De bezetting van Albanië. Italiaansche troepen bij de Joego Slavische en Grieksche grens. SONATEN-AVOND. Herdenking van Shakespeares geboortedag. WOENSDAG 12 APRIL' 1939 HXA'EEEM'S DAGBEAD HAVENEMPLACEMENTEN TE VALONA, Albanië's belangrijkste haven. Verzei in het land nog niet gebroken. De Italiaansche troepen hebben zooals reeds in een deel onzer vorige op laag werd gemeld Dinsdag de Joego slavische grens bereikt, waar zij door Joego Slavische troepen begroet wer den. Volgens de laatste berichten is ook Biklichta, de laatste Albaneesche plaats voor de Grieksche grens, bezet. Het ge bied Valona is thans geheel in Italiaan sche handen. Uit Belgrado wordt evenwel gemeld dat er in Albanië nog steeds gevochten wordt. In de pro vincie Mati, die bewoond wordt door den stam, van koning Zogoe zelf, stuiten de Italianen op hardnekkigen tegenstand, zoo bericht United Press. De Albaneezen onder aanvoering van de prinsen Sali en Hoessein deze laatste is de vroegere bevelhebber van de koninklijke garde en beiden zijn oud-leerlingen van Saint Cyr, hebben gedurende 24 uur de Italiaansche troe pen belet Korcha binnen te trekken. Intusschen heeft de gewezen minister van onderwijs, Ab- doerahman Dibra in het dorpje Burgajetti, waar koning Zogoe geboren is, een vrijwilligerscorps van 600 man gevormd, dat opmarcheert naar Kruja, de vroegere koninklijke residentie, ten einde deze tegen de Italianen te verdedigen. Het schijnt, dat vooral hevig gevochten wordt bij Hippocastro en Elbasan. In andere districten zijn de Albaneezen bij duizenden over de Joego slavische grens gevlucht, nadat hun tegenstand ineengestort was. Palace is teruggekeerd, heeft minister-president Chamberlain gisteren in audiëntie ontvangen. De besprekingen duurden vijf kwartier. Naar men verneemt heeft Chamberlain den koning volledig ingelicht over de houding van de re geering bij de gebeurtenissen tijdens de Paasch- dagen. Men brengt in herinnering dat de ko ning tijdens de crisis van September eveneens speciaal naar Londen kwam. Hij heeft toen het bevel tot vlootmobilisatie geteekcnd. Incident in het nieuwe Hongaarsche gebied. Schoten gelost op Slowaken. Volgens „Narodny Listy", het orgaan der cen trale Tsjechische regeeringspartij, zouden Hon gaarsche soldaten zeven salvo's hebben afge vuurd op Slowaken, die tijdens een openlucht feest te Komjatice, in het aan Hongarije afge stane Slowaaksche gebied, Slowaaksche natio nale liederen zongen. Een vrouw werd gedood. De soldaten hebben vervolgens veertien Slow ken gearresteerd. Anderzijds heeft de Hongaarsche radio be richten uitgezonden volgens welke mah- schappen van de Hlinkagarde door Hongaren bewoonde huizen in zekere Slowaasche dor pen zouden hebben verweest. PLEIN IN DURAZZO met het monument van den Nederlandschen officier, luitenant-kolonel Thomson, die daar in Juni 1914 sneuvelde. De Albaneezen in de provincie Mati zouden een Italiaansch vliegtuig uit het eskader „Aqua' naar beneden geschoten hebben. Uit Cetinji wordt vernomen dat een opstand tegen koning Zogoe van 500 leden van de katholieke stam der Miriditi, 15 dagen voor de landing der Italianen, de inleiding tot de verovering is geweest. De Al baneesche prins Biba voerde toen zijn mannen naar Tirana en deed een beroep op andere stam men om zich bij den opstand aan te sluiten. De voorloopige regeering te Tirana die onder leiding staat van Djafer Ypi heeft de consti tutioneel vergadering hedenmiddag om vier uur bijeengeroepen, naar men verwacht om de nieuwe grondwet goed te keuren. Vertegenwoor digers uit de Albaneesche provincies, notabelen en