Kieute* fate's GROOTE OPENBARE VERGADERING NATIONAAL SOCIALISTISCHE BEWEGING IN NEDERLAND HET AMERIKAANSCHE HUIS Oom Sam op zijn uitkijkpost. ïetUeGkste&liup van: Sprekers: G. F. VLEKKE en JAN SAAL (Landbouwer te Kolborn) Lederen Kleeding Barteljorisstraat 24 JACK MORRIS TEL. 13439 ZATERDAG 15 APR IE 1939 H X A R E E M'S DAGBEAD 3 - Voor hem ligt „Europa" naast de deur. (Van onzen correspondent te New York). NEW YORK April. Amerika leeft met Europa mee. De groote bladen lichten hun lezers volledig in over alles wat er in de andere wereld geschiedt. De cor respondenten van de kranten en van de groote persbureaux seinen iederen dag uitvoerige in lichtingen en beschouwingen uit de Europee- sche hoofdsteden. Wie mocht denken dat het Amerikaansche volk geen belangstelling heeft voor wat er aan de andere zijde van den Atlantische Oceaan geschiedt vergist zich. Die belangstelling is zeer groot, al is zij uiteraard minder persoonlijk dan die van den Europee- schen mensch. Men gevoelt dat het hier veiliger is dan rond den rand van de vulkaan, doch men verheelt zich allerminst dat de lava hierheen kan stroomen. Men weet ook, vulkanen in de buurt te hebben. In Zuid- en Midden-Amerika is allerlei actie, die daar wel gereeden bodem vindt. Japanners, Duitschers en Italianen brave kooplieden, kappers en, merkwaardiger wijze, vooral tandartsen doen daar andere dingen dan alleen handeldrijven, scheren en tandentrekken. Japan ligt niet zoo ver weg. Vliegtuigen en slagschepen kunnen zich als vogels in de lucht en als visschen in het water onder en op en boven den Stille Oceaan voort bewegen. De Amerikaansche volksovertuiging heeft ook een diepen humanitairen inslag. De Amerikaansche burger is zich ten zeerste be wust van de waarde van het menschelijk leven en van de voorrechten die de mensch zich ver schaft heeft. De menschelijke vrijheid heeft hij lief, willekeur en wreedheid verafschuwt hij. Een van de schoonste ervaringen die ge in de Vereenigde Staten opdoet is dat de indivïdueele leden van dit jonge en krachtige volk een idealisme koesteren, dat men in het oude Europa niet behoeft te zoeken. Er heerscht hier een ongekende eerbied voor den medemensch als zoodanig. Deze uit zich in vriendelijkheid, hulpvaardigheid en beleefdheid in het alle- daagsche leven. Maai-, dieper en breeder, uit zij zich ook in afkeer voor alles wat wordt ge acht in strijd te zijn met de menschelijke waar digheid. Zoo kan wel worden gezegd dat de huidige stemming in Europa ,de aanblik die het oude werelddeel biedt, hier in volkomen tegen strijdigheid met die geëerbiedigde waardigheid van den mensch wordt beschouwd te zijn. Wat ge hier onmiddellijk bemerkt wanneer ge met Amerikanen over Europa spreekt is, bij allen van iederen rang of stand, dat men Europa m" acht. Dat dit niet prettig is doet aan het feit niet af. De Amerikaan vindt Europa dwaas en dom. Hij kan er met zijn hoofd niet bij. De Europeesche mentaliteit, zooals die zich uit bij actueele gebeurtenissen is hem vreemd en onsympatiek. Zijn minachting kan vermengd zijn met medelijden. Doch tot eenige genegenheid komt hij niet. Daarom bestaat hier een ongetwijfeld alge- meene afkeerigheid van Amerikaansche be moeienis met Europeesche dingen. En wanneer het Amerikaansche volk zich wel tot die be moeienis zou bereid verklaren, zou het dit doen met bloedend hart en alleen omdat het Ameri kaansche belang ermede gemoeid is. Het Ameri kaansche belang niet alleen in