UeedkMk wmituiikf Sfiatt iu Md Hed. itftat-Beipè voor het Nederlandsche dames-hockey MAANDAG 17 APRIE 1939 Met 2-0 van Denemarken Het Nederlandsche dameshockey-elftal heeft Zondag te Kopenhagen het internationale sei zoen uitstekend besloten met een 20, alleszins verdiende overwinning op de Deensche ploeg. De Nederlandsche ploeg is zoowel in de eerste als in de tweede helft in de meerderheid geweest en vooral na de rust, toen de Deensche dames het tempo niet meer konden volgen en uitge speeld raakten, werd de druk op het doel onzer tegenstandsters buitengewoon groot. Doch daar verdedigde men soms met zeven en acht speel- sters, zoodat het zeer moeilijk was, binnen den slagcirkel te komen om een schot te lossen. Het merkwaardige was, dat geen van beide doelpunten door een der voorhoedespeelsters gemaakt werd, wel een bewijs, dat onze aanval niet geheel voldaan heeft. Met geestdrift is er genoeg gespeeld, maar het ging niet altijd even oordeelkundig. Vooral mej. Van der Zouwe was zwak, waardoor de vleugel met mevr. De RuiterHofland wat tegenviel. Mej. Garrels bezat genoeg dash, maar haar spelverdeeling liet te wenschen over. Het ging soms te peuterig, waardoor de verdediging van Denemarken steeds gelegenheid kreeg, de aan vallen te onderbreken. Over het algemeen heeft de Nederlandsche voorhoede niet doortastend genoeg gespeeld; mede daardoor heeft de ploeg geen voldoening geschonken. Opgemerkt zij echter dat het ter rein moeilijk te bespelen was. De oppervlakte was lang niet gelijk, zoodat de bal soms lustig over het terrein huppelde; daardoor werden aan de technische capaciteiten der speelsters hooge eischen gesteld. Het was zeer moeilijk, den bal onder controle te krijgen. Het samenspel leed door deze omstandigheden natuurlijk ook. De Deensche damesploeg is niet tegengeval len. Men speelt hier het Engelsche spel, doch het wordt niet snel genoeg uitgevoerd; de Deensche dames konden in de tweede helft het tempo niet meer bijhouden. De verdediging weerde zich goed; vooral de beide achterspeel sters, de dames Husted en Blach, blonken uit. In het Nederlandsch elftal heeft mej. Vreede mooi gespeeld. De dames Rollin Couquerque en Smitshuysen weerden zich goed, doch bepaald moeilijk hebben zij het toch niet gehad. Mej. H. Vreede van Rood Wit was weer één van de uit blinksters. Mej. Ubbink in het doel heeft misschien twee of drie ballen in totaal gehad, wel een bewijs van het groote overwicht der Nederlandsche dames. Zooals reeds gezegd, werd er in de eerste helft niet gescoord. Hoewel de Nederlandsche voor hoede voldoende kansen had gekregen. In de tweede helft opende mej. Vreede de score met een fraai schot, bijna van de goallijn af gemaakt. Mej. Rollin Couquerque nam het tweede doelpunt voor haar rekening; onze aan voerster schoot den bal uit een strafcorner on houdbaar in. Bij dezen 20 stand bleef het. Het Nederlandsch dameselftal bestond uit: Doel; Mej. Ubbink. Achter: mej. Rollin Couquerque en mej. Smitshuysen. Midden: mej. T. Broese van Groenou, mej. Vreede en mej. De Vletter. Vóór: mej. Exalto, mej. Teilegen, mej. Gar rels, mej. Van der Zouwe en mevr. De Ruiter Hofland. Denemarken B—Nederland B (1-3) Er werd voorts nog een wedstrijd gespeeld tusschen het Deensche B-elftal en een Neder landsche ploeg, welke uitkwam onder den naam „Black