„Hoe was 't ook weer?" ZATERDAG 15 APRIL 1939 j| UIT DE OMSTREKEN BEVERWIJK RAADSVERGADERING Vrijdagavond vergaderde de voltallige ge meenleraad onder voorzitterschap van burge meester H. J. J. Scholtens. Geen onderraad. B. en W. stelden voor niet over te gaan tot de instelling van een ouderraad, omdat aan een zoodanig instituut nimmer behoefte werd ge voeld en het op deze zaak betrekking hebbend ingekomen stuk van de vereeniging „Nederland- sche Ouderraad bij het openbaar lager onder wijs" voor kennisgeving aan te nemen. Het voorstel van B. en W. werd met 143 stemmen aangenomen. Het Ambtenaren-reglement. Bjj de behandeling van het ambtenarenregle ment werden tegen enkele artikelen bezwaren geopperd door de heeren Vink, Rollenberg, Passchier, Steyn, Rij kens en Van Groningen, voornamelijk ten aanzien van de wachtgeldre geling. Deze wijkt inderdaad af, aldus de voor zitter, van de oude regeling. De nu aangebrachte wijziging, die voor het personeel overigens weinig practische beteekenis is, was noodig om de regeling in overeenstemming te bréngen met die van het Rijk, waarvan de oude regeling nog al afweek. Salarisregeling van de ambtenaren Hierna kwam aan de orde het voorstel tot wij ziging en aanvulling van de salarisregeling 1936 voor de ambtenaren. In deze voordracht werd tevens voorgesteld den rang hoofdcommies in te stellen en den rang commies-chef te doen ver vallen. Luchtbescherming. De heeren Rollenberg, Visser, R ij ken s en P a s sc h i e r juichten het voor stel van B. en W. tot verhooging van het cre- diet met f 1200 toe. De heer Passch ier bracht hulde voor de krachtige propaganda, die thans in Beverwijk voor de luchtbescherming wordt gevoerd. De voorzitter was eveneens van oordeel dat dit geen punt van discussie meer is. Zoowel in ons land als in het buitenland is men het daar wel over eens. Met dit verhoogde crediet kun nen weer eenige hulpmiddelen worden aange schaft. De heer Steyn zei, dat het om de principieele zijde van de zaak gaat. Men suggereert de bevol king, dat zij zich veilig kan voelen, wanneer de sirenes maar loeien en de woning kan worden verduisterd. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Tegen stemden mevr. Kemp-Haan en de heer Steyn. Het voorstel tot toetreding tot de gemeen schappelijke regeling in zake psychiatrische voor- en nazorg werd aangenomen. Het uitbreidingsplan. De heer R ij k e n s stelde voor de behandeling van het uitbreidingsplan aan te houden tot Maandag. Spr. zag dan tevens gaarne, dat de raad dan b.v. door den directeur van Openbare Werken wordt voorgelicht. Zestig woningen voor groote gezinnen. Re De plaatselijke afdeeling van de Neder- landsche Beweging „Eenheid door Democratie" hield gisteravond in gebouw Odeon een open baren propaganda-avond die heel slecht be zocht was. De heer J. Davidson deelde in zijn openings woord mede, dat de heer G. Dils, die aan dezen avond medewerking zou verleenen. verhin derd was. Hierna heeft de heer P. van der Stam een rede gehouden over het onderwerp „Hoe staat het met de Nederlandsche Onafhanke lijkheid". Verbeteringen op het Stationsplein Zoo mogelijk neg vóór het zomer seizoen. Naar wij vernemen heeft de directie van de Ned. Spoorwegen besloten een belangrijke verbetering aan te brengen op het Stationsplein voor zoover dit tot het grondgebied van de