(IIN/T IN LITTEKEN. Mevrouw Theo Mann- Bouwmeester f <yiaA4" iXikmon. VAN DEN BELT Co. Nicolaas Haazevoet. f „Accordia". F - 1 Ci^SDAG tR 'APRIL 1939 H A A R L E M'S DAGBCAS HET TOONEEL Zoo juist ontvingen wij het geheel onverwachte bericht, dat mevrouw Theo MannBouwmeester heden precies op haar 89sten verjaardag plotseling is overleden. Zoo is dan ook de laatste van het beroemde trio Louis, Frits en Theo dat zoo vele jaren lang de glorie van ons too- neel is geweest, heengegaan en daarmee is dus voorgoed een groot tijdperk van onze tooneel- geschiedenis voorgoed afgeloten. Mevrouw MannBouwmeester is onbetwist de grootste Nederlandsche actrice van de laat ste vijftig jaar geweest. Zij heeft als tragedien ne dezelfde plaats ingenomen als een Johanna ZiesenisWattier in het begin der vorige eeuw, een mevrouw KleineGartman daarna in de jaren 60 tot 80. Haar naam zal even als die van deze twee groote voorgangsters eens legendarisch zijn. Eigenlijk is hij dat reeds. In de annalen van ons tooneel zal het altijd als een wonder ge boekstaafd blijven, dat mevrouw Mann op bij kans 77 jarigen leeftijd in „Het Kind van de Liefde" afscheid nam van de planken in de rol van een jonge vrouw niet alleen, maar dat zij dit ook deed met zulk een onvergelijkelijke gratie, jeugdige veerkracht en meesleepende gepassioneerdheid, dat zij het publiek door haar spel bij dit afscheid tot geestdriftige vervoering wist te brengen. Zij is op het tooneel tot het laatst gebleven, wat zij gedurende heel haar loopbaan was geweest: de gepassioneerde liefde vrouw. Zij was in haar ongeschokte vitaliteit eigenlijk alleen te vergelijken met Sarah Bern hardt, die zij in haar laatste jaren van haar loopbaan zelfs overtrof. Die afscheidsavond is reeds meer dan 12 jaar geleden, maar het is mij, of het gisteren was. Ik zie haar nog opkomen met vluggen pas, le vendig, elegant, veerkrachtig, haar houding een en al gratie. Ik hoor nog die bekende stem, jong, frisch en helder, ik zie nog haar spel, virtuoos, vitaal en modern. Want dat was eigenlijk nog 't grootste wonder aan deze actrice, dat zij tot het laatst in haar kunst niet oud is geworden, dat haar spel nog geheel en al stond in den moder nen tijd. In dit opzicht is mevrouw Mann een uitzon dering onder de Bouwmeesters geweest. Geniaal waren zij alle drie, Louis, Frits en Theo, maar Louis en Frits stonden toch meer in den ouden tijd. Mevrouw Mann was van de drie de meest intelligente, haar spel was niet voornamelijk intuïtief en zij was daardoor in staat steeds met haar tijd mee te gaan. O zeker, haar groote voor- ilefde was altijd voor rollen als Marguerite Gauthier, Frou Frou, Fedora, La Tosca, de rol len, waarin zij in haar jonge jaren een halve eeuw geleden geschitterd had en die sterk dramatisch spel van hevige passie verlangden. Maar zij is niet blijven staan bij dat repertoire, toen het aan het verouderen ging, zij heeft de evolutie van het tooneel meegemaakt en wist zich steeds volkomen aan te passen aan de wis selende eischen, welke het tooneel aan de acteurs en actrices stelde. In De Steunpilaren van de Maatschappij maar bovenaf in Hedda Gabler heeft zij bewezen een voortreffelijke Ibsen-speelster te zijn. En toen daarna Gerhart Hauptmann ook ons tooneel beheerschte, was het weer mevrouw