Tulips". De Nederlandscnes dames wonnen met 31 op verdiende wijze. De doelpunten werden ge maakt door mej. Hackenitz, de rechtsbuiten, verder door mej. S. Broese van Groenou en mej. Bruigom. Vooral de laatste goal was bijzonder fraai. EJ>.0. verrichtte een buitengeicoon goede ■prestatie door den eer sten wedstrijd voor de promotie naar de eerste klas met 20 van Hil versum te winnen. Hierbij een spelmoment voor het doel van E.D.O. Onder goede weersomstandigheden zijn de schoolwedstrijden Zaterdagmiddag beëindigd. De finales hadden een vlot en voor het meeren deel een spannend verloop. Drie wedstrijden moesten worden verlengd; twee daarvan lever den toen nog geen overwinnaar op. zoodat straf schoppen de beslissing moesten brengen. In de ochtenduren werd de verliezersfinale van afd. D gespeeld, waarvoor in het veld kwa men de U.L.O. A 5 en de H.B.S. A 5. Was het vorig jaar de U.L.O. A 5 winnaar, thans was het de H.B.S. A 5, die als overwinnaar uit het strijd perk kwam. Het krachtsverschil was echter maar gering. De E-verliezersfinalisten waren de Prinsen- school en de Dr. Bavinckschool. twee scholen, welke we voor het eerst op den laatsten dag in de finales zagen. Ook hier volop spanning. De goede spelers werden nauwlettend bewaakt en zoo bleef de score blank tot het einde toe. Ook de verlenging gaf geen resultaat. De strafschop pen brachten tenslotte de overwinning aan de Dr. Bavinckschool. De C-eindstrijd werd een overwinning voor de H.B.S. A 3, welke ook het vorig jaar den wisselbeker veroverde. De Bronsteeschool moest zich met den tweeden prijs tevreden stellen. De middagwedstrijden begonnen met de D- finale. Hier was een oude bekende aan het werk, de 3de Centrale school I. welke reeds drie jaar achtereen kampioen werd. Thans was het Chr. Lyceum 3 de tegenstander. Dit elftal gaf kra nig partij en het leek er veel op. alsof ook hier een verlenging noodig was. toen in de allerlaat ste minuten de linksbinnen van de Centrale School, die echter wel wat te zelfzuchtig had gespeeld, met een mooi schot zijn elftal de lei ding gaf. Van gelijk maken was geen sprake meer. Voor rust had echter het Lyceum een strafschop gemist. De overwinning kwam de Centr. school wel toe en zoo werden dus deze knapen voor de 4de achtereenvolgende maal kampioen. De B-wedstrijd was de minst vriendelijke. De scheidsrechter hield echter sommige al te on stuimige jongelui goed in toom. Men gaf elkaar geen duimbreed toe en beurtelings hadden H. B.S. A I en de Hartenlustschool de leiding. Kort voor tijd meende de Hartenlustschool het win nende doelpunt te hebben gemaakt, doch in een laatste krachtsinsDanning wist de H.B.S. A-weer gelijk te komen. Verlenging! In deze verlenging wist echter de H.B.S. twee doelpunten te maken, zoodat zij kampioen werd van de B-afdeeling. De A-wedstrijd gaf voor rust een gelijk op- gaanden strijd tusschen de H.B.S. uit Velsen en de 2de H.B.S. B I. Na rust liet echter de H.B.S. haar meerderheid gevoelen. Niettemin een goe de presttie van de 2de H.B.S. B I, die voor de eerste maal in de A-afdeeling uitkwam. Het slotstuk van den middag was de wedstrijd in de E-afdeeling tusschen de Voorwegschool uit Heemstede en de J. P. Coenschool. Ook dit was een spannende strijd, die eindigde, zooals hij begonnen was. Verlenging baatte ook hier niet en in de