OADIO Kou Gevat? f\pmfcoepet WAAG UW GEZONDHEID NIET Handelsbesprekingen met België. Hei bezoek van de Koningin aan België. Draagt Amsterdam in kosten van Spoorwegtunnel bij? „Tarakan" gaat weer jeugdreizen maken. VRIJDAG 31 MAART 1939 HlSREEM'S DAGBEAD 3 Handelsbalans voor ons land steeds passiever In de Nederlandsche en Belgische pers, al dus het A.N.P., is gedurende de laatste da gen een en ander medegedeeld over de onder handelingen. die thans aan den gang zijn over verlenging van de handelsovereenkomst die op 1 Mei a-s. afloopt. Hierbij wordt de na druk geiegd op den Belgischen wensch om de huidige regeling van den invoer van tuinbouw producten te herzien, voor welk verzoek dan verband wordt gezocht met de jongste tarief- verhooging van Nederland voor een groot aantal industrieele producten, waarvan in België een verstoring van het evenwicht in de handelsbalans wordt gevreesd. De tariefkwesties tusschen beide landen nu worden geregeld in het handelsverdrag van 1863, en aan de daarin neergelegde meestbe- gunstiging is vanzelfsprekend bij de jongste maatregelen strikt de hand gehouden. Zooals bekend, ontwikkelt zich echter het handelsverkeer tusschen Nederland en Bel gië gedurende den laatsten tijd op zoodanige wijze, dat de handelsbalans die in de jaren 1931 en 1932 nagenoeg in evenwicht was, zich sindsdien gestadig in voor Nederland passieven zin heeft gewijzigd. Het dekkingspercentage, dat oorspronkelijk de 90 pet. benaderde, is geleidelijk terugge- loopen tot het in 1938 een dieptepunt be reikte op 65 pet., een percentage, dat sinds 1928 niet meer was voorgekomen. Indien thans de vraag ter sprake wordt ge bracht in hoeverre het evenwicht tusschen den in- en uitvoer van Nederland en België door de Nederlandsche tariefmaatregelen in gevaar wordt gebracht, is dit te bezien in het kader van de algeheele ontwikkeling van het handelsverkeer tusschen beide landen. Alsdan blijkt dat deze ontwikkeling een zoo danige is, dat daarop van Belgische zijde kwalijk een beroep kan worden gedaan. Beide landen zijn verplicht geweest met het oog op de internationale conjunctuur, na tionale takken van volkskracht een zekere bescherming te verleenen voor zoover deze door de bestaande verdragen was geoor loofd. Van Nederlandsche zijde heeft men het tot dusver zonder eenigen tegenmaatregel aangezien, dat de handelsbalans steeds pas siever werd, mede als gevolg van toenemende Belgische beschermingsmaatregelen. Het is nauwelijks aan te nemen, dat van Neder landsche zijde zou worden aanvaard, dat de mogelijkheid van eenig herstel, die wellicht in de jongste tarief verhoogingen ligt, dient te worden teniet gedaan door concessies die de strekking hebben de verhouding tusschen in- en uitvoer op het laagste punt sinds een tien tal jaren te stabiliseeren. Ronselaar voor de rechtbank. Zes maanden gevangenisstraf geëischt. Voor de rechtbank te Breda stond Donder dag terecht N. J. S. uit Tilburg, terzake dat hij op 4 Juli van het vorig jaar aldaar twee Haarlemsche chauf-feurs geld zou hebben verstrekt en deze per taxi naar Antwerpen zou hebben doen brengen met de bedoeling, dat de jongelui dienst zou nemen in het re- publikeinsche Spaansche leger. De beide Haarlemsche chauffeurs, die bij een vorige behandeling der rechtbank even eens als getuigen waren opgeroepen, doch toen niet waren verschenen, waren thans on der politiegeleide aanwezig. Zij verklaarden, dat verd. ieder van hen f 10 had gegeven en hen vervolgens per taxi naar Antwerpen laten vervoeren, waar zij aan een Belg werden over gegeven, die zich verder met het laten over brengen van de beide mannen naar Spanje zou belasten. Een der chauffeurs was inder daad in Barcelona geweest en had als militair van het repubiikeinsche leger aldaar een bom bardement meegemaakt. Daarna had hij er genoeg van en was hij naar Nederland ge vlucht. De tweede chauffeur was niet verder gekomen dan Parijs. Hij vernam daar, dat de behandeling in Spanje slecht was en was daarna eveneens teruggekeerd. De Officier van Justitie wees er in zijn requisitoir op, dat de jonegns in Haarlem werkloos waren en in deze omstandigheden in handen waren gevallen van ronselaars. Hij achtte dit een zeer ernstig feit en requireerde een gevangenisstraf van zes maanden. Uit spraak over veertien dagen. De „Tromp" via New-York naar Indië. Naar wij vernemen zal H.M. flottilleleider „Tromp" in den loop van dit jaar via New York naar Ned.