I Bericht D. S. LEEFLANG BURGERLIJKE STAND. ZATERDAG 1 APRIL 1939 H A A R L E M'S DAGBLAD 12 Door den heer A. Kakels werd Vrijdagavond voor de Zandvoortsche Reddings brigade de Visscherijfilm vertoond. Na afloop serveerden twee dames in Zand voortsche kleederdracht nieuwe Hollandsche haring. Ook burgemeester H. van Alphen liet zich die goed smaken. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT Zandvoortsclie Reddingsbrigade. De Zandvoortsche Reddingsbrigade hield Vrijdagavond haar jaaiw er gade ring in Bodega Mustert aan den Strandweg. De voorzitter, de heer P. van der Mije, opende de vergadering met een woord van welkom, tot de aanwezigen en speciaal tot den beschermheer, burgemeester H. van Alphen. Spreker noemde het afgeloopen jaar een goed jaar voor de brigade. Het ledental was tot ver over de 400 gestegen. Het materiaal en de posten waren in orde. Den geheelen winter waren de oefenavonden in Stoop's Bad zeer druk bezocht, evenals de verbandcursussen van dr. Van Fraa-ssen en den heer v. d. Kort en de seincursus van den heer Brokmeier. Uit alles bleek, dat de geest in de brigade uit stekend was. Er was gedurende het seizoen geregeld ge post, zoowel in het Noorden als in het Zui den. De posten en het materiaal waren keurig opgeknapt. De zwemoefeningen werden steeds druk bezocht. Tweemaal werd hulp verleend bij het zoeken naar vermiste kinderen. Vele interessante lezingen werden gehouden en drie demonstraties. De penningmeester deelde mede, dat de con tributie goed was binnengekomen. Het eind cijfer in zijn boeken wees een belangrijk batig saldo aan. De kascommissie had de kas en de boeken keurig in orde bevonden. De heer A. Bakels. die periodiek was afge treden. werd met bijna algemeene stemmen herkozen. Medegedeeld werd nog, dat de verdeeling van het materiaal gedurende het a.s, seizoen op ongeveer gelijke wijze zou plaats hebben. Het voornemen bestond twee demonstraties te houden: een in Juli en een in Augustus. Hierna werd een verkleind model de vlag zelf was nog niet gereed van de ver- eenigingsvlag, die door dr. Van Fraassen werd geschonken, aan het bestuur aangeboden. Nadat de voorzitter met enkele woorden zijn erkentelijkheid had uitgesproken, was het zakelijke gedeelte van de agenda afgehan deld. De heer A. Bakels begon toen met de ver tooning van de Visscherijfilm. Deze werd in opdracht van de Commissie voor vischgebruik in Nederland door den heer A. Bakels ver vaardigd. De genoemde commissie had voor deze gelegenheid ook gezorgd voor echte Hollandsche haring, die door twee dames in Zandvoortsche kleederdracht werd rondge diend. De aanwezigen lieten zich deze ver snapering op het voorbeeld van burgemeester Van Alphen goed smaken. De avond werd verder gezellig doorgebracht met dansen en kienen. ORANJEVEREENIGING. De Oranjevereeniging vergadert op Woens dag 5 Alprll in „Ons Huis" ter verkiezing van vier bestuursleden en het bespreken van de plannen voor de viering van den verjaardag van Prinses Juliana op Zaterdag 29 April en Maandag 1 Mei. KINDERFEEST. Het 1 Mei-kinderfeest, dat in Monopole wordt gevierd, zal ook dit jaar weer onder leiding staan van de Vrouwenclub. Voor een afwisselend programma zal ook dit jaar weer gezorgd worden. DE ZWARE WON HET! Vrijdagmiddag omstreeks half vier had op den hoek Dr. Metzgerstraat-Zeestraat een botsing plaats tusschen een zware vrachtauto, bestuurd door den heer K. alhier en een heel klein mo del Fiat. De bestuurder van de vrachtauto reed van de Dr. Metzgerstraat naar de Burgemeester Engelbertsstraat en zag op de Zeestraat plotseling de kleine auto van links op hem afkomen. Wel trachtte hij 'n botsing nog te ontwijken, doch dat. gelukte niet. 