materieelen, doch zeker ook in ideëelen zin: het Amerikaansche belang zooals dat verankerd ligt In de Ameri kaansche Grondwet en in de menschenrechten. Het is goed terug te zien, wanneer men som mige actueele dingen beter wil begrijpen. In Augustus 1938 heeft President Roosevelt, bij een of andere gelegenheid, tot Canada en de Canadeezen gesproken. Hij zeide onder meer: „Het dominion Canada is een deel van het Britsche wereldrijk. Ik geef u de stellige ver zekering, dat het volk der Vereenigde Staten niet werkeloos zou toezien wanneer een of andere macht zou trachten Canada te over- heerschen. Bij die gelegenheid werd voor het eerst dui delijk dat de band tusschen de Vereenigde Sta ten en het Britsche Rijk niet zoo los is als sommige uitleggers van de Monroe-leer, die het „Amerika voor de Amerikanen" doceert, wel wilden doen gelooven. De regeering der Vereenigde Staten is niet alleen uit ideeele over wegingen, tenminste evenzeer tegen oorlog ge kant als de openbare meening. Maar zij zou het volk ten oorlog oproepen en dat volk zou, naar mijn overtuiging, aan die roepstem gehoor geven wanneer de overtuiging had post gevat dat hulpverleenïng aan Groot-Brittannië en Frankrijk noodzakelijk is om een eindoverwin ning van den vrede te verzekeren. Er bestaat ongetwijfeld op vele punten wel verschil van meening tusschen de Amerikaansche regeering en de Amerikaansche publieke opinie. Ook ten opzichte van Amerikaansche bemoeienis met Europeesche dingen in het algemeen. Doch wanneer de vrede eenmaal verstoord zou zijn, wanneer de witte vogel met de olijftak geen rustpunt meer zou kunnen vinden in de toppen van het Europeesche woud van bajonetten.... dan zouden openbare meening en gouver- nementeele, actieve maatregelen elkaar gaan dekken. In October van het vorige jaar schreef een gezaghebbend Amerikaansch blad: „Wan- neer de vredelievende politiek van Chamber lain eens zal zijn gebroken en Engeland en Frankrijk er toe zullen komen de tegenstellin gen tot de totalitaire staten met kracht van wapenen te beslechten zou de oorlog, die daar wellicht uit zou voortkomen, wederom een „kruistocht" genoemd worden, een kruistocht tot redding van de democratie en om den vrede op hechter grondslagen op te bouwen." Op deze motieven kan mijns inziens de Amerikaansche regeering het Amerikaansche volk meekrijgen naar den rand van den krater, al zouden er wel kringen zijn, die bij hun standpunt zouden blijven dat de Vereenigde Staten niets op de flanken van den vulkaan te zoeken en te ma ken hebben. Overigens kan niet worden ontkend dat de Vereenigde Staten wantrouwen koesteren jegens Europa cn ook jegens de Europeesche democratieën. Dat wantrouwen is niet vermin derd toen Chamberlain zijn parapluie verwis seld heeft voor een krijgshaftige!- voorwerp. Men kan hier de vraag hooren opperen: „Zouden wij niet eens terdege informeeren naar de plan nen van het „Stop-Hitler-Blok" alvorens wij ons vereenzelvigen met de in wezen on-democra- tisehe regeeringen van Engeland en Frankrijk?" The New Republic schreef dezer dagen: „Misschien is het belangrijkste punt van be langstelling dat de Vereenigde Staten voor de Europeesche verwikkelingen hebben wel: hoe de fascistische beïnvloeding van Midden- en Zuid-Amerika tegen te gaan. Wat zullen Frank rijk en Engeland nu met het Spanje van Franco gaan doen? Want Spanje is de groote cultuur bron en de voornaamste politieke beïnvloeder van Latijnsch-Amerika. Wanneer London en Parijs