r BURGERLIJKE STAND. V R IJ D A G 7 X P R I E 1939 HXXREEH'S D'A'GRC'A'D TS HALFWEG SERENADE VOOR HET ECHTPAAR VISSER. De muziekvereeniging „Eensgezindheid", di recteur de heer B. D. Peters, bracht gisteravond een serenade aan het echtpaar VisserHoog land, ter gelegenheid van de herdenking van de 25-jarige echtvereeniging. Om 8 uur vertrok het harmonie-gezelschap „met slaende trommen" van de suikerfabriek „Holland". Met pittige marschmuziek marcheerde de stoet over Halfweg en Zwanenburg, waar de serenade groote belangstelling had. De nieuwe verlichting, welke „Eensgezindheid" voor het eerst in gebruik had genomen, voldeed uitste kend en gaf een bijzonder cachet aan de vroo- lijke stoet. De voorzitter van „Eensgezindheid" de heer H. A. de Graaff complimenteerde het echtpaar met het 25-jarig huwelijksfeest. De heer De- Graaf f richtte eenïge waardeerende woorden tot den heer Visser in verband met het feit, dat hij ook 25 jaren bestuurslid van de muziekvereeni ging geweest was. Spreker roemde den eenvoud en werklust van den jubilaris en hoopte dat hij het .gouden speldje", dat hem eenige weken ge leden was uitgereikt, nog vele jaren mocht dragen. De heer Visser bedankte de vereeniging mede namens zijn echtgenoote en familie voor de gebrachte serenade. H1LLECOM KAMPIOENSWEDSTRIJDEN SCHAKEN. In deze wedstrijden om het kampioenschap der Bloembollenstreek komt thans na de derde ronde eenige teekening. De stand in de groepen is thans als volgt: Eerste klasse: Groep 1: 1. F. C. Haalebos 2 punten 2. D. Enthoven 2 x 3.' H. Gogoll 2 4. C. Markusse 1 x 5. G. B. v. d. Lip 0 x 6. P. de Rooy 0 Groep 2: 1. P. L. v. d. Vlies 2 x 2. B. Enthoven 2 x 3. D. Buys 2 4. P. van Tol 1 5. E. Wiedijk 1 6. W. G. A. Verleur 0 Tweede klasse: Groep 1: 1. L. C. M. Koeken 3 2. H. van Diemen 2'/fe 3. J. A. v. d. Velden 1 4. J. Renzen 1 5. G. Staalenhoef 1 6. E. Zuiderduyn ?/s Groep 2 1. G. Dekker 3 2. J. Eisenga 2 3. P. v. d. Mey 2 4. Fons Hemman 1 5. G. B. Kroon 1 6. K. W. van Veen 0 x afgebroken partij. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Bij de politie: een grijze H. handschoen, een crucifix, Katholiek kerkboekje, een klein por- temonnaietje inh. f 0.21. Terug te bekomen bij: Jonkman, Hoofd straat 135, een H. rijwiel met nikkelen vel gen; v. d. Heijden, Talmastraat 34, een huis sleutel; Aangeenbrug, Havenstraat 3, KL por- temonnaie inh. f 0.11; Brosterman, Krocht straat 9, gouden ring met initialen C.A.M.- G.D.G. 1904, Noordermeer, Vosselaan 36. hond (witte foxterrier). BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND Overleden: J. P. G. D. Noorland, oud 66 jaar, wonende te Amsterdam; J. van den Berg, oud 83 jaar, wonende te 's Gravenhage; J. Posthumus, oud 70 jaar, wonende te Amsterdam, alle ver- blijfhoudende Stichting Vogelenzang. GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden: 1 zwarte handwarmer, 2 belasting plaatjes, 1 putjes-opener, 1 wieldop. BENNEBROEKER POLDER In de vergadering van stemgerechtigde in gelanden werd tot voorzitter van den Bennebroe- ker Polder gekozen de heer B. P. Heemskerk. De heer J. F. van Lierop werd als bestuurslid herbenoemd. De rekening 1938 met een batig slot van f 224.88 werd aangeboden. Besloten werd een bedrag van f 200 te storten in het reservefonds. Vastgesteld werd de begrooting 1939, waarbij de polderlasten werden bepaald op f 9 per H.A., dat is f 1 minder dan in 1938. ZANDVOORT INTERNATIONALE SCHERMWEDSTRIJDEN Op 24 en 25 Juni worden te Zandvoort inter nationale