't Gevolg was dat. de Fiat zwaar beschadigd naar de naastbijzijnde garage ge sleept moest woi'dcn. De vrachtauto bekwam geen noemenswaardige schade. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Proces-verbaal werd opgemaakt. HAARLEMMERMEER WILDE JACHT ACHTER DRONKEN AUTOBESTUURDER. In den afgeloopen nacht had op den Rijksweg Hoofdstad—Hofstad een wilde achtevvolgings- race plaats, waarbij de rijksveldwachter, de heer B. uit Haarlemmermeer een einde maakte aan het roekelooze rijden van een dronken automobilist, Langs den Aalsmeerderdijk naderde een per sonenauto, waarin blijkbaar een beschonken be stuurder was gezeten. De auto slingerde name lijk van links naar rechts en reed daarbij en kele malen gevaarlik* dicht langs de berm van de Ringvaart. De rijksveldwachter sommeerde den bestuur der te stoppen, doch deze gaf hieraan geen ge volg en reed zelfs in versneld tempo den politie man voorbij. Bij een der buurtbewoners werd een luxe auto beschikbaar gesteld en begon een achtervolging, een wilde race door den stillen en donkeren Haarlemmermeerpolder. De rijksveldwachter wachtte een gunstiger oogenblik af. Dit deed zich voor in Oegstgeest, waar de politieman den automobilist wist te pas- seeren en te dwingen tot stoppen. De auto werd in beslag genomen. Men bleek te doen te hebben met zekeren C. v. K. en J. de M., beiden afkomstig uit Rijns burg, die tijdens hun bezoek in de Haarlemmer meer te veel aan Bacchus geofferd hadden. Te gen den bestuurder zal proces-verbaal worden opgemaakt. Na het verhoor werden beiden naar hun woning gebracht. De rijksveldwachter heeft door deze aanhou ding zeker een goede daad verricht en mogelijke ongevallen voorkomen. GRIJSAARD AANGEREDEN. Op den Sloterweg is de 63-jarige F. wonende te Haarlemmermeer, doordat hij plotseling om keek mei; zijn hoofd en linker schouder in aan raking gekomen met een luxe auto van de P.T.T. De man bekwam een hoofdwonde en klaagde over inwendige pijnen. Na ter plaatse door dok ter N. te zijn verbonden, is hij naar zijn woning vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN HAARLEMMERMEER NED. HERV. KERK. HOOFDDORP. V.m. 9.30: Ds. J. C. Salverda. Bevestiging nieuwe leden. Nam. 6.30: Dezelfde. Vrijdag v.m. 9.30: Ds. J. C. Salverda. H. Av. Nam. 6.30: Dezelfde. AALSMEERDERWEG. V.m. geen dienst. Nam. 2.30: Samenkomst met de nieuwe leden. LIJNDEN. V.m. geen dienst. Nam. 2.30: P. van den Berg. Toespraak nieuwe leden. Vrijdag nam. 7: P. v. d. Berg. VIJFHUIZEN. N.m. 3: A. C. Brörens (met de nieuwe leden). BADHOEVEDORP, Chr. School, Burg. v. Amerstlaan. V.m. 10: Ds. J. Kaay, van Am sterdam (Bedieping Doop). Nam. 7: Ds. R. Dijkstra van A'dam. Vrijdag nam. 7: Ds. H. Bakker. A'dam (I-I. Av.) EVANG. VEREEN. „REHOBOT". V.m. 10: Spr'. Martens. HEEMSTEDE HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Na een zeer goed geslaagden wintereursus in koken en naaien, georganiseerd door de com missie voor huishoudelijke voorlichting, had