Hitler's antwoord Inlijving aanstaande? aan Roosevelt Führer zou een tegenvoorstel doen )f recruteeringscampagne in Engeland. DIN AD A G 18 APR It 1939 HSSREEM'S DAGBEAD 3 Minder negatief dan het commentaar der Duitsche pers Het besluit van Hitier, den rijks dag tegen 28 April bijeen te roepen, geeft een nieuwe wending aan de ontwikkeling van de internationale politiek, aldus meldt Havas uit Ber lijn. Algemeen gelooft men, dat het besluit genomen is m overleg met de Italiaansche regeering. Ook gelooft men, dat Mrissolini ernaar gestreefd heeft niet de ongerustheid te ver- grooten, die de openbare meening in het buitenland na de eerste reacties van Duitsche politieke kringen en de Duitsche pers aan den dag gelegd heeft. Het is, zegt men, niet onmoge lijk, dat Hitler, in overeenstemming met de gemeenschappelijke politiek van ae as Berlijn-Rome, zich op 28 Auril op minder negatieve wijze zal uitspreken dan de Duitsche pers heeft gedaan Hitier zou, hoewel zich baseerend op de krachtige reactie, die de verklaringen van Roosevelt in Duitsche politieke kringen heb ben uitgelokt, niet de deur sluiten voor be sprekingen in een min of meer verre toe komst, die Duitschland in staat zouden stel len de regeling aan de orde te stellen van de vraagstukken, die het na aan het hart lig gen: dat van de koloniën en dat van de grondstoffenvoorziening, gezwegen nog van het vraagstuk der vergrooting van den Duit- schen uitvoer. Hitier zou nogmaals herinneren aan de voorstellen, die hij gedaan heeft inzake de beperking der bewapening en de ontwikkeling van de internationale economische betrek kingen. Dit zijn echter slechts veronderstellingen behoorence tot die welke in buitenlandsche diplomatieke kringen te Berlijn het meest geloof vinden. Volgens Reuter heeft men in politieke kringen te Berlijn, voer den indruk, dat Hitler in de bijeenkomst van den Rijksdag een soort tegenvoorstel aan Roosevelt zal doen. De rede zal, naar men zegt, ongeveer drie tiur duren en door alle Duitsche radiostations worden uitgezonden. Fransche pers bevreesd voor Dantzig. De Fransche pers bespreekt uit voerig het jongste besluit van Hitier Piétri schrijft in ,,Le Jour" dat het niet de gewoonte is van Hitler de zaak cp de lange baan te schuiven, wan neer hij een besluit heeft genomen. Hij heeft dus nog geen besluit geno men en het eindresultaat zal voorna melijk afhangen van de gebeurtenis sen in de komende elf dagen. De meeste correspondenten der Fransche bladen te Berlijn zijn pes simistisch en verklaren dat het uit stel te wijten is aan het verlangen voordien nog het vraagstuk Dantzig te regelen. Ague*se schrijft in ,jLe Jouir" dat naar het oordeel van de Duitsche leiders de rede van 28 April moet worden uitgesproken na een nieuwe overwinning op den Status quo van Europa. In ,JLe Journal" schrijft Blum dat het on middellijke doel thans Dantzig is. De vol gende week kan men zeer goed een nieuw voldongen feit zien ontstaan. Marcel Pays sluit in de ..Excelsior" de mogelijkheid van onderhandelingen tusschen Polen en Duitschland inzake Dantzig en een autoweg door den Corridor niet uit. Hij voegt hieraan toe, dat de onrust in Polen niet is geweken. Men handhaaft de militaire maat regelen. Dormesson schrijft in de „Figaro", dat Hitier heeft gezegd, dat hij in naam van het Duitsche volk zal antwoorden op de bood schap van Roosevelt. Indien de Führer wer kelijk uit naam van dit volk zou sprexen, dat weet men zeer goed, wat hij zou 2 gen, aangezien men zeer wel overtuigd is van de werkelijke geestesgesteldheid van de Duitsche massa, evenals indertijd van de liaansche. Doch het tragische is juist, dat dictatuur een muur