I Ochtendbeurs Amsterdam AGENDA. de hettH van Skaadêtk? Weber DINSDAG 18 APRIL' 1939 H A"A" RLE M'S DAGBLAD 2 Haarlemsche llrMininlcr-lninif. Feestavond voor vrouwen. In Hotel „De Leeuwerik" werd Maandag avond een feest voor de vrouwen van den Haarl. Bestuurdersbond georganiseerd. Te acht uur werd de bijeenkomst door den voor zitter van den H.BB.. den heer A. Mars ge opend, waarna mej. Marie Hamel op het tooneel verscheen, die de nummers van het programma met een praatje aankondigde; zij wist ook met haar levensliedjes de ge- wenschte stemming in de zaal te brengen. Ook Ben Ali Libi met zijn goochel toeren en de danseressen hebben ten zeerste medegewerkt om den avond tot een groot succes te maken. Tijdens de pauze werd door den heer Gul den, propagandist van het N.V.V., een pro pagandistische rede uitgesproken, waarbij hij het groote belang van de vrouw bij den strijd voor vrede en welvaart tot uiting bracht en opwekte om lid te worden van één der bij het N.V.V. aangesloten organisaties. Na de pauze kwam de secretaris van het N.V.V.de heer C. van der Lende, ten tooneele teneinde het gezelschap dat Maandagavond voor het laatst in deze tournee voor het N. V. V. optrad, wat de 164ste maal was, te huidige.'. Hij bood aar. de dames, mede na- namens den Haarlemschen Bestuurdersbond 'n prachtige bouquet aan. Mej. Hamel dankte het bestuur van het N.V.V. voor de hartelijke woorden maar vooral voor de uitstekende medewerking. Zij had bloemen en een ge schenk van de leden van haar gezelschap In ontvangst te nemen. Na deze huldiging werd het programma voortgezet en het was bijna middernacht toen men, na een opwekkend sluitingswoord van den heer Mars huiswaarts keerde. Weer de wisseltruc! Signalement van verdachte bekend. Een filiaalhoudster te dezer stede heeft bij de politie aangifte gedaan, dat een haar on bekende vrouw Zaterdag j.l. de bekende truc met een bankbiljet van 10 heeft toege past. Zij kocht voor 68 cent aan winkelwaar en betaalde met een briefje van 10. De vrouw kreeg het wisselgeld en verdween met medeneming van het biljet. De filiaalhoud ster kon aan de politie het volgende signale ment van de verdachte vrouw verstrekken: ongeveer 35 jaar oud. lang 1.75 M.. gezet postuur, zwart krullend haar, donkere oogen. Zij was blootshoofds en droeg een lange groen- lederen jas met groene shawl; ook had zij een fiets bij zich. De recherche tracht de vrouw- met behulp van dit signalement op te spo ren. Intusschen weer een ernstige waarschuwing voor de winkeliers. VIJF-EN-VIJFTIG JAAR GETROUWD. Op 23 April hoopt het echtpaar K. v. d. Westen en L. v. d. WestenZuiderduin. Leid- schestraat 93, den dag te herdenken, dat het 55 jaar geleden in den echt werd verbon den DE VERGOEDINGEN VOOR OPGEKOMEN MILITAIREN. Voor de afdeeling militaire zaken ten stad- huize is het nu een zeer drukke tijd en hoe wel verscheidene ambtenaren daar te werk zijn gesteld, stapelt het werk zich steeds meer op. Vooral de kwestie van de vergoedingen aan de echtgenooten van de opgeroepen militairen brengt veel werk met zich mede, daar er veel moet onderzocht worden. Voor velen was dit ondersoek in de af- geloopen week dan ook nog niet gereed, met het gevolg dat geen vergoeding kon worden uitgekeerd; dit zal aan het einde van deze week geschieden, ook over de afgeloopen week. Koersen van de Ochtendbeurs te Amster dam van heden van 10.30 uur tot 11,25 uur. Kon. Olie 283'/!