onze hulp noodig hebben, dan behoeven wij die niet ter beschikking te stellen, zonder dat wij eenige voorwaarde in het belang van ons zelf en van onze eigen directe belangen sfeer stellen. Laat ons eerst maar eens afwach ten wat zij voor onze hulp willen betalen." Inmiddels bevinden de Vereenigde Staten zich reeeds geruimen tijd in „vreedzamen oorlog" met de totalitaire machten der wereld. De 25 procent extra-invoerrechten, op Duits.che wa ren geheven sedert het verdwijnen van Tsjecho Slowakije, was een van de belangrijkste „vx-eedzame-oorlogsdaden" van den kant der Vereenigde Staten. Het handelsverdrag, met Brazilië gesloten was een andere dusdanige daad. Thans richten de oogen van Washington zich op Chili en Argentinië. President Vargas van Brazilië staat met den glimlachenden Roo sevelt op zeer goeden voet, De heer Getulio Vargas is wel blij met die vriendschap, want Brazilië is enorm groot, schatrijk en zeer schaarsch bevolkt. Voor een president is het niet zoo heel gemakkelijk zich staande te houden. Communisten en Integralisten hebben reeds meermalen gepoogd het huidige régime ten val te brengen. Hun pogingen zijn tot nu toe „in den knop gebroken" doch het gevaar blijft. Hulp is bij deze pogingen altijd zeer welwillend aan geboden door landen die groote aantallen staats burgers in Brazilië hebben. En er is geen reden om aan te nemen, dat die landen niet zouden voortgaan met hun edelmoedige en welwillende hulpvaardigheid. In den Braziliaanschen Staat Sao Paulo wonen vele Italianen en de Duit schers hebben grooten invloed in de drie Zui delijke staten: Parana, Rio Grande do Sul en Santa Catherina. Het Braziliaansche régime heeft tegen deze beïnvloeding eenige troeven uitgespeeld. Een daarvan was het sluiten van Duitsche scholen in het Zuiden. Onlangs zoo kon men hier in de dagbladen lezen werden vijfhonderd jonge lieden uit den staat Santa Catherina voor eerste dienstplicht opgeroepen. Er was er niet één bij die een andere taal dan Duitsch sprak, ofschoon er evenmin een was die ooit buiten Brazilië was geweest. Hier loopen de belangen van het régime- Vargas en van de Vereenigde Staten langs één lijn. En de hceren Vargas en Roosevelt zijn niet zoo vriendelijk tegen elkaar alleen maar omdat ze elkaar zulke aardige knapen vinden. Wie de houding der Vereenigde Staten in het huidige aspect der wereldgebeurtenissen wil kunnen begrijpen moet zijn oogen en zijn be langstelling naar drie werelddeelen richten: Naar Azië, waar Japan is, de groote mededin ger in den Stillen Oceaan; naar Europa,, waai de totalitaire staten liggen, en naar Amerika buiten de Vereenigde Staten zelf, waar zoowel de Aziatische als de Europeesche tegenstanders hun invloed uitoefenen. Zoo kan het verlangen naar een integrale toepassing van de leer van Monroe alleen nog maar worden geëischt door brave idealisten en argelooze theoretici. De mannen van Washington weten wel beter en hebben het moeilijker. HERIJK MATEN EN GEWICHTEN. B. en W. van Haarlem maken bekend, dat de herijk van-maben-e-n—gcwicniuii ifr ~T939~ voor het .gedeelte der gemeente, vóór 1 Mei 1927 uitmakende de gemeente Spaarndam, zal plaats hebben op Dinsdag 18 April van 1012 en van 13—16 uur in een lokaal der Spaarneschool, Pol no. 18, aldaar. BLOEMPJESDAG VOOR VAC ANTIEBEZIG HEDEN. In het ingezonden stukje over bovenge- noemden bloempjesdag op Zaterdag 22 April in ons nummer van Donderdag is een verkeerd telefoonnummer van mevrouw Pfaff afge