TREINBOTSING BIJ VALENCIENNES. CONTRABANDE Paaschvacantie in Parijs. In grooten getale genieten de toeristen van het onvergelijkelijk panorama der Fransche hoofdstad Een dubbele treinbotsing nabij Valen ciennes kostte wonder boven wonder geen menschenlevens. De materieele schade is echter zeer groot. Het opruimingswerk ging met groote moei lijkheden gepaard De ophaalbrug over den Amstel te Ouderkerk wordt afgebroken en zal op het terrein van het Openluchtmuseum te Arnhem weder worden opgebouwd Te Rijswijk heeft Dinsdag de teraardebestelling plaats gehad van wijlen jhr. mr. L. E. M. von Fisenne, lid der Gedep. Staten van Zuid Holland en curator der Rijksuniversiteit te Leiden Vluchtende Albaneezen vinden aan de grenzen van hun land strenge controle. Een snapshot aan de Montenegrijnsche grens, waar in de afgeloopen dagen velen passeerden op de vlucht voor de Italiaansche troepen Lequerica, de nieuwe Spaansche ambassadeur te Parijs, ver laat het Elysée, waar hij zijn geloofsbrieven overhandigde aan presidant Lebrun De vernielde auto van Koning Ghazi van Irak na het ongeluk, waarbij de Koning den dood vond De begrafenis van Koning Ghazi van Irak, die bij een auto-ongeluk om het leven kwam, heeft met groot ceremonieel te Bagdad plaats gehad. De overbrenging van het stoffelijk overschot FEUILLETON 31) Uit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). Zondag bij de Duivelsklooi Toen Lord Purbeck, lady Madge en tante Brasilia den volgenden morgen aan de ont bijttafel plaats namen, was er nog geen be- richt van Hector. Ze waren tot lang na mid dernacht opgebleven in de hoop, dat hij zou komen, maar tevergeefs. Waarschijnlijk heeft hij een zwaren nacht gehad en heeft hij zich verslapen, trachtte de Graaf zich en de anderen gerost te stel.en. doch zonder succes. Alle drie hadden ze een angstig vermoeden over wat een zware nacht kon beteekenen met betrekking tot een man als Mapleton. Het ..verslapen" kon wel eens van dien aard zijn. dat er in deze wereld geen ontwaken op volgde Het binnenkomen van de bedienden deed hen zwijgen en ze gebruikten deze pauze om hun post door te kijken. Zoodra ze weer alleen waren, hield Lord Purbeck een brief in de hoogte en zei met een stem die een beetje onvast klonk- De afperser weer. Luister ..Daar het den schrijver van dezen brief s gebleken, dat Lord Purbeck en zijn op- 'ichter John Budge bekend waren met de 'dentiteit van den werkman Cassidy. .die lood aan het strand is gevonden, en dat zij dit verborgen hebben gehouden voor den lijkschouwer, bericht sehrijvet dezes dat nog tien duizend pond, dus met het andere dertigduizend pond. moet gestort worden op rekening van Lucius Sharpe 00 Maandag voor twaalf uur". Dit is het zekere bewijs, dat wij met Mapleton te doen hebben, verbrak Madge na eenige oogenblikken de stilte die op het voor lezen van den brief gevolgd was. Hij moet den naam Cassidy hebben gehoord van mijn heer Yeldman. die heeft me verteld, dat hij geprobeerd had Mapleton te laten schrikken door hem Cassidy's portret te laten zien. De naam van den dooden man stond op de foto. Ik wou, dat Yeldman maar kwam of een boodschap stuurde, zei Lord Purbeck onge rust. Waar ter wereld kan hij zitten? In de buurt van de biscuits en waar schijnlijk niet op een prettige plaats, gromde Tante Drusilla met haar basstem. Zelden was het ontbijt op de Abbey zoo spoe dig geëigend en was er met zoo weinig trek van gegeten. Toen het achter den rug was, hielden ze krijgsraad. Alle