opwerkt tusschen dp aassa en de in ter nationale werkelijkheid Jormesson besluit met te zeggen dat Frank rijk bereid is zoowel de aanduidingen van Socialisten uit pas gevormde Belgische kabinet getreden. Thans zal een regccring van Katholieken en liberalen gevormd worden. De socialistische ministers uit het Maandagmorgen gevormde kabinet- Pierlot hebben gisteravond den Belgi schen premier medegedeeld dat zij zich genoodzaakt zien na de stemming op het congres der Werklieden Partij uit het kabinet te treden. Aangenomen wordt dat Pierlot thans een kabinet zal vormen op de basis van een twee-partiiencoalïtie, nl. de katho lieken en de liberalen. Verscheidene federaties der Werklieden Partij en vooral de Walen, hadden zich tegen deelne ming uitgesproken. Voorts had men bezwaar te gen den terugkeer van den katholiek Sap en vooral tegen de aanwezigheid van den liberaal Devèze als minister van Binnenlandsche Zaken. Spaak heeft op het congres voor deelneming aan de regeering gepleit. Wij mogen, zeide hij e.a. het buitenland niet het schouwspel bieden van een land, dat verdeeld is, klasse tegen klasse. Roosevelt te volgen als het hoofd te bieden aan de gebeurtenissen, indien de dwaasheid van enkelen in Europa deze kans van de hand zou wijzen. Léon Blum schrijft in „Le Populaire" dat het verwerpen van de voorstellen van Roose velt door de Duitsche peis beteekent, dat de as tot eiken prijs oorlog wil. Italiaansche pers critiseert de boodschap van Roosevelt. „Niemand wenscht oorlog." De Italiaansche pers komt thans ook met commentaar op de boodschap van Roosevelt. De „Regime Fascista" noemt de „propaganda- actie van Roosevelt" een „encycliek van Wilson H". Het blad schrijft: „Dit document devalueert zich zelf door de wijze van zijn verspreiding en toon, waarin het gesteld is. Niemand, doch Duitschland en Italië in de laatste plaats, wenscht een oorlog. In de actie van Roosevelt schuilt de typische Angelsaksi sche huichelarij, want een oorlog dreigt de wereld slechts omdat er staten zijn die wei gerden terug te geven, hetgeen zij ten om-echte houden of datgene uit te leveren, waartoe zij zich verplicht hadden. Gedurende den niet korten tijd van zestien Jaar van zijn ontwapening is niet een enkele der gerechtvaardigde en verstandige eischen van Duitschland ingewilligd. Men heeft het veeleer, juist omdat het zonder wapens was, met verachting en hoogmoed geantwoord en daarom is midden in vredestijd de ongehoorde inval in het Roergebied door het „democra tische" Frankrijk mogelijk gemaakt. Net zoo is het met Italië gesteld. Het blad zegt dat Roosevelt beter voor de vervulling der door Frankrijk tegenover Italië afgelegde, doch nimmer nagekomen koloniale beloften kan zorgen, opdat Duitschland de dit land wegéns de nietnakoming der „heilige punten van Wilson" ontnomen koloniën worden te ruggegeven. Een eigenaardig geheugenverlies heeft zich meester gemaakt van den grooten democraat Roosevelt, wanneer hij spreekt over een be spreking der practische middelen tot den wereldhandel. Hij moet zich herinneren, dat het juist de Vereenigde Staten zijn geweest, die als eerste mogendheid de hoogste belem meringen heeft m den weg gelegd aan het internationale ruilverkeer. Italië en Duitsch land zullen gemeenschappelijk een waardig antwoord geven op het zonderlinge document". De Giornale d'Italia schrijft: „Deze Amerikaansche boodschap beteekent een nieuw kapittel van de door Engeland Frankrijk en de Vereenigde Staten uitgaande aanvalspolitiek tot omsingeling van Duitsch land en Italië". Met het oog op dit feit moet het volgende worden vastgesteld: Italië kan Roosevelt geen enkel moreel of