drukt. Dit nummer moet zijn: 15482. PERSONALIA. In de bijzondere commissie, in 1939 belast met het examineeren van de studenten der Academie voor Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam, die een akte wenschen te ontvangen van middelbaar onderwijs in de lichamelijke oefening, zijn o.a. tot lid benoemd de heer R. Verwers te Haarlem en J. H. Kammeijer te Heemstede, beiden docent aan bovengenoemde Academie. OPGENOMEN IN EICEN STUDIO'S Projectiezaal FOTO-KINOHANDEL F.F. ZIJLWEC 86 HAARLEM DAGELIJKS VAN 15 TOT 30 APRIL GEOPEND VAN 2 TOT 10 UUR N.M. TOEGANG VRIJ (Adv. Ingez. Med.) Vergadering Communistische Partij Nederland. Sprekers N. Beuzemaker en L. Seegers. De afdeeling Haarlem der Communistische Party Nederland hield Vrydagavond in het Concertgebouw een byeenicomst, waar de heeren Ko Beuzemaker en L. Seegers spraken. De vergadering stond onder leiding van den heer D. Noordewier, die een kort openings woord sprak waarna de heer Seegers, de lei der der Communistische fractie in de Provin ciale Staten van Noord-IIol!and het woord nam. Spr. begon zijn toespraak met erop te wijzen, dat de taak van de Provinciale- en in het byzonder der Gedeputeerde Staten zeer belangryk is. Vooral het toezicht, dat de Ge deputeerden, op het financieele beleid der ge meenten uitoefenen kan een niet te onder schatten invloed hebben op de gedragslijn, die de gemeentebesturen moeten volgen: Gedepu teerde Staten van Noord-Holland hebben in de afgeloopen vier jaar herhaaldelijk de ge meenten gedwongen het financieele beleid van het Rijk in bijna alle opzichten te "volgen. Dit optreden tegen de gemeentebesturen noemde spreker een al te eenzijdige democratische houding. De politiek, die Gedeputeerden volg den was een verlengstuk van de aanpassings politiek van de regeering Colijn en was niet gebaseerd op de samenstelling der Provinciale Staten. Twee maatregelen werden genomen om de werkloosheid te bestrijden: het laten uit voeren van objecten in werkverschaffing en het instellen van een economisch-technischen dienst. Ten aanzien van dit vraagstuk onder scheidt de politiek der Provinciale Staten zich in geen enkel opzicht van de regeeringspoütiek d.w.z. dat ze volkomen onvoldoende is. Er wor den volkomen productieve werken in werk verschaffing uitgevoerd. Ook de instelling van den economisch-technischen dienst heeft al leen het resultaat gehad, dat er gedurende twee jaar een huisbrei-industrie is gevestigd, die echter niet in staat was aan de concurren tie van de groote industrieën het hoofd te bieden en dus weer is verdwenen. Een actieve weivaartspolitiek is dus ook door de Gedepu teerde Staten riiet gevoerd. Tenslotte besprak de heer Seegers het thans door de regeering gelanceerde plan van Ir. Westhoff, dat vol gens zyn meening de ellende van de werkloo- zen nog zou vergrooten. Het „Plan van den Arbeid" van de S.D.A.P. daarentegen zou de werkende massa's uit de ellende waarin zij verkeeren kunnen opheffen. De bestryding van deze sociale ellende is een van de voor naamste voorwaarden om het fascisme zoo veel mogelyk buiten onze grenzen te houden. Na'de pauze sprak de heer Ko Beuzemaker, de voorzitter der Communistische Party Ne derland. die het volkomen begrijpelijk noemde, dat de aandacht der volksmassa thans meer gericht is op den internationalen toestand dan op de aanstaande provinciale verkiezin gen. Toch is het noodzakelijk om zich duide- lyk voor oogen te stellen dat de overeenkomst van München