afgevaardigden van handel en nijverheid zijn uitgenoodigd hierbij tegenwoordig te zijn. Stefani meldt nog, dat de voorloopige Albaneesche regeering aan alle Alba neesche diplomatieke en consulaire ver tegenwoordigingen in het buitenland een tegegram heeft gezonden, waarin kennis gegeven wordt van de vorming dei- nieuwe regeering en aan de diplo matieke vertegenwoordigingen instruc tie wordt gegeven, zich voorloopig van alle diplomatieken activiteit te ont houden. Chamberlain bij den koning. Intusschen blijft men te Londen actief. Koning George, die tegen zijn oorspronkelijke bedoeling in van het kasteel Windsor naar Buckingham Vier volledige lichtingen in Italië onder de wapenen. Bovendien specialisten van andere lichtingen. Het Italiaansche persbureau Stefani meldt dat door het onder de wapenen roepen van de geheele lichtingen 1901 en 1912, door het reeds onder de wapenen zijn van de ge heele lichtingen 1917 en 1918 en kleine con tingenten van de lichting 1919 en door ge deeltelijk onder de wapenen roepen van specialisten van andere lichtingen, de troe pensterkte van het Italiaansche leger in het moederland een indrukwekkend peil heeft bereikt. Tenzij zich buitengewone omstandig heden voordoen zullen geen andere lichtingen onder de wapenen worden geroepen. „Vrije naties moeten zicli schrap zetten." Roosevelt deelt de meening van de Washington Post. President Roosevelt heeft in de Dinsdag gehouden persconferentie ontweken commentaar te leveren op den Europeeschen toestand. Hij ves tigde evenwel de aandacht op een artikel in de Washington Post, waarin verklaard wordt dat een nieuwe oor log zou kunnen- worden voorkomen, indien de vrije naties bereid zouden zijn te laten zien, dat zij. voor het te laat is, zich schrap willen zetten. Roosevelt noemde dit artikel zeer goed, zeer duidelijk en zeer fatsoenlijk, aldus een Reuterbericht uit Washington. Wat de door Roosevelt gemaakte opmerking aangaat, dat hij in het najaar te Warmsprings terug zou zijn, „wanneer we geen oorlog hebben", wordt gezegd, dat de president sprak van „wij", waarmede hij ongetwijfeld de Westersche be schaving heeft bedoeld. Roosevelt heeft nog gezegd dat de plannen van Byrnes in beginsel zijn goedkeuring heb ben. Hij hoopte dat dit plan inzake een ruil van de overschotten aan Amerikaansch graan en katoen tegen tin en rubber uit het bui tenland, naar hij hoopte, voor verwezenlijking vatbaar is. Hij gaf te kennen dat het departe ment van staat binnen enkele dagen te dien opzichte stappen zou doen bij Groot-Brittannié. Nederland en Bel gië. Dit plan sluit volgens de presi dent aan bij het program der federale subsidies voor de katoenexport, waar over hij onlangs heeft gesproken. Fransche kabinet beraadslaagt over den internationalen toestand. Bonnet ontvangt vandaag der Britschen ambassadeur. Tijdens den Dinsdagmiddag gehouden Franschen kabinetsraad hebben Daladier en Bonnet een breedvoerige uiteenzetting ge geven van den internationalen toestand als mede van de positie van Frankrijk bij de besprekingen, welke thans gevoerd worden met betrekking tot de vraagstukken die zich voordoen in de MiddelIandsche Zee. Oost- Europa en op den Balkan. Vandaag worden de beraadslagingen voort gezet. Na afloop van de gistermiddag gehouden bijeenkomst konden volgens Havas slechts aanwijzingen van algemeenen aard worden verkregen, welke slechts weinig toevoegen aan de dezer dagen gegeven uiteenzettingen, zoowel over de ontwikkeling van den internatio nalen toestand in zijn geheel als over de be sprekingen die thans worden gevoerd tus- schen de democratische mogendheden