CONTRABANDE FEUILLETON Uit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). 23) Natuurlijk Mapleton, snauwde ze. Ik heb het jullie altijd wel gezegd. Ik ben er nog niet van overtuigd, zei Lord Purbeck. John Budge heeft hem meer dan eens op de proef gesteld. Budge is toch niet onfeilbaar, was het antwoord Maar als het dan niet Mapleton Is. dan is het misschien die andere, die hier gedineerd heeft. Hij lijkt me eerlijk gezegd, er de man niet naar, maar Je kunt nooit weten. Beide protesteerden. Tante, u is werkelijkneen ik zal het maar niet zeggen, riep Madge uit. Als u kunt denken dat mijnheer Yeldman een dergelijke laagheid zou kunnen begaan, dan beklaag Ik uw kijk op de menschen. Maar wie kan het dan zijn? mompelde juffrouw Campion gedwee en toen voegde ze er aan toe: maar ik weet heel zeker dat mijnheer Yeldman jullie geheim kent. De brief is niet van Yeldman en daar mee uit. verklaarde Lord Purbeck. Ik ben zelfs sterk van plan. Yeldman's opinie er over te vragen, zoodra hij komt Ik verwacht hem vanmorgen voor een partij biljart. Toen Hector eenigen tijd later de oprijlaan inkwam, zag hij Lord Purbeck en Lady op hem wachten in de portiek. Ze gingen samen naar de biljartzaal en, daar gekomen, gaf Lord Purbeck hem den brief, zonder iets te zeggen. Hij sloeg Hector, die met een onbewogen ge zicht den brief tas. opmerkzaam gade U neemt het nog al kalm op, ofschoon u, wanneer ik de som niet stort, de buitenkans, waarop u gehoopt had, zult verliezen, zei Lord Purbeck. Mijn waarde Lord Purbeck. ik neem het kalm op, omdat ik niet van plan ben me deze buitenkans te laten afsnoepen, antwoordde Hector. We moeten dezen onbekenden vriend de tanden laten zien! Dan zuilen we toch eerst moeten ont dekken, wie hij is. Precies, dat is waar ik naar toe wilde. Laat me de zaak goed overdenken. Hij liet zich neervallen op de bank. die rond de heele kamer langs den muur liep en verborg zijn gelaat in de handen. Het probleem nam hem absoluut in beslag. Hij voelde weer grond onder de voeten, nu hij niet langer gehandi capt werd door een innerlijk conflict. Er was nu geen tegenstelling meer tusschen zijn toe wijding voor het meisje waarvan hij hield en zijn plicht tegenover de courant. AJs zij den afperser niet konden ontmaskeren, zou de en thousiaste. excentrieke edelman of aan steeds zwaarder afpersing blootstaan, of hij zou onmiddellijk gearresteerd worden. En Lady Madge zou in dit lot deelen. Op de een of andere manier moest hij den schrijver van den brief kunnen tegenwerken, totdat Lorp Purbeck zijn schadeloosstelling had aangeboden aan de regeering, waarbij waarschijnlijk de kwalificatie „Krankzinnig" zou hebben in ontvangst te nemen, maar in ieder geval niet langer voor een misdadiger gehouden zou kunnen worden. De moeilijkheid lag in het feit, dat hij een tegenstander schaakmat zou moeten zetten, zonder hem te kennen en bovendien in zulk een korten tijd. U voelt er niet voor om uw opzet nu al te onthullen, nog voor deze laatste boot is binnengekomen? vroeg Hector. Dan was u volkomen veilig. Het antwoord, dat kwam. had Hector ver wacht. Neen. zei Lord Purbeck koppig Ik zou nog liever de twintigduizend pond neertellen, dan juist nu de zaak op te geven. Mijn plan was het tot drie millioen te brengen, en daar blijf ik bij. U zult dien schurk geen cent betalen, als ik er iets aan doen kan en we hebben nog drie volle dagen. Hector verviel weer in diep stilzwijgen. Toen hij weer sprak, was het een andere vraag, die hij deed: Zijn de Calloway's van het geheim van de Duivelskloof op de hoogte? Ja. was het antwoord, maar zij zijn vol komen te vertrouwen; u kunt die twee gerust buiten beschouwing laten. Van hun betrouwbaarheid ben ik ook overtuigd! was Hector's antwoord, maar ik vraag me af, of de geheimzinnige verdwijning van het meisje niets met dezen brief te maken kan hebben. Misschien heeft iemand haar mee naar Londen gelokt, iemand die vermoedens had en nu van haar verdere bijzonderheden is gewaar geworden door bedreigingen. Deze man, wie hij ook is, deinst misschien voor weinig of niets terug en misschien is Bessie Calloway niet vrij, om te doen wat ze wil. U bedoelt, dat ze misschien ergens is op gesloten? riep Madge. Wat een vreeselijke gedachte! En misschien deinst hij voor geen enkel middel terug om te beletten, dat Bessie ooit zal vertellen, wat ze heeft doorgemaakt. Misschien is 't niet zoo erg, maar ik heb een sterk vermoeden, dat de verdwijning van Bessie er mee te maken heeft, antwoordde Hector, plotseling met een energieke beweging opstaand. Ik zal alle krachten van ons blad mobiliseeren, om het meisje op te sporen en om de geschiedenis van dien mijnheer Lucius Sharpe en zijn bankrekening grondig te on derzoeken. De Lynx heeft een geweldigen in vloed. ze is een gevaarlijke vijand, maar een goed vriend. Als