—2y2. H. V. A. 383-4. Amst. Rubber 177. AKU. 31—'4. ^nilever 118. Java-China-Japan lijn 761/i. Ned. Scheepvaart Unie 978. Beth. Steel 42K—y2. U. S. Steel 35 3/8—5/8. Republic Steel 11 7.16V2, Anaconda 17 7/8 Shell 81'!. PALESTINA-DIOR. Chr. Lyceum, Da Costa Kweeksch. en Kopje leerlingen, ook VANDAAG EN MORGEN nog geopend van 1012, 25 en 79 uur. Opm.: Daarna weer voor ieder op de gewone tijden eiken werkdag (beh. Vr.) 3—5 en 79 u. SCHOTERSINGEL 117 A. (Adv Inqez. Med.) Heden: DINSDAG 18 APRIL Gemeentelijke Concertzaal: Bachconcert 8.15 u. Frans Hals Theater: „Jy en ik", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Schoppenvrouw" en „De vallei der reuzen", 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „De onsterfelijke wals" (ge prolongeerd). 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Vrouwengevangenissen" Tooneel: Coos en Polly Speenhof!. 2, 7 en 9.15 u. Moviac Theater: Kara-Ben-Nemsi (geprolon geerd). 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 79 uur. WOENSDAG 19 APRIL Verkiezing Provinciale Staten. Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Tooneelgroep „De Schakel" met „Illusies", 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds Palestina Diorama's, Schotevsingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 85 en 79 uur. SPEELT NIET MET VUUR, GEEN DICTATUUR. KIEST DEMOCRATEN NAAR UW KEUS, GEEN VREEMDE INVLOED ZIJ UW LEUS. (Acit Inqez. Mea.. Museumstuk niet meer in Weenen. voor den Italiaanschen Koning WEENEN, 16 April. (Van onzen Weenschen correspondent) ELK volkt houdt er zijn eigen nationalen held op na en zoo hebben ook de Al- baneezen hun g'rooten en beroemden Georg Castriota, die meer bekend staat onder den naaan van Skanderbeg en die van 1403 tot 1467 geleefd heeft. De thans van zijn troon gejaagde koning Zogoe gevoelde een diepe vereering voor hem, hetgeen ook wel blijkt uit het feit dat hij het zoontje, dat koningin Gcraldine hem kort voor zijn vlucht geschonken heeft, naar Skanderbeg heeft laten noemen. De authentieke helm, die de vechtlustige Skanderbeg indertijd gedragen heeft, vormde sedert jaren een der belangrijkste voorwerpen van de wapenverzameling van het vermaarde Weensche kunsthistorische museum. Toen koning Zogoe enkele jaren geleden korten tijd in Weenen vertoefde (waar toen bij de opera op een avond na de voorstelling een mislukten aanslag op zijn leven werd gepleegd) heeft hij een bezoek aan dat museum gebracht en bleef hij geruimen tijd bij de vitrine staan, waarin Skanderbeg's helm lag. Hij droomde van de glorie van dien grooten held en gaf opdracht een natuurgetrouwe copie van den helm te laten maken, welke later naar Tirana gezonden werd. Ook toen koning Zogoe's zusters later in Weenen waren, gingen zij naai- het museum om den helm te bewonderen. Zij lieten zich naast de vitrine met het hoofddeksel foto grafeeren. De helm is van Noord-Italiaansch maaksel. Als versiering zit er een vergulde geitekop op, met twee iets uit elkander loopende ho rens, die met ringen getooid zijn. Voor tal van Albaneezen beteekent de helm van Skander beg ongeveer hetzelfde als een historische keizers- of koningskroon voor menig ander volk. Sedert enkele dagen is de helm van Skanderbeg spoorloos verdwenen. De vitrine in een zaal van den zoogenaamden Neuen Hofburg, waarheen de wapencollectie van het museum eenigen tijd geleden overgebracht werd, staat leeg. Wanneer men vraagt waar de helm gebleven is, krijgt men ten antwoord dat hij,, gerepareerd" moest worden. Er bestaan gegronde redenen om aan te nemen dat men hem aan koning Victor Emanuel als geschenk wil aanbieden, als be wijs van vriendschap en van instemming met hetgeenItalië thans met het land der Al baneezen gedaan heeft. Koning Zogoe heeft het steeds maar met een namaak-helm van Skanderbeg moeten doen, koning Victor Ema nuel