en de landen in Oost-Europa en op den Balkan. Bonnet zal vandaag vóór den ministerraad Eric Phipps ontvangen, die ongetwijfeld mede- deelingen zal doen over de beraadslagingen van zijn regeering tijdens de bijeenkomst van de commissie van buitenlandsche zaken der regeering te Londen. Waarschijnlijk zal Phipps ook mededeelin- gen kunnen doen over de verklaring, welke Chamberlain Donderdag in het Lagerhuis zal afleggen. Duilsche pers blijft tegen Engeland ageeren. „Londen tracht nieuwe ongerustheid te scheppen." De Duitsche pers verwijt Engeland geduren de de Paaschdagen getracht te hebben in ei buiten Europa nieuwe ongerustheid te verwek ken. Zij verwijst n^ar de Engelsche berichten over kabinetsbijeenT.komsten te Londen, naar het feit, dat de in Fransche en Italiaansche ha vens liggende Britsche oorlogsschepen bevel vertrek gekregen hebben en naar de Engelsche bezorgdheid voor de veiligheid van Turkije en Griekenland en vooral van Korfoe gestegen was. De „Angriff" noemt het Engelsche optreden belachelijk". De „Berliner Börsenzeitung" schrijft: „De sabel kletterde en de bazuinen der propaganda dreunden door de stilte van het Paaschfeest. Waarom heft Engeland plotseling zulk een luid geschreeuw aan cm Albanië? De verklaring kan alleen in de Britsche mentaliteit gezocht worden. Waar Engeland in het wereld beeld een verandering meent waar te nemen, die naar zijn meening een verschuiving ten na- deele van Engeland zou beteekenen. verklaar het dat de menschelijke moraal in gevaar is en roept het op tot een kruistocht van rechtvaar digen tegen onrechtvaardigen. In den corrupten Albaneeschen vorst voelt Engeland het Imperium bedreigd. Het „Hamburger Fremdenblatt" schrijft: „De jongste zenuwcrisis, die te Londen op touw gezet is, moest de zwakke gemoederen in de kleine staten van Europa beïnvloeden en voor hen de gedachte aantrekkelijk maken, dat zij door de westelijke groote mogendheden beschermd zou den worden en zoo tot Britsche protectoraten zouden worden. Londen wil van de Albanee sche aangelegenheid bewust een kwestie van de geheele Middellandsche Zee en de Engelsche hegemonie in dat bekken maken". Geen onmiddellijke bijeenroepin van nieuwe lichtingen in Polen. Op het oogenblik zijn 900.000 man onder de wapenen. WARSCHAU, 12 April. In geheel Polen wordt heden den reservisten door aanplakbiljet ten medegedeeld dat zij in den loop van het jaar voor herhalingsoefeningen zullen worden opge roepen. Direct doken geruchten op als zouden deze re servisten reeds spoedig worden opgeroepen. United Press heeft echter vernomen dat het hier een gebruikelijke bekendmaking inzake het oproepen voor de herhalingsoefeningen betreft, die in den zomer en den herfst zooals elk jaar plaats hebben, al is de bekendmaking daarvan dan ook drie weken vroeger geschied. Er wordt echter niet medegedeeld welke lich tingen dit jaar opgeroepen worden. Van goedingelichte zijde wordt vernomen dat in elk geval die lichtingen opgeroepen zullen worden, die verleden jaar niet gediend hebben. Wat de huidige sterkte van de Poolsche strijd krachten betreft zijn op het oogenblik geen cij fers voorhanden, doch doorgaans goed ingelichte kringen melden dat het aantal soldaten, dat thans onder wapenen is. 900.000 man bedraagt. (United Press). MUZIEK. Op hun jaarlijksche sonaten-avonden bren gen Jan Hoeben en Jacob Bijster immer werken ten gehoore, die de moeite der. hetzij eerste, hetzij hernieuwde kennismaking waard zijn: werken in eerste uitvoering, andere, die lange jaren verscholen gebleven waren, weer andere, waarvan de elders gegeven eerste auditie den