op Hitier en Mussolini Utedesteslaud uau teumiuste tien iaat vootpesteid Afwijzende houding van Italië. Reacties op Roosevelt's voorstellen. M A" A N D A G 17 APR1E 1939 HSSREEM'S DAGBEAD 9 Amerika is bereid deel te nemen aan besprekingen over ontwapening en bevordering v. den internationalen handel Zaterdag werd bekend dat president Roosevelt het volgende telegram had verzonden aan Hitler en Mussolini. „Ge beseft, daar ben ik zeker van, dat in de geheele wereld millioenen anenschelijke wezens in deze dagen leven in een constante vrees voor een nieuwen oorlog of zelfs voor een reeks van oorlogen. Het bestaan van die vrees en van de mogelijkheid voor zulk een conflict, vormt een ernstig voorwerp van zorg voor het volk der Ver. Staten, uit welks naam ik spreek en moet eveneens de volken der an dere landen verontrusten over het geheele westelijke halfrond. Allen weten, dat een groote oorlog, zelfs in dien hij tot andere continenten be perkt blijft, zoolang hij duurt zwaar op hen zou wegen en ook op de ko mende geslacht van invloed zou zijn. Na de hevige spanning, waarin de wereld de laatste weken verkeerd heeft, is dit oogenblik wellicht ge schikt oan deze boodschap tot u te richten. Vroeger heb ik mij tot u gericht over de regeling van politieke, economische en sociale Conferentie op het Witte Huis ging aan Roosevelt's boodschap vooraf. De collectieve veiligheid weer op den voorgrond. De boodschap van Roosevelt aan Hitler en Mussolini heeft in diplo matieke kringen grooten indruk ge maakt, meldt Reuter uit Washington: De boodschap werd bekend ge maakt direct na een conferentie op het Witte Huis met Cordell Hull, Sum ner Welles en Pittman. Deze conferen tie werd. naar verluidt, gehouden met het doel het standpunt der regeering tegenover het congres vast te stellen om het hoofd te bieden aan iedere op positie en verwijten van de zijde der isolationlsten". Het verluidt, dat het optreden van Roose velt het hoogtepunt is na lange reeks van berichten van de ambassadeurs Bullitt en Kennedy en anderen. Deze berichten zoo vervolgt Reuter legden er den nadruk op, dat de vrede op nieuw aan een draad hangt, in het bijzonder in Spanje, dat feitelijk door de as-mogendheT den is overgenomen als oorlogsbasis tegen de democratieën. Officieele kringen te Washing ton zijn er van in kennis gesteld, dat Franco zelve de gevangene van de as is en dat Spaan- sche strategische gebieden en koloniën door de Duitschers en Italianen worden ge bruikt zonder acht te slaan op de Spaansche wenschen. De boodschap was nauwelijks bekend of het werd in diplomatieke kringen betwijfeld of de as dergelijke voorwaarden zou aanvaarden zonder een onherstelbaar verlies aan presti ge. Door zijn actie heeft Roosevelt de verant woordelijkheid voor vrede of oorlog direct op de schouders van Hitler en Mussolini gewor pen. Zelfs indien de boodschap den vrede niet zou kunnen doen bewaren, gelooft men in di plomatieke kringen, dat het de buitenland- sche politiek van den president. Indien een oorlog zou komen, zou vergemakkelijken. In dat geval zal blijken, dat de president al het mogelijke heeft gedaan om vijandelijkhe den te voorkomen en dat de as haar toevlucht heeft gezocht tot geweld met directe mis kenning van het beroep. Dit zou de Ameri- kaansche meening tegenover de as van het begin af aan consolideeren. In regeeringskringen, zoo besluit Reuter, noemt merr de boodschap van Roosevelt den wellicht belangrijksten stap in de Ameri- kaansche buitenlandsche politiek, sinds de senaat den Volkenbond heeft gedesavoueerd. Het is bekend dat Roosevelt de Volken bondsgedachte steeds heeft voorgestaan, zelfs al was de meerderheid der stemmers er te gen. Door alle naties ter wereld die moeten wor den gegarandeerd tegen agressie op te som men. keert Roosevelt in feite terug tot de oor spronkelijke opvatting van den Volkenbond ten aanzien van collectieve veiligheid. Naar nog vernomen wordt heeft Roosevelt zijn actie ondernomen zonder eenige vooraf gaande raadpleging met de