MannBouwmeester, die ons een Rosa Bernd en Hanna Schal in Vberman Hensel liet zien, zooals het buiten land niet beter kon aanwijzen. Ik heb eens op treffende wijze gelegenheid gehad het spel van mevrouw Mann-Bouw- meester met het spel van buitenlandsche ver maarde actrices te vergelijken en toen eerst recht gevoeld, welk een zeldzaam groote kun stenares wij in haar bezaten. Het was in het jaar 1911. toen ik haar in Glaube und Heimat van Schönherr de rol van vrouw Rottin had zien spelen. Toevallig zag ik dat zelfde stuk op een reis door Duitschland in één maand van drie verschillende gezelschappen o.a. in het Les sing Theater te Berlijn van het toen voor de opvoeringen van Hauptmann's stukken zoo be roemde gezelschap van Otto Brahm, maar het spel van geen der Duitsche actrices was ook maar in de verste verte te vergelijken met dat van onze Hollandsche tragedienne. Wie mevr. Mann in de rol van de boerin in Glaube und Heimat heeft gezien, zal zeker nooit vergeten het slottooneel. waarin zij Rott Ko van Dijk de bijl in de hand wrong en hem aanspoorde om den zwarten ruiter te dóoden. Dat was van spel zoo geweldig, dat ik nu nog na onge veer 28 jaar deze scène geheel voor mij zie. Is er ooit een heviger, hartstochtelijker Was- sillisser in Gorki's Nachtasyl geweest dan mevr. Mann-Bouwmeester? En ik denk thans ook aan haar keizerin Katharina van Rusland, de vorstin, die tegelijk heerscheres en vrouw was, in De Tsarin van Melchior Langgel en Ludwig Birs. Dezelfde rol zag ik eenige jaren later te Mün- chen van Theodora Körner, een van de grootste actrices in Duitschland, maar ik kon hier zon der eenig chauvinisme zeggen, dat deze Duit sche kunstenares door onze Hollandsche trage dienne volkomen in de schaduw werd gesteld. Het spel van mevrouw Mann in De Tsarin was van veel meer veerkracht, minder verfijnd, maar veel vitaler en spontaner. Het was verzengend van passie, zooals mevrouw Mann deze rol speel de en vergeleken bij haar leek het spel van Körner er mat, koel en bestudeerd bij. Mevrouw Mann-Bouwmeester heeft gelukkig tijdens haar rijke loopbaan de volle waardee ring, waarop zij recht had, bij ons publiek ge vonden. Het buitenland kende haar niet, maar de weinige buitenlanders, die haar gezien heb ben, erkenden onmiddellijk haar genialiteit. Toen Paul Hervieu, de Fransche schrijver, haar te Amsterdam in zijn „Fakkelloop" had zien spelen, getuigde hij na afloop: „Als die vrouw een Frangaise was, zou zij een wereldnaam heb ben! En het is bekend, dat ook Sarah Bernhardt, die haar in Marguerite Gauthier had zien spe len, een groote vereering koesterde voor haar Hollandsche kunstzuster. Mevrouw Mann heeft in haar volle glorie in dertijd afscheid genomen van het tooneel. „Be ter, dat ik afscheid neem van het publiek, dan dat het publiek afscheid neemt van mij!" zei ze op haar laatste voorstelling. Zij werd bij dit afscheid niet beklaagd maar bewonderd. Het was het mooiste, rijkste en meest glorieuse slot, dat zij als actrice wenschen kon. Zij heeft op haar 77ste jaar een leegte achter gelaten en kon tot het laatst van haar leven zeggen: „Ik ben door niemand vervangen!" Nog tweemaal hebben wij haar na haar af scheid op het tooneel gezien en wel bij de over dracht van den Theo Mann-Bouwmeester-ring aan Else Mauhs. eenige jaren geleden