wensch naar een tweede, tot beter begrip lei dende, deed ontstaan. Daarbij zijn de concer- teerenden zeiven tot nu toe nimmer in herha lingen getreden. Het spreekt wel van zelf dat een derkelijke werkzaamheid een ontzagwek kende zoowel individueele als gezamenlijke voorbereiding vereischt, en men kan dan ook niet anders dan bewondering hebben voor het voor treffelijke samenspel en voor de zeer talrijke staaltjes van technische bedrevenheid, waarvan hun vertolkingen blijk geven. Of nu echter de geestelijke voldoening, welke die vertolkingen verschaffen, steeds evenredig aan de met hun ernstige streven verbonden moeite en opoffering genoemd mag worden, is mijns inziens niet zoo geheel zeker. Vooral in deze veelbewogen, onrustige tijden kan er van mu ziek een weldadige, ontspannende, louterende werking uitgaan. Zulk een werking heb ik Dins dagavond niet bespeurd, zelfs niet van de Sonate van den Belgischen componist Guillaume Lekeu, die het tweede gedeelte van den avond vulde. Het was verklaarbaar dat de eerste wer ken van dezen in 1870 geboren, in de school van César Franck en Vincent d' Indy gevormden toondichter groote verwachtingen deden ont staan: zijn vroegtijdige dood, op 24-jarigen leef tijd, heeft die helaas vernietigd. En zoo is ook in zijn Vioolsonate nog weinig bezonkenheid; de most schuimt en gist nog; de expansie maakt de verhoudingen en omtrekken onduidelijk; de jeugdige onervarendheid heeft zich beholpen met versierende figuren, die de hand voor 't grijpen vond. En de vertolking van Hoeben en Bijster was niet als een ordenend en verhelde rend ingrijpen: zij scheen willoos voortgezweept door de stuwkracht dezer muziek en niet bij machte om de opgeroepen krachten te breidelen. In de Sonate op. 23 van Gerard von Brucken Fock heerscht een soortgelijke onrust, al is die daar geen jeugdsymptooin meer. Het is de woe ling der eeuwig bewegende zee, die het gemoed van dezen componist steeds vervuld heeft; de woeling, waar hij slechts in zijn door religieus gevoel geïnspireerde werken bovenuit vermocht "e stijgen. Maar de overgang der toonsoorten. an F gr. t. aan het begin tot f kl. t. aan het einde is voor den geest zijner Sonate op. 23 tee kenend: niet van de duisternis naar het licht, doch in omgekeerde richting! We hoorden dit werk nog betrekkelijk kort geleden, toen Hoe ben het met de pianiste Sophie Westbrown speelde. Ook toen konden we ervaren, dat het mooi materiaal bevat; de uitspinningen zijn dooi de tweede auditie evenmin tot logische klaar heid gebracht als de felle tegenstellingen die het Adagio verontrusten. De in 1933 geschreven Sonate van Henk dangs toont wel de volkomen beheersching der stof. Alles is hier beknopt, overwogen, geordend. Zooals steeds bij Badings neemt ook in deze Sonate de imiteerende contrapuntiek, in 't bij zonder als veelsoortige canonische verwikke ling, een belangrijke plaats in. Daarnevens ont breekt het aan ontladingen van temperament .renmin als aan lyrische momenten. Men zou as deze muziek romantisch kunnen noemen indien niet Bading's muzikale taal geheel an ders georiënteerd was. Deze voor ouderwetsche Het zestigste tooneelfeest te Stratford-on-Avon. Onze ons: Londensche correspondent schrijft E Shakespeare schouwburg in Strat ford-on-Avon opent deze maand opnieuw zijn poorten en zal als gewoonlijk tot midden Sep tember open houden om de vereerders van Engeland's grootsten dichter binnen te laten en te doen genieten van de voortreffelijke opvoeringen van zijn tooneelstukken. Deze herdenkings-opvoeringen in Shakespeare's ge boortestadje gaan haar zestigste jaar in. De