CONTRABANDE Arie Bos (links) veroverde Zondag te Amsterdam door •en overwinning in zijn laatste partij tegen Sengers (rechts) het driebanden-kampioenschap van Nederland De hoofdstedelijke derby D.W.S.-Ajax, weike Zondag in het kader der wedstrijden om .Blossom-time" in de Limburgsche Betuwe. De kersenboomgaarden in het het voetbalkampioenschap van Nederland in het Olympisch stadion te Amsterdam werd Limburgsche heuvelland staan thans in vollen bloei. Een detail der bloemen- gespeeld, eindigde in een gelijk spel (1 -1). Een spelmoment pracht, welke het landschap een fraai aanzien geeft Z. K. H. Prins Bernhard woonde Zaterdag een commissarissen-bijeenkomst der Nederlandsche Padvinders te Ommen bij. Een snapshot van den Prins na aankomst In de omgeving van de Residentie werden Zondag de Duinrell-terrein- ritten gehouden. .Het ging niet van een leiendakje" Een fraaie sprong van freule Van Limburg Stirum tijdens het concours voor jachtpaarden als onderdeel van de voorjaarswedstrijden, welke door de Burger Ruitersportvereenigingen te Wassenaar werden gehouden Door een 4 3 zege op N.E.C. boekte Achilles Zondag te Nijmegen haar eerste overwinning in de wedstrijden om het voetbalkampioenschap van Nederland. Een spelmoment uit dezen spannenden strijd Hughan in zijn partij tegen Geelhand (België) tijdens den tenniswedstrijd Nederland - België, welke door D.D.V. te Amsterdam werd georganiseerd FEUILLETON üit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). 35) De twee mannen keken elkaar een tijdlang iwijgend aan, de overtreder met iets van ge huicheld respect, maar ook met verwachting In zijn blik, dat hem als man van de weten schap wel gratie en verdere toestemming ver leend zou worden. U was van plan nu naar beneden te gaan? vroeg Lord Purbeck botweg. Als u het me toestaat, ja. Ik ga met u mee. Toen veranderde Mapleton's houding. Een gejaagde blik kwam in zijn ^luwe oogen en zijn stem beefde een beetje, toen hij zei: Ik zou u niet aanraden naar beneden te gaan. Het loopt er moeilijk en er zijn kuilen en gaten. Madge, die oogenschijnlijk onverschillig had geluisterd en zich, om zich een houding te geven, met Doggie had bezig gehouden, meng de zich opeens in het gesprek. Wat zou u daar beneden moeten doen. vader. Tante Drusilia zal al wel thuis zijn uit de kerk en niet begrijpen waar we blijven Kom, laten we naar huis gaan, anders zullen we te laat zijn voor de lunch. Lord Purbeck had den ernstigen blik in de oogen van zijn dochter gezien en stemde toe. Dan eens een anderen keer. als ik a.leen ben, knikte hij tot Mapleton en volgde Madge die al op het rotspad stond. Ze spraken geen woord, tot ze buiten het gehoor van Mapleton waren. Toen barstte Madge uit: -- Hoe kon u, vader' Die man is wanhople en gevaarlijk^ Iedere zenuw aan hem trilde van woede. U zoudt nooit levend boven zijn gekomen! Zag u het pak, dat hij in zijn handen had. toen wij binnenkwamen? ging ze voort. Ik heb niets anders gezien dan het dui velachtige gezicht van dien kerel, antwoordde de Graaf. Nu, ik heb het wel gezien en door een scheur in het papier zag ik een glimp van Bessie's Zondagsche jurk. Dat is bewijs ge noeg, dat Bessie er niet in op reis is gegaan! Ik ben er zeker van, dat hij haar daar beneden gevangen houdt en waarschijnlijk mijnheer Yeldman ook. M'n hemel! riep Lord Purbeck, terwijl hij zijn bezweete voorhoofd afwischte, we kun nen ze daar toch niet laten en zelf rustig naar huis gaan om te lunchen! Natuurlijk niet, ik ga naar de groeven om Budge te halen met een ploeg mannen. Dan kunnen we Mapleton veilig volgen. Ik kom direct met hem terug en ondertusschen blijft u hier en houdt de hut in het oog. Maar als Mapleton weggaat, voor we er zijn, blijf hem dan uit den weg. Ik ben overtuigd, dat hij ge vaarlijk is! De graaf zette zich gewillig op een laag muurtje, terwijl hij een sigaret aanstak en Madge ging verder. Ze voelde hoe critiek de toestand was en ze beefde zoo. dat ze voor het eerst in haar leven het gevoel had. alsqf haar krachten haar begaven. Maar het besef, dat iedere minuut waarde had. vuurde haar aan en in weerwil van haar bijna verlammenden angst doorstroomde haar de wondere, ontroerende zekerheid, dat zij den man liefhad, die haar vader zoo trouw had bijgestaan in zijn excentriek avontuur. Ze vroeg zich schuw af. of ze zelf de oorzaak van zijn toewijding kon zijn; het eene oogen- blik voelde ze een koude twijfel, maar het volgende doortintelde haar een trotsche zeker heid. Toen ze den top van de rots bereikt had. moest ze even blijven stilstaan om adem te scheppen. Doggie, de tong uit den bek. ging naast haar op het gras liggen. Voor haar lag de glinsterende blauwe zee en de oneffen kust en ze zag, dat de boot nu geen halve mijl meer van de pier verwijderd was, die van het punt, waar ze stond, juist zichtbaar was onder den geweldigen rotswand. Hun laatste lading was aangekomen! Opeens werden haar ge dachten onderbroken door een onheilspellend geluid, dat haar in de ooren klonk als de stem van dood en verderf! Ergens, diep in het ingewand der rotsen, klonk een