spoorwegen be hoort. De betrokken dienst zal alle po gingen in het werk stellen om deze ver betering nog voor den aanvang van het zomerseizoen gereed te krijgen. In de eerste plaats zal voor het station en voor de woning van den chef een flink breed tegeltrottoir worden aangelegd. Boven den uit- gebouwden in- en uitgang komt rondom een 1 Meter breede luifel, zoodat aankomende reizi gers althans legen regen beschut zijn wanneer zij op een autobus of taxi wachten. De kiosk zal worden geplaatst tegen den vluchtheuvel, die juist begint op de plaats, waar het grondgebied van de spoorwegen eindigt. De vrijkomende ruimte voor het station wordt vaste standplaats voor twee taxi's. Andere huur auto's zullen een plaats krijgen aan de zijde van de Halve Maan. De autobussen naar Wijk aan Zee krijgen standplaats langs het trottoir voor de woning van den stationschef. Dit trottoir maakt het ook mogelijk, dat auto's enz. behoorlijk voor den stationsingang kunnen voorrijden zonder daarmede andere treinreizi gers te hinderen. Een goede verbetering is ook, dat het verkeer in één richting wordt geleid rondom den vluchtheuvel. Tenslotte kunnen wij nog mededeelen, dat op den luifel een flinke electrische klok zal wor den geplaatst. In totaal worden vier klokken aangebracht. IJMUIDEN MARKTBERICHTEN. (Versche visch) Tarbot 7262 ct. per KG. Tong 10466 ct. per KG. Griet 2812 per 50 KG. Kleinschol 165 idem. Bot 8.50—4.20 idem. Schar 3.50—1.80 idem. Groote Gul 9 idem. Wijting 4.60—2 idem. Kabeljauw 32—19 per 125 KG. BESOMMINGEN. H XX RE EM'S DAG BE A VERDUISTERINGSPROEF. Op Donderdag 20 April zal door den gemeen telijken luchtbeschermingsdienst een verduis teringsproef worden gehouden in het Zuidelijk deel van de gemeente, van den Bennebroeker- weg af, benevens het vak Cruquius. Voor de vrijwilligers in de controlediensten hield de heer Jelsma een uiteenzetting over de taak van de hulppolitie. Het hoofd van den verduisterings-contröledienst besprak de te nemen maatregelen betreffende lichtdooving en -tempering. In de etalage van den heer Splinter te Nieuw-Vennep worden de te nemen maat regelen aanschouwelijk voorgesteid BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. De plaatselijke Landstormcommissie te Haarlemmermeer zal voor de afdeelingen Hoofddorp, Cruquius, Vijfhuizen, Badhoeve dorp. Abbenes, Huygsloot en Aalsmeerderweg een feestelijke propaganda-vergadering hou den op Maandag 17 April 1939 in hotel De Beurs te Hoofddorp. Deze feestavond zal door den voorzitter, Mr. A. Slob worden geopend, waarna enkele films worden vertoond „Het Koningskind" en de Schietwedstrijden tc Am sterdam en Overveen. De heer H. Wennen, pastoor te Nieuw- Vennep lid van de Plaatselijke Sub Commissie zal een rede uitspreken. Ten slotte wordt het 20-jarig bestaan der B.V.L. op 't doek ver toond. BURGERLIJKE STAND van 713 April 1939. Geboren: Aart, z. v, A. de Groot en E. J. Ent hoven. Grietje Jeltje Johanna, d. v. A. Lacet en P. van der Meulen. Adriana, d. van S. Romejjn en A Ruighaver. Elisabeth, d. v. .T. Boon en E. H. Robijn. Hendrik, z v. L. Oosterhof en J. Kloezen. Klazina Jannetje, d. van M. van Tol en M. S van Dongen. Neeltje Berend ma, d. van K. Terlouw en A. M. Kamp. Theodorus Johannes, z. van S. van Bezu en C. Koppert. Willemïna. d. van J. Roggeveen en G, Niezen. Hendrikus Bernar- dus, z. van H. G. Wassenaar en E. A. Duivel. Wilhelmus Jacobus, z. van G. J. van Leeuwen en M: C. Meijer. Ondertrouwd: Jan de Boer, 28 j. en Johanna Maria Cornelia Oudejans, 26 j. Gerardus Ver schoor. 