en in No vember verleden jaar bij de herdenking van het 300-jarig bestaan van den Stadsschouwburg. Heel de stampvolle zaal bracht zij tot enthou siasme. toen zij met sierlijk gebaar boog voor „de Koninklijke Heden" de Prinses en den Prins en met haar bekende zilveren stem, welke tot in den versten hoek te verstaan was. het publiek toesprak. Ontroering was er in mij. toen ik weer die stem hoorde en ik dacht aan de vele I groote, onvergetelijke rollen, daarin ik haar had gezien. Het is haar afscheid van het Amster- CÜ2/IA I deons meebracht: de bewerking van het Va- I lerius-lied. Doorgaans echter speelden alle instrumenten hetzelfde en werd dus door het aantal al'een een versterking van het klank- volume verkregen. Na het stellen en van mijn standpunt uit beantwoorden dezer vraag zou ik onbillijk zijn, indien ik niet een prijzend getuigenis aflegde voor het samenspel van „Accordia". Dit sa menspel was zeer nauwkeurig. Alle rhythmen en nuanceeringen waren in volkomen onder linge overeenstemming. En daarmee heeft m.i. ..Accordia" aan te stellen rechtvaardige eischen voldaan. K. DE JONG. vpaaqf iechnisehc qeqevens, monsteps en ppqsopqaoe KL. HEILIGLAND 88 - TELEF. 16035 (Adv. Ingez. Med.) damsch publiek geworden. Wij zullen haar nooit meer op het tooneel zien, maar zij zal voor ons vereenzelvigd blijven met de vele groote rollen, die zij heeft gespeeld en waarop zij voor ons voor altijd haar stempel heeft gedrukt. J. B. SCHUIL. De vrienden van het tooneel te Haarlem zul len zeker getroffen zijn door het bericht van het overlijden van den heer Haazevoet. die meer dan een kwart eeuw als bureaulist is werkzaam ge weest, eerst ïn den Schouwburg aan den Jans- weg onder de directie van den heer Van Gaste ren en na de opening van den Stadsschouwburg September 1918 op het Wilsonsplein. De heer Haazevoet werd door alle trouwe schouwburg bezoekers gewaardeerd om zijn hulpvaardigheid en vriendelijke opgewektheid. Het beroep van bureaulist eischt toch geduld en dikwijls lijd zaamheid. Al deze eigenschappen bezat de heer Haazevoet in hooge mate en hij heeft zich dan ook in zijn betrekking vele vrienden gemaakt, zoowel bij het publiek als bij de gezelschappen. Hoe zeer zijn werk op prijs werd gesteld, heeft de heer Haazevoet ondervonden bij zijn koperen jubileum als bureaulist, dat gevierd is geworden op Dinsdag 16 Mei 1923, toen hij na een voorstel ling van het blijspel Z. B. B. H. H. van Het Schouwtooneel op allerhartelijkste wijze op het tooneel in den Stadsschouwburg is gehuldigd. Namens het comité, dat zich had gevormd, werd de heer Haazevoet toen toegesproken door den heer B. de Kanter en het was Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, die hem daarna een cadeau aanbood namens de schouwburgbezoekers en de directies der tooneelgezelschappen. En ook Ko van Dijk en Van Gasteren getuigden dien avond van hun sympathie voor den ijverigen, accuraten bureau list. Drie van deze vier sprekers zijn Haazevoet reeds voorgegaan. Thans is ook hij op 78-jarigen leeftijd afgereisd naar het land, van waar nie mand terugkeert. Velen zullen zeker met gevoe lens van sympathie blijven denken aan den man, die zoo lang op zijn post is gebleven tot hij niet meer kon en zijn werk moest overdragen aan een jongere kracht. J. B. SCHUIL. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot zal Vrijdag 21 April te 12 uur plaats vin den op de Noorderbegraafplaats te Haarlem- Noord. MUZIEK. Eerste Haarlemsche Piano-Accordeon-Orkest Wat Maandagavond in de groote zaa. van h'et gebouw „St. Bavo" plaats had. heette niet .Concert", doch „Amusementsavond". Met deze benaming rekening houdend, zou het een rechtvaardige eisch schijnen, om af te zien van ernstige beoordeeling uit een muzi kaal oogpunt en alleen de vraag te beantwoor den: of het talrijk opgekomen auditorium zich geamuseerd heeft Het antwoord daarop kan zonder voorbehoud bevestigend luiden, getuige de vaak in lachsalvo's zich uitende vroolijk- heid, die telkens weer door de voordrachten van het Radio-duo Tummers en Angela ver wekt werd en die soms zóó uitbundig was, dat ze de voordrachten zelve overstemde. Maar wat een rechtvaardige eisch schijnt, behoeft het daarom nog niet steeds in werke lijkheid te zijn of als zoodanig eenstemmig er kend te worden. We weten dat den laatsten tijd maar al te goed; de heele wereld houdt zich met het dilemma bezig. En, om me nu tot het kleine door bovengenoemden „amuse mentsavond" bestreken gebied te beperken: de verrichtingen van het E.H.P.A.O. „Accordia" hebben eenig recht op muzikale beoordeeling. We mogen dan beginnen met de vraag te stellen; kan een accordeon-ensemble als „Ac cordia" voldoen aan de verwachtingen die we volgens overgeleverde en gangbare begrippen gewend zijn ten opzichte van een „orkest" te koesteren? De samenstelling van een orkest is een gevolg van de noodzakelijkheid om ter wille der te verkrijgen kleurschakeeringen, de rollen te verdeelen over een aantal verschil lende instrumenten Dat sommige daarvan, vooral bij de strijkinstrumenten, meervoudig bezet zijn is noodzakelijk voor het bereiken van een bevredigend klankevenwicht. Maar een accordeon is. evenals een piano, een zelf genoegzaam instrument. Het kan zelfs op z'n eentjeals een orkest-surrogaat functionneeren. We hadden een paar dagen tevoren gelegen heid dat op te merken bij een vertolking van Suppé's Ouverture „Leichte Kavallerie"; we hadden Maandagavond die gelegenheid weer. toen de directeur van „Accordia". de heer Her man Teunissen. Offenbach's Ouverture „Or- phée aux enfers" solo speelde. In deze voor dracht waren een verscheidenheid van kleur, een virtuositeit en een volstemmigheid, cie verbazingwekkend mochten heeten. En in een volgend nummer imiteerde hij den aard van een bioscooporgel verbluffend. Maar van de nummers, die ik het onder zijn leiding spelend ensemble heb hooren uitvoeren, was er maar een enkel, dat een rolverdeeling voor de accor- DE OOSTHOEK. De Overijselsche, Geldersche en Drentsche Vereeniging „De Oosthoek", afdeeling „Korfbal", organiseert Zaterdag 22 April een kampioens feestavond in het feestgebouw van der Molen, Kleine Houtstraat 106. Opgevoerd zal worden de Non-stop Cabaret-revue „Rang die zit". Georganiseerd Overleg. Adres van de Alg. Ver. van Gemeente ambtenaren aan den Raad. De afdeeling Haarlem van de Algemeene Vereeniging van Gemeente-ambtenaren in Nederland heeft zich met een adres tot de leden van den gemeenteraad gewend, waarin zij er de aandacht op vestigt, dat B. en w. aan den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren geen recht op