Vrijdagavond de slotbijeenkomst plaats in het gebouw voor Christelijke Belangen, aan welke bijeenkomst nu een feestelijk karakter was ge geven. Behalve het geheele comité en de leidsters der cursussen waren o.m. aanwezig wethouder Jhr. A, van de Poll, namens het gemeentebestuur, mevr. Visser, voorzitster afd. Haarlem van de Vereeniging voor huisvrouwen en bestuursle den van het Algemeen Comité tot ontwikkeling en ontspanning van werkloozen. De op den naaicursus vervaardigde voorwer pen als kinderkleeding, baby-artikelen, mantels en japonnen waren in de zaal geëtaleerd. Interessant was ook e'en demonstratie van mevr. De Voogd-de Vogel, bestaande uit een groote verscheidenheid van voorwerpen voor versiering in huis, waaronder een collectie Paaschversieringen. De presidente van het Comité, mevr. I. Droog - Deckers opende de bijeenkomst met een woord van welkom en sprak woorden van dank voor den financieelen steun die het Comité van de gemeente mocht ontvangen. Voor het verdere deel van de bijeenkomst had men den heer Jan Wiegman bereid gevonden dezen avond op te luisteren met humoristische teekeningen. Dit had zeer veel succes. Ter afwisseling gaf de heer W. Bulten eenige humoristische voordrachten. In den loop van den avond werden namens de cursisten aan de dames mevr. Verlooij, mej. N. Boelhouwer, mej. B. v. Nugteren en mej. B. v d. Waals geschenken aangeboden. Tijdens een pauze werden de aanwezigen ge- tracteerd op ververschingen, vervaardigd door de dames van den kookcursus. HILLECOM KINDERKOOR „HOSANNA". De Vrijdagavond in Hotel Sistermans ge geven uitvoering van het Chr. Kinderkoor „Hosanna" mocht zich in een bijzonder druk bezoek verheugen. In zijn openingswoord zeide de voorzitter, de heer Nijholt, dan «ook dat de aanwas van nieuwe leden zeer groot was geweest. Telde het koor in December nog 60 leden, nu stonden er 107 kinderen op het podium. En dat de dirigent, de heer S, P Visser er goed slag van heeft, de kinderen iets te leeren bleek wel uit de zeer fraaie zang. waarvan wij werkelijk hebben genoten. Zeer fijn werd hei „Goe-nacht" van Andrae gezongen. Daarna was de beurt aan de kleintjes en ook deze zongen alleraardigst. Het schimmenspel der vorige uitvoering „Op het ijs" werd op verzoek harhaald en sloeg vjk nu weer in. Na de pauze kregen wij van de grooten nog en aardig zangspel te zien „Lentebloem" ge- neeten met een Lente Koningin, Prins Zon neschijn, Koning Winter, enz. dat ook een p'oot succes was. FIETSENDIEVEN AANGEHOUDEN. Toevallig bemerkte de eigenaar van een in de Ambachtstraat staand rijwiel dat zijn karretje gestolen werd. Op zijn alarmge schreeuw gooide de dief het rijwiel weg en koos het hazenpad, doch hij was door de achtervolgers reeds herkend en zoo duurde het maar kort of de man, een werkloos inge zetene, was gearresteerd. Bij het hierop volgend onderzoek bleek dat de dader zich aan meerdere diefstallen hier ter plaatse had schuldig gemaakt aan dief stal van tuingereedschap en rijwielplaatjes, de laatste vooral van bij de St. Ma'rtinus-kerk staande rijwielen. Daar hiervan waarschijnlijk geen aangifte bij de Politie is gedaan, ver zoekt de Inspecteur van Politie ten spoedigste hiervan op het politie-bureau mededeeling te doen. Bij huiszoekingen in verschillende deelen der gemeente werden gestolen goederen