zou dan het echte exemplaar in zijn bezit krijgen. W. M. BEKAAR. Talrijke slachtoffers van de tornado's in Amerika. Kerk tijdens dienst ingestort. Reuter meldt uit New York, dat tengevolge van de tornado's in verschillende staten ten minste 43 personen om het leven gekomen en 170 gewond zijn. Te Centerpoint in Arkansas zijn dak en muren van een kerk ingestort. Negentien menschen, die in het gebouw een rouwdienst bij woonden, kwamen om. Politieversterking in het vroegere Duitsche Zuid-West Afrika. JOHANNESBURG, 18 April. Driehonderd po- htie-agenten zijn gisteren met hun volle uitrus ting, waarbij machinegeweren, met een militai ren trein van Pretoria naar het vroegere Duit- sche Zuid-West-Afrika vervoerd. Bovendien werden naar dat gebied machinegeweren, kam- peerbenoodigdheden en levensmiddelen voor een maand verzonden. De regeering, zoo wordt verklaard, zou be vreesd zijn dat het inlijven van de mandaats- politie bij de politie van de Zuïd-Afrikaansche Unie niet zonder tegenstand zou geschieden. (United Press). De moord op den Britschen consul te Mosoel. Vonnissen van den Krijgsraad te Bagdad. De krijgsraad te Bagdad heeft twee jon gelieden wegens den moord op den Britschen consul te Mosoel, Monck Mason, ter dood ver oordeeld. Daar zij beiden nog geen achttien jaar zijn, is het vonnis veranderd in 15 jaar dwangarbeid. Twee andere mannen zijn tot tien jaar dwangarbeid veroordeeld en twee tot acht jaar. Verwachting qeldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor de kuststrook: Afnemende Noorde lijke tot Oostelijken wind. geen regen van beteekenis, gedeeltelijk bewolkt, zelfde temperatuur als vandaag. Voor het binnenland: Afnemende Noor delijke tot Oostelijken wind, overwegend droog, heldere nacht met nachtvorst, overdag gedeeltelijk bewolkt, zelfde tem peratuur als vandaag. StormwaarschuwingsdienstHedenmor gen te 11 20 uur werd geseind aan alle posten; „Attentiesein neer". THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 56 F. 48 F. 50 F. De hoogedruk in het westen noemt verder in beteekenis toe en de luchtdruk is thans over Ierland tot 1037 millibar (778) man.) ge stegen. Het gisteren genoemde depressiekerntje na bij Schotland is in zuidoostelijke richting ge trokken en heeft zich met de storing over Duitschland vereenigd tot een lagedrukge bied, waarvan de kern thans over Polen ligt. Tengevolge van de geschetste luchtdrukver anderingen is in ons land de arctische lucht ingevallen, waarbij eenige buien optraden en de wind tot stormachtig toenam. De tempe ratuur is over vrijwel geheel West-Europa gedaald; slechts over Noord-Schotland, de Faroer en de Shetlands is het wanner ge worden, omdat aldaar door het doordringen van een verre oceaan-depressie warme lucht uit zuidelijke richtingen werd aangevoerd. BAROMETERSTAND Vorige stand 760 m.M. Stand van heden 767 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 2.37 uur: n.m. 14.54 uur. Strand berijdbaar van 7.30—13.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. GR. HOUTSTRAAT 1é6, bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) Goedereiiruil tusschen Duitschland en China. Overeenkomst gesloten. Te Berlijn wordt bevestigd dat een handelsovereenkomst is gesloten door de Duitsche nijverheid en de Chineesche regeering te Tsjoengking. Deze overeen komst voorziet in een goederenruil ter waarde van 10 millioen joean per maand. Duitschland zal industrieele producten en China delfstoffen leveren. Turkije en het anti-agressiefront. Toetreding zou hedenmiddag door Chamberlain bekend worden gemaakt. Reuter deelt mede, dat ministerpre sident Chamberlain vanmiddag