Britsche regeering. welke tot Zaterdagmorgen geen enkel ver moeden van zijn voornemens had. Johnson, de Amerikaansche legatieraad in Londen, heeft op het Foreign Office de Brit sche regeering in kennis gesteld van den in houd der Boodschap. Daarop zijn Chamberlain, die op Chequers vertoefde en lord Halifax, die eveneens buiten Londen was op de hoogte gesteld. vraagstukken langs vreedzamen weg en zon der tot wapengeweld over te gaan. Indien die bedreiging aanhoudt schijnt het onver mijdelijk dat een groot deel der wereld ge meenschappelijk zijn ondergang tegemoet gaat. De geheele wereld zal daaronder te lijden hebben: de overwinnende landen, de verliezende landen en de neutrale landen. Ik weiger te gelooven dat de wereld nood zakelijkerwijze tot zulk een lot bestemd is. Integendeel, het is duidelijk dat de leiders der groote landen de macht hebben-hun volken te verlossen van de dreigende ramp. Ook is het duidelijk dat de volken zelf wenschen dat aan hun vrees een einde komt. Men moet zich echter rekenschap geven van de jongste feiten. Drie landen in Europa en een in Afri ka zagen hun onafhankelijkheid verdwijnen. Een uitgebreid gebied in een ander onaf hankelijk land in het Verre Oosten werd door een naburig land bezet. Volgens hardnekkige geruchten, welke wij ongegrond hopen te zijn, zouden andere daden van agressie overwogen worden tegen andere onafhankelijke landen. Het oogenblik nadert, waarop die toestand moet eindigen in een catastrofe, tenzij een rationeeler middel gevonden wordt om de gebeurtenissen in goede baan te leiden. Gij hebt herhaalde malen betoogd dat gij, noch het Italiaansche (Duitsche) volk den oorlog wenscht. Indien dat waar is behoeft er geen oorlog te zijn. Niets zal de volken der wereld er van kunnen overtuigen, dat een mogendheid het recht of de noodzaak heeft zijn eigen volk en anderen de gevolgen van een oorlog te berokkenen, tenzij het duidelijk is dat zij haar grondgebied verdedigt, wanneer wij, Amerikanen, deze verklaring afleggen, spreken wij niet uit egoïsme noch uit vrees noch uit zwakheid. Wanneer wij thans spreken is het als staats lieden en uit liefde voor de menschheid. Ik ben er nog steeds van overtuigd dat de inter nationale problemen aan een tafel kunnen worden opgelost. Daarom is het niet aan een der belang hebbenden op het beroep inzake een vreed zame bespreking te antwoorden met te zeggen, dat, tenzij hij bij voorbaat de verzekering krijgt, dat het besluit voor hem gunstig zal zijn, hij de wapenen zal neerlegggn. In. de conferentiezalen, evenals voor de rechtbanken, is het noodig dat iedere partij de bespreking begint in goed vertrouwen in de overtuiging, dat het resultaat zal zijn recht voor elk een. Het is gebruik en noodig, dat elkeen zijn wapens buiten de zaal laat. Ik ben er van overtuigd dat de zaak van den wereldvrede een grooten stap vooruit zou gaan, indien alle naties een openhartige ver klaring zouden krijgen van de tegenwoordige en toekomstige politiek der regeeringen. Omdat de Vereenigde Staten een der naties van het westelijk halfrond is, zijn zij niet gewikkeld in de tegenwoordige geschillen, welke zich in Europa voordoen. Ik denk, dat het voor u gepast kan zijn mij deze verklaring te doen in mijn hoedanigheid van hoofd van een ver van Europa liggende natie, opdat ik slechts optredende met de verantwooaxlelij.k- heid en verplichtingen van een vriendschap pelijk bemiddelaar, deze verklaring kan mede deel en aan andere naties, welke thans onge- gerust zijn over den loop, welken de politiek van uw regeling kan volgen. Garanties. Zijt gij bereid de verzekering te geven dat uw gewapende strijdkrach ten het gebied of de bezittingen van een der volgende onafhankelijke naties niet zullen aanvallen of over weldigen Finland, Estland, Letland, Li- tauen, Zweden, Noorwegen, Denemarken, Nederland, België, Groot-Brittan - nië, Eire (Ierland), Frankrijk, Portu gal, Zwitserland, Liechtenstein. Luxemburg, Polen, Hongarije, Roeme nië, Joego Slavië, Rusland, Bulgarije, Griekenland, Turkije, de