aan getroffen. AUTO SLIPT EN RIJDT HEK BINNEN. Een uit de richting Leiden komende per sonenauto siipte op de Leidschestraat op de natte tramrails nabij huize Bijgelegen. De auto reed dwars dor het ijzeren hek van de firma B. de Wreede, waarbij een groote steenen pilaster werd vernield en kwam eerst tot stand tegen den gevel van het eenige meters verwijderde kantoorgebouw. De bestuurder klaagde over pijn in zijn lin kerborst, arm en slaap, doch kon na door leden der E.H.B.O. behandeld te zijn, op eigen gelegenheid huiswaarts gaan. De auto was zwaar beschadigd. Veertigjarig bestaan Chr. School» vereeniging Boaz. Het 40-jarig bestaan van bovengenoemde schoolvereeniging werd Vrijdagavond met de ouders en oud-leerlingen feestelijk 'herdacht, ter wijl het des morgens met de leerlingen was ge daan. Deze vergadering, die uitstekend was bezocht, stond onder leiding van den heer J. Veldhuizen van Zanten Gz., die na de gebruikelijke opening een kort welkomstwoord sprak, en wel in het bij zonder heette hij welkom Wethouder Vermeer als vertegenwoordiger van het Gemeentebestuur, Ds. Krabbe, het oud-hoofd den heer J. C. de Koning, den heer- J. de Vries, Hoofd der Chr. Burgerschool, den heer I. C. Baas, voor de Ju- lianaschool, Mevr. Verleur en Mevr. H. Veldhui zen van Zanten en den heer A. Veldhuizen van Zanten ais oudste in leven zijnde oprichter. Uit het overzicht van den secretaris, den heer W, J. Buurman, vernamen wij dat het slechts een klein groepje Chr. Geref. en Ned. Herv. waren die den schoolstrijd aanbonden. De drang hiertoe was gekomen door personen die vroeger elders hadden gewoond en daar het Chr. Onderwijs hadden meegemaakt. Op 23 Februari 1892 werd tot oprichting van een vereeniging overgegaan en deze werd op 31 December van dat jaar Ko ninklijk goedgekeurd. In 1899, dus na 7 jaren, werd besloten tot schoolbouw, over te gaan. Hiervoor werd be stemd het tegenwoordige gebouw Patrimonium aan de V. d. Endelaan. Tot. Hoofd werd benoemd de heer J. H. Verleur, en: dé-school werd geopend op 31 Maart 1899 met 90 leerlingen. De lasten waren zwaar, de subsidie van het Rijk was ge ring en van de gemeente nihil. In 1904 werd de tegenwoordige school in gebruik genomen, daar het leerlingental sterk was toegenomen. Men had toen echter f 16000 schuld. Geen middel werd onbeproefd gelaten, om de schuldenlast te ver minderen, en men slaagde hierin wonderwel. De heer Verleur overleed in 1921 en zijn opvolger was de heer J. C. de Koning die verleden jaar met pensioen is gegaan. Het tegenwoordige hoofd is de heer G. Troost. Hierna werd door een tweetal leerlingen met enkele hartelijke woorden aan het Bestuur een voorzittershamer en een aschbak aangeboden. Na de pauze gaf het Hoofd der school een jaar overzicht. Wethouder Vermeer sprak namens het Ge meentebestuur. De heer de Koning wijst er in zijn toespraak op dat het woord „School -met den Bijbel" duidt op den grooten strijd van onze voorouders, en deze naam moeten wij waardeeren, vooral in dezen tijd. Vervolgens werd nog hét woord gevoerd dooi den heer I. C. Baas, namens de Julianaschool, den heer Jan Hylkema, namens de Chr. Burger school. De oudleerlingen Mej. L. Duys en de heeren T. Kool en A. Lagendijk en Mevr. J. Schilpzand, op wier verzoek staande werd ge zongen „Wij geven ons niet over", daar dit lied