doffe gedempte donder, gevolgd door een scherp gekraak. Toen was alles stil. Met een kreet van wanhoop rende Madge naar de keeten in een vaart, alsof haar eigen leven in gevaar was. De ontknooping. Nog voor ze de keeten bereikt had, zag Madge een man naar de poort rennen. Wat is er gebeurd, Cooper? hijgde ze. Ik weet het niet precies, antwoordde de man met een bleek en verschrikt gezicht. Mijnheer Budge heeft me uitgestuurd om zijn Lordschap op te zoeken. We hebben de Abbey opgebeld, maar hij was er niet. Er is iets ge beurd in schacht no. 4, maar wat, weten we hierboven nog niet precies. Alles schudde als bil een aardbeving. Madge deelde den delver mede, waar hij haar vader kon vinden en ging zelf haastig Budge zoeken. Maar hij was niet op het kan toor en ze daalde in de groeven af, waar zü den weg op haar duimpje kende. Ze wist dat de schacht, die de werkman genoemd had, niet behoorde tot die, waarin gegraven werd en dat die ook niet gebruikt werd voor het verbergen van smokkelwaar. Het gedeelte van de groeve, dat in gebruik was, was dag en nacht elec- trisch verlicht, maar toen Madge bij schacht no. 4 kwam, zag ze dat deze geheel in het duister lag, uitgezonderd de weerkaatsing van den flauwen schijn van de lantaarns van een aantal mannen, die aan het eind van de lange gang bezig waren. Een eigenaardig-scherpe seur vervulde de lucht; er klonk een verward gegons van heesche stemmen en het ram melen van ijzer op steen. Toen ze naderbij kwam, zag ze een groep delvers in koorstach- tige haast bezig met houweelen en spaden. Toen ze binnen den lichtkring van de lam pen verscheen, kwam John Budge op haar toe. Er is niets ernstigs gebeurd, maakt u zich maar niet ongerust; stelde hij haar onmiddel lijk gerust. De duivel zelf is aan 't werk ge weest in de „Duivelskloof" op dezen Zondag ochtend, maar de Goede God heeft voor zijn kinderen gezorgd. Mapleton zal zich wel in stukken en brokken hebben laten springen; maar kijk, daaar hebt u Bessie, die alweer bijkomt en mijnheer Yeldman hebben we er ook zoo meteen uit! We hebben al met hem kunnen spreken en we zijn bezig een gat te graven om hem naar boven te krijgen. Hij heeft gezegd, dat hij niet gewond is en dat hij alleen maar wat rust noodig heeft om zijn Japansche kunsten weer op mij te kunnen probeeren Madge keek rond en zag Bessie liggen op een hoop jassen, die de mannen zorgvuldig voor haar op den grond hadden uitgespreid, terwijl een paar oudere mannen zich met haar bezighielden. Haar oogen waren open en er kwam juist weer een sprankje kleur op haar bleeke wangen. Madge haastte zich naar haar toe, toen een luid hoera van de mannen haar opeens weer deed stilstaan. Ijverige handen trokken een vuile gedaante, met gescheurde kleeren, zon der hoed of jas, door de opening die zij ge maakt hadden. Het is.Hector!,, riep Madge en haar oogen glansden hem tegen in het onzekere licht van de lantaarns. Ja, Lady Madge, hij is't, klonk zijn ant woord. Ofschoon niemand het u kwalijk had kunnen nemen, als u dezen vogelver schrikker niet zou hebben herkend. Ik zou u onder alle omstandigheden en overal herkennen, zei ze zacht. En in 't vervolg ben ik niet meer Lady Madge voor uMaar is dit het werk van dien duivelvan Mapleton? Ja. hij is nog benedendood, geloof ik. Maar Mapleton was nog niet dood, ofschoon er niet véél leven meer was in de brokstukken van zijn lichaam, toen hij werd uitge graven uit de verwoesting, die hij zelf had aangericht. Hector's verhaal van wat er gebeurd was, nadat hij en Bessie waren opgesloten, was een voudig genoeg. Hij had Mapleton's ultimatum aangenomen, omdat hem dit de eenige moge lijkheid had geschenen op dat oogenblik, maar hij had het niet gedaan zonder hoop. Tijdens zijn gesprek met den effecten vervalscher had hij opgemerkt dat in den muur van hun ge vangenis heel wat losse steenen zaten en dat de grond ervoor met puin bedekt was. Met zijn geoefend opmerkingsvermogen had hij zich de vermoedelijke beteekenis daarvan snel gerealiseerd, Er moest daar oorspronkelijk een ingang zijn geweest, die naar een ander deel van de groeve leidde. Waarschijnlijk had Mapleton, die hier zijn bedrijf reeds uitoefende, voor Lord Purbeck met het zijne begonnen was, dezen toegang door een ontploffing ver sperd, toen de marmergroeven weer in gebruik waren genomen. Als dit vermoeden juist bleek, meende Hec tor, dan was het allerminst buitengesloten, dat hij erin zou slagen om een gat te maken, waardoor zij zouden kunnen ontsnappen naar het deel der groeven, dat in gebruik was of dat hun geroep de arbeiders van Zijn Lord schap zou kunnen bereiken. Gelukkig had hij een lamp en voldoende tijd. Het was even na middernacht, toen Mapleton hen verliet en hij zou niet terugkeeren voor hij zijn onder houd met Lord Purbeck had gehad. Hector gaf Bessie de lamp om bij te lichten en begon met zijn handen het puin weg te ruimen. Het was moeilijk werk, dat niet hard opschoot; eenige malen werd de arbeid van een uur te niet gedaan door een nieuwe in storting. (Slot volgt).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 14