in het Lagerhuis een korte verklaring over de internationale situatie zal afleggen. Hij zal waarschijnlijk een mede- deeling doen over den stand der onderhandelingen tusschen Turkije en Engeland betreffende daden van agressie op het Balkanschiereiland. Verwacht wordt, aldus voegt Reuter ter er aan toe, dat hij de toetreding van Turkije tot het anti-agressie-front zal bekend maken. HOCKEY. In memoriam Bram van Geijn. Naar aanleiding van het doodelijk ongeluk, dat Maandagmorgen aan den 28-jarigen heer A. van Geijn te Amsterdam is overkomen, schrijft men ons uit den hockeykring het vol gende: „Bram van Geijn heeft een doodelijk onge luk gehad! Met ontzetting ging dit bericht door de hockey-club B. M. H. C„ waarvan Van Geijn een der trouwste en meest enthousiaste leden as. Uit Hilversum te Heemstede komende werd Van Geijn lid van M. H. C.; hij werd onmid dellijk in het eerste elftal opgenomen. Zijn plaats in den aanval bleek een belangrijke versterking. Na de fusie van M. H. C. en Bloemendaal tot B. M. H. C. kreeg Van Geijn weer een plaats in de voorhoede: hij vierde het feest van het behaalde landskampioenschap mee. Wel hadden de kam pioenswedstrijden veel van hem ge vergd; wegens een blessure aan zijn knieën moest hij het hockeyen zelfs tijde lijk staken. Toen hij weer actief kon gaan spelen werd hij op genomen in het tweede elftal op de rech tsbui tenplaats en weldra werd hij captain; zijn enthou siasme heeft B. M. H. C. 2 een goeden eind-spurt doen ma- Bram van 0eijn Zal Bram van Geijn door zijn jovialiteit en zijn gevoel voor humor en zijn nimmer ver sagend enthousiasme door zijn clubmakkers op het veld gemist worden, ook achter de be stuurstafel laat hij een leege plaats achter. Als commissaris regelde hij algemeene aan gelegenheden; maar vooral als lid van de elftal-commissie zal hij gemist worden. Zijn jarenlange ervaring als actief speler en zijn kijk op het spel waren oorzaken voor zijn altijd gefundeerde, deskundige en vaak juist gebleken adviezen. B. M. H c. is aan Bram van Geijn veel dank verschuldigd voor zijn activiteit en clubliefde. Zeker niemand zal gedacht heb ben. dat hij Zondag j.l. zijn laatsten wedstrijd speelde. Wij zullen er in moeten berusten. Bram, je clubmakkers wenschen je van ganscher harte toe: rust in vrede". De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Vrijdagmiddag twaalf uur op de Alge meene Begraafplaats aan den Bergweg te Bloemendaal. BOKSEN. LOUIS WINT VAN ROPER. Uit Los Angelos: Joe Louis, de wereldkam pioen zwaargewicht, sloeg voor 25.000 toe schouwers te Los Angelos in een gevecht, waarbij de titel op het spel stond, zijn uitdager Jack Roper, in de eerste ronde K.O. Na een voorzichting begin aan beide zijden ging Louis tot den aanval over. Hij trof Roper met enkele linkschen zóó hard, dat de laatste, nadat het gevecht twee minuten en twintig seconden had geduurd, moest worden uitge teld. ZWEMMEN ZWEMVAARDIGHEIDSPROEVEN IN HET SPORTFONDSENBAD. Maandagmiddag had een belangrijke zwem- demonstratie plaats in het Sportfondsenbad- Haarlem. Dertien abonnés der inrichting had den zich onder leiding van het instructie personeel bekwaamd voor het behalen van de vaardigheidsdiploma's A, B en C van den K.N.Z.B. Deze diploma's eenige, jaren geleden inge steld op initiatief van de Vereeniging van directeuren van overdekte zweminrichtingen in Nederland, hebben tot doel de belangstelling van hen, die pas de zwemkunst machtig zijn, gaande te houden. Eerst na het behalen van het laatste diploma C kan men spreken van een all-round zwemmer(ster), daar in de eischen van dit diploma ook opgenomen zijn het maken