ook gezongen was 40 jaar geleden bij de opening Gesproken werd nog namens de beide Meisjes- vereenigingen, de J. V. en „Asaf", welke Zang- vereeniging ook op zeer verdienstelijke wijze enkele nummers ten beste gaf. Het slotwoord werd gesproken door Ds. Krabbe. SLUITING TUINBOTJWWINTERCURSUS Gisteravond had in het leslokaal der Gemeen teschool de eindles plaats van den 2-jarigen Cursus van het Tuinbouwonderwijs. Tegenwoordig was mede Ir. Volltersz, Rjjks- tuinbouwconsulent te Lisse en de commissie van Toezicht. De leeraren gaven een kort overzicht van den cursus. Hierna voerde Ir. Volkersz het woord. Hij roemde het werk, prees de leeraren en verklaar de dezen cusus en die te Lisse tot de beste in den lande. Hierna werden de Getuigschriften door hem uitgereikt. Alle 26 leerlingen ontvingen het mooie Diploma. Vervolgens richtte de heer Bijl van Duiven- bode als voorzitter der Commissie van Toezicht en als vert, van Bloembollencultuur een woord tot de leerlingen, waarna de oudste der leerlin gen, de heer J. Ruigrok, woorden van dank richt te tot de leeraren, tot den Rijkstuinbouwconsu- lent en tot de Commissie van Toezicht, hetgeen hij deed vergezeld gaan met een blijvend aan denken aan de leeraren. De heer W. A. v. d. Wal, hoofd vair den Cur sus sprak het slotwoord. In verband met de komende Voorjaarsdrukte, verzoeken wij U beleefd doch dringend, de Lampen of zijden Kappen welke vernieuwing behoeven, ons zoo spoedig mogelijk te doen toekomen, teneinde zoo snel mogelijk te kunnen afleveren. Zoo noodig komen wij ten Uwent met onze stalencollecties, noemen U prijs en nemen dan Uw Kap of Lamp gelijk mee. HAARLEM - Lange Veerstraat 23-25 Grootste en fraaiste lampenzaak _in Nederland (Adv. Ingez. Med.) BLOEMENDAAL JAARVERGADERING BOSCH EN DUIN. Vrijdagavond hield de Woningbouwvereeni- ging Bosch en Duin haar jaarvergadering in Vreeburg. De voorzitter herdacht het heengaan van den heer W. de Graaf, die vele jaren een goed lid der vereeniging is geweest. Het jaarverslag van den secretaris memo reerde, dat voor de vertrokken leden vrij re gelmatig nieuwe bewoners konden worden ge vonden. De balans en winst- en verliesrekening werd goedgekeurd en den penningmeester, den heer H. C. Klerk werd décharge verleend. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Joh. Hofland en H. C. Klerk, als commissaris de heer A. IJzerman. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) Ambachtsschool. Lijst van leerlingen, gediplomeerd in het jaar 1939. Metaalbewerkers. W. H. Brosens, Haarlem, P. v. Heerden, Haarlem, H. v. d. Heyden, Haar lem, T. Keizer, Haarlem, J. Th. J. Lampe, Haarlem, A. M. Lijs, Halfweg, C. B. de la Mar, Vijfhuizen, W. F. Monné, Haarlem, H. J. Nie- meyer, Haarlem. W. v. d. Plaat, Zandvoort, A. Schluter, Haarlem, A. v. Schravendijk, Haar lem, J. W. B. Seegers, Haarlem, H. Smit, Haar lem, H. Strobel, Haarlem, W. H. Tuilenaar, Overveen, J. Vos, Heemstede, C. de Vries, Haarlem, D. B. Zon, Overveen, Th. P. v. d. Zwaan, Nieuw Vennep, A. Zwart, Haarlem, W. T. Zwemmer, Zandvoort, W. G. Veldkamp, Haarlem. Automanteurs. F. D. Antonisse, Haarlem, Th. J. v. Beek, Haarlem, C. H. Bekker, Heem stede, J. Boeree, Haarlem, G. J. Borgmeyer, Haarlem, H. W. v. Eek, Haarlem, A. Filipson, Haarlem, D. Keur, Zandvoort, H. F. Koopman, Bloemendaal, H. A. Kors, Haarlem, W. L. v. Ligten, Heemstede, G. J. v. Musscher, Haar