30 j. en Maria Johanna Quivooy, 31 j. Roelof Quartel, 33 j. en Trijntje Spaargaren, 29 j- Bartus van der Meijden, 38 j. en Geertje de Moor, 32 j. Johannes Blijleven, 26 j. en Margaretha Petronella van Velsen, 23 j. Si mon Vermeeren, 24 j. en Wilhelmina Antonia Dymphina Mahieu, 20 j. Getrouwd: Jacobus Nicolaas Gieske, 30 j. en Margaretha Gorter, 25 j. Gerrit Meijer, 20 j. en Roelina Bazuin, 20 j. Jan Roest, 27 j. en Geertruida Christiana Hoekman, 22 j. Cilius Nieuwkoop 36 j. en Neeltje Dol, 29 j. Overleden: Albertus van Emden, 13 mnd. z. van J. van Emden en N. v. d. Meer, Adriaan Wesdorp, 66 j. echtg. van J. van Iwaarden. Johanna Maria van Hulsen, 64 j. wed. van Jac. Bus. Maartje Kuijper, 83 j., wed. v. A. Poen. Gerarda Cecillia Louter, 11 mn„ d. van J. Louter en M. G. Breuring. Steven Koelen, 72 j. onge huwd (overl. te Haarlem). Johannes Hendrik van Ton, 87 j., ongeh. (overl. te Haarlem). - Paulus Hubertus Joannes Francot, 77 j. weduwn. v. M. E. Meeuwissen, (overl. te Haarlem). Anke Ilonka van Rees, 9 mnd., d. v. H. van Rees en C. A. Lodder (overl. te Haarlem). Johan nes Oldenhage, 67 j., echtg. van H. de Groot (overl. te Leiden). Anna Maria Louter, 2 j. d. van J. Louter en M. G. Breuring. Teunis Vinke, 4 j. z. van Jb. Vinke en F. E. Dietzmann. CANDIDAATSTELLING VOOR DEN GEMEENTERAAD. Door de Chr. Hist. Kiesvereeniging is de volgende candidatenlijst samengesteld voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen 1. W. Kijne. 2. A. Haster, 3. W. Imthorn, 4. L. P. Karens, 5 G. van Ast, 6. P. van de Boer, 7. P. van der Laan, 8. H. van Es en 9. A. Verschoor. VERTREK DS. W. IIENDRIKSEN. Ds. W. Hendriksen, die eervol emeritaat heeft verkregen, hoopt 23 April a.s. des na middags te 5 uur afscheid der Chr. Geref. Ge meente te preeken. Z.E.W. gaat zich te Zeist vestigen. PRIESTERWIJDING. De eerw. heeren G. Groot, J. Loerakker en M. Out zijn aan het Seminarie te Warmond voor het priesterexamen geslaagd en zullen op 3 Juni tot priester worden gewijd. Na dien datum hopen zij in St. Martinuskerk hun eerste H. Mis op te dragen. ONGELUKKIG EINDE VAN EEN FIETSTOCHTJE. Vrijdag kwamen op de Weeresteinstraat twee jongens van ongeveer 12 jaar te vallen doordat de sturen der rijwielen in elkander raakten, waardoor een van hen zijn dijbeen op twee plaatsen brak. Na door dr. Ten Hoopen en leden der E. H. B. O. behandeld te zijn, werd de jongen per ziekenauto naar zijn woning te Sciieveningen vervoerd. BLOEMEN DAAL SPREEKUUR WETHOUDER OUWEHAND. De wethouder van Onderwijs en Sociale Za ken W. J. Ouwehand zal inplaats van op Woens dag 19 April, op Maandag 17 April van 34 uur zijn spreekuur houden. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: P. Warmerdam en M. A. van der Raad. A. van Dijkhuizen en Th. van der Werff. Overleden: M. H. W. Versteeg 61 jP. J. C. Wisse, 63 j.. echtgenoote J. H. E. Schröer. C. J. Homburg, 10 j., overleden te Haarlem. HAARLEMMERLIEDE BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelis, z. van J. W. L. van de Linde-Koene. Ondertrouwd: Cornelis de Raadt, 24 jaar, en Augusta Pott, 22 jaar. LISSE PERSONALIA. Bij Koninklijk besluit van 13 April is aan A. van Pelt op zijn verzoek met ingang van 15 April 1939 eervol ontslag verleend als no taris te Lisse. HEEMSTEDE II STEMT ANTI-REVOLUTIONNAIR Mr. A. BRUCH, Lid van Gedeputeerde Staten. nummer één van LI3ST 6. Plan naar het Werkfonds. Naar aanleiding van het in de vorige raads vergadering in handen van B. en W. om praead- vies gestelde adres van den R.K. Bond voor groote gezinnen betreffende den bouw van wo ningen voor groote gezinnen vernemen wij, dat een voorloopig plan voor den bouw van 60 van zulke woningen bij het Werkfonds 1934 is inge diend. Nadere mededeelingen zullen volgen zoodra deze plannen, in verband met het aanhangige uitbreidingsplan, definitief kunnen worden vastgesteld. De Vrijz.-Dem. candidaten voor den Gemeenteraad. De plaatselijke afdeeling van den Vrijz. Dem. Bond heeft in alphabetische volgorde voor den gemeenteraad candidaat gesteld de heeren J. Beltermann. H. van Dorp, M. v. d. Duim, R. Ewouts, J. Gertenbach, H. Houtwipper, D. Jan sen, R. van Lunzen, J. P. Melchers, J. P. Mun- tjewerff (aftr.), K. Steyn (aftr.) en E. Swierstra Over de volgorde van de candidaten op de lijst zal een referendum worden gehouden, ter wijl een politiek advies zal worden gegeven ever de bezetting van de eerste vier plaatsen. Een besparing voor de gemeente. Overeenkomst met het P. E. N. In verband met de overdracht van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf aan de pro vincie Noord-Holland, moest te rekenen van den datum van die overdracht af (1 Januari j.l.) ten behoeve van het openbaar slacht huis met het provinciaal electriciteitsbedrijf een overeenkomst voor stroomlevering worden aangegaan. Daartoe is door het P.E.N. een concept-over eenkomst opgemaakt, waarmede B. en W.. mede gelet op de besparing, welke hieruit bij eenzelfde stroomverbruik als voorheen voor de gemeente zal voortvloeien, ten volle kunnen vereenigen. Gisteravond heeft de Raad besloten deze overeenkomst met het P.E.N. aan te gaan. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. A. Zonneveld en A. Dek ker. toek. adres Heemskerk. Kerkweg 6 h; L. J. E Jansen en G. E. Thoolen; P. J. Wol zak en J. H. van Dorp, toek. adres Velsen, Pelsstraat 56: J. Poulie en G. E. Schol ten. toek. adres Bennekom, Julianalaan 12. Getrouwd: Q. A. Olsthoorn en A. M. v. d. Geest. Bevallen: W. van Koeveringev. d. Hare, z.; P. J. Neelis—Heere, z.; E. M. J. Moerel—Ree kers, z.; W. VermeulenWitvoet, d.; H. A. TrompValk, d.; G. M. DuikerBeentjes, d.; C. NordholtKonijnenburg, z.; M. A. Holt- hausDurge, d. Overleden: A. K. Wagemaker, 59 j„ echtgen. van G. v. d. Flier, Zeestraat 136: J. I Koore man, 56 j., echtgen, van J. Schol. Velsen, Sta tionsweg 81: M. K. Bakker, 63 j., overleden te Velsen; J. Boots, 64 j.. echtgen. van C. Ger ritsen, Baanstraat 48; M. Zonneveld, 66 j., wed. yan C. Mors, Alkm. weg 158. Hoe staat het met onze onafhankelijkheid voor „Eenheid door Democratie". Trawlers: manden: 70 Maria Elisabeth, IJM. 114 1320 95 Elie Cheneviere, IJM. 161 1290 Loggers: KW 64 100; KW 59 200; KW 158 630. ZANDVOORT Schoolwedstrijden. Op het terrein van de voetbalvereeniging Zandvoort werden Vrijdag de laatste twee wedstrijden van het Paaschtournooi gespeeld. School B won van de Wilhelminaschool met 3—0 en School C won van de school Brede- rodestraat met 90. In deze halve competitie