politiek recht toekennen voor een interventie in de Europeesche geschillen. Roosevelt probeert heel openlijk door een af leidingsmanoeuvre zijn natie in een donker avontuur te storten om zijn mislukkingen op binnenlandsch politiek gebied te bemantelen". ,Overwinningsdéfilé" op 15 Mei vastgesteld. Daarna zouden de buitenlandsche troepen Spanje verlaten. Havas meld uit Madrid 17 April: Ongeveer 150.000 man zullen deelnemen aan het overwinningsdefilé. dat op 15 Mei, den naamdag van St. Isidorus, den bescherm heilige van Madrid, in tegenwoordigheid van Franco te Madrid zal worden gehouden. De buitenlandsche troepen zullen in de daaropvolgende dagen Spanje verlaten, hetzij over Cadiz, hetzij over Almeria. De geleidelijke demobilisatie van het Spaansche leger zal in de derde week van Mei beginnen. Zij zal sa menvallen met een algemeene reorganisatie van de politiek. Ter gelegenheid van het défilé zal Franco op 15 Mei te Madrid een belangrijke rede houden. Te Sevilla hebben Maandag 60.000 man deelgenomen aan een troepenschouw. Franco was omringd doo-r de ministers van binnen landsche zaken en landbouw, zoomede de generaals Queipo de Llano, Davila, Yague en Kindelan. Italiaansche Alpenjagers terug in het vaderland. Te Castellamaredi Statoia zijn gisteravond tweeduizend legionarissen en twee bataljons Alpenjagers, die in Spanje gestreden hebben, aangekomen. Verhoogde propaganda. Onze Londensche correspondent schrijft: Naarmate Groot Brittannië meer militaire verplichtingen op zich neemt op het vaste land van Europa, wordt het bezit van een sterk leger noodzakelijker. De hulp. die de vloot en de luchtmacht kunnen brengen, hoe belangrijk ook, zou niet toereikend kunnen zijn indien het grondgebied van een der lan den, wier onschendbaarheid thans als een le vensbelang voor Engeland wordt beschouwd, zou moeten worden verdedigd of schoonge veegd van invallers. In het algemeen, aldus moet men zich voorstellen, zou de bijstand van Engelsche troepen den vorm aannemen van de bedreiging of het forceeren van andere grenzen van het aanvallend land dan die, waarover de aanval plaats heeft, aannemende dat de aanval oostwaarts gaat, De te volgen methode is een zaak voor generale staven. Maar een methode, waarbij geen gebruik zou worden gemaakt van een aanzienlijk expedi tie-leger, is ondenkbaar en a priori ondoeltref fend. Men weet dat men in Engeland dit leger wil blijven vormen met het vrijwillige stelsel van dienstneming. Het territoriale leger moet worden verdubbeld. Dat beteekent dat zijn sterkte tot 340.000 man moet worden ver hoogd. De oorspronkelijke sterkte was 130.000. Bij een eerste regeeringsbesluit werd deze sterkte verhoogd tot 170.000; en deze sterkte werd bij een tweede besluit verdubbeld Daarenboven heeft dit leger een afdeeling voor de verdediging op het binnenlandsch front, hoofdzakelijk voor de bemanning van het luchtdoelgeschut, een 50.000 man sterk. De hier gegeven cijfers zijn allemaal op pa pier. De recruteering, die aan den gang is. moet ze concreet maken. Tot heden heeft deze recruteering niet meer dan 25 procent van de eenheden van dit leger op oorlogssterkte ge bracht. Blijkens recente mededeelingen van den directeur-generaal van het territoriale le ger moeten nog 253.000 man worden aange worven. Tot heden is de campagne voor de recrutee ring niet bijzonder krachtig geweest. Er is maar matig gebruik gemaakt van de vele propagandamiddelen, advertenties in de dag bladen, aanplakbiljetten, de radio en de re- cruteeringsbureaux, die beschikbaar zijn. Een belangrijk deel van den klassieken gevel van de Koninklijke Beurs in de City van Londen gaat sedert eenige dagen schuil