-Indië vertrekken. Het is de bedoeling, dat de Nederlandsche bodem op 31 Augustus, den „Netherlands day" van de „World Fair" te New York aldaar aanwezig zal zijn. Het oponthoud in Amerika zal ove rigens vermoedelijk slechts van korten duur zijn. Scheidsgerecht inzake geschil op de werven te Rotterdam. De ministerraad heeft, gevolg gevend aan den wensch der partijen, dat hij de scheids lieden ter beslechting van bovenvermeld ge schil zou aanwijzen, daartoe benoemd de hee- ren H. P. J. Bloemers, mr. T. J. Verschuur, mr. dr. S. de Vries Czn., respectievelijk rijks bemiddelaar in het le, 4e en 2e district. De rijksbemiddelaar in het 3e district, prof. mr. A. C. Josephus Jitta was op grond van artikel 29 van de Arbeidsgeschillenwet, 1923 niet be voegd als scheidsman op te treden, omdat ten overstaan van hem de acte van compromis, waarin de scheidsrechterlijke uitspraak werd aanvaard, opgemaakt is. MISHANDELING DEN DOOD TENGEVOLGE HEBBENDE. De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde een tramconducteur, die eenige weken gele den zijn vrouw een pantoffel naar het hoofd wierp waarna zij korten tijd later overleed, tot zeven weken gevangenisstraf, met aftrek van het geheele voorarrest, dat reeds zeven weken bedraagt, zoodat de verdachte onmid dellijk in vrijheid werd gesteld. De officier van justitie had ten laste ge legd: mishandeling den dood tengevolge heb bende. Bij de sectie van het lijk was ö.a. ko men vast te staan, dat de vrouw een zeer dunne schedel had. is een correct man: correct in zijn spreken, correct in zijn manieren, correct ook in zijn kleeding natuurlijk. En juist daarom draagt hij altijd een WAARBORG-COSTUUM naar coupe, bewerking, model en prijs de meest correcte kleeding in Nederland. WAARBORG-KLEEDING alléén bij (Adv. Ingez. Med.) Het programma van het bezoek van H.M. Koningin Wilhelmina aan België, is tot nu toe als volgt vastgesteld: Zondag 23 April: De Koningin komt 23 April voor haar of ficieel bezoek te Brussel aan. Zij zal in den loop .van den middag door Koning Leopold aan het Noorderstation ontvangen worden, doch het juiste uur is nog niet vastgesteld. Des avonds zal,in de salons van het paleis te Brussel een groot galadiner worden ge geven. Maandag 24 April: Den volgenden dag zal H.M. zich in den ochtend naar het stadhuis begeven, waar zij door burgemeester Max en de leden van het college van schepenen zal worden ontvangen. Des middags zal zij een garden-party bij wonen, die in de serres van het slot te Laeken wordt gegeven en in den avond za: zij zich naar een galavoorstelling in het Théatre de la Monnaie begeven. Dinsdag 25 April: Dinsdag 25 April zal de Koningin naar Luik vertrekken, waarzij de internationale tentoon stelling zal bezoeken. Zij zal in den loop van den middag naar Brussel terugkeeren en aan zitten aan een diner, dat in de salons van het Nederlandsche gezantschap wordt gegeven. Woensdag 26 April: In den ochtend van Woensdag 26 April zal de Koningin weder naar Den Haag vertrek ken. Regeling voor particuliere Nachtveiliglieidsdiensten. Beschikking in de Staatscourant verschenen. In de Staatscourant van Donderdag is gepubliceerd een beschikking van den minis ter van justitie betreffende de particuliere nachtveiligheidsdiensten. Deze beschikking is een uitvloeisel van de wet op de Weercorpsen en van