Arabische Staten, Syrië, Palestina, Egypte en Iran? Een dergelijke verzekering moet klaarblijkelijk niet alleen gelden voor den tegenwoordigen tijd, doch voor een voldoende langdurige toekomst om alle mogelijkheden te verzekeren met vreedzame methoden te werken aan een vrede van een meer duurzamen aard. Ik stel dus voor dat gij het woord „toekomst" zult beschouwen als van toepassing van een periode van ge garandeerde non-agressie van ten minste tien jaar, een kwart eeuw, in dien wij den moed hebben zoo'n lan gen tijd vooruit te zien. Indien een dergelijke verzekering door uw regeering wordt gegeven, zal ik haar onmid dellijk ter kennis brengen van de regeeringen der naties, welke ik heb genoemd en zal ik tezelfdertijd vragen, of, hetgeen redelijker wijze zeker is, elk der bovengenoemde naties op haar beurt er in toestemt eenzelfde ver zekering te geven, opdat ik u deze kan over brengen. Wederzijdsche verzekeringen, zooals ik deze heb aangegeven, zullen de geheele wereld een directe opluchting geven. Twee essentiëele vraagstukken. Ik stel voor, indien er in wordt toe gestemd, dat twee essentieele vraag stukken prompt in de vreedzame at mosfeer. welke or het gevolg van zijn zal, in discussie zullen worden ge bracht en de regeering der Vereenigde 1 Staten zal gaarne deel nemen aan deze beraadslagingen. De gedachten- wisselingen, welke ik op het oog heb, hebben betrekking op een doelmatiger en sneller wijze, waardoor de volken der wereld een geleidelijke verlichting kunnen verkrijgen van den verplet terenden last der bewapening, welke hun dagelijks nader brengt tot een economische ramp. Tegelijkertijd zou de regeering der Vereenigde Staten bereid zijn deel te nemen aan beraadslagingen, die er toe zouden strekken een practise her wijze te vinden om den weg te openen voor den internationalen handel, op dat alle naties in staat zullen zijn op de wereldmarkt op voet van gelijk heid te koopen en te verkoopen en de verzekering te hebben grondstoffen en producten te verkrijgen, welke noo dig zijn voor een vreedzaam econo misch leven. Tezelfdertijd zouden de regeeringen, die er direct bij geïnteresseerd zijn zoodanig poli tieke besprekingen kunnen beginnen, welke zij noodig of wenschelijk zouden oordeelen. Wij erkennen, dat de vraagstukken, welke op de menschheid drukken gecompliceerd zijn, doch wij weten dat een bestudeering er van en een beraadslaging er over in een atmos feer van vrede moeten worden gevoerd. Een dergelijke atmosfeer kan niet heer- schen, indien de besprekingen worden ver duisterd door dreiging met geweld of vrees voor oorlog. Ik denk dat gij u niet zult ver gissen in den geest van openhartigheid, waar in ik u deze boodschap zend. De leiders der groote regeeringen zijn in dit uur letterlijk verantwoordelijk voor het lot der menschheid in de volgende jaren. Zij kunnen niet doof zijn voor de verzoeken van hun volken, die vragen beschermd te worden tegen een chaos. De geschiedenis zal hen ver antwoordelijk stellen voor het leven en het geluk van allen. Ik hoop dat uw antwoord voor de mensch heid de verwachting zal inhouden, dat haar vrees zal eindigen en dat zij zich voor lange jaren veilig zal gevoelen. Een koninklijke prins wordt regent in Albanië. Havas meldt uit Rome, dat een prins van het koninklijke huis zal worden aangewezen om op te treden als luitenant-generaal voor den koning te Tirana. Twee namen worden genoemd, de hertog van Acsta. die op het oogenblik onderkoning in Ethiopië is en de hertog van Bergamo. waarborc-kieeoing WAARBORO.Kl«t>mG alléin bl' WVMBOBC (Adv Ingez. Med.) Toch de mogelijkheid tot besprekingen opengehouden Naar Stefani uit Rome meldt, mag men verwachten, dat Roosevelt's bood schap In Italië geen goede pers zal heb ben. In journalistieke kringen verklaart men eenstemmig, dat de boodschap een te propagandistisch karakter draagt dan dat men haar mag beschouwen als een ernstigen factor In een ontwikkeling, die tot internationale ontspanning kan leiden. Tot nogtoe