schermwedstrijden georganiseerd op de terrassen van hotel Groot Badhuis. De equipe-wedstrijden zijn vastgesteld op Za terdag 24 Juni a.s. De gelegenheid is opengesteld voor vier Nederlandsche equipes. Zondag 25 Juni wordt geheel gereserveerd voor de personeele wedstrijden dames-floret en hee- ren-sabel. Voor de wedstrijden zijn uitgenoodigd Frank rijk, Engeland, België en Denemarken; de mo gelijkheid bestaat, dat nog andere landen zullen deelnemen. BURGERLIJKE STAND Opgave van 31 Maart tot en met 6 April 1939. Geboren: Adriana Anna Elisabeth, dochter van J. C. Vossen en A. Janowsky, Rozenobelstr. 3. Freddy, zoon van L. Moscoviter en E. Silas, Zeestraat 18. Fredéric Johannes, zoon van P. Westerling en M. Gonlag, Zandvoortschelaan 201C, Willy Elizabeth, dochter van J. Kraaijenoord en T. v. Keulen, Spoorstraat 31. Ondertrouwd: E. Loos en E. Slagtveld, De Ge- nestetstraat 5. N. ten Broeke en N. Koning. Haltestraat 44. H. Paap en G. E. A. Akkers, Noorderstraat 6. Overleden: L. Doyer, oud 65 jaren. STAND DER "WERKLOOSHEID GUNSTIG. In vergelijking met vorige jaren is de stand der werkloosheid thans zeer gunstig. Begin April van het vorige jaar waren bij het or gaan der openbare Arbeidsbemiddeling inge schreven 412 werkloozen. Thans zijn inge schreven 323 werkloozen o.a. grondwerkers. BIJ UWEN WINKELIER OF IN ONZE VERKOOPFILIALEN EN DEPOTS (Adv. Ingez. Med.) landbouwers, tuinarbeiders, zeevisschers, kell- ners. Dat de daling van het aantal werkloozen percentsgewijze over de verschillende vakken sterk uiteenloopt is toe te schrijven aan de verschillende groote werken, die hier thans in uitvoering zijn, o.a rioleeringswerken en het maken van een viaduct over het rangeer terrein van de H.LI.S.M. en aan den aard van de badplaats. Verblijdend is het dat het aantal werkloo zen dat in de werkverschaffing arbeid vindt, belangrijk is opgevoerd en op het oogenblik ruim 120 bedraagt. Bovendien is de duur van de werkperiode uitgebreid tot 13 achtereen volgende weken. Van a e 323 werkloozen zijn 241 hoofd van een gezin. Naar de leeftijden kunnen we de werkloo- zij verdeelen als volgt :van 1318 jaar 3, van 1924 jaar 33, van 2530 jaar 62, van 31— 40 jaar 83 en van 41 jaar en ouder 139. Duidelijk blijkt, hieruit dat de jongere krachten gemakkelijker in het bedrijfsleven worden opgenomen dan de ouderen. Zoodra de seizoenwerkzaamheden een aanvang nemen zullen ook een zeer belangrijk deel van de ouderen van de lijst der werkloozen verdwij nen. We hopen dat het seizoen zoo druk moge worden dat we reeds in den loop der volgende maand kunnen melden, dat het aantal werk loozen tot nul gereduceerd is. SCHAKEN. In het Schaakhuis te Amsterdam werd gisteren de wedstrijd V.A.S. IIZandvoort I gespeeld voor de le klasse competitie van den Noordhollandschen Schaakbond. Zandvoort won met 5Vs4'/2. VRIJZ. DEM. BOND. Maandagavond '17 April spreekt mr. L. G. van Dam in Ons Huis voor den Vrijz. Dem. Bond over het onderwerp: Vooruit naar be tere tijden. HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND. van 31 Maart6 April 1939. Geboren: Pleuntje Alida, d. van W. A. Ka merman en J. W. Rensen. Hendrikus Johan nes, z. van G. Rutte en C. B. van den Bos. Antje, d. van Jb. Slootweg en P. H. de Kok. Robert, z. van A. D. Snitslaar en L. de Nies. Jan Adriaan, z. van G. van Breugel en W. van der Plas. Robert George Josef, z. van G. G. Kraijnbrink en A. Eggl. Elisabeth Maria, d. van Joh. van Hal en B. J. Duivenvoorden. Geertruida, d. van H. Roemer en B. M. M. van den Boogaard. Leonardos Josef Johannes, z. van B. C. G. Breed en M. W Lieverse. Cornelia Arentje Maria, dochter van H. Prins en C. Gladpootjes. Maria Gerarda Apolonia. d. v. Th. Vastenhout en G. A. de Jong Cornelia Maria, d. van J. B. van Kampen en Th. van der Zwan. Ondertrouwd: Johannes Cornelis Bus 42 j. en Maria Gerarda Adriana Mesman 38 j. Pieter Johannes Kroon. 