het Konink lijk besluit van 2 Juli 1938. houdende bepalin gen tot uitvoering van de wet op de weer corpsen. In de thans gepubliceerde beschik king wordt bepaald aan welke eischen een particuliere nachtveiligheidsdienst moet vol doen. In een twintigtal artikelen wordt o.m vastgelegd, dat de financieele basis der nachtveiligheidsdiensten voldoende moet zijn, terwijl daarenboven de sociale positie van het personeel wordt geregeld. Door deze beschikking worden ae partij- culiere nachtveiligheidsdiensten dus op een beter peil egbracht. Wanneer zij aan de ver- eischten voldoen, waarborgt overheidstoezicht haar deugdelijkheid. WEER EEN NIEUWE OPLICHTERSTRUC. Op het politiebureau Stadhouderskade te Amsterdam bevindt zich op het oogenblik een 50-jarige fotograaf, zonder vaste woonplaats, die er zijn werk van maakte langs de deuren nostpapier aan te bieden, waaror» links in den bovenhoek een foto van het huis der bewoners zou worden aangebracht. De man hing daar bij tevens een verhaal op van zijn financieele moeilijkheden en slaagde er meermalen in een voorschot op de leverantie los te krijgen, waarna hij niets meer van zich hooren liet. Op deze wijze zijn zeer velen in verscheidene plaatsen van ons land gedupeerd. De man. die terzake oplichting door de Rotterdamsche politie was aangehouden, maakt thans opnieuw een tournee maar nu onvrijwillig door een tiental door hem bezochte plaatsen, om aan een verhoor te worden onderworpen. Vlug!—een paar van deze nieuwe druppels in ieder neusgat. De benauwdheid en prikkeling verdwijnen. Uw hoofd is weer helder en de verkoudheid is meestal 'n kiem gesmoord. .l" VlCKS Va-tro-nol (Adv. Ingez. Med.) Naar de Tel. verneemt, is binnenkort een voorstel aan den Raad van Amsterdam te ver wachten om de gemeente voor twee millioen gulden te laten deelnemen in de kosten vo°r den bouw van een spoorwegtunnel onder het Noordzeekanaal nabij Vejsen. De Minister van Waterstaat heeft thans het advies van den Economischen Raad ont vangen. waarin dit college accoord gaat met de voorstellen in zake den bouw van een spoor wegtunnel nabij Velsen. De gemeente Amster dam zal dan twee millioen moeten bijdragen in de kosten van aanleg, welke in totaal op circa 10 millioen begroot zijn. Het behoeft geen betoog, dat deze beslissing niet alleen uit een oogpunt van werkverrui ming zeer belangrijk is. Voor de Amsterdam sche haven zal het verdwijnen van de spoor brug. vooral na het gereedkomen van het Am sterdam-Rijnkanaal, van de allergrootste be- teekenis zijn. Zoowel de Kamer van Koop handel als de Amsterdamsche reederijen heb ben bij herhaling aangedrongen op het bou wen van een tunnel voor den spoorweg en het wegnemen van de brug, die voor het geregelde verkeer der zeeschepen een ernstig beletsel vormt. Ongetwijfeld zal dit succes, dat eerst na 'langdurige onderhandelingen tusschen het gemeentebestuur van de hoofdstad en de re geering tot stand kwam. in vele kringen groote voldoening wekken. Als van ouds naar Noorwegen. De Nederlandsche jeugd zal ongetwijfeld met vreugde hebben vernomen, dat de stoomvaart maatschappij „Nederland" dit jaar wederom het vrachtschip „Tarakan" beschikbaar zal stellen voor het maken gedurende de zomervacantie van vijf kampeerreizen naar Noorwegen. Twee achtereenvolgende jaren, in 1935 en 1936, heeft de „Tarakan" deze reizen gemaakt en nog leeft de herinnering daaraan voort bij de Nederlandsche jeugd, die een week aan boord heeft vertoefd. En ook in scheepvaartkringen verheugt men zich, dat dit jaar wederom de mo gelijkheid tot het maken van deze reizen be staat. Hoewel de zeevaart immers nog steeds een hoofdrol speelt in ons volksbestaan, weten de Nederlandsche jongens hoe langer hoe min der van schepen en van de zee en hebben zij in het geheel geen kijk op varen, terwijl de be langstelling voor het schip verdrongen is door die voor het vliegtuig, dat ze