behaalde school C 8 punten, School B 6 punten, Wilhelmina school 4 punten, School D 2 punten en de School Brederodestraat 0 punten. School C werd dus kampioen en na afloop van den wedstrijd sprak de voorzitter van de commissie voor de schoolvoetbalwedstrijden, de heer H. Poots het elftal op hartelijke wijze toe en overhandigde den aanvoerder den mooien zilveren wisselbeker. GEMEENTEAVOND. Vrijdag 28 April wordt in Ons Huis een ge meenteavond gehouden, waarop ds. Tromp zal spreken over: De groote zendingsconfe rentie te Madras. Door het Jeugdcomité zal op dezen avond nogmaals worden opgevoerd het leekenspel: Menschen onder weg! PERSONALIA. De heer Schraa, onderwijzer aan School C heeft per 18 April a.s. ontslag gevraagd uit zijn tegenwoordige betrekking wegens het overgaan naar een anderen werkkring. OVER TWAALF DAGEN TEGEN MIDDERNACHT. De tooneelvereeniging Jacob van Lennep te Haarlem geeft hedenavond in Groot-Badhuis een opvoering van de kluchtOver twaalf dagen tegen middernacht, Het batig saldo is bestemd voor de kas van het Comité voor Joodsche Vluchtelingen. Het bal wordt ge leid door den heer Frans du Mee. ZWEMCLUB ZANDVOORT. De opvoering van het sprookje: De kleine Zeemeermin, is mede in verband met het vertrek van den bewerker, den heer Schraa, voorloopig afgelast. BURGERLIJKE STAND Geboren: Clasina, dochter van B. Haneveld en G. Paap, Hobbemastraat 17. Ondertrouwd: P. J. v. Dam en F. Höizl, Zandvoortschelaan 230. Gehuwd: J. F. Kroes en T. J. Wortmann, Haarlem. Thomsonlaan 72. Overleden: G. E. Bierens de Haan, oud 65 jaren, wonende te Amsterdam. HAARLEMMERMEER EMMABLOEM. Door onvoorziene omstandigheden moest in den kring Hoofddorp van het Witte Kruis de Emmabloemcollecte worden verzet van Don derdag 13 naar Donderdag 20 April. HILLECOM GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. P. de Elzen, Hoofd straat 69, rijwielplaatje: T. van Beek, Am bachtstraat 36, das; S. Hulsebosch, v. d. Ende laan 37, armbandhorloge; W. Strobbe, Hoofd straat 168, snelbinder; H. Aangeenbrug, Ha venstraat 3, poppenwagen; j. van Wonderen, Jhr. Mockkade 11, handschoenen; Warmer dam. Stationsweg 78, armband; v. d. Heide, Talmastraat 34, boodschappentasch; mej. Berkhout, Mariastraat 9, scapelier-mêdaille G. van Niepoox-t, Hofstraat 30, kunstgebit: Bij de politie: portemonnaie, broche, zakje met handschoenen, rozenkrans, schroevendraaier, handwarmer. POGING OM VALSCH GELD TE MAKEN Door de politie alhier, zijn bij een huis zoeking ten huize van een van diefstal ver dacht persoon, in een schuur voorwerpen ge vonden die konden dienen tot aanmaak van valsch geld. Uit een ingesteld onderzoek is komen vast te staan dat de middelen tot het vervaardi gen ondeugdelijk waren en geen valsch geld in omloop was gebracht, zoodat het bij een poging is gebleven. Daar echter ook een po ging strafbaar kan zijn, is tegen een twee tal personen, waarvan een wegens vermoe delijke medeplichtigheid, proces-verbaal op gemaakt. BENNEBROEK (Adv. Ingez, Med.) HET TOONEEL Hef Cenfraal Tooneel. We zijn dit seizoen niet verwend met oor spronkelijk tooneelwerk. Behalve „1813". dat louter een gelegenheidsstuk was. had geen enkel gezelschap nog een sUik van eigen bo dem gespeeld. Het Centraal Tooneel heeft dan eindelijk den sprong gewaagd en van ..Hoe was 't ook weer?" een nieuw blijspel van Herman