onthoudt de Italiaansche pers zich van commentaren. Wel worden Duitsche pers stemmen geciteerd. In tegenstelling met Duit sche bladen geeft de Italiaansche pers Roosevelt's boodschap onverkort weer. Men betoogt te Rome het volgende: lo. docu menten, die ernstig bedoeld zijn, moeten ge heim zijn en niet worden gepubliceerd om rede nen van propaganda en binnenlandsc'ne politiek: 2o. niet de geheele openbare meening der Ver eenigde Staten steunt de opvattingen van den president; 3o. de lijst van de landen, wier inte griteit gewaarborgd zou moeten worden, is kin derachtig; 4o. uit die lijst blijkt groote onwe tendheid op het gebied van aardrijkskunde en geschiedenis; 5o. de toon der boodschap is school meesterachtig en aanmatigend; 60. de fascisti sche regeering zal in overeenstemming met de Duitsche doen wat zij doen moet; 7o. vrede is heel mooi, maar propagandistische methoden kunnen geen positief resultaat opleveren. Volgens Havas noemt men in fascistische krin gen de boodschap van Roosevelt een manoeuvre om de totalitaire staten in een ongunstige posi tie te dwingen. Men is geprikkeld doordat de boodschap te verstaan geeft, dat het de as- mogendheden zijn, die den vrede in gevaar bren gen, terwijl zij naar haar zeggen niemand be dreigen. Men betoogt echter, dat de vrede voor de as-mogendheden niet hetzelfde is als afzien van wat zij als haar legitieme rechten beschouwen en dat de vrede slechts verzekerd kan worden door de Duitsche en Italiaansche eischen in te willigen: teruggave der Duitsche koloniën en regeling van de Fransch-Italiaansche kwesties. Ook moeten volgens diezelfde kringen de demo cratieën afzien van haar vijandige plannen te gen de totalitaire landen. Verder is men gekant tegen een internationale conferentie, en betoogt men, dat de problemen te talrijk en te ingewik keld zijn en dus slechts één voor één moeten worden behandeld. Niettemin, aldus Havas, acht men het in buitenlandsche kringen te Rome, niet uitgesloten, dat het Italiaansche ant woord, hoewel evenzeer afwijzend als het Duitsche, toch zóó gesteld zal zijn, dat niet alle bruggen naar Amerika worden afgebroken en de mogelijkheid van latere besprekingen overblijft. Hoe Volledige instemming te Londen en Parijs. (Vervolg van pag. 1). Reuter meldt, dat de Britsche reege- ring met hartelijke instemming kennis heeft genomen van de boodschap van den president der Vereenigde Staten. De Britsche regeering onderschrijft geheel het oordeel van den president over den internationalen toestand. Zij gelooft, dat het staatsmansinitia tief, dat Roosevelt heeft geinspireerd, een werkelijke gelegenheid biedt een ramp te voorkomen, welke over Europa hangt en welke, naar haar overtuiging, in ieder land wordt gevreesd. Hoe warm het initiatief van Roosevelt in En geland wordt toegejuicht, blijkt uit den spoed, waarmede Chamberlain en Halifax hun oprech ten steun hebben toegezegd, en uit de aandacht, die de pers aan den oproep wijdt. De hoop, die aanvankelijk gewekt was, is wat getemperd door de koele ontvangst in de Duitsche pers. Niettemin blijft men hopen, dat de Duitsche en Italiaansche leiders niet de verantwoorde lijkheid op zich zullen willen nemen voor een negeeren of een verwerpen van den oproep tot vrede. Reüter's diplomatieke redacteur zegt, dat de oproep in Engeland een goede uitwerking heeft omdat hij, zooals men zegt, een frisschen wind in den koortsachtigen internationalen toestand brengt en aantoont, dat de Vereenigde Staten hun houding voor het geval van verdere aanval len bepaald hebben. Te Parijs heeft de boodschap van Roosevelt in alle politieke kringen, waar de tekst onmiddellijk in omloop kwam, veel sensatie gewekt. In deze kringen wordt gezegd: „De meest doeltreffende waarborg voor de handhaving van den vrede". Direct doelende op de verklaringen van Frank rijk en Engeland, waarbij de twee Europeesche democratieën zich verplichten met alle midde len tusschenbeide te komen in geval van een dreiging tegen de het meest bedreigde staten, geeft