op de moderne vliegvelden veel gemakkelijker kunnen benade ren dan in de havens de schepen. De reizen zullen op dezelfde wijze zijn inge richt als de beide vorige jaren. Op Zaterdag 1 Juli vertrekt de „Tarakan" voor de eerste maal uit Amsterdam, om Zaterdagmorgen 8 Juli in IJmuiden te meeren, aan den welwillend door de Kon. Ned. Hoogovens- en Staalfabrieken be schikbaar gestelden steiger van het Hoogoven terrein, vanwaar in den namiddag de volgende reis aanvangt, achtereenvolgens tot de vijfde reis, die op 29 Juli begint en op 5 Augustus ein digt. Tegen een tarief van 1 cent per kilometer vervoeren de spoorwegen de jeugdige reizigers tot bij de aanlegplaats. Het kampeerkarakter blijft behouden doordat in elke groep de jongens zelf corveediensten als het halen van eten, uit de kombuis, het schoon houden der slaapgelegenheid, het wasschen van het servies, zelf moeten verrichten. PROF. KOHNSTAMM TREEDT AF ALS HOOGLEERAAR. Bij Kon. Besluit van 29 Maart 1939 is met ingang van 18 September 1939, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend aan dr. PH. A. Kohnstamm. als hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Utrecht, met dankbetuiging voor de belangrijke in deze betrekking be wezen diensten. ENGELBRECHT VAN NASSAUKAZERNE IN GEBRUIK GENOMEN. Donderdagmiddag is te Roosendaal de nieuwe Engelbrecht van Nassaukazerne, ge legen aan den juist voltocdden rondweg, officieel in gebruik gneomen. Waar schaken geoorloofd is. De cipier der lands-gevangenis van Tand- joeng-Karang, die onlangs wegens het scha ken van een jong meisje in verzekerde be waring werd gesteld in het eerder door hem beheerde huis van bewaring, is weder op vrije voeten gelaten, meldt Aneta-A.N.P. Hij is ge handhaafd in zijn functie van gevangenis bewaarder. Uit het ingesteld onderzcek ter zake is gebleken, dat de cipier, die een Lam- ponger van zeer goeden huize is. de bijzondere zeden en gebruiken van zijn land niet heeft geschonden. In de Lampongs is het schaken van een huiwbaar meisje door haar aan staande bruidegom gebruikelijk. Het heeft eenigszins ten doel om vrij te kome» van een in normale getallen exorbi tant hoogen bruidschat de oewang djoed joer die een jongeling of indirect zijn ouders aan zijn geliefde moet schenken. Het schaken heeft als regel plaats met weder- zijdsch goedvinden van de beide partijen i c het verliefde paar. Na zco'n geval worden jongeling en uitverkorene door de respec tievelijke ouders getrouwd NEDERLANDSCH CONGRES VOOR LICHAMELIJKE OPVOEDING. De belangstelling voor het eerste Neder- landsch congres voor Lichamelijke Opvoeding is boven verwachting groot. Het aantal deel nemers is reeds ver de 400 gepasseerd en nog dagelijks komen de aanmeldingen bin nen. Het congres zal geopend worden op 13 April des morgens 10 uur, in het Koloniaal Instituut te Amsterdam, waar het bestuur vele autori teiten zal ontvangen. Na een openingsrede dooi- prof. Van Poelje zal de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. Slotemaker de Bruine, het congres na een toespraak voor geopend verklaren. Daarna wordt het congres officieel door het gemeentebestuur van Am sterdam ontvangen. De kennismakingsavond zal worden opge luisterd door film en muziek en wordt, even als de gewone zittingen, in het Muziek Lyceum Albert Hahn-plantsoen. gehouden. Even groot is de animo voor de Haagsche zitting op 15 April in de Dalton H.B.S. aan den Aronskelkweg. Een aantal autoriteiten uit de onderwijswereld zal ook hier de zitting bijwonen. Het congres zal 's middags worden gesloten met een thee. aan de congrescomités en con gressisten aangeboden door de regeering in de Ridderzaal op het Binnenhof. N.V. ALGEMEENE HYPOTHEEK" n In de Donderdag gehouden algenieene verga dering van aandeelhouders van de N.V. Alg. Hy potheekbank is besloten tot goedkeuring van de balans en winst- en verliesrekening over 1938, met