groote man stierf in 1616. Het schijnt dus alsof men eerst anderhalve eeuw na zijn dood tot het besef kwam, dat het land in de zestiende eeuw een genie had voortgebracht en dat er wel wat voor te zeggen was hieraan elk jaar te herinneren door in de maand April, de geboortemaand van Engeland grootsten dichter en tooneelschrlj ver, een tooneelfeest te zijner eere in te zetten. Het is een feit dat de eerste waardige her denking begon met het Stratfordsche tooneel feest in 1879. Maar reeds lang tevoren was en werd Shakespeare in zijn geboorteplaats herdacht, zij het op een wijze, die niet heele maal paste bij zoo'n groote figuur. De stad herdacht hem die anderhalve eeuw lang met een graf in de kerk (waarop hij als grond bezitter recht had) en met een buste op dat graf. Dit beeldhouwwerk werd door des kundigen ernstig veroordeeld. Zij verklaar den dat het gezicht veel meer deed denken aan een varkensslachter dan aan een be genadigd dichter. Het was oppervlakkige cri- tiek, want er is geen natuurlijke reden waarom varkensslachters geen dichterlijke gezichten zouden kunnen hebben en omge keerd. Maar de uitspraak, die algemeen werd overgenomen, bewees dat Shakespeare's in steen gehouwen hoofd boven het graf in de kerk van Stratford-on-Avon niet in den smaak viel. De gemeente Stratford had in het vel leden geen gevoel voor het belangrijk histo risch gedenkstuk, dat ze bezat in Shakes peare's huis. Een dominee, die het op de helft van de achttiende eeuw bewoonde, vond het op den duur niet geriefelijk en niet „modern" genoeg en liet het in 1759 afbreken. Maar de dominee had het al niet betrokken in den oorspronkelijken staat. Vroegere be woners hadden het laten verbouwen en den ouden gevel vervangen door een nieuwen die meer in overeenstemming was met den geest en den smaak van den tijd. Tegen het einde van de achttiende eeuw echter werd het mode in Engeland het ver leden van het land te loven en te bewon deren. Dit was tot dan toe alleen ten deel gevallen aan den klassieken tijd, zijn kunst, zijn letterkunde. Het inheemsche verleden was in dit opzicht als barbaarsch gezien. Met het nieuwe inzicht en de nieuwe mode kreeg Shakespeare voor Stratford nieuwe en hooge beteekenis. Shakespeare werd geëxploi teerd. Stratford lokte reizigers en vacantie gangers naar het graf. Een burger met zake lijk inzicht kocht den dooden moerbeienboom die in den tuin van Shakespeare's huis was blijven staan en waaronder de dichter heette te hebben gepeinsd en gewerkt. Van het hout ooren steeds dissoneerende uitdrukkingswijze maakt zijn werk „modern" en daarmee voor reien onsympathiek of zelfs afstootend. Het een zaak van individueele geaardheid of smaak hoe men er tegenover staat; het beztt ccner meesterhand zal ook de meer conservatief- gerichte beoordeelaar hem niet ontzeggen. En zoo mogen we den beiden concertgevers erkentelijk zijn voor alles, wat ze ons op dezen avond hebben doen hooren. Indien de indrukken ook niet steeds opwekkend waren: hun energie en bekwaamheid mogen zonder voorbehoud ge prezen worden. K. DE JONG. HET AUTOBÜSONGELUK NABIJ ARNHEM. Verdachte veroordeeld tot een boete. Op 21 Juni 1936 is op den Amsterdamschen weg tusschen Arnhem en Ede een motorfiets in botsing gekomen met een bus van een Amsterdamsche onderneming, tengevolge waarvan de chauffeur A. Vermeulen uit Apeldoorn werd gedood en bijna alle inzit tenden van de bus min of mer ernstig wer den gewond. Voor de Arnhemsche rechtbank heeft te recht gestaan de motorrijder, de apotheker W. M. uit Apeldoorn, wien ten laste was ge legd dood door schuld. De rechtbank