achter een reclamebord van grooten omvang dat de jon ge menschen herinnert aan hun vaderland- schen plicht. Iets dergelijks is opgesteld in Pic cadilly Circus, het tweede drukste centrum van Londen, in het West End. De 253.000 man, die noodig zijn om de sterktecijfers te bereiken, verschaffen dus geen reserves en het is wel duidelijk dat die er moeten zijn. Eenige maanden geleden, toen het nog minder spande, werden vele per sonen. die kwamen teekenen, teruggestuurd, zonder dat zelfs de moeite werd genomen hun adressen te noteeren. Dat gebeurde ten deele omdat de uitrustingsvoorraden te kort be gonnen te schieten. Dit stadium is.nu natuur lijk voorbij. Er is geen limiet meer. Maar de kwestie van de uitrusting is nog pas aan het begin van haar oplossing. De campagne voor de recruteering heeft in middels veel meer kracht gekregen en be- looft nog veel meer kracht te zullen krijgen, hetgeen ook wel hoog noodig is bij het te kort aan manschappen, dat is aangekondigd De laatste maanden hebben elk van 10 tot 12.000 recruten opgeleverd. Dit maandgemid- delóe moet aanmerkelijk hooger worden. Wacht niet. de eerste 200.000". roept een zwaar aanplakbiljet door het ministerie van Oorlog uitgegeven, dat thans op alle zuilen, muren en heiningen van het land begint te verschijnen, „neemt dienst en laat de wereld zien aat het je ernst is!" Eens werden de recruten voor het staande leger gelokt met het vooruitzicht, dat zij als soldaten de wereld zouden zien. een herinne ring aan het feit. dat de „Tommies" vele vreemde kusten betreden. Het was ..zie de we reld". Nu is het „Laat de wereld zien". Een ander symptoom van verhooging van de propaganda laat het Mansion House (het ambtshuis van den Lord Mayor van de City) zien. Daar heeft men buiten, op het trottoir, een recruteeringsüureau ingericht. Het is om geven door lichte tanks, legermotor rij wielen, machinegeweren, die den onderofficieren van het bureau gelegenheid geven aanschouwe lijk onderwijs te geven in een deel van de technische wetenschap voor den territorialen soldaat. A. K. VAN R. Gafencoe confereerde niet Beek. Roemeensche minister zal deze weck met Hitler en Von Ribbentrop besprekingen voeren. Maandagmorgen hebben de Poolsche en Roemeensche ministers van Buitenlandsche Zaken, Beek en Gafencoe. in den trein tus schen Krakau en Kattowitz een onderhoud gehad. Den vorigen avond was Beek te Krakau aangekomen en den volgenden morgen heeft hij zich bij Gafencoe gevoegd, die van Boe karest naar Berlijn reist. Beide staatslieden zijn daarop tezamen van Krakau naar Katto witz gereisd. Tijdens deze reis zijn politieke vraagstukken besproken. Men brengt deze besprekingen in verband met het politieke en militaire verdrag tus schen Polen en Roemenië. Na zijn onderhoud met Gafencoe keerde Beek naar Warschau terug. W*elingelichte kringen verklaren, dat de bespreking reeds twee dagen geleden was vastgesteld. Gafencoe heeft zijn reis naar Berlijn daarop voortgezet. Gafencoe zal Woensdagochtend een onder houd met Hitier hebben en Donderdag met Von Ribbentrop over de garantie, die Enge land onlangs aan Roemenië heeft verleend In Roemeensche kringen te Berlijn ver klaart men, dat het mogelijk is dat men Ga fencoe de verzekering zal vragen dat de garantie eenzijdig zal blijven. In dat geval zal, zegt men, de Roemeensche minister een voudig antwoorden, dat Roemenië iederen oorlog voor zijn grenzen aanvaardt, die door welke mogendheden ook wordt be.