lem, A. M. Rosa-Tas, Haarlem, K. Schouten, Hoofddorp, J. F. ter Smitten, Haarlem, B. Tiggeloven. Halfweg, J. A. Vennik, Haarlem, A. Vink, Halfweg, P. Visbeen, HaaiTmeer, C, Werdekker, Haarlem, J. J. Wijdenes, Haarlem, C. v. Accooy, Haarlem, H. G. Bergman, Haar lem, H. J. Bindels, Haarlem, L. de Boer, Haar lem, P. Bravenboer, Haarlem, C. J. Burger, Haarlem, W. J. Dernison, Haarlem, A. v. d. Hoef, Haarlem, C. A. Hurkmans, Haarlem, P. Kerkman, Zandvoort, H. Kroes, Haarlem, G. G. Kruup. Overveen, J. L. Leuven, Heemstede. H. Marijnis, Hillegom, J. Moison, Halfweg, H, S. v. d. Pluym, Heemstede, K. de Raadt, Half weg, J. v. Schaik, Heemstede, H. H. Tollenaar, Haarlem, J. G. Turkenburg, Haarlem, H, Th. Uitermark Haarlem, J. W. v. d. Veen, Haar lem, A. C. Vos, Amsterdam, C. W. N. Wal- brecht, Haarlem, J. v. Dijk, Haarlem, J. Frai, Hoofddorp, J. P. Nieuwdorp, Vijfhuizen. Electriciens: J. D. Boerkoel, Haarlem, G. M. Dammers, Haarlem, H. J. A. Duiveman, Bloemendaal, H. den Engelsen, Haarlem, A. v. Ginkel, Haarlem, T. v. d. Haak, Haarlem, W. E. Hartman, Haarlem, N. Hendriks, Haarlem, K. v. d. Heyde, Haarlem, H. C. Honhof, -Haarlem, J. J. v. Hool'f, Haarlem, K. de Jong, Haarlem, G. H. Kok, Haarlem, A. Koopman, Haarlem, A. M. I. Koperberg, Haar lem, H. Kraay, Hillegom, II. de Kwart, Haarlem, J. P. Leonhardt, Haarlem, W, Peschar Heemstede A. W. Rombouts, Haarlem, N. P. Roozen, Ben- nebroek, E. P. Sewalt, Haarlem, J. C. v. d. Staay Haarlem, C. Steetskamp, Bloemendaal, J. Ver hagen, Halfweg, P. G. Verschragen, Haarlem, W. Wildeboer, Haarlem, J. Niemeyer, Haarlem, P. G. Boting, Haarlem, P. H. Gerfertz, Haarlem, P. H. Hendriks, Haa .lem, P. J. Hoogervorst, Vijf huizen, P. Hoogestijn, Haarlem, P. J. J. v. Iersei, Haarlem, J. N. Koper, Haarlem, P. J. Luiting, Haarlem, A. Mulder, Lisse, Th. Oderkerk, Haar lem, C. v. Oldenmark, Haarlem, R. H. Padding, Noordwijkerhout, L. Pleging, Haarlem, J. J. Roosma, Haarlem, J. Scholtens, Haarlem, A. J. Stecher, Haarlem, J. G, Stuyfzand, Haarlem, D. L. Veldhuis, Haarlem, J. Vermeei-en, Haarlem, H. A. Wacha, Haarlem, J. J. Wullems, Haarlem Timmerlieden: P. J. v. d, Berg, Overveen; B. Bippes, Haarlem; N. G. v. Dam, Beverwijk; M. Dingemanse, Haarlem; M. J. Heule, Bloemen daal; H. v. Huis, Overveen: P. J. de Koning, Vijfhuizen; O. v. d. Kooi, Haarlem; N. Koopman, Hillegom; H. J. Malefijt, Haarlem; J. H. H. M. v. d. Putten, Heemstede; P. M. Preyde, Heem stede; G. Radsma, Haarlem; J. H. Reedijk, Haarlem; E. S. Sewalt, Haarlem; N. L. Sewalt, Haarlem; A. A. Spook, Haarlem; J. C. Stan daard, Hillegom; A. H. F. Vlasveld, Haarlem; H. v. d. Wiel, Haarlem; F. J. Beelen, Haarlem J. v. d. Berg, Zandvoort; J. B. Breeuwer, Haar lem; M. B. de Graaf, Haarlem; L. Joosten. Haarlem; N. J. Kooiman Bloemendaal; G. H. Kuiken, Haarlem; P. v. d. Laan, Hillegom; H. v. Leeuwen, Haarlem; J. Spierings, Halfweg; J. M. M. Verboom, Haarlem; H. Wornik, Haarlem. Meubelmakers: C. A. Boon, K. Hendriks, G. Holleman, J. Klerk, J. Luttik, J. M. Miedema, allen te Haarlem. Schilders: F. D. Baas, Haarlem; E. W. A. Dukkers, Zandvoort; G. B. J. M te Marvelde, Heemstede; J. M. Pel, Haarlem: L. M. Rooze- Icrans, Haarlem; A. J. Verzandvoort, Haarlem: J. H. Vink, Haarlem; A. v. Wonderen, Heem stede; J. v. Wonderen, Haarlem. Lijst