vertegenwoordiging in het Ge organiseerd Overleg wenscht te geven. Zij wenschen die organisatie alleen „te hooren" maar adressante is van meening, dat dit in strijd is met de opvatting van een goed wer kend overleg. Het hooren van een organisatie acht zij een slechten vorm voor het plegen van overleg: het heeft practisch niet de min ste beteekenis. Het beteekent „een stap ach teruit en doet denken aan lang vervlogen ja ren. toen gemeentebesturen niet sympathiek tegenover het instellen van georganiseerd overleg stonden". Dit kan naar de meening van adressante de bedoeling van den raad niet zijn. Zij verzoekt daarom den raad. die maat regelen te willen treffen, opdat genoemde or ganisatie zitting in het Georganiseerd Over leg krijgt. Het adres is van een uitvoerige toelichting voorzien. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur Londen 8.81 5/8. Berlijn 75.37Vï. Parijs 4.98 7/8. Brussel 31.66. Zwitserland 42,24. New-York 1.88 3/8. 12.uur Londen 8.81 5 8. Berlijn 75.37' Parijs 4.98 7/8. Brussel 31,66. Zwitserland 42,24. Kopenhagen 39.35. Stockholm 45.45. Oslo 44.30. New-York 1.38 3/8 Italië Vrije lire 9.95. Reislire 9.00 Bankpapier 5.85. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Rekening houdende met de commentaren in de Duitsche persorganen op den oproep van Roosevelt is er nog weinig reden, om aan den terugkeer van het vertrouwen in de toe komst te gelooven. Integendeel bestaat een gevoel van onrust, dat gisteren vooral te Lon den tot uitdrukking kwam in de groote vraag naar dollars. De controlefondsen weten ove rigens het heft goed in handen te houden en te Amsterdam is uiterlijk van bewogenheid niets te bemerken. Amerikaansche dollars waren hedenmorgen onveranderd 1.88 3'8, en hoewel het Nederlandsche egalisatiefonds wederom bereid was tegen dezen prijs als verkooper te fungeeren, was er in de open markt, voor zoover kon worden nagegaan, voldoende materiaal disponibel, om aan de vraag te voldoen. De kleine inzinking die het Britsche pond gisteren ten opzichte van den Amerikaanschen dollar te zien had gegeven, ging aan de Amsterdamsche markt blijkbaar opgemerkt voorbij. Het pond sterling was on veranderd en werd vernomen tegen 8.8114 a 8.81 3 4. Ook het disagio voor termijnponden was hetzelfde gebleven. De koers van Fran sche francs was 4.98 5/8 a 4.99 1/8, zonder eenige wijziging van den prijs voor termijn francs. Belga's waren 31.64 a 31.68. De onbe haaglijke politieke situatie in België werd vrij rustig opgevat. Het disagio voor termijn- belga's was tenminste iets kleiner geworden en bedroeg omstreeks 65 cents voor 1 maand en 110 cents voor 3 maanden. Zwitscrsche francs waren 42.22 a 42.2S. Duitsche marken waren 75.35 a 75.40. De Scandinavische deviezen waren onveranderd. Het vroegbeurs effectenverkeer was heden morgen van zeer kalmen aard. De locale fondsen waren vrijwel onveranderd. De Ame rikaansche waarden bewogen zich op onge veer het vorige peil. VERKIEZINGSBORDEN WEGGEHAALD. De heer D. J. A. Geluk, Ramplaan 5, verzoekt ons mede te deelen. dat hedennacht uit zijn tuin twee verkiezingsborden van den Vrijzin nig Democratischen Bond van de palen zijn verwijderd en meegenomen. Hij vermoedt dat dit gedaan is door politieke tegenstanders, die ook reeds den vorigen nacht getracht hebben de verkiezingsborden van vrijzinnig democra ten te beschadigen. De heer Geluk protesteert in krachtige be woordingen tegen deze daad van verkiezings- vandalisme. WAARSCHUWING. De burgemeester van Naarden geeft in overweging, alvorens relaties aan te knoopen met de Industrieclub „Voor allen werk", secretariaat M.N. Schouten Huizerstraatweg4 te Naarden. inlichtingen in te winnen aan het bureau van politie te Naarden. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Sme destraat. uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Armband, Smink, v. Oosten de Bruijnstraat 216, breiwerk, Bureau van Politie, Smedestraat, armbandhorloge, Verplanke, Kloppersingel 35; hond, Andriessen, Gibraltarstraat 25; kinder hoedje, Hofkes, Gen. de la Reijstraat 105; kat, Fortgens, Piet Heinstraat 1; kip, Schoorl, Leid- schestraat 45; portemonnaie, Bureau van Politie, Smedestraat. portemonnaie, v. d. Ham, Lucas- straat 1; rozenkrans, Weenink, Kenaupark 33, tapsleutel, Bureau van Politie, Smedestraat; schoentje, Diacken, Spaarnhovenstraat 84, schoen De Vries, Ged. Oude Gracht 69; overschoenen, Van Waard, Eneelszstraat 19; kunsttanden, Smit, Bandoengstraat 11. STEMT ANTi-REVOLUTIONNAIR w m 4 lH jjjegx. f a 1 A /fmr' Mr. A. BRUCH, Lid van Gedeputeerde Staten. nummer één van LIJST 6. VERRE REIS VAN EEN RECLAME-BALLON. Hoe ver dergelijke kleine ballonnen kunnen komen, blijkt uit een mededeeling in de Daily Express, waarin een lezer uit Norwich (Enge land) schrijft dat een ballon van Huf's schoe nenmagazijn in zijn tuin is beland. TOONEELGEZELSCHAP „DE SCHAKEL Eerste opvoering van „IHussies". Het tooneelgezelschap „De Schakel" onder leiding van Constant van Kerckhoven Anton Ruijs, zal Woensdag 19 April a.s., in den Stads schouwburg. de eerste opvoering te Haarlem geven van „Illussies" (Eden-End), comedie van J. B. Priestley, in de vertaling van Peggy en Constant Kerckhoven. Hierin zullen medespelen: Tilly Lus, Mien van KerckhovenKling, Marie van Westerhoven, Anton Ruijs, Constant van Kerckhoven, Pierre Myin, Ben Aerden. Regie: Constant van Kerck hoven. De voorstelling zal tevens de laatste zijn, welke het Tooneelgezelschap „De Schakel", dit seizoen te dezer stede zal geven. MONTESSORI-VEREENIGING. Op Dinsdagavond 25 April zal in de aula van het Kennemer Lyceum te Overveen de eerste der drie lezingen gehouden worden, die de Ne derlandsche Montessori-vereeniging, afd. Haar lem, voor leden en belangstellenden organiseert, met als onderwerp: „Onze houding als Montes- sori-ouders tegenover de rijpere jeugd". Dit onderwerp interessant niet alleen voor hen, die van de Montessori-gedachte doordron gen zijn, doch tevens voor allen, die als ouders en opvoeders met de problemen van de opvoe ding der rijpere jeugd te worstelen hebben zal behandeld worden door Drs^H. J. Jordan Jr., docent verbonden aan de Montessori-afdeeling van het Kenhemer Lyceum. De heer Jordan is ook secretaris van de Ned. Montessori-vereeniging en redactielid van het bekende orgaan der Nederl. Montessori-vereeni ging: „Montessori-opvoeding", .hij heeft reeds herhaaldelijk in woord en geschrift van zijn goede inzichten ïn opvoedingsproblemen doen blijken. MA1ETE EEKICITEN AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 17 April 1939. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 533 Vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 7078, 2e kwal. 6066. 3e kwal 5056 per K.G. slachtgewicht. 80 Melk- en Kaifkoeien 180260 per stuk. 53 Vette kalveren 2e kwal. 5460, 3e kwal. 44—52 per K.G. levendgewicht. 205 Nuchtere kalveren f 4.507 50 per stuk. 31 Schapen f 1722 per stuk. 507 Varkens: Vleeschvarkens. wegende van 90—110 K.G. 58—59, Zware varkens 57—58 Vette varkens 5556 per KG. slachtgewicht. Aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktoverzicht. Runderenruime aanvoer, kalme handel, moeilijk prijshoudend. Vette kalveren: gewone aanvoer, vlugge handel, prijzen iets lager. Nuchtere kalveren: ruime aanvoer, kalme han del, onveranderde prijzen. VIJF SPREKERS voeren op 20 APRIL, 8.15 uur, in den Protestantenbond het woord voor de INT. VEREENIGING „BELLAMY" Geen politiek. - Geen klassenstrijd. Toegangsprijs 25 cent. (Adv. ingez. Meaj nok de bevelhebber van het vroegere Spaansche republikeinsche leger, generaal Miaja, vertoeft thans in Frankrijk. Miaja bij zijn aankomst te Marseille. (Adv. Ingez. Med.) Schapen: weinig aanvoer, handel kalm, de zelfde prijzen. Varkens: ruime aanvoer, handel goed en prijshoudend. Rotterdam, 17 April 1939. Aanvoer: totaal 2118, 788 vette runderen, 238 vette kalveren, 22 schapen, 717 varkens, 27 lam meren. Vette koeien le kw. 72, 2e kw. 58, 3e kw. 3646 per kg. vette ossen le kw. 66, 2e kw. 56, 3e kw. 3848 per kg.vette kalveren le kw. 115, 2e kw. 95, 3e kw. 6575 per kg., varkens (le vend gewicht) le kw. 48, 2e kw. 47, 3e kw. 45 per kg., schapen le kw. 45, 2e kw. 40, 3e kw. 30 per kg., lammeren le kw. 52, 2e kw. 45. 3de kw. 40 per kg. schapen le kw. 22, 2e kw. 17, 3e kw. 15 per stuk, lammeren le kw. 20, 2e kw. 15, 3e kw. 10 per stuk. Vette koeien en ossen aanvoer kleiner, handel l^alm, prijzen le en 2e kwal. ossen en 2e kwal. koeien iets Jager, verder onveranderd. Vette kal veren aanvoer iets grooter, handel wilhger, le kw. iets hooger, 2e kw. als vor. week. Prima's tot 125. Schapen en lammeren aanvoer als vor. week, handel slecht, prijzen aanmerkelijk lager, Varkens aanvoer ruimer, prijzen tamelijk prijs houdend. 480ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag April 1939 Hooge Prijzen 25.000.— 20230 1.500.— 8999 9400 1.000.— 4189 6634 10953 13489 21411 400— 1788 14171 15544 16769 200.— 3508 16334 12095 20054 100,— 1697 6061 8277 10659 12626 18138 18454 Pryzen van f 45. 1026 1029 1062 1078 1084 1099 1182 1220 1254 1265 1288 1333 1393 1394 1403 1427 1430 1444 1465 1471 1513 1520 1526 1606 1632 1679 1705 1716 1720 i732 1763 1782 1808 1810 1811 1859 1900 1915 1919 1922 1945 1965 1985 2028 2047 2050 2061 2065 2073 2083 2099 2115 2311 2374 2428 2467 2496 2514 2524 2567 2595 2666 2687 2690 2708 2796 2837 2839 2858 2867 2927 2955 2967 2970 2975 2987 3008 3018 3042 3051 3052 3059 3078 3107 3177 3202 3215' 3258 3274 3304 3350 3396 3402 3427 3443 3511 3512 3549 3568 3581 3583 3635 3637 3711 3759 3835 3844 3863 3891 3905 3907 3946 4040 4139 4163 4164 4190 4239 4316 4322 4334 4394 4475 4473 4498 4602 4654 4668 4690 4722 4750 4754 4755 4853 4857 4921 4948 4957 4980 4983 5020 5026 5032 5037 5046 5104 5165 5184 5202 5206 5242 5253 5256 5258 5284 5398 5413 5452 5521 5529 5537 5584 5670 5729 5761 5798 5805 5309 5863 5876 5908 5953 5997 6033 604. S048 6053 