strafschoppenbeslissing zegevierde de Voorwegschool, die zioh ook wel iets sterker had getoond. Ook de J. P. Coenschool een compli ment voor haar goede prestatie in dit tournooi. Na afloop reikte de heer v. d. Aart, voorzitter van den H.V.B. met een toepasselijk woord de prijzen aan de aanvoerders uit, waarbij hij zijn dank uitsprak aan allen, die tot het welslagen van dit tournooi hadden medegewerkt. De uitslagen waren: Afdeeling A: H.B.S. 1 (Velsen)—2de H.B.S. B 1 4—1 Afdeeling B; H.B.S. A 1Hartenlustschool (Bl'daal) 53 na verlenging. Afdeeling C: H.B.S. A 3Bronsteeschool 2 (Heemstede) 30 Afdeeling D: Verliezerseindstrijd: U.L.O. A 5—HBS. A 5 2—3 Winnaarsafdeeling. Chr. Lyceum 33de Centr. school I 01 Afdeeling E: V erliezerseindstrij d PrinsenschoolDr. Bavinckschool 00 (na verlenging en strafschoppen door Dr. Bavinckschool geronnen). Winnaarsafdeeling. Voorwegschool (Heemstede)J. P. Coenschool 0—0 (na verlenging en strafschoppen door de Voorwegschool gewonnen). A.S. Zaterdag volgt nog op het E.D.O.-terrein de kamp om den Mulier-beker tusschen de E- kamDioenen van Haarlem (Voorwegschool), Zandvoort (School C) en I.Tmuiden. Nadere bij zonderheden hierover volgen nog. Frankrijk—Duitscldand uitgesteld. Op verzoek van den Franschen minister van Binnenlandsche Za ken. Het A.N.P verneemt uit Parijs; On verzoek van den minister van Binnen landsche Zaken van Frankrijk is de voetbalwed strijd FrankrijkDuïtschland. welke op 23 de zer te Parijs zou worden gespeeld en waarvoor de elftallen reeds waren samengesteld, uitge steld tot een nader te bepalen datum. De honkbalnegentallen van H.H.C. cn Haarlem zijn Zondag het seizoen be gonnen. Knielend: H.H.C. v.l.n.r.: j. Baas, Panman. Siepel, C. v. d. Scha lie. Pijnakker, Bels. Mulder, Hartog Lürsen. Staande: HaarlemVoetè- link, Vrugt, Beets, Dijkhuizen, Lange- reis, Wulfhorst, Hinzen, de Mon, Fer ment (reserve), veenhof. 2. Haarlem 3 en Droste speelden Zon dagmorgen op het terrein aan den Schoterioeg om het kampioenschap van.de eerste klasse B Haafl. Voet balbond. De roodbroeken (achterste rij) wonnen met 40. 3. Het elftal van H.B.S. I uit Velsen werd Zaterdagmiddag kampioen der Afdeeling A vati de schoolwedstrijden. 4. Drie minuten vóór het einde van den voetbalivedstrijd West FrisiaR.C.H. scoorde Van der Horst het winnende doelpunt voor de Racing. Dit xoas wel een heel gelukkig doelpunt, want daarmee bleef tevens H.F.C. voor de tiveede klas behouden. HAARL. VOETBALBOND' DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. De finales van Zaterdag. VOETBAL. Van Male vervangen Links Dijkstra van Z.F.C., de nieuwe keeper van het Nederlandsche elftal. Rechts Bonsema van G.V.A.V., die zijn rentree in de Oranje- ploeg maakt. Het Nederlandsch elftal, dat Zondag 23 April a.s. te Amsterdam in het Olympisch Stadion tegen België speelt, is döor de Keuze commissie van den K. N. V. B. als volgt samengesteld DIJKSTRA (Z. F. C.) WILDERS (Blauw Wit), en CALDENHOVE (D. W. S.), PAAUWE (Feyenoord), ANDERIESEN (Ajax), aanvoerder en BONSEMA (G. V. A. V.), DRaGER (D. W. S.), VAN DER VEEN (Heracles), VENTE (Feyenoord), SMIT (Haarlem) en DE HARDER (V. U. C.). Als reserves zijn aangewezen Van Male (Feyenoord), Van lerlandt (Willem II), Blomvliet (Ajax) en De Bock (Sneek).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9