slechts de bron is geweest van nieuwe conflicten. De Communistische Partij heeft toen reeds voor deze consequenties ge waarschuwd. Thans staan wij voor een nieuwe crisis en moeten wy een nieuwe en veel ge- vaarlyker situatie het hoofd bieden. De macht der fascistische staten is na München sterk toegenomen. Op dit moment is het oorlogsgevaar nog slechts te keeren indien ook de Sovjet-Unie en de Vereenigde Staten zich achter Frankrijk en Engeland scharen. Een collectief blok van vredelievende landen tegenover de fascistische landen kan alleen nog de situatie redden. Chamberlain staat wel met het woord-de-politiek-van een vredes- front voor, maar in werkelykheid gaat Enge land voort met het doen van concessies aan de fascistische staten. Daarom waarschuwt de Communistische partij tegen de Chamber- lain-, de Daladier-, en de CoIyn-Patijn-poli- tiek. Reeds in 1935 werd op het Congres der Communistische Partij vastgesteld, dat de on af hankelykheid van Nederland werd bedreigd door Duitschland. De maatregelen, die thans aan de Nederl. grenzen worden genomen kunnen alleen effectief worden indien de bui- ténlandsche en de sociale politiek worden gewijzigd. Verder is een krachtig en sterk optreden tegen het fascistische gevaar in eigen land noodig. Voorts zal men ook de luchtbeschermingsmaatregelen krachtig ter hand moeten nemen. Juist in verband met dezen internationalen toestand is het noodig, dat bij de komende verkiezingen de Communistische Party ver sterkt uit de stembus komt en dat de N.S.B. en de rechtsche coalitie een nederlaag wordt toe gebracht. Aan den avond werd medewerking verleend door den heer Lion Contran, die eenige piano- soli speelde. op Maandag 17 April in hei Gem. Concertgebouw, Lange Begijnesfraat te Haarlem Kaarten a 20 en 10 ets verkrijgbaar aan de bekende adressen en des avonds aan de zaal. Aanvang 7.30 uur. (Adv. Ingez. Med.) Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Meest matige, tijdelyk wellicht toenemende Zuidweste- lyke tot Westelijken wind. Zwaar be wolkt tot betrokken. Weinig of geen regen. Weinig verandering in tempe ratuur. Sinds gisteren is de luchtdruk in het Westen en Zuid-Westen belangrijk gestegen, dientenge volge is de wind in onze omgeving bijna tot West omgeloopen en in kracht toegenomen. Vrijwel geheel West-Europa wordt nu overstroomd met de koele polaire luchtmassa's die reeds tot aan de Oder zijn doorgedrongen. Zoowel in het Zuid-Oosten van ons land als in Duitschland en Frankrijk trad bij de beweging naar het Oosten van de koude lucht onweer op, plaatselijk met flinken neerslag (Genève 25 m.M., Biarritz 19, Hamburg 13 m.M.). De oude depressiekern ligt thans nabij de Faroer, doch zij is vrijwel geheel opgevuld. Nabij IJsland bevindt zich een andere oude depressiekern. Op den Oceaan schijnen zich echter nieuwe depressies te ontwikkelen, welke vermoedelijk naar Noord-Ierland en Schotland trekken. Over Scandinavië blijft de luchtdruk nog vrij laag. BAROMETERSTAND Vorige stand 759 m.M. Stand van heden 760 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zondag v.m. 0.46 n.m. 13.08 uur. Strand berijdbaar van 6.00—11.— uur. Maandag v.m. 1.31 uur n.m. 13.47 uur. Strand berydbaar van 6.30—12.