Roelvink in het Centi'aal Theater te Amsterdam de première gegeven. Dit nieuwe stuk van Roelvink is wel een grappig bedenksel maar meer dan een be denksel is het ook niet. Mona, een jonge, rijke weduwe, is van plan weer het huwelijks schuitje in te stappen, maar zij weet niet met wie. Zal het met Mr. Charles zijn, een soort krachtpatser of met den meer verwijfden prins Lexey? Beiden maken haar in een pen sion te Nice even hard het hof, tot groote er gernis van Peter, den geleerde, die het ook al van haar te pakken heeft. Sinds Mona aan „magie" doet is zij ervan overtuigd, dat de twee huwelijkscandidaten in haar vroegere reïncarnaties reeds een rol in haar „karma" hebben gespeeld en zij gelooft stellig dat het „kristallyke" haar een blik in het verleden kan doen werpen. Haar oom. die met haar in Nice logeert, heeft ook al magische bevliegingen en zit mi nuten lang op een trekpot te staren in de hoop iets van het verleden te zien te krijgen, zonder dat hij echter iets wijzer wordt. Een goudvis- schenkom geeft beter resultaten. Wanneer Mona, oom en Peter de goudvisschen- kom raadplegen, doemt het verleden voor Mona op en ziet zij zich zelf eerst in een tempel aan den Niji in het oude Egypte in het begin van onze jaartelling, later in een burcht van een roofridder aan den Rijn in de middeleeuwen en weer later in Venetië op een carnaval in de 17de eeuw en e'.ken keer spelen de mannen, die haar omringen, een belang rijke rol in haar bestaan. Zij ontdekt, dat Mr. Charles altijd weer een grove, egoïste bruut is wat zij trouwens ook zonder kristalkijker had kunnen zien dat prins Lexey een min derwaardig individu is en dat Peter eiken keer weer de rol van den nobelen redder speelt. De keuze voor Mona is dan ook niet moeilijk meer, vooral niet. wanneer zij tot de ontdek king komt, dat Mr. Charles en prins Laxey niet anders dan twee avonturiers zijn en het slot is zooals wij verwacht hadden dat zij haar steun zoekt in de armen van den no belen Peter tot groote vreugde van „oom", die op de vraag, wat hij nu eigenlijk in de goud- visschenkom gezien heeft, antwoordt: „Ja, hoe was het ook weer?" Maar hoofdzaak voor hem is, dat Mona den man heeft gekregen, dien hij haar heeft toegedacht. Men begrijpt, dat dit bedenkseltje met het werkelijke leven niets heeft uit te staan. Dit blijspel is met de drie uit de goudvisschenkom opgevischte tafereelen een niet onaardig, revueachtig bont kijkspel geworden, dat zoo waar nog gelegenheid gaf tot romantisch spel. al zorgden de leden van Het Centraal Tooneel er onder regie van Cees Laseur wel voor. dat het louter spel bleef. Roelvink heeft betere stukken geschreven dan „Hoe was het ook weer?" al is dit blijspelletje dan ook niet minder dan veel geïmporteerde stukken. <Jie wij zoo op onze planken zien. De schrijven' heeft alle reden Het Centraal Tooneel erkentelijk te zijn voor de verzorgde voorstelling vaai zijn stuk. Laseair heeft het geheel ook in de romantische tafereelen in lichten toon gehouden, zoodat wij aldoor in de blijspelsfeer bleven. Van de a ankleed in g was veel werk gemaakt en het stuk kwam daardoor ook als kijkspel volkomen tot zijn recht. Mary Dresselhuys speelde Mona met veel gratie en fantasie, en wist in haar verschil lende incarnaties telkens den juisten toon te treffen. Laseur maakte iets prachtigs van