27 j. en Jannetje van Tol, 24 j. Bastiaan Trouw, 31 j. en Jenneke van der Linden 29 j. Douwe Oppewal, 24 j. en Teuntje van den Berg, 22 j. Cornelis Petrus Patrick Berg, 24 j. en Arendje Cornelia de Vogel, 18 j. Getrouwd: Anthonie Beers, 25 j. en Neeltje Maria Meijer, 24 j. Karei Kwaak, 30 j. en Koentje Heeren, 22 j. Karei Godefridus Hen- drink Singelenberg, 24 j.. Bernardina Josephina Togni, 26 j. Anton den Daas, 47 j. en Ger- ritje van der Wal, 48 j. Johannes Cornelis Harting, 31 j. en Geertje Cornelia Roos, 25 j. Overleden: Teuntje Offerman, 21 j. echtg. van N. W. Visser (overleden te Leiden). Pieter Boom 59 j. echtg. van G. Hiddinga, (overleden te Leiden). IJMUIDEN Openbare vergadering van E. d. D. De af dee ling Veisen van de Nederlandsche Beweging voor Eenheid door Democratie hield gisteravond een openbare vergadering in de bioscoopzaal van het Rex-Theater, die zich in een flinke belangstelling mocht verheugen. Als sprekers waren voor dezen avond uitge noodigd mevr. W. A. L. RosVrijman en ds. G.Westmijse die tot onderwerp hadden resp.: „Om het behoud der Democratie" en „Holt de practijk der dictatuur de democratie niet uit?" Voor de pauze was er declamatie van mevr. KroonKuneken, waarnaar onder ademlooze stilte werd geluisterd. Snurrevaadvissclierij neemt in omvang toe. De uitoefening van deze visscherij ge schiedde wederom uitsluitend door een aantal kustvisschersvaartuigende zeevisschersvloot nam hieraan geen deel. Hoewel nog niet van groote beteekenis. neemt deze visscherij in Nederland toch geleidelijk in omvang toe, zoodat de aanvoer dit jaar voor het geheele land met 75 pCt. steeg en thans bijna 11 '4 millioen k.g. bedraagt. Daar door motorkot- ters en andere kustvisschersvaartuigen nog 4 3/4 millioen k.g. in Nederland werd aange voerd, bedraagt de aanvoer der kustvisscherij thans rond 6 millioen k.g., waarvan ongeveer 60 pCt. te IJmuiden werd aangebi'acht. Bo vendien werd door Deensche en Zwéedsche zeevischzegenvisschersvaartuigen nog rond 900.000 k.g. aangevoerd en over den IJmuider afslag verkocht, aldus het jaarverslag der Reedersvereeniging. Dr post op de Paasebdagen. De directeur van het post- en telegraafkan toor te IJmuiden verzoekt ons te melden, dat het hoofdkantoor te IJmuiden en het hulp kantoor te VeLsen op de beide Paaschdagên zullen zijn opengesteld als op Zondagen Op den tweeden Paaschdag kunnen t.iidens de openstelling voor de post aan t? teekenen stukken ter verzending worden aangeboden Het hulpkantoor te IJmuiden-Oost is op den postagentschappen aan Kennemerlaan en Zeeweg te IJmuiden alsmede te Driehuis (ge meente Velsen) blijven op de beide feestda gen gesloten. Op den 2den Paaschdag vindt één briefpost en één pakketpostbestelling plaats, welke te circa 9 uur zullen aanvangen. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). IJmuiden, 7 April 1939 (A.N.P.) Tarbot 134120 ct. per kg. Tong 9864 ct. per kg. Heilbot 146126 ct. per kg. Griet f 30f 18 per 50 kg. Zetschol f 24 idem. Kleinschol f 20f 8 idem. Bot f 12.50—f 3.60 idem. Schar f 11f 3 idem. Tongschar f 30f 17 idem. Poontjes f 6.30—f 5.80 idem. Kleinmiddel schelvisch f 17.50 idem. Kleine schelvisch f 15f 12 idem. Kleine gul f 8 idem. Wijting f 6.10f 2.30 idem. Makreel f 5—f 3.90 idem. Kabeljauw f 46—f 19 per 125 kg. ONGEVAL BIJ DE HOOGOVENS. Gistermiddag ongeveer half vier zijn de beide arbeiders A. A. Kil en M. Teunissen, toen zij tijdens hun werkzaamheden met de walsovens bezig waren met het verwisselen van een afsluiter, door een uitslaande vlam aan gelaat en handen getroffen. De fabrieks- brandweer, die snel ter plaatse was, heeft de vlam gedoofd en de verbandmeester heeft de beide getroffenen de eerste hulp verleend Beide getroffenen zijn per bedrijfsauto naar dr. Büller vervoerd, die hen verder heeft be handeld. Daarbij bleek, dat opneming in het ziekenhuis niet noodig was. BESOMMINGEN. Manden TRAWLERS: 175 De Hoop IJM. 46 f 2040 60 Raaf IJM. 432 f 1140 Logger: KW 65 f 720. De aanvoer van kleine tong en de maaswijdte der netten. Worden de voorschriften overtreden? Blijkens de gegevens van het Staatsvis- schershavenbedrijf, verwerkt in het jaarver slag van de Reedersvereeniging bedroeg de aanvoer van kleine tong in 1936 per kwartaal gemiddeld 34000 kg. Op 1 Januari 1937 werd de bepaling der minimum maaswijdte Inge voerd en van 1 Januari tot 30 Juni 1938 be droeg de gemiddelde kwartaalsaanvoer 9000 kg., zoodat het resultaat van de invoering van den maatregel duidelijk naar voren treedt. Maar in het derde en vierde kwartaal 1938 werd telkens weer 32000 kg. per kwartaal aangevoerd. Dit wekt te meer bevreemding, aldus wordt in het verslag opgemerkt, daar de IJmuiden- sche trawlers tezelfdertijd slechts geringe hoeveelheden dezer afmeting vingen. Naar afdoende maatregelen ter bestrijding van dit euvel, dat wel op wetsontduiking moet berusten, wordt nog gezocht, aldus het ver slag. Bezien we de cijfers nog even nader, dan blijkt dat in 1936 totaal 134974 kg. kleine tong (slips) werd aangevoerd. In 1937, het eerste jaar van de nauwere mazen was de aanvoer slechts 34847 kg. Het is inderdaad een opvallend verschijn sel dat in het 3e kwartaal van 1938, na twee magere kwartalen opeens weer een stijging tot den omvang van vóór de invoering der nauwere mazen viel te constateeren. De aan voer in het derde en vierde kwartaal van 1938 bedroeg resp. 32286 kg. en 32065 kg., de totale aanvoer in 1938 bedroeg 82.953 k.g. In de op merking hierboven kan men tusschen de re gels lezen, dat verondersteld wordt, dat sche pen andere dan stoomtrawlers met wij dere mazen dan is voorgeschreven visschen welke andere schepen niet anders kunnen zijn dan de loggers. VELSEN Kleine stijging van het aantal werkloozen. Het aantal op 1 April J.l. bij de Gem. Ar beidsbeurs ingeschreven werkzoekenden be droeg 2267 tegen 2232 in de week daarvoor Ingeschreven waren 370 (371) bouwvak arbeiders, 191 (189) metaalbewerkers, 23 (20) houtbewerkers. 54 (55) landarbeiders, 157 (147) havenarbeiders, 199 (191) visschers, 43 (42) kantoorbedienden, 791 (783) losse arbei ders en 335 (325» overige beroepen, totaal 2163 (2125) mannen boven 18 jaar. Verder 72 (76) mannen onder 18 jaar. 25 (23) vrouwen boven en 7 (8) vrouwen onder 18 jaar. Geheel werkloos waren 1714 (1637). gedeel telijk werkloos waren 441 (388) personen. In een gesubsidieerde werkverschaffing waren geplaatst 91 mannen boven en 14 mannen onder 18 jaar, totaal 105. SANTPOORT STEUN IN NATURA. De oproep van het comité „Steun in Natura", om het comité met de Paaschdagên in staat te stellen zooveel mogelijk gezinnen met een Paaschpakket te verrassen, is niet zonder gevolg gebleven, zoodat het straks niet minder dan 65 gezinnen met zulk een pakket kan verrassen. Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) Een goed geslaagde moderniseering opperlieden, schilders, timmerlieden, bakkers I 2en Paaschdag geopend van 8-9 uur. De Er zijn nu veel meer middenstandshuizen te Haarlem verhuurd. Het ging eenige jaren geleden te Haarlem niet goed met de verhuring van de huizen die tot de complexen middenstandswoningen met overheidssteun gebouwd behoorden. Van de 438 huizen stonden er niet minder dan 143 ledig. Dat gaf een zeer belangrijk huusverlies. dat geheel ten laste der gemeente Haarlem kwam, want de tekorten op de exploitatie moeten door de gemeente worden bijgepast. De ervaring had geleerd, dat huurverlaging geen nieuwe huurders bracht. Als een com plex in huur verlaagd werd trad weliswaar een verbetering in. maar het duurde niet lang of de uittocht begon opnieuw, zoodat het eenige resultaat een verminderde ontvangst aan huur was. De middenstandshuizen der gemeente kon den, omdat zij reeds een twintigtal jaren stonden, in het algemeen de concurrentie niet doorstaan met de in de laatste jaren gebouwde particulier huizen. Zij misten een volledig ingerichte badkamer en vaste waschtafels op de slaapkamers, terwijl ook betreurd werd, dat er in de kamers geen glas-in-lood en in de gangen en keukens geen tegels waren aangebracht. Toen besloot het gemeentebestuur den knoop door te hakken en stelde aan den ge meenteraad voor de complexen te moderni- seeren. Daarvoor was een crediet van 195.000 noodig. Het werk werd bij gedeelten uitgevoerd om het den bewoners zoo gemakkelijk mogelijk te maken. Thans is alles voltooid, zoodat nu over het reeds bereikte resultaat te oordeelen is. Het lijstje ziet er nu alsvolgt uit: (Adv. Ingez. Med.) Engeland en Polen verzekeren elkaar wederzijdschen bijstand. R. C. Rrederode op Paascli- toiirnooi. R. C, Brederode vertrekt beide Paaschdagên naar Amsterdam om deel te nemen aan het D. T. C. tournooi. Deelnemers zijn: D.T.C le kl. A. V. V B. Exterio le kl. A. V. B. Suriname Boys le kl. A. V. V. B Brederode 2e kl HV.B. lste dag spelen: A. Suriname Boys—Bre derode. B. D. T. C—Exterio. 2e dag spelen: winnaar A—winnaar B, ver liezer A—verliezer B. NED ARB. SPORTBOND. De afdeehng Santpoort van dezen Bond geeft op Zaterdag 22 April in „De Weyman" een pro paganda-fees tavond. Complexen: aantal woningen ledig in 1937. thans. Patrimonium (Kloppersingel) 81 44 17 Haarl. Stichting Wouwermansstraat) 74 35 4 Tuinwijk-Noord (Kleverlaan) 75 12 5 Tuinwijk-Zuid H'lemmerhoutpark 86 39 27 Ter Cleef (Kleverlaan) 70 9 6 Onder Dak (Klever laan) 52 4 0 Totaal 438 143 59 De moderniseering heeft dus een volkomen succes gehad. Niet alleen is de verdere uittocht, die zeker gekomen zou zijn als niet was inge grepen, tot staan gekomen, maar er zijn niet minder dan 84 van de 143 ledig-staande huizen verhuurd. Uit financieel oogpunt is dit ook een welge slaagd experiment want die 84 huizen hebben een gemiddelde huur van f 480 per jaar. Het be- teekent dus een meerdere ontvangst aan huur van meer dan f 40.000. De rente en aflossing van de f 195-000 l^omt er dus dubbel en dwars uit. Daarbij komt nog, dat er van dag tot dag nog huizen verhuurd worden, zoodat de hoop ge wettigd is, dat over eenigen tijd alle huizen weer bewoond zullen zijn. Reeds nu is er geen enkel huis meer van „Onder Dak" open. Van de huizen van de Haarlemsche Woningstichting stonden er in 1937 niet