toevoeging aan de extra-reserve van f 23500 aan de bedrijfsreserve van f 35000, aan de reke ning koersverschil pandbrieven van f 10.000, met afschrijving op de ingekochte onderpanden van f 25000 en tot uitkeering van f 16 op de aandeelen waarop 20 pet. gestort en f 8 op de aandeelen waarop 10 pet. gestort is alsmede van VA pet over de onverplichte stortingen. HET LEGER DES HEILS KOCHT „DE NYE WEHME" TE ZEIST. De fraaie villa „De Nye Wehme" aan den Utrechtschen weg te Zeist, waar van 1927 af de zendingsstudieraad, onder leiding van ds. Boissevain. is gehuisvest, werd aangekocht door het Leger des Heils. dat de villa met groo- ten tuin bestemde tot nieuw onderdak voor het tehuis voor verwaarloosde en voogdij kinderen, thans ondergebracht te Maarssen. Minister Steenberglie opende de tentoonstelling „De Hofstad- bloem". In het restaurant van het tentoonstellings gebouw Houtrust te 's-Gravenhage heeft mi nister Steenbergne Donderdagmiddag de groote voorjaarsbloemententoonstelling De Hofstadbloem II geopend. De voorzitter van de stichting De Hofstad- bloem. ir. J M. Riemens sprak woorden van welkom tot de aanwezigen in het Nederlandsch. Fransch. Duitsch en Engelsch. Na hem voerde het woord de heer D. Admi raai als voorzitter van het uitvoerend comité dat voor deze tentoonstelling is gevormd Beide heeren spraken hun bijzonderen dank uit voor de groote medewerking, welke zij bij de inrichting van deze tentoonstelling hebben ondervonden en uitten hun beste wenschen voor het slagen van de Hofstadbloem. De minister heeft hierna de tentoonstelling geopend. De voorzitter van de stichting „De Hofstad bloem", ir. Riemens, heeft bekend gemaakt, dat aan de firma wed. P. Eveleens en Zoon te Aalsmeer, die een groep bloeiende cyclamen en begonia's op de tentoonstelling heeft in gezonden, de hoogste onderscheiding voor deze inzending door de jury is toegekend, n.l. de eere-medaille. welke door H.M. de Koningin ter beschikking is gesteld. ALS DE NIEREN ntet tmhoorlljk mrt»n. kun- M nen v«rachljn«clan optredon al* rugpijn, •pit. atljva en pljnlIJVa gewrichten, varatoord* nachtruat en verllea van kracht. En wel. doordat het bloed dan niet gezuiverd wordt van de erin voorkomende onzuiverheden door deze bloedf lit roerende organen. Laat het zoo ver niet komen; voorkomen la beter dan genezen. Gebruik tijdig Foater'a Rugpijn Nieren Pillen, alnda Jaren bekend ale het dluretlech middel bU uitnemendheid. Zorg. dat uw bloed ateeda zuiver, krachtig en leve» gevend blijft. (Adv. Ingez. Medj Centraal bureau van tuinbouw veilingen, krijgt uitgebreide machtigingen. Slechts weinig tegenstemmers. In de vergadering van het Centraal Bureau an Tuinbouwveilingen waren o.a. aanwezig ir. A. Roebroek, directeur-generaal van den land bouw. en mr. Van Haaren, voorzitter van den R.K. Tuindersbona. voorts vertegenwoordigers van den Nieuwen Nederlandschen Bond van Aardappelexporteurs, van den Bond van Fruit en Aardappelhandelaren en van 't Landbouw- controlebureau Na de openingsrede van den heer Valstar voerde ir. A. Roebroek het woord, wien het /ooral in de rede van den voorzitter had ge troffen, dat hij. ondanks het zwarte beeld van de oogenblikkelijke situatie, in de toekomst van den tuinbouw in ons land gelooft. Naar spr's meening kan nog heel wat in ons land door den tuinbouw zelf gedaan worden tot stimuleering van den afzet. Veel kan nog ge daan worden ter beantwoording van de groote vraagstukken op technisch terrein, die een on derzoek vragen: o.a. de kwestie van het grond onderzoek en het zoeken naar nieuwe variëtei ten. De Nederlandsche tuinbouw zal zich alleen kunnen handhaven door kwaliteit en door voort durend met nieuwe dingen op de markt te komen. Hierna wenschte de heer J. Barendse, voor zitter van den bond Westland, namens bestuur en vergadering den voorzitter geluk met diens a.s. 60sten verjaardag. Spr. deelde den heer