Oom, die hij met geestige ironie gaf. Jan Teu- iings was een krachtpatser, die zoo uit een worstelarena scheen weggeloopen te zijn. Het pleitte alleen niet voor Mona, dat zij nog een oogenblik er over dacht om dezen gewelde naar tot man te nemen. Gerard Schild was het levend contrast van Mr. Charles, zijn con current en Joan Remmelts trachtte Peter zoo aannemelijk mogelijk te maken, wat niet gemakkelijk was. Peronne Hosang speelde Valerie, die door alles reincarnaties heen niet van haar gelddorst verlost werd, scherp en raak en Ans Koppen maakte iets aardigs van bet domme wezentje Elly, dat zich zelf ook in al de eeuwen gelijk bleef. Het publiek heeft het stuk van Roelvink vriendelijk ontvangen. J. B. SCHUIL. PERSOL-GLAS. tegen zonverblinding. De ideale zonnebril bij auto-sport en strand-genot. OPTICIENS ENDENBURG, RIJKSSTRAATWEG No. 12. tAdv inaez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM. 14 April. Bevallen 10 April: J. HoogendoornLInn, z.; 12 April: C. H. van BeekHeeremans, d.; 13 April: M. K. HesselinkWals, z.; M. NachtwehKastelein, z.; M. Koelmande Vries, d.; 14 April: E. PlevierMica, d.; M. H. Groenewoudvan Rompaey, z.; J. B. M. Weijersvan Dijk, z.; Overleden 12 April: C. M. E. Visser, 27 j„ Hazepaterslaan; L. Zegwaard. 86 j.. Hage- straat; 13 April: J. Blei—Kelfkens. 88 j., Westerhoutpark; C. A., 8 m., d. v. G. P. Geukei's, Haaarlemmerlledestraat; W. van Alphen, 93 .i-, van Wassenaerstraat; M. de Jong, 51 J., Kamperlaan. Opening van liet bloemenfeest te Hillegom. Te ongeveer twee uur verzamelde zich gistermiddag in Hotel Sistermans een groote schai-e van genoodigaen, waaronder wij onder meer opmerkten burgemeester Van Nispen tot Pannerden, de beide wethouders en den ge meente-secretaris, den directeur van Openb. Werken K. J. van Gemert, deputaties der ver schillende middenstandsvereenigingen, Bloem bollencultuur, H.B.G., Kamer van Koophandel, Reisbureaux, A.N.W.B., V.V.V. te 's-Graven- hage, enz. De voorzitter van het werk-comité, de heer H. Schoonderbeek, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en gaf een kort ovei'zicht van de veranderingen welke in den loop der jaren in de gemeente zijn gekomen. Bosschen. moes- tuinen en korenakkers zijn verdwenen en zijn omgetooverd in bollenvelden. Hier wonen de firma's met wereldrelaties die er voor zorgen dat de naam Hiliegom en het product, de bloembol, tot in de verste uithoeken der aarde bekend geworden zijn. De burgemeester, uitgenoodigd het officieele openingswoord voor het bloemenseizoen te spreken voldeed hieraan zeer gaarne. Deze samenwerking wordt door B. en W. zeer ee- waardeerd en het is goed in deze dagen van spanning de aandacht eens te vestigen op de schoonheid der natuur. B. en W. zullen steeds bereid zijin bij elke samenwei'king. ook in andere opzichten, alles te doen in het belang van den bloei der gemeente door elk initiatief in deze richting te steunen. Hiermede ver klaarde hij het seizoen voor geopend. Hierna maakt het gezelschap een wande ling door den mooien Hoftuin rondom het ge meentehuis om vervolgens per touring-car en met luxe-auto's een rondrit te maken door het dorp met als einddoel de uitzichttoren op het verlengde der Van den Endelaan, Van af den twaalf meter hoogen toren heeft men een schitterend uitzicht naar alle zijden en het was voor alien een