- gonnen. Grafenco zou bovendien doen weten, dat Roemenië weigert een grenswijziging te zijnen nadeele in overweging te nemen. Polen en Duitschland zouden reeds tot over eenstemming gekomen zijn BERLIJN 17 April. Reeds in de naaste toekomst zouden Duitschland en Polen tot een vergelijk komen over den terugkeer van Dantzig tot het Duit sche rijk, zoo wordt vanavond in ge woonlijk goedingelichte kringen alhier vernomen. Ofschoon in de afgeloopen weken geen con tact heeft plaats gehad tusschen Von Ribbentrop en den Poolschen gezant Lipski, gelooft men dat dit spoedig tot stand zal komen. Volgens be richten uit Warschau zouden daar reeds geheime besprekingen gevoerd worden. Men neemt aan dat Duitschland zijn voorstellen zal herhalen, die als volgt luiden: 1. Dantzig wordt bij het Duitsche rijk gevoegd. 2. Door den Poolschen Corridor wordt een Duitsche autoweg naar Oost- Pruisen aangelegd. 3. Het minderheden vraagstuk wordt uit den weg geruimd. Van alle zijden wordt intusschen verzekerd dat men niet van plan is een gewapende aanval op Dantzig te doen, omdat daardoor mogelijk algemeene vijandelijkheden zouden worden uit gelokt. Aan den anderen kant gaan er nog steeds hardnekkige geruchten dat Dantzig op den ver jaardag van Hitler of op zijn laatst op den dag der rijksdagzitting Duitsch zal zijn. In buiten landsche diplomatieke kringen wacht men daar om met spanning op de massabijeenkomst in Dantzig aan den vooravond van Hitler's ver jaardag. (United Press). Winst der Ned. Gist- en Spiritus fabriek nagenoeg onveranderd. Schreven wij in ons vorig jaarverslag, aldus de directie der Ned. Gist- en Spiritusfabriek, aat het vooruitzicht bestond op lagere graan prijzen. in werkelijkheid trad een daling van eenige beteekenis eerst in de tweede helft van het jaar in. Waar de onzekere politieke om standigheden het gedurende een groot deel van het jaar wenschelijk deden zijn meer dan normale voorraden aan te houden, konden wij ever het afgeloopen boekjaar slechts in be perkte mate van die lagere grondstof prijzen profijt trekken en bleef onze gemiddelde grondstof prijs zelfs op een hooger peil dan in 1937, het jaar. waarin wij nog groote hoeveel heden van vóór de depreciatie van den gulden ;ekochte granen verwerkten. Het na afschrijving van f 496.061 resultee- rende saldo van f 2.293.858 (2.289.994) laat na aftrek der verschuldigde Dividend- en Tan tièmebelasting een uitkeering toe van 5 pet. (onv.) op de prioriteits-aandeelen en van 15 pet. (onv.) op de gewone aandeelen. Op nieu we rekening gaat een bedrag van f 175.500 196.209) over. Eerste maanden blijven gunstig. Wij zullen ons onder de huidige omstandig heden minder dan ooit aan voorspellingen kunnen wagen Inzake de vooruitzichten van het loopende boekjaar en vermelden slechts, dat de eerste maanden gunstige resultaten hebben opgeleverd. Engelsclie dagbladcorrespondent moet Duitschland verlaten. De Berlijnsche correspondent van de News Chronicle, Harrison, heeft van de Duitsche autoriteiten order gekregen, het land binnen veertien dagen te verlaten. De News Chronicle deelt aan Reuter mede dat aan den assistent van Harrison opdracht is ge geven eveneens uit Berlijn te vertrekken. Aangezien de Duitsche autoriteiten den as sistent, Colvin genaamd, slechts beschouwen als een ondergeschikte van Harrison,, hebben zij verklaard, dat zij hem zullen toestaan in Berlijn te blijven, wanneer hij zich in den vervolge voor zichtiger toont ten aanzien van zijn berichten. De News Chronicle, aldus de mededeeling verder, kan onmogelijk Colvin de gedachte ingeven, dat zijn werk op eenigerlei wijze ongepast is ge weest, of dat hij er wijziging in zou moeten brengen. Derhalve is Corvin verzocht naar Londen te rug te keeren, tezamen met Harrison. Handel Mij R. S. Stokvis Zonen. Keert weer 7 procent uit. Aan het jaarverslag over 1938 der N.V. Han