval gedacht. Hem zweefde een vreedzame indringing in den zii van pacificatie gelijk Frankrijk met Marokko deed, voor. Het is achteraf gemakkelijk den toenmaligen premier te verwijten onvoorzichtig geweest te zijn. Hij had beter uit zijn oogen moeten kijken en begrijpen, welk een gevaarlijk tegenspeler hij tegenover zich had. Formeel gaat Laval ze ker vrij uit. Zelfs smaakte hij de voldoening, dat de tegen woordige regeering de gematigdheid, door hem inzake de sancties jegens Italië betracht, uit speelde als een bewijs, hoe goed de Quaï d' Orsay het met Italië meent en hoe slecht dit Frankrijk beloonde. Het verdrag van 1935. Het standpunt van Parijs, Daladier zei het, is duidelijk. Moeilijker is dat van het Chigi- paleis onder woorden te brengen. De over meestering van Abessynië noopte het de over eenkomsten van '35 op te zeggen. Wat het als voorwendsel aanvoerde doet er niet toe. De Franschen blijven er kalm bij. want het daarbij geschonken terrein raakt geen enkel levensbe lang en voor het overige werd het nog niet dooi de Italianen bezet. Het verdrag trad alleen zoo ver in werking als Frankrijk het 2.500 aandeelen van de spoorlijn Addis Abeba- Djiboeti overdroeg. Tegenover deze haven in het nauw van Assab kreeg Italië het eilandje Doedmetra. Strategisch is dit een belangrijk punt, maar de beteekenis wordt verzwakt door het Engelsche Perïm en Sjeik Said, dat aan Frankrijk behoort. Ook mochten de Italianen een strook van Somaliland aan de overzijde be zetten. Daar deze bepalingen nu automatisch ongedaan zijn gemaakt gaan hier stemmen op, dat het een noch het ander ooit vergeven worde. In Djiboeti moet Italië een vrijhaven verlan gen, maar hieronder verstaat het blijkbaar iets anders, immers van wijdere strekking dan te Parijs. De Italianen willen er volkomen baas zijn, wat Frankrijk niet zou dulden. Over deelneming in het beheer van het Suez kanaal zou men het gemakkelijker eens kunnen worden, al betreft het een particuliere maat schappij. De eischen inzake Tunesië. Netelig zijn de eischen omtrent Tunesië. Deze komen neer op een toezegging van Fransche zijde de souvereiniteit niet verder uit te zetten, en voor de daar gevestigde Italianen een nieuw statuut te ontwerpen. Men weet dat het aantal Fransche koloniën in dat gebied dat der Italiaansche niet ver te boven gaat. Volgens zekere Italiaansche cijfers woonden er zelfs meer Italianen dan Franschen. Al jaren geeft dit haken en oogen, ongeacht de onrust in de afgeloopen jaren bij de Mohammedanen met Destoer en noe-Destoer. Ze verdween sinds de Italiaansch-Fransche spanning, want zij haten de bewoners uit het Apennijnsche schiereiland. Een groot aantal van hen is voor het overige geheel van het vaderland vervreemd en moet niets van het fascisme hebben. In theorie is het zeker mogelijk inzake dat statuut tot een verge lijk te komen. Practisch zal het eenige voeten in de aarde hebben. Ten aanzien van tewerkstelling worden ze op denzelfden voet als Franschen behandeld, Iets anders is, dat deze boven de Italianen de voor keur genieten. De Franschen voorbereid Een aanval op dit gebied zal de Franschen voorbereid vinden. Met een landing is nauwelijks te rekenen, wel met een agressie te land van Li- bye uit. Men weet, dat de krijgsmacht hier zeer versterkt is. Een soort Maginotlinie zal in Zuid- Tunis samentrekking van de troepen uit Algerije en Marokko mogelijk maken. Voorshands be schikt men er over voorraden, maar het krijgs tuig ter plaatse moet op ruimere schaal worden aangemaakt. Als het zoo ver komt, wat de hemel verhoede, zal de Italiaansche luchtmacht mede terstond tegen Z. O. Frankrijk