drie waren ze het er over eens, dat er iets moest gedaan worden en dat het eerste wat moest worden opgehel derd de vraag was. of Mapleton den vorlgen avond bij Martha Ca'.loway was teruggekomen. Ten slotte besloten ze. dat Lord Purbeck op de Abbey zou blijven, voor het geval Hector zou komen opdagen, terwijl Madge zou gaan vragen, of er nieuws van Bessie was. Tante Drusilla ging naar de kerk. zooals gewoonlijk. Madge nam een stok uit het rek. zette een muts op haar weerbarstige haren, floot Doggie en ging de laan door. Zoodra ze bij het tuinhekje kwam. vernam ze al, dat Hector zich niet in Martha Callo way's huisje bevond. Ze vond Martha staan met de hand boven de oogen den weg afturend. O Lady Madge, weet u ook, waar mijnheer Hector, mijnheer Yeldman is? bracht ze er met moeite uit. Hij is den geheelen nacht niet thuis geweest. Ik heb hem niet gezien, sedert hij gistermorgen is uitgegaan om naar Bessie te informeeren aan de verschalende stations Hij heeft gisteren bij ons geluncht en daarna den middag bii ons doorgebracht. Maar ik weef niet waar hij later naar toe is gegaan verklaarde Madge naar waarheid. Ze wilde Martha niet nog angstiger maken door te vertellen, wat ze wist. Juffrouw Calloway's knap gezicht stond verbijsterd. Ik geloof, dat ik gek ben gewor den. lady Madge, of dat het huis hier behekst is, zei ze. Wie zal nu aan de beurt komen? Zelfs Bobbie, de oude kater, is nergens te vinden. Meneer Mapleton, die had gezegd, dat hij gisteravond terug zou komen, is er ook nog niet weer. Is Mapleton vanmorgen ook nog niet thuis gekomen? Neen, ik verwachtte hem gisterenavond met den laatsten trein. En precies om dien tijd houdt er een auto voor de deur stil hier. Maar inplaats van mijnheer Mapleton was het een vreemde chauffeur, die zei, dat hij met een heer kwam, die kamers zocht. Toen ik hem vertelde, dat ik geen kamers vrij had, reed hij weg. Ik vroeg den chauffeur nog, of mijnheer Mapleton niet meegekomen was, maar hij zei, dat de heer in de auto de eenige reiziger was, die met den avondtrein was mee gekomen. Heeft u dien heer gezien, die naar kamers vroeg, informeerde Madge. Neen, hij bleef in de auto, terwijl de chauffeur met me aan de deur praatte. Ze waren maar een paar minuten bij me. Het was donker en het regende. De chauffeur was ook een vreemde, niet die oude, die altijd de auto van Prebble reed. Een heel beleefde, jonge man. Het mysterie ging Madge's begrip te boven. Ze zag geen verband tusschen dit bezoek en de zaak die haar zoo bezig hield. Plotseling schoot het haar te binnen, dat misschien John Budge iets kon hebben gehoord. Ik begrijp er ook niet van, Martha, zei ze, ik kwam u vragen, of u iets was gewaar geworden over Bessie. Maar nu het eene raad sel zich op het andere stapelt, zal ik Budge maar eens gaan opzoeken. Mijnheer Yeldmr n en hij zijn nu dikke vrienden, zooals u we^t. Madge liep om het huis heen naar den tuin gevolgd door Doggie. Dubbel ongerust nu be klom ze het tamelijk steile pad tusschen de kool- en aardappelakkers, zonder eenige aan dacht te schenken aan haar omgeving, tot de foxterrier luid bc "\n te blaffen en de oude koestal inrende. Ze riep en floot hem, maar daar hij niet naar buiten kwam, ging ze de bouwvallige deur binnen. Achter in de schuur stond het dier verwed te krabben in een hoop puin; nu en dan sto< luid uit. puin; nu en dan sfljotte hij een klagend ge- Kom, Doggie, we hebben nu geen tijd voor ratten, riep ze. Kom, weg daar! Haar stem