I CONTRABANDE De Scheveningsche haringvloot zal begin Mei weer uitvaren en allerwegen worden de noodige voorbereidingen getroffen Het voor de Kon. Shell bij Wilton-Feyenoord gebouwde motortankschip „Ceronia" heeft Donderdag zijn proefvaart gemaakt op de Noordzee. De vlag wordt geheschen tijdens de officieele overdracht van het schip FEUILLETON Uit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). 33) Toen plotseling, hoorde hij een geluid. Bijna voor hij zich gerealiseerd had, doemde er een vage gedaante uit het duister op, bewoog zich regelrecht in de richting, waar het blik zich bevond en stak toen den weg over naar het huisje van Martha. Even voelde Hector een groote teleurstelling bij zich op komen. Als Mapleton van plan was de biscuits mee te nemen naar zijn eigen kamer, beteekende dit dat er dien nacht niets gedaan zou kunnen worden. Maar neen, Toen de lange gestalte het hekje gepasseerd was, bleek het spoedig, dat niet het huisje Mapleton's doel was. Hij liep vlak langs het huisje den hoek om en Yeldman herinnerde zich plotseling, dat hij Mapleton dat zelfde had zien doen laat op den avond in het begin van zijn vacantie. Hector sloop achter hem aan als een Sioux- Indiaan op het oorlogspad en was juist bij tijds om hem te zien verdwijnen in den ouden koestal. Behalve dat hij behoedzaam voort sloop en Mapleton dezen keer er geheel on bewust van was dat iemand hem volgde, waren Hector's ervaringen vrijwel dezelfde als die van Bessie dien nacht, toen ze in Mapleton's handen was gevallen. Nadat hij gewacht had tot alles in het schuurtje stil was geworden, vond hij den toegang tot de tunnel, die ge woonlijk verborgen was onder een hoop puin en rommel, open. Hij daalde de trap af, de revolver gereed in zijn hand. Hij had lucifers, maar geen kaars. Doch het licht van Maple ton's electrische lantaarn wees hem den weg en als een bocht voor een oogenblik die aan zijn oog onttrok, vertrouwde hij op zijn in tuïtie. Zoo bereikte hij de deur van de buitenste kamer van Mapleton's suite. Ook de volgende deur vond hij open en Hector zag een sterken lichtschijn en hoorde het geluid van het aanstrijken van lucifers. Met zijn revolver tot vuren gereed, sloop hij naderbij en hij zag met één oogopslag voor welk doel het smokkelaarshol werd gebruikt. Dit was dus de geheime werkplaats van den beruchten vervalscher! Hij zag, hoe Mapleton, nadat hij de laatste lamp had aangestoken, zich met vakkundige belangstelling boog over de diverse installaties op zijn werktafel. Hij was nu weer Mapleton, dat wil zeggen, de lange snor bedekte weer het onderste deel van zijn gelaat. Op een bank naast hem stond het blik biscuits, terwijl de met het hangslot gesloten deur aan het eind van de kamer bij Yeldman het vermoeden opwekte, dat deze de gevangenis van de arme Bessie afsloot. Als de gedachte aan Bessie hem daarvan niet had teruggehouden, zou Hector eenvoudig de deur van de tweede kamer op slot hebben gedraaid en Mapleton hebben opgesloten tot Lord Pur- beck's laatste vracht verzonden was en de edelman zijn restitutie aan de regeering had betaald, om Mapleton daarna aan de politie over te leveren. Maar het feit, dat Bessie waar schijnlijk in dat derde hol was opgesloten maakte dit onmogelijk. Om een tot wanhoop gedreven, gevaarlijken misdadiger op te slui ten met een weerloos meisje gedurende twee dagen en twee nachten, zou op zichzelf een misdaad zijn. Mapleton maakte weinig haast en Hector wachtte geduldig. Eerst moest de deur van de andere kamer open zijn. Alles wees er op, dat de vervalscher voorbereidingen trof om voor goed te vertrekken. Uit de stapels papieren zocht hij enkele uit en pakte ze in rollen, terwijl hij andere terzijde legde. Toen, zonder dat Hector zich ervan bewust was eenig geluid gemaakt te hebben, luisterde Mapleton opeens aandachtig en greep met zijn linkerhand een koperen cylinder, die naast hem op de tafel lag. Zijn oogen richtten zich steeisgewijze naar de deur en zijn rechter hand gleed naar zijn zak. Handen omhoog! riep Hector, naar voren tredend in het licht, zijn revolver gericht op Mapleton's hart. Mapleton richtte zich op. Hij hief beide handen omhoog, in zijn linkerhand hield hij nog steeds den cylinder. Zijn weerzinwekkend gelaat plooide zich tot een hoonenden grijns, waarin niets sprak van een gevoel van neder laag. Wees voorzichtig, mijnheer Yeldman, teemde hij. Ik wil gaarne een vriend een goeden dienst bewijzen, maar denk