delmaatschappij R. S. Stokvis Zonen ont- leenen wij het volgende: Na afschrijving van 5 pet. op de getaxeerde waarde van terreinen, gebouwen enz. ad f 2.000.000 of f 100.000, en verhooging der alge meene bedrijfsreserve met f 100.000, totaal f 200.000. blijft ter verdeeling over f 1.067.171. Aan aandeelhouders 5 pet. f 256.325: aan hou ders van 17.552 restantbewijzen 5 x 50 ets. per restant bewijs f 43,880; saldo f 766.966, Beschikbaar voor aandeelhouders uit de verdere winstverdeeling f 531.344 200.000) terwijl van de winst van vorige jaren nog be schikbaar is f 788,076 '868.076». Totaal derhalve f 1.575.746waarvan wij voor stellen als didividend uit te keeren 7 procent (onver.) f 358.855 (280.000); zoodat nog ter beschikking blijft f 1.216.891 '788.076' Wij zullen aan de algemeene vergadering van aandeelhouders voorstellen van het te harer beschikking zijnde bedrag ad f 1,216.891, een bedrag van f 800.900 aan te wenden om de houders van de na de statuaire uitloting van 1534 stuks, nog uitstaande 16.018 restantbewijzen in de gelegenheid te stellen door middel van inschrijving hun bezit aan restantbewijzen tegen aandeelen in te wisse len. Het daarna overblijvende bedrag ad f 415.991 wordt, ter beschikking van aan deelhouders, op nieuwe rekening overge bracht. ALGEMEENE VERGADERING ZUIVEL ONDERLINGE. Ten kantore van de coöperatieve „Centraal Beheer" G.A. te Amsterdam, werd heden on der voorzitterschap van den lieer M. Anema de jaarlijksche algemeene ledenvergadering gehouden van de zuivelonderlinge. afdeeling van de Centrale Landbouw Onderlinge. Be drijfsvereniging. ingevolge de Land- en tuin- bouwongevallenwet 1922. Aan het ter vergadering uitgebrachte ver slag over het boekjaar 1937-1938 ontleenen wij het navolgende: Het aantau leden bedroeg aan het einde van het verslagjaar 202.. vertegenwoordigende een verzekerd loonbedrag van f 4 834.118 (vo rig jaar f 4.689.441). Aangifte werd gedaan van 697 ongevallen, waarvan 662 als bedrijfs ongeval konden worden erkend. In het voor afgaande boekjaar bedroegen deze getallen resp. 670 en 628. In deze vergadering heeft men afscheid ge nomen van dr. F. E. Postuma, die op 1 Mei a.s. aftreedt als president-directeur van de Centrale Landbouw Onderlinge, EEN EEUWIGDURENDE VREDE EEN RAMP VOOR DE MENSCHHEID?" Over bovengenoemd nderwerp /.al ds. A. M. Berkhoff, Vrij Evangelisch predikant te Gro ningen. op Donderdag 20 April in het gebouw van het Blauwe Kruis aan de Oude Groenmarkt, een tijdrede houden, hiertoe uitgenoodigd door liet Comité voor Opwekkingssamenkomsten. Ds. Berkhoff zal het tegenwoordig wereldgebeuren en de ontwikkeling daarvan bespreken in het licht der Bijbelsche profetieën. PROGRAMMA WOENSDAG 19 APRIL 1939. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. NCRV-Uitzcnding. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. (9.309.45 Gelukwen- schen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramo- foonmuziek. 11.15 Viool en piano. (In de pau ze: Gramofoonmuziek). 12.00 Berichten. 12.15 Orgelspel. 1.15 Apollo-ensemble en gramo- foonmuziek. 3.00 Christ. Kinderkoor „Lente leven" en gramofoonmuziek. 3.30 Gramo- foonmuziek. 3.45 Zang en piano dn de pauze: Gramofoonmuziek). 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Voor de jongens en meisjes. 5.455.55 Gramofoonmuziek, 6.00 Causerie „Waarom Christelijk georganiseerd", 6.15 Gramofoon muziek. berichten: 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Be richten. 7.15 Voor postzegelverzamelaars. 7.45 Gramofoonmuziek. 7.50 Causerie vanwege de Centrale voor Werkloozenzorg. 8.00 Berich ten ANP. herhaling SOS-berichten. 