overwoog echter dat de chauffeur van de bus moest weten dat de remmen niet deugden en dat de bus een vaart van minstens 75 K.M. had. terwijl de zon den bestuurder in het gezicht scheen. De verdachte werd dan ook van het ten laste gelegde, dood door schuld, vrijgesproken doch wegens het in gevaar brengen van de vrijheid en veiligheid van het verkeer werd hij veroordeeld tot vijftig gulden boete, subs 25 dagen hechtenis, overeenkomstig den eisch van het O.M. JUBILEUM VAN DE FIRMA S. J. DE GOEDE HAARLEM, Woensdag. Heden herdenkt de heer S. J. de Goede den dag waarop hij voor 25 jaar den thans zoo be leenden groothandel in fietsen, haarden, kachels, electrische artikelen, radio, enz. stichtte. Door het personeel werd aan den heer en mevrouw De Goede een fraai geschenk aangeboden, dat ergezeld ging van een toespraak van mej. M. Hersman. Hierna werd 'n drukbezochte receptie gehouden. Des middags om twee uur zal het geheele personeel in autobussen een uitstapje maken waarna in Den Haag een bezoek zal worden ge bracht aan de Bouwmeester-revue. liet hij snuisterijen maken en er moet mach tig veel hout aan den boom hebben gezeten, want negentig Jaar later was de productie uit deze grondstof iog niet tot stilstand ge komen. Men was nu zeer Shakespeare-bewust ge worden en de vermaarde Londensche acteur en theater-ondernemer Garrick vond aan leiding den 200sten gedenkdag van Shakes- *peare's geboorte, in 1769. met een feest ln Stratford te gaan vieren. Hij maakte voor de gelegenheid een lofdicht, maar er werd geen tooneel bepaald. Een groot volksfeest werd aangericht op de wellanden langs de Avon, waar kanonen werden afgeschoten, waar trompetten schalden cn waar gegeten, ge dronken en gedanst werd. Het vuurwerk ont brak ook niet. Dat feest moet den toorn van de Muzen hebben opgewekt, want Jupiter, aangespoord door de schoone vrouwen der kunsten, liet het pijpesteien regenen, zoodat het feest met vuurwerk en al ln het water viel. Ook de herdenking van den 200sten sterfdag, in 1816,was meer aanleiding voor uitbundig feestvieren dan voor tooneelspelen en tooneel zien. Eerst in den ernstigen Victorlaanschen tijd won het denkbeeld veld dat Shakespeare op waardige wijze kon worden herdacht met een Jaarlijksch tooneelfeest tegen den tijd van den geboortedag. Zoo kon het geschieden dat tenslotte in 1879 het eerste Shakespeare Me morial Theatre ln Stratford-on-Avon kon worden geopend In 1928 werd het door brand vernield En het nieuwe, dat gebouwd kon worden dank zij de milde gaven van Shakes peare's Amerikaansche vereerders. Is een prachtig theater, den grooten man waardig. Het tooneelfeest is nu een gebeurtenis van 6 maanden geworden. Elk Jaar komen er bijna 200.000 mcnschen van de beste Shakes- peare-voorstellingen genieten. Het eerste stuk, dat in 1879 ln Stratford-on-Avon werd gespeeld, was ..Much Ado About Nothing". Het diamanten feest, dat thans wordt ingezet, zal met het zelfde stuk beginnen. lA. K. VAN R. PROGRAMMA DONDERDAG 13 APRIL. ONGELUK BIJ HET SPELEN. HAARLEM, Woensdag. Dinsdagmiddag half twee had een zeven jarig jongetje in de Brouwersstraat, toen hij daar me: een vriendje aan het stoeien was het ongeluk te vallen en met het hoofd op straat terecht te komen. Het kind kreec ver moedelijk een schedelbasisfractuur. Door le den van den Ongevallendienst. werd hij be handeld en daarna per ziekenauto naar de Maria-Stichting vervoerd, waar hij ter ver pleging is opgenomen. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Ber.) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12 00 Gerlchten. 12.15 Gramofoon muziek. 