van leerlingen, die na het behalen van het diploma van den 2-jarigen cursus, nog een jaar de school voor hetzelfde vak heb ben bezocht. Automonteurs: F, J. Boekman, Hillegom, H. Rookhuyzen, Haarlem. Timmerlieden H. J. Bremer, Haarlem, A. Fröhlking, idem F. R. Altliuisius idem. A. J. Hoogmoed, Hil legom, J. H. A. Beyersbergen van Henegouwen Spaarndam, H. R. Kuyken Haarlem, B. Vreug- denhil, Vijfhuizen. Schilders: J. L. Couenberg, Heemstede, C. F. Visse, Overveen. AVONDVAKTEEKENSCHOOL. Lijst van leerlingen, gediplomeerd in het jaar 1939. Metaalbewerkers. Th. W. J. v. d. Meer, V. H. Snel, C. B. Steg- gink, L. Tuppe, J. Bouman, G. F. M. Fr an zei; Th. v. Hout, H. G. Janssen, H. Jonker, S. A. Korbee, Hillegom, H. v. d. Mey, H. C. Ruis, D. J. Muis, H. Oomkes, G. Planting, B. Scholte, W. J. Spijker, A. v. d. Stoop, A. Zand- stra, J. A. Eichhorn. Automonteurs. A. J. M. Angenent, T. v. Asselt, A. J. Bezem, J. K. Drenth, P. G. W. de Korte, J. H. Mos, Aer- denhout; N. Roemer, C. Schalkwijk. Electriciens, J. J. Bruyn, Haarlem; J. Hee ren. Haarlem; W. Hendriks, Haarlem; J ,J. van Kuyk, Haarlem; J. M. Landman, Haarlem; Th. Rutten, Haarlem; P. M. P. Tromp, Haar lem; M. A. J. v. d. Werff, Halfweg; H. de Wit. Vogelenzang; N. J. Rejack, Haarlem; J. P. Nupoort, Haarlem. Loodgieters: C. Baars, Haarlem; W. den Braven, Haarlem; H. Makkelie, Haarlem. TimmerliedenH. van Essen, Halfweg J. P. van Tongeren, Vogelenzang; P. Wiedijk, Haar lem; J. Hart, Haarlem; G. C. Hoogenes, Haar lem; T. Kleijberg, Haarlem; I. Krabbendam, Heemstede; J. B. Nieuwenhuis, Haarlem; C. Poelgeest, Haarlemmerliede; H. Timmerman, Haarlem; C. P. Vos, Heemstede. Meubelmakers: Th. v. d. Ven, Haarlem- Schilders: P. Braspenning, Haarlem, W. A. v. Hemert, Haarlem, C. W. Th. Heemskerk, Haarlem, W. Ch. Horsmeyer, Haarlem, O. Ilaussaert, Haarlem, J. Keesman, Zandvoort, J. Kooien, Haarlem, W. G. Lemmers, Haarlem, N. Lijnzaad, Haarlem, L. C. de Man, Haarlem, F. J. Quintus, Heemstede. Graveurs: W. M. v. Latum, Haarlem. Lithograf en: A. D. Stöver, Haarlem. Drukkers; C. A. Bergfeld, Haarlem, D. Jor- dens, Haarlem. Zetters: C. Blok, IJmuiden, A. C. de Boer, Haarlem, A. Dors, Beverwijk, H. Gerrits, Haar lem, A. F. J. Kempen, Haarlem, H. G. Veste- ring, Haarlem, A. G. v. Engelen, Haarlem. Schoenmakers: H. J. Driessen, Heemstede, J. C. Th. Melchers, Haarlem, P. Ouwendijk, Heemstede, J. Portegies, Heemstede, M. Spoor, Haarlem. Behangers: D. C. Burger, Beverwijk, H. B. Lammé, Haarlem. Plannen van Haarlem's Bloei nemen vasteren vorm aan. Donderdagmiddag j.l. vergaderden ten stadhuïze onder leiding van den voorzitter der stichting „Haarlem's Bloei", wethouder W. J. B. van Liemt, 16 genoodigden, De voorzitter gaf een uiteenzetting van het reeds in Juli 1937 door „Haarlem's Bloei" ge nomen initiatief om te komen tot een feeste lijke herdenking van het 100-jarig bestaan van den Spoorweg Haarlem-Amsterdam, welk initiatief leidde tot een bespreking met de di rectie van de Nederl. Spoorwegen. Om practische redenen was nadat „Haar lem's Bloei" kennis had mogen dragen van de grootsch .opgezette plannen welke de gemeen te Amsterdam sindsdien had uitgewerkt, voor een soortgelijke feestelijke herdenking afgezien van een feestelijke herdenking volgens de oorspronkelij ke plannen „Haarlem's Bloei" benoemde destijds