er om, dit kleine ding in mijn hand is een dynamiet- patroon, in staat deze groeven en ons op den koop toe, in hun atomen uiteen te laten val len. Als u op mij schiet, zal ik vallen, maar met mij, deze patroon. En u begrijpt heel goed, wat er dan gebeurt! Een strijd op leven en dood. Hector's brein werkte koortsachtig snel. Hij begreep, dat hij zijn revolver strak gericht moest houden op Mapleton's hart. Plotseling hoorde hij een klagend geluld van achter de gesloten deur. Hoe moest hij het meisje uit deze hel verlossen en tegelijkertijd dezen schurk in bedwang houden? Hij maakte zich geen enkele illusie met betrekking tot Mapleton's plannen. Die man zou hem dooden als hij kon. Voor dien ellendeling bestond alleen de drang om zelfbehoud en deze maakte het noodzakelijk voor hem, dat Hector de groeven niet levend zou verlaten. Als Hector Yeldman weer vrij zou rondioopen, dan was er geen plaats meer voor Smyle Mapleton of Demster Legrand op deze wereld! Maar Hec tor voelde, dat dezelfde wet van zelfbehoud hem het recht gaf, dezen man, een gevaarlijk misdadig booswicht, zonder pardon neer te schieten. Maar hoe? Als hij op hem schoot, zoolang hij de dynamietpatroon in zijn hand hield, zou een ontploffing onvermijdelijk zijn. Die niet alleen noodlottig zou worden voor de beide mannen, maai' ook voor het arme kind achter de deur. Nu, spotte Mapleton, we schijnen op een dood punt te zijn gekomen, niet? Wat hebt u mij voor te stellen, mijnheer Yeldman? Ik heb geen vacantie zooals u, mijn tijd is kost baar. Ik kan hier niet den heelen nacht zoo blijven staan. Hector dacht na. De eenige manier, waarop Mapleton hem kon dooden, zoolang het pistool op hem gericht was, was door middel van de dynamietpatroon, hetgeen tegelijkertijd zelf moord beteekende. De beruchte vervalscher was geen held en zou geen eind maken aan zijn misdadig bestaan, als hij nog een enkele kans zag om aan dit noodlot te ontkomen. Allereerst, zei Hector, moet u die deur daar open maken Ik weet dat uw revolver in uw zak zit. Bij de minste beweging in die rich ting zal ik schieten, zonder verdere waarschu wing. Een goed denkbeeld, mijnheer Yeldman, antwoordde Mapleton met een wreeden glim lach. t— Dat brengt al mijn schapen in een hok. Vergeet de uitwerking van het dynamiet niet, terwijl ik uw bevel gehoorzaam. Met zijn rechterhand kreeg hij een sleutel uit zijn vestzak en ontsloot Bessie's gevange nis. Bleek en holoogig sloop het meisje in het licht en uitte een snik van vreugde, toen ze Yeldman zag. Mijnheer Yeldman, neem me mee naar moedersnikte ze. Daarvoor ben ik hier gekomen, knikte Hector opgewekt, terwijl hij Mapleton geen oogenblik uit het oog verloor. Rechterhand omhoog! commandeerde hij. Met genoegen, klonk het spottend terug. Langs den muur schuivend, nam Hector met zijn linkerhand een van de lampen van den haak. Nu, zei hij. ga voor me uit de tunnel door. Ik zal u deze kans geven: als u eenmaal buiten bent. zult u een voorsprong hebben van netzooveel tijd, als ik noodig heb om de politie op te bellen. Het antwoord was een hoongelach. Neen mijnheer Yeldman, klonk het en het was de doodsklok van Hector's hoop om den toestand te kunnen beheerschen door bravour. Het is aan mij, verdere instructies te geven, niet aan u. Denkt u dat ik alles hier zal ach terlaten? Liever offer ik mijn en uw leven op. Een van beide: U laat me alleen vertrekken, of u schiet me neer met de u bekende gevolgen. Wat voor verschil maakt dat voor u? U denkt toch zeker niet, dat we hier rustig zullen blijven? vroeg Hector, die het antwoord al vrijwel vermoedde. (Wordt vervolgd). De jeugdige nieuwe Koning van Irak, het vierjarig zoontje van den overleden Koning Ghazi In de bollenstreek staan op verschillende plaatsen de narcissen reeds in vollen bloei. Langs de wegen wordt de kleurige waar in den vorm van guirlandes te koop aangeboden en menig automobilist versiert er zijn wagen mede De nieuwe spoorweg-hefbrug nabij Heerhugowaard is door de Ned. Spoorwegen in gebruik genomen. De laatste werkzaamheden. Rechts de oude brug, terwijl juist een trein passeert Het eerste Nederlandsche Congres voor Lichamelijke Opvoeding is Donderdag geopend in het Koloniaal Instituut te Amsterdam. De openingszitting werd o.m. bijgewoond door minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine en mr. dr. A. baron Röell, commissaris der Koningin in Noord Holland

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13