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8,81 5/8. Berlijn 75.42/2. Parijs 4.98 7/8. Brussel 31,69. Zwitserland 41,231/2. New-York 1.88 3/8. KAMPEEREN De Kampeervereeniging „Helios", die ontstaan is door fusie der vereenigingen „Hygea" en „Licht en Vrijheid" houdt op Dinsdagavond 18 April een vergadering in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond om de belangen der kampeerders in het a.s. seizoen te bespreken. JUBILé. Maandag 17 April hoopt de heer J. C. Moring, van Berensteinstraat 41, den dag te herdenken dat hij 40 jaar bij de Centrale Werkplaats der Ned. Spoorwegen in dienst is. Burgers van vrij Nederland Stemt op een Democraat, Ons past geen Dictatuur, Wacht U voor Landverraad. E. d. D. (Adv. Ingez. Med.) INBRAAK IN DRIJFRIEM ENFABRIEK. Tusschen Donderdagavond en Vrijdagochtend is ingebroken in de Drijfriemenfabriek van de N.V. voorh. A. Drost en Zn. aan den Harmen- jansweg 83. Door het vernielen van een ruit en het verbreken van een ijzeren beugel kon een raam worden geopend, waardoor de inbrekers binnen konden komen. Op het kantoor wei-den een schrijfbureau en eenige kasten opengebro ken. De politie stelde Vrijdagmorgen onmiddel lijk na ontvangst van het bericht een onderzoek in. Zij hield een 15-jarigen schildersleerling en een 17-jarigen opperman aan, die na het ver hoor bekenden, Donderdagavond de inbraak te hebben gepleegd. Zij hadden een bedrag van ongeveer f 9, eenige sigaren en sigaretten ont vreemd. De helft van het geld hadden zij reeds verteerd, de andere helft werd in de woning van den opperman in beslag genomen. De schildersleerling bekende voorts, dat hij ongeveer drie maanden geleden met een ande ren kameraad in diezelfde fabriek had ingebro ken. Beide jongens werden in verzekerde bewaring gesteld. De politie zet het onderzoek voort. De Commandant der Bloemendaalsche Burgerwacht, dc heer A. F. Haccou, heeft gisteravond van het corps afscheid genomen wegens zijn voorgenomen vertrek naar Indië. SAI SHOKI De wereldberoemde danseres uit 't Verre Oosten De beroemde Koreaansche danseres Sai Shoki zal Zaterdagavond 22 April in den Stadsschouw burg een uitvoering geven. Sai Shoki is geboren in Seoul, de schilderach tige oude hoofdstad van Korea. Op veertienja- rigen leeftijd eindigde zij haar studie aan de voornaamste school van Shukumei. In dien tyd ging haar groote liefde uit naar de muziek. De directeuren, die haar talent als zangeres ken den, besloten haar op hun kosten naar het con servatorium van Tokio te zenden, doch zij was te jong om daar te worden aangenomen cn zij moest een jaar in Seoul wachterf. In dien tijd gaf Baku Ishii. de beroemde Japansche danser een recital in Seoul. Sai Shoki kwam zoo onder den indruk van zijn kunst, dat zij onmiddellijk be sloot danseres te worden. De ontdekking van deze nieuwe kunst maakte het haar mogelijk haar artistieke gaven volkomen te ontplooien. Zij gaf zich dus op als leerling van de dansschool van Ishii in Tokio. Gedurende vier jaren werd Sai Shoki onderwezen in de grondbeginselen en in de techniek van het moderne ballet. In 1930 teruggekeerd in haar geboortestad, in teresseerde zij zich voor de vertolking van Ko reaansche dansen. Zij constateerde dat de dans kunst van Korea na een uitoefening van bijna 20 eeuwen, zoo goed als verdwenen was. Er was alleen nog de traditie van enkele dansen aan het Keizerlijk Hof. Zij bestudeerde deze en reisde toen de dorpen af om naar oude volks dansen te zoeken. In samenwerking met eenige jonge componisten deed Sai Shoki, zoowel de muziek, als Koreaansche danskunst herleven. Toen zij haar nieuwe creaties begon te vertol ken, was het publiek enthousiast. Zij debuteer de in September 1934 in Tokio en dit