minder dan 35 open (bijna de helft van het geheele aantal), terwijl er nu nog slechts 4 open zijn. Ook met „Tuinwijk-Zuid" in het Haarlemmer houtpark, het complex dat steeds het „zorgen kind" geweest is, eerst van de gemeente Heem stede en later na de annexatie van de gemeente Haarlem, gaat het vrij goed. Er staan nu nog 27 huizen open tegen 39 in 1937. Het is voor de gemeente van zeer groot belang dat de complexen middenstandswoningen ver huurd zijn. Ledige huizen beteekent een scha depost op de huren, maar bewoonde wil, behalve huur-ontvangst, ook nog zeggen, dat er bewo ners in gevonden worden met een behoorlijk inkomen. Voor de opbrengst der belastingen, schoolgelden, enz. heeft dit een niet te onder schatten beteekenis. Verklaring van Chamberlain in het Lagerhuis» LONDEN, 6 April (Reuter'A.N.P.) In het Lagerhuis heeft Chamberlain medegedeeld, dat Engeland en Polen bereid zijn een overeenkomst van blijvenden en wederkeerigen aard aan te gaan, ter vervanging van de tegen woordige tijdelijke en eenzijdige ver zekering, welke de Britsche regeering aan de Poolsche regeering heeft ge geven. In afwachting van de voltooiing van een permanente overeenkomst heeft Beek de verzekering gegeven, dat de Poolsche regeering zich ver plicht zou achten tot het verleenen van bijstand aan de Britsche regeering onder dezelfde omstandigheden als die welke in de tijdelijke overeenkomst zijn bedoeld. Het doel van de permanente over eenkomst zou zijn Engeland en Polen wederzijdschen bijstand te verzekeren, ingeval van eenige bedreiging, direct of indirect, van de onafhankelijkheid van een van beide landen. Men was het er over eens, dat bepaalde kwes ties o.a. een nauwkeuriger omschrijving van de erschillende wijzen, waarop de noodzaak van dergelijken bestand zou kunnen ontstaan, een nadere studie vereischten alvorens de perma nente overeenkomst kan worden voltooid. De bovenbedoelde afspraken sluiten niet de mogelijkheid uit. dat epn van beide regeeringen afspraken maakt met andere landen in het al gemeen belang van de versteviging van den vrede. Chamberlain deelde ook nog mede dat minis ter Hudson te Warschau een aantal moeilijkhe den uit den weg had kunnen ruimen, die zich hadden voorgedaan ten aanzien van de werking van het handelsverdrag met Polen en met de be trokken ministers de ontwikkeling van de Pool sche industrieele uitrusting had kunnen bespre ken. Voorts deelde Chamberlain nog mede, dat Hudson tijdens zijn verblijf te Moskou de in stemming van de Sovjet regeering had weten te verkrijgen met het openen van onderhandelin gen te Londen over een nieuw verdrag. Mishandeling van een paard. AMSTERDAM, 6 April - Het Hof veroordeel de vandaag een landbouwer uit de omgeving van Hoofddorp wegens ernstige mishandeling van een paard, waardoor het dier stierf tot een maand gevangenisstraf. Uitspraken van de Rechtbank Het doodelijke auto-ongeluk. De chauffeur, die In den nacht van 19 op 20 November de de auto bestuurde, welke in vollen vaart tegen een mast van de electrsche tram te Halfweg botste met het gevolg dat de inzittende heeren Mr. O. ter Haar en Mr. S. W. Hendriks om het leven kwamen, werd hedenmorgen veroordeeld tot een straf van 2 maanden hechtenis; een half jaar zal het rij bewijs worden ingetrokken. De eisch van den officier luidde 4 maanden hechtenis. Vechtpartij De man die op den 29sten Januari des avonds een koopman, wonende aan de Heeren- vest, zwaar mishandeld had en bovendien verdacht werd van diefstal van een actetasch