verrassing hoeveel moois er reeds overal te zien was. Dit zal dan ook wel de attractie der komende dagen zijn. Na het beklimmen van den toren werd den gasten een boottocht aangeboden. Ten huize van den secretaris van V.V.V. werden eenige ververschingen gebruikt om ver volgens per auto langs een grooten omweg naar het dorp terug te keeren, waar in de feestelijk met bloemen versiei'de zaal van Hotel „Flora" bij monde van den heer H. Schoonderbeek de toren aan V.V.V. werd over gedragen. Namens V.V.V. sprak de heer C. J. Bakker woorden van dank, speciaal aan het uitvoe- rend comité; nog voerden het wooi'd de heer Kruif namens den A.N.W.B., de heer J. Veld- huyzen van Zanten namens Bloembollencul tuur, de heer Mathot namens de Kamer van Koophandel, terwijl ook wethouder Vermeer nog het woord voerde. Het slotwoord sprak vervolgens de heer Schoonderbeek. AANBESTEDING BOUW GEREF. KERK. Bij de aanbesteding van den bouw van een Gereformeerde Kerk te Bennebroek bleek te zijn ingeschreven als volgt: Stam en Smeijers, Reissen f29.988: Scheeps bouwer, Castricum f 26.380; v. d. Wiel, Noord- wijk f27.480: Brandsma en Bakker. Haarlem f31.600: de Jong, Haarlem f31.800; Naaktgebo ren. Delft f 27.950; van Dijk en Zoon, Nieuw- veen f 30.425; Gebr. de Vries Haarlem f 26.740; Kranenburg, Delft f27.800; Donselaar. Vogelen zang f25.200; Imthorn, Hillegom f 27.400; Vonk, Alphen f31.300; van Veen, Zandvoort f30.500; C. Boel, Voorburg f 26.900; Veldwijk, Haarlem f28.400; Dienaar IJmuiden f33.199; Varik Haarlem f23.950; Breedvoort, Haarlem f26.725: De gunning is aangehouden. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden: oorbel met diamant, belasting plaatje. FIETS GESTOLEN. Ten huize van een der wethouders is gedu rende den nacht een fiets ontvreemd. Van den dader is nog geen spoor gevonden. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) JAARFEEST LOTISICOBOND In de zaal van den H. K. B„ Tempeliersstraat, welke ter deze gelegenheid artistiek was ver sierd, vond Donderdagavond wederom het jaar feest plaats van den Lotisicobond afd. Haarlem en Omstreken. Na een pittigen marsch van het orkest „The Camwill's Boys", tevens belast met de muzikale verzorging van dezen avond, werden in het ope ningswoord door den voorzitter, den heer C. C. Romijn. de talrijke aanwezigen welkom ge- "neeten in het bijzonder eenige Directieleden en de Bestuursdeputatïes van de afdeelingen Den Haag, Amsterdam en Beverwijk. Hierna was het woord aan de altisten, waar bij de humorist-conferencier John. Kloos er uit stekend in slaagde met het publiek contact te krijgen. Dan volgden „The Pico's", harmonica-virtuozen die eenige prachtig gespeelde nummers ten ge- hoore brachten en een overweldigend applaus oogstten. Ook het optreden van „Crochet" was een groot succes. De Holly Wood Comp. vergastten de aanwezi gen op een komisch rijwiel act, waarbij bleek, dat zij zelfs met gedeelten van hun rijwiel de meest gedurfde bravour stukjes kunnen verrich ten. Na afloop van het programma werd de tra- ditioneele gratis verloting gehouden. De prijzen bestonden uit luxe artikelen, doozen bonbons fruitmanden enz. Te ongeveer kwart voor 1 uur werd aange vangen met de Promenade, waarna tot 3 uur ge zellig werd gedanst afgewisseld door verschil lende attracties,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11