van een reddings-sprong, het op halen van een drenkeling en dien 25 M. ver voeren, hetgeen zoolang nog niet alle Nederlan ders kunnen zwemmen, een gebiedende eisch is voor een geoefend zwemmer. Aan alle can- didaten kon het diploma, dat afgenomen werd door Mevr. C. E. SchmidtMüsler, de bedrijfs leidster van het Sportfondsenbad cn den official van den K.N.Z.B., den heer L. K. An- thonie, worden toegekend. Laastgenoemde reikte de diploma's uit; hij waardeerde het, dat het personeel der inrich ting volkomen in staat gebleken is het zwem mend publiek voor deze eischen op te leiden. Geslaagd zijn voor diploma A: Mevr. C. ten Berge-v. Koot, Mevr. E. R. v. HuizenPetri, Mej. A. Dorlandt, Mej. A. C. M. Schol te. Voor diploma B: Mevr. D. Breure, Mevr. R. E. Dekkerv. d. Wiel, Mej. A. Termes. Voor diploma C: Mevr. W. Bol'-eWillemsen, Mevr. K. Hiemstrav. Zurk, Mej. C. Timmer man, Heer J. Bijster, Heer C. H. Vrugt. DAMMEN. DAMCLUB ..OOSTERKWARTIER" Competitie 3e klas N. D. B. Oosterkwartier 2 won met 146 van HDC 5 Handicapwedstrijden. A. de JongJ. Kroon 02 H. WalsC. Berkhout 20 G. HekelaarCh. Bottelier 11 A. de JongH. Wals 11 J. KroonC. Berkhout 20 Donderdag 20 April houdt de Damclub Ooster kwartier haar jaarlijksche ledenvergadering. Alle betalende abonnés van Haarlem's Dagblad zijn GRATIS TEGEN ONGE VALLEN VERZEKERD, op voorwaarden welke kosteloos bij de administratie ver krijgbaar zijn en welke op geregelde tijden in ons blad worden gepubliceerd. De uitkeeringen zijn bij levenslange ongeschiktheid f 2000, overlijden 400 verlies van een hand, voet of oog ƒ200, beide leden van een duim 100, één lid van een duim f 50, alle leden van een wijsvinger 60, één of twee leden van een wijsvinger ƒ25, alle leden van een anderen vinger 15, één of twee leden van een anderen vinger 5, arm- of beenbreuk 30, enkelbreuk f 15, pols breuk ƒ15. Alles indien het gevolg van een ongeval. Voor de abonnés van het Geïllustreerde Zondagsblad bestaat nog een afzonderlijke verzekering. De voor waarden daarvan zijn eveneens bij de administratie verkrijgbaar. BLOEMENDAAL Telefonische verbinding met politie-auto's. Gemeenschappelijke regeling voor alle gemeenten. Bij circulaire van de Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten wordt er aan herinnerd, dat zij op 28 April 1937 reeds eén tot de Ge meentebesturen gericht rondschrijven heeft doen uitgaan betreffende radio-zend- en ontvangin- richtingen met zeer hooge frequentie, waarmede van een vast punt uit telefonische verbinding kan worden onderhouden met mobiele stations als auto's, motorrijtuigen en vaartuigen. Zij deelden daarbij mede, dat een commissie voor bijzondere radiodiensten was ingesteld, waarin ook een vertegenwoordiger van de Vereeniging zitting had, om te onderzoeken op welke wijze deze zaak het beste ter hand kan worden ge nomen. In den brief van deze commissie, die bij die van de vereeniging was gevoegd, wees de commissie op de noodzakelijkheid dat deze in stallaties over het geheele land gelijk zijn, op dat wanneer een (politie) auto, voorzien van radio-installaties, op zoo verren afstand van zijn eigen vast station is gekomen, dat hij buiten de werkingsfeer daarvan is geraakt, hij in verbin ding kan treden met het. vaste station van een aangrenzende gemeente. Bovendien zou het uit een financieel, oogpunt gewenscht zijn dat over al in het land dezelfde installaties werden ge bruikt, omdat hierdoor de kosten van aanschaf fing belangrijk lager zouden worden, althans als deze aanschaffing georganiseerd geschiedde. In den loop van 1938 heeft de commissie voor bijzondere radiodiensten een rapport uitge