werd hedenmorgen veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden. De eisch luidde een gevangenisstraf van 3 jaar DAMES-HOCKEY. DENEMARKEN-NEDERLAND. Het Deensche elftal samengesteld. Uit Kopenhagen: Het Deensche team. waar tegen het Nederlandsche dames-elftal op 16 April te Kopenhagen zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Kettv Hansen Achter- Vita Husted en Kirsten Blach. Midder Misse Hansen Annelise Wester gaard er. Aase Guldbrandsen. Vóór: Edith Madsen, Edith Kailehauge Ellinor Hellbo, Oda Bille en Karen MóllerT Nieuwe R. A. P. in liooger beroep. AMSTERDAM. 6 April. Reeds heden dien de voor de rechtbank, gepresideerd door mr. Dons, de strafzaak tegen H. de J., exploitant van een wilde autobus tusschen Amsterdam en Haarlem v.v. De man was door den kantonrechter veroor deeld tot f 300 boete. subs, een maand hechtenis. In deze zaak heeft de Officier van Justitie, mr. E. Overbosch een zeer uitvoerig en juridisch gedocumenteerd requisitoir gehouden. Spreker concludeerde tot verbindendverkla ring van het R.A.P. en hij eischte verd.'s ver oordeeling tot een geldboete van f 300. De verdediger mr. Th. J. Esk^ns concludeerde tot vrijspraak, subs, ontslag van rechtsvervol ging. Vonnis 20 April. Chamberlain over de Italiaansch- Albaneesche kwestie. LONDEN, 6 April. Chamberlain heeft In het Lagerhuis, naar aanleiding van de vraag, of hij een verklaring kon afleggen betfcffen- de de concentratie van Italiaansche troepen en transporten te Barl en Durazzo en de thans aan den gang zijnde onderhandelingen met Albanië, medegedeeld, dat de Britsche ambassadeur te Rome op 4 April de aandacht van den Italiaanschen minister van buiten- landsche zaken op de bedoelde geruchten heeft gevestigd. De Italiaansche minister van buitenland- sche zaken verklaarde dat de koning van Al banië op 8 Maart had voorgesteld het be staande bondgenootschapsverdrag tusschen Italië en Albanië te versterken. Sedertdien zijn hieromtrent tusschen de beide regee ringen besprekingen gevoerd, doch het schijnt dat in den loop dezer onderhandelingen be paalde moeilijkheden zijn gerezen. Volgens den Italiaanschen minister van buitenland- sche zaken werden de Italiaansche belangen bedreigd. Zoo juist heb ik vernomen, dat een Italiaansche kruiser en twee kleine re oorlogsschepen vanochtend vroeg te Durazzo zijn aangekomen. Ik heb van de Albaansche regeering een tegenspraak ontvangen van alle berichten, volgens welke zij voorwaarden zou hebben aanvaard, welke onvereenigbaar zijn met de souvereiniteit of de nationale integriteit van Albanië. HAARLEM, 6 April. Ondertrouwd 6 April: P. Hanzon en S. van der Bent; C. H. Selman en G. van der Beek; J. E. M. Verbeem en C. A. M. de Groot; C a. Haverman en D. C. P. Jongenelen; A. Cassee en M. C. P. van Zijp; A. Wassenaar en C. A. van de Sande. Getrouwd 6 April: J. L. van Dijk en R. T. Kooiker; F. van der Velde en M. Ackema; D. J. Oosterhof en H. W. Schoonbeeg; F. K. Hellemink en S. C. van Welsenes. Bevallen 4 April: J. A. de BruinGovers, d.; S. de Ruig—Veenstra, d.; 5 April: M. Buijs —Buis, d.; J. A. GrommersKanaar, d.; E. J. Schotanusde Vries, d.; M. A. Kloek Aal der s, z.; A. F. KaetzlerDenneman. d.; 6 April: J. Albert!—de Boer. d. Overleden 4 April: T. Adriaansen, 62 J., Linschotenstraat: 5 April: A. M A. Mesman Ivan Doorn, 64 j„ Gasthuislaan: 6 April: J. H. 1 HoremanBroekhuizen, 63 Spaamoogstr.; T. SchagerKuljper, 81 J., Billitonstraat.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7