'Het avondprogramma zal worden onderbroken voor de bekendmaking van verkiezingsuitsla gen). 8.15 De „Eemlanders", het Stichtsch Sa lonorkest en de „Vedelaars". 11.00 Gramo foonmuziek. Ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO, en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Orgelspel (Om 8.16 Berichten. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Causerie „Onze keu ken", 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbei ders in de Continubedrijven. 11.40 Voor de werkloozen. 12.00 Gramofoonmuziek. (Ca. 12.15 Berichten.) 12.30 VARA-orkest. 115 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Voor de vrou wen. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest 6,28 Berichten. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.40 Causerie „Het plan van den arbeid en wel- vaartspolitiek.". 7.00 VARA-kalender. 7.05 Fe licitaties. 7.10 Vocaal concert. 7.30 Lezing „Vier belangrijke problemen, maar dan niet alleen voor dominees". 8.00 Herhaling SOS- berichten. 8.03 Berichten ANP.. VARA-Va ria. 8.20—12.00 Verkiezingsuitslagen en gramo foonmuziek Om 10.00 Berichten ANP.) DROITWICH. 1500 M. 10.25 Gramofoonmuziek. 10.50 BBC- Northern Ireland-orkest en soliste. 11.50 Or gelspel. 12.20 Zang en piano. 12.35 Declama tie. 12.55 Het Alcor Trio. 1.20 Discussie „Plan production or perish". 2.10 Vocaal en instrumentaal concert. 2.25 Geiger en zijn or kest. 2.50 Sectie van het BBC-Northern Ire land-orkest en soliste. 3.204.10 Vesper. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.40 Henry Hall en zijn Band. 5.20 Berichten. 5.40 Wetenschappelijk overzicht. 6.00 Theaterpraatje. 6.20 Orgel spel. 6.50 Actueele uitzending. 6.20 BBC-sym- phonie-orkest en solisten. 3.25 Berichten. 8.45 Vervolg concert. 9.30 Cabaretprugram- ma. 10.20 Oscar Rabin en zijn Band. i0.50 Gramofoonmuziek. 11.1011.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 8.00 en 9.00 Gramofoonmuziek. 10,20 Bailly- orkest. 11.30 Zang. 12.25 Richard Blareau's orkest. 1.35 Zang. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.05 Cellovoordracht. 4.05 Fluitvoordracht. 4.25 Derveaux-orkest. 5.35 Altvioolvoordracht. 6.20 Zang met toelichting. 6.50 Vioolvoor dracht. 7.50 Orgelconcert. 8.20 Variété-pro gramma. 9.20—11.20 Symphonieconcert m. m. v. solisten. KEULEN, 456 M. 5.50 Het Rheinische Landesorkest. 7.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Stedelijk orkest van Duisburg. 12.35 Omroeporkest en soliste. 130 Populair concert. 2.40 Gramofoonmuziek. 3.20 Omroepklein orkest, soliste en pianoduo. 4.20 Toespraak (opn.) 5.05 Gramofoonmuziek. 5.35 Solistenconcert. 6.35 Leo Eysoldt's or kest. 7.20 Zie Deutschlandsender. 8.15—11,35 Zie Deutschlandsender om 7.50. BRUSSEL 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Omroepor kest. 12.50—1.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Pro Nova kwartet. 5.50; 6.20 en 7.20 Gramofoon muziek. 7.35 Omroepsymphonie-orkest, ge mengd Omroepkoor en solisten. 9.30—10.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 11.201.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Om- roepdansorkest. 5.35 Vioolvoordracht. 6.05 Zangvoordracht. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Music Hall Programma. 8.20 Zie Brussel 322 M. om 7.35. 9.3010.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Rijksuitzending: Toespraak. 7.40 Be richten. 7.50 Rijkszending: SA-orkest en Om- roepkleinorkesL. In de pauzes: Reportages. 9.20 Berichten. 9.35 Rijkszending: Omroep orkest. Omroepkleinorkest en reportages. 10.50 -11.35 Rijksuitzending: HJ-Uitzending ter gelegenheid van Hitler's verjaardag.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9