u het goed vindt, zal ik nu gaan en haar vriendschap trachten te winnen voor uw zaak. Dus u zult naar Londen moeten gaan? vroeg de Graaf een beetje ontmoedigd. Neen dat is niet noodig. Ik kan telegra fisch voor alles zorgen, want ik ben overtuigd, dat wij hier in de buurt onzen slag moeten slaan. Wanneer zien we u terug? vroeg lord Purbeck. Beter, dat we dat niet afspreken, was het antwoord. Zoodra ik iets weet, kom ik op de Abby, maar ik kan me onder deze omstandig heden moeilijk binden. Doe zooals u wilt, zei Lord Purbeck, met een voor zijn doen ongewone gedweeheid, maar u doet alsof u mijn strijd heelemaal alleen moet voeren. Is er niets, dat ik kan doen? Hector dacht even na. Ik zou graag eens met Jem Carter willen praten, zei hij. Ik wil probeeren uit hem te krijgen, hoe hij er toe kwam te veronderstel len, dat ik de oorzaak was van Bessie's ver dwijning. Hij is zeker in de groeve Ik zal Budge opbellen en hem opdracht geven u binnen te laten, wanneer u wilt. Nog iets? Ja. wanneer Budge of u een of ander ver moeden hebben omtrent de wijze waarop Cassiay om het leven is gekomen, mij dat te willen mededeelen. Hij is doodgeschoten vóór hij in zee werd gegooid. Misschien is het niet onmogelijk, dat hij zijn leven heeft verloren bij een poging uw geheim te verdedigen. Wij hebben ook gedacht aan een spion, antwoordde de Graaf. Maar wie? En tot vandaag hebben we nog nooit gemerkt, dat iets van ons geheim was uitgelekt, behalve u dan! Dan moeten we het zonder die gegevens zien te redden, zei Hector en daarmee nam hij afscheid. Detectivewerk. Hector ging op een draf naar het postkan toortje in het dorp, achter de Abby en ver zond een heele serie codetelegrammen aan verschillende leden van de redactie van de Lynx. Het langste was dat aan den hoofd redacteur en het gaf Hector een heerlijk ge voel van opluchting, dat hij weer volkomen onbevangen tegenover Laurence Wraxal] stond. Hij moest vrij lang op de antwoordtelegram- men wachten en toen deze hem verzekerden, dat al het mogelijke zou worden gedaan, richtte hij zijn schreden naar de groeven. Hij had zoo goed en kwaad dit ging in het dorp geluncht, in den tijd, dat hij op de telegram men wachtte, zoodat hij niet eerst weer naar huis hoefde. Toen hij bij de groeven aankwam, zag hij John Budge al in de poort staan, met een vriendelijken grijns op zijn gezicht. Kom binnen, mijnheer, zei hij, bijna har telijk. Ik had u al verwacht. Ik hoop, dat u niet weer een van uw Japansche kunstjes op me zult probeeren vandaag. Neen. Budge, we vechten nu aan den zelfden kant. zooals je wel zult hebben ge hoord. antwoordde Hector en zijn intuïtie deed hem zijn hand uitsteken. De reus John Budge greep zijn hand en bekrachtigde een vriendschap, die ze zeer noodig zouden hebben in de komende dagen. Hector keek vol belangstelling om zich heen, toen Budge, nadat hij de poort gesloten had, hem voorging naar zijn kantoor, langs een groep kleinere gebouwen, die voor het meeren- deel onbewoond waren, ofschoon hij bij enkele een glimp opving van stoere gestalten die lagen te slapen in ruwe kooien, terwijl hier en daar iemand zat te rooken of bezig was zijn potje te koken. We hebben een échte marmerhandel ook, maar op kleine schaal, verklaarde Budge, die de belangstelling van den ander opmerkte. De echte arbeiders zijn nu daar beneden aan het werk. Die mannen daar behooren tot de nachtploeg, zij zorgen voor hetgeen hier 's nachts wordt aangevoerd. Ze mogen niet uit de keeten overdag, als men zou zien. dat ze niets deden, zou dit argwaan kunnen wekken. Bijna zoo erg als in een gevangenis, was Hector's opmerking (Wordt vervolgd). ne* zwemstadion te INaarden gat het kaderbataljon Vrijdag een demonstratie, welke door vele leger- en civiele autoriteiten werd bijgewoond. Geheel gekleed en bewapend springen de militairen te water Bob Glendenning, de trainer van het Nederlandsch elftal, werd Vrijdag op het Bondsbuieau te Den Haag gehuldigd in verband met zijn 10-jarig jubileum bij den K.N.V.B. Ook Parijs heeft nu zijn televisie. In het theater Marigny is de eerste installatie in de Fransche hoofdstad officieel in gebruik genomen. De .finishing touch" De inschrijving der Sumatra-tabak ging Vrijdag in „Frascati" te Am sterdam met de gebruikelijke drukte gepaard De aflossing der wacht voor Whitehall te Londen is voor den Londenaar en voor iederen vreemdeling steeds weer een interessant gebeuren. De man schappen verlaten Whitehall te paard, om zich naar de Horseguards Parade te begeven Het Nederlandsch bockey-elftal vertrok Vrijdag naar Engeland voor den wed strijd te Luton. In den trein te Amsterdam De hoogste auto weg van Azië leidt naar den top van den Papandajanop Java. In het koken de water van den vulkaan is een ei in 5 minuten gaar

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 18