worden ingezet. Acht mïllioen man kunnen dan volgens Fran sche gegevens worden gemobiliseerd en uitge rust. De vloot in de Middellandsche Zee zal alles doen om vervoer van Fransche hulptroepen te beletten. Italië moet over ongeveer 1500 vlieg tuigen beschikken, uitstekend, modern materiaal uit een alliage van aluminium vervaardigd, dat in Italië zelf gevonden wordt. De bemanningen behooren tot de bloem der natie. GESLAAGD. De heer G. H. v. Leeuwen te Hoofddorp slaag de voor het eindexamen van den dagcursus der Eerste Nederlandsche Slagersvakschool. BLOEMEN DAAL C. van Meeteren. *j* Donderdag is te Bloemendaal in den ouder dom van vijftig jaar overleden de heer C. van Meeteren, opzichter van de wegen. Hij is op 1 Januari 1913 als straatmaker in tïjdelijken dienst van Publieke Werken te Bloe mendaal gekomen. Een jaar later kwam hij als straatmaker in vasten dienst. Op 1 Januari 1920 werd hij benoemd tot voorman van de straat makers; vier jaar later volgde zijn benoeming tot opzichter over de straatmakers en sinds 1 Januari was hij als opzichter van de wegen werkzaam. De heer Van Meeteren was bij Publieke Wer ken zeer gezien. De teraardebestelling zal plaats hebben Maan dag 3 April, te 1.45 uur op de Algemeene Be graafplaats aanden Bergweg te Bloemendaal, De Heer en Mevrouw BALJEU—VAN OS Genua 31 Maart a/b. m.s. Joh. v. Oldenbarnevelt t. a. Heden overleed tot onze diepe droefheid, nog plot seling, na een geduldig lijden, in de volle overtui ging des Geloofs, onze in nig geliefde Man, Vader en Behuwdvader Cornelis van Meeteren in den ouderdom van 50 Overveen: W. VAN MEETEREN— VAN DIJKHUIZEN Bloemendaal: L. H. VAN MEETEREN H. VAN MEETEREN— STINNE Overveen: C. W- VAN MEETEREN J. A. VAN MEETEREN W. C. VAN MEETEREN en ALEXANDER Overveen, 30 Maart 1939 Cearalaan 16. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 3 April te 1.45 uur n.m. op de Alg. Begraafplaats aan den Bergweg te Bloemen daal. Herplaatsi mg wegens misstelling A.s. Zaterdag is crematie plaats wordt het 25 jaar geleden, had. Op dezen dag tevens de nieuwe dat op het Crematorium te .Yelsen, de eerste zal dit feit plechtig herdacht worden dan hal officiëel in gebruik genomen. Algemeene kennisgeving (In plaats van kaarten) 29 Maart 1939 overleed te Aerdenhout, 69 jaar oud. tot onze diepe droefheid, onze lieve Zuster en Be huwdzuster, Mevrouw F. J. Tuymelaar-Blom Uit aller naam: C. KNIPHORST— BLOM Paterswolde. Begrafenis Zaterdag 1 April 1939 om 12,15 uur op Westerveld. Vertrek sterf huis Vondellaan 1 Aerden hout om 11.30 uur. Geboren: HEIN Zoon van J. R. SCHRAMA C. M. SCHRAMA— TEMPELMAN Hoofddorp, 30 Maart Bennebroekerweg 930 Tijdelijk Mariastichting (Haarl.) Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onzen zoon JACOBUS JOHANNES. JAC. J. BEEKELAAR A. M. BEEKELAAR- IJZENDIJK Keizerstraat 4. English lesson a week to enlarge your vocabulary and develop a conversational power. W. C. DREES, 32 Verspronckweg Gepens. zakenman vraagt f 3000.- ter leen Afloss. 150 p. m. Ruime gar. Br. no. 1266 bur. van dit blad KOMT U OOK EENS KIJKEN? Opening Zaterdag 1 April a.s 81 KLE NE HOUTSTRAAT 81 voor Boot, Terras, Tuin en Serre, Parasols, Houten Tuinmeubelen, Strandstoelen' Levering iranco. P. F. L. DE RIDDER Alléén HARTENSTRAAT b/d Dam, Amsterdam HET AMERIKAANSCHE HUIS SPECIALISTEN EOEN VOOR Kt.il DAMES en HEREN. LANGE LEREN JASSEN va 22 50 ZWART en BRUIN LEREN JEKKERS v.a 16 90 ZWART en BRUIN LEREN MANTELS v.a. 19 50 DIVERSE KLEUREN KORTE LEREN MANTELS v.a. 9.50 BARTELJORISSTRAAT 24 JACK MORRIS Eigen ateliers. TELEF. 15439

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2