debuut in de Japansche hoofdstad was een sensatie. Van 1934 tot 1937 gaf Sai Shoki meer dan 600 re citals in de steden van het verre Oosten, welke recitals door meer dan twee millioen menschen werden bijgewoond. In September 1937 besloot Sai Shoki haar eer ste tournee door de wereld te beginnen. Amerika ontving haar met hetzelfde enthousiasme als haar vaderland. Daarna vertrok zij naar het vaste land en haar eerste optreden aldaar was in Pa rijs, zij veroverde in één slag de lichtstad. Sai Shoki kan met den Japanner Kikukoro, de Chineesche Mei Lang Fang en den Britsch In diër Unday Shan Kar gerekend worden tot de vier grootste danskunstenaars van het Verre Oosten. SPECIALISTEN IN Lederen jassen zw. en br. v.a. f 22.50 Lederen jekkers zw. en br. v.a. f 16.90 Lederen vesten zw. en br. v.a. 11.50 Lederen mantels div. kl. v.a. f 19.50 Lederen sportmanteltjes v.a. f 9.50 Eigen fabrikaat - Gratis onderhoud Regenpijpen Handschoenen Motorbrillen Grootste sorteering Waterdichte Kleeding VOOR MOTOR EN FIETS (Adv. Ingez. Med.) WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 16 APRIL 1939. H.V.B.-beker. KinheimHillinen, 2 uur, H. Sikman Jr. ZandvoortHillegom, 2 u., M. Seubring. SchotenSpaarnevogels, 2 u., W. Voogd. Promotie-competitie 2e klasse. KemphaanBeverwyk 2 (terrein Br ede rode), 10 uur, J. Joosten (grensrech ters: J. Keur en Th. Verhoef). Promotie-competitie 3e klasse. Groep B: Waterloo 1-Waterloo 2 (terrein Water loo), 10 uur, A. Bras (grensrechters: S. Duin en J. C. de Graaf). Competitie. IA RCH 5EDO 3, 9.30 uur. A. van Dam. Bloemendaal 2DeCeO, 10 u., J. F. Ploeg Haarlem 3a-Hillinen 2, 10 u., S. Tulen. Schoten 2Spaarnestad, 10 uur, H. Scholts Hzn. IVODWOKinheim 3, 10 uur. J. M. P. Giebels. IB Haarlem 3Droste, 10 u., P. Tiggeloven. RCH 4Heemstede, 10 uur, L. v. d. Ven. RCH 3EDO 5, 9.30 u., A. J. Grootegoed. EDO 4—HFC 3, 9 uur, C. J. Roodt. Kinheim 2VOG, 10 uur, J. Fortgens. 2A IVODWO 2Kennemers 6, 12 uur, J. G. C. Scheffer (45 min. uitspelen, stand 20) 2C Kennemers 3—Haarl. 5, 10 u., J.C.v.Tol. ETOBloemendaal 3, 2 uur, H. H. Kraneveld. Zandvoort 3—WH, 10 uur, C. J. Hunik. 2D Damiaten—RCH 7, 12 uur, W. Lubbers. (terrein RCH). 3B Hillinen 4RCH 10, 10 u., Th. Portegies. 3C Kenau 2—RCH 9. 12 uur, M. Kruijff. 3D DIO 3—Hillinen 3, 11.30 uur, J. A. G. Krouwels Jr. RCH 11Spaarnevogels 4, 10 uur, G. C. Houtzager. 3E Kennemers 8Ripperda 3, 12 uur, F. Hendriks. VI. Vogels 2—IVODWO 3, 10 uur, J. West 3F RCH 12Zandvoort 6, 12 uur, B. v. Dyk DSK 2—DIO 4, 10 uur. H. C. de Wid. 3G Beverwyk 5Ripperda 4, 12 uur, W. de Groot Jr. 4A VI. Vogels 3Haarlem 9, 12 u„ H. de Boer Brederode 4Spaarndam 2. 2 uur, H. Bakker. 4B Kenau 3EHS 5, 10 uur, Chr. Fr. Möhlmann. 4C Nieuw-Vennep 2Halfweg 4, 2 uur, G. Kerkman. ETO 2—VOG 2, 12 u.. J.Th. Jordan Jr. 4D Spaarnevogels 5—Ripperda 6, 10 uur, G. A. H. van Roy en. Junioren-competitie. A Kennemers aBloemendaal a. 10 uur, H. M. Philips. Schoten aRCH a. 10 u„ N. Pannevis. Stormvogels aHFC a, 12 uur, T. Post. B VSV bBloemendaal b, 12 uur, J. W. Hogendyk. Kinheim aRCH b. 10 uur, E. G. Krab. Stormvogels bHFC b, 12 uur, J. Wartenhorst. Haarlem bKennemers b. 10 uur, G. de Raadt. C DeCeOZandv. a, 10 u., Th. G. Vloemans WHZeemeeuwen a, 10 uur. A. Schoenmaker Jr. D Stormvogels cRCH d. 2 uur, L. de Boer. E Haarlem e—HFC d, 12 u.. J.W. J.Nijsen DSKSchoten b. 12 uur, G. J. P. van de Wiel. RCH eZandvoort b, 12 uur, P. Kok.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2