een kleine'commissie, welke verslag uitbracht om trent de mogelijkheid van een herdenking op meer bescheiden schaal. Nadat de plannen in Amsterdam vasten vorm hadden aangenomen, heeft „Haarlem's Bloei", nadat duidelijk was gebleken, dat naast de feestelijke herdenking te Amsterdam ook een soortgelijke festiviteit in Haarlem op prijs zou worden gesteld en ook B. en W, van Haarlem o.a. bij monde van den Burgemees ter van hun sympathie met eeu dergelijke herdenking blijk hadden gegeven, besloten verder te gaan. Het inmiddels ook ter sprake gekomen hon derd-jarig jubileum van Hildebrand's beroemd geworden boek, de Camera Obscura, was aan leiding zoo mogelijk een gevoegelijk samen vallen van beide herdenkingen te bewerkstel ligen, welk samengaan door de initiatiefne mers zeer wel mogelijk werd geacht. Alvorens de plannen aan een vergadering van deskundigen op verschillend terrein voor te leggen, vond een bespreking plaats, ter oriënteering omtrent deze eventueele inscha keling van de feestelijke herdenking van het 100-jarig bestaan van de Camera Obscura. Na een uitvoerige bespreking van het voorloopig denkbeeld van „Haarlem's Bloei", dat in den Gemeenteraad reeds een uitspraak tot principieelen financieelen steun mocht verwerven, plaats vond, werd het voornemen tot feestelijke herdenking unaniem door de genoodigden aanvaard. De verschillende onderdeelen van de feeste lijke herdenking werden hierop nog nader be sproken, waarbij naar voren kwam, dat nog verschillende mogelijkheden aanwezig bleken om de feestelijke herdenking voor de breede lagen der bevolking aantrekkelijk te maken en vele bezoekers naar Haarlem te trekken. Besloten werd ongeveer na 14 dagen weer bijeen te komen. Intusschen zal een kleine commissie de naar voren gebrachte denkbeel den tot een concreet plan samenvoegen en dit aan de genoodigden opnieuw inzenden om daarover in de eerstvolgende bespreking te beslissen. Voorloopig kan reeds worden medegedeeld, dat er plannen bestaan voor: historische fes tiviteiten in den Haarlemmerhout; historische optocht; officieele ontvangst ten stadhuïze te Haarlem; tentoonstellingen zoowel betreffen de het honderd-jarig bestaan van den spoor weg Haarlem-Amsterdam als betreffende de Camera Obscura: oud-Hollandsche festivitei ten, zoo mogelijk op de Groote Markt; too- neelvoorstellingen betrekking hebbende op de Camera Obscura enz. Het zal de taak van het comité zijn deze verschillende plannen binnen het kader van de financieele mogelijkheden zooveel mogelijk tot een harmonisch geheel te vormen. Wél was men in de vergadering unaniem van meening, dat voor een grootsch opgezette herdenking de financieele en daadwerkelijke steun van de burgerij onmisbaar is, HAARLEM, 31 Maart. Bevallen 29 Maart: P. M. Woestenburg Bimmerman, d.; M. H. J. G. Laurenssen Grondman, z.; L. G. Luining—Grooters, z.; 30 Maart: C. J. S. van der Meulen—van Elswijk, d.; H. A. Joosten—van Bruggen, z.; C. M. Schrama—Tempelman, z.; J. M. de Jong— Platteel, d.; 31 Maart: L. KlapwijkStans, z.; E. P. Honing—Blankwater, d.; Overleden 29 Maart: H. Dijkstra—Kuipers, 69 j., Esschilderstraat; 30 Maart: F. Lager- wey—Klomp, 81 j„ Jan Haringstraat; P. de Zwart, 82 j„ President Steynstraat; C. Diek- man—Markwat, 86 j.. Lange Annastraat.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 12