bracht, waarbij zij heeft uiteengezet, hoe zij zich een regeling voor de aanschaffing, den aan leg en het onderhoud van de radio-installaties denkt. In haar rapport wijst de commissie op het belang van uniformiteit, omdat bij deze instal laties niet alleen plaatselijke maar ook verder strekkende belangen zijn betrokken, zooals de mogelijkheid tot samenwerking der installaties over het geheele land, alsmede belangen van de luchtbescherming, van de provinciale electrici- teitsbedrijven enz. Dit brengt mede, dat niet alleen dezelfde toestellen zullen moeten worden aangeschaft, maar dat de gebruikers de toestel len ook moeten in stand houden op volkomen gelijke wyze en derhalve overeenkomstig vooraf te stellen regelen. Deze regelen zouden worden vastgesteld in den vorm van voorwaarden, te verbinden aan de zendmachtiging, welke men voor de aanschaffing van een zender van den Minister van Binnenlandsche Zaken behoeft. Op verzoek van den minister heeft de Ver eeniging zich belast met de uitvoering van dit denkbeeld en enkele gemeenten uitgenoodigd om tot het aangaan van een dergelijke regeling over te gaan. De gemeenten Amsterdam, Rot terdam, 's-Gravenhage, Middelburg, Maastricht, Zwolle, Arnhem, Groningen en 's-Hertogenbosch hebben hieraan gevolg gegeven; zij hebben een gemeenschappelijke regeling aangegaan tot vorming van een rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam, hetwelk dit belang zal behartigen op de wijze als boven omschreven. Deze gemeen schappelijke regeling heeft op 4 Maart jl. de goedkeuring van de Kroon gekregen en zal een dezer dagen in werking treden. In verband hiermede wendt de vereeniging zich thans tot de andere gemeenten met de vraag of zij voor de toestellen als hier bedoeld belangstelling hebben. In aansluiting op deze circulaire van de Ver eeniging van Nederlandsche Gemeenten stellen B. en W. voor om tot de gemeenschappelijke re geling vorenbedoeld toe te treden. Voorstellen 0111 Bloemendaalsclien- weg te verbreeden en tweeden weg aan te leggen. Gelet op het voorstel tot aankoop van grond van de Bispinck-stichting, zulks ter verbree ding van den Bloemendaalscheweg langs „Sparrenheuvel" tusschen de Korte Kleverlaan en de Mollaan en tot herziening van de voor gevelrooilijn voor dat gedeelte van den Bloe mendaalscheweg stellen B. en W. voor langs de Oostzijde der aldaar staande boomen een tweede weg aan te leggen en voor dit doel een crediet te verleenen van f 5.000. GEEN WILDE DIEREN IN BLOEMENDAAL. B. en W. stellen den Raad voor de volgende verordening tot aanvulling van de Algemeene Politieverordening vast te stellen. Het is verboden dieren te vervoeren of aan wezig te hebben, welke buiten het Rijk in Europa in het wild voorkomen en voor den mensch gevaarlijk kunnen zijn. B. en W„ doch voor zoover het een aange legenheid betreft, als bedoeld in artikel 211 der Gemeentewet, de Burgemeester, kunnen (kan) van het in dit artikel bedoelde verbod ontheffing verleenen, onder daarbij te stellen voorwaarden. Onverminderd de straf, gesteld op overtreding van het voorschrift in dit ar tikel kunnen dieren als in dit artikel bedoeld, die direct gevaar opleveren, worden afgemaakt. RAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal gehouden op Donderdag 20 April 1939, des namiddags twee uur in het Raadhuis te O verveen. De agenda vermeldt: 1. Onderzoek geloofsbrief nieuw inkomend aadslid. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming leden en plaatsvervangende le den hoofdstembureau voor de verkiezing van le den van den gemeenteraad. 4. Bespreking wijze van samenstelling Schoon heidscommissie. 