deze Amerikaansche interventie aan de politiek van veiligheid een aanzienlijken moree- len steun. Na kennisneming van de boodschap heeft de Fransche minister-president, Daladier, den Ame- rikaanschen gezant te Parijs, Bullitt, terstond een mededeeling van de Fransche regeering doen toekomen Hierin betuigt Daladier volkomen en zonder voorbehoud zijn instemming met de voorstellen van Roosevelt, al dus Havas. Hij bevestigt de trouw van Frankrijk aan de denkbeelden van vrijheid, menschelijke so lidariteit en wereldvrede, met handhaving van de onafhankelijkheid van alle naties. Nog on langs zijn deze ideeën door Daladier in zijn ra diorede tot uitdrukking gebracht, alsook in de gemeenschappelijke Fransch-Britsche verklaring van 13 April, welke door de Fransche ambas sadeurs aan de buitenlandsche regeeringen is meegedeeld. De meening in Rusland en Polen. Kalinin heeft als voorzitter van het presidium van den Hoogsten Sowjet der U.S.S.R. een te legram gericht aan president Roosevelt, lui dende: „Ik acht het mijn aangenamen plicht u mijn hartelijke gelukwenschen te doen geworden en de uitdrukking van diepe sympathie met den nobelen oproep, dien gij hebt gericht tot de re geeringen van Duitschland en Italië. Gij kunt er van verzekerd zijn, dat uw initiatief het meest vurige antwoord zal vinden in de harten der volken van de U.S.S.R., die oprecht verlangen naar behoud van den algemeenen vrede". De Poolsche bladen publiceerden de boodschap van Roosevelt zonder commentaar. De open bare meening is diep onder den indruk. In Pool sche politieke kringen wijst men op het belang van den stap van Roosevelt en verklaart men, dat hij beoogt den vrede ter wereld te stabili- seeren. Met begrip en waardeering is deze po ging van den president ontvangen. Toch blijven deze zelfde kringen sceptisch ten aanzien van de mogelijkheden tot verwezenlij king van zijn voorstellen en verklaart men dat de vraag open blijft te weten of de door Roose velt gekozen methode doelmatig zal blijken, of hij de tegenwoordige omstandigheden in Europa en in het algemeen den tegenwoordigen interna tionale toestand niet uit het oog verliest. In gezaghebbende Turksche kringen is men van meening, dat de boodschap een zeer be langrijke politieke daad is, die een besliste aan maning aan het adres der dictatoren beteekent en tót een herziening der Amerikaansche neu- traliteitswet kan leiden naar gelang van het antwoord, dat op de boodschap ontvangen zal worden. In Littauen heeft men met groote voldoening kennis genomen van Roosevelt's initiatief. In politieke kringen wordt de meening geuit, dat ieder initiatief tot versterking van het gevoel van veiligheid slechts gunstig kan worden ont vangen door de vredelievende naties: men spreekt de hoop uit, dat de boodschap haar doel zal bereiken. Het Amerikaansche departement van Buiten landsche Zaken heeft bovendien uit Canada en alle andere Amerikaansche staten, behalve Haiti, Honduras. Guatemalu en Paraguay, telegram men ontvangen, waarin deze staten zich ver eenigen met de boodschap van Roosevelt en hun steun beloven bij het handhaven van den vrede. koel en sceptisch ook Roosevelt's vredes plannen in fascistische kringen ontvan gen zijn, toch meent men, dat Italië zal aarzelen ze. klakkeloos te verwerpen, daar zij immers perspectieven openen, die ook voor de totalitaire staten van be lang zfjn indien zij samenwerking met anderen willen. Een volkomen mislukking zou bovendien de Vereenigde Staten definitief tegen de as-mo gendheden in het harnas jagen, en men beseft te Rome volkomen, welk een factor Noord- Amerika zou zijn ingeval van een Europeeschen oorlog. Om al die redenen meent men in fascis tische kringen, aldus Havas, dat Rome er naar zal streven, dat het antwoord der twee as-lan- ren, hoe afwijzend ook, toch niet de deur vol komen zal sluiten. (Adv. Ingez. Med.) PUOGRAMNA DINSDAG 18 APRIL 1939. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. K.R.O.-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Ber.' 10.Gramofoonmuziek. 