klonk gebiedend en het dier ge hoorzaamde met tegenzin. Toen hij bij haar was keek hij naar haar met iets smeekends in zijn oogen, maar zij begreep hem niet en de hond sukkelde achter haar aan met zijn staart tusschen zijn pooten. Omringd door een groepje mannen stond Budge op de rots en keek met zijn verrekijker uit over de zee. Toen hij Madge's stem hoorde, haastte hij zich naar de poort en opende deze. Ik was juist van plan zijn lordschap op te bellen, zei hij Er komt een stoomboot naar de pier. Het lijkt de „Mohawk" wel, die den vorigen keer hier was. Dan hebben ze een voorspoedige reis gehad. Als het inderdaad zoo is, kunnen we met een dubbele ploeg werken en morgen bij het aanbreken van den dag klaar zijn. Dan lachen we dien vent, die af perser uit. We hebben tot morgenmiddag tijd. Madge staarde naar het blauwe rookwolkje dat den waarschijnlijken triomph van haar vader aankondigde, maar ze voelde niets van de verrukking, die ze een maand geleden ge voeld zou hebben. De overwinning was te duur gekocht. Het interesseerde haar op het oogen- blik maar weinig, of de regeering een gevoelige les zou krijgen, en het zou haar verder niets kunnen schelen, indien de dappere jonge man. die hen eerst tegen zijn geweten in uit liefde voor haar gespaard had, er het slachtoffer van zou worden. Ze was er zich bewust van. dat in den laatsten tijd haar verlangen naar een goeden uitslag van de onderneming zeer ver sterkt was, door den wensch, dat Hector Yeld man er de vruchten van zou plukken. En dan Bessie! Het was een vreeselijke gedachte, dat het arme kind op de een of andere manier den dood zou hebben gevonden ten gevolge van haar vaders hartstochtelijken ijver voor zijn overtuiging. Plotseling werd Madge tot de werkelijkheid geroepen door Budge, die haar toesprak op den welgemeend-gemeenzamen toon van een oude getrouwe der familie. U denkt aan andere dingen, Lady Madge, zei hij. Hij kon wel vermoeden wat het was, want hij was dien morgen bij Martha geweest en had gehoord van Hector's afwezigheid. Je hebt gelijk John, zei Madge, ik dacht erover, hoe roekeloos zelfzuchtig vader en ik zijn geweest. Cassidy is dood, Bessie Calloway misschien ook, en nu is mijnheer Yeldman vermist. Die ellendige Mapleton probeerde gisteren hem te vergiftigen. Mis schien heeft hij later meer succes gehad. Mijnheer Yeldman was hem op het spoor en had geloof ik, gehoopt hem vannacht te ont maskeren. Om de een of andere reden was hij ervan overtuigd, dat Mapleton Bessie gevan gen houdt, misschien is hij zelf ook wel in de val geloopen. Hm, bromde de reus, mijnheer Yeldman loopt niet zoo gauw in een val. Maar gisteren heeft alleen een toeval hem 't leven gered en hij is zoo vol van de zaak, dat hij misschien te veel gewaagd heeft. De theorie, dat Bessie in Londen zou zijn, hebben we moeten opgeven. Maar waar kan Maple ton haar hier in de buurt gevangen houden? Budge fronste zijn wenkbrouwen en schudde het hoofd. Alleen in de groeven hier, en daarin is niemand, die er niet in hoort. Er is een oud verhaal, dat er nog een ge heime gang moet zijn, die geloopen zou hebben van Martha's huisje naar de groeven, maar niemand weet waar die gang begint of eindigt. Er is geen opening in de groeven en ik heb ook nooit gehoord, van een ingang in Martha's huisje, maar het is natuurlijk niet onmogelijk, dat die gang nog eens ontdekt wordt. Bestaat er geen oude plattegrond van de groeven? Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8