5. Overname enz. van 10 woningen op het z.g. Hofje van Stoel. 6. Grondaankoop aan den Bloemendaalsche weg voor wegverbreeding. 7. Herziening voorgevelrooilijn voor een ge deelte van den Bloemendaalscheweg (Oostzijde) tusschen Korte Kleverlaan en Mollaan. 8. Credietaanvrage voor het maken van een tweeden weg aan den Bloemendaalscheweg (Oostzijde) tusschen Korte Kleverlaan en Mol laan. 9. Verzoek van den Nederlandschen Ouder raad om tot het instellen van een Ouderraaad in fleze gemeente te besluiten. 10. Vaststelling gemeenschappelijke regeling bijzondere radiodiensten. 11. Credietaanvrage voor vergrooting gebouw der Reddingsbrigade. 12. Vastelling 3e suppletoire begrooting dienstjaar 1939. 13. Vaststelling le suppletoire begrooting wa terbedrijf 1939. 14. Aanvulling Algemeene Politie Verordening. 15. Vaststelling gemeenschappelijke regeling psychiatrische voor en nazorg. 16. Ontheffing bepalingen dei Bebouwings voorschriften. VERGROOTING GEBOUW REDDINGSBRIGADE OP HET STRAND. Als gevolg van successievelijke aangroeiïng van het duin langs de kust komt het gebouwtje van de Bloemendaalsche Reddingsbrigade op het strand meer en meer in den duinzoom te staan. De toegang aan de Noordzijde is hierdoor moeilijk te handhaven: telkenjare zijn belang rijke ontgravingen noodzakelijk en gedurende het seizoen moet herhaaldelijk hetstuifzand verwijderd worden. Reeds werd al geruimen tijd overwogen om de toegang aan de zeezijde te maken, hetgeen uiteraard ingeval van nood een snel ingrijpen met de reddingsflotteur bevorderen zou. Daar voor is het tevens noodig om het gebouw eenigs- zins te vergrooten. Immers, dan moet de red dingsflotteur rechtuit naar zee of weder in het gebouw gereden kunnen worden. Onder overleggging van een verbouwingsplan met kostenberekening stellen B. en W. voor om ten behoeve van de beoogde vergrooting van het gebouwtje de Bloemendaalsche Reddingsbri gade een crediet te verleenen van f 1000. INSTELLING VAN EEN OUDERRAAD. In de Raadsvergadering van 16 Februari j.l. werd aangehouden het verzoek van den Neder landschen Ouderraad om tot instelling van een Ouderraad in deze gemeente te besluiten. Inmiddels hebben B. en W. het vijftal, te Bloe mendaal aanwezige oudercommissiën de vraag voorgelegd of naar hun meening de instelling van een Ouderraad wenschelijk was. Een 4-tal verzocht dc instelling van een Ouderraad te wil len bevorderen, terwijl 1 oudercommissie zich daartegen verklaarde. B, en W. geven den Raad daarom in overwe ging te besluiten tot instelling van een Ouder raad. G EMEEN S CIIA PPELIJKE REGELING PSYCHIATRISCHE VOOR- EN NAZORG. Deze regeling welke reeds in de raadsverga dering van den löen Februari 1939 in principe werd goedgekeurd, wordt thans ter definitieve vaststelling aangeboden. DE SAMENSTELLING DER SCHOONHEIDS- COMMISSIE. Naar aanleiding van het in de vorige raads vergadering besprokene omtrent de wijze van samenstelling van een Schoonheidscommissie in verband met het voorstel van den Wet houder Prinsenberg, deelen B. en W. mede, dat, ofschoon zij er geen beawaar tegen heb ben dat de tegenwoordige wethouder van Publieke Werken zitting zal nemen in die Commissie, zij zich nochtans met diens voor stel, wat de overige leden betreft, niet kun nen vereenigen. Aangezien de wethouder verklaard heeft geen prijs te stellen om zitting in die com missie te nemen indien die niet wordt samen gesteld als door hem is voorgesteld, stellen B. en W. voor om te besluiten, dat deze com missie zal bestaan uit 3 architecten uit de gemeente Bloemendaal of omgeving, door B, en W. te benoem»".

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2