6054 6062 6081 6092 6147 6164 .6172 6184 6213 6278 6472 6485 6497 6519 6522 6545 6626 6660 6704 6723 6748 6767 6795 6796 6861 6890 6912 6934 6937 6964 6975 7028 7037 7040 7058 7210 7232 7252 7299 7325 7359 7395 7396 7403 7512 7565 7579 7586 7588 7592 7629 7645 7643 7649 7682 7697 7699 7738 7753 7771 7807 7816 7819 7873 7898 7901 7938 7940 8005 8017 8042 8043 8066 8076 8078 8090 8150 8175 8181 8201 8224 8258 8273 8306 8319 8352 8339 8449 8520 8550 8596 8624 8709 8713 8759 8866 8876 8889 8933 8972 8996 9039 S079 9084 9143 9148 9189 9333 9341 9378 9389 9478 9481 9516 9531 9574 9612 9655 9711 9721 9771 9773 9792 9802 9842 9869 9870 9914 9919 10014 10032 10088 10090 10107 10164 10185 10228 10253 10278 10402 10524 10558 10578 10666 10687 10699 10711 10811 10817 10966 10968 11045 11059 11087 11142 11162 11182 11218 11275 11288 11316 11320 11348 11357 11434 11453 11456 11465 11520 11531 11541 11592 11603 11616 11658 11682 11700 11712 11713 11724 11773 11827 11849 11862 11887 11895 11968 11988 11994 12025 12031 12042 12050 12068 12087 12130 12166 12201 12226 12238 12295 12299 12353 12366 12419 12442 12463 12473 12489 12525 12541 12554 12575 12593 12607 12652 12713 12717 12797 12824 12842 12858 12859 12932 12973 12979 13005 13014 13015 13023 13026 13028 13034 13105 13216 13219 13298 13325 13326 13332 13333 13339 13349 13422 13449 13459 13551 13637 13674 13698 13711 13756 13788 13793 13827 13838 13841 13855 13860 13875 13952 13956 14004 14027 14032 14044 14097 14172 14200 14226 14249 14254 14264 14265 14333 14344 14382 14438 14439 14488 14549 14594 14595 14658 14689 14700 14744 14760 14791 14798 14820 14838 14858 14880 14890 14892 14917 14929 14975 14982 14990 14991 15031 15065 15145 15165 15199 15223 15264 15278 15316 15318 15367 15381 15403 15423 15434 15446 15478 15485 15486 15534 15551 15554 15578 15582 15608 15720 15731 15739 15867 15920 15932 15955 15964 15969 15981 15993 16022 16027 16064 16081 16086 16115 16127 16198 16250 16297 16341 16344 16349 16378 16383 16412 16426 16441 16525 16577 16624 16628 16781 16805 16834 16844 16881 16919 17034 17036 17126 17199 17203 17219 17246 17307 17353 17371 17373 17386 17395 17416 17417 17425 17430 17438 17471 17481 17565 17569 17623 17665 17711 17721 17758 17875 17879 17888 17894 17895 17913 17919 17963 17989 18041 18031 18111 18130 18141 18149 18160 18218 18243 18252 18342 18381 18386 18397 18401 18415 18478 18489 18491 18578 18600 18612 18623 18636 18663 18695 18703 18805 18837 18843 18851 18855 18865 18966 18992 18995 18997 19024 19043 19089 19095 19107 19126 19164 19187 19189 19200 19209 19245 19262 19269 19272 19301 19313 19369 19374 19394 19396 19408 19425 19428 19500 19536 19580 19643 19646 19676 19689 19694 19709 19718 19734 19754 19779 19807 19848 19888 19893 19910 19955 19958 20002 20022 20086 20109 20177 20232 20233 20240 20258 20260 20268 20282 20339 20418 20462 20504 20540 20687 20702 20768 20776 20777 20847 20887 20922 20930 20989 21028 21054 21055 21034 21122 21141 21149 21174 21176 21202 21208 21229 21233 21259 21273 21275 21311 21328 21346 21350 21353 21355 2135" 21372 21419 21519 21558 21573 21599 21615 21635 21649 21659 21682 21683 21736 21772 21789 21902 21969 Verbet. 3e klasse, le lijst: 10395 m. z. 103M.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10