Valstar mede, dat hem een auto zou worden aan geboden. aan welk geschenk alle aangesloten eihngen het hunne hadden bijgedragen. De vergadering bracht den heer Valstar een spontane ovatie, waarna deze dankte voor de waardeeiende woorden en het geschenk. De vergadering werd vervolgens een uur geschorst. Na de hervatting der vergadering kwam aller eerst het belangrijke bestuursvoorstel aan de orde, strekkende om: a). het bestuur te machtigen tot het nemen an al die maatregelen, welke het noodig acht ter bevordering van de belangen van den tuin bouw en den afzet zijner producten en tot het nemen van voor de veilingen bindende beslui ten ter uitvoering van bedoelde maatregelen. b). over te gaan tot stichting van een fonds ter bestrijding van eventueele kosten, verbonden aan de onder a) bedoelde maatregelen (het be stuur stelt zich, blijkens de toelichting voor, hiertoe de raad van advies machtiging te vra gen uit de reservekas van het centraal bureau een bedrag van f 100.000 beschikbaar te stellen voor dit fonds). c. De bijdragen van de aangesloten veilingen te bepalen op 1 pet. van den veilingomzet 1938. Dit voorstel leidde tot zeer uitvoerige discus sie, waar vertegenwoordigers van ca. 25 vei lingen aan deelnamen. Nadat de voorzitter de verschillende sprekers had beantwoord werd tot stemming overgegaan, waarbij het voorstel werd aangenomen met 246 stemmen voor. Voorwaardelijk voor waren 10 stemmen en tegen 22 stemmen. Het aantal der blanco stemmen bedroeg 18. Hierna werd een aantal voorstellen van af zonderlijke veilingen besproken. Voorstellen van Broek op Langendijk en Noord Scharwoude strekkende o.m. voor 1939 steun uit te doen betalen tot den vollen kost prijs, zullen nader met de standsorganisaties onder oogen worden gezien. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat door een twaalftal veilingen een motie was ingediend, waarin zij critiek op het regeeringsbeleid uit spraken en in het bijzonder vreesden, dat het tuinbouwbedrijf door het op 25 dezer met Duitschland afgesloten handelsverdrag en de daarmee verband houdende vermindering van den export gedupeerd zal worden. Een voorstel van dep voorzitter de regeerings- politiek eerst uitvoeriger te bespreken met de drie standsorganisaties om dan nader het stand punt van de vereeniging te bepalen, waarbij met den inhoud van de motie rekening zal wor den gehouden, werd bij acclamatie aanvaard. JUBILé IN HET DIACONESSENHUIS. Gelijk reeds met een enkel woord in ons blad werd vermeld, hoopt de heer S. de Rijcke Zaterdag 1 April a.s. den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaren als concierge van het Diaconessenhuis in dienst is getreden. De heer de Rijcke is bij velen onzer stad- genooten geen onbekende, daar hij in zijn functie als portier in den loop der jaren dui zenden bezoekers van het Ziekenhuis de deur heeft geopend en den weg in het gebouw heeft gewezen. Het bestuur van het Diaconessenhuis, dat zijn trouwe diensten zoozeer op prijs stelt, hoopt Zaterdag voor hem tot een feestdag te maken. 's Middags van 3—5 uur is er voor alle be langstellenden gelegenheid den herr de Rijcke in de inrichting geluk te wenschen, in intiemen kring wordt hem door personeel en zusters een feestavond bereid. EXAMENS. Academische opleiding. Bevorderd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam tot doctor in de geneeskunde op proef schrift getiteld „De prognose van de open long- tuberculose" de heer G. A. Griep, geb. te Ril- land-Bath. Geslaagd voor het cand. ex. klas sieke letteren de heer A. Sarlouis en voor het cand.-ex. economie de heer F. J. Meyer. Aan de Leidsche Universiteit slaagde voor het cand. ex. rechten de heer G. v. d. Wall Bake, te Heemstede. Machinisten - examen. Geslaagd voor diploma a de heeren: P. C. Nieuwstad. J. P. H. Honkoop en D. Kastercum te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 5