1130 Godsdienstig halfuurtje. 12.Berichten. 12.15 Het KiRO- orkest. 1.001.20 Gramofoonplaten). 2.— Vrouwenuur 3.— Modecursus. 4.— Gramofoon muziek. 4.05 Causerie ..Wat is de waarde van de spiritistische overtuiging?" 430 Koorzang 4.35 Berichten. 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 Causerie ..Geestelijke en moreele herbewape ning en de Bellamy-gedachte". 5.10 De Kro- Melodisten en solisten. 5.456 05 Felicitaties. 6.10 De Kro-Melodisten en solist.. 6.35 Be richten. sportpraatje. 7.Berichten. 7.15 Cyclus ..Naar de Nieuwe Gemeenschap". 7.45 Gramofoonmuziek. 8.Berichten A N. P., mede deel in gen. 8.15 KRO-symphon ie-orkest en solist. 9.00—9.20 Pianovoordracht). 10.05 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 De Kro-Boys en solist. (11.0011.10 Gromofoonplaten11.3012.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-uitzending. 11.0011.30 v.m. en 6.30— 7.00 R.V.U. 8 Willem Hespe's kinderkoor (opn.) en orgelspel 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. 9.Omroeporkest en solist (opn.i 1.— Mor genwijding 10.15 Gewijde muziek (gr.pU 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Voor de vrouw. 11 Causerie „Voedings leer en warenkennis" (1). 1130 De Roman cers, soliste en gramofoonplaten. (c.a 12.15 ber 1.Omroeporkest. 2.Zang met planobegeleiding. 2.20 Pianovoordracht. 245 Knipcursus. 3.45 AVRO-Amusemcnts-orkest (opn.) 4.30 Kinderkoor. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest en solist. 6.28 Berichten. 6.30 Een schoolmeester vertelt over school, gezin en maatschappij. 7.— Voor de kinderen 7.05 De Avro-Dance Band 7.30 Enge^che les. 8— Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdag- avondtrein. 10— Radiotoonee'.. 10.20 Disco- nieuws. 11— Berichten A.NP.. Dansmuziek (gr.pl.) 11.40—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 10 20 Het BBC-Northern Ireland-oncest. 11.os Gramofoonmuziek 12.20 Orgelspel. 12.50 Falk- man's Apache-orkest en soliste 1.20 Het Daubrv-trio. 2.05 Gramofoonmuziek 2.4o Het BBC-Wels-orkest en solist. 3.45 Radiotooneel. 4.20 Gramofoonmuziek. 4 40 Het Bridgewater- kwintet. 5.20 Berichten. 5.45 Vraaggesprek: National Service". 6.— Radiotooneel. 6.20 Viool-voordracht. 635 Sociale causerie. <.05 .Zigeunerliebe". operette. 8.20 Berichten 8.45 Discussie ..Conscription and Democracy". 9.05 Het Quartetto dl Roma. 10.05 Franse causerie over Racine. 10.20 Het Grosvenor House Dans- orkest. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.101120 Berichten. RADIO PARIS 1648 M. 8 00 9.00. 9.25 en 10.20 Gramofoonmuziek. 11 35 Zang. 12.25 Het Giardino-orkest. 1.05 Gra mofoonmuziek 1.35 Zang. 2.05. 2.35 en 3 40 Gramofoonmuziek.. 4.25 Vioolvoordracht 4.40 Gramofoonmuziek. 5.35 Cello-voordracht. 6.-0 Het Roger Eliss-orkest. 7.50 Radiotooneel. 9 35- 10.50 Het Yvonne Gouverné-koor en solisten. KEULEN 456 M. 5.50 en 6.30 Gramofoonmuziek 7.50 Militair- orkest en sol da ter. koor. 11 20 en 12.35 Het Om roeporkest en -koor en solisten. 1302.20 Po- nulair concert. 3.20 Het Omroepkleinorkest 5.20 Literair muzikaal programma. 6.30 Verzoek concert. 5.20 Literair-muzikaal programma. 6.30 Verzoekconcert. 9.35 Gramofoonmuziek 9.55—11.20 Het Omroepkleinorkest. BRUSSEL 322 M. 11 20 Gramofoonmuziek. 11.50 Het Omroep- dansorkest 12.50—1.20 Gramofoonmuziek 4 20 Het Omroepsymphonie-orkest en Gramofoon muziek 5.50 en 6.20 Gramofoonmuziek 7.20 Het André Felleman-orkest en solisten. 9.30 1020 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 11.20 Gramofconmuziek. 11.50 Het Radio- orkest. 12 501.20. 4.20 en 5 35 Gramofoon muziek. 5.50 Pianovorodracht. 6.35 Literair- muzikaal programma. 7.20 Het Radio-orkest. 7 50 Radiotooneel. 8.20 Vervolg concert en solist. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. TM-T Tcrm ANDSPVOFR tS7T M. 7.35 Militair programma 3 20 Berichten. 9.40 Sportreportage. 9 50 Parijsch Blaaskwintet en soliste (opn.) 10.05 Berichten. 10.2011.20 Blaasconcert.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13