12.30 KRO-orkest. (1.00— 1 15 Gramo- foonplaten). 2.00 Handwerkuurtje. 3.00 Qua- tremalns cn gramofoonplaten. 3.45 Bijbellezing 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Apollo-ensemble. 6.30 Be richten. Causerie over de zending van het Leger der Hcüs. 7.15 Boekbespreking 7.45 Gramofoonmuziek. 7 50 Causerie vanwege de Centrale voor werkloozcnzorg. 8.00 Berich ten ANP. Herhaling SOS-berlchten. 8.15 Orgel concert. 9.00 Causerie over de Rijtljdenwet. 30 Zang en plano. 10.00 Berichten ANP. ac tueel halfuur. 10.30 Gramofoomnuziek <10 45 —1100 Gymnastiekles). 11.50—12.00 Schrift lezing. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek 'om 8.15 Ber.) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.)10.30 Voor de Vrouw. 10.35 Orgelspel. 11.00 Voor de huisvrouw. 11.10 Het Omroep orkest en solist. 12.15 Berichten. 12.17 Gramo foonmuziek. 1.45 Het AVRO-Amusements- orkest. 1.30 Gramofoonmuziek. 2 00 Voor de vrouw. 3 45 Gramofoonmuziek 4.00 Voor zie ken en thuiszittenden. 4.30 Gramofoonmu ziek. 5 00 Voor groote kinderen. 5.25 Geluk- wenschen. 5.30 AVRO-Salonorkest. 6.28 Be richten. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kin deren. 7.05 De AVRO-Dance Band. 7.30 En gelsche les. 8.00 Berichten ANP. Radiojour naal. mededeelingen. 8.20 Het Omroeporkest en solist. 9.15 Gramofoonmuziek 9.30 Vrolijke dialoog (opn.). 10.15 AVRO-Vaudevllle-orkest en piano-duo. 11.00 Berichten ANP, hierna 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Orgelspel. 12.20 Het BBC-Mldlandorkest 1.20 Alfred van Dam en zijn orkest. 2.05 Militair orkest. 2.50 Orgelspel. 3.15 Declamatie. 3.35 Stedelijk orkest van Bournemouth en soliste. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Fluit en Piano. 5.40 Het Squire Celeste Octet en soliste. 6.20 Berichten. 6.40 Voor de boeren. 7 00 Theaterpraatje 7.20 Sid Phillips' orkest. 8.00 Causerie „What is inheri tance?" 8.20 Gevarieerd programma. 9.05 Ko mische voordracht. 9.20 Berichten. 9.45 Het BBC-orkest. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Het BBC-Harmonic-orkest. 11.20 Billy Merrin's Band. 11.50—12.20 (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 9.00, 9.35. 10.25 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.25 Het Visciano-orkest. 2.35 Zang. 2 50 en 3.35 Gramofoonmuziek. 3.50 Zang. 4.35 Gramofoonmuziek, 5.25 Kamermu ziek. 6.05 Radiotooncel. 7.20 Het Ellls-orkest. 1.50 Symphonieconcert en solist. 10.50 en 11.20 11.35 Gramofoonmuziek. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6 30 Het Omroep orkest en solisten. 7.50 Het Omroepdansorkest. 20—9.50 Volksliedercnconccrt. 11.20 en 12.35 Het Omroepdansorkest cn planoduo. 1.30—2.20 Populair concert. 3.20 Leo Eysoldt's orkest en het vroolijke lnstrumentaalkwintet. 4.50 Mannenkwartet en solist. 6.00 Quatre-mains. f..40 Het Omroeporkest en solisten. 8.20 Radio- tooneel. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.50—11.20 Kurt Rehfeld's orkest, de „Stuttgarter Volks- muslk" en solisten. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.30 Het Omroepor kest. 1 50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Brusselsch cello-kwartet. 5.40 Gramofoon muziek. 6.35 Het omroeporkest. (6.507.05 Gramofoonmuziek). 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 en 9.35 Het Radio-orkest 10.301120 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Interview en declamatie. 8.00 Het Om roeporkest en solist. 9.20 Berichten. 